Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121451) pinnacle válasza Zjunior (#121450) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudtam, hogy ezek Angliából behozott telefonok. Egyébként, hogy tudom megnézni, hogy milyen piacra szánták?

(#121452) majestic válasza pinnacle (#121451) üzenetére


majestic
őstag

Semmit sem kell igazolnod, az APR-ek is tudják hol lett vásárólva a telefon...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#121453) Tin válasza majestic (#121452) üzenetére


Tin
veterán

nem teljesen mindegy, hogyha egyszer újként vásároltad, te aktiváltad a vásárlás után, és számlával tudod igazolni, hogy azt magyarországon vetted? ez olyan, mint a tavalyi emag akció. hozzáteszem, az emag garilevélen itt többen írták hogy 24 hónap garancia volt.

(#121454) Endless


Endless
aktív tag

Nem tudjátok mitől lehet az, hogy iPhone 5s-re tegnap raktam pár zene számot azóta ha zenét szeretnék hallgatni a telefonomon lévő zenék közül nem engedi lejátszani. Szürke színnel jelöli es nem tudok rámenni és elindítani.

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#121455) catroot válasza Endless (#121454) üzenetére


catroot
veterán

Nincs köztük explicit content-es? Nekem volt, hogy újra engedélyeznem kellett.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#121456) viega1 válasza majestic (#121407) üzenetére


viega1
csendes tag

Áhh. Az apple support sem a régi!

Bárhol vásárolsz iphonet a világon kötelesek itthon is gariban javítani cserélni, amennyiben azt a modellt forgalmazzák itthon is.

Az iphone 4S és iphone 5 esetében volt valóban az a szabály, hogy földrészenkénti gari volt. Akkor itthon csak az EU-ban illetve Svájcban vásárolt készüléket lehetett garanciáztatni.

De 5S-el bejött az apple szerint ugynevezett Worldwide phone, és ezzel a Worldwide garancia is. Aki mást állít legyen az apple supportos vagy az atya úristen az vagy nem jól tudja, vagy nem akarja jól tudni. Ugyanis a magyar telefont vigan kicserélik Kínában és az visszafelé is működik :)

Add már meg a beszélgeté számát amivel visszakereshető, és ha valóban ezt mondta akkor elküldöm már az apple-nak kivizsgálásra, hogy itéljék egy kis olvasásraa drága ügyfélszolgálatost.

Mellesleg földrajzi és Uniós ismereti problémák is vannak, ott nem csak szabályzatbeli ismeretek, UK elég régóta EU és földrajzilag is Európához tartozik. Az EU nem a töltőfejtől EU. Mert ezek alapján az olasz töltő és a svájci is eltér kicsit :D

Az apple is olyan már mint a T-mobile ahány ügyintéző annyi szabály van :C

[ Szerkesztve ]

Apple termékek a legjobb áron garanciával :)

(#121457) privacy99 válasza majestic (#121410) üzenetére


privacy99
senior tag

Azért kíváncsi lennék, hogy van-e olyan, aki mondjuk másfél évesen bevitte az iCentre-be az iPhone-t. Szerintem elküldenek a francba, amikor meglátják az Apple oldalán, hogy a garanciád rég lejárt (1 év) :D

(#121458) viega1 válasza privacy99 (#121457) üzenetére


viega1
csendes tag

A szavatosság csak abban az országban él ahol vásárolva lett. Tehát ha magyarországon vetted akkor él az 1 év garancia + 1 év szavatosság. Ha nem Magyarorszgi akkor csak 1 év garancia. A szavatossági ügyintézéshez szükséges a készülék számlája

Apple termékek a legjobb áron garanciával :)

(#121459) koma106 válasza koma106 (#121377) üzenetére


koma106
senior tag

Korrigálnám a spotlight-keresés tapasztalatomat. Működik, csak az esetek többségében 30-60 másodpercet kell várnom a találatokra. Kikapcsoltam a Siri javaslatokat és a keresendő alkalmazások jelentős részét, de sajnos az sem segített. Nem jó ez így :(

-

(#121460) Nocsesz1 válasza koma106 (#121459) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Majd jó lesz mert a béta 5 ben újra jól működik :B

HAJRÁ VIDI !!

(#121461) koma106 válasza Nocsesz1 (#121460) üzenetére


koma106
senior tag

úgy legyen...

-

(#121462) pinnacle válasza majestic (#121452) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor tulajdonképpen minden boltban vásárolt telefon gyári garanciás és a számla a +1 év jótállás miatt ajánlatos?
Refurbished telefonokat lehet árulni? Csak 1 helyen láttam jelezve, hogy "a gyártó által újracsomagolt termék, 1 év Apple garanciával"
Lehet, hogy az összes olcsóbb telefon ilyen? Úgy tudom annak a csomagolása is más.

(#121463) BossBoss


BossBoss
őstag

Ha APR-hez viszem a T-s telót kell barmilyen papirt vinnem(szamla,gar.jegy)?!

(#121464) -secret- válasza BossBoss (#121463) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem. Csak a telefon kell nekik.

(#121465) r3dsnake válasza -secret- (#121464) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telekomosnal kell garancialevel.

(#121466) viega1 válasza r3dsnake (#121465) üzenetére


viega1
csendes tag

Már miért kellene? Ha APR-hez viszed nem kell. Ha a telekom üzletbe viszed be akkor kell. A telekom is csak egy APR-hez beszállítja, igy meguszol egy felesleges kört ha megtudod oldani az APR-be juttatást.

Apple termékek a legjobb áron garanciával :)

(#121467) m0ski


m0ski
aktív tag

Az 5S készülékemnél a kijelző jobb felső sarkánál mintha elengedett volna a ragasztás, rendesen be tudom nyomni. Illetve fehér felületen a felső részén mintha sárga csík lenne. Nem tudom, hogy ezt elfogadnák-e cserére.
Felhívtam a Telekomot, megerősítették a 2 évet. Viszont azonnali csere nincs, mindenképpen központi szerviz és bevizsgálás. Ez még rendben is van, viszont azt is elmondta, hogy cserekészüléket nem biztosítanak, merthogy helyben nincs szerviz, ezért minden cserekészülék visszakerült a központi raktárba :O Az APR nem opció, mert vidéken lakom.

(#121468) majestic


majestic
őstag

Na, azt hiszem kicsit felkavartam az állóvizet, rendbe szeretném tenni a dolgokat:

1. Azt írtam le, amit nekem mondott a csaj.

2. Én is azt állítottam a csajnak, hogy én úgy tudom, hogy az iPhone-oknál világgari van, de ő azt mondta, hogy nem, példaként az amerikai telefonokat hozta fel. Szerinte a szervízes jóindulatán múlik csak a gariztatás... Szerintem is hülyeség de ezt mondta.

3. A szavatosság: azt mondta, hogy az EU területén vásárólt telefon esetében mindig 2 év garancia van, ez EU-előírás, mindegy, hogy melyik országban akarod érvényesíteni.

4. Nem tudom honnan vettétek, hogy nem tudta a hölgy, hogy Anglia nem az EU része. Én két konkrét készülék ügyében hívtam fel, erre mindent megválaszólt. Az én angliai telefonomra is azt mondta, hogy 2 év garancia van: 1 teljeskörü, 1 pedig szavatossági.

5. A számot megadom ha feltétlenül szükségesnek tartod, de nem hiszem, hogy ki kellene vele cseszni, krughatják szerencsétlent.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#121469) hdanit610 válasza privacy99 (#121457) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Nem iPhone-t, hanem iPad-et vittem be garancia lejárta után az iCentre-be. Ha megvan a számla és magánszemélyre szól, akkor szavatosság keretén belül kicserélik, legalábbis nekem ki is cserélték.

(#121470) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

A telekomos gari papíron csak 12 hó szerepel, nem 12 + 12 hó ahogy fel szokták tüntetni egy droidos telónál.

(#121471) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Most tervezem vinni a westendbe a telefonomat gari ügyben. Érdemes vinni a dobozát, meg minden tartozékot?

(#121472) BossBoss


BossBoss
őstag

Az akkumulátornál a használati idő az egyben a kijelző idő is?

(#121473) Laca1212 válasza majestic (#121468) üzenetére


Laca1212
őstag

Ilyet is ír iSTYLE a garanciánál:

"Milyen készülékkel kereshetem fel az iSTYLE szervizét?
Bármilyen Apple vagy Beats termékkel felkereshetsz minket, de bizonyos esetekben csak garancián túli javítást tudunk ajánlani, mivel az Európai Gazdasági Térség tagállamai (EGT) és Svájc területén kívül vásárolt termékek esetén a garanciális szolgáltatásokat a gyártó korlátozhatja!"

(#121474) Endless válasza catroot (#121455) üzenetére


Endless
aktív tag

Nem nincs közte olyan, és van úgy hogy hallgatok egy zenét (nem azok közül amit most felmásoltam) és beszürkíti az alatta lévőt vagy a listában random...

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#121475) r3dsnake válasza majestic (#121468) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vilaggari van, ez tuti.

(#121476) viega1


viega1
csendes tag

Istyle mindíg is érdeksen kezelte ezeket a dolgokat. Érdekes módom a másik két hivatalos szervíz azonnal rávágja, hogy persze van rá garancia 1 évig. Amennyiben forgalmazzák itthon az adott modellt. Kétlem, hogy mindkét szervíz jóindulatú csak az istyle kevésbé.

És szerintem ha így is lenne, akkor nem egy szervíz jóindulatáról beszélhetnénk hanem az Apple jóindulatáról, mert a szervíz csak bevizsgál valamit a cserekészüléket/ alkatrészt nemigazán ők adják.

Apple termékek a legjobb áron garanciával :)

(#121477) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, iphone on az AV playert megvettem és tökéletesen visz minden video formatumot amit kell meg ac3 hangot is, viszont ipad air 2 re nem használható...van ennek valami tabos alternatívája, vagy esetleg egy másik videólejátszó progi ami jól teljesít tabon ?

(#121478) Pigmeus_1


Pigmeus_1
tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon, bár iPhone-t használtam már pár hónapon keresztül.

Akkor is gondom volt a gmail fiók szinkronizálásával, és emiatt a gmail alkalmazást használtam, de szeretnék a gyári levelező alkalmazásra áttérni.
Rendesen sikerült is felvenni a gmail fiókot, manuálisan szinkronizál is, de azt sehol sem tudom beállítani, hogy kikapcsolt kijelző esetén milyen időközönként keresse az új leveleket.

Erre van valami lehetőség ios 9.0.2 esetén? Vagy csak akkor fog szinkronizálni, ha belemegyek az alkalmazásba?

Köszi a válaszokat!

Csak egy lelkes felhasználó...

(#121479) RockHaRD


RockHaRD
addikt

No beadtam a Westend istyle-ba a készüléket. 1-1,5 hét :( Addig nincs telefonom. Most vehete kegy nano sim adaptert, hogy használhassam a régi droidos fost :(((

(#121480) Tibee86 válasza RockHaRD (#121479) üzenetére


Tibee86
veterán

Célszerűbb lett volna apr szervizbe vinni egyből (Andrássy út), mert a Westendből is oda küldik először, majd onnan megy vissza.

(#121481) RockHaRD válasza Tibee86 (#121480) üzenetére


RockHaRD
addikt

APR-be vittem, és annak írta a Westendet a google, ezért vittem oda :F

(#121482) Tibee86 válasza RockHaRD (#121481) üzenetére


Tibee86
veterán

APR-nek APR, de nem szerviz. Az összes iStyle bolt APR, de onnan az Andrássy-n lévőbe küldik. Mint ahogy az iCentre-nek is van üzlete az Arénába, Momba, stb., de a szerviz a Bécsi úton van, ahonnan intézik a garanciális dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#121483) r3dsnake válasza Pigmeus_1 (#121478) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pedig be tudod a beallitasok -> mail alatt.

(#121484) Gyurma_13 válasza BossBoss (#121472) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Nem. A háttérben működő folyamatokat is nézi. Pl. e-mail lekérések, stb.

takaros: beállítások/mail/új adatok begyűjtésénél tudod beállítani, hogy milyen időközönként kérje le
Én óránként szoktam. Nekem semmi gond a gmai-es fiómmal, pedig több is be van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#121485) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Iphone 6-nál tapasztalt valaki olyat, hogy a szokásosnál rosszabb a mobil hálózati elérhetőség?
Nekem az a tapasztalatom, hogy olyan helyen, ahol más telefonokon simán van még térerő, ott az én iphone-omon alig, vagy egyáltalán nincs.

Például a lakásban két ponton tudok normálisan telefonálni, a többi helyen akadozik, szaggat a vonal.
A másik, azonos szolgáltatójú telefonon pedig mindenhol van hálózat a lakásban, akadás mentesen tudok telefonálni.

Amúgy telenoros szolgáltatónál vagyok és a telefonom garis még.

Ötlet, vélemény a témában?

Köszönöm

(#121486) Gyurma_13 válasza Pityke78 (#121485) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Melyik ios van fent?

(#121487) kali válasza Ateszpapa (#121470) üzenetére


kali
legenda

az apple csak a 12 hónap kötelező jótállást adja, de sok más gyártó ad hozzá kiegészítő/korlátozott (csak a készülékre, a tartozékokra nem) + 12 hónap jótállást is.

[ Szerkesztve ]

(#121488) Pigmeus_1 válasza r3dsnake (#121483) üzenetére


Pigmeus_1
tag

Szia!

Köszi!

Megtaláltam, de nagyon el volt rejtve.
(Kár, hogy 15 percnél nem lehet kevesebbet megadni.)

:-(

Csak egy lelkes felhasználó...

(#121489) Gyurma_13 válasza Pigmeus_1 (#121488) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

A 15-nél nagyon fogsz merülni, de te tudod.

(#121490) Pigmeus_1 válasza Gyurma_13 (#121489) üzenetére


Pigmeus_1
tag

A gmail alkalmazás meg asszem 5 percenként szinkronizált. eddig azt használtam.

(Azért szeretném a gyárit használni mert jóval kevesebb tárhelyet foglal.)

Csak egy lelkes felhasználó...

(#121491) r3dsnake válasza Pigmeus_1 (#121490) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Gmail app push-t használ, így a mail érkezésénél jelez.

(#121492) Pityke78 válasza Gyurma_13 (#121486) üzenetére


Pityke78
őstag

8.4 (12H143)

Egyelőre a 9.0.2-es verziót nem tehetem fel a céges policie miatt.

(#121493) Pigmeus_1 válasza r3dsnake (#121491) üzenetére


Pigmeus_1
tag

Jogos.

Közben én is olvasgattam.

Kár, hogy itt nem lehet ezt beállítani csak a Fetch vagy a kézi létezik.

Erre nincs valami megoldás?

Csak egy lelkes felhasználó...

(#121494) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Mondja mar meg valaki,hogy megy ez a szinkronizálás dolog mert nem értem.
Hol találok valami számot amit a telefonra rárakok azt hogyan szinkronizálom a telora?
Ha van valaki aki lépésről lépésre leírja megköszönöm. A szinkronizálás mar be van állítva,hogy WiFi-n keresztül csinálja mikor be van kapcsolva a laptop. Köszi előre is,6 körül leszek addig várom a segítséget.Akar privát is írhat valaki.

(#121495) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Az iPhone 6-osunkon nem működik a bekapcsoló gomb. Miként tudnám újraindítani, ilyen hard módban, hogy hátha megjavul? középső gomb + táppal csak soft restartot csinál, mert pin kódot sem kér. :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#121496) aero. válasza Pigmeus_1 (#121493) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nincs, a Google nem támogatja.

2 megoldás létezik:
- gmail átirányítás outlook-ra, vagy iCloudra, ahol van push
- gmail app

(#121497) bigdady válasza V.Stryker (#121495) üzenetére


bigdady
nagyúr

Merítsd le :)

(#121498) Tibee86 válasza V.Stryker (#121495) üzenetére


Tibee86
veterán

Egy újraindítástól biztos nem fog megjavulni, irány a szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#121499) DanielK válasza aero. (#121496) üzenetére


DanielK
addikt

vagy a fizetős gmail, mert az már támogatja. :K :U

(#121500) aero. válasza DanielK (#121499) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nafene, már ilyen is van ....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.