Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217301) oszy válasza herdsman12 (#217300) üzenetére


oszy
veterán

Nem tudom mi lehet. Csak most nem nagyon szívesen mennék el megnézni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#217302) dns86 válasza hitchins (#217295) üzenetére


dns86
tag

Előttem már megválaszolták.
Amivel kiegészíteném:
- nem lesz bubis se felrakáskor, se későbbiekben (nem kell minden féle trükk, hogy bubimentes legyen)
- tökéletesen tapad, illeszkedik a sarkoknál illetve a teljes kijelzőn
- nem akad bele az ujjad a peremben
- úgy van kialakítva hogy akármilyen tokkal kompatibilis, tehát a tok nem fogja felnyomni a széleken
Nekem ezek a tapasztalataim.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#217303) kagzer válasza dns86 (#217302) üzenetére


kagzer
aktív tag

Igazából én sem értem ezt a fólia dolgot, nekem mióta fóliával/üveggel védem a kijelzőt (sok év már) sosem találkoztam egyik említett jelenséggel sem.
Úgy, hogy minden tok amit vettem eBay-ről való, egy kivételével és nem találtam semmi különösen értékelhető dolgot a gyári Apple tokban. Hacsak az nem, hogy jobban csúszik és többször sikerült leejtenem amikor az volt rajta.
Szóval sem buborék, sem széleken felválás semmi.
Hozzáteszem, megtehetem, hogy megvegyem a drága fóliát, de minek.
No offense, csak személy álláspont. :)

[ Szerkesztve ]

(#217304) btudos válasza Peti78HUN (#217292) üzenetére


btudos
veterán

Csak nézz rá a két készülékre, és te magad is rájössz, hogy az 5S SIM tálcája semmiképp nem lesz jó a 7-hez.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#217305) zolnagy


zolnagy
őstag

Iphone SE-m van. A telefonon kihasználom a carplay lehetőséget és a navi mellett zenét is hallgatok ezen keresztül. Na most cseretelefonon van (se ez is), mert a másik tönkrement, és miután rádugtam az autóra, nem tudom a teló hangerejét az oldalsó hangerő gombokkal állítani. Ez akkor rossz, ha nem max hangerőre van állítva, mert úgy túl halk a rádióhoz képest. Ha leveszem usbről, tudom állítani. Ha BT-n csatlakozik, akkor is megy. Úgy emlékszem, valahol vmit be kellett állítani, hogy menjen az előzőn is, de már nem tudom, mit és hol. Tud valaki segíteni?

(#217306) oszy


oszy
veterán

Volt valami beállítás, hogy "egy gombnyomásra" (vagy háromra=nagyító) elsötétül a képernyő. Az egyik oldalon találtam még régen, de most sehol nincs. Valaki tudja, hogy melyik beállításra gondolok? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#217307) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! Fotoknal be lehet allitani, h a legfrisseb keruljon elore? Nalam pont forditva van...

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#217308) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

A billentyűzetet lehet valahogy módosítani? Az írásjelek rátehetők egy gombra?

Alkalmazásokat lehet valahogy duplikálni? Messenger, facebook és testvérei.

Letöltöttem a chrome böngészőt, de inkább safariként működik. Például a nas-t képtelen vagyok vezérelni általa, mert a nas szerint nem chrome böngészőt használok.

A lassított felvételek a nas-ról lejátszva nem lassítottak. Miért?

A kodi még mindig tiltott? A vlc majdnem rendben, de néhány szolgáltatása hiányzik a kodinak.

(#217309) oszy válasza tonyqa23 (#217307) üzenetére


oszy
veterán

Felül vannak a régebbiek, alul pedig az újabbak.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#217310) bigdady válasza zolnagy (#217305) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hang vezérlés oldalsó gombokkal ezt kell bekapcsolni

(#217311) zolnagy válasza bigdady (#217310) üzenetére


zolnagy
őstag

Ilyet nem találtam, ez hol van a menüben?

(#217312) tonyqa23 válasza oszy (#217309) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Igen, ezt szeretnem megforditani. Mint amikor messengerben akarok küldeni kepet, akkor normalisan az ujabb van elol. Sztem a fotoalbumban is ez lenne a normalis.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#217313) hitchins válasza tothjozsi96 (#217298) üzenetére


hitchins
őstag

Nem az volt a kerdes hogy teljesen fedo es sima folia kozt mi a kulonbseg. Mindket arkategoriaban van ilyen is olyan is.
Vastagsag valaszthato. Karcolodast nem tapasztaltam es ez is indokolt esetben tort csak szet (pl betonra ejtve).

dns86:
a leirtakat egyik esetben sem tapasztalatam. Oldalaba sztem akkor akad bele az ujjad ha nincs lekerekitve, de az valasztas kerdese hogy milyet veszel.

Szoval meg mindig nem tudom mi a kulonbseg. :)

Mindenesetre en kivancsi lennek, hogy egy un minosegi darabot mennyiert szerznek be a boltok ha 300ft-os foliat 3-4e ftert aruljak.

[ Szerkesztve ]

(#217314) bigdady válasza zolnagy (#217311) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beállítások hangok állítás oldalsó gombokkal
Hátha

(#217315) dns86 válasza hitchins (#217313) üzenetére


dns86
tag

Aliexpress:
100db Nilkin Glass = 681£ (UK-ben élek így nekem alapértelemezetten fontban adja meg)
1 db Nilkin Glass = 7.28£
Nyilván ez csak egy fajta “nagyker”.
Nem véletlen hogy pl hazai “nagyker” a normálisabb üvegeket 3 és 7 ezer forint között adja.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#217316) lugosi válasza bostone (#217308) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Másik billentyűzetet tudsz használni, alkalmazást duplikálni nem.

(#217317) nord_


nord_
veterán

Na, most már 100%, hogy jön az új SE.

(#217318) -secret- válasza nord_ (#217317) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Eddig is 100% volt csak húzzák halasztják. Tokok voltak eddig is Spigen stb. oldalon. :K

(#217319) nord_ válasza -secret- (#217318) üzenetére


nord_
veterán

Nálam a tuti biztos kategória az, hogy az Apple oldalán is megjelent az infó. :)

(#217320) -secret- válasza nord_ (#217319) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Végül is... én arra lettem volna legkíváncsibb, hogy eltűnik-e a home gomb az "olcsóról" de ezek szerint marad az is.

(#217321) aujjobba válasza -secret- (#217320) üzenetére


aujjobba
addikt

Teljesen logikus, hogy az olcsositott modelhez nem kezdenek el uj dizajnt feltalalni.
Szerintem ahogyan az SE a regi 5s hazaban jelent meg ujabb belsovel, ugy az SE2 (?) is egy regebbi hazban lesz frissitett SoC-vel.
Mondjuk i8 kulso A12-vel vagy A13-mal, szimpla kameraval, TouchID-val.

(#217322) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Megérkezett a Messenger for Mac!

(#217323) szabogabor10 válasza -secret- (#217322) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak megértük ezt is. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#217324) lugosi válasza -secret- (#217322) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem örülök neki! :D Utálom a messengert, whatsappos vagyok inkább. Ha megjelent a desktop app, még többen fogják használni, úgyhogy nekem is kell majd, így értettem.

(#217325) tothjozsi96 válasza lugosi (#217324) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Whatsapp desktop app-je még rosszabb, csak telefonos kapcsolattal működik.
Lehet csak engem zavar. :U

(#217326) devil-k válasza lugosi (#217324) üzenetére


devil-k
nagyúr

A whatsapp kb. 2 év lemaradásban van pl a Viberhez képest. Az iMessage pedig 3.5 évvel.... :N

- mozi bolondéria -

(#217327) aujjobba válasza devil-k (#217326) üzenetére


aujjobba
addikt

Mi az amit nem tud az iMessage?
Komolyan kérdezem, én csak csevegés szinten használom azzal az egy-két emberrel akinek almás eszköze van a környezetemben.

Számomra ez a rengeteg emoji, sticker, stb ami az agyamra megy az összes ilyen platformon.

(#217328) Gsx-rr válasza aujjobba (#217327) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kuldj el 5-6 kepet egyszerre. Mivel nem meretez at igy lehet 30-40 masodperc is mire elmegy. Ennel tobbet varunk el egy uzenetkuldo alkalmazastol

(#217329) Tibee86 válasza Gsx-rr (#217328) üzenetére


Tibee86
veterán

Beállítható. :U

(#217330) nord_ válasza Tibee86 (#217329) üzenetére


nord_
veterán

Pontosan!
(30-40 másodpercet várni? Elképesztő ennyi üresjárat. :DDD )

(#217331) Noxy válasza Gsx-rr (#217328) üzenetére


Noxy
veterán

A kb 300kb-s képekkel meg marhára előrébb vagyok. Egy egy jól sikerült képet mindig e-mail-ba vagy tárhelyre kell feltölteni, hogy használható legyen. Amúgy meg marha sok idő az 30-40mp. Mintha fájna. (Még azt is ki lehetne bírni.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#217332) zolnagy válasza bigdady (#217314) üzenetére


zolnagy
őstag

Sajnos az más. A csengőhangok hangerejét tudom így a gombokkal állítani, ha bejelölöm. Az előzőnél sem volt ez bejelölve. Valahol máshol lesz ez a beállítás.

(#217333) devil-k válasza aujjobba (#217327) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az iMessage akkor volt nagy szám, amikor még a Viber és társai gyerekcipőben jártak. A Viberen a csoportkezelés, konferencia hívások elég komoly szinten mennek már. De lehet pl pénzt küldeni, folyamatos jönnek az innovációk...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#217334) atees válasza Gsx-rr (#217328) üzenetére


atees
őstag

Nálam már becsomagolja nem is egyesével küldd el több képet. Rohadt idegesítő.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#217335) aujjobba válasza devil-k (#217333) üzenetére


aujjobba
addikt

Na epp ezek a penzkuldes es hasonlo innovaciok nem hianyoznak nekem egy csevego platformrol.
Persze lehet en vagyok maradi.

(#217337) kleinguru válasza #40993792 (#217336) üzenetére


kleinguru
addikt

Egy baj azért van az iMessage-dzsel (remélem helyesen írtam :DDD ).

Nincs hozzá kliens windowsra :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#217338) FIREBLADE78 válasza lugosi (#217291) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ejtetted már le a telefont vele? Ha igen és semmi baja,akkor veszem is.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#217339) tuzpenge válasza szabogabor10 (#217323) üzenetére


tuzpenge
őstag

És hogy hiányzott...(mint szar a zsebbe...) :)

ˣ

(#217340) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ha jól rémlik volt egy prohardveres srác, aki olcsón, jó minőségben javított iPhone-okat. Valakinek megvan esetleg a neve? Köszi!

(#217341) sethi válasza r3dsnake (#217340) üzenetére


sethi
senior tag

Fagyálló néven futott

(#217342) Gsx-rr válasza Noxy (#217331) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mire gondolsz?
Viber is tud teljes meretben kuldeni ha szukseg van ra, ha meg nincs mint altalaban csereben gyors
Kuldes fajlkent opcio. Kb 3 eve tudja
30-40 masodperc marha sok ido egy ilyenre.
Viber ezt is gyorsabban megoldja

[ Szerkesztve ]

(#217343) TheMarci válasza sethi (#217341) üzenetére


TheMarci
addikt

*fagyalllo (Ha jol emlekszem, 3db "l"-el irta)

Do You Dream?

(#217344) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Adott 1 iPhone X.
Ma kitakarítottam az alsó hangszórókat. és azt vettem észre, hogy az előlapi hangszóró alig szól, ha megy valami zene.
Megmakkanhatott a hangszóró része vagy mi lehet a baja? Tudom, hogy évről évre fejlesztik ezt is, de pl barátnőm 11 Pro Max telóján úgy szól, hogy leviszi a fejem. :DDD

Telefonhívásokat viszont teljesen jól hallom ott is.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#217345) tuzpenge válasza Gsx-rr (#217342) üzenetére


tuzpenge
őstag

Sajnos nagyon nagy baja a vibernek, hogy hiába van mentés lehetőség egy esetleges új készülékre való költözés után nem tudod visszaállítani az addigi beszélgetéseidet (legalábbis nekem nem sikerült, de mondjuk lehet csak én voltam béna.). Az imessage lement mindent és ha újra iphonera váltasz vissza is tesz mindent. Nekem ez nagy előnye.

ˣ

(#217346) Sgr_A válasza tuzpenge (#217345) üzenetére


Sgr_A
addikt

Viszont imessage-t csak iphone-osnak tudsz küldeni vibert bárkinek
de van mentés a viberben napi, heti, havi és abból szerintem visszalehet állítani

(#217347) Prowler


Prowler
senior tag

Ha már ilyen programokról van szó én még a Telegramot is megemlíteném, hívás/fájlküldés és csevegési opciókban szuper.

Veremivadék Undorkutya

(#217348) spider80 válasza Sgr_A (#217346) üzenetére


spider80
őstag

Külön van Viber alatt az IOS és az Android biztonsági mentés. Androidról Androidra váltva,vagy IOS-ről másik IOS készülékre visszarakja a mentést, IOS-Android váltáskor nem.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#217349) IntelKiller7 válasza IntelKiller7 (#217344) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Közben elkezdtem piszkálni a rácsot és most jobban szól. Tele van retekkel az is, csak nehéz tisztítani. :/

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#217350) lugosi válasza devil-k (#217326) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elhiszem neked, én vibert egyáltalán nem használok, egy nagyon régi telefonomon volt fent 1 napig, aztán többet soha. A környezetemben mindenki whatsappot (4/5-öd) és fb messengert meg imessage-et használ (ebben a sorrendben), így nálam azóta se volt igény a viberre. De elhiszem hogy jó dolgokat tudnak.
Úgy tudom hogy a whatsapp sokkal elterjedtebb. Ehhez képest akkor nem értem, hogy miért nem ők az innovátorok új dolgok bevezetésében.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.