Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#103351) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok Sracok, (huh, jo regen irtam mar ide)

Tanacsot kerek, kisse korosodo, EM1MK1-nek keresnem az utodjat. Lassan kezd szetesni es elkapott a teknozas.

Kis pez all a hazhoz honap vegen, 2 jeloltem van, de nem tudok valasztani. EM5 MK3 es EM1 MK3, mindketto hasznaltan, de belefer a keretbe.

Melyik lenne jobb elorelepes szenzor, dinamika, ISO, IBIS es fokuszgyorsassag szempontjabol? Funkcionalitasban nekem a jelenlegi is teljesen jo, igazabol az EM1MK3 fele a Live ND huz, meg ahogy olvasom, a fokuszrendszeret az EM1x-tol orokolte, ami kutyat fotozni jo lenne (van egy 3 eves, 40 kilos labradorunk)

Amikkel hasznalnam az nyilvan az O12-40, O60, Sammy halszem, neha a sotet O40-150 vagy a 75-300.

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#103352) jjeahh válasza 0519 (#103347) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erről lenne nekem is pár kérdésem, ha valaki próbált eladni ott.

- miért írja, hogy nyomtató kell? Mit kell kinyomtatni? Matricát, vagy egy fehér fekete papír megteszi? Lézeres ff nyomtatóm van
- ha valamit eladok és az árában kérek is egy másik terméket ugyanonnan (van ilyen csere opció), akkor a vásárolt termékre kell postaköltséget fizetni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#103353) forceberg válasza Balinov (#103351) üzenetére


forceberg
veterán

Az E-M5 mk3-nál egy nem tetsző dolgot találtam, hogy amíg ír a kártyára, addig nem enged szinte semmit sem csinálni. Lősz egy hosszú sorozatot, aztán pl. nem tudod az írás alatt visszanézni a képeket. Egyébként remek gép.

(#103341) ROBOTER : thx (pár madaras kép is lett a 100-300 Megával)

(#103340) jjeahh : 14-140 Power OIS, a korábbi szigeteletlen verzió.

Ez Laowa 7,5-es:

[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#103354) yle_greg válasza Throme (#103345) üzenetére


yle_greg
tag

400+ ? Az egy kicsit huzos. En hasznaltan vettem. Viszont egyszeruen nem tudom felidezni, hogy mennyiert. Reg volt mar. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#103355) mpierre válasza Balinov (#103351) üzenetére


mpierre
veterán

Em5 mk3 -> Állványmenet. Keress rá, vannak akik kellemetlen meglepetésben részesültek. Akkor izgalmas, ha van nagy és nehéz objektív, ami a gépre és így állványra / tripodra kerül. De megoldható a probléma megfelelő kapaszkodóval.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#103356) lugosi válasza vond (#103350) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyszer néztem meg, hogy mennyit adnának a cuccaimért, nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. :)

(#103357) Throme válasza yle_greg (#103354) üzenetére


Throme
veterán

Az biztos, hogy utóbbi kb 3 évben elszálltak az árak. Még szerencsém volt, mikor az EM5 mk3 és 12-45 kombóbal beszálltam (külön, nem kittben).

Van egy nagyon frankó kis 45-150 pana sötét obim, de gondolkodtam az oly 40-150 f4-ban... hát elengedtem...

(#103358) Balinov válasza mpierre (#103355) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi mpierre, Force, neked is. Azert az a kartyara kiiras az kicsit...khmm.

Az allvany menet beugrott, bar nem irok ide, azert kovetem, es remlik is mar, hogy tobbszor lett emlitve.

EM5MK1-en is volt, ahoz kepest az EM1 markolata/fogasa sokkal kezrealobb es nincs az az erzesem, hogy ha nem markolom erosen, kieshet. Ahogy nezem a MK3 verziojukat, EM1-e meg mindig jobb. Valszeg ez, meg a Live ND miatt inkabb EM1iii-ra fogok szavazni
Pana G3/EM5i, EM1iii utan az olvasott tesztek szerint eleg nagy ugras, meg ahoz kepest is hogy azota van 2 ujabb generacio

Meg nezek par videot, de szerintem ha marad keret, hasznalt EM1iii lesz

Ugyanitt kerdezem, hogy 3rd party O12-40-hez lenshoot van-e ajanlott, hasonlo stilusu, mint a gyari (tavaly szetpattant a taska aljan). Esetleg tud-e valaki 3D modelt, van kolega, aki bernyomtat

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#103359) Throme válasza Balinov (#103351) üzenetére


Throme
veterán

Kettő közül - nem szakértőként - az EM1-re tenném a voksom.
Az Em5 mk3 az EM1 mk2 után megy, így az EM1mk3 még többet ad. Szerintem a szenzor ugyanaz, viszont több fícsőrrel bír, illetve a hasonló fícsörök többet tudnak (videóban, vagy sorozatban, kép stabilizátorban...stb).

Nekem EM5mk3 van, nagyon szeretem.
12-45-tel csúcs (számomra).
Ami kurvára idegesít, hogy nem lehet a custom módot gombokra kirakni, vagy tárcsára.
1 állítási lehetőség van, de 3 módot tudsz beállítani. A fennmaradó 2 mód menüből kimazsolázható.... hát baxák meg.
Ráadásul az OM5-ben ezen javítottak, de nem képesek/hajlandók ezt fw frissítéssel nekünk is megadni...
Hát rohadjon rá az JIP-re az összes OM5... (erősebb procit és a plusz sw többletet leszámítva 'kopipészt')

Ez az állványmenet kiszakadás nem tudom mennyire para, de inkább nyakpánton hordom, pedig a vállpánt jobb lenne. Nikonokat és az EM10 mk2-t is azon hordtam.
... mindegy , úgy is kihúztam a pántot :DD

(#103360) Throme válasza Balinov (#103358) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a kártyára írási sebességnek inkább pro-capture módban van jelentősége.
Tettem egy 200MB/s kártyát a vázba, aminek most meg nem mondom az írási sebességét (a 200 ugye az olvasási sebesség).

Régebbi kártyákkal kisebb sorozatoknál nem volt vészes, de egy gyors kártyával ez orvosolható szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#103361) 0519 válasza jjeahh (#103352) üzenetére


0519
senior tag

Nincsen személyes tapasztalatom.
Nyomtatni egészen biztosan a szállítási infokat kell a dobozra. A futár és az MPB raktár tájékoztatására. Szerintem ff nem probléma.
Én úgy számolnék, hogy meg kell téríteni a szállítási költséget. Mivel van egy elszámolás köztetek, te eladsz nekik - ők eladnak neked, ezért az ügylet végén vki utalni fog a másiknak. Kivéve azt a rendkívüli esetet, amikor pont eurocentre egyezik a két oldal.

[ Szerkesztve ]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#103362) 0519 válasza Balinov (#103358) üzenetére


0519
senior tag

Az EM5 MK3 es EM1 MK3 között egy generációnyi fejlesztés van.
Én csak a kisebb fizikai méretet látom előnynek a EM5 MK3 oldalán, minden más az EM1 MK3 mellett szól.
Ha a keret meglenne, én az EM1-t venném. Az a fókusz joystick izgatja a fantáziámat.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#103363) jjeahh válasza 0519 (#103361) üzenetére


jjeahh
nagyúr

6 euróval drágább az én cuccom, mint amit tőlük rendelek cserébe, viszont gondolom majd szólni fognak, hogy 15 euró a szállítás, fizessek, hogy tudják elküldeni. Kivéve ha az elküldött cuccaimat bevizsgálják és kitalálják, hogy kevesebbet érnek az ajánlottnál, vagy nem fogadják el :U . Ilyen vajon megtörténhet náluk, vagy a beigért összeget biztos megkapom? Ja, tudom, nincs tapasztalat, szal csak elmélkedek :D. Mindenesetre kértem tőlük DHL-t, jövő héten elvileg elviszik a csomagot.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#103364) 0519 válasza jjeahh (#103363) üzenetére


0519
senior tag

Nincs beígért összeg, csak becslés van, hiszen nem látták és tesztelték az árut.
Ha ők másképp látják az állapotot mint te, akkor egészen biztosan felveszik veled kapcsolatot és ajánlatot tesznek.

Mit rendelsz tőlük cserébe?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#103365) jjeahh válasza 0519 (#103364) üzenetére


jjeahh
nagyúr

7.5mm Samyangot, régóta szeretnék egy halszemet és ez pici is, kihasználnám az alkalmat. Kivéve ha sokat kell ráfizetni, mert most nincs erre keret :D . Majd valamikor kéne még egy rendes nagylátó fix, ami a kitobit helyettesíti és egy 25-30mm körüli vagy egy 45-ös, ha el tudnám dönteni melyiket használnám ki leginkább :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#103366) jaanoo89 válasza Throme (#103359) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Az OM5 tökjó, teljesen hozza azt, amit az MFT képvisel. Kézi Hi-RES mode-t belerakták, ahhoz kellett egy új IBIS is. Kategóriás különbséget jelent az azzal készült fotók az E-M5 III-hoz képest.

Viszont ezt az FW update-t én se értem. Az E-M5 II-be nem értem, miért nem tudták belerakni azt, hogy touchpad-ként működjön AF módban a kijelző. Ettől komolyabb szoftveres frissítéseket is kapott annó, de ez valahogy kimaradt.

(#103367) Throme válasza jaanoo89 (#103366) üzenetére


Throme
veterán

Meg is nyomták az árát (persze van infláció, árfolyam, és egyéb hatások).
Kézi hi-res és ND szűrő miatt nem váltok.
Új belépőknek az OM5 már FF árkategória.
EM10/pen tulajok egyedül a potenciális vásárlók, szerintem persze.
Közölük se mind.

Szóval egy FW frissítés EM5-re nem hiszem, hogy vásárlókat venne el az OM5-től...
Kezelés javítása és talán talán talán az ND szűrő hozzáadása beleférne.
Nem tudom mennyivel nagyobb proci teljesítmény kell az utóbbihoz, ami az OM5-ben már ott van.

Egyszer talán eljutnak a gyártók oda, hogy kisebb fícsőrök hozzáadása nem biztos, hogy elegendő a pénztárca nyitogatáshoz...

Tudom, sírdogálhatok én itt, nem fog változtatni semmin :N

Azért nem rakták bele az MK2-be az érintő AF váltást, hogy vegyél MK3-at vagy már akkor EM1-K2-t :K
Ilyen húzásokkal inkább csak felbosszantják a meglévő tulajokat... mind1... ez van

(#103368) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ha nem gond most nem technóznék:

40-150/2.8 PRO

300/4 PRO

[ Szerkesztve ]

(#103369) Lassú Víz válasza Throme (#103367) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A kérdés az, hogy mennyivel lesz olcsóbb egy kamera előállítása a kisebb szenzor miatt? Szerintem a mai technológiai szinten alig. És ha az FF gyártók lemondanak az FF-ség adta extra profitról, mert kell nekik mindenki, aki még fényképezőgépet vesz a kezébe telefon helyett, akkor kialakul ez az árazás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#103370) Throme válasza Lassú Víz (#103369) üzenetére


Throme
veterán

Ezt el is lehetne fogadni, csak ha megnézzük az oly/om mennyit költött utóbbi 10 évben szenzorra, fókuszrendszerre akkor lehet nem jön ki a matek és indokolatlan az árazás.

APS-C milc vázak is vannak olcsóbban.
De hogy ne menjek messzebb azért a pana vázak is picit olcsóbbak.
Anno még gondolkodtam az EM5 mk3 vs G90 összehasonlításban.
Bizonyos szempontok az oly felé billentették a mérleget, aztán jött egy akció az oly vázra, akkor már nem volt kérdés.

Az FF gyártók addig nem fognak árat csökkenteni, amíg veszik a terméket.
Sőt, jól megy nekik az, hogy a még fényképezőt használókat szépen terelik FF irányba.
Ebben segít nekik pl az OM is . 'nézd csak belépő FF - MICRO 4/3 egy árban van, érted!! mikróóóóóóóóó '

Ahogy régen a megapixel szám volt az isten, most a szenzorméret.
Nem ettől függ, hogy milyen jó egy váz, de a nagy átlagnak ez az egyik legfontosabb paraméter.

(#103371) 0519 válasza ROBOTER (#103368) üzenetére


0519
senior tag

Az első tetszik, amelyiken ül és élvezi a tájat.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#103372) aginor válasza lugosi (#103336) üzenetére


aginor
addikt

Köszi! :)
Majd hozok még képeket, ha van rá igény.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#103373) 0519 válasza aginor (#103372) üzenetére


0519
senior tag

Van!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#103374) cicur99


cicur99
tag

Segítségetek kérem: A Lumix G91 kamerám hidden menüjében a Camera Info lap 3. sorában lévő NO.: XER******** karaktersor nem azonos a gép címkéjén lévő WE********* sorozatszámmal. A címkén lévő sorozatszám kinyerhető valahogy a gépből?
Köszönöm!

(#103375) cicur99 válasza cicur99 (#103374) üzenetére


cicur99
tag

Közben utánaolvastam a fentieknek: A Camera Info menüben a NO.: az alaplap sorozatszáma. A gyári számot továbbra sem tudom, hogy hova rejtették.

(#103376) Balinov válasza 0519 (#103362) üzenetére


Balinov
félisten

Sziasztok, tovabbra is megy az uj hasznalt vaz projekt. Most szemezek az EM1-X-el, de vajh valo eletben mekkora boszmeseg a beepitett grippel?

Em1MK1-hez hasznaltam a gyari gripet sokaig, mig valami kinja nem lett es nem erzekelte a vaz, nem mondom, hogy varosnezos, kutyasetaltatos fotozashoz nem kicsi, soot viszont valamiert EM1MK3-hoz kiepst kb 100€-val olcsobb...

EM1/EM5 MK1-esekhez kepest egy toltessel mennyivel birnak tobbet ezek, mert ha lenygesen sokkal, akkor nem erdemes az X-et neznem, max ha kell, bugazok egy gripet es/vagy extra akksit hozza, oszt csokkolom

Fobb parametekben (szenzor, IBIS, dinamikatartomany, feature-ok) kb megegyeznek, vagy nagyon hasonloak es az en amator szintemen valszeg eszre sem vennem. Ami szembetuno nekem, igy par ev kihagyott teknozas utan, hogy az 1mK3-ban a SOC ujabb/de tobb tesztben is emlitik (TCS, RW, stb) hogy az uj SOC kb a regi dual SOC szintjet hozza, neha meg is haladja azt

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.