Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) MaxxDamage válasza SOAD19 (#2550) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:)
Nem ezt vártam tőle...de nem az órával van a gond, hanem az applikációval.
Direkt olyan helyen volt, ahol érte fény is, így mindig ellenőrizve volt, "fullon" volt a töltöttség. Most egy ideje nem néztem már (ez volt a baj) és fullra le is merült. Ezt nem értettem hogyan is.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2552) -B- válasza MaxxDamage (#2551) üzenetére


-B-
senior tag

Valószínűleg kevés volt a fény, ami érte. Jól írja SOAD19, időnként napoztatni kell. Az én órám is merül, pedig nem zárt szekrényben tartom.

(#2553) MaxxDamage válasza -B- (#2552) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azért van benne craft már.
Lássuk csak, Edifice program : [link]
Watch program: [link] /itt valami helyet kellene bekapcsolni neki, no mind1 is mert sehogy sem jó/ feladom!

Az óra manuális beállítása meg egy katasztrófa.
No komment! :W

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2554) tboldi válasza MaxxDamage (#2553) üzenetére


tboldi
nagyúr

A másodiknál, amikor a telefon/app beállításaihoz irányít át, az engedélyek menüpont mögött mi van? :)

(#2555) MaxxDamage válasza tboldi (#2554) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott a megoldás. :) :R
Csak tudnám mi köze van a program futáshoz a telefon hely adatához.
Ennyivel lettem előrébb.: [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2556) tboldi válasza MaxxDamage (#2555) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amikor szinkronizálja az időt, akkor az app elmenti az aktuális koordinátákat is.

Korábban volt már párosítva a telefon és az óra, ugye? Én megpróbálnám törölni mindkettőn és teljesen tiszta lappal indítani.
Az órádhoz tartozó operation guide nem írja, hogy magán az órán hogyan lehet, de kocka G-Shock esetén így néz ki, lehet, hogy a te Edifice-ednél is hasonló elven működik.

(#2557) MaxxDamage válasza tboldi (#2556) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen volt párosítva, de LG V30 és V50 telefonnal.
Most Samsung Galaxy S20 Ultra 5G használok.
Úgy néz ki a rendszert kijátszottam és jó is lett. :R
Az alsó gombot nem 2 secig nyomtam, hanem addig míg 2-3x nem megy oda a mutató és így jó lett, csatlakozott. (érdekes)

Most elég gyenge a töltöttség, beteszem szekrénybe és teszek elé erős fehér led lámpát. /sokat nem ér, de semminél több/ :D
Holnap kiteszem napra megint.
Edifice programmal is kipróbálom holnap úgy ahogy ezzel sikerült. (hátha)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2558) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#2557) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egész éjjel fény előtt volt a szekrénybe és jól fel is töltött.
A programhoz való csatlakozás (Edifice) nem megy sajnos és a Watch programhoz sem mindig.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2559) orbit76 válasza MaxxDamage (#2557) üzenetére


orbit76
tag

Nem, nem játszottad ki, a rendszer engedett be valami érthetetlen oknál fogva. Amúgy Seduxen. Napi 2x1. Bár nem biztos, hogy használ. Te olyan "mindent de azonnal, leszarom hogyan" típusú emberke vagy, mi? Semmi baj, bearanyoztad a napom, jót röhögtem a hozzá nem értésedből és a türelmetlenségedből fakadó idegbeteg kapkodásodon. 🤣
Köszönöm! :C

(#2560) MaxxDamage válasza orbit76 (#2559) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes dolgok ezek! :)
Amúgy vannak helyzetek, mikor az egyből a jobb, mint majd 1x és ez ilyen volt...(megoldást tekintve) és őrülök, ha boldog perceket hoztam neked és bearanyoztam a napod. :DDD ;)
Amúgy ez most fontos volt nekem, mert nem néztem jó szemmel, hogy pár év alatt milyen változások vannak/voltak szoftveresen tekintve. /ha nem így lenne, túl egyszerű is lenne!/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2561) orbit76 válasza MaxxDamage (#2560) üzenetére


orbit76
tag

:)) A lényeg, hogy megoldottad a problémát. Nekem csak két órám van, amit napi szinten hordok:
- GBD-H1000 és egy AWM-500-GD-9A
Mindkettő solar és mindkettő G-shock.

(#2562) MaxxDamage válasza orbit76 (#2561) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most ez az új szabvány ami népszerű? Ez a Solar óra? :D
Én leragadtam a sima elemes és manuális óránál. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2563) orbit76 válasza MaxxDamage (#2562) üzenetére


orbit76
tag

Ahogy a tanult francia mondaná: Willkommen im 21. Jahrhundert.
Amúgy nekem praktikus. Sokáig Apple Watchot hordtam, de elég volt. Ezeket tölti a nap, szinkronizálnak műholdról, mindig pontosak... Mi kell még?

Itt laknak.

(#2564) BloodRay válasza orbit76 (#2563) üzenetére


BloodRay
veterán

Műholdról mondjuk sajnos nem szinkronizálnak. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2565) orbit76 válasza BloodRay (#2564) üzenetére


orbit76
tag

Uuuuuh, köszi a korrekciót, igazad van, azt csak a fekete tudja. Az AWM rádiójelekkel dolgozik. Sajnos már nem tudom javítani... 😟

[ Szerkesztve ]

(#2566) BloodRay válasza orbit76 (#2565) üzenetére


BloodRay
veterán

No problem.
Amúgy én is műholdvezérelt Astronon gondolkozom épp. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2567) Spanti


Spanti
friss újonc

Sziasztok,
A kérdésem az lenne hogy esetleg valakinek van e tapasztalata a Casio DW-5600BB-vel ? Esetleg pozitív, negatív tapasztalatok vele kapcsolatban ?
Ebben az órában gondolkozok, vagy a sima DW-5600-ban. De az 5600BB felé húzok, csak sokan írták hogy nem lehet leolvasni az időt sokszor.

Köszönöm :)

(#2568) nikilauda válasza Spanti (#2567) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nekem volt már inverz kijelzős Casiom, gbd h1000, de nem volt vele gondom. Ettől függetlenül talán a normál kijelzőt jobban szeretem. Valahol próbáld ki!
Van egy gw 9400-am, ahol viszont nem tetszett az inverz kijelző. Ott szerintem nehezebben olvasható. Tippre az 5600-nál is hasonló lehet a helyzet.

(#2569) Plissken válasza Spanti (#2567) üzenetére


Plissken
tag

Nekem pont ez a típus van, nagyon szeretem. Bírja a strapát nagyon, túrázást, kisebb sziklamászásokat, ipari nyomtatóban hónapokig turkálást simán bírta. Egyetlen negatívumom, hogy a szíj dobja le a színét valamiért. Fotóztam. Amúgy teljesen jól olvasható.

(#2570) V-I-D-A válasza nikilauda (#2568) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

A GBD-H1000 MIP kijelzős. Össze sem lehet hasonlítani a DW-5600 inverz kijelzőjével.
Plissken: Fogkefe, folyékonyszappan. le fogja vinni a fehér réteget.

[ Szerkesztve ]

(#2571) Plissken válasza Plissken (#2569) üzenetére


Plissken
tag

(#2572) nikilauda válasza V-I-D-A (#2570) üzenetére


nikilauda
senior tag

jogos

(#2573) SOAD19 válasza Spanti (#2567) üzenetére


SOAD19
addikt

Lehet, de olykor nehezebb. A normál kijelzős jobb ilyen szempontból, de teljesen jól el lehet lenni vele. Ajánlom megtekintésére, ezt a videót: [link]
Inverz kijelzők között is van különbség amúgy, a drágább modellekben lévők sokkal jobbak leolvashatóság terén:
[link] (videó második fele)

[ Szerkesztve ]

(#2574) Plissken válasza V-I-D-A (#2570) üzenetére


Plissken
tag

Próbálkoztam már vele régebben, de most is megcsináltam, és amint megszárad ugyanígy néz ki :/

(#2575) V-I-D-A válasza Plissken (#2574) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Akkor ecet. :U

(#2576) xXxian válasza Plissken (#2574) üzenetére


xXxian
senior tag

Vízkő, tusfürdő lehet. Mechanikusan is megpróbálhatod eltávolítani egy fogkefével, tiszta vízzel, de ha vízkőszerű, akkor valóban jó lehet az ecet, vagy citromsav, ha nem bírod az ecetet.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#2577) Spanti


Spanti
friss újonc

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, tippeket.
Azóta sikerült megnézni a dw 5600BB-t is és a sima 5600-ast is. Csuklómon az 5600BB kissebbnek hatott, bár tudom hogy a mérete ugyanaz mindkettőnek.

Itthon már van egy GA 2100 1aer, azt is nagyon szeretem. Nem tudom hogy abban a kis digitális kijelző mennyire hasonlít avagy külömbözik az 5600BB negatív számlapjához. Illetve hogy a fekete kijelzőn nem e látszódna meg jobban a későbbi karc vagy sérülés az 5600bb esetén ?

Köszönöm :)

(#2578) xcvbxcvb válasza Spanti (#2577) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Lehet rá venni kijelzővédő fóliát aliexpressen.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#2579) nanorambo


nanorambo
őstag

Sziasztok, Solaros mudmastert hogy érdemes tárolni hosszútávon? Dobozba rakva nyilván teljesen le fog merülni. Az nem baj ugye? Majd kiveszem "napra rakom" és elkezd tölteni. Nem baj, ha hosszú ideig (akár évekig) le van merülve?

(#2580) @mriya@ válasza nanorambo (#2579) üzenetére


@mriya@
őstag

Sosem szabad hagyni, hogy teljesen lemerüljön.
Tönkremegy az akksija. :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2581) nanorambo válasza @mriya@ (#2580) üzenetére


nanorambo
őstag

:R

(#2582) tboldi


tboldi
nagyúr

Ide is beköszönnék az új szerzeményemmel. :)
GMW-B5000MB-1ER - nem tudom, mennyire hihető, de azt mondta a győri boltos, hogy az egész országba kb. 5-öt importáltak, és ez az egyik, ha nem a legutolsó darab.

[ Szerkesztve ]

(#2583) Zsombe válasza tboldi (#2582) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szép darab, grat hozzá! :C

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2584) Luck Dragon válasza tboldi (#2582) üzenetére

Szép , szolgáljon téged sokáig .

UI ez nem egy A2-es :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2585) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Pár napja vettem észre, hogy lemerült a casioakomban az elem, ami nem csoda, hisz még 2020 május-júniusában vettem. Elvittem az egyik óráshoz, és kicsit meglepődtem a csere árán: 2,8k ill. 3,5k (a drágábbik kicsit tartósabb állítólag). Kb. ennyi szokott lenni Nektek is?

#2582 tboldi
Gratula, jól néz ki!

(#2586) @mriya@ válasza SOAD19 (#2585) üzenetére


@mriya@
őstag

Nyomáspróbával teljesen reális.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2587) SOAD19 válasza @mriya@ (#2586) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem hiszem, hogy az benne lenne, nem volt róla szó.

(#2588) @mriya@ válasza SOAD19 (#2587) üzenetére


@mriya@
őstag

Akkor drága.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2589) SOAD19 válasza @mriya@ (#2588) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Akkor így jártam. Közben rákerestem, 2 db elem megy benne, úgyhogy 2*2,8k lesz. Megmondom őszintén, hogy nem néztem utána, hogy itt a legnagyobb faluban hol-mennyiért cserélnek elemet. Remélem legalább valami értelmes elem kerül majd bele.

(#2590) @mriya@ válasza SOAD19 (#2589) üzenetére


@mriya@
őstag

Biztos, hogy darabonként ennyi a csere? :Y

Mondjuk én már tizenéve 3 ezret fizettem egy elemcseréért, de az az Edison utcában volt, ott nagyon körültekintően dolgoztak.

Manapság a cimbi egy ezrest kér el tőlem nyomáspróbával.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2591) Churpik válasza @mriya@ (#2590) üzenetére


Churpik
junior tag

LR 41 gombelem lázmérőbe 1000,- csere nélkül.

Q&Q órában elemcsere helyben megvárva 2800,- (SR626)

SR920SW elem munkadíj nélkül(!) 2000,- ("ember, ebben ezüst van!"). Mivel sokalltam, ezért elmentem a Sugár-ba. Ott csak 1500-ért adták. Nyertem egy sör árát.

Mellé kértem még egy SR626-ost, mivel a 2800-as elemcserét soknak éreztem. Majd magam megcsinálom. Az is 1500,-. ("De ez minőségi ám, nem kínai"). Közben sorban álltak mögöttem többen is, elemcserére várva.

Pepco-ban nálunk egy teljes hónapon át nem volt semmilyen gombelem. Semmilyen!

Casio kapcsán elhangzott a "Pesten 5000 alatt nincs már elemcsere sincs" mondat (Auchan, Maglód). Persze be kell küldeni a központba, csak ott csinálják meg. Átvétel csak hétfőn és szerda délelőtt, akkor jöjjek vissza és adjam le.

Pólus Center ugyanez, elemcsere szigorúan csak a központban, "helyben nem vállalunk semmit".

(#2592) SOAD19 válasza @mriya@ (#2590) üzenetére


SOAD19
addikt

Darabonként. Kérdezte is, hogy ha két elem kell bele, akkor melyik legyen. De, ahogy Churpik is írja, akkor lehet mégse annyira irreális ár.

(#2593) ricsik válasza Churpik (#2591) üzenetére


ricsik
őstag

SR920SW
SR626

Múltkor összeírtam, hogy melyik órámba milyen kell és megrendeltem az egész pakkot.
Még nem merültek le, de majd ha igen, akkor van otthon.
Ha meg meghalnak az állásban addig, akkor sem bukok túl sokat,
de a felhasználhatósági dátumnál jóval tovább bírják az elemek tárolva.

2 elemcseréből meg megvan a kínai órás szerszámpakk, úgyhogy magam cserélem az összesben.

Még gumi szilikonozót is rendeltem a tömítéshez, így azok sem lesznek cserélve, úgy sem megyek vízbe órával és nem is fürdök órában.

(#2594) SOAD19 válasza ricsik (#2593) üzenetére


SOAD19
addikt

Most ránéztem, hogy milyen elem kell az órámba: SR726W.
Kérdeztem ma, hogy milyen márkájú elem került az órába, és SEIZAIKEN(SEIKO)-t mondták. Ha jól látom, ezen az oldalon, amit linkeltél 310 Ft-ba kerül darabja, ami nekem kellett, azaz 620 a kettő. Én pedig 5,6k-t fizettem. Hát... :U Azt hittem, hogy jóval többe kerül az elem, ha már ennyit elkérnek. Kicsit elkapkodtam a dolgot, nem gondoltam, hogy ennyibe fog fájni (1,5-2k-ra tippeltem). Többet lehet én se fogok elemet cseréltetni.

(#2595) mrbego válasza SOAD19 (#2594) üzenetére


mrbego
aktív tag

Én az utóbbi pár évben magam cserélek elemet az óráimban. Ha van egy kis kézügyességed (meg némi szerszám) magad is megcsinálhatod.

Üdv, P

(#2596) ricsik válasza SOAD19 (#2594) üzenetére


ricsik
őstag

Nagyjából akkor 5e Ft volt a munkadíj a max 10, de inkább 5 perces műveletre.
Ha 10 percig szüttyögött, akkor is 30e Ft-os óradíj.
Ha 1 órám lenne, lehet nem érdekelne, de nem egy Casio-m van, annál egy kicsit több :D

(#2597) Sanyi.mTs válasza ricsik (#2596) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Aki magasnak tartja az elem csere díját, annak pár gondolat:
- a boltnak/üzletnek van bérleti és rezsi díja (nyitvatartási időben bármikor mehetsz),
- alkalmazotti bér
- eszközök
- raktár készlet (pl. elemből)
- tulajdonos haszna.

Ha otthon főzöl, hasonló a helyzet:
- egy hely, ahol főzöl (lakás, ház, albérlet, stb)
- megveszed az alapanyagokat
- feldolgozod (munkadíj)
- eszközök beruházása (kés, vágódeszka, edények)
- energia felhasználás (gáz, villany), majd víz (kajához, mosogatáshoz)

amúgy már én is magamnak cserélek elemet az óráimba.

(#2598) ricsik válasza Sanyi.mTs (#2597) üzenetére


ricsik
őstag

Ez így van, nem is írtam véleményt, hogy sok, vagy kevés, hanem csak tényeket.

(#2599) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Adott egy gst-w130c óra. Meg lehet oldani, hogy minden, de minden funkciója ki legyen kapcsolva? A pontos időt szeretném megnézni rajta alkalomadtán, de szerencsétlen erre sem, igazán alkalmas, mert képtelen a nyári és táli időszámítás kezelésére. Minden egyes óraátállításkor fél óra apróbetűs manual bogarászás, majd újra meg újra beállítom a DST-t auto-ra, de semmi. Csak manuális ON /OFF szavakból ért. Lehet, hogy az ötvenedik menüpont harmincadik almneüjében 6 szint mélyen van egy rejtett beállítása, amivel ez ütközik, nem tudom, de nem akarom megtanulni a használati utasítását. Csak szeretném tudni, mennyi az idő.

Szóval az lenne a kérdés, hogy minden idióta funkcióját ki lehet-e törölni, mindent nullázni, tiltani, kikapcsolni egy bármilyen gombnyomással.

De ha erre se képes, hogy a nyári időszámítást kezelje, évente 2 napot rákell szánni, míg meg nem szabadulok tőle. :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2600) orbit76 válasza Wolfskin (#2599) üzenetére


orbit76
tag

A funkciókat kikapcsolni így nem tudod.
Az én órám hajnali 2-3 óra körül automatán szinkronizál és simán lekezelte az óraátállítást. Napközben manuális módon nem. Állítsd be az auto szinkront

és hagyd egy éjszakán keresztül az ablakpárkányon számlappal lefelé fordítva. Ha így sem tudja magát beállítani, akkor ott nincs rádió jel. Marad a WatchWave app. Vagy cseréld le egy számodra megfelelő darabra.

(#2601) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!
A Casio órák keresésében a Bluetooth szűrés beállításánál többféle lehetőség van (pirossal keretezve), melyik mit jelent, meg tudnátok mondani?

(#2602) Wolfskin válasza orbit76 (#2600) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, ezt megnézem. Most beállt az idő a DST manuális ON kapcsolásában. Majd télen megint manuálisan kell OFF-ra tennem. Az AUTO állásban nem állt át nyárira.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2603) St3ven válasza eldoble (#2601) üzenetére


St3ven
addikt

Azok nem az alkalmazások nevei?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2604) eldoble válasza St3ven (#2603) üzenetére


eldoble
aktív tag

Közben én is nézegettem, és úgy gondolom hogy, igen, azok. Akkor van ennek valami jelentősége, hogy melyik óra mit használ?

(#2605) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Casio illetve 'G' gyűjteményem legújabb darabja. :)

Próbáltam róla a lemenő nap fénye mellett viszonylag használható képet csinálni. A becses neve: GM-2140GEM-2AER (40.-ik évfordulós modell)

A képeken inkább zöldnek tűnik, de élőben kékesebb. Az biztos, hogy nem egy hétköznapi darab.

[ Szerkesztve ]

(#2606) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok Casio-sok. 2011 óta használok megelégedéssel egy ilyen darabot, és mondhatni hibátlanul tette a dolgát tegnapelőttig, mikor a másodpercmutató elkezdett meg-megállni. Nem mindig ugyanott és újra is indul, de az utóbbi 3 nap alatt legalább 5x láttam állni.
Anno mikor vásároltam egy tulajdonosnak már elején volt ilyen gondja, de nekem csak most történt ilyesmi. Fel van jól töltődve, ütést sem kapott többet mint bármikor az elmúlt 13 év alatt, így kérdem mitévő legyek?
1. Vigyem javíttatani.
2. Cseréljem le.
3. Szokjam meg.
Sajnálom mert tökéletes, minden számomra fontos funkciót magába foglal, rádió ellenőrzött, vízálló, zafírüveges, napot dátumot mutat és fém az egész megfizethető áron.

:R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2607) blg válasza Hasaggymeg (#2606) üzenetére


blg
senior tag

újonnan legalább 70ezerbe kerül, kb. olyan, mint a tied, de nem pontosan az: [link]
nekem ilyen van, mint a linken, 12 éves. Eddig egy baja volt, x év után a jobb alsó nyomógomb nem akart működni, de azt javították.
Szerintem egy szervizes vizsgálatot megérdemel. Főleg akkor, ha el tudod vinni szakszervizbe (Bp. Ferenc körút)

(#2608) Luck Dragon válasza Hasaggymeg (#2606) üzenetére

Szerintem érdemes javítani.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2609) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Köszönöm, adok neki még egy esélyt. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2610) orbit76 válasza Hasaggymeg (#2609) üzenetére


orbit76
tag

Ha eddig kiszolgált, megérdemel egy kis törődést. Szerviz, kitisztítják, javítják és még 10 évig dolgozik neked. :C

(#2611) Hasaggymeg válasza orbit76 (#2610) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Csak azt nem értem hogyan koszolódhatott el benne bármi hisz a tokozás az ugyanolyan zárt immár 13 egész éve. :F ...kicsit félek is talán elkopott benne valami és megmondják lehet nem érdemes javítani.😕

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2612) orbit76 válasza Hasaggymeg (#2611) üzenetére


orbit76
tag

13 év sok idő. Áram alatt vannak az alkatrészek, melegszik-visszahűl, elem van benne, az is okozhat meglepetéseket.

(#2613) Hasaggymeg válasza orbit76 (#2612) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Arról nem is beszélve, hogy csak éjjel nincs a karomon, télen nyáron, vízben (ezzel úszok), szárazban és terepen kerékpáron rázkódva is kezemen figyel 13 éve. Elemet nem tudom lehet-e az oka, mert az idő, vagyis perc és óramutató megy akkor is mikor a másodpercmutató leáll, csak hát bosszantó látni, hogy ez utóbbi időnként áll. :F ...ma telefonálok egyet a Váci úti márkaszervízbe lássam mit mondanak és ha biztatnak akkor odaviszem nekik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2614) eldoble válasza Hasaggymeg (#2613) üzenetére


eldoble
aktív tag

A manuáljában lehet írják, hogy jelzi az elem gyengülést.

(#2615) @mriya@ válasza Hasaggymeg (#2613) üzenetére


@mriya@
őstag

A setcomp-ba vidd, ne a váci útra!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2616) orbit76


orbit76
tag

Új Casio érkezett, ez is egy gyűjtőtől. NOS, és állat mód hozza a retro feelinget!

[ Szerkesztve ]

(#2617) Hasaggymeg válasza @mriya@ (#2615) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az a tuti?...na közben beszéltem is velük, azt mondták felejtsem el, nincs hozzá alkatrész, ennyi idő után pedig jelentkezhet ilyen másodpercmutató leállás. :O ...van egy Citizenem (eco-drive) mely 1996-1997 óta ketyeg semmi ilyen probléma nélkül, vagyis aligha fogok újra Casiot venni. :( ...csak hát olyan emi a felsorolt követelményeket tudja bizony sokkal többe fog kerülni Citizenből. :(((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2618) Hasaggymeg válasza @mriya@ (#2615) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

...és természetesen köszönöm a segítséget. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2619) @mriya@ válasza Hasaggymeg (#2617) üzenetére


@mriya@
őstag

Akkor próbálj egy donort keresni! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2620) Hasaggymeg válasza @mriya@ (#2619) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Arra gondoltam, hogy levetetem ne lássam állni és úgy még évekig faxa lesz, hisz van digitális másodperckijelzés is. :F ...csak nehogy a tokozás megbontása után legyen gond vizállóságával.🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2621) hdanesz válasza hdanesz (#2605) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ha esetleg valakit érdekelne az óra, szóljon. :)
Nem tudom megszokni a szíj anyagát.

üdv,
Dani

(#2622) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Régen volt Casio. :D

(#2623) orbit76


orbit76
tag

Kedvenc Royale-omon eltüntettem az általam feleslegesnek nyilvánított feliratokat. Szerintem szebb, letisztultabb lett így az összkép.
Előtte:
Utána:

[ Szerkesztve ]

(#2624) max1965


max1965
tag

Üdv mindenkinek!
Mivel a nyaralós Edifice-m eleme gonosz módon 12 év után lemerült, :D (Azt cseréltem, de a szíj már nem 100-as, félek, elhagynám a tengerben. 1x már sikerült, de vissza búvárkodtam.) ezért utódot kellett keresnem.
Ő lett az: [link]
Azt hittem nagy lesz, meg nehéz, de nem.
Szuper, nagyon tetszik.
Nálam első szempont az óráknál, hogy ha ránézek egyből az időt lássam. Nem jönnek be a "repülőgép-műszerfal cuccok.
Ez tudja, de ha kell, azért vannak benne okosságok.
Az app-on keresztül belőttem mindent a saját gusztusomra, szerintem jó barátok leszünk.
Tetszik.

[ Szerkesztve ]

Szeretek itt lenni. Maguk olyan kedvesek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.