Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199851) MasterMark válasza whitezo88 (#199849) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem is ilyen lett.

Switch Tax

(#199852) Tibee86 válasza whitezo88 (#199849) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem ez a hólyagosodás sok nedvességtől tud előjönni. De még én se láttam ilyet eddig gyári bőrtoknál.

(#199853) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Sziasztok ,nem találtam meg a megfelelő topikot .Apple Watch Series 4 et szeretnék vásárolni ,ennek van külön fórum itt a ph-n vagy itt is fel lehet tenni a kérdést ?

(#199854) Tibee86 válasza INMOTEP (#199853) üzenetére


Tibee86
veterán

(#199855) INMOTEP válasza Tibee86 (#199854) üzenetére


INMOTEP
őstag

Köszönöm :)

(#199856) galaxys80 válasza whitezo88 (#199849) üzenetére


galaxys80
veterán

Biztos, hogy nem normális. Több, mint 1 éve használom, de semmi ilyen nem látszik rajta.

(#199857) lugosi válasza whitezo88 (#199849) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú ez nem szép. Nekem nem csinált ilyet, kb 2 évig használtam.

(#199858) #77646080 válasza whitezo88 (#199849) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem sem oké, hogy így nézzen ki. Egy kört szánj rá, hogy futsz vele a jótállás körül...

(#199859) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Lehet h nevetséges kérdés lesz, de sosem voltam nagy telefonguru...
Van egy Iphone 8 telefon, amit el szeretnék adni. Eladáshoz, elég egy gyári visszaállítást csinálni, hogy a képek ill. minden egyéb adat a telefonról végleg törlődjön, ha az " új "emberkéhez " kerül? Korábban i cloud volt hozzá párositva, ill. ott vannak fent fényképek. Le kellene azokat törölni, vagy megszüntetni a fiokot?..Mik a teendők eladás előtt? Köszi szépen ha valaki segítene!

[ Szerkesztve ]

(#199860) tboldi válasza Lallerboy85 (#199859) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt minden le van írva.

(#199861) Lallerboy85 válasza tboldi (#199860) üzenetére


Lallerboy85
tag

Köszönöm!

(#199862) Sawyer_ válasza col (#199846) üzenetére


Sawyer_
tag

Köszönöm a tippet! Ez nekem már egy nagyon régi problémám volt.

Már csak a gyorstárcsázást és azt kellene megoldani, hogy ne csak az utolsó 100 hívás szerepeljen a híváslistában és tökéletes rendszer lenne.

Erre esetleg nem tudsz valami megoldást vagy applikációt?

(#199863) Clemi


Clemi
veterán

Erre még valakinek ajánlás vélemény? :F :F :F :R

(#199864) -secret- válasza Clemi (#199863) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Baseus jó márka.

Inkább Ali-ról vedd, ott olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#199865) Clemi válasza -secret- (#199864) üzenetére


Clemi
veterán

Az Aliról szoktam, bár most gyorsan kellene, mert nincs amivel kitegyem a telefonom a műszerfalra ha navigációt kell használni.

(#199866) col válasza Sawyer_ (#199862) üzenetére


col
addikt

Örülök, ha ez segítség volt :)
A 100-as korlátra a híváslistában szerintem, azaz tudtommal nincs megoldás :(
A gyors-tárcsázásra én ezt használom, nekem egész jól bevált: Ismart Dialer

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199867) sutyesz96


sutyesz96
őstag

8 plus-hoz vannak esetleg a gyári wallpaper-eken kívül valahol “hivatalos” háttérképek? Most a Google keresésen kívül gondolok valami kompatibilis formátumra.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#199868) hemaka válasza sutyesz96 (#199867) üzenetére


hemaka
nagyúr

iphone 8 plus wallpaper keresoszoval szoktam guglizni, abbol van boven mibol valogatni.

(#199869) Noxy válasza sutyesz96 (#199867) üzenetére


Noxy
veterán

Google keresésen kívül, a sajátkamerával készült kép is háttérkép kompatibilis.
Csak a fantázia, + jó fényviszonyok kérdése. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#199870) lugosi válasza sutyesz96 (#199867) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Régen nagyon szerettem egy Zedge nevű appot, tematikusan lehetett benne háttereket keresni.

(#199871) csaba1203 válasza sutyesz96 (#199867) üzenetére


csaba1203
addikt

Pinterest a te embered.Több ezer kép közül válogathatsz.

(#199872) sutyesz96 válasza lugosi (#199870) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ez tényleg jónak tűnik, ránézek.

Pinteresttel szintén az a problémám, hogy hiába keresek felbontás alapján, nem 100%-os a szűrő, és ha valami megtetszik az sicher, hogy nem lesz kompatibilis 8 plussal.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#199873) -secret- válasza lugosi (#199870) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

+1.

Én itt keresek mindig:

https://alpha.wallhaven.cc/

(#199874) whitezo88 válasza #77646080 (#199858) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Voltam, sajnos fel ev ezekre, abbol meg kicsusztam.

(#199875) H0r1 válasza H0r1 (#199821) üzenetére


H0r1
tag

Na, Waze 4g folyamatosan azt irja, hogy nincs kapcsolat, majd par perc mulva helyre jon. Ugyan ez XS en is. Valaki hajlando belatni hogy szoftver hiba?

(#199876) aujjobba válasza H0r1 (#199875) üzenetére


aujjobba
addikt

Én hajlandó vagyok belátni.

(két Gösser lesz meg egy Milka, köszi)

(#199877) col válasza H0r1 (#199875) üzenetére


col
addikt

Bocs nem tudom, hogy ez telefon specifikus, azaz egy típus problémája-e, de nekem Telekommal 2 Iphone-om is gond nélkül megy a 4G-n. (6plus és 7plus - legfrissebb elérhető publikus fw.)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199878) H0r1 válasza col (#199877) üzenetére


H0r1
tag

Mindkettő telefon Telenoros és 12.2 óta csinaljak :\

Gosser pipa :)

(#199879) Madwe válasza Elims (#199843) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most az egy dolog h idióta helyre pakolták az auto brightnesst... De hogy miért nem teszik ki control centerbe (vagy bárhogy is hívják manapság) az on off switchet legalább 3d touchra a brightnessnél... a night shift meg true tone-t azt gondolják gyakrabban kapcsolja ki be az ember mint ezt???
arról ne is beszéljünk h droid már ezer vée tudja, h az auto brightness figyel s tanul, és ha adott fényviszonynál elállítod valahova akkor megjegyzi, késöbb is oda fogja tenni - nem mellesleg bekapcsolva marad az auto brightness, azaz utánaállítod mit szeretnél, változik fényviszony változik fényerő, megint utánállítod stb s rövid időn belül kb mindig magától jó, de ha mégsem akkor is magától megy...

Erre itt mivan? lelkesen bekapcsolod auto brightnesst, valamilyen fényviszonynál neked nem tetszik, állíthatod el, ezzel ki is kapcsoltad, innentől kezdve ezen a fényerőn marad ha törik ha szakad... ha vissza akarod kapcsolni kereshetsz rá settingsben (lévén magadtól ugyse találod meg nyenyenye:D) és kapcsolhatod először KI (igen, elállítottad s már nem aktív ennek ellenére mégis azt jelzi hogy az...) majd kapcsolhatod be... mindezt 11 éve piacon levő ostől... néha annyira örülnék ha tudnám h mit fejlesztenek az ios sw részlegen azontúl h pár ikont néha átrajzolnak...

(#199880) Wajk válasza Madwe (#199879) üzenetére


Wajk
addikt

ez az egyik ok amiért maradtam iOS10-en :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#199881) col válasza H0r1 (#199878) üzenetére


col
addikt

Akkor ez inkább szolgáltatói támogatás hibának tűnik, mert a Telekomnál nincs ilyen...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199882) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok, még most vagyok itt először, olyan kérdésem lenne, hogy van egy XS-m és egy Watch 4, hogy lehet megoldani akár a telefonon, hogy lássam hol jártam az órával? Tehát térképen mutassa. Lehet piszok egyszerű, de én nem találom, ha egyáltalán van ilyen lehetőség.
Köszönöm

(#199883) Noxy válasza H0r1 (#199875) üzenetére


Noxy
veterán

Wi-fi-l is gondjaid voltak (vannak) most már ezzel is.
Azon meg nincs mit belátni, + nem tudja rajtad kívül senki, hogy éppen melyik “világvégén” vagy helyileg ahol ez a probléma felmerül.
Amúgy a Waze hibátlanul megy a Vodafone h..ban.
Hogy hol vagyok az teljesen mind1.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#199884) Noxy válasza soko70 (#199882) üzenetére


Noxy
veterán

AppStore keres: GPS Tracker

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#199885) col válasza Noxy (#199883) üzenetére


col
addikt

+1
Én is rendszeresen használom a WAZE-t, nincs vele gond sose. Stabil és folyamatos a hálózat és a GPS vétel.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199886) soko70 válasza Noxy (#199884) üzenetére


soko70
aktív tag

:R

(#199887) MasterMark válasza Madwe (#199879) üzenetére


MasterMark
titán

iOS-en is ugyanígy megjegyzi és tanul, és nem kapcsol ki.

A nagyítónál más van, az csak a nagyítóra vonatkozik.
Kisegítő - Kijelzőbeállításoknál van az Automatikus fényerő.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#199888) Madwe válasza MasterMark (#199887) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor lehet csak az enyém lusta tanulni :)? Mert én azt vettem észre, ha auto brightnessen van és teszem azt sötét szobában hozzányúlok a fényerő értékéhez, mondjuk lejjebb veszem, akkor ott ragad. Pl felkapcsolom a villanyt, világos lesz a szobában de a fényerő ugyanúgy lent maradt :(

(#199889) Gsx-rr válasza MasterMark (#199887) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dehogy tanul. Ossze vissza valtogatja a fenyerot. Napsutesben meg hogy miert vesz vissza a maxbol az erthetetlen

(#199890) galaxys80 válasza Gsx-rr (#199889) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem az elmúlt 5 évben soha nem volt gondom az automata fényerővel.
Ha valami akkor ez biztosan sokkal jobban működik, mint droidon.
Feleségem Samsung-án és a céges LG-n ki is kapcsoltam.

(#199891) MasterMark válasza Madwe (#199888) üzenetére


MasterMark
titán

Este én is feljebbhúztam, azóta ha sötét van akkor annál lejjebb nem megy, viszont ha felkapcsolom a villanyt, akkor hozzánöveli a fényerőt.

Biztos jó helyen van bekapcsolva az automatikus fényerő? Ott ahol írtam? Nem takarja semmi a szenzort? Fólia?

Gsx-rr: Semmit nem csinál össze-vissza. Fényáramot mér, ahhoz állítja. Ha valamelyik értéknél te manuálisan hozzányúlsz, akkor legközelebb ugyanannál az értéknél oda fogja állítani. Nálad fólia?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#199892) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok! Bluetooth Headsetet keresnék a telefonomhoz. Nem a zene a lényeg,főleg vezetéshez használom. Sokkal inkább az a fontos, hogy együttműködjön a telefonnal,és ha szöveget diktálok, akkor felismerje (pl. Tudjak diktálni egy SMS-t vagy ilyesmit). Jelenleg egy Xiaomi Mi headsetem van,de az ilyesmire egyáltalán nem használható. Milyen típust ajánlotok? Vagy csak az Airpods tudja ezt?

(#199893) madgie válasza Gsx-rr (#199889) üzenetére


madgie
titán

Mert OLED és megfő. Mennyivel jobb a Samsung, ami megcsutkázza, elmásznak a színek, villog a kijelző, de legalább szép világos.

Az auto brightness meg simán gyorsabb/jobb, mint akármelyik androidos telefonomé eddig (ha azok tényleg össze-vissza reagáltak sokszor)

(#199894) Gsx-rr válasza madgie (#199893) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Napfenyben lehet jobb megoldas lenne. Foleg mikor latom,hogy visszavesz a fenyerobol a napon!

MasterMark: nem nyulok semmihez. Siman latni,hogy napsutesben egyszer csak lejjebb vesz a fenyerobol. Erre sok ertelmes magyarazat nincs.

[ Szerkesztve ]

(#199895) MasterMark válasza Gsx-rr (#199894) üzenetére


MasterMark
titán

Direkt napfény / árnyék? Telefon szöge változik?

Nem csinált ilyet nekem soha, hogy random állítódik.

Fólia? Tok nem takarja?

Switch Tax

(#199896) Gsx-rr válasza MasterMark (#199895) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Napfeny, nincs folia ,mas is irta mar itt.

(#199897) MasterMark válasza Gsx-rr (#199896) üzenetére


MasterMark
titán

Van egy csökkentett fényerő mód is, de aközött elég élesen vált, nem átmenettel mint az automatikus fényerő. Arra gondolsz? Az automatikus fényerő emelett működik, vagyis bármelyik módban van, attól még van automatikus fényerő is.

Switch Tax

(#199898) HUTCHDB válasza galaxys80 (#199791) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szinte minden középkategóriás feletti android-os telefonban működik az Always On Display, sőt nem amoledes készüléken is. (pl.nokia 6.1 IPS kijelzővel, 50-60e forintos telefon.)
Mivel használtam, így tudom, hogy baromi jo dolog ez a megjelenítés.
Itt legalább a lehetőségét megadhatnák, hogy be, vagy kikapcsolhassam.
A kijelző koppintasra ébredés miatt is várni kellett itt ios-en vagy 2-3 évet, de csak beletették, bár így lenne az AOD-vel is...

Salex1!
A készülék emelésre felebresztés is jo dolog, de akkor ha működne az AOD, még emlegetni sem kellene, hogy lássam, hogy történt-e valami.
Kenytelen voltam venni egy iwatch-ot, így legalább tudok az eseményeimrol.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#199899) joey04 válasza HUTCHDB (#199898) üzenetére


joey04
titán

A választás lehetősége miatt valóban lehetne aod, de sokat fogyaszt (amoleden is), és az emeléssel is látod, ha történt valami, ha előveszed a telefont, mert azt már emelésnek veszi. egyetlen helyzetben nem látod azonnal, ha az asztalon fekszik. erre azért kicsit overkill az apple watch, de te tudod. de a pletykák szerint az ios 13-ban benne lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#199900) Gsx-rr válasza MasterMark (#199897) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem erted! Napsutes ahol a legmagasabb fenyeron kellene lenni a kijelzonek! Automata fenyeron van tehat ebbe az esetben is. Es egyszer csak lathatoan visszavesz a fenyerobol tehat nem a legmagasabb fenyeron van. Semmi se valtozott ugyanaz a kornyezeti feny, verofenyes napsutes, csak emiatt alig latni valamit a kijelzobol!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.