Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) laleeee válasza prolad (#92500) üzenetére


laleeee
őstag

Ne csináld, agylágyulást okoz.

(#92502) laleeee


laleeee
őstag

Tansio Mirai X

(#92503) -NoVa- válasza laleeee (#92502) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gondolom nem a no bass mode miatt csaptál le rá, megérte az akciós árat?

(#92504) laleeee válasza -NoVa- (#92503) üzenetére


laleeee
őstag

Meg, egyel jobb mint a neo5 ,adtak hozzá még ajándékba egy Tfz Tequila Pro-t

(#92505) Deer76


Deer76
aktív tag

Az itten ajánlásokra rendeltem egy Venture Electronics Monk V2S fülhallgatót, kíváncsi leszek milyen. (inkább pop/rock vonal miatt).

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#92506) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

vezetékes IEM fülest keresek 50 eFt ig nagyságrendileg (ha új, akkor netto)
Jelenleg egy B&W P5 az utazós füles és egy Sony WI-1000X a telefonálós headset.
Az eleje egy Samsung Note 9 és egy EarStudio ES100 MK2 és/vagy egy NUPRiME Hi-mDAC (esetleg Dragonfly Black).

A zenei stílus inkább akusztikus, a klassziktól a jazzen át a rockig bezárólag.
Így inkább a kiegyenlített, levegős, teres, természetes hangzást preferálom.

Használt is ok. Amiket néztem, most vannak használtan is, akár TRI I3 PRO , SHURE AONIC 4, vagy QOA Gimlet IEM, Kiwi Ears x Crinacle: Singolo , FiiO/Jade audio JH3. A Sennheiser IE100/200-ról azt olvastam, erősen V karakter.

Van esetleg javaslat? Azt sem baj, ha hangban előrelépés a korábbi rendszeremhez képest.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92507) -NoVa- válasza Wolfskin (#92506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha nem riaszt el az Etymotic formája, akkor kár túlgondolkodni, ER3XR / SE kb belefér, kiforrott, elismert, közkedvelt darabok.

Ha meg chifi, a Kefine Delci-t mostanában több helyről dícsérték. Friss Sendy Audio subbrand, felfutási fázisban, ilyenkor szokták extrémen fölélőni a hangminőséget az árnak, 60$-os jól hangolt tágas terű cucc. És bőven marad keret eartipekkel kísérletezni, meg kábelekkel.

(#92508) Picco


Picco
addikt

felig off: rendeltem alirol egy nyakmogotti LDAC Bluetooth "kabelt"( color A, LDAC 0.78)
erosen meglepett hogy mennyire jol szol es milyen stabil a vetel. hangero is boven elegendo a zero red/hexa kihajtasahoz.

£25 korul volt postaval/vammal UK-be rendelve.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#92509) Wolfskin válasza -NoVa- (#92507) üzenetére


Wolfskin
őstag

A Kefine szimpatiius, de csak az Alin találtam, 72 euró. Technikailag nem túl bonyolult, gondolod drágább lesz még?
Köszi a tippeket! Az általam felsoroltakat nem ismered? Sok infót nem találtam róluk.
Egy planárt (TRi i3) mennyire nehéz hajtani mobil eszközről?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92510) laleeee válasza Wolfskin (#92509) üzenetére


laleeee
őstag

(#92511) -NoVa- válasza Wolfskin (#92509) üzenetére


-NoVa-
őstag

HifiGo, Linsoul ízlés szerint, mindkettőtől ideérolcsóbban, mint Aliról. ES100 és hasonló erejű bármi még az újabb, könnyebben hajtható planarokkal sem 100%-os. Tud szépen szólni róla, csak marad benne kihasználatlan többlet bőven.

A felsoroltakból a Shure apróról jó árnak tűnik, igazán kényelmes forma, intimebb, de koherens 3D tér, max némi sziszegést írnak eartiptől függően. Mintha Laleee-nek lett volna Tri cuccokkal pár postja itt régebben, mostanság úgyis akkora a választék, és köztük sok az egész jó, nagyon extrémen mellényúlni nehéz, ha valamennyire sejted, mit keresel. Én a tágas, szellős térérzetet értékelem sokra, azért húzok a Kefine felé, meg mert az elektrosztatikusom visszafogottságát elég jól utánzó freq gráfja eleve biztató. Az egyik amerikai Phoenix / Infaustus vevőmnek már egy hete megjött a Delci, azóta bedobta eladóba a Moondrop Kato-ját és az EA500lm-et. Mondjuk nem vagyok vele jóban, mert az ifi Gryphonról komoly előrelépésnek nevezte a FiiO Q15-öt hangban, azóta meg rendszeresen ránézek az árára, az hosszú távon mindig pénzköltéshez vezet.

(#92512) Wolfskin válasza -NoVa- (#92511) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi az infókat! Végül is megegyeztem a tri3-ra, mert nagyon baráti árban adta, így jobban jött ki, mint bármelyik megnevezett. Az igazság az, hogy nem csak azért vettem meg, mert olyan sokat fogom hallgatni, hanem egyszerűen érdekelt. Annyi új technológia, sosem hallott márkák, csak kapkodom a fejem. Három féle hangképző benne? Ahw... :Y Az ember lelkekének is kell a muzsika, nem csak a fülének. Őszintén megmondom kíváncsivá tett a planar, meg a BA egy 3 utas hibrid rendszerben. És a head-Fi.orgon is jókat írtak róla. Ha beválik, esetleg kap egy KBEAR Limpid Pro 8 Core Pure Silver kábelt, az ajánlották hozzá, kompenzálja a visszafogott magasakat.

Egyébként laleeee valóban vett ilyet, de aztán el is adta, ez volt az összes megjegyzés a típusról, véleményt nem tett hozzá. Ráadásul az a régi verzió volt, ez a pro. Meglátjuk (halljuk).

Egyedül a meghajtás miatt aggódom, az ES100 meg a Nuprime is elméletileg kihajtja a 300 ohmos HD 600-at is (még nem próbáltam ki, de olvastam), inkább attól félek, a planár gyorsan lemeríti. Itt ugyanis 3 drivert kell hajtani oldalanként. És igaz, hogy csak 15Ohmos, de cserébe 103 dB az érzékenysége, míg a nagy átlag 110 körül van. Emiatt félek, hogy kell neki a kakaó.

@laleeee Köszi a tippet. Megnéztem, még a shippinng is free. Tetszik ez a füles és tényleg jó árban van.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92513) Froome77 válasza -NoVa- (#92511) üzenetére


Froome77
újonc

Szia, a Linsoul-tól Express Shiping-gel (DHL) szállítva lehet Vám-ra, Áfára számítani?

(#92514) -NoVa- válasza Froome77 (#92513) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vám + áfa + DHL ügyintézési díj (6K+ ha jól emlékszem).

(#92515) Wolfskin válasza -NoVa- (#92514) üzenetére


Wolfskin
őstag

Azt néztem, hogy "szállítási díj a legtöbb országba nincs", de felsorolva nem találtam. Magyarországra nincs ugye? meg azt is néztem, hogy van linsol.de oldal, európai raktárjuk nincs, ahonnan vámmentesen szállítanak?
A vám mostanában hogy is van, 40eFt fölötti rész 20%-a?

Az igazán idegesítő, amikor veszek az Aliról egy csavart 200 Ft-ért, és jön a mail a Postától, hogy vámkezelték, a vám = 0Ft, vámkezelési díj = 900Ft. Ez nem rendszeres, de a lutri benne van a pakkban.
(Egyszer utánajártam, eus őrület. :W Arra hivatkoztak, hogy megnézni is munka. Én meg azt írtam vissza, hogy azért kapják a fizetésüket. Mi lenne, ha a rendőr is felszámolna igazoltatási díjat a büntetésen felül? Vagy a pénztáros összeadná a kosarad és rátenne 1000 Ft összeadási díjat. Mert az is munka. Azért még meg szoktam kérdezni, amikor megyek a csomagért, és kihozzák a raktárból, hogy kihozási és csomagátadási díjat már külön nem számolnak föl? Mert az is munka. persze nem a postás tehet róla,....)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92516) chubii válasza Wolfskin (#92515) üzenetére


chubii
senior tag

Idén háromszor rendeltem Linsoul.com -ról. 35-90-70 dollár értékben. Standard shipping, semmi extra költség. Másfél-2 héten belül itt voltak, ExpressOne hozta. Drágább terméket még nem rendeltem tőlük.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#92517) BennyRay válasza Wolfskin (#92515) üzenetére


BennyRay
tag

Ugyan erősen off, de az Aliexpress az IOSS rendszerbe regisztrált kereskedő, ezért 150 Euro alatt beszedi a ÁFA-t. A vámmentes értékhatár szintén 150 Euro, így az onnan érkező "kisértékű" termékekre nincs vámkezelési díj sem.

A korábbi 22 Euro alatti ÁFA-mentes értékhatár szűnt meg 2021.07.01-től.

(#92518) -NoVa- válasza Wolfskin (#92515) üzenetére


-NoVa-
őstag

Off:
Azért szoktam a HiFiGo-t mondani, ahol egyértelműen oda van írva, hogy "If you chose Priority service marked with tax and duty paid: All tax and duty paid by Hifigo.". És nem kell érdekeljen, hogy ezt belül hogyan oldják meg, miért nem nő az ár, jóhiszeműen elfogadom vásárlóként, és kész. Rányomok, aztán mágikusan felbukkan a futár valamikor két hét múlva, és kész. Aliról valóban vannak még, akik postára futnak, és vonják magukkal annak minden nyűgjét, igyekszem is kerülni a filléres tételeket, ha elkerülhető.

On:

Némi emberkísérletet végeztem, és próbáltam a Sony LinkBuds S TWS és a Beyerdynamic Xelento között félúton kompromisszumot kötni. Azaz mivel hegyvidéki vízeséses környéken mászkáltam sokat, vittem magammal olyat, amit nem sajnálok strapálni, és drótos, hogy ha kiveszem a fülemből, ne kelljen mindenképp elpakolni, tudjon lógni szabadon.

A Periodic Audio BE még mindig jó füles, átható dinamikus és szórakoztató. Néha túlzásokba esik, és a kellemetlen határán egyensúlyoz a felsőbb tartomány, de nem olyan zavaró módon, mint egy átlagos kínai. Nagyon ritkán veszem elő, van sok jobb, de remek céleszköz, és formátumában nem is tudok nagyon más jobb alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#92519) Froome77 válasza -NoVa- (#92514) üzenetére


Froome77
újonc

és ez értékhatártól függetlenül is így van, tehát a több száz dolláros fülesekre is?

[ Szerkesztve ]

(#92520) -NoVa- válasza Froome77 (#92519) üzenetére


-NoVa-
őstag

499$-ig van tapasztalatom, addig biztosan.

(#92521) Wolfskin válasza BennyRay (#92517) üzenetére


Wolfskin
őstag

Hát, engem a posta rendszeresen szívat a 0Ft vám és 900 Ft vámkezelési ügyintézési díjjal... nem mindegyikre teszi rá, de szúrópróba szerűen
Ahogy nézem, közben emelték is:

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92522) BennyRay válasza Wolfskin (#92521) üzenetére


BennyRay
tag

A 2. sor tényleg érdekes, az szembemegy avval, amit eddig olvastam és tapasztaltam, nem örvendetes, de köszönöm az infót!

(#92523) gaben22 válasza Froome77 (#92513) üzenetére


gaben22
senior tag

Ezt írják a honlapjukon: "Standard Shipping via YunExpress is a tax-inclusive option for some countries". Legutóbb gumiharangokat rendeltem tőlük és úgy emlékszem direkt azért maradtam 200/270 EUR alatt (nem emlékszem a pontos összegre már), hogy ne az Express opció legyen az egyetlen, amivel szállítanak, mert akkor én fizettem volna mindent. Nagyon sok csomagom jön a világ minden tájáról, nem tudom őket fejben tartani, de mintha valóban nem fizettem volna semmit se itthon ÁFA/vám/kezelési ktsg címén, talán nem is szar magyar posta kézbesítette (igen, így kisbetűvel) így a semmirekellő kivetett adójukat (kezelési költség néven fut) se kellett kifizetnem.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#92524) BennyRay


BennyRay
tag

Sziasztok, tegnap előkerült a szekrény mélyéről a régen használt Shure 535-ös fülesem, kíváncsiságból meghallgattam és szörnyen szólt, nagyon bántó magas hangokkal és gyakorlatilag mélyek nélkül. Mi lehet ennek az oka szerintetek? Az, hogy 6-8 éve nem volt használva és meg kellene járatni, vagy a régi fülilesztékek elöregedtek, vagy ennyit fejlődött a technika, stb?

(#92525) Wolfskin válasza Wolfskin (#92506) üzenetére


Wolfskin
őstag

Gyorsjelentés a TRI I3 pro fülesről

Mobil zenehallgatásban leginkább a B&W P5 öt váltotta. A hangja meglepő módon hozta annak színvonalát, sőt, odavissza cserélgetve az kissé dobozosan szólt már. Emellett a Tri részletgazdagabb, és természetesebb hangú is. Ami zavaró volt, a rengeteg mély, ami nagyon kilógott a hangképből és fárasztó is volt, de a foobarban bekapcsolva az EQ-t 55Hz alatt -3dB megoldani látszik a kérdést. Még mindig kellemesen telt marad, de már nem zavaró. Ami még kellemes meglepetés, hogy nagyon könnyű fülbe tenni. Egy kézzel, egy mozdulattal megoldható, és stabilan is ül. Próbaképp elővettem a Shure e215-t, hát borzasztó beszenvedi a fülembe, ahonnan rögtön ki is esik, ráadásul az mmcx elforog benne... megvan,. miért nem használtam sosem. Az mmcx ebből a szempontból nagy kapufa (nekem).

A Nuprime m-Dac után elővetem a régi Fiio Q1-et is, am nekem jobban passzolt hozzá, hűvösebb, jobban magasba húzó karaktere miatt. Lehet, megpróbálok egy Fiio Q3-t hozzá (szerintem a Q5 ehhez feleslegesen jó lenne, de ennél többet meg nem szánék a mobil zenélésre, az úgyis csak unalom űző, ha tehetem zenét otthon hallgatok, hangfalon).

Amit még megpróbálok, a Kbear Limpid ezüst kábelt (11e) nagyon ajánlották hozzá a közép-magas, magas szekciót helyre teszi, ami most egy kissé visszafogott, de lehet, csak ezüstözött lesz (5e), de mindenképp balanced. Állítólag a planár igényli a teljesítménytartalékot. Még a 2.5 vagy 4.4 mm-en agyalok, mindkettő mellett vannak érvek pro és kontra is.

Ti mondanátok?
1. Q3 vagy Q5?
2. ezüst vagy ezüstözött?
3. 2,5 vagy 4,4 mm?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92526) -NoVa- válasza Wolfskin (#92525) üzenetére


-NoVa-
őstag

Q3-am volt, pro-kontra tudok érvelni. Érzékeny cuccokkal alapzaja volt, azt nem szerettem benne, és ha már hordozós, legyen benne BT, a kettő közül emiatt nekem a Q5 szimpatikusabb. Amúgy kellemes AKM cucc volt, csak teljesítményben korlátos.
Saját magamból kiindulva a költségvetést felrúgva a Q15 most a FiiO-ból A választék, a többi komolytalan :) Az az aktuális jobb portable DAC/AMP mezőnyből is kiemelkedik kicsit, kezdték komolyan érezni hogy elment mellettük a konkurencia.

Ezüst vs ezüstözött témában is felrúghatom a trendeket, planár alá grafén. Ha a túlzó basszus a gondod, egy ivipQ 101 rendberakja az arányokat, puha, könnyű, kényelmes, és rögtön jár hozzá 3 csatlakozó, 2.5, 3.5 és 4.4 is. Planarhoz én ezt használom most elégedetten, a jóval drágább ezüsöket félretéve. Néha meglepő együttállásokat találok.

Amúgy 2.5mm-es jacket már törtem el zsebben autóba beüléskor, 4.4-et soha.

(#92527) Wolfskin válasza -NoVa- (#92526) üzenetére


Wolfskin
őstag

Egyszer, a régi Darvas László féle Hifi magazinban volt egy cikk, ami bemutatta a régi arab filozófusól elnevezett, végtelenbe mutató Hammán Akkómán ciklust. Úgy kezdődik, hogy "hammán jobb CD játszó, akkómán kéne egy jobb erősítő is..." és így tovább, tartva a végtelenbe.
Mert ugye a Q15-hüz már egész más kategóriás füles is dukálna, ahhoz meg... és így tovább. Viszont visszagondolva, a P5 kb fél éve nem volt a fejemen, és a sony Wi-1000x-en is februárban hallgattam utoljára zenét, amikor többet utaztam munka miatt. De ez nem gyakori, évi pár alkalom, és olyankor is max 1-2 óra összesen.. Emiatt feleslegesnek érzem megcélozni a high-endet, azt a pár százast inkább költöm az otthoni hifire. Pl új keresztváltó csupa Mundorf alkatrészből... :U
A BT nekem nem hiányzik, ha hallgatom a zenét, akkor úgyis a kezemben tartom a telefont, max a zsebemben. És - bár ebben nincs tapasztalatom - de jobbnak képzelek egy Q3.-t jó kábelen, mint egy Q5-t bluetoothon. De ez csak prekoncepció. Emellett van egy telóm, 1TB tárhellyel, lejátszó se nagyon kell másik.

Ez a füles is csak egy spontán ötlet volt, sokkal inkábba kíváncsiság, mint a szükség vitt rá, hogy váltsak. Igaz, azóta az "ágyban, párnák közt hallgatni meg" is gyakoribb szokás lett, de ezt betudom az újdonság varázsának. Így ezt az 50+ összeget nem sajnálom az egészre. Izgalmas kaland és hasznos úti társ, a maximum helyett az optimumra méretezve. (Persze valszeg a Q15 sem az alagút vége..)

Kb ezekkel az érvekkel próbálom magam a földön tartani :DDD De ki tudja, mit hoz a jövő.

A kábelre rákerestem, azt megfogadom. Érdekes véleményt olvastam róla, ami ugyancsak téged igazol: Ez az első grafén kábelem. Összehasonlítva a rézzel és az ezüsttel, az ezüst fényesebben és hangosabban, még élesebben szól. A réz kicsit tompább, lágyabb. Nekem úgy tűnt, hogy ez a kábel valahol a tiszta réz és az ezüst között van. Nincs rideg és éles ezüst hangja, de nem is olyan lágy, mint a réz.
És a 4.4mm felé is jobban hajlok.

Köszi a tippeket, tanácsokat, észrevételeket! :R

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92528) Wolfskin válasza -NoVa- (#92526) üzenetére


Wolfskin
őstag

Tudsz valami jó forrást erre a kábelre? Vagy ez jónak számít?
Árban végül is ugyanott van, mint az ezüst, és van 3 féle csatija, ami plusz.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92529) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Elkövettem azt a hibát, hogy 4,4mm csatlakozóval rendeltem meg a fülest (Monk). Eddig nem hallottam még erről a szabványról. Átalakítót nem találok, mi lehet a megoldás?
Abigail DAC és más semmi?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#92530) Pocak89 válasza Deer76 (#92529) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én ilyen átalakítót használok: [link] 4.4-ből csinál 3.5-t.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#92531) -NoVa- válasza Deer76 (#92529) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én ezt használom. Tuti van olcsóbb is, de az építési minőségből nem engedtem alább.

De csak a Spartanhoz, minden másomon van 4.4. Ott viszont előny a rövid kábele, ha csatlakozóba épített adapter lenne, az már akkora erőkar, ami terhelné az erősítő csatlakozójának a forrasztásait.

(#92532) -NoVa- válasza Wolfskin (#92528) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, onnan van az enyém is.

(#92533) Deer76 válasza -NoVa- (#92531) üzenetére


Deer76
aktív tag

Pocak89, -Nova-: köszönöm a válaszokat, azt hittem ilyesmit nálunk is kapni.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#92534) -NoVa- válasza Deer76 (#92533) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kácsa audio biztos csinál, jó is lesz, csak nem a Monkhoz mérhető árkategóriában.

(#92535) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Kedves Mindenki!

Tudnátok nekem ajánlani egy 4.4mm-es szimmetrikus kábelt Westone 4r-hez? Az általam kiguglizott drótok kompatibilitásában kételkedem, ezért fordulok hozzátok.
Köszönöm!

(#92536) Deer76 válasza -NoVa- (#92534) üzenetére


Deer76
aktív tag

Igen, ilyen 20k körül látok itthon, annyi meg sok.

Végül megrendeltem hozzá egy Abigail pro 4.4 DAC-ot. Azt itt is ajánlottátok.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#92537) UserX


UserX
őstag

Az Összefoglaló ajánlására vettem egy ilyet: Xiaomi Piston Basic.
Arra amire nekem kell tökéletes, köszönöm! :R
Többen panaszkodtak, hogy 1 év után az egyik oldal elhal, dehát ~2k-ért mit várjon az ember?

(#92538) peugeotmate válasza UserX (#92537) üzenetére


peugeotmate
őstag

Azt, hogy ne haljon el. :)

meg

(#92539) laleeee


laleeee
őstag

A fekete Penon Liqueur tip tényleg valami különleges, nem gondoltam volna. Sub bass- és soundstage monstert csinál szinte minden iem-ből. Próbáljátok ki, azt hiszem a narancssárgából is fogok rendelni

[ Szerkesztve ]

(#92540) ryzo82


ryzo82
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fülest, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Főleg telefonnal használnám zenehallgatásra, rock, metál.
Szeretném ha strapabíró lenne, jó ár/érték arányú kb 10-20 ezer forintot szánnék rá.
Kialakítása mindegy számomra, csak kényelmes legyen. Kábelelvezetésnek nincs jelentősége.

Eddig 4 darabot találtam amik közül gondolkozom melyiket kellene, persze ha szerintetek van jobb vétel ebben az árkategóriában ne tartsátok magatokban.

KZ Castor
1MORE Piston Earphone
MoonDrop Quarks
SOUNDMAGIC E50

Köszönöm, ha időt szánsz rá, hogy elolvasod, illetve válaszolsz.

Pacsi! :))

(#92541) pulutodurumo válasza ryzo82 (#92540) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Quarks van a háztartásban. Egy jó alap füles, semmi bántó hibája nincs. Enyhe V hangzás, kellemes hallgatni. Arra figyelj, hogy elég kicsi. Nekem átlagos(?) férfi füllel fejjel lefelé kell berakni, és a vezetéket fül mögött elhozni. Így tudom rendesen elhelyezni, máskülönben nem megy elég mélyre, és kipotyog.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92542) -NoVa- válasza laleeee (#92539) üzenetére


-NoVa-
őstag

Érdekesnek tűnik, nincs is túlárazva, talán bedobok egy szettet. Bár most szereztem új szett Beyerdynamic tipeket, meg ami körítés járt hozzá :P

(#92543) hoodoo86 válasza -NoVa- (#92542) üzenetére


hoodoo86
tag

:Y . Ha a körítés nem kell, szólj! Ha már van elég tapasztalat, érdekelne egy összehasonlítás.

(#92544) -NoVa- válasza hoodoo86 (#92543) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tervezek róla hosszabban, csak süssön ki a nap, legyen jó fotózós fény, ihlet, stb. Nem csak kozmetikai az update, bejáratós szakaszában is meggyőző, aztán majd kifejtem.

(#92545) peugeotmate válasza ryzo82 (#92540) üzenetére


peugeotmate
őstag

Soundmagic elég strapabíró, volt E10-em ami ca. 7 évet bírt aktív használat és zord körülmények között. Most E11 van, szuper. Bár a kábele sérülékenyebb mint az E10-nek, nem tudom bírni fog-e annyit.
E50 helyett lehet az E11-et lenne érdemes számításba venned neked is. Utóbbi újabb és több külföldi fórumon azt írják hogy jobb hangzása is van.

meg

(#92546) Pocak89 válasza laleeee (#92539) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Hmm jókat olvastam róla, lőttem is egy feketét, kíváncsi lettem rá :D

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#92547) Atomizer válasza laleeee (#92539) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Nálam is úton van egy! Még nem rendeltem a penon-ról, remélem 1-2 hét alatt ez is ideér.

(#92548) laleeee válasza -NoVa- (#92542) üzenetére


laleeee
őstag

Szerintem egy mérettel nagyobb kell mint egyébként, de lehet vegyesen is..

(#92549) balazon


balazon
csendes tag

Valaki aki ért hozzá, tudná frissíteni az összefoglalót?
Frogbeats oldalon pl azt irják nem árulnak több fülhallgatót most már.
Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT fülest pedig nem kapni 5-10 ezerért az biztos. Most már 25e-től kezdődik úgy látom.
Ezt használtam pár évig, rendeltem még 1-et 2023 nyáron, mert kezdett kontaktos lenni. Sajnos nem kértem trackinget a csomagoláshoz, és vagy az eladó nem is küldte el, vagy csak elveszett út közben. de már akkor is 20k körül volt, azóta még feljebb mentek az árak. De az eladó értékelései alapján nem csak én jártam így, csak a többieknek volt esze, és még időben visszakérték a pénzt, amig lehetett, én meg naivan azt gondoltam oké, hónapokig tart a shipping, majd csak megérkezik valamikor. Sebaj, tanulópénz volt.

Most emiatt megint nézelődök, mit vegyek, szeretnék valami mást is kipróbálni. Főleg rock (pl Foo Fighters), de klasszikus zenére is. Zero Audio-nál a vékony kábel amit a zsebbe gyürögettem az megadta magát szerintem. Volt vastagabb gumi kábeles sennheiserem régen az jól birta. Nincs valami hasonló minőségű (Zero Audio szinten), de vastagabb kábeles megoldás?
Mondjuk max 30e-ig. Soundmagicből az e11-et látok 20-ért, vékony a kábele, de ez van.. Úgy látszik muszáj pár évente ujat venni.
e50-ből, e10-ből nem kapni sima feketét ugy látom, csak fekete-piros-t, meg arany szinüt. Nem tudom miért erőltetik ezeket a színeket, sima fekete kell csak és kész. Tudom a hang a legfontosabb, de nem akarok rozsaszin fülesben járkálni az utcán :D

Ha klasszikus zene is szempont, azt jól gondolom h akkor jobb a kiegyenlített?

[ Szerkesztve ]

(#92550) -NoVa- válasza balazon (#92549) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tin HiFi T2 Plus ugyan régóta kint van, ebben az árkategóriában még mindig jó opció, főleg ha klasszikus zenét is hallgatsz.
Kínai vonalon akkora a pörgés, hogy esélytelen ajánlót fenntartani/frissíteni, végtelen erőforrást vinne el, és sok gyártónál (khmm, KZ...) az egyenetlen gyártási minőség, és a bejelentés nélküli változtatások egy-egy típuson belül az első, dícsért széria után kb lehetetlenné teszi a klasszikus ajánlókat, listákat, stb. Legtöbbször az épp ajánlott dolog akkor véve működhet, később már nem 100%. A Tin az stabil, viszonylag megbízható gyártó az olcsó cuccoknál is.
Ha pedig formátumban a Carbo Tenore-hez hasonlóbbat keresel, Final E3000.

(#92551) balazon válasza -NoVa- (#92550) üzenetére


balazon
csendes tag

Tin HiFi T2 Plus-t nem nagyon kapni ugy látom. de lehet csak rossz helyen keresem. (pl amazonon, ebayen).
A final E3000 tetszik, jónak néz ki, lehet megveszem, köszi.

(#92552) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ígértem egy Xelento összevetést, aztán tovább mentem egy pár fokkal...

Nagyo megváltozott a zenehallgatásom azóta, hogy rányomtam 8 éve a Verge Zero Audio Carbo Tenore cikkjére, és felkeltette a kiváncsiságom, tud-e többet, mint a Klipsch, amit használtam. Ritmusról, dallamról, részletekről kibővült az élmény rétegekre, környezetre, atmoszférára, érzelmi és technikai finomságokra. Valahol a Tanchjim Oxygen és a Mangird Tea környékén kinyílt a színpad, és szépen fokozatosan mászott át háttérzenéből átélt előadássá az egész.


Már az Oxygen is bámulatosan sokat mutat egyetlen dinamikus driverrel, a Xelento ezt nagyon, nagyon lazán megugrotta. Olyan légies, mégis erőteljes, ami egyesítette a planarok végtelen részletességét, a dinamikusok koherens élő hangját, és az elektrosztatikus végtelennek tűnő tágas terét. Mindemellett hihetetlenül apró, kényelmes, könnyű. Aztán a maga helyén kezelve azért az elektrosztatikus csak szeparáltabban adta elő a végtelenben szétszéledő dallamokat, a custom planar csak intenzívebb alsó tartománnyal szórakoztat, a G7, az pedig a végtelenül precízen kontrollált, pontos, definiált térélményével, rengeteg tapasztalatból felépített valódi élő előadást súllyal, dinamikával és érzelmekkel megtöltött hangzásával magabiztosan kiemelkedett a gyűjteményem csúcsán. A Xelentonál áthatóbb a mélye, a középtartomány is vastagabb, telített, átérezhető, és hozzá a magastartomány pontosan azon a vékony vonalon egyensúlyozik, ahol még nem kevés, és nem túloz, valódi hangokat valódi harmonikusokkal úgy ad vissza, ahogy elhangzottak. A Xelento kicsit világosabb, kicsit élesebb ezen a területen, igen jó, csak a legjobbhoz viszonyítva tudok belekötni.

És akkor megérkezett a 2. generáció. Az elsőt Hestiától vettem kicsit több, mint egy éve, most sem tettem másképp, miután rájött, hogy csak fejhallgatón hallgat zenét, és nem járatta be egy év alatt.

Változott a forma. Nem feltűnően, kézben tartva nem mondanám másnak. Kicsit bogyóbb, más formájú eartipeket kapott. A cső ugyanolyan méret, hossz, ugyanaz az ovális kialakítás, mégis a régi eartipjével az új nem ül meg a fülemben úgy. Így aztán az első generáció szinte beesik a fülembe és eltűnik, úgy ül meg, mintha nem lenne ott, mégis jól zár, de nem izolál túlzottan. Észrevétlen viselet. Az új légmentesen izolál, és oldalra fekve párnán helyezkedni kell, hogy ne csináljak extra nyomást beleszólva a hangba.

Változott a hang is. Az első másodpercekben a basszus ereje elsöpört, magával ragadott, és madnem elvitte a figyelmemet a magasairól, ami kár lett volna. Az első generáció enyhén eleresztett tetejét olyan szépen megfogták, hogy le a kalappal. Kiterjedt, légies, hatalmas tér, analóg magasak pontos harmonikusokkal. A hangszerek mérete, helye akkora, és ott, ahol kell, analóg, meleg, és az elődhöz képest húsosabb, érzelemdúsabb csodálatos középtartomány teszi fel a csúcspontot a generációfrissítésre. Déjà vu.

Pontosan ugyanazokon a területeken fejlődött, ahol a G7-et jobbnak találtam. Annyit, arrafelé, úgy. Nagyon, nagyon kevés a különbség a G7 és a Xelento v2 között, elképesztően jók. A G7 jobban izolál, a Beyer pillekönnyű, és kényelmes, én meg le vagyok nyűgözve. Megint.

(#92553) Hestia válasza -NoVa- (#92552) üzenetére


Hestia
csendes tag

:C

(#92554) hoodoo86 válasza -NoVa- (#92552) üzenetére


hoodoo86
tag

Köszönöm a beszámolót. Miután megtaláltam a nekem megfelelő kábelt és ear tip-et, az elsővel nagyon meg vagyok elégedve. Már ott is az egyik dolog, ami megfog az a térábrázolása. Ha erre rátettek még egy lapáttal, akkor le a kalappal. Bakancslistás lett a 2. gen.

(#92555) Wolfskin válasza -NoVa- (#92526) üzenetére


Wolfskin
őstag

Háááát... végül igazad lett, meghallgattam a Q15-t és... :B :R
Sajnos csak feketében forgalmazzák Magyartországon (Nem tartunk ezüstöt, mert senki sem veszi. Persze, hogy senki sem veszi, mert nem tartanak), de vettem rá tokot, így nem látszik.

Hallgatgattam otthon a füleseket, és a HD600 mellett is nagyon mélybe húz Tri I3. Sőt, most elővettem egy projektet, még régebben vettem 1,5m KCO-HPAg kábelt a Kácsától, most megcsinálom balancedre. Itthon alig hallgattam, de most vettem rá egy tokot és többet fogom utaztatni (ne nem utcán hallgatni, de ha megyek valahova nagyot viszek, vagy ezt, ezt viszem, vagy egy Focal Spirit classicot,

Viszont az IEM-hez is mindenképp kell a kábelcsere. A head-fi.org-on ajánlották hozzá a házon belüli Kbear Limpid pro (8 core) kábelt (14e), aminek a kistestvére a 4core (9.5e), van az ivipQ 101 ami réz és grafén, amit ajánlottál. Hm...

"A kábel csere
Miután alaposan meghallgattam az i3 Pro-t alapállapotban, egy TRI Grace-S ezüstözött kábelre váltottam. Azonnal javult a felbontás a középtartományban, és a magas hangok selymesebbnek és „levegősebbnek” tűntek. A hangzásvilág kitágult, és megfelelt az eredeti i3-nak, a basszus feszesebb és tisztább volt, a háttér pedig „feketébb”. Ebben a konfigurációban a Pro-t jobbnak találtam az eredeti i3-nál. A KBEAR Limpid Pro tiszta ezüst kábelét is használtam, és hasonló eredményeket értem el, így a kábelgurítást az új modell minden tulajdonosának ajánlanám."

"A kábel-IEM szinergia nem működik. A treble túl sima a stock kábellel. A KBEar Limpid 8 core sokkal jobban párosul a Tri i3 Pro-val. Kiemeli a „sík magas hangokat”, levegősebbé teszi, és összességében javítja a magas hangok kiterjesztését és artikulációját."
(forrás: head-fi.org /reviews)

Csak olvasásélményből, és a fémek karakteréből kiindulva én az ezüstre voksolnék, az billentheti leginkább magasba, amitől nyílt, teres lesz a hangkép, ami világos fülesekkel akár bántó is lehet, de szerintem innen épp ez hiányzik.

"Az arany egy gazdagabb, sötétebb tónusú elemet ad a tiszta ezüst világosabb tónusával szemben. Az arany inkább egy hiánypótló fém a hangzás szempontjából, mivel nem olyan sokoldalú, mint például egy ezüstözött rézkábel. Az aranynak azonban megvan a maga haszna. Különösen olyan monitoroknál, amelyek egy kicsit túl klinikai vagy száraz hangzásúak. Az aranyat általában rézzel bevonják, gazdagabb, sötétebb, vastagabb hangot kap, és általában egy kis hangsúlyt ad a hangzáshoz.

A grafén más, ez egy kicsit ha képjavító elemet ad a kábelekhez, de aztán a XinHS grafén kábelek inkább grafén típusú anyaggal vannak bevonva, és több köze van a réz hangzásbeli tulajdonságaihoz az ezüsttel szemben.

Nem minden arany kábel ugyanaz, és nem minden grafén kábel ugyanaz. Nekem is van egy aranyozott tiszta ezüst kábelem. Ez egy egyedi keverék, és egy olyan, amely optimalizálja a tiszta ezüstöt. Az arany az ezüstön sokkal magasabb szintű hangtulajdonságot hoz, mint a tiszta ezüst, mivel az arany hozzáadásával ellensúlyozza a fényerő-növelő elemet az ezüsthöz. Így megkapja a technikai jellemzőket, mint a színpadnövelés és a képalkotás, egy hozzáadott kerekebb hanggal és gazdagabb hangzással a hangzáshoz.

Észrevettem, hogy az aranyozáshoz használt rézkábelek tisztasága és típusai is eltérnek egy kicsit a hatásokban. De általánosságban az arany az ezüst ellentéte abban, amit csinál. Kicsit több színt ad a monitorokhoz. De a túlságosan magas hangmagasságok hangsúlyozásával rendelkező fülhallgatóknál is van haszna. Jobban fékezi a magas hangokat, mint a tiszta réz. (head-fi.org/comment"

És ha már lúd,. legyen kövér, megtaláltam az "eierlegende vollmilchsau-t" (ahogy a német mondja, a "tojásrakó tejelő sertést"), amiben minden IS benne van! :D

XINS 2
Conductor: single crystal silver palladium plating / gold plating / gold-silver alloy / graphene
Wire core: (6N gold-silver alloy gold-plated 30*0.06 + single crystal silver palladium-plated graphene 30*0.06)*2 strands

Ez igazán lutri, egyelőre mégis hajlok a 8 core ezüst felé... :F :U

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#92556) kemcso válasza balazon (#92551) üzenetére


kemcso
Ármester

Pl: Linsoul

Az összefoglaló annó úgy készült, hogy az ott lévő füleseket sokan hallottuk és ajánlani valónak tartottuk őket. Ezek a meghallgatások többnyire egy találkozó keretében zajlottak, de a Covid óta ilyennem volt. Így a frissítés is elmaradt. Plusz a piac is felpörgött, az olcsó szegmensben rengeteg új szereplő van de az ittlévők többsége már feljebbről választ :)

(#92557) laleeee válasza Wolfskin (#92555) üzenetére


laleeee
őstag

Két fiio dongle-em is volt, gyorsan eladtam őket, mert csúnya éles magas hangjai voltak mindkettőnek. Q15-nek nem ?

(#92558) Wolfskin válasza laleeee (#92557) üzenetére


Wolfskin
őstag

Sokat még nem hallgattam, de nem tűnik annak. TRI I3 amúgy is inkább mélybe húz, de HD600-on se bántó. A Q3-nál világosabb, teresebb, sokkal pontosabb térábrázolással, és kontúrral. Ebben még az asztali dacot is megszorongatja, sokkal egzaktabban meghatározza az egyes megszólalások helyét. Azon mintha lenne egy lágyító szűrő. Cserébe kevésbé testes, kevésbé zenei és hűvösebb is. (Ez a lágy, "csöves" karakter betudható a Burson V6 Classic opampnak is). És nagyon részletes, már-már analitikus, de nem bántóan. Csak próbaképp lecseréltem a régi Q1-re, annak is van vonal kimenete, hááát.. szépen szólt, de mindene egy nagy massza, a zenészek ott hemzsegtek egy kupacban a két hangszóró közt. Szóval még asztalinak is beválna.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.