Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Vezetékes FÜLhallgatók (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-12-11 21:27:45

LOGOUT.hu

Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

(#84601) CoroStar86 válasza fericske (#84595) üzenetére

CoroStar86
(aktív tag)

A Cobaltban van ilyen keresztváltó elektronika? Valamelyik régebbi hozzászólásban olvastam egy fórumtárs véleményét, aki próbálta az F9-et és tetszett neki (én is kipróbáltam már, bitang jó), majd hozzátette, az FH5 is hasonló hangzású, csak sokkal-sokkal jobb, úgyhogy szerintem ez lesz a befutó, ha nem tetszik, két héten belül visszaküldhető. Szeretnék azért pár modellt kipróbálni, nem kevés pénz már ez. Alábbi darabokról személyes tapasztalata van valakinek? FiiO FA7, Campfire IO, Final Audio E5000, Sennheiser IE 80, Shure SE425? Előre is köszi!

(#84602) Tulku válasza vicze1 (#84600) üzenetére

Tulku
(veterán)

Elképzelem, ahogy sikítasz és rohansz...egy amolyan brexites performance lehetne ;] :DDD

(#84603) fericske válasza CoroStar86 (#84601) üzenetére

fericske
(őstag)

A többutas (többhangszórós) fülesben kell lennie a keresztváltónak, nem a lejátszóban.

(#84604) CoroStar86 válasza fericske (#84603) üzenetére

CoroStar86
(aktív tag)

Igen, aztán utána olvastam, sajnos ennyire nem értek hozzá... :( Amúgy egyre inkább hajlok az FH7 után. Oppo PM3-at elpasszolom, aztán már nem lesz olyan fájó az ára, cserébe (remélem) kb 10 évre letudtam a fülhallgató kérdését. :) FH7-ről vélemény valakinek? Tesztek nagyon dícsérik...

(#84605) kemcso válasza CoroStar86 (#84601) üzenetére

kemcso
(Ármester)

IE80 kb 10e Ft-os hang, lehet még annyi se. SE425 magasban jó, de semmi másban, ezt a kettőt felejtsd el :)

(#84606) CoroStar86 válasza kemcso (#84605) üzenetére

CoroStar86
(aktív tag)

Szerintem veszek egy nagy levegőt (plusz lehúzok egy üveg gint :) ) és benevezek az FH7-re. Nagy kiadás, de csak jókat olvastam róla, évekig betöltheti feladatát. A legjobbat szeretném, minimális kompromisszumokkal, legjobb ár/érték-arány mellett.

(#84607) -NoVa- válasza vicze1 (#84600) üzenetére

-NoVa-
(aktív tag)

Ócsó volt, na:) Részletesebb az F9-nél, meg kipróbáltam a BA only setupot, és nem lett belőle elegem. Most még kiélvezem a P1-et, aztán valami rendesebb belűt megnézek. Addigra úgyis sorozatgyártásba mennek Tulku játékai kb, nem sietek.

(#84608) Frici654 válasza CoroStar86 (#84606) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Ne hamakodd el. Ilyenkor érdemes azokat is elővenni amik már az fh7 után lettek tesztelve. Frissen valóban jókat mondtak rola. Viszont BBGAR az uj dunu szériás videóiban is előveszi és ott már nem azt mondja róla, mint megjelenéskor. Amikor dicsérte.
Lehet jobban járnál egy dunu dk-3001 pro val. Mondjuk az is csak egy vélemény.

(#84609) vicze1 válasza -NoVa- (#84607) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Az a bajom az EQ-val, hogy egy füles frekvencia menete bemeneti feszültség (hangerő) hatására változik folyamatosan nem egy fix dolog, hanem egy 3D vízesés diagram valójában. Az EQ-t 1db eszköz, 1db hangerőszintjéhez, többnyire 1-2 számhoz állítod be, így borzasztó eseti.
A legnagyobb böszmeséget eddig egy Parrott fejesnél láttam, ahol számonként megjegyezte a lejátszó app az EQ-t. Valakinek biztos rohadt sok szabadideje van...

(#84610) Tulku válasza vicze1 (#84609) üzenetére

Tulku
(veterán)

Illetve azon kell elgondolkodnunk, valójában mi is az EQ....egy roppant durva beavatkozás egy adatfolyamba kívülről....
Valahogy úgy tudnám jellemezni, mintha egy samuval (10 kg-os kalapács) vernél be palaszöget....sajna lehet hogy bevered vele, de minden más is törik, szakad, reped....na ilyen számomra az EQ...

(#84611) CoroStar86 válasza Frici654 (#84608) üzenetére

CoroStar86
(aktív tag)

Köszi a tanácsokat mindenkinek! Ez a Dunu tényleg minden szempontból jobbnak tűnik az FH7-nél (leszámítva a kinézetét, de hát ez abszolút szubjektív), meg még olcsóbb is. Az FH7 sem egy régi darab, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar jönnek ki az újabb/jobb vetélytársai. Azért szétnézek még, de most 90%, hogy Dunu. :) A Cobaltom elég lesz hozzá? A dedikált lejátszók mennyivel jobbak (?) nála (pl. FiiO M11)?

(#84612) metrion

metrion
(aktív tag)

Sziasztok!

Átlag felhasználásra szeretnék egy audiophile In-Ear fülest, max 35 ezerig.
Zenei vonalon, elektronikust és rap, hip-hopot hallgatok főként, néha egy kis rock.
Amivel használnám, AudioQuest Dragonfly Black és Tidal Hi-Fi/Master minőség.

Mik a lehetőségeim? Ha van 30 ezer Ft alatt, annak örülnék. :B

(#84613) -NoVa- válasza metrion (#84612) üzenetére

-NoVa-
(aktív tag)

Tin HiFi T4 90$-ért megy most, aztán várd ki a többieket, szerintem lesz választék bőven. A rap/hip-hop miatt nézz utána a BLON BL03-nak, arra dícsérik nagyon. Kis fenntartással, mert olcsó cucc, és gyanús, hogy az első kiküldött hullám jobban kiválogatott minőségű darab, mert a későbbi példányokról kevésbé áradoznak.

(#84614) gelbelex válasza metrion (#84612) üzenetére

gelbelex
(senior tag)

NoVa javaslatához:
Keress rá itt a topikban a "tin"-re és a "blon"ra.

De különböznek is: A BL03 már elég nagy bogyó ahoz, hogy a fülforma is számítson. Kedvenc harangommal a kicsi Tin T3 stabilan ült a fülemben, a BL03-nak sajnos nem tudtam felmérni sem a hangját, mert a bogyó nagyságához és a fülemhez képest nem elég hosszú a vetőcső, nem zárt ugyanaz az illeszték... :(
A ~70$-os T3 nagyon jól szólt a mobilomról is.

Ne köpködj a sivatagban! Még szükséged lehet rá.

(#84615) metrion válasza gelbelex (#84614) üzenetére

metrion
(aktív tag)

Köszönöm a válaszaitokat, nekem nagyon kínai hatású. :D A Blon még tetszene is, de nekem a szokványos fülbedugós megoldást kellene, ezt sajnos elfelejtettem leírni, tehát nem a fül mögötti.

(#84616) -Skylake-

-Skylake-
(őstag)

Hallott már itt valaki esetleg CA Comet-et és Atlas-t ? Neten elég sok helyen látom, hogy pl az Atlas-ra azt mondják több mint korrekt mélye van , a kistesót is dícsérik. Érdekelne, hogy ez mennyire igaz. Tud valaki esetleg lehetőséget, hogy hol lehetne itthon meghallgatni ezeket a füleseket ? Ha egyáltalán meglehetne.

[ Szerkesztve ]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#84617) Frici654 válasza metrion (#84615) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Dunu titan 5 vagy 6. (szerintem a 6 nagyon szép darab)

(#84618) fericske válasza metrion (#84615) üzenetére

fericske
(őstag)

1. Final E4000 [link]
2. Periodic Audio Mg [link]
3. SoundMagic E80 [link]

(#84619) metrion válasza Frici654 (#84617) üzenetére

metrion
(aktív tag)

A Titan 6 nagyon tetszik csak árban már túlmentünk... :DDD

(#84620) Frici654 válasza metrion (#84619) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Most az a 2e ft..

(menj el plazma adásra, 7e ftot kapsz és jót is teszel vele.)

[ Szerkesztve ]

(#84621) metrion válasza Frici654 (#84620) üzenetére

metrion
(aktív tag)

:D Én úgy tudom, nem olyan egészséges az a plazma adás...

(#84622) metrion válasza fericske (#84618) üzenetére

metrion
(aktív tag)

Köszönöm, úgy néz ki, hogy az E80 lesz a befutó. Kár, hogy a hivatalos oldalon csak a piros akciós. :)

(#84623) Frici654 válasza metrion (#84621) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Most jövök onnan. Meglepően jól szituált emberek vannak, de eljottem mert brutális tömeg. Azt meg nem hiszem, hogy évi 2-3 alkalom bármit ártana.

(#84624) -Skylake- válasza Frici654 (#84623) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

"Most jövök onnan"

Te is Titan 6-ra pályázol ? ;]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#84625) Frici654 válasza -Skylake- (#84624) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Nem vagyok rászorulva ha erre célzol, viszont van olyan lelkiismereti ok ami keresztezve azzal, hogy valóban segíthetek másokon, már elég ahhoz, h évi 2-3x elmenjek. Legalábbis most kezdeném el.

Még annyit, hogy sztem pont fülhallgatóban még a sm e80 az a szint ami nem egy hú de nagy élmény. 30 körül már valóban vannak jók. A titan 6 már valóban egy jó darab lehet. Szeparációban, szinpadban és tisztaságban a tin t2 felett van. Csak jó basszussal. Meggondolandó egy kis ingyen pénz fejében egy jót venni.

[ Szerkesztve ]

(#84626) fericske válasza Frici654 (#84625) üzenetére

fericske
(őstag)

Szóval te ezeket mind hallottad, amiket ajánlgatsz?
Az írásaidból nem az jön le. Sem a dunu3001 pro, sem a Titan 6 ajánlásoknál.
Mindenféle review alapján itt nem szokás ajánlgatni. Arra ott a fészbuk.

(#84627) Frici654 válasza fericske (#84626) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Annyit írtam, hogy jó lehet. Azt meg nem tudtam, hogy itt mi a szokás, meg, hogy van olyan, h bármiféle szokás van itt. Nem volt kiírva.
Azt nem tudtam, hogy az itteni vélemények fajsúlyosabbak mint pár internetszerte ismert több száz fej és fülhallgató teszten túl lévő félprofi.

(#84628) fericske válasza Frici654 (#84627) üzenetére

fericske
(őstag)

Pedig ez a lényeg.
Nem volna értelme a topiknak.
Minek itt kérdezni, ha csak el kell olvasni internetszerte a félprofi (fizetett?) tesztelők véleményét?
Az itteni vélemények fajsúlya a garantáltan nem fizetett, saját fülű tapasztalatokon alapul, amik nem egy vagy kettő vagy tíz, húsz hanem jóval több a legkülönbözőbb árkategóriákban való "barangolásnak" köszönhető.
Minden itteni tapasztalattal bíró fórumozó égetett már el pénzt hype fülesekre félprofi tesztelők dicsőítő értékelései miatt. Ez is a tapasztalat része, ami végül odavezet, hogy ne ajánljunk saját tapasztalat nélkül. Ne költsük mások pénzét vaktában. Főleg ne, ha komolyabb összegről van szó. Mint az FH7 árkategóriája pl.

(#84629) Frici654 válasza fericske (#84628) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Ki dönti el, hogy ki a fizetett tesztelő?

(#84630) fericske válasza Frici654 (#84629) üzenetére

fericske
(őstag)

Szintén tapasztalat :)
Néhány tesztelő próbál etikus lenni, és leírja az elején, hogy az értékelésért ő semmiféle juttatásban nem részesült az értékelendő készítőjétől.
Szakoldalak többnyire ilyen juttatásokból tartják fenn magukat, szóval az ő értékeléseik a legkevésbé relevánsak.
Egyébként minden érdeklődő, hobbista olvas mindenféle értékeléseket, hiszen mindent nem hallhat személyesen, de ha elegendő tapasztalatokkal rendelkezik akkor számos (tehát nem egy) mások által írt értékelés alapján már képet tud alkotni a cuccról, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy nem.

(#84631) takacsbotond

takacsbotond
(őstag)

Sziasztok. Piston 3 Fresh Edition miben tér el a sima Piston3-tól?

(#84632) Frici654 válasza fericske (#84630) üzenetére

Frici654
(kezdő)

És masnak, pl nekem nem lehet tapasztalata?

(#84633) Frici654 válasza takacsbotond (#84631) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Az, hogy az a leggagyibb, legolcsóbb az összes közül.

(#84634) fericske válasza Frici654 (#84632) üzenetére

fericske
(őstag)

Persze, lehet :)
Mesélj.

(#84635) Frici654 válasza fericske (#84634) üzenetére

Frici654
(kezdő)

Tudnék elég sokat. De egyébként sem floodoltam tele a topicok, hogy magyarázkodni kellene. Azért egy titant megvenni nem lehet nagy melléfogás. A dunurol meg azt mondtam olvasgasson.
(Ja és nem az av onlineról tájékozódom.)

(#84636) kemcso válasza Frici654 (#84635) üzenetére

kemcso
(Ármester)

A Dunu régebbi szériáiról is ódákat zengtek a tesztek de élőben nem voltak meggyőzőek. Így maradj annál a szabálynál, hogy nem játszunk a másik zsebével és olyat ajánlj, amit személyesen is hallottál. Mint ahogy ezt tudod is, mert nem először jársz itt, csak akkor más névvel ;)

[ Szerkesztve ]

(#84637) szakibá... válasza -NoVa- (#84599) üzenetére

szakibá...
(senior tag)

Nekem nincs bajom azzal, ha valaki EQ-t használ, hiszen a fülesben belül is rengeteg EQ van, csak a mechanikus oldalon (üregek, rugók, tömegek). A baj az, hogy rosszul használod az EQ-t. Látható, hogy jóformán mindenhol emelsz a szinten. Nagyon könnyen előfordulhat, hogy bizonyos tartományokat túllősz, hiszen ez a DAC előtt nyúl bele a jelbe, az meg nem tudja kezelni azt, ha 0 dB fölé akarna menni a jel. Az eredmény durva torzítás lesz. Az arányokat megtartva sávonként csökkenteni kell a szinteket, aztán az erősítőn pótolni a hangerő veszteséget. Vagy az EQ fő potiját kell lehúzni addig, hogy sehol ne mehessen a plafon fölé a szint. A fő potit itt nullán hagytad, ez a baj, le kell húzni kevesebb, mint -7,7 dB-re, mert a két szomszédos 7,7-es emelés között ennél is nagyobb lehet a szint. Biztonságosabb és pontosabb, ha mínusz irányba korrigálsz és a fő potit nullán hagyod.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#84638) CoroStar86 válasza kemcso (#84636) üzenetére

CoroStar86
(aktív tag)

Na most jól elbizonytalanodtam... :) Akkor valaki tud SZEMÉLYES tapasztalatot mondani a Dunuval és FH7-tel, vagy hasonló kaliberű fülesekkel kapcsolatban? Netes tesztekből (külföldi, ill. hazai) mely oldalakat lehet komolyan venni?

(#84639) kemcso válasza CoroStar86 (#84638) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Én nem tudom, hogy bárkinek lenne itt személyes tapasztalata az újabb Dunu-kkal. Netes tesztekből kb egyiket se ajánlom, vagyis nem tudhatod melyik a fizetett.
FH7

(#84640) -NoVa- válasza szakibá... (#84637) üzenetére

-NoVa-
(aktív tag)

Jogos, nem látszik a képen a preamp -6dB digital gain beállítás, ami miatt ez így mégsem totálisan tragikus:)

Ettől függetlenül abban igazuk van, hogy ez így csak egy halom összedobált alkatrész, amit még elektronikusan be kellett volna fejezni, nem a felhasználó dolga korrigálni. Nálam is egy fiók mélyén áll nagyrészt, csak néha játszok kicsit vele, az F9 meg rendszeresen előkerül.

(#84641) xavix13

xavix13
(senior tag)

Hali,
Nem vagyok jártas a témában, de látom hogy már baromi olcsón lehet ilyen true wireless füleseket venni. Egy ilyen redmi airdots milyen hangzásban mondjuk egy rock zirconhoz képest vagy az előző fülesem a Xiaomi Piston3-asához képest. Utóbbi hangzását nagyon szerettem, csak megcsavarodott, tört a kábel, ilettve a mostani rock is adja meg magát szép lassan. Tudom nem csilliárdos kategória egyik sem, de eléri az airdots ezt a minőséget? Vagy inkább nézek valami vezetékest továbbra is olcsón? Pl. egy xiaomi hybrid 2 vagy nem tudom mi most a bestbuy vétel, nem zavar a vezeték, de ha hozza azt a minőséget amit a vezetékesek akkor inkább kiprobálnám azt... Ötlet hogy mivel járnék jobban? :F

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all. | Origin & Steam: Xirith | Battletag: Xirith#2223 |

(#84642) monti0222w válasza xavix13 (#84641) üzenetére

monti0222w
(addikt)

Szia, a füles topic már szétvált a vezetékes illetve a Bluetooth-s füles topicra ott nézzelődj majd! :K
S hogy segítsek is nézd meg a Haylou GT1, GT1 Pro, GT1 Plus tws füleseket, vagy a Tronsmart Spunky Beat-t.

Axon 7

(#84643) takacsbotond válasza Frici654 (#84633) üzenetére

takacsbotond
(őstag)

Jobb mint a Piston Basic?

(#84644) Bodz

Bodz
(Ármester)

Egy ideje nem nagyon követem a fülesek világát. Akad most 100 dollár körül valami nem visítós hiperszuper best buy, amit érdemes lehet kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#84645) fericske válasza Bodz (#84644) üzenetére

fericske
(őstag)

Tinhifi t4

Amúgy tws-nek, ha gondolod a Lipertek Tevi kikapcsolt Aptx-el egész jó.
Szivaccsal ;)

[ Szerkesztve ]

(#84646) dni válasza fericske (#84645) üzenetére

dni
(őstag)

A tin t4-ről mi lehet a következő lépés? Olyan fülhallgatót keresnék amit telefonról lehetőleg külső dac/amp nélkül (Nem találtam olyat ami relatíve kényelmesen használható) lehet használni, komfortos viselet hosszútávon is, és mindemellett “jól szól” (van térhatás, szeparáció, zenei hangzás, minőségi és nem mennyiségi mély) kábele fül fölött elvezethető.

(#84647) fericske válasza dni (#84646) üzenetére

fericske
(őstag)

Passz. A T4-hez sem árt egy telefonnál jobb forrás.

(#84648) Bici

Bici
(nagyúr)

Azt láttátok, hogy féláron van a Hifiman RE400?

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#84649) vicze1 válasza Bici (#84648) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Kb. 2éve ennyi, nagy ritkán nem akciós már.
RE600 65 és 99$ között mozog általában, ez is ritkábban nem akciós, mint akciós már.

Pusztán érzésre a Hifiman-nek nagyon nem megy, rettenetesen akcióznak folyamatosan mindent. Olyan 1éve egyre több és több a "leárazás".

(#84650) Bici válasza vicze1 (#84649) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Hupsz, akkor csak rosszul informált vagyok. :))Sorry!

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Vezetékes FÜLhallgatók (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.