Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#227151) adika4444 válasza Luck Dragon (#227150) üzenetére


adika4444
addikt

Beállítások > mobilhálózat, ott a hívás közeli eszközökönt kapcsold ki. Ha engedélyezve van, egyesével is lehet állítani, hogy hol csörögjön ill. hol ne.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#227152) default.


default.
őstag

Sziasztok!

iPhone SE (2016) készülékem kijelzőjén, jobb oldalon, egy kb 5 mm-es sávban (a tetejétől az aljáig) nem érzi az ujjamat.
Esetleg ismert ez a hiba? Van ötletetek rá?

Köszönöm,
Üdv

(#227153) Sys85 válasza default. (#227152) üzenetére


Sys85
veterán

Nem hallottam ilyen típushibáról,szerintem egyszerűen csak tönkrement.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#227154) SharpSA válasza zolnagy (#227076) üzenetére


SharpSA
veterán

Lanos vagy wifis a készülék?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#227155) Imy válasza MasterMark (#227036) üzenetére


Imy
veterán

Hiába kacsolom vissza a teljes képernyős hívást, az csak feloldott képernyőnél érvényes. Ha le van zárva a telefon nem tudom felvenni, csúszkát nem tudom elhúzni, vagy ha elindul, akkor nem lehet tovább húzni. Mintha megfagyna valami. Újra lett indítva. :W

Feloldott képernyőnél nincs ilyen gondom. Szerintem ez valami szoftveres probléma lehet.....

[ Szerkesztve ]

(#227156) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Nálatok nem vacakol az apple maps új ios-en?
Be van állítva a pontos hely megjelenítés közbe mégis máshova lőtt be, majd visszaszökött meg megint el.
Aztán csak egy nagyobb kört mutatott az mozgott el összevissza. Fura.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#227157) Sys85 válasza ILLDisPozed (#227156) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam atomstabilan tartja a helyet.Minimálisan mászkál csak (5-6m kb).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#227158) Luck Dragon válasza adika4444 (#227151) üzenetére

Köszönöm szépen !

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227159) baloo79 válasza icecave (#227087) üzenetére


baloo79
tag

Ez jó hír, nekünk is Brother nyomtató van itthon.
Meg is néztem a kompatibilitási listát közben ([link]), és benne van a típus. :)

(#227160) radi8tor válasza baloo79 (#227159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is Brother van (wifis), nincs a listában és a telefon sem tud vele nyomtatni. Nem meglepő. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#227162) radi8tor válasza #20749568 (#227161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Benne van a listában?

Amúgy nem bánom mert nem akartam soha mobilról nyomtatni csak ma próbáltam ki mert előjött a téma a lézernyomtatós topikban is.

⭐ Stella

(#227164) lugosi válasza Imy (#227155) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam is bugos a hívásértesítés, lezárt képernyőnél is néha az a feloldás jön fel, ami feloldottnál kellene hogy legyen. Gondolom majd javítják. Ez szerintem elég alapvető bug.

(#227165) Kbali válasza default. (#227152) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg elvált a kijelző ragasztása, ilyenkor látható is, hogy akerethez képest mozog. Meg lehet javítani, vagy kijelzőcsere (az már nem éri meg)

(#227166) bigdady


bigdady
nagyúr

84%-os aksi cserés?

(#227167) aujjobba válasza bigdady (#227166) üzenetére


aujjobba
addikt

Te érzed, ha indokolatlanul gyorsan merül, esetleg hidegben kikapcsol, akkor cserés.
Nálam az SE 93%-ot mutatott de már hidegben kikapcsolgatott, cserés volt.
Szvsz az akku állapot kijelzés értelme konvergál a nullához.

(#227168) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van egy MacBook Pro 13 2020-as készülékem.
Javítási és csereszolgáltatás: aktív
A termékhez igénybe vehet hardverjavítási szolgáltatásokat az Apple korlátozott jótállása keretében.
Becsült lejárati dátum: 2021. szeptember 18.

Az összefoglalóban ez van:
Mennyi és milyen garancia van a gépekre?
Jelenleg egy év világ garancia van Magyarországon az Apple termékeire, amit az Apple Care Protection Plan megvásárlásával (gép típusonként eltérő az ára) három évre bővítheted.

Az Apple Care Protection Plan oldalra kattintva, majd a Mac-et kiválasztva viszont ezt a szöveg fogad:
Jelenleg korlátozottan érhetők el az Apple támogatási szolgáltatásai. Köszönjük türelmét és megértését.

Akkor most hol és hogyan lehet megrendelni ezt a szolgáltatást?
Kerestem itt a fórumban, de leginkább ennek felhasználásáról találtam információt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#227169) Wmwinters01 válasza aujjobba (#227167) üzenetére


Wmwinters01
tag

+1, ha nem is teljesen parasztvakítás, de közel áll hozzá. Nálam 90%os az aksi 2és fél év használat után, páromnál 2 év után 92% és mindegyikkel ki lehet bírni egy munkanapot (6-16ig) ha telefonálás és msg van, térképpel nálam kell autóban tölteni, de ennyi. Van hogy az enyém lefagy ha hideg (bőven 0 fok alatt) van 15-20p után, de annyi idő alatt a kezem is lefagy szóval... :D
Szóval ja, ha úgy érzed h szükséges, akkor cseréltesd, ezt te tudod eldönteni. Én már nem fogok cserélni egyikben sem, mert pár hónap és cserélve lesz mind a két telefon.

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#227170) csab2


csab2
veterán

Mekkora hülyeség már, hogy az iOS 14-ben a Zene alkalmazásban (Apple Music) ha vége egy listának vagy albumnak nem áll le a zene, hanem játszik tovább valami szerinte hasonlót. Nekem ez nem tetszik. Nem lehet ezt valahol kikapcsolni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#227171) btudos válasza SharpSA (#227168) üzenetére


btudos
veterán

Innen indulva sem tudod megrendelni?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#227172) bigdady válasza aujjobba (#227167) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tegnap egy másodpercenként merült 1 %-ot 20% alatt, de egy app be volt ragadva, ezért néztem csak meg, majd figyelem. Kösz

(#227173) SharpSA válasza btudos (#227171) üzenetére


SharpSA
veterán

Most látom, hogy rossz topisba írtam, bocsánat. Nem sikerült onnan közvetlenül, viszont telefonos visszahívást választva egy hölgy által sikerült. Úgy látszik nálunk Magyarországon nincs közvetlen lehetőség erre az általad linkelt oldalon.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#227174) Tibiajax válasza Wmwinters01 (#227169) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

2év után még egy napot szépen kibír mindkét akksitok (éppen ezért mutat 90/92%-ot), és erre írod te is, hogy parasztvakítás? :)
nem, pont hogy teljesen jó szokott lenni ez a jelzés, és rohadtul nem vakítás. nyilván nem 100%-os szervízdiagnosztika, de erős támpont. egy "90%" az én értelmezetem szerint kb azt jelenti pont, amit nálad is produkál, hogy majd egy napot kibír nyomkodva is, igen, még több mint két évesen is
80-90% között szoktak már egy napnál kevesebbet bírni, főleg ha erősen nyomkod, akkor már lehet készülni a cserére lassan. 80 alatt meg mehet az új bele, mert az már gyenge tényleg.
volt pár iphone a kezeim között az utóbbi 2-3évben (telós boltban dolgozom), mindegyiknél teljesen kóser volt a %-jelzése, hozta azt, amire utalt az érték.
szerintem egyáltalán nem parasztvakítás

(#227175) aujjobba válasza Tibiajax (#227174) üzenetére


aujjobba
addikt

Atlagember gondolkodasa szerint az tunik logikusnak, hogy a 90% szinte ujszeru, 50% akkor mar csak feleannyit bir mint ujkoraban, stb.
Ez teljesen ertelmetlen igy, hogy a 80% mar azt jelenti cserelni kell, ha nincs ott egy magyarazat, hogy ez a helyzet.
Akkor mar inkabb jobb lenne egy piros/sarga/zold indikator, minthogy forumokon bogarasszam ki hany % jelent mar rosszat.

Nem is ertem, ez a %-os megjelenites nem a megszokott Apple-os egyszeru es egyertelmu jelzes.

[ Szerkesztve ]

(#227176) user12 válasza aujjobba (#227167) üzenetére


user12
őstag

Igen ez használattól függ.

Nekem most vagy 85%-on és két napot elvagyok vele ha nem sokat telefonálok. Ha többször hívnak, több mail van, akkor másfél nap. Egyelőre nem tervezem, hogy cserélni kellene akkut.
Kollégának ugyanúgy 85%-on volt és az ő használati szokásaival fél nap alatt lemerítette, ezért arra jutott, hogy kicserélteti az akkut. Most nem fél nap alatt merül le, hanem reggeltől estig szűken kibírja neki. Nem szidja, de nem is örül, hogy "csak" ennyit bír ki

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#227177) Wmwinters01 válasza aujjobba (#227175) üzenetére


Wmwinters01
tag

Pontosan, értem és olvastam is sokat a témában, hogy 80% a ramaty cserét igénylő aksi kor... de akkor a maradék 80%-al mivan? Mi történik akkor, ha 50%ot mutat a jelzés? be se kapcsol? vagy bekapcsol, de egy SMS felénél kikapcsol?

#227174) Tibiajax : Iphone nézettel, igen, jók a mi értékeink, de sok helyen lehetett itt is olvasni hogy másoknál milyen gyorsan lemerül hasonló értékeknél a telefonjuk. Nyilván, ha játszok/videozok akkor kb 3óra alatt ki tudom végezni az akut, ami megvétel után pl bőven meghaladta a 5-6 órát is. Most már sehova nem megyek töltőkábel nélkül, mert azt nem tehetem meg, hogy lemerüljön a telefon, független attól, hogy van cégesem is...

Szóval én nem gondolom jónak ezt a jelzést, mert ahogy aujjobba is írja, 92%os értéknél az embernek az lenne az első gondolata, hogy szinte új az aksi (közben egy 4 éves modell 2éves futás utáni értéke alapján nem ez következne, főleg olvasva itt mások jópár HSZ.-ét)

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#227178) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

iPhone 11-hez [link] jo ez a toltofej ha 18w gyorstoltest szeretnek ugye?

USB-C es Power Delivery adott.

Elore is koszonom!

Forget about it

(#227179) Sys85 válasza DJosef (#227178) üzenetére


Sys85
veterán

Persze,jó hozzá.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#227180) telefonmágus válasza DJosef (#227178) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Kábel?

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#227181) Tibiajax válasza Wmwinters01 (#227177) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

értem, amit írtok.
ezt én is észrevettem már, hogy ez az egész 'akku-állapot'-szám az apple-nél 100 és 70% között mozgó történet csak, kissé infantiilis valóban. de ha tudjuk azt - márpedig tudjuk, azért is írom le - hogy a 70% illetve 72% egészen pontosan - az igazán rossz akksikra ezt az értéket írja ki mindig, ez alatti számot nem láttam még - ez jelenti konkrétan a nagyon gyenge akksit.

tehát 72 -> 100% között mozog mindig az állapot, így kell nézni tehát:
70 -> 80% cserélendő
80 -> 90%
90 -> 99% nagyon jó
100% kiváló, hibátlan

én ilyen számokat láttam eddig, de olyan sokat, hogy ez így kialakult már a szememben és abszolút működik és hitelesen mérvadó.

(#227182) DJosef válasza telefonmágus (#227180) üzenetére


DJosef
őstag

Kábelem ilyen van [link]

Forget about it

(#227183) telefonmágus válasza Tibiajax (#227181) üzenetére


telefonmágus
senior tag

85% alatt már hulladék maradjunk annyiban

A régi SE meg van hogy mutat 91et azt egy kalap kaki

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#227184) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Síri nálam Németül komonikál van Magyar is ?

(#227186) muszi0521 válasza #20749568 (#227185) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Ja látom marad a Német !!

(#227188) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Várjuk !!

(#227189) Luck Dragon

Van erről bármilyen információ ?
Vagy csak spekuláció ? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227190) catroot válasza Luck Dragon (#227189) üzenetére


catroot
veterán

[link]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#227191) Luck Dragon válasza catroot (#227190) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227192) pana0017 válasza catroot (#227190) üzenetére


pana0017
senior tag

Egyébként múltbéli más nyelvek bevezetése lehet tudni kb mennyi idő alatt jutott el a felhasználókig?

(#227193) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Volna egy kérdésem amire ha itt nem akkor valószínű sehol nem kapok választ.(hosszú lesz)
Adott 3 db apple eszköz:iphone xs, macbbok 2011,és egy ipad air 2 A tulajdonos autóbalesetben elhuny. Ezeket az eszközöket mind jelkód védi. A család tudja az apple id/jelszó párost de a jelkód miatt nem tudnak belépni. Próbálták az icloud.com oldalt is de nem küldi el a bejelntkezési kérelmet egyik eszközre sem. Az elhunyt családja felvette a kapcsolatot a magyar apple képviselettel ahol mondták hogy semmi gond, feloldják ha már megvan a hagyatéki tárgyalás.De itt van a csavar a történetben. Az elhunyt válófélben volt, ezek a papírok másolatai aláírva ott vannak a készülékeken. Az feleség/exfeleség az eredetit eltűntette és mindent magának akar ezért lenne szükség ezekre a dokumentumokra hogy a hagyatéki eljárás a család számára kedvezően záruljon. Van erre megoldás adatvesztés nélkül? Bármelyik eszközt kinyitni?
Köszönöm előre is
Norbi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#227194) pana0017 válasza bull84ghia (#227193) üzenetére


pana0017
senior tag

Icloud.com-on előfordulhat hogy belépés után megtaláljátok, illetve ha egy előzőleg "párosított" számítógéphez csatlakoztatjátok, akkor lehet jelkód nélkül látni fogjátok itunesban/finderben a készüléken tárolt adatokat.

(#227195) B.i.L válasza bull84ghia (#227193) üzenetére


B.i.L
senior tag

Jogi képviselő,és hatósági engedély szükséges lenne hozzá,gondolom :U
Akkor nem lenne akadálya az azonnali nyitásnak.

Horgászni mentem...B.i.L

(#227196) bull84ghia válasza pana0017 (#227194) üzenetére


bull84ghia
őstag

Próbáltak belépni egy másik számítógépről, de nem kap egyik eszköz sem ellenőrző kódot. Illetve amivel párosítva voltak a mobileszközök az majdnem biztos hogy az a macbook ami szintén kódos. Mert az elhunytnak nem volt másik számítógépe.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#227197) bull84ghia válasza B.i.L (#227195) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezzel csak az a baj hogy jelen esetben az exfeleség a jogi képviselő aki mindent vinni akar.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#227198) Jaded válasza csab2 (#227170) üzenetére


Jaded
senior tag

Ezt kapcsold ki:

Renault Megane IV Limited

(#227199) B.i.L válasza bull84ghia (#227197) üzenetére


B.i.L
senior tag

sajnálom.

Horgászni mentem...B.i.L

(#227200) bnorci71 válasza bull84ghia (#227193) üzenetére


bnorci71
addikt

ha az elhalálozás időpontjába még törvényesen házasok voltak -nincs bírói papír- akkor szerintem mindegy milyen aláírt papírok vannak a gépen a közjegyző a törvényes örökösnek fogja átadni a hagyatékátadó végzésben
egyébként házastárs nem örököl csak ha nincs se felmenő se leszármazott egyenes ági rokon,
de nem vagyok jogász csak az élet sodort már néha érdekes szitukba és a jog nagyon más mnt amit az ember igazságnak gondol

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.