Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137501) B-L-A-C-K válasza adp (#137500) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, rendeltem most egyet abból nyárra úgy is kell nekem is 1.

(#137502) univerzita válasza Cimbee (#137494) üzenetére


univerzita
addikt

A iTunes - nak nincs semmilyen díja, kártya nélkül is lehet használni ( a regisztráció előtt egy ingyenes appot kell letölteni a stórból majd amikor megjeleníti a kártya lehetőséget akkor a None opciót kell kiválasztani).

(#137503) Imy


Imy
veterán

iPhone vásárlását tervezem, mivel MacBook, és iPad boldog tulajdonosa vagyok.

Ami számomra megfelelne az a 6 vagy a 6S. Itt már el is érkeztem az első kérdéshez, az "S" +30e-et megér? Milyen lényeges tulajdonságában tud többet?

A másik dolog, hogy hol érdemes venni, hol van a legjobb áron? Vagy esetleg használtan, egy pár hónapos darabot? Persze, ha van. :)

Illetve bármi tanácsot elfogadok.

(#137504) Tibee86 válasza Imy (#137503) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem bőven megéri azt a +30 ezret, főleg ha hosszútávra tervezel. A különbségek itt is le lettek már írva ezerszer, illetve a google is azonnal megmondja neked.
Legolcsóbb újonnan a gsm boltokban, a hivatalos viszonteladóknál jóval drágább, a használt értelemszerűen a legolcsóbb.

(#137505) radi8tor válasza ATM_automata (#137476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Levágod adott hosszúságúra az MP3-at a gépeden (kivágod azt a részt ami legjobb csengőhangként).
Majd ingyenes MP3 to M4A konverterrel átalakítod. Átnevezed a fájlt .m4r-re és behúzod iTunes-be.

De ilyen program is van, ami megoldja egyszerűbben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137506) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Melyik apr-ben cserélnek azonnal aksit amit meg lehet várni?
És kell hozzá restore?

Kosz

(#137507) Imy válasza Tibee86 (#137504) üzenetére


Imy
veterán

Igen, közben olvasgattam. Egy teljesen új telefont találtam 125e-ért ami nekem megfelelne, de az csak 6. De 11 hónap garancia van rá. :F

(#137508) Ragnar95 válasza Imy (#137503) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Újonnan i6-ot semmiképp nem vennék már boltból, 6S-t is erősen meggondolnám, mivel ősszel várható az új modell megjelenése.
Inkább használtan néznék még garis modelleket a helyedben. Mivel első iPhone, így pénzügyileg lehet biztosabb befektetés az i6, mert annak talán kevesebbet fog esni az ára a következő modell megjelenésekor, így ha nagyon bejön és váltanál, akkor kisebb veszteséggel megúszod a cserét.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#137509) Cimbee


Cimbee
aktív tag

akkor iphone 4s 9.3.2.-ről már nem tudok downgradelni igaz? :(

Cimbee

(#137510) Imy válasza Ragnar95 (#137508) üzenetére


Imy
veterán

:)
Köszi, akkor nézegetem tovább a használtakat.

Kicsit feljebb írtam, hogy találtam egy 6-ot, az annyit megérhet? Az iPhone7 megjelenésekor mekkora áresés várható? Hogyan volt ez a 6 esetében amikor megjelent a 6S, vagy az 5 esetében amikor megjelent a 6?

Ilyenkor boltokban olcsóbb a kifutó modell, vagy nem? Mert ha esetleg jelentősen olcsóbb, akkor lehet várok az új modellig, és megveszem a 6s-t.

És valószínűleg sok újítás lesz a 6s-hez képest a 7? Mondjuk én a jack elhagyását sajnálom, mert az kellene rá. A hírekben meg semmi konkrét nincs, hogy mi várható, mondjuk a 3D tauch-nál variálnak, dupla kamera, alap 32Gb RAM, 2Gb ROM, erősebb proci....

(#137511) bigdady válasza bigdady (#137506) üzenetére


bigdady
nagyúr

Istylet hivtam: aksi csere 5-6 munkanap es 66e ft az 5s-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#137512) radi8tor válasza bigdady (#137511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megéri, nem? Utána eladhatod a telót 60-ért.

⭐ Stella

(#137513) agabe válasza Imy (#137510) üzenetére


agabe
addikt

I6 125-ert 11ho garival nem rossz, de eladaskor 20-at biztos buksz rajta osszel-telen ha valtani akarsz.
gari nelkuliekben 100-105ezer kozott ki lehet fogni, azon kevesebbet lehet bukni fel ev mulva.

6S akcios nem lesz igazan csak majd 2 ev mulva mint most 5S, de akkor mar annyiert (100-120 ezer) sem lesz ajanlott vetel.

7-es ujitasai ketsegesek meg nagyon, es csak pletykak vannak, de azok alapjan jobb soc persze, meg kicsit jobb kinezet a hatso antennacsikok jobb megoldasaval, es valoszinuleg jobb kamera varhato, plus-okban talan dupla kamera (ami miatt akkor tobb ram is)...jack nelkuliseget vagy most vagy csak jovore lepik meg.
Formara valoszinuleg a 6-os sorozathoz fog hasonlitani szakitva a hagyomanyokkal ami miatt eddig 2evente volt formaterv valtoztatas.

Valoszinuleg a jovo evi telo fog nagyon mas lenni mint minden eddigi keszulek az amoled kijelzo, meg sok egyeb meg nem tudni mi miatt.

(#137514) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!

Erre: [link] nincs valami ötletetek?

// -

(#137515) bigdady válasza bigdady (#137506) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem apr esetén hova érdemes vinni azonnali aksi cserere szerintetek az 5s-t Pesten?
Ár annyira nem számit inkabb ahol tuti jo minosegu aksit raknak bele es szamlakepes. (Apr a 66 e ft miatt nem jatszik :) es a telo mar elmult egy eves nincs gari rajta)
Ja es ehhez kell-e restore?

[ Szerkesztve ]

(#137516) radi8tor válasza bigdady (#137515) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

fagyalllo-t keresd meg Hardveraprón. Jól dolgozik, fél év garit ad ő is az akkura, mint APR.

Restore nem kell, csak fel kell tölteni majd Home+Power gombbal újraindítani a telefont. Ekkor kalibrálja a töltés-mutatót az új akku töltöttségi szintjéhez.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137517) Imy válasza agabe (#137513) üzenetére


Imy
veterán

Értem... Háát akkor nem tudom, hogy mi legyen. :D

Igazából a 6SE is jó választás, csak kicsi a kijelzője... :F

(#137518) radi8tor válasza Imy (#137517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6SE? 6S vagy SE. Nincs 6SE. :N

⭐ Stella

(#137519) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Mennyire normális a 33-34fokos akksi hőmérséklet normál használat mellett?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#137520) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kutattam, de nem találtam választ. Többször előfordult velem, de sose jöttem rá, mi a hiba. A fotostream-mel van kínom. Minden be van kapcsolva, minden a lehető legfrissebb, de hiába készítek fotót a telefonnal, hetek óta nem jelenik meg a PC-n a beállított mappában.
2 gépen is van iCloud (Win10) és egyik se tölti le az új fotókat, vagy lehet, hogy a telfon nem tölti őket fel.
Hogyan tudnék a végére járni ennek a bosszantó dolognak?
Előre is köszönöm!: R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#137521) radi8tor válasza Ngtx (#137519) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is mindig annyit mutat. CPU melegíti belül a telefont. Sosem lesz szobahőmérsékletű.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137522) univerzita válasza Játékos (#137520) üzenetére


univerzita
addikt

Így van beállítva? Beállítások -iCloud -iCloud Fotókonyvttár (be) -Feltöltés saját fotóstreambe (be)-iCloud fotómegosztás (be)

[ Szerkesztve ]

(#137523) Ragnar95 válasza radi8tor (#137521) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az akkumulátor maga is melegszik, mivel áram folyik benne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#137524) Imy válasza radi8tor (#137518) üzenetére


Imy
veterán

igen SE.

(#137525) Játékos válasza univerzita (#137522) üzenetére


Játékos
addikt

Így van, mióta az eszem tudom. :)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#137526) univerzita válasza Játékos (#137525) üzenetére


univerzita
addikt

A iCloud Fotókonyvttár -t tedd zöldbe

(#137527) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Telon volt 10 kepem (tobbit lementettem) de icloud menupontban irt egy rakast igy kikapcsoltam az icloud fotokat hogy letorolje a hatterbol is mindet, erre a lenti kepet irja azota (szamol vissza 30 naptol). Kerdes hogy ha most csinalok egy backupot (icloud fotok be van kapcsolva ujra) akkor visszaallitja majd a most telon levo ujabb rakas kepet egy backup? Vagy most mit torol majd csak 22 nap mulva?

[ Szerkesztve ]

(#137528) lugosi válasza univerzita (#137526) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha csak simán a fotóstream van bekapcsolva, akkor is lehet a fotókat menteni gépre a netről, ahhoz nem kell az iCloud fotókönyvtár.

(#137529) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Iphone 5s-em van a következő kérdésekkel/problémákkal:

Hol érdemes házat cseréltetni és mennyibe fáj kb? Leesett párszor és már nagyon "szétáll".

Valamiért a WIFI nagyon nem megy rajta rendesen, ilyen jellegű hiba javítható?

Egy pár órája folyamatosan ezt írja ki: "The iTunes Store os unable to process purchase at this time". Miért csinálja ezt? Tudtommal semmit sem akartam venni? Hogy tudom eltűntetni?

köszi előre is

(#137530) Ragnar95 válasza Lipton (#137529) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

fagyalllo kollégát keresd hardveraprón, 11500-ért cserél házat, wifiről is őt kérdezd.
Az AppStore nem működik jelenleg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#137531) B-L-A-C-K válasza Lipton (#137529) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fagyalllot keresd aprón, ő jó áron dolgozik garanciával...

The iTunes Store os unable to process purchase at this time

Nálam is ez van, illetve gondolom mindenkinél, valami hiba van a szervereknél, majd javítják.

(#137532) Lipton


Lipton
őstag

Köszönöm a 2 gyors választ, írtam is neki!

(#137533) icecave válasza Ragnar95 (#137530) üzenetére


icecave
Topikgazda

Épp akartam kérdezni, állandóan feldob egy ablakot, hogy nem jó, próbáljam később. Nem is értem minek, nincs félbemaradt letöltésem, frissítésem, meg semmi.

(#137534) gzbotii


gzbotii
veterán

Csak nekem nem megy ma este a backupból való visszatöltés? :F
Kulcskarikánál is, négy alkalomból négyszer mondta, hogy helytelen a kód... valami nem kerek az Applenél..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#137535) #51177472 válasza gzbotii (#137534) üzenetére


#51177472
törölt tag

(#137536) gzbotii válasza #51177472 (#137535) üzenetére


gzbotii
veterán

Hupsz, csakugyan

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#137537) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, pár napja hozzáadtam valaki más Apple ID-át az XCodehoz mert az enyémmel nem akart működni... Azóta a rendszer úgy csinál mintha az is az én A ID-m lenne... Az ő iPhoneján az iCloud beállításokban az én nevem jelenik meg és ugyan itt, az eszközöknél pedig az én iPhoneom meg MacBookom és nem az ő iPhoneja... A find my iPhoneban nem... Ott a sajátja.. Az én eszközeimen minden normálisnak tűnik.. Szerintetek, hogy lehet ezt megoldani?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#137538) T.ati


T.ati
tag

Sziasztok!

Ha egy oldalon van PDF ikon, rákoppintok, pillanatra felugrik a feldolgozás folyamatban felirat, de nem látom bárhova is elmentené.
Hol keressem?

(#137539) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

A Health app méri a lépéseket stb... de mi van abban az esetben ha van egy okos karkötő ami szintén méri ezen adatoka, és felkerül a health appba. Akkor melyik adatot fogja figyelembe venni a program? Amit az iphone mér vagy amit a karkötő?

(#137540) -secret- válasza Megane2000 (#137539) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem a karkötős adatokat.

(#137541) gzbotii válasza #51177472 (#137535) üzenetére


gzbotii
veterán

Bár a linkelt oldalon, mindent okésnak mutat, nekem most sem tölti vissza.. :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#137542) lugosi válasza Megane2000 (#137539) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos ez irtó nagy kavarodást tud okozni. Nálam ez úgy néz ki, hogy beállítottam az adatok forrásánál a health appban a sorrendet, ez így az esetek 70%-ában jó is, de sajnos simán előfordul, hogy vagy kétszer-háromszor írja be a karkötő értékét, de olyan is volt már hogy összeadta a kettőt. Ez utóbbit szerintem nemrég javították, vagy csak nem figyelem már annyira.
Mindenesetre az adatok forrása beállításnál a karkötő legyen felül.

Annyi, hogy ezek a karkötők nem "natívan" támogatottak, azaz nem közvetlenül írnak a health appba (talán ez szerencsés is), hanem a saját appjukba írnak, és a saját appjuk kaphat hozzáférést a health apphoz. Így a saját appjuktól függ, hogy mennyire korrektül írja az adatokat.

(#137543) Cimbee


Cimbee
aktív tag

ios 9.3.2.-ről vissza lehet még downgradelni? (ip4s)

Cimbee

(#137544) takessz


takessz
senior tag

Nektek is ilyen csúnya lett az új messenger smiley-k nagyon nem bejövös :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#137545) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ha egy iPhone passcode-al védett, és el lett rontva annyiszor a passcode, hogy "Az iPhone le van tiltva" állapotba került (ezt írja ki a kijelzőn) akkor hogyan lehetne feloldani?
A telefonon használt AppleID és annak jelszava ismert, de az AppleID-ba weben belépve nem találtam olyan lehetőséget, hogy az eszközt fel tudjam oldani.

Mi ilyenkor a teendő? Az eszközön tárolt adatokra szükség lenne.

Köszi előre is!

(#137546) Megane2000 válasza lugosi (#137542) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi az info-t. Te milyen karkötőt használsz?

(#137547) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Hogyan tudom kikapcsolni, hogy ne menjenek fel felhőbe a képek?

(#137548) Barcode_Rec válasza Cimbee (#137543) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Nem, csak ha kijön rá a JB. Utána lehet 6.1.3-ra. [link]

(#137549) Ragnar95 válasza The.Bali (#137545) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rá kell kötni arra a gépre, amivel szinkronban van és iTunes-szal fel lehet oldani a letiltást.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#137550) szekra válasza takessz (#137544) üzenetére


szekra
őstag

Igen, de ki lehet kapcsolni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.