Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#227751) Viktojka válasza golya87 (#227747) üzenetére


Viktojka
tag

Szia!

Én is így jártam anyukám 7esével, szinte semmit nem lehetett hallani...
Több sikertelen megoldás után egy kis darab blu tack (formázható ragasztó) segítségével orvosoltam a problémát.
Az ötletet azt hiszem, egy YouTube videóban láttam, bár ott egy “használt” rágógumit használtak.
mindenesetre hibátlan lett a készülék...

(#227752) burgatshow válasza Viktojka (#227751) üzenetére


burgatshow
veterán

Az isopropil alkohol és puha fogkefe is alkalmas a probléma orvoslására.

(#227753) golya87 válasza burgatshow (#227752) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm a tippet! Rossmann, DM párosban lehet ilyesmi? Vagy inkább kontakt spray?

(#227754) lugosi válasza Reno7 (#227734) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A kijelző még lehet gyári is, és nem gyári is. Gyári panelt pl. egy bontott telefonból tudnak szerezni, te attól sem lesz a face id működőképes ha nem gyári szerviz cseréli. Ebből kifolyólag nincs nagy jelentősége, hogy gyári-e a kijelző, bár olvastam utángyártott kijelzőkről aminél rosszabbak voltak pl. a színek.
Sajnos a telefon készülékháza már így szinte biztos, hogy bontott volt, még egy ok amiért én személy szerint nem vennék ilyet.

(#227755) hackeeeee válasza domerator (#227749) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt nem is tudtam, hogy ezt még az S1 is tudja.. Azért az elég kemény. :)

Nem értem a Samsung-ot, hogy nálunk miért nem megy a Samsung Pay, pedig biztosan nagy igény lenne. Engem is néztek ismerősök, akik tudják, hogy a kezdetek óta Android-ot, főként Samsung-ot használtam, és most már nem, és működik ez a funkció.

Plusz tényleg, az első pillanatban azt mondta, hogy sokkal kényelmesebb a Watch a Gear-hez képest, persze, más fazon, de akkor is.

Mondom ezt úgy, hogy korábban azt gondoltam, hogy számomra tök jó a Gear S3, leszámítva a mobilfizetés hiányát, és nem lesz szükségem másra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#227756) lugosi válasza aujjobba (#227743) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez jó ötlet, szedjük össze és beteszem az összefoglalóba.
Én is elkezdem összeírni amik eszembe jutnak és folyamatosan beteszem az összefoglalóba, ott nézzétek, hogy mikkel bővült a lista.

(#227757) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Kis AirPods Pro téma.
Adott a bal oldali füles és egy ideje akárhogyan s akármelyik füldugóval használom a tesztelés során nem megfelelően állapítja meg.
Gondolkozom a visszavitelen és azt szeretném, hogy cseréljék ki, mert ezt nem hiszem el, hogy eddig működött rendesen, most meg nem.
Volt már hasonló garanciális problémája valakinek itt?

(#227758) devil-k


devil-k
nagyúr

AirPods Pro téma, kérdések:

- Fog-e mostanában megjelenni új generáció? Ha igen, mikor?
- Mennyire biztonságos ez a füles? Kiesik-e futás közben? Nem esik?
- Mennyire hatékony a beszélgetés lebonyolítása ezen keresztül? Hallják-e rendesen amit mondok, ha zajos helyen, metrón vagy bármi hasonló létesítményen vagy közelében vagyok?
- Megéri-e az árát?
- Illetve jól emlékszem, hogy ennél a terméknél NINCS elállási jog?

(Gondolom ezt is a szokásos helyekről érdemes megvenni: Edigital, MM, iStyle)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#227759) burgatshow válasza golya87 (#227753) üzenetére


burgatshow
veterán

Ebben sajnos nem tudok segíteni, de a net biztos a barátod. Spray-ben vásárolva is jó, max. befújod vele a fogkefét / fültisztító pálcikát.

(#227760) burgatshow válasza lugosi (#227756) üzenetére


burgatshow
veterán

Amik így gyorsan eszembe jutottak:

- Nincs 3rd party forrásból app telepítési lehetőség, csak ha fejlesztő vagy (100 dollár / év)
- tárcsázóhoz / híváslistához nem fér hozzá semmi (így nem működnek az okos tárcsázók)
- backup csak wifire csatlakozva, töltőre dugva csinál a telefon automatikusan
- nem csak az értesítések hangereje nem állítható / app, hanem az értesítés hangja sem
- nem működnek a mindenféle noname kiegészítők csak az MFi minősítéssel rendelkezők
- gyorstöltés lehetősége csak USB-PD (Power Delivery) szabvány által lehetséges csak, az is max. 7,5 Watt teljesítménnyel
- dual SIM csak 1 fizikai - 1 eSIM kombinációban lehetséges

(#227761) burgatshow válasza devil-k (#227758) üzenetére


burgatshow
veterán

Fog-e mostanában megjelenni új generáció? Ha igen, mikor?
Nem hiszem, hogy idén fog, max. over ear formában de az nem ez a vonal.

Mennyire biztonságos ez a füles? Kiesik-e futás közben? Nem esik?
A sima Airpods 1. és 2. generáció is pont ugyanolyan kialakítású, mint a madzagos Earpods amit a telefonokhoz adnak/adtak. A Pro-hoz különféle párnák vannak, azt ki kell tapasztalni kinek mi jön be.

Mennyire hatékony a beszélgetés lebonyolítása ezen keresztül? Hallják-e rendesen amit mondok, ha zajos helyen, metrón vagy bármi hasonló létesítményen vagy közelében vagyok?
Soha nem panaszkodtak még nekem emiatt.

Megéri-e az árát?
Ezt mindenki magának kell, hogy eldöntse. :)

Illetve jól emlékszem, hogy ennél a terméknél NINCS elállási jog?
Mit értesz ez alatt?

[ Szerkesztve ]

(#227762) odrif válasza devil-k (#227758) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

- Fog-e mostanában megjelenni új generáció? Ha igen, mikor?
-Nem tudjuk nincs róla szó mostanában.

- Mennyire biztonságos ez a füles? Kiesik-e futás közben? Nem esik?
-Egyén függő, valakinek sosem esett ki, valakinek nem marad meg rendesen a fülében.

- Mennyire hatékony a beszélgetés lebonyolítása ezen keresztül? Hallják-e rendesen amit mondok, ha zajos helyen, metrón vagy bármi hasonló létesítményen vagy közelében vagyok?
-Nekem sosem volt gondom vele, mindenki jól hallott és én is mindenkit jól hallottam.

- Megéri-e az árát?
- Nehéz kérdés, szerintem igen.

- Illetve jól emlékszem, hogy ennél a terméknél NINCS elállási jog?
-Passz, elvileg a hatályos jogszabályok szerint az interneten rendelt minden termékre van 14 nap elállási jog. Majd a többiek megerősítenek, vagy megcáfolnak.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#227763) Norbi. válasza burgatshow (#227760) üzenetére


Norbi.
őstag

- gyorstöltés lehetősége csak USB-PD (Power Delivery) szabvány által lehetséges csak, az is max. 7,5 Watt teljesítménnyel

18W lesz az.
Vezeték nélküli töltés a 18W. :)

(#227762): Fülesre és más higiéniai termékre általában nincs elállási jog sehol. Pozitív irányban eltérhetnek ettől, de nem kötelező és általában nem is szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#227764) burgatshow válasza Norbi. (#227763) üzenetére


burgatshow
veterán

Ott a pont. Hirtelen összekevertem. Sorry. :R

De te is elírtad a másodikat, helyesen:
Vezeték nélküli töltés a 7,5W.

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#227765) Norbi. válasza burgatshow (#227764) üzenetére


Norbi.
őstag

Jó, én meg elírtam. :D

Szóval, vezeték nélküli töltés 7.5W.

(#227766) devil-k válasza burgatshow (#227761) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arra gondolok, hogyha nem teszik ez a termék, ezt nem küldhetem vissza 14 napon belül... vagy tévedek? Mert mintha erről olvastam volna. A hagyományos fülesem most adja meg magát és gondolkoztam egy ilyenen. Az emagon most 80.000 Ft. Elég jó ár.

odrif
Köszönöm a véleményt tőled is! :R

- mozi bolondéria -

(#227767) w.miki


w.miki
veterán

iphone 5 16gb ajánlható gyereknek?
Fut ezen az Fb, messenger, viber, egyéb népszerű alkalmazások?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#227768) -secret- válasza w.miki (#227767) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen, de lassúcska szegény már.

Ha még nincs és olcsó kell inkább egy SE, de ha megvan akkor jólesz.

[ Szerkesztve ]

(#227769) Thewent12 válasza w.miki (#227767) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Nekem van egy itthon tartaleknak. Elegge lassucska mar szegenyke, az aksirol nem is beszelve. Az appok nem tudom mennek e rajta, de en inkabb mar egy 6s-t neznek minimum. 1gb ram keves lehet alatta.

[ Szerkesztve ]

(#227770) B.i.L válasza w.miki (#227767) üzenetére


B.i.L
senior tag

Egy “gyerek” fbókozik? :N
Éljen közösségi életet valósan ,ne virtuálisan,jó tanács.
Pár szleng tőlük : tom,vok,aham....normálisan sose fog tudni kommunikálni,tapasztalat.

Horgászni mentem...B.i.L

(#227771) icecave válasza devil-k (#227758) üzenetére


icecave
Topikgazda

Akkor én is beszállok:

Mennyire biztonságos ez a füles? Kiesik-e futás közben? Nem esik?
Nagyon könnyű, épp a napokban tárgyaltuk, hogy ha megtanulod jól behelyezni a füledbe, akkor stabil, nem fog kiesni. PErsze ahány ember, annyiféle fül, nekem csomó kiesett az agybadugósok közül, de ez a "félagybadugós" egyből jó volt.

Mennyire hatékony a beszélgetés lebonyolítása ezen keresztül? Hallják-e rendesen amit mondok, ha zajos helyen, metrón vagy bármi hasonló létesítményen vagy közelében vagyok?
Remek, eddigi legjobb. Droid alatt rengeteget próbáltam, Sony 1000-es szériát, ami ebben az árban van, még az sem szólt ilyen jól. Más kérdés, hogy iPhone-on viszont jó volt az is, lehet más a bluetooth kapcsolat, vagy stabilabb, de ugyanaz a füles nekem iPhone-on sokkal jobb beszélgetási minőséget hozott.
Megéri-e az árát?
Hát, nem olcsó, az tény, de az elmlített Sony és társai is ez az árkategória.
Illetve jól emlékszem, hogy ennél a terméknél NINCS elállási jog?
Én is úgy tudom, hogy higiéniai termékre nincs.

(#227772) Thewent12 válasza B.i.L (#227770) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Azert manapsag mar a gyerekek is facebookon keresztul kerik el egymastol a tananyagot peldaul vagy segitenek egymasnak. Ebben semmi egetrengeto nincs szerintem. Ezeket a roviditeseket pedig nem csak gyerekek, hanem felnottek is hasznaljak. Igaz, en sem vagyok oda ertuk. Viszont ezektol fuggetlenul szerintem nem ezen mulik, hogy ki mennyire tud kommunikalni. Felnott emberekrol pedig ne is beszeljunk, szamtalan olyan estet latok amikor egy-egy cikk alatt veresen osszevesznek papiron ertelmisegi emberek. Na en ezert probalom limitalni mar a facebookot es a kulonbozo hirportalokat. Az is nonszensz volt szerintem, hogy marcius-aprilisban a csapbol is a virus folyt, de konkretan nem lehetett cikket olvasni ezeken kivul. De ez mar nagyon off itt. Csak probaltam ravilagitani, hogy ez nem csak a gyerekeknel van igy, hanem felnott embereknel is, tarsadalmi szinten is.

(#227773) B.i.L válasza Thewent12 (#227772) üzenetére


B.i.L
senior tag

Persze,nem akadékoskodni akartam,csak a jövőre koncentráltatni olyanokat,akik fogékonyak rá.
🤜🤛
Sokat beszélek emberekkel,akik félválról veszik a Nagy TörvényKönyvet,és engem húznának skatulyába vele...mert hem informáltak,meg úgy gondolják...de ez tényleg nagyon Off itt.

Horgászni mentem...B.i.L

(#227774) atirag válasza devil-k (#227758) üzenetére


atirag
őstag

Nekem az első generáció biztonságosabb volt. Ez már párszor kiesett a fülemből.
Hangban határozottabb a különbség. Sebességben is gyorsabb(kapcsolódás). Zajszűrés nagyon jó és ha kell a külső hang áteresztés is jó. Az ára drága természetesen. De a technika ami benne van azért kárpótol. Főleg amit a 14 hozott.
Viszont volt,hogy lefagyott az eszköz. Kapcsolódást jelzett de nem küldte át a hangot. De a telefonon sem volt.

(#227775) buci30


buci30
addikt

Ha van iOS 14 biztonsági mentésem Mac-en is és iCloud-ba is, de egy app-ot töröltem és csak azt szeretném vissza állítani.
Tehát nem pucolnám le a telefont és nem is szeretném az egész rendszert felül írni egy régi mentéssel csak egy app-ot szeretnék vissza állítani a mentésből.
Erre van lehetőség?
Ha igen miként?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#227776) Pastika


Pastika
tag

Üdv! 14 alatt tapasztalt valaki hívásproblémákat? Sajnos többször tapasztalom, hogy nem vagyok elérhető, a térerő egy “pálcikát” jelez, kimenő hívást sem tudok indítani, teljesen süket.. (iPhone 11Pro)

(#227777) burgatshow válasza buci30 (#227775) üzenetére


burgatshow
veterán

Nincs ra mod. Csak teljes backupot tudsz visszarakni.

Az app mar nem elerheto?

[ Szerkesztve ]

(#227778) tonyqa23 válasza Pastika (#227776) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Igen, nekem faterom mondta, h hivott volna, de csak sipolt neki. A telo nalam volt, full tereron. Meg visszahivos sms se jott. Ritkan, de hivas kozben is akadozik a beszéd.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#227779) dud998 válasza tonyqa23 (#227778) üzenetére


dud998
őstag

Milyen szolgáltatónál vagytok?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#227780) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Senkinek nem ilyen a gyári Térképek?
Szeretném pontosabb pozícióm látni mikor sétálok pl, ránagyítok és ez lesz, ez így teljesen használhatatlan..
Ha bug oké, elengedem majd javul, de ha nem akkor nem tudom mi lehet rosszúl beállítva..




Köszi!

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#227781) Prowler válasza ILLDisPozed (#227780) üzenetére


Prowler
senior tag

A mozgáskalibráció nincs esetleg kikapcsolva a GPS beállításoknál? Attól lehet hogy nem tud pontosan megtalálni.

Veremivadék Undorkutya

(#227782) ILLDisPozed válasza Prowler (#227781) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Az is be van.. Már szerintem mindenen végigmentem, de semmi nem vezet eredményhez, de köszi! :)

Most megnéztem az asszony i11-én, azon is ilyen lesz amint ránagyítok. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#227783) burgatshow válasza ILLDisPozed (#227782) üzenetére


burgatshow
veterán

Mashol jol mutatja es csak otthon nem jo? Esetleg Google Maps-ben jo es pontos?

(#227784) Prowler válasza ILLDisPozed (#227782) üzenetére


Prowler
senior tag

Ez valami új feature akkor, most néztem meg 6S-en is ugyanezt csinálja. Néha megtalál és látom a pontot de akkor meg elkezd csúszkálni a térképen össze-vissza miközben én meg se mozdulok, csak az ágyban fekszem :D

Veremivadék Undorkutya

(#227785) ILLDisPozed válasza burgatshow (#227783) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

A google maps jónak tűnik. Szerintem az Apple kb. helyzet megadás funkciójához lehet köze.
Néztem akkor kellene ilyen kört láss ha nem engedélyezed, hogy az app pontos helyzetedhez hozzáférjen.
Mindenesetre bejelentettem a Maps appon belül a hibát, remélem javítják.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#227786) burgatshow válasza Prowler (#227784) üzenetére


burgatshow
veterán

Remelem a Maps alkalmazasnak be van allitva a preciz helyzet. Beallitasok - Terkep - Helymeghatarozas - Preciz

(#227787) ILLDisPozed válasza Prowler (#227784) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Nekem is ugyanez volt múltkor sétáltam a városba, kerestem egy kicsi utcát, aztán a nagy bolond kör elkezdett szökdösni s jól el is mentem bolond fele :DDD

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#227788) Prowler válasza burgatshow (#227786) üzenetére


Prowler
senior tag

Persze, az alap. :K

Veremivadék Undorkutya

(#227789) Prowler válasza ILLDisPozed (#227787) üzenetére


Prowler
senior tag

:DDD

Érdekes, lehet valami iOS 14 baki, 13 alatt nem volt ilyen gond.

Veremivadék Undorkutya

(#227790) Pastika válasza dud998 (#227779) üzenetére


Pastika
tag

Nálam Telenor. A kollégát nem tudom. Az remek lesz ha megint mindenre csak alap dologra nem lehet mád használni.. 3GS óta iphone használok és volt jó pár hálózati baki már az evek alatt. Kezdtem örülni, hogy ezekkel már nem lesz gond, de lehet korai volt...

[ Szerkesztve ]

(#227791) tonyqa23 válasza dud998 (#227779) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Telekom

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#227792) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Hogy tudom kitorolni a Messengerbol azokat a kontaktokat akit nem is ismerek vagy nem az ismerosom? Fent az ikonok kozott van par olyan

(#227793) Laca1212 válasza Gsx-rr (#227792) üzenetére


Laca1212
őstag

Ha letiltod őket.

(#227794) Gsx-rr válasza Laca1212 (#227793) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem veletlen van negativ velemenyem errol a borzalomrol.

(#227795) buci30 válasza burgatshow (#227777) üzenetére


buci30
addikt

De az app elérhető.
De a bejelentkezési adatok miatt kéne vissza állítás.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#227796) icecave válasza tonyqa23 (#227791) üzenetére


icecave
Topikgazda

Kapcsold ki a VoLTE-t, a 4G maradhat. Nekem okozott ilyen anomáliákat, azóta mindig kkkapcsolom ha új iPhone-t veszek (azt hiszem alapból be van kapcsolva).

(#227797) dns86 válasza ILLDisPozed (#227780) üzenetére


dns86
tag

iPhone 11 Pro Max - VPN bekapcsolva - semmi anomália. Egyszer bemér, utána stabilan ott marad. :R

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#227798) tonyqa23 válasza icecave (#227796) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Kiprobalom. Köszi

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#227799) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#227792) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Elhúzod jobbról balra az ujjad és törlés. Kuka ikon.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#227800) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Mikor jön iOS frissítés?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.