Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121651) faranus válasza thegaben86 (#121649) üzenetére


faranus
aktív tag

Szia

Nálam is ez a gond, csak frissíteni akartam ipadre és semmi, fél óra szerencsétlenkedés után nem bírtam tovább! Felhívtam a UPC-t (régebben hasonló eset volt és ők voltak a ludasok) leüvöltöttem a nyilván nem hozzá értő telefonos úriembert, de aztán rájöttem hogy nem náluk van a gond. Remélem hamarosan jó lesz mert nem ehhez szoktam ha appleről van szó.

tisztelettel faranus :R

(#121652) 30z.Samu válasza faranus (#121651) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem ezt nem veszik a szívükre UPC-éknél... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#121653) faranus válasza 30z.Samu (#121652) üzenetére


faranus
aktív tag

Hát igen egy jó kis reggeli UPC-s ügyfélszolgálatos beszélgetés jobb mint a kávé! :D

tisztelettel faranus :R

(#121654) 30z.Samu válasza faranus (#121653) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pláne, amikor kiderül, hogy nem Ők a hunyók... :D Egyébként nekem eddig semmi bajom nem volt velük, atom stabil a rendszer.

Sic Parvis Magna

(#121655) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Nekem már 1 hete nem tud mentés csinálni az iCloud fiókomba.

(#121656) Rage47 válasza SG3rg0 (#121655) üzenetére


Rage47
veterán

nekem dupla mentést csinál az iphone-om, így 1 gigát foglal ^^
várom a megváltó 9.x-et

(#121657) faranus válasza 30z.Samu (#121654) üzenetére


faranus
aktív tag

Igazából nálam is príma, a net néha elmegy nagyon ritkán de egy resi megoldja, egy nagy gond van hogy a fostos modem amit adnak nem tudja a 240 mb/s netet wifire kilőni csak 80 mb/s-vel. Szóval kell vennem egy jobb routert. (azért ezt mondhatták volna akkor a 120 mb/s net is elég lett volna)

tisztelettel faranus :R

(#121658) spider80 válasza faranus (#121657) üzenetére


spider80
őstag

Nem a fostos router az oka. N es wifin kb 80 mbit megy át 2.4 ghz-en. 5ghzen 130-160 körül. A vadi új AC szabványú wifik tudnak esetleg 240mbitet atvinni,de ahhoz olyan vevő is kell a gépedbe. Szóval ez nem a UPC hibája,itt tart a wifi technológia.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#121659) Sur1G


Sur1G
aktív tag

I6 iOS9.1 beta 4-ről váltottam i5S iOS 8.4.1 rendszerre/telefonra, és sajnos azt kell mondanom, hogy a 8.4.1 sokkal (számomra hihetetlen mennyivel) gyorsabb és folyamatosabb az iOS9-nél, még egy régebbi telefonnal is (iOS 9.0.2-ről inkább nem is beszélek, az-az Apple szégyene). Végre visszakaptam amiért szerettem eddig az Apple telefonokat. Szerintem én egy ideig még nem váltok. Egyedül az aksi üzemidő az ami az új rendszerrel érezhetően jobb volt (van a családban 5S 9.0.2-vel, azzal össze hasonlítva nem az I6-al).

(#121660) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Tesomnak i6 16gb telója van,és gondolkodik hogy lecseréli i6s-re érdemes? Van a két telefon között annyi különbség hogy megéri lecserélni? Mondjuk nekem i5s van én is gondolkodom a cserén csak azt nem tudom mellik legyen i6s,vagy i6?

(#121661) C4mp3r válasza kisjimy (#121660) üzenetére


C4mp3r
addikt

nem erdemes i6-ot cserelni, csak ha sok eltapsolhato penzed van. 5s-en mar elgondolkoznek, ha szolgaltatonal veszed, akkor mindenkepp 6s-t javasolnam.

(#121662) Laca1212 válasza univerzita (#121646) üzenetére


Laca1212
őstag

Persze.

(#121663) agabe válasza kisjimy (#121660) üzenetére


agabe
addikt

6-ról 6S-re váltani nem "érdemes" , de ha érdekli a 3D touch, a kamerát kipróbálná (nem hatalmas ugrás, de egymás mellett összehasonlítva felfedezhető némi javulás), és a legjobb/legújabb kell neki valamint a pénz nem akadály, akkor persze más a helyzet.
Emellett a 16gigás verziót javallott már nem megvenni 6S -ből, így 64-esen gondolkodjon ha akarja a cserét.

(#121659) Sur1G:
9.1 public beta5-el már egész jó a helyzet I6-on...persze a 8.4.1 még mindig jobb, de úgy tűnik próbálnak úgy optimalizálni, hogy az üzemidő legyen jobb, csak nem kellene a használati élmény hátrányára. Olyan mintha 9-es energiatakarékos opciója kicsit mindig futna még kikapcsolt állapotban is...lehet, hogy a véglegesben már ez nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#121664) B-L-A-C-K válasza kisjimy (#121660) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 6S volt, most cseréltem i6-ra, de van még itthon egy 5S-sem is, szóval tudok ebben neked tanácsot adni.

Már többször említettem a 6S jelenleg az egyik legjobb telefon, i6-hoz képest masszívabb, minimálisan gyorsabb, az ujjlenyomat olvasója sokkal jobban reagál, a 3D Touch jó dolog...kb ennyi. Kamerában nem tapasztaltam nagy erőlelépést, illetve másban sem. Na most mint előttem is írták a 4K videó miatt én már csak 64GB-os változatban vennék, és ha i6-ot használtan nézzük akkor +~130 ezer ráfizetést egy új 6S-ra nem ér meg. Persze van akinek 200 ezret is, de ha reálisan gondolkodunk nem hozott annyi pluszt hogy ilyen felárat megérjen.

5S méretben az egyik legkényelmesebb, de nálam még i6/6S pont határeset, és használat közben a nagyobb kijelző sokkal jobb. + Kamerában, aksiban, és gyorsaságban is észrevetet a különbséget i6-tal szemben. Egy használt 5S 90-100 körül mozog, egy használt i6 145 körül, szóval itt azt az ~50 ezres felárat már megéri kifizetni (szerintem).

(#121665) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sajna ez az új Pangu JB egyelőre használhatatlan :( Felraktam asszony 5S-ére full restore után. Eleve nem sikerült csak ötödjére kb, aztán nem törölte ki a Pangu appot. Nem baj, kitöröltem manuálisan. Hiába csinálta meg a file elemzést a cydia, mégis marad a storage megtelt üzenet, pedig ha beállításokban megnézem, akkor 900 mega van használva össz-vissz. Cydia pedig errort ír, akármit is akarok felrakni :(

Várni kell egy újabb verziót, mert ez így még nagyon béta. Taig-nak jobban ment a dolog.

(#121666) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Bocs a tudatlanságomért és lehet hogy volt is már kérdés.Szóval egy biztonsági mentésből ami a gépemen van ki lehet válogatni csak a kontaktok listáját és visszatölteni új telefonra....de a kontaktokat is át kellene néznem,mert nem kell mind.Egyáltalán hová ment az iTunes a gépen?Nem kell hozzá JB ugye ,mert nem is akarok!Új telefonként állítottam,be a készüléket leszedtem felhőből amik kellettek progik,de a kontaktok listája ugye most teljesen üres és gondoltam ide is csak azok a névjegyek kellenének akiket valóban hívok is,nem az ezeregy FB ismerős... :R :R :R
Köszönet az infókért előre is.
Jó priviben...bár lehet másnak is kell segítségként.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#121667) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Olyankor mi a teendő, hogyha full restore után az appstore-ból nem jön le semmi? Be van jelentkezve az apple id, a megvásárolt termékek neve mellett ott a kis felhő ikon, rányomok, pörög kicsit, aztán újra felhő, és semmi nem történik... WTF?!?!? :W

(#121668) Noxy válasza RockHaRD (#121665) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tom, hogy te mit csináltál de én tegnap JB-tem 2 iPhone-t, (4S, 5S) semmi gond nem volt. 1-re lefutott, és a cydia-l sem volt gondom. Az meg más kérdés, hogy nagyon sok tweak még nem megy.
Ui
A 4s-n JB elött restore volt, mert OTA-n frissítteték

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#121669) Kommy válasza RockHaRD (#121667) üzenetére


Kommy
veterán

Kimaradás volta Store-ban azért nem jön le semmi több felhasználót is érintett, Lehet még mindig van 1-2 felhasználó akinél nem megy.

(#121670) manacz válasza Kommy (#121669) üzenetére


manacz
csendes tag

Ma sikerült váltani i6-ra és mikor állítottam be a telefont, sikerült belépnem az Apple ID-mal, de letölteni nem engedett...na gondoltam megpróbálok belépni újra, most az iTunes Store-hoz nem tud csatlakozni :D Remélem hamarosan javítják...

(#121671) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Kellene nekem egy Apple USB hálózati adapter iPhone-hoz. Érdemes utángyártottat venni (2k), vagy inkább maradjak az eredetinél(7k)? Ha igen, akkor honnan, melyiket érdemes megvenni (utángyártottban)?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#121672) B-L-A-C-K válasza Sur1G (#121671) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Maradj az eredetinél, vagy vegyél használtan, vagy vegyél pl samsung eredetit, az is jó hozzá.

(#121673) rayoliviero válasza RockHaRD (#121665) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nálam is ezek a hibák voltak, plusz még bootloop és nem zárt le a képernyő magától. Most vagy ötödjére úgy néz ki, hogy nincs hiba.
Néha bootoláskor szürke a képernyő egy pillanatra, de utána bebootol.

Noxy: Szerinted mit lehet elrontani az egy kattintásos jailbreaken?

[ Szerkesztve ]

(#121674) Gero66


Gero66
csendes tag

Nekem még 4s van,és9.02 ios. Még mindig probléma ,a hirtelen fellépő gyors akku merülés.
Most éppen már 38órája bírja,és még 40% on van. Rejtély.
A nem fogadott hívást jelzi egyfolytában,pedig már többször is megnyitottam a híváslistát.
Ezt most másodszor vettem észre. Már írtam hogy a g-mail fiókban ha megnyitok egy levelet lefagy az app.
Feltettem az outlook-ot de abban nem volt beérkezett levelek mappa,csak összes levél.Ezt letöröltem ,újra vissza a G-mail,darabig jó is volt,ma már megint lefagynak a leveleim.
I6 -ra tettek vmi kis állapotjelző ledet amit androidék használnak ? :F

Azt kapod vissza,amit másoknak adsz.

(#121675) Noxy válasza rayoliviero (#121673) üzenetére


Noxy
veterán

Ezért írtam, hogy nem tudom ki mit csinál, + milyen az iOS előélete.
Amúgy meg olvasd el a szifon oldalán a JB-nél, hogy milyen balga hibákba esnek, pedig ott van a részletes leírás, videóval.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#121676) Pigmeus_1 válasza Gero66 (#121674) üzenetére


Pigmeus_1
tag

Szia!

Én is 4S-ről jöttem i6-ra, és a 4S-en nekem is volt ilyen gondom, hogy a jelzés nem akart eltűnni még akkor sem, ha már megnéztem. Már nem emlékszek, hogy mi volt ami befagyott, de nagyon valószínű, hogy nekem is a hívás volt az.

i6-nál sincs értesítő LED sajnos. :-(

Nekem stabilan merült a 4S mint a Titanic, ezzel ne tudtam mit tenni. Vettem bele másik akksit, de végül nem próbáltam ki, mert jött az i6. Ez nagyon jól bírja. 2 napos simán elmegy nekem. (mondjuk nem nyomogatom állandóan, de WIFI, LTE és szinkron állandóan be van kapcsolva) Játszani nem játszok vele, és zenét sem használok. Így olyan 4,5-5 óra képernyő időt tud 2 nap alatt.

Gmail alkalmazást mindkettő készüléken használok és semmi gondom nem volt vele. Nálad szerintem egy hard reset sem árthat, de talán egy friss telepítés oldana meg mindent.

Csak egy lelkes felhasználó...

(#121677) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én most beállítottam megint a Gmail fiókot..eddig fel sem tűnt, hogy nem kapok mailt a telefonra. :D Csak most vettem észre, hogy valamiért arról akartam e-mailt küldeni és a képembe jön, hogy adjam meg a Gmail jelszót. Pislogtam először. :D

Sic Parvis Magna

(#121678) oszy válasza B-L-A-C-K (#121664) üzenetére


oszy
veterán

Én 5S-ről váltok 6Plus-ra. Remélhetőleg szombaton. Kíváncsi leszek, megért-e ennyivel többet rászánni. 😊

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#121679) Gsx-rr válasza oszy (#121678) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Minden bizonnyal.

(#121680) B-L-A-C-K válasza oszy (#121678) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha a mérettel megtudsz majd barátkozni akkor szeretni fogod. :K

(#121681) agabe válasza oszy (#121678) üzenetére


agabe
addikt

Meg attól függ mennyi az az annyival több :)) Node nem is csak az ár számít (persze gondolom közel sem 100ezer) , hanem, hogy a nagyobb méretet jobban fogod-e szeretni.
A jobb akksi időt tuti bírni fogod.

[ Szerkesztve ]

(#121682) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

55.000 Ft.- felárat megér a 6s a sima 6-tal szemben? :)

(#121683) agabe válasza Roland93 (#121682) üzenetére


agabe
addikt

Meg. Nem kérdés (ha nem csökken a memória méret ...és 64GB nem ártana).
Annyiért én is lecserélném az egyik 6-ost :K

[ Szerkesztve ]

(#121684) agabe válasza agabe (#121683) üzenetére


agabe
addikt

Ja azt elfelejtettem, hogy persze normál I6 árral szemben.
Ha valaki 180-ért adna egy 16GB-os, vagy 200-ért egy 64GB -os I6 -ot az alapból drága nem ahhoz kell mérni.

(#121685) Zjunior válasza Pigmeus_1 (#121676) üzenetére


Zjunior
veterán

Van értesítés ha bekapcsolod villog mikor hívnak... :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#121686) Roland93 válasza agabe (#121683) üzenetére


Roland93
aktív tag

Jelenleg 5-ösöm van, csak le szeretném cserélni 6-ra vagy 6s-re, mindegyik 64 gb -os. Csak nem tudom, hogy megéri az 55 ezret. :D

(#121687) B-L-A-C-K válasza Roland93 (#121686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

55 ezret fizetnél rá egy i6-ra és azon gondolkodsz megéri e i5-re ennyit rádobni :F

(#121688) Roland93 válasza B-L-A-C-K (#121687) üzenetére


Roland93
aktív tag

Nem, annyi a lényeg hogy a 6-os 214.000 Ft a 6s pedig 269.000 Ft. Arra voltam kiváncsi hogy ennyivel többet megér-e a 6s :)

[ Szerkesztve ]

(#121689) VipJoco


VipJoco
tag

Srácok nálatok is rossz a facebook alkalmazás? 39 percet ment ma összesen de 7.3 órát futott a háttérben. 10 óra 22perce töltöttem kb 3órát volt a kezemben a telefon (azaz ennyit használtam), de 8óra 18perc használatot ír és már 60%-ot merült.

Maga az alkalmazás rossz vagy csak nálam merít valami nagyon?

i6+

(#121690) Tibee86 válasza Roland93 (#121688) üzenetére


Tibee86
veterán

Meg, hosszútávon meg főleg.

(#121691) catroot válasza VipJoco (#121689) üzenetére


catroot
veterán

Nálam is gebasz van. Most vagyok 27%-on, reggel vettem le a töltőről. Tegnap többet is telefonáltam és majdnem 60% volt csak, amikor este feltettem.

Ja és a store megint sz.r. Fél óra mire lejön egy sima pár megás app. Hihetetlen, hogy nem tudják még mindig megoldani ezt a problémát. :(((

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#121692) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Srácok, jailbreakkel kapcsolatban kérdeznék. IOS 9.0.2 pangu-val jailbreakeltem a telót, de rajta maradt a pangu app, viszont a WWDC eltünt, cydia van. Találkozott valaki ugyan ilyen problémával, simán csak töröljem a pangu appot, az elég lehet?

(#121693) 30z.Samu válasza B-L-A-C-K (#121680) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tényleg, mentem a Vodához nézelődni+fizetni. Kezembe vettem egy kicsit az i6-ot és a Plus-t. S-t még nem láttam kitéve. Nem hittem volna, de a sima 6 kézre állt, nem éreztem gondnak, hogy maga a telefon nagyobb, mint az 5C. A Plus-szal se lenne különösebb gond, tehát egy kézzel is tudom nyomogatni rendesen, viszont azt már tuti nem tudnám zsebre vágni. Annyiban mindenképp tanulságos volt az a pár perc, hogy ha legközelebb veszek iPhone-t, akkor tudom, hogy egy i6 vagy ahhoz hasonló méretű telefon is szóba jöhet. Érdekes, régebben a sima i6 is nagynak tűnt.

Sic Parvis Magna

(#121694) B-L-A-C-K válasza Roland93 (#121688) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja hogy így. Ha ilyen árakon vennél akkor egyértelműen 6S. Viszont aprón már ~160-ért lehet venni új független i6-ot, 210 ezreket biztos nem adnék ki érte.

(#121695) rayoliviero válasza Joe Swanson (#121692) üzenetére


rayoliviero
veterán

Letörlöd a Pangu appot "manuálisan" és kész. Úgy kell törölni, mint bármilyen más appot.

(#121696) vmiki4


vmiki4
tag

Nekem miért van az hogy zárolt kijelzőnél nem tudom használni a számológépet? :D i6 iOS 9.0.2

Privátra illik válaszolni!

(#121697) B-L-A-C-K válasza vmiki4 (#121696) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Home + Power gombos újraindítást neki.

(#121698) vmiki4 válasza B-L-A-C-K (#121697) üzenetére


vmiki4
tag

Hát sajnos nem változott a helyzet.

Privátra illik válaszolni!

(#121699) B-L-A-C-K válasza vmiki4 (#121698) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sima újra indítás akkor? Ha így se oldódik meg akkor passz, vannak olyan dolgok amit korlátozhatsz hogy ne érd el, de a számológépet pl nem is lehet.

(#121700) vmiki4 válasza B-L-A-C-K (#121699) üzenetére


vmiki4
tag

Úgy sem lett jó. Hát én se tudom...igazából nem nagy probléma csak fogalmam sincs miért csinalja

Privátra illik válaszolni!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.