Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#282701) Noxy válasza smallmer (#282690) üzenetére


Noxy
veterán

Miben kérsz segítsége? Mi nem működik? Nem tölt, vagy nincs adatátvitel? Letiltotta az iPhone? :U
Én elhittem 2 éve itt [kép] amit ígért.
Hibátlanul működik.
Ha meg biztosra akarsz menni, meg tudod rendelni itt is. [link]
Problem solved.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#282702) Gicz válasza smallmer (#282700) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem írd ki az eladót, hogy tudjuk kitől nem kell vásárolni, segítene az itteni fórumozókon.

(#282703) Noxy válasza Gicz (#282702) üzenetére


Noxy
veterán

Miért kellene valaki ez miatt lejáratni?
Most ha én 20 $ eladok egy olyan kábelt amit linkeltem akkor csaló vagyok, mert nem úgy néz ki mint az eredeti? Működik vele minden? Töltés, adatátvitel. Akkor mi a fenét kellene még csinálni? Elárulom, az ilyen akkor vegyen az Apple-nál 2-3x áron EREDETIT. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#282704) Gicz válasza Noxy (#282703) üzenetére


Gicz
addikt

Mert gondolom az eladó úgy hirdette, hogy "eredeti" kábel eladó. Ha így volt, akkor ez nem lejáratás. Ha úgy hírdette, hogy "lehet hogy eredeti" kábel eladó, akkor nincs gond.

Akkor is ha száz forintért vette.

Furcsa, szerinted a becsületességnek van akkor alsó értékhatára?

[ Szerkesztve ]

(#282705) smallmer válasza Noxy (#282701) üzenetére


smallmer
őstag

Az ilyen hozzászólásoktól vagyok ki.
Kiírom, hogy eladó apple telefon. Megveszed, ugyanúgy néz ki de android fut rajta. Nem tudsz vele telefonálni? nem tudsz vele netezni?
Hibátlanul működik. Akkor jól van az úgy nem?

(#282706) Laca1212 válasza Noxy (#282703) üzenetére


Laca1212
őstag

"Többször is megkérdeztem az eladót (egyelőre nem írom ki), hogy eredeti kábelről van-e szó és azt jelezte, hogy igen és a hirdetésben is ez szerepel."

Forrás: (#282690) premierpark

[ Szerkesztve ]

(#282707) Noxy válasza Gicz (#282704) üzenetére


Noxy
veterán

Egyenlőre csak a kinézete nem olyan.
Semmit nem írt arról, hogy a kábelt nem tudja se töltésre sem pedig adatátvitelre használni. Kábel meg erre való. Nem az USB C port nézegetésére. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#282708) Pyttawrx válasza Noxy (#282707) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazad van! De ott hibázott az eladó, hogy eredetiként hirdette.

(#282709) vargalex válasza Noxy (#282707) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom azért az eladó rakott egy kis felárat rá az "eredeti" volta miatt...

Alex

(#282710) Pyttawrx válasza smallmer (#282693) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szabad tudni az árát? Eladót ne írd ki

(#282711) -Skylake- válasza Noxy (#282707) üzenetére


-Skylake-
addikt

szerintem ne irj tobbet a temaban, mert egyertelmuen bizonyitottad mar, hogy nem relevans a velemenyed.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#282712) smallmer válasza Pyttawrx (#282710) üzenetére


smallmer
őstag

3000 Ft

nem is az összeg miatt vagyok bosszús.
Nálam a "becsapás" nem bele a napjaimba. Adtam el egy monitort pl. Előtte elemlámpával néztem át a kijelzőt, hogy nincs-e karc rajta, mert senkit nem szeretnék becsapni.

(#282713) Fritz Teufel válasza smallmer (#282712) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Árukeresőn nincs is olcsóbban 6590-nél. Már az ára is gyanús. Legalább fél áron adta...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#282714) ittakary


ittakary
nagyúr

Volt még valakinek 14 Pro / Pro Max kopás kereten?

évek óta nem hallottam ilyenről, utoljára a 7 / 7 Plus volt a kopós, azóta a rozsdamentes acél kereteknél csak a mikrokarcosodás volt a jellemző

(#282715) Pyttawrx válasza smallmer (#282712) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szimplán csak azért mert ennyi eredeti? Elég gyanús. Szerintem

(#282716) umfrider válasza ittakary (#282714) üzenetére


umfrider
senior tag

Nekem a 7 plus sem. Mondjuk évente cserélt készülék volt.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#282717) Jorus válasza ittakary (#282714) üzenetére


Jorus
nagyúr

Volt több is itt a topicban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#282718) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!
Számítógépre(Win) videót szeretnék letölteni a telefonomról Dolby Vision megtartásával. Van ennek valami trükkje, vagy csak simán letöltöm a telefonról a videót, és az abban a formátumban fog lejönni?

(#282719) kakuk.tamas válasza ittakary (#282714) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem 4 hónap alatt nem lett még rajta pöttyösödés. Pont múltkor néztem, amikor kivettem a tokból. (14 Pro)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#282720) Wajk válasza ittakary (#282714) üzenetére


Wajk
addikt

nem igazán, én az i12/i13 szériával kapcsolatban is olvastam hasonlót több forrásból. Én ezért is választottam a Starlight-ot, aminek nem festett a kerete.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#282721) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!
Hogyan lehet utólag egy applikációhoz felvenni a kulcskarikába felhasználó nevet és jelszót, hogy automatikusan ki tudja tölteni?
Manuálisan én csak webcímhez tudok felhasználót és jelszót hozzáadni, de nekem apphoz kellene. Nevezetesen a weconnect apphoz ha ez számít valamit, de nemhiszem.
Szóval mi lenne a megoldás? Tudna valaki segíteni? Köszi!

ˣ

(#282722) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Akku témában egy tanulságos youtube videó, hogy miért nem szabad (nem érdemes) a netről eredetiként hirdetett, vagy tutinak tűnő akkukkal kapcsolatban elhinni amit ígérnek. [link]
Külön tetszik, ahogy átírható a kapacitás, a töltési ciklus.

(#282723) Sys85 válasza lugosi (#282722) üzenetére


Sys85
veterán

Na meg ezek miatt a gsm szervizes akkukban sem szabad bízni,hatalmas lutri mit kap az ember.Csomó ember benyalja a “gyári minőségű akku” bullshitet,aztán jön a gyorsan merülős meglepi.
Persze az ilyen szervizek szeretik azt kommunikálni hogy pont ugyanazt kapja az ember mint a gyárival,csak sokkal olcsóbban,az emberek meg mindig keresik a jó bizniszt,próbálják olcsón megúszni és bele is ugranak az ilyesmibe.
Nem véletlen ugatjuk itt,hogy csak apple szervizben szabad akkut cseréltetni,akkor biztos az lesz benne aminek lennie kell,még ha nem is olcsó.
Persze mondjuk egy i7 esetében gazdaságtalan egy ilyen csere,de 100-200k között és felette már illik gyári akkut rakatni a telefonba.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#282724) tuzpenge válasza Sys85 (#282723) üzenetére


tuzpenge
őstag

Csak a hazai "hivatalos" szervizek minőségével meg elég vegyesek a tapasztalatok....Volt hogy csavar nélkül küldték vissza az ügyfélnek, volt hogy a keret és kijelző közé vagy nem tettek tömítést, vagy kilógott, karcos lett a kijelző amin a beküldéskor üvegfólia volt, stb....
Persze van olyan is sok akinek meg tökéletesen megcsinálták, gondolom szervizestől függ hogy mennyire szarik vagy nem szarik rá (ugyan utólag reklamálhatsz de sok esetben elhajtanak hogy már előtte is olyan volt, azt bizonyítsd be az ellenkezőjét -> itt nálunk szinte esélytelen).
Most beküldés előtt döntsd el hogy te melyik halmazba fogsz esni????
Szerintem ha veszel egy nohon akksit (nem olcsó az biztos) és van egy kis műszaki érzéked megcsinálod magadnak. 2-3 évig meg a gyári akksi is jó a telóba, utána meg már nem rentábilis hogy 30-40 márciustól meg ki tudja mennyiért cserélteted a jó magyar hivatalos helyen amely javításnak a minősége igen kérdőjeles. Ha jól tudom itt sokszor a hírhedt TMX-hez küldik ami minden csak nem éltetbiztosítás...inkább adnám oda nagyanyámnak javításra...

ˣ

(#282725) markknight


markknight
veterán

Az utóbbi időben érezhetően elkezdett gyorsabban merülni a telóm (iPhone 14 Pro)

A képet látva mit gondoltok? Placebó? Szerintem nem kéne ennyit merülnie egy éjszaka alatt.

[ Szerkesztve ]

(#282726) Rage47 válasza markknight (#282725) üzenetére


Rage47
veterán

jelzik, hogy gyűjts az új telóra őszre :D

(#282727) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Régebben írták itt, hogy "Ha előfizetés mellé vette (és kapott kedvezményt hűségidő aláírása miatt), akkor hiába van egy összegben kifizetve a telefon, ugyanúgy fennáll a veszélye a letiltásnak ha nem fizetik a számlát. Így gyakorlatilag csak akkor "biztos" a forrás, ha listaáron / dominóval vették."

Telekomnál azt mondták, hogy nem tiltanak le telefont! Az ügyintéző mondott hülyeséget?
Előfordulhat, hogyha előttem telekom boltba kifizetik a fennmaradó részletet, akkor is letiltják a telefont?

(#282728) sethi válasza 8nemesis8 (#282727) üzenetére


sethi
senior tag

Én beleszaladtam pár éve egy iphone 5s-el. Gsm boltban vettem, 3 hónapra rá a telekom letiltotta. Akkor még biztosan tiltogattak.

(#282729) markknight válasza 8nemesis8 (#282727) üzenetére


markknight
veterán

A telekom annyi féle verziót mond, ahány ügyfelessel beszélsz.

(#282730) Sys85 válasza tuzpenge (#282724) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem iCentre szervízzel pozitív tapasztalatom van,gyorsan és hibátlanul kaptam vissza a 13 Pro-t.
Természetesen vannak jó utángyártott akkuk is,nem azt mondom hogy mind hulladék,viszont az egy dolog hogy vagyunk páran akik itthon is megcsinálják (több szifonban is cseréltem már),de a nagytöbbség nem fog aliról rendelgetni és otthon szerelni.
Ők inkább beviszik a legelső gsmbe ahol a legolcsóbb.Ott meg olyan akkut kap amilyet.
Én az ilyen embereknek szoktam azt mondani,hogy apple szerviz és gyári akku ha biztosan jót akar.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#282731) umfrider válasza markknight (#282725) üzenetére


umfrider
senior tag

Instagram background 14% az nem kevés

Mondjuk a tiéd tényleg furi. Az enyém 18 óra alatt merült 50%-ot
14 plus

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#282732) Luck Dragon válasza Sys85 (#282730) üzenetére

Mintha te említetted volna a HomeKit problémát, pont most olvasom az MA írását, miszerint idézem:
Megújul az eredetileg a 16.2-es verzióval szánt, majd a bugok miatt visszatartott HomeKit architektúra is, a frissítést követően javulnia kell az okos otthoni kiegészítők kommunikációjának. (16.4 verzió) :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#282733) markknight válasza umfrider (#282731) üzenetére


markknight
veterán

Főleg, hogy a background refresh ki van kapcsolva minden appnál :/

(#282734) umfrider válasza markknight (#282733) üzenetére


umfrider
senior tag

Akkor mit csinálhat ott? Ha jól látom 40%-ot merültél. Lényegében annak a 14%-a csak insta

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#282735) burgatshow válasza tuzpenge (#282721) üzenetére


burgatshow
veterán

Kell 1-1 bejegyzes a felhasznalonev + jelszo parossal, az alabbi cimekkel:
- security.volkswagen.com
- vwgroup.io

1,5 eve mikor utoljara hasznaltam akkor ez a 2 kellett.

Egyebkent az alkalmazas is az URL alapjan talalja meg a Keychainben, most mobilrol nincs kedvem lepotyogni hogyan mukodik.

(#282736) burgatshow válasza umfrider (#282734) üzenetére


burgatshow
veterán

Background activity-nek szamit az is, amikor frissen kilepsz az alkalmazasbol de meg egy kis ideig engedi az OS futni az appot mielott befagyasztja.

He megerintitek a listat akkor a % percre valt. Kb. ha oszthato 7-8-cal az ertek akkor jo esellyel ez van amit irtam.

(#282737) Sys85 válasza Luck Dragon (#282732) üzenetére


Sys85
veterán

Őőő nem emlékszem ilyesmire,nálam eddig is működött minden okoscucc.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#282738) markknight válasza umfrider (#282734) üzenetére


markknight
veterán

Toltam egy hard resetet + bezártam minden appot ami csak létezik, hátha. Meglátjuk.

(#282739) umfrider válasza burgatshow (#282736) üzenetére


umfrider
senior tag

Az oszthatóságot, hogy érted? :DDD
25%-os találati aránnyal szinte minden szám osztható 7-tel, vagy 8-cal 13 fölött

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#282740) umfrider válasza markknight (#282738) üzenetére


umfrider
senior tag

Azonos használat mellett reggelre kiderül

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#282741) Luck Dragon válasza Sys85 (#282737) üzenetére

Hmm , akkor tárgytalan.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#282742) tuzpenge válasza Sys85 (#282730) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem is ellenkezni akartam vagy vitának szántam, és alapvetően egyet is értek veled, de sajna a hazai szervíz…hát ahogy írtam..
De igen egy olyan aki nem tudja megcsinálni és/ vagy nincs ehhez kedve affinitása az valóban adja be egy apr-be és reménykedjen hogy tisztességesen megcsinálják ahogy elvárható lenne..

ˣ

(#282743) burgatshow válasza umfrider (#282739) üzenetére


burgatshow
veterán

Miután a háttérbe raktad az adott appot, kb. 7-8 percig (nem dokumentált adat az Apple részéről) van még lehetősége tevékenykedni az appnak, mielőtt az iOS a komplett memória tartalmát befagyasztja és kigyilkolja.
Szóval ha kb. tudod (érzed), hogy az adott appot 2-4 alkalommal nyitottad meg majd tetted a háttérbe és az időérték mondjuk 30 percet mutat, akkor a kb. matek kijön erre az átlag 7-8 percre.

Nem mondom, hogy golyóálló a matek, meg hogy mindent is megold, de következtetni egészen jól enged.

Kontra tesztet pl. lehet csinálni a screen time-mal...

(#282744) 8nemesis8 válasza markknight (#282729) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sajnos én is ezt tapasztaltam....
sethi: Ez szívás, hasonlót kerülnék el, de az eladó korrekt, nem lesz gond szerintem.

(#282745) Årpi válasza 8nemesis8 (#282744) üzenetére


Årpi
őstag

Egyszer akartam kicsit olcsóbban megúszni iPhone vételt és gyorsan kellett egy 5C, jól le is tiltották, pedig 700+-os pozitív emberkétől vásároltam itt. Bár ez már jó pár éve volt :D

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#282746) markknight válasza umfrider (#282740) üzenetére


markknight
veterán

Tegnap beleraktam az energiát és legyalultam a 6 éves backupomat és újként beállítottam a telefont. Úgy tűnik megjavult az akkumulátor probléma.

(#282747) umfrider válasza markknight (#282746) üzenetére


umfrider
senior tag

Legalább megoldódott
Mindent elkezdtél a 0-ról…?
Jézus
Ezen már én is filóztam, de fing@m nincs, hogy ilyenkor mi lesz a videókkal, fotókkal, névjegyek stb. Hiszen, ha visszateszek backupot, akkor esélyes, hogy onnan indulunk, ahol a part szakad. Vagy rosszul gondolom? (nem értek hozzá, csoda, hogy telefon csere esetén sosem veszítek adatot. Nyilván az apple-nek köszönhetően)

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#282748) icecave válasza markknight (#282746) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ilyenen már én is gondolkodtam, régóta cipelem a backupot. Viszont az Apple Watch-ot meg mindenképp meghagynám, nem tudom, azt lehet-e, hogy az iPhone újként lesz beállítva, de az AW-ra visszatenném a backupját.

(#282749) markknight válasza umfrider (#282747) üzenetére


markknight
veterán

Nem, ami az iCloudon mentve van (imessage, doksi adatok, képek, névjegyek stb) azok természetesen megvannak.

Ami hiányzott ugye nyilván:
-az appok (volt vagy 130 darab)
-a home layout a mappákkal együtt (ezt mondjuk screenshotoltam és azon nem vagyok hajlandó változtatni)
-az aktív bejelentkezések és egyéb iPhone specifikus beállítások mint pl a true tone, a rezgés, control center, widget a panelről, a profilok stb, ezeket sajna újra bele kellett vernem..

Ezekkel a bankos appokkal szívtam sokat, rengeteg idő elment mire előkotortam a bejelentkezési adataimat.. Mondjuk jó lenne ha idehaza úgy működne mint a Revolutnál, felesleges bonyolítások ezek a különböző azonosítók amiket a hazai bankok adnak. Még az elfelejtett jelszóhoz is valami speckó felhasználónév kell pl

A többi meg majd kiderül mikor hiányolom és nincs.

icecave: Sajna nem tudom, nincs Apple Watchom. Állítólag nem lehet rossz egy backup meg nem is húzhatná az akksit, de ezt most jobbnak láttam így lekefélni, mint kutatómunkázni.

[ Szerkesztve ]

(#282750) KillerATi válasza markknight (#282749) üzenetére


KillerATi
tag

Én minden iPhoneom újként szoktam beállítani, egy óra vagy kettő rá megy az appok telepítésére, mindenhova bejelentkezni+a beállítások.
Az ikonok elhelyezkedése nekem is szent évek óta, ritkán változik szóval arról én is mindig csinálok egy képernyőképet :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.