Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) hdanesz válasza Memmaao (#29799) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A Torino 21 illetve 22-t nehezen tudom hova tenni. Nekem mindkettő légfrissítő illatú.
Itt a topic-ban pedig sokan szeretik. Lehet az orrommal van a gond. :DDD

(#29802) niof válasza hdanesz (#29801) üzenetére


niof
addikt

A 21 azért nem rossz.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29803) Misogi válasza tibbike01 (#29800) üzenetére


Misogi
aktív tag

Az minden csak nem fás meg zöld. :DDD

(#29804) tibbike01 válasza Misogi (#29803) üzenetére


tibbike01
őstag

De a leszáradás után az oakmoss és a fás összetevők miatt szerintem nagyon is fás. Én kiérzem belőle. Illetve látom, hogy kező a kérdező, a kezdők pedig imádják a Hacit.

(#29805) Misogi válasza tibbike01 (#29804) üzenetére


Misogi
aktív tag

Ja, igen, ez jogos. :)

(#29806) Memmaao válasza tibbike01 (#29804) üzenetére


Memmaao
addikt

Tény, hogy pl jobb illat, mint az aventus, de azért nagyon is abban a ligában dolgozik. És mivel számtalan dupe -ja van ennek a DNS -nek, mégcsak nem is egyedi. Nekem pl egyáltalán nem kellemes kategória, ettől függetlenül a maga nemében a hacivat egy nagyon jól blendelt, tartós, prémium illat. De messze nem zöld inkább egy fás signature scent.

My name is Bond, James... Dean.

(#29807) roseben


roseben
kezdő

A Hacivat nekem savanykás volt a Wulong Cha sem tetszett.

(#29808) Elektrosokk válasza Memmaao (#29806) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Tény, hogy pl jobb illat, mint az aventus,

khmm...khmm... :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29809) niof válasza Elektrosokk (#29808) üzenetére


niof
addikt

Hát, azért ebben van igazság. Ha csak a legendásan ingadozó minőségét tekintjük is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29810) tibbike01 válasza niof (#29809) üzenetére


tibbike01
őstag

Ahogy közeleg a nyár valahogy mindig előjön az Aventus vonal. Miért is? :)

[ Szerkesztve ]

(#29811) niof válasza tibbike01 (#29810) üzenetére


niof
addikt

Nem azt írták, hogy rossz, hanem hogy a Hacivat jobb. ;)
Egyébként szerintem sem rossz, de én inkább azt szoktam mondani, hogy uncsi, mert csomóan hordják. Nagyon hasonló a CDNI, csak a szintetikus citrussal szoktak dobálózni egyesek, hogy az milyen. Csak az ugye kb. 10 perc, és nyoma sincs, a tölgymohás/nyíres alap meg abban is megvan.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29812) Elektrosokk válasza niof (#29809) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem bejön, nem tartom egyiket jobbnak a másiknál. Szerintem izgalmas, hogy mindig változik. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29813) Memmaao válasza niof (#29811) üzenetére


Memmaao
addikt

Engem a világból komlehet kergetni ezzel a DNS-sel. A Bakkaraszag a másik. Nekem a hacivat is no go, az összes aventus hangulatú illattal együtt. És egy mont blanc explorer 90%-ban hozza ezt a vonalat, így mindenhol is szembejön a CDNI, Explorer, ahogy az összes Bakkaraszag klón is.

My name is Bond, James... Dean.

(#29814) niof válasza Memmaao (#29813) üzenetére


niof
addikt

Ilyen szinten engem nem zavar, csak szimplán unalmasnak tartom. Az Armaf-tól inkább a Sillage ami tetszik. Volt CDNI-m is, de mindenhol azt lehetett érezni, ezért egy nyár alatt elfújkáltam, és nem vettem többet.

Amúgy holnap, vagy kedden jön a MAB csomag. Kíváncsi vagyok rá nagyon!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29815) hdanesz válasza niof (#29814) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

MAB-ból melyik? 🙂

(#29816) niof válasza hdanesz (#29815) üzenetére


niof
addikt

Az új kivételével (Tilia) mind az 5 benne van. Gyári csomag. Már az országban van, elvileg a DPD hozza majd.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29817) niof válasza niof (#29816) üzenetére


niof
addikt

Nemrég jött a mail, 14h körül várható a futár... :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29818) hdanesz válasza niof (#29817) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Király! A Ganymede és az Encelade nekem nagy kedvenceim. :)

Közben minél többet hordom a Naomi Goodsir Nuit de Bakélite-t annál jobban tetszik.

(#29819) niof válasza hdanesz (#29818) üzenetére


niof
addikt

Igazából a Ganymede-re vagyok kíváncsi, hogy eltér e a Nerolistól. Mindig az jut eszembe a Nerolis mintákról (meg úgy en bloc az összes fújt mintáról), amit anno a Müllerben a parfümös kiscsaj mondott. Ő úgy mérte a mintákat, hogy direkt a fiolába fújta. A kolléganői (egyszer láttam is), pedig úgy, hogy volt egy pici tölcsér, amit beletettek a fiolába, és azon keresztül fújták tele. A csavar az a dologban, hogy 2 minta közt nem mosták ki a tölcsért, tehát, ha maradt benne, akkor az belekerült a következőbe, és így tovább... Szóval, mindig vannak fenntartásaim a fújt mintákkal kapcsolatban, pláne ha nem látom, hogy lett mérve.
De amúgy persze, a többit is ki akarom próbálni, hátha valamelyik bejön még. De a Ganymede már a Nerolis minta alapján is megvevős lesz. :B Kivéve, ha valamelyik még jobban megtetszik, akkor azt előreveszem a listán.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29820) Jhonny06 válasza niof (#29819) üzenetére


Jhonny06
veterán

Uh, ez elég alja módszer, pláne, ha pénzt is kértek érte. Dekantolásnál alap, hogy mindig új üveg/tölcsér/transzfer fújóka.

(#29821) niof válasza Jhonny06 (#29820) üzenetére


niof
addikt

Hát, ezt a Müllerben csinálták régen, de már mivel vagy 5 éve nem járok oda, passz, hogy most mi a helyzet. Pénzt nem kértek, mert a teszterből fújtak. Csak ugye eleinte annyi mintát kértél, amennyit nem szégyelltél. Aztán ezt levitték háromra, majd egyre. Legalábbis Kaposváron. Persze mindegyikünk tudja, hogy mi lenne a korrekt, de ugye nem látjuk, mert nem vagyunk ott, csak remélhetjük, hogy így gondolják/csinálják. Viszont, ha a kétely férge egyszer beléd mászott...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29822) niof


niof
addikt

Kerámia diffúzor nincs, de helyette kaptam egy Tilia-t is a csomagba.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29823) niof válasza niof (#29822) üzenetére


niof
addikt

Fél órás verdikt sorrend, nem kell nagyon komolyan venni egyelőre. Ganymede Extrait, Ganymede, Encelade, B683 extrait, B683, Tilia. Ez utóbbi erősen emlékeztet valamire, de még nem jöttem rá, hogy mi az.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29824) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Urak, Mancera Cosmic Pepper 5ml (új megjelenés) és Penhaligon's Halfeti Cedar 5ml fújós érdekel valakit? Pm légyszi.

(#29825) niof válasza hdanesz (#29818) üzenetére


niof
addikt

Ez az Encelade nem semmi! Jó téli illat lesz majd!
A Ganymede ext. is jó, szerintem jobb, mint a sima, csak hát az ára... :B De a sima is jó. Valamelyiket tuti megveszem hamarosan! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29826) hdanesz válasza niof (#29825) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ugye? Én nagyon szeretem. :) Nem egy körberajongott vagyis hype-olt illat...de elég sokaknak bejön a környezetemben ha rajtam van.

[ Szerkesztve ]

(#29827) niof válasza hdanesz (#29826) üzenetére


niof
addikt

Emlékeztet az Interlude-ra, de szerintem jobb, kidolgozottabb illat. Van mélysége, az meg olyan egysíkú. Azért is nem nagyon jött be nekem igazán. Az 53 OK, de itt a simára gondolok.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29828) Jhonny06 válasza Fr0z3n (#29756) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont tegnap volt egy bejegyzés az egyik Facebookos csoportban, hogy lecseszte az egyik vásárlót, mert ki merte fújni papírcsíkra az illatot, illetve azóta elég sok komment született. Többet hasonlókat írnak róla, meg miután rossz véleményt írtak emiatt, letiltások, privátban fenyegetőzés, stb. Mondjuk full pszichopata feje van a csávónak, nem mondom, hogy meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#29829) niof válasza Jhonny06 (#29828) üzenetére


niof
addikt

És akkor mégis hogy a bánatban kellene a pógárnak megnézni, hogy tetszik e az adott illat? :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29830) dirtboy86 válasza pohár (#29686) üzenetére


dirtboy86
tag

Na megjött a 2dl ebből a csodából :D egyik nap felveszem nagyon kíváncsi vagyok - egyetlen nyugalmat azt adja hogy írtátok többen is a Notino gond nélkül visszaveszi. Ha viszont jó ezt lehet locsolni bőven :DD

(#29831) pohár válasza dirtboy86 (#29830) üzenetére


pohár
félisten

fú, szerintem jóféle lesz, tetszeni fog :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29832) Fr0z3n válasza Jhonny06 (#29828) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Olvastam. Hozzá is szóltam, hogy én a leírtakból 1x tapasztaltam ezt az említett bakelit esetében. De csak mert utána volt a Filippo Sorcinelli bemutató amire mentem. Sose volt gondja semmivel. Készséges volt. Adott mintát is ajándékba. Nekem csak pozitív tapasztalatom van.

(#29833) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan parfümöt ajánlani, ami kissé "szappanos illat" kategóriába tartozik?

(#29834) niof válasza niof (#29827) üzenetére


niof
addikt

Ez a Ganymede Extrait nagyon durva így bőrön is. A sima kb. elbújhat mellette. :B Pedig az is jó, simán éreztem még este is magamon, pedig volt fizikai aktivitás bőven nap közben. Ez meg még majdnem olyan erős most is, mint ahogy reggel kifújtam. Néha, mikor megcsap, meg is lepődöm, hogy wtf? :DDD Viszonylag rég volt ilyen intenzív parfümélményem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29835) szizoka válasza Amilo02 (#29833) üzenetére


szizoka
csendes tag

Szia!

-prada infusion d'iris cedre
-creed original vetiver

(#29836) Petyuska111 válasza Amilo02 (#29833) üzenetére


Petyuska111
tag

+1 Creed Original Vetiver-re, ez a legszappanosabb illat, amit szagoltam. Nagyon jó, de inkább idősebb, jól öltözött úriembereknek áll jól.

Egyéb: Mugler Cologne (mindenféle változatai), Xerjoff Nio, a teljes Prada L'Homme vonal (L'Home, L'Homme L'Eau, Intense), Prada Amber Pour Homme, Prada Luna Rossa, Mefisto Gentiluomo,... Talán a legszebb illat ezekből a Creed OV, a legtöbb szappanos illata meg a Pradának van, ebben ők nagymesterek. De nyárra a Nio-t venném, ha nem lenne. De hát van:-)

[ Szerkesztve ]

(#29837) Memmaao válasza Amilo02 (#29833) üzenetére


Memmaao
addikt

TF Grey Vetiver. Egy profi szappanos illat! Kifogástalan gentleman, munkahelyen is tökéletes.
Hasonlóan jó a Essential perfumes Bois Imperial. Kellemesen szappanos Vetiver. És ár bajnok is, 150ml 34e a neroli-ban.

My name is Bond, James... Dean.

(#29838) Petyuska111 válasza Memmaao (#29837) üzenetére


Petyuska111
tag

Bennem is felmerült a Grey Vetiver (EDP jön szóba, ill. a legújabbat a Parfümöt nem ismerem), de az nekem nem annyira szappanos, inkább csak fűszeres vetiver, annak mondjuk jó (kivéve a vetítést, mert az nincs neki).

(#29839) Jhonny06 válasza Amilo02 (#29833) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem is a Grey Vetiver EDP jutott először eszembe, amit imádok. Casual és elegáns egyben. De valaki erre esküszik, ha szappanos vonal: [link]

(#29840) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat.
Ezekből csak a Xerjoff Nio van otthon, az nekem inkább zöld illat, mint szappanos(egyébként nem rossz illat). Többit nem ismerem, igyekszem megszaglászni őket valahol(Müller/Douglas/Neroli) :D :R

(#29841) Fr0z3n válasza Amilo02 (#29840) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Toy boy. Nagyanyám rózsás, büdös szappanja ami a spájzban rohad a rendszerváltás óta :DDD

(#29842) Elektrosokk válasza Fr0z3n (#29841) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Micsoda? Azt az illatot imádják a lányok. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29843) Fr0z3n válasza Elektrosokk (#29842) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Lyézus :W gondolom a szávázst is szeretik akkor :DDD

(#29844) Elektrosokk válasza Fr0z3n (#29843) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Azt meg èn nem szeretem. :N

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.