Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#38051) kenny123


kenny123
addikt

Na, belaktam az ipadet..:D
Van rá módi, hogy iphonerol az összes képet atdorrentsem rá?

yo

(#38052) Ragnar95 válasza kenny123 (#38051) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Photostreamet kapcsold be, az a legegyszerűbb :DD Vagy a másik mód, hogy iphone-ról lemented őket gépre, majd onnan iPadre, de a photostream sokkal egyszerűbb, ráaádsul automatikusan átrakja a képeket később is

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38053) kenny123 válasza Ragnar95 (#38052) üzenetére


kenny123
addikt

Fotoadatfolyam, magyarul?
iCloud be van love, fotoadatfolyam is mind2 eszközön. Now what?

Szerk: ez csak az új képeket teszi át, nem?

[ Szerkesztve ]

yo

(#38054) Ragnar95 válasza kenny123 (#38053) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ugyanaz az apple id van beállítva az icloudnál mindkettőhöz, ugye? Ha csak most kapcsoltad volna be, várj egy kicsit, hogy legyen ideje átszinkronizálni őket
Valóban, csak az új fotókat küldi át, akkor kapcsold be a Megosztott Fotóadatfolyamot, majd a Fotók>Fotóadatfolyam alatt add hozzá a megosztani kívánt fotókat és állítsd be, hogy kivel osztod meg őket.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38055) kenny123


kenny123
addikt

Azt hiszem jó lett, öröm volt ~500kepet kijelolgetni..:D :R

yo

(#38056) zaskar válasza kenny123 (#38055) üzenetére


zaskar
senior tag

Ma én is ezzel küzdöttem, mert vettem egy (használt) iPad 2-t az i5 mellé. Nekem felajánlotta az iTunes, hogy tegyem fel az i5 backup-ját. Át is ment szinte minden, működnek is az appok, bár némelyik csak iPhone méretben. Ezeket töröltem. A fotók még nekem is hátra vannak, azokat nem tette át a backup-ból.

(#38057) kenny123 válasza zaskar (#38056) üzenetére


kenny123
addikt

Restore volt mielőtt használni kezdted?
Mert én is nézegettem, de nem igazán akart menni.

yo

(#38058) zaskar válasza kenny123 (#38057) üzenetére


zaskar
senior tag

A régi tulaj teljesen visszaállította gyári állapotra, úgy adta ide. Amikor rádugtam az iTunes-ra, két választás volt: új iPad-ként beállítani, vagy biztonsági mentésből. Éppen pár napja csináltam egyet az i5-ről, azt töltöttem rá. Még nem volt időm végignézni minden app-ot, hogy optimalizálva van-e erre a méretre.

(#38059) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Baromi sokszor csinálja azt a telefonom, hogy nem is rezeg vagy szól, hanem egyszer csak kapok egy üzenetet, hogy volt egy nem fogadott hívásom. A legtöbbször még a "recent calls"-ban sem jelennek meg, néha meg igen. Továbbá egyre gyakrabban jön az az üzenet, hogy "call failed". Előtte csak másodpercekig néma a telefon.
Ez mitől van, meg mi alapján válogat a kedves készülékem? :)
(i5)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38060) kali válasza adamssss (#38059) üzenetére


kali
legenda

szia,

- próba másik sim kártyával
- hálózati beállítások visszaállítása
- visszatöltés/restore

(#38061) DieHard


DieHard
senior tag

Hello!

Egy kis helpet kérnék! Facebookom nagyon sürven behal. Pontosabban kimered 20-30mp-re. De már észrevettem a kameránál is. Gondolom más progi is csinálhatja.
Van valami ötletetek mitől? Egy hete kezdődött kb, azelőtt szuperált. I5/6.1/JB

(#38062) adamssss válasza kali (#38060) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem restore lesz, teljes, de majd csak akkor ha kijön a ios7. (Feltéve ha nem az az elcseszett flat dizájn lesz amiről egyre több kép kering a netem mert, akkor húzok át droidra) :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38063) Pastika válasza adamssss (#38059) üzenetére


Pastika
tag

Véletlenül nem Telenorral használod? Nekem ugyanezt csinálta. 3X csereltek telefont én pedig SIM kártyát.

(#38064) Xero válasza DieHard (#38061) üzenetére


Xero
nagyúr

Logok nélkül nem sokat lehet mondani.

(#38065) kenny123 válasza Pastika (#38063) üzenetére


kenny123
addikt

T-mobilnal is előforduló eset. Nem buheralt SIM kártya, jb i5.

yo

(#38066) DieHard válasza Xero (#38064) üzenetére


DieHard
senior tag

És azt hol szedemelő? :B

(#38067) adamssss válasza Pastika (#38063) üzenetére


adamssss
veterán

Nem. T-s vagyok... Csak az a baj h a hiba nem mindig jön elő. Ergo tuti vissza fogják dobni azzal a szöveggel h náluk nem jelentkezett.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38068) Pastika válasza adamssss (#38067) üzenetére


Pastika
tag

Nem kellene. Nekem az iStyle 3X cserélte ki. Létező jelenség, random módon jön elő és nagyon idegesítő.

(#38069) nord_ válasza adamssss (#38067) üzenetére


nord_
veterán

T már cserélt ilyen hibával telefont.
Szerintem a felesleges aggodalmaskodó hsz-ek gyártása helyett inkább meg kéne próbálni a cserét. Ha nem megy az elsőben, akkor a második T-pontban.

(#38070) jozsi252


jozsi252
veterán

Pár napja hoztam el az új i4-em mert garis hibája volt az előzőnek, és ugyebár kaptam egy újat. Beütöttem az apple oldalán hogy a garival mit mutat, és ez fogadott.

Akkor ezek szerint a telefonos support élne nálam is? Nem úgy van hogy az csak azoknak jár 90 napig akik APR-ből vagy AppStore-ból veszik meg az iPhone-t?

iPhone 13 Pro Max

(#38071) DM-Fan válasza jozsi252 (#38070) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én sem ezen helyekről vettem az i5-öt és nálam is él a 90 napos support is, ahogy az 1 éves gari is. Sőt, az 1 éve szintén nem hiatalos forgalmazótól vett iPad-emnél is ugyanígy élt. A két készülékkel ezáltal megspórolt pénzből pedig már majdnem kijön egy iPad Mini. Nem értem, ki és miért vásárol APR-ben készüléket: pofátlanul túláraznak mindent és semmi pluszt nem kap az ember általa.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#38072) jozsi252 válasza DM-Fan (#38071) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt elfelejtettem leírni hogy T-s vagyok, azért is furcsállom ezt. iPhone-nál ugye hogy szolgáltatós, eléggé máshogy kezeli az Apple ezeket a telefonokat, akarom mondani nem is foglalkoznak a szolgáltatósokkal.

iPhone 13 Pro Max

(#38073) DM-Fan válasza jozsi252 (#38072) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én független, zsír új, bontatlan i5-öt vettem két hete, mélyen az APR-ek és a szolgáltatók árai alatt, teljesen hivatalos mobilboltból, számlával, Apple garanciával és ugyanaz a kép fogadott a garancia-ellenőrzésnél, mint téged. Ezért is nem értem, hogy miért fizetnek egyesek horror összegeket a készülékekért. Jó, így sem olcsó, de azért nem mindegy, hogy 40-50 eFt-tal többet adsz-e ki ugyanazért a termékért, ugyanazon garanciáért.

Get Moded!

(#38074) manchester85 válasza DM-Fan (#38073) üzenetére


manchester85
addikt

Csak majd egyszer, mikor épp sétálnál be az egyik APR-be, mert meghibásodott a telefonod, nehogy az a válasz fogadjon, hogy a készüléked Szingapúrból származik, így nem érvényesíthető a garanciája Európában. Az iPhone-okra ugyanis nincs világgarancia.

i6 Silver

(#38075) DM-Fan válasza manchester85 (#38074) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Biztos, hogy nem, mivel magán a dobozon, a szériaszámot tartalmazó matricán is szerepel, hogy EU-s készülék:

"Approved in all EU countries."

Plusz a gariellenőrző honlap is rögtön mondja, hogy az általam végzett aktiválástól érvényes és aktív az EU-garancia, szóval nem értem, mitől kéne tartanom. Ezek azért elég alap dolgok, amelyek könnyen ellenőrizhetők vásárlás előtt is. Nyomatékosan rákérdeztem, hogy EU-s készüléket veszek-e és biztosítottak, hogy igen, enélkül meg sem vettem volna. Ellenőriztem vásárlás előtt és ténylegesen az.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#38076) Blaise válasza jozsi252 (#38070) üzenetére


Blaise
veterán

T-s cseretelefonnál nem érdemes figyelembe venni, hogy mit mutat az Apple oldala, mert nem az a mérvadó.

(#38077) DanielK válasza DM-Fan (#38073) üzenetére


DanielK
addikt

kíváncsi lennék, hogy az a számla mennyire felel meg a magyar törvényeknek... :U

(#38078) DM-Fan válasza DanielK (#38077) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hidd el, megfelel, plusz adásvételi szerződésem is van (amiben rögzítették, hogy garantálják az Apple garancia meglétét), gyári számmal, azonosítókkal. Az, hogy a bolt egyébként hogy trükközik az adófizetéssel, más kérdés, de a számla megfelelő és egyébként a bolt adófizetése az Apple-t sem érdekli. Amúgy frekventált helyeken több üzlettel bíró, normális mobilkereskedésről van szó, nem eldugott sufnibolt. Hidd el, kellően óvatos és körültekintő vagyok, ha ilyesmiről van szó.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#38079) jozsi252 válasza Blaise (#38076) üzenetére


jozsi252
veterán

Így már akkor okés, köszi :R

DanielK
Nyilván valamit ügyeskednek hogyha 160k-ért már hozzálehet jutni 16Gb-os iPhone 5-höz. De még azon a szinten ügyeskednek hogy jogi határok között vannak. Nemhinném hogy ezeket a nagy webshopokat nem ellenőrzi senki sem..Így elmondható hogy megfelel a törvényi előírásnak.

iPhone 13 Pro Max

(#38080) f1alonso


f1alonso
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy iphone 4 6.1.3-al. olyan probléma lenne hogy úgy érzékeli mintha be lenne dugva a fülhallgató , közbe meg nincs is. tegnap még nem volt vele semmi gond , ma reggel óta csinálja és most így nincs hang.

(#38081) kenny123 válasza f1alonso (#38080) üzenetére


kenny123
addikt

Víz nem érte a csatlakozót?

Sim tű / fogvájó megfog, aztán picit túrj bele a csatiba, de óvatosan!

yo

(#38082) Blaise válasza f1alonso (#38080) üzenetére


Blaise
veterán

Por juthatott be a csatlakozóhoz, szerezz egy palack sűrített levegőt, és fújd ki vele.

(#38083) madgie válasza Blaise (#38082) üzenetére


madgie
titán

De a sűrített levegős flakont egyenesen tartsa, mert oldalt/fejjel lefelé olyan hideget köp, hogy az kicsapódhat ide-oda.

(#38084) peugeotmate válasza madgie (#38083) üzenetére


peugeotmate
őstag

De ezzel csak beletolja a koszt a készülékbe a réseken. Legalábbis egy része szerintem nem távozik ilyenkor, hanem a készülék belsejében landol. Nekem is kéne már egy kicsit "portalanítani", de valószínűleg a fogpiszkálós megoldásra bízom magam.

[ Szerkesztve ]

meg

(#38085) nord_ válasza madgie (#38083) üzenetére


nord_
veterán

Vagy inkább porszívózza ki.

(#38086) snooze válasza kenny123 (#38081) üzenetére


snooze
veterán

nehogy simtüvel!!!!az fém..zárlatot csinálhatsz vele..fa vagy müanyag pálcával..

GO Gunners!!!

(#38087) madgie válasza nord_ (#38085) üzenetére


madgie
titán

Én is fogpiszkálózni szoktam amúgy, igaz, csak a dokkcsati szöszölt be eddig, a "kisjack" még még soha (vagy nem vettem észre).

(#38088) DM-Fan válasza madgie (#38087) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Kéne valami kiegészítő dumidugó, amivel le lehetne zárni a csatlakozásokat. De ahogy elnézem, van is. Legközelebb rákérdezek mobilboltban.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#38089) kenny123 válasza DM-Fan (#38088) üzenetére


kenny123
addikt

Szerintem full felesleges. Ha éppen zenét hallgatsz menet közben, akkor hova teszed? Viszel neki valami kis Tokot is? :DDD

yo

(#38090) Xero válasza DieHard (#38066) üzenetére


Xero
nagyúr

Settings - General - About - Diagnostics & Usage - Diagnostic & Usage Data

(#38091) DM-Fan válasza kenny123 (#38089) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem, mivel alapvetően nem használok telefonba dugható fülest. Ilyennel nyomulok (full fekete, mielőtt szó érné a ház elejét), sokkal kényelmesebb és nem kell mindig előbányászni a telefont, se zeneszám-váltáshoz, se hívásfogadáshoz (minden megjelenik a headset kijelzőjén). Ebbe is beledughatod a kedvenc fülesedet, nem kell feltétlen a Nokiáét használni. Egy töltéssel lazán elmegy 6-7 órát full hangerőn zenét hallgatva. De amúgy semeddig nem tart bedobni a tárcádba az apró közé a dugót, ha mégis telefonba dugnád a fülest. De amúgy mindig van nálad tok: zsebnek hívják.

Azt meg nem hinném, hogy fölösleges lenne: minden második nap ír ide valaki, akinek a porosodó portok miatt van problémája.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#38092) kenny123


kenny123
addikt

Hoppá, valahogy a Bluetooth alternatíva kimaradt. Akkor targytalan amit írtam. :)

yo

(#38093) Onderon


Onderon
senior tag

Tudom már sokszor volt téma, de nem emlékszem mire jutott a nép: ha külföldön vagyok és mivel itt nincsen szolgáltatói adatforgalmam, ellenben van wifi folyamatosan, akkor ha kikapcsolom settingsben az adatforgalmat, nem kellene a wifinek sleep közben is aktívnak lennie, hogy esetleg megkapjam az internetes üzeneteimet és hívásaimat akkor is, ha nem aktív a képernyő? Vagy ez a 21-ik században túl nagy elvárás?

[ Szerkesztve ]

(#38094) Tibee86 válasza Onderon (#38093) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem kell külföldön lennem ahhoz, hogy ha csak wifi van bekapcsolva, akkor is megkapjak minden értesítést.

(#38095) Onderon válasza Tibee86 (#38094) üzenetére


Onderon
senior tag

De én nem kapom meg, csak akkor, ha felébresztem a telefont. Ez a probléma.

(#38096) kali válasza Onderon (#38095) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez nem csak telefon függvénye, a szolgáltatási szervernek és a wifi hálózatnak/eszköznek is támogatni kell a funkciót.
a telefon tudja, ez pipa, a másik két tényezőt kellene vizsgálni a hiba szempontjából.

(#38097) Tibee86 válasza Onderon (#38095) üzenetére


Tibee86
veterán

Lehet nálam az AirPort Extreme miatt megy minden flottul.

(#38098) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok!
Használ itt valaki Philips ds1100 dokkolós ébresztőórát?

Most vettem egy ilyet, és az ébresztővel kapcsolatosan lenne kérdésem, ugyanis kikapcsolt kijelzőnél nem ébreszt, csak akkor ha nincs lezárva a kijelző.

Mikor egész este be van kapcsolva a kijelző (igaz csak halványan megy rajta egy digitális vagy analóg óra) nem teszi tönkre a kijelzőt az állandó 10 óra folyamatos világítás? Gondolom az aksi élettartalmát is csökkenti
A gyári ébresztő ilyenkor meg sem szólal mikor dokkolva van erre az órára. Valami ötlet valakinek?

(#38099) Onderon válasza kali (#38096) üzenetére


Onderon
senior tag

Ejj kösz! Megpróbálok bejutni akkor a routerbe :)

(#38100) adamssss válasza nord_ (#38069) üzenetére


adamssss
veterán

Ha független a telefonom, akkor hova tudom vinni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.