Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199654) nord_ válasza HUTCHDB (#199650) üzenetére


nord_
veterán

Az éjszakai fotózásnál a szenzorméret a döntően befolyásoló tényező.
Az iPhone-hoz képest a jó öreg Fuji X30-am remekel éjszaka. De egy APS-C méretű érzékelőhöz képest a Fuji is siralmas eredményt nyújt. (A szenzorok területénél kábé 3-4-szeres a méretnövekedés.)

Lehet szoftveresen variálni bizonyos határokon belül, de a fizikát nem lehet meghágni.

(#199655) joey04 válasza HUTCHDB (#199652) üzenetére


joey04
titán

jól van tényleg nem ment át a lényeg. akkor sok sikert a következő készülékedhez majd. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#199656) kleinguru válasza HUTCHDB (#199644) üzenetére


kleinguru
addikt

Figyelj, igen, veled értettem egyet. Nézd el nekem, nem volt célom. Remélem belátod, hogy mivel nem ismerjük egymást személyesen, a leírt adataid nem voltak nyilvánosak a fórum adta kereteken belül, így legalább a nemed eltaláltam:R

Fentiekkel együtt azért szoktak lenni kirohanásaid, amikor nem értek veled egyet, most igen:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#199657) col válasza galaxys80 (#199649) üzenetére


col
addikt

Azt hiszem, teljesen igazad van :)
Mert ha valóban főleg csak program, szoftver kérdése lenne a képminőség, akkor nem tudom, pl. a régi klasszikus tükörreflexes gépek hogy is készíthettek a mostani digitális technikával készült képeknél jobb képeket sokszor :)
Persze lehet trükközni a szoftverrel, digitális korrekcióval egy bizonyos határig, de csodára nem képes. És azért össze kell hasonlítani ilyen esetben is a fizikai kamera méretét, minőségét is, mert mint tudjuk "fekáliából nem lehet várat építeni". Ha az optika nem elég jó, bármit varázsolhatsz, az eredmény inkább csak rosszabb lesz a digitális korrekcióval. Vagy ha tényleg nagyrészt csak szoftver kérdése lenne, akkor bőven elég lenne egy "camera obscurát" a telefonba építeni :D

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199658) lugosi válasza HUTCHDB (#199642) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A szoftver határozza meg a végleges fénykép minőségének kb. 70-80%-át."

Ezzel nem értek egyet.

Szerintem készülékoldalról sokkal inkább:
- a szenzor mérete
- a szenzor technológiája
- az optika minősége
- és csak ezután a szoftver.

De ez csak egy vélemény. Szerintem a szoftver maximum 30%-ban befolyásol a kép minőségén (kivéve ha nagyon elrontott, nagyon silány szoftverről beszélünk, átlagos szinten szerintem ennyit befolyásol maximum).

(#199659) HUTCHDB válasza lugosi (#199658) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mint látható volt az általam linkelt éjszakai képeken, ugyanaz a pixel készülék ugyanazzal a hardverek, ugyanazon körülmények között milyen különbséget produkált csak a szoftver segítségével. [link]

Évek óta bezárult a lehetőség a mobilfotozas hardveres terén, az első években végbement fejlődés leült, egyszerűen nincs hely a házban.
Lassan mindenki ugyanazt a SONY hardvert használja, és hozza teszi a gyártó a saját szoftverét.
Már rég 2 kamera volt a divat, amikor a pixel még mindig 1 modullal jobb broken képeket készített mindenkinél, csak és kizárólag szoftveres megoldással.

Egy példa még:
Korabban az optikai képstabilizátor igen nagy előrelépést jelentett, de ma már szoftveres stabilizalas jóval jobb eredményt produkál.

Egyebkent érdemes lenne tudni, hogy egyes nagy gyártók a készülék “előállítása” során %-osan mennyit költenek a camera szoftver fejlesztésére... igen ledöbbennétek, milyen fontosnak tartják ezt a márka tulajdonosai, vezetői!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#199660) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Kérhetnék egy jelenlegi Telekom dual simes /esimes/ állapotjelentést IPhone XS esetén. Használható már teljes mértékben vagy vannak még anomáliák? :R

(#199661) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

I8-am van. Ha fekvo modban akarok gepelni akkor csak a kiejlzo kozepen van a billentyuzet. Oldalt meg lenne csomo hely. Nem lehet beallitani hogy kitoltse az egesz also sort mert ugy pontosabban tudnek gepelni.

Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#199662) sethi válasza Fox Mulder (#199660) üzenetére


sethi
senior tag

Hibátlan ha csak az egyik van 4G-n

(#199663) Giovan! válasza HUTCHDB (#199642) üzenetére


Giovan!
addikt

Én speciel megértem a problémádat, de szerintem az ilyesmit hasznosabb készülékvásárlás előtt mérlegelni. Elolvasol pár tesztet, megnézel pár videót, és rögtön kiderül, hogy melyik készülék felel meg az igényeidnek. Utólag kár a szoftvert szidni, mégha igazad is van...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#199664) Gsx-rr válasza sethi (#199662) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tehat hasznalhatatlan!

(#199665) #77646080 válasza Gsx-rr (#199664) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosabban: számodra és az emberek egy része számára használhatatlan így, másoknak pedig megfelel. Nem vagyunk egyformák.

(#199666) Gsx-rr válasza #77646080 (#199665) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem senkinek se felel meg, max valaki lenyeli ,hogy csak korlatozottan hasznalhato!

(#199667) sethi válasza Gsx-rr (#199664) üzenetére


sethi
senior tag

Mit értesz ez alatt?
Netet kap arról a kártyáról amelyikről szeretnéd. Ha elfogyna átváltod a másik kártyára. A hívásoknál nem veszed észre, hogy nem 4G-n beszélsz.
Tökéletesen működik. A céges simem nem kap 4G-t a sajátomon sok net van, így megjönnek a céges emailek is. Hívni tudok és elérhető is vagyok a cégesen. A sajátom pedig fullos. Megbízhatóan működik. Nem tudom, hogy androidos vonalon, hogy működik a dupla sim, nekem tökéletesen megfelel így

[ Szerkesztve ]

(#199668) Gsx-rr válasza sethi (#199667) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Minek koltottek a hulye szolgaltatok a 4g Volte fejlesztesere!?

[ Szerkesztve ]

(#199669) Tibee86 válasza Gsx-rr (#199668) üzenetére


Tibee86
veterán

Nyilván az lenne a jó, ha nem csak így működne, de használhatatlannak beállítani amiatt, mert az egyik sim-en nem tudod használni a 4g-t, kicsit vicces. :D
Gondolom akkor amíg nem volt 4g volte, addig telefont telefonálásra nem is használtál a borzasztó minőség miatt.

(#199670) MauroN


MauroN
tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki hogy a gyári mail appban hol lehet beállítani hogy ha egy üzenet szálat elhúzok balra, akkor legyen törlés opció? Azt tudom hogy eléggé el van dugva, de nem találom.

(#199671) sethi válasza Gsx-rr (#199668) üzenetére


sethi
senior tag

Nem veszem észre, hogy nem volte-n beszélek, így nem zavar. Sokkal nagyobb előny, hogy nem kell két telefonnal szaladgálnom, vagy nem kell androidot használnom

(#199672) #77646080 válasza Gsx-rr (#199666) üzenetére


#77646080
törölt tag

Rosszul gondolod. Lépjünk tovább.

(#199673) dud998 válasza MauroN (#199670) üzenetére


dud998
őstag

Beállítások -› Mail -› Legyintés beállításai

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#199674) MauroN válasza dud998 (#199673) üzenetére


MauroN
tag

Nincs ott törlés csak archiválás meg jelölés

(#199675) dud998 válasza MauroN (#199674) üzenetére


dud998
őstag

Az Üzenet áthelyezését válaszd és így amikor elhúzod a levelet, ott lesz a Kuka is. Én így használom.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#199676) kleinguru válasza MauroN (#199674) üzenetére


kleinguru
addikt

Úgy tudom szerver oldalon kell állítani valamit, akkor lesz törlés és nem kuka... korábban írták is a topikban, hogy gmail esetén mit kell beállítani, de nem találom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#199677) dni


dni
őstag

Sziasztok,

olyan problémával találkoztatok, hogy a jegyeztek alkalmazás keresője nem talál meg egy jegyzetet, amit a MacOS lévő pedig igen? Ugyanaz az Apple id van mind a két eszközön használatban. mind a két platformon csak az iCloudban lévő jegyeztek vannak használatban. Manuálisan kikeresve megtalálom a jegyzetet, de a keresővel nem.
Korábban is találkoztam már ezzel a problémával, akkor a Siri és keresésben a Siri és javaslatok ki-be kapcsolása és a jegyzetek újraindexelés megoldotta a problémát, de most rövid időn belül sokadjára futok bele ebbe a problémába és baromi idegesítő, hogy tudom, hogy ottvan de ez a sz@r enm találja meg a a 200+ jegyzet között.
iOS 12.2-ő használok a telómon és 14.4-et a Mac-emen.

(#199678) HUTCHDB válasza Giovan! (#199663) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ismertem az iPhone-t, 3 óta a 8 kivételével mindegyik megvolt.
Az elmúlt 1-1,5 évben volt éjszakai képekben nagy előrelépés a konkurenciáknál, így várhatóan itt is várható gyári szoftver javítás e téren.
Egyebkent láthatóan jobb képeket készít az itt megemlített külső app, mint a gyári, így megérte szerintem megvennem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#199679) Fox Mulder válasza sethi (#199662) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Értem. Ez nem probléma.
Úgy szeretném használni, ha az egyik kártyámról elfogy az adat akkor átváltom a másikra a 4G-t. Gondolom ez így működik. Avagy a lényeg az, hogy csak az egyik kártyán legyen bekapcsolva az adatforgalom a másikon ne és ez független attól, hogy melyik az esim.

(#199680) col válasza kleinguru (#199676) üzenetére


col
addikt

Az új gmail natív appban már be lehet állítani a jobbra/balra legyintésre, csúsztatásra történő műveletet. Kb 5 féle dolog lehetséges, amiből választani tudsz.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199681) Jst válasza MauroN (#199670) üzenetére


Jst
csendes tag

Szia,
Jelszavak fiókok/ pl Gmail/Fiók, klikk az em@il címedre/ haladó/ “Törölt” postafiók- kuka/Törölt üzenetek áthelyezése a következő helyre: “Törölt” postfiók-pipa, és ezután már mehet a legyintés beállításai.
Üdv,

(#199682) Clemi


Clemi
veterán

Segítsetek légyszi, hogy melyik menüpontban tudom megnézni, hogy független-e a telefon és mit kell látnom, hogy szolgáltató függő és mit ha független. Köszi!

(#199683) B-L-A-C-K válasza Clemi (#199682) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre nincs menüpont, én mindig 2 kártyával nézem meg, úgy mész biztosra.

(#199684) sethi válasza Fox Mulder (#199679) üzenetére


sethi
senior tag

Egyszerre egy kártya legyen 4G-n, a másikon kapcsold ki, ha lefogy a net simán megcseréled és mehet tovább. Az adatforgalom, hogy melyikről menjen alapértelmezetten azt az aktiváláskor megkérdezi, ahogy azt is, hogy melyik legyen az alapértelmezett sim kimenő hívásokhoz.

(#199685) MauroN válasza Jst (#199681) üzenetére


MauroN
tag

Ez az amire gondoltam, köszönöm! :R

(#199686) lugosi válasza HUTCHDB (#199659) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom mit kellene látni a linkeden szereplő hozzászólásodban linkelt képen, én egy kissrácot látok rajta egy feltehetően rossz fényviszonyok között készült képen.

Amit te mondani akarsz, az szerintem valami olyasmi, hogy azonos hardveres feltételek esetén a szoftver nagyon sokat számít, de úgy a kijelentésed ahogy leírtad, hogy a szoftver határozza meg 70-80%-ban, az szerintem nagyon nagy félreértés.

Ugyanígy nagy tévedésnek tartom azt is amit az optikai és a szoftveres stabilizátor témában írtál a szoftveres javára.

(#199687) nederlanden


nederlanden
senior tag

Emlekezteto miert nem jelez hanggal fennyel vhogy???barhogy allitom nem kepes figyelmeztetni!!

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#199688) lugosi válasza nederlanden (#199687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hanggal miért nem jelez? Nincs lenémítva, vagy ne zavarjanak módba rakva?

(#199689) nederlanden válasza lugosi (#199688) üzenetére


nederlanden
senior tag

Nincs!Beallitok egy emlekeztetot es semmi nem tortenik a beallitott idopontban csak ha belepek pirossa valik a tema.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#199690) nederlanden válasza nederlanden (#199689) üzenetére


nederlanden
senior tag

Nem tud senki erre valami megoldast?!,hogy nekem az ebresztot kelljen emlekeztetonek hasznalni egy i8p-on eleg gaz!!

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#199691) MasterMark válasza nederlanden (#199690) üzenetére


MasterMark
titán

Most próbáltam ki, küld egy értesítést. Mit szeretnél?

Switch Tax

(#199692) nederlanden válasza MasterMark (#199691) üzenetére


nederlanden
senior tag

Csak annyit szeretnek en is.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#199693) nord_ válasza nederlanden (#199692) üzenetére


nord_
veterán

Megnézted a Beállítások - Értesítések - Emlékeztetők menüpontot?
Évek óta használom, nekem rendben jelez.

(#199694) nederlanden


nederlanden
senior tag

🙄😬evek ota az ebresztot hasznalom emlkekeztetonek mert 1-2proba utan mindig feladtam...mukodik, koszi.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#199695) majestic


majestic
őstag

Van itt valakinek Vodafone Infinity csomagja? A tájékoztatóban az van benne, hogy nem osztható az adat... Ez azt jelenty, hogy nem aktiválható a személyes hotspot???

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#199696) nederlanden válasza nederlanden (#199694) üzenetére


nederlanden
senior tag

Szerintem en meg nem leptem be az ertesitesek menube soha:))

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#199697) hemaka válasza majestic (#199695) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mindegyik ezt irja, meg hogy csak mobilban hasznalhato. Ettol fuggetlenul en anno a telenoros korlatlan netet routerben hasznaltam, le se szartak.

(#199698) spider80 válasza lugosi (#199686) üzenetére


spider80
őstag

Egy teljes albumot linket,lapozható jobbra. A legelső kép az normál kép, után látható az éjszakai módos kép.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#199699) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Hacsak az Apple nem halaszt az utolsó pillanatban, Ausztriában holnap elindul az Apple Pay. Többek közt az Erste-nél is. Végre. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#199700) dptrsk válasza szabogabor10 (#199699) üzenetére


dptrsk
addikt

csak az Erste-nél indul kint?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.