Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121851) pinnacle válasza kali (#121848) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A fenébe, akkor már senkiben sem lehet bízni? :D Melyik az a "meghatározott típusú" telefon vagy ez mindegyikre érvényes?

(#121852) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Szervusztok, úgy látom már frissíthetek ios 9.0.2-re mert jb-elhető.
Namármost én jelenleg 8.4 -en vagyok ha frissítek mennyire gond ez tweakek szempontjából?
A 9.0.2 milyen tweakeket támogat pontosan?

(#121853) nederlanden


nederlanden
senior tag

Na erre tippeljen vki vmit!
Ha töltőn van az iphone telefonom bekapcsolt wifivel totál be van lassúlva neten az ipad,kb. mintha 2g-n menne,ahogy lehúzom töltőröl vagy kiapcsolom a wifit a telefonon ,rögtön begyorsúl az ipad.
..??

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#121854) agabe válasza Mr. Erikszon (#121852) üzenetére


agabe
addikt

9.0.2 meg nem olyan stabil mint 8.4.1, es a tweakek is meg csak reszben mennek, de szerintem 9.1-ig nem erdemes bantani, es azt is csak akkor erdemes feltenni ha tenyleg jo lesz meg lesz ra JB.

(#121855) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ha elkezdek tölteni valami új appot iPadon akkor szedi telefonon is, hol kell ezt offolni?

(#121856) kali válasza pinnacle (#121851) üzenetére


kali
legenda

több ilyen is van, nem kizárt, hogy mindegyik típus eltérhet valamiben, kijelző tekintetében én konkrétan 5s-nél találkoztam a legszembetűnőbb különbséggel.

(#121857) Hunt3r22 válasza -secret- (#121855) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ez engem is érdekelne.. nekem is ez a problémám. :DDD

Xr

(#121858) TheMarci válasza -secret- (#121855) üzenetére


TheMarci
addikt

settings - itunes 'n app store.

Do You Dream?

(#121859) -secret- válasza TheMarci (#121858) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S itt hol?

Ja megvan, telefonon nem voltak kikapcsolva...Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#121860) Gyurma_13 válasza nederlanden (#121853) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Ilyenkor több minden lehet. Ha be van állítva az automatikus mentés pl. akkor pont most ment. Fotókat szinkronizál, zenét, stb.
Vagy ilyenkor szedi le a legújabb ios verziót. Neked melyik ios van fent?

[ Szerkesztve ]

(#121861) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Sziasztok!

Vettem átmenetileg magamnak egy i4S-t, hogy legyen min megszokni az iOS-t a Black Friday-ig. A problémám azzal van, hogy a notification bar-on megjelennek az olyan FB-s eseményeim is, amikre csak meghívtak, de vissza nem igazoltam, hogy ott leszek, ld. lent. El tudom intézni valahogy, hogy csak azok az események jelenjenek meg a naptárban, ill. fennt a notification baron, amikre visszajeleztem, hogy OTT LESZEK?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#121862) Hunt3r22 válasza TheMarci (#121858) üzenetére


Hunt3r22
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

Xr

(#121863) gabormgp


gabormgp
senior tag

5S-ről érdemes 6-ra váltani?
Gyorsaságban vannak különbségek?

Black: köszi.
Amint elviszik az 5S-t,úgynéz ki megveszem a 6-ost.
Magyarósi Csaba a videójában azt mondta,hogy nem éri meg az 5S-ről 6-ra való váltás.

[ Szerkesztve ]

(#121864) B-L-A-C-K válasza gabormgp (#121863) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

- Gyorsabb
- Jobb kamera
- Jobb üzemidő
- Jobb hangzás

szerk: Ha újonnan vennél i6-ot szerintem se, de használt vonalon a te használtadra ~-40-50 ezret kellene rádobni ami annyira nem vészes. Ha i6ről váltanál 6S-re arra azt mondanám ne tedd.

[ Szerkesztve ]

(#121865) kali válasza gabormgp (#121863) üzenetére


kali
legenda

mindenki csak a saját nevében nyilatkozhat, még az általad említett személy is, valakinek nem éri meg, másnak meg igen.
valakinek kellhet a nagyobb kijelző, a jobb kamera, a jobb akkumulátoros üzemidő, a jobb hang, a gyorsabb lte modul, az ac wifi...stb.

(#121866) #21715712


#21715712
törölt tag

I6s 3d touch minden modellre elerheto: [link]

(#121867) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Van egy 5c-m. Minden eddig kijött frissítést telepítettem, így most a 9.0.2 van rajta. Szeretnék tenni rá JB-et. Mivel zöldfülű vagyok a témában, ezért van kérdésem.

Hogyan tudom telepíteni? Ha van szájbarágós leírás, kérném osszátok meg velem a linket :)
Ugrik a garancia vagy visszaállítható-e eredeti állapotába?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#121868) Ateszpapa válasza kertsa (#121867) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!
Itt le van írva.

(#121869) Gyurma_13 válasza kertsa (#121867) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Én nem ugranék bele zöldfülűként.

(#121870) nederlanden válasza Gyurma_13 (#121860) üzenetére


nederlanden
senior tag

Az ipad air 2-n 8.4,,az iphone 6s-en 9.0.2 van.
A régi ipad 3-at nem lassította le(vagy lehet nem vettem észre,mert alapból nagyon lassú akadós volt,azért is lett cserélve)
Csak azért mert az ipad air 2 most lett véve és visszavinném ha annak van baja.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#121871) Ateszpapa válasza Gyurma_13 (#121869) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Valahol csak el kell kezdenie. :)

(#121872) agabe válasza gabormgp (#121863) üzenetére


agabe
addikt

Nekem 10 honapja meg nem kellett az I6 5S helyett, nagynak is ereztem hordozva, de mostanara kicsi lett a kijelzoben a 4" (mar nem is kapni ekkora kijelzos telot szinte, ertelmes hasznalhatot meg csak az 5-os szeriat az apple-tol), es miota barinom I6-ot hasznal egyszeruen raallt a kezem, nem birtam tovabb az 5S-el, pedig igazabol nem volt vele gondom, de sok teruleten nagyon apro viszont eszreveheto fejlettsegi kulonbseg van egy-egy animacioban nehany app-nal, vagy csupan a gyari fenykepezo alkalmazasban is animaltabban (picit csak, de pont eleg) bukkan elo, egy kep ha a keszites utan jobb alul a kis kepre nyomva elohigod. Vannak meg teruletek ahol az ujabb rendszerek jobban kihasznaljak a fejlettebb hardvert, de nem sorolnam inkabb probald ki normal hasznalat kozben. Olyat ne varj, hogy gyorsabb lesz viszont megis jobb, emellett kevesbe is melegszik egy-egy hardverigenyesebb app (nem csak jatek, hanem pl. Procam kamera app, vagy sima navigacio 4G-vel), meg azok is elonyok persze amiket B-L-A-C-K mar leirt.
Ar ertek aranyban talan 5S a bestby, de ha elvezed a kis fejlodeseket amik eszrevehetok, meg a nagyobb kijelzot akkor boven megeri.
6s tenyleg nem akkora elorelepes (jelenleg...aztan lehet, hogy 10-es IOS-nel mar meglesz ugyanaz a kis kulonbseg itt-ott mint most 5S - I6 kozott) altalaban, de azert jo a gyarilag meglevo (es nem tweak-elt) 3D touch (bar a lehet, hogy emiatt a tweak miatt fogom majd Jailbreakelni a telom ;] ), meg a kicsit jobb kamera, es ne felejtsuk a 2giga ramot sem amit ha rendsen kihasznalod a telefont akkor orommel veszel, viszont tobbet is kell radobni joval, de ha ez nem gond akkor meg az a javasolt.

Osszefoglalva ha az igeny mar erlelodik (erlelodott) benned 5S-rol I6-ra, akkor nem fogod megbanni a valtast.

(#121869) Gyurma_13:
Azert nem urtudomany, persze megismerheti eloszor alapbol a rendszert mi hianyzik neki nagyon, es sok mindent nem szabad ossze-vissza halmozni a tweak-ekbol mert a rendszernek nem tesz jot, de probalgatni lehet aztan legfeljebb visszallitas, es csak par olyan tweak hasznalata ami nagyon jo es nem rombolja a stabilitast. Ezt kb. csak probalgatassal lehet megtudni ;) a jotanacsok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#121873) vmiki4 válasza gabormgp (#121863) üzenetére


vmiki4
tag

Nagyon megéri. Én 5S-ről 6ra váltottam és megérte.
Üzemidő jobb nem veszed észre annyira rajta az iOS 9 hátrányait, Touch ID, kamera sok mindenben jobb.

Privátra illik válaszolni!

(#121874) gabormgp válasza agabe (#121872) üzenetére


gabormgp
senior tag

Köszi szépen!
Néha már kicsinek érzem az 5S kijelzőjét,meg az akksi idő is jobb 6-on ügye.

(#121875) agabe válasza vmiki4 (#121873) üzenetére


agabe
addikt

Azert ne tulozzunk :)
Touch ID ugyanolyan (az 6S-ben lett jobb), kamera meg picit jobb es leginkabb sotetben, meg talan gyorsabban fokuszal valamivel, de ennyi. Jo es kozepes fenyben nemigen lehet megnondani 5S, vagy I6 lotte a kepet. A tobbi dolog miatt osszesegeben persze megeri.

[ Szerkesztve ]

(#121876) B-L-A-C-K válasza agabe (#121875) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem ugyan olyan, i6-ba azt is fejlesztették kicsit.

(#121877) nederlanden válasza agabe (#121875) üzenetére


nederlanden
senior tag

Valóban,,,.az i6 ujlenyomat olvasója dettó ugyanaz mint az 5s-be,amit én egyikbe sem tudtam folyamatosan használni mert ha kicsit kiázott-hámlásos-túl száraz,stb. volt az ujjam,már sehogy nem olvasta,az i6s-el még nem hibázott egyszer sem melós ledarált ujlenyomattal sem😁
I5 s-en nem is tudom hogy lehet már netezni(pedig hú de sokat nyomkodtam)
Feleségem pl. semennyire nem szeret netezni az enyémmel(i6s)az i6plussza után.azt mondja nagyon megeröltető kényelmetlen(pedíg 30fölött van csak kicsivel)😆És tényleg,mikor kézbe veszem az i6pluszosát ott érzem igazán a "kényelmet" én is,h nem hiányzik abszolút nagyobb kép/betű stb..csak sajnos már az i6-ot is nyűgösebb elrakni-hordani",nem hogy a plusszt..
jó-jó telefon az 5s,de hazavágja a szemet az biztos,ill. akku ban meg úgy egyébként összeségében ,mindennapos használatban elmarad az i6-tól rendesen sztem,i 6s meg annyi,h még pörgősebb-finomabb-erősebb kicsit.

Black:az lehet,de melós embernek pont ugyanolyan használhatatlan volt mint az i5s-nek,olyannyira,h nálam szinte detto ugyanúgy-ugyanakkor hibázott

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#121878) agabe válasza B-L-A-C-K (#121876) üzenetére


agabe
addikt

Az lehet, de nem erzek kulonbseget :)
Nalam mindketto jol mukodott / mukodik, es nem gyorsabb az I6-ban levo.

(#121879) Gsx-rr válasza fepa96 (#121849) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem próbáld meg! Nekem az I5 minden sarkán ütött volt ,és még is cserélték. igaz nekem komolyabb bajom volt ,nem hallottak ha beszéltem.

(#121880) kertsa válasza Ateszpapa (#121868) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi! :)

Gyurma_13 - iOS témában igen. Androiddal már sikeresen ügyeskedtem. Persze a kettő nem ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

(#121881) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Látattok már ilyen (1, 2) i6 dobozt? Barátom most küldte, a telefon eredeti, de ilyen dobozban én még sose láttam.

(#121882) Megane2000 válasza B-L-A-C-K (#121881) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Lehet újradobozolták ;)

(#121883) -secret- válasza B-L-A-C-K (#121881) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Komoly, hát jobban néz ki mint a sima fehér dombornyomott doboz. Doboz csere? ;]

(#121884) manacz válasza B-L-A-C-K (#121881) üzenetére


manacz
csendes tag

Tegnap vettem az iCenterben. Ilyet kaptam én is :)
Egy pillanatra elkapott a gondolat, hogy lehet 6S-t kapok véletlenül :D

(#121885) kertsa válasza Ateszpapa (#121868) üzenetére


kertsa
senior tag

Nehezen tölti le. Folyamatosan megszakad a szerverrel a kapcsolat :F

(#121886) vmiki4 válasza nederlanden (#121877) üzenetére


vmiki4
tag

Hát nekem 6ba sokkal jobb a touch id mint az 5s-be volt.

Privátra illik válaszolni!

(#121887) -secret- válasza vmiki4 (#121886) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Yah, én is ezt vettem észre.. pedig hardverileg ua.

(#121888) B-L-A-C-K válasza -secret- (#121887) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az is kapott fejlesztést.

(#121889) Tanbá-apó


Tanbá-apó
tag

Nejem 6s-e tegnap megérkezett. "Sajnos" Samsung procis. Reménykedtem a TMSC-ben, ezek szerint nem igaz az, hogy a mi régiónkba csak TMSC érkezik... Remelem az én 6s plusom TMSC lesz, majd jelzek. ;)

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#121890) BeastMode válasza Tanbá-apó (#121889) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerda óta nyúzok Samsung procis 6S Plus-t és semmi bajom vele. Az akksi idő is fenomenális.
Ja, amúgy üdv mindenkinek:D első Apple termékem, eddig csak Androidot nyúztam, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve:)

(#121891) B-L-A-C-K válasza Tanbá-apó (#121889) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Felesleges foglalkozni ezzel, felfújt baromság az egész. Tesztprogramok kivételével nem veszel észre semmit hidd el.

(#121892) Rage47 válasza B-L-A-C-K (#121891) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem a Samsung direkt csinálta 😜

(#121893) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Nekem is Samu csippes. Amúgy brutál jó lett a 6S.
Ami tetszik az újlenyomat olvasó gyorsasága, force touch és a live fotó funkció.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#121894) B-L-A-C-K válasza h1mpi (#121893) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mással nem is nagyon lett jobb :), bár én inkább a 2GB memóriát tartom benne a legelőnyösebb dolognak.

(#121895) h1mpi válasza B-L-A-C-K (#121894) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor Nekem bejöttek az újítások. Mondjuk az 5S után más feeling, nem kicsit. Vettem rá egy Spigen Neo Hybrid tokot és majdnem még szebb lett tőle :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#121896) Rage47 válasza h1mpi (#121895) üzenetére


Rage47
veterán

mennyit ront a Live photo a képek minőségen?

(#121897) defymoto válasza r3dsnake (#121516) üzenetére


defymoto
senior tag

Nekem az osztrák Media Markt-ból vett készülékemnek a garanciája nem indult újra, se az angliai 5. A mostani 6-ot itthon vettem a Médiában, remélem ez jól fog működni és ha esetleg probléma lenne vele akkor újra indul majd.

[ Szerkesztve ]

(#121898) h1mpi válasza Rage47 (#121896) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem semmit

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#121899) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Van különbség az i6s és az i6s+ között animációk "smoothságában"? Arra gondolok, hogy a két kijelző nagyon nem egy kategória pixelszám alapján és a hardver ugye kb ugyanaz.

Nézegetek egy i6s+ telefont, mert a nagy kijelző jobban bejön, de ez még eldöntendő kérdés.

(#121900) kali válasza ForRedGlory (#121899) üzenetére


kali
legenda

ennek a hardvernek a nagyobb sem kottyan meg.
ami még számíthat a döntésben; a plus esetén jobb (ois képes) a kamera, illetve az akkumulátoros üzemidő is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.