Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#208) Brumi


Brumi
senior tag

Üdv!

Kár hogy csak most láttam meg ezt a topicot, pedig ez igencsak nekem tetsző téma.
Ha valaki atombiztos befektetést akar, az csak állampapírban gondolkozhat, ezután jön a különböző bef jegy, majd a részvény. Persze biztos a bankbetét is, de ahhoz le kell kötni egy határozott időre. A legjobb ha közvetlenül DKJ-t, vagy MÁK-ot veszel, mert bármikor vehetsz és bármikor eladhatsz. Ezt megteheted neten keresztül is, csak akkor kell a bankba menned, ha pénz viszel (vagy hozol). A DKJ és a MÁK hozama lejárattól függ, de mindig az alapkamat alatt van kicsivel. Ha lejáratig tartod, akkor te választhatod meg, hogy mikor járjon le, mert elég nagy a választék.
Nem akarok reklámot csinálni senkinek, de ha az IEB-nél vezeted a folyószámládat és az értékpapírszámládat, akkor neten keresztül tudsz pénzt átvezetni a számlákon. Pl. van egy csomó dkj-d, de venni akarsz valamit nagy értékben és kártyával akarsz fizetni. Eladod neten a DKJ-t, a lét átnyomod a folyószámlára és már vásárolhatsz is kártyával. És neten tudsz egy rendszeren venni részvényt (belföldi, külföldi), befektetési jegyet és állampapírt. Nekem ez bejött, én ajánlani tudom. Ha több infó kell, akkor szólj!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.