Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190501) Lajmund válasza python1 (#190498) üzenetére


Lajmund
senior tag

Persze hogy semmi mivel alig csinálsz valamit. :DDD

Én 17 évvel fiatalabban kevesebbet edzek kb 4-5 óra/hèt plusz 3-4 nagy dugàs. Senki se írja de szerintem simàn kardio az is. :D

Amúgy nekem is szokott izomlázam lenni leginkább mint a többieknek comb és farizmok komboba. De most a vàllam is érzem de nem vészes. Szerintem se gáz ha ki van pihenve és nincs ràerőltetve mèg.
Lehet abba valami amit Dorián ír hogy az idegrendszerhez lehet köze mivel legnagyobb izmokkal tapasztalom én is pedig màst is rendesen terhelek legalábbis úgy érzem. :D

Én most ráálltam a napi 8 órás alvásra a 7-7.5-ről és kb 30-40%-al fittebbnek érzem magam. Durva hogy az a plusz 1 óra mennyit dob. Kedvem is sokkal jobb úgy érzem enyém az egész vilàg. Igaz néha felkelek ébresztő előtt fél órával de mèg úgy is adja ha csak heverèszek mèg félálokba. Cerka is áll minden reggel mint a cövek eddig hol volt hol nem mint a mesében attól függően hogy mennyire volt terhelő az előző nap. Aludjatok eleget! :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#190502) OPiiPO válasza perempe (#190384) üzenetére


OPiiPO
veterán

. . . és most 80 napig nem fogjuk megtudni volt-e a Penny-ben a következő alkalommal túró? :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#190503) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Kiváló gondolatébresztő: [link]

"We are survivors. We control the fear and without the fear we are all as good as dead."

(#190504) python1 válasza Lajmund (#190501) üzenetére


python1
veterán

Mondjuk én keveset alszom, majd 1- órát próbálok rádobni, mert jelenleg 6- óra az átlagom
Visszatekintve az utóbbi 1 èvre. 98-100kg- ról indítottam, az akkori bicepsz mèretem 39cm, rá fèl èvre 93_94kg mellett leesett 37-re, mai mèrès 40;5 89kg mellett.
Tehát folyamatos volt a fejlődèsem az utóbbi 1- èvben.
Jelenleg stagnálok kicsit, de lassan újra bevetem a tuti fegyvert, ès beindulok. :D

[ Szerkesztve ]

(#190505) height válasza OPiiPO (#190477) üzenetére


height
aktív tag

És mi a véleményed a termékről?

A Decathlon oldalon találtam ezt a képet, a talpak le vannak súlyozva, gondolom a rögzítés miatt van így. Te is így használod, vagy nem szükséges súlyozni ?

(#190506) OPiiPO válasza height (#190505) üzenetére


OPiiPO
veterán

Nekem nagyon jó szolgálatot tett a pandémia alatt és utána is, kiegészítve 2 kettleball-al teljes edzést tud nyújtani alapgyakorlatokkal. Súlyozni nem szükséges, mivel a keret enyhén hátra dől, és a súlypont mindig az alátámasztáson belül marad.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#190507) height válasza OPiiPO (#190506) üzenetére


height
aktív tag

Köszönöm a segítségedet, így én is beszerzek egyet. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#190508) Dazsar válasza Lajmund (#190501) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Addig amíg a teljesítménybe nem szól bele, vagy mozgástartományba, addig nem igen számít hogy van e, vagy nincs. Nyilván ha túlzottan van, akkor úgy is életbe lép a 2. Mint mozgástartomány.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#190509) Dorian válasza Dazsar (#190508) üzenetére


Dorian
félisten

Vegülis csak 3 napig jártam úgy miatta mint akit alaposan sggbe bsztak ;]
Most így szerdán mar csak érzem, h fáj de nem korlátoz.

Ma mell-hát napot tartottam. Most minden alkalommal kipróbálok itt helyben a szokásos privat helyett egy masik termet, eddig nagyon puruttyák voltak, de ma megtaláltam ami tetszik. Azert nem lesz mindegy, h havi 70 vagy 15.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190510) tisn válasza Dorian (#190509) üzenetére


tisn
addikt

Havi 70????

(#190511) Dorian válasza tisn (#190510) üzenetére


Dorian
félisten

750/ szemelyi edzés. Azon a helyen csak így van.
De talán arra mar nincs szükségem, esetleg időnként korrigálásra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190512) tisn válasza Dorian (#190511) üzenetére


tisn
addikt

7.5k?

ja ertem. gyerek is jart ilyen helyre. jobb szeretem az en termem, ott lehet szemelyi edzeni, meg egyenileg balfaszkodni is.

de most erosen gondolkodom, hogy gyogytorna + szemelyi edzo, mert valami nem jo most, tul soxor all be a derekam.

(#190513) aldebaran


aldebaran
őstag

Taurint csak edzés előtt 1 órával szedjem, vagy naponta valamikor?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#190514) python1 válasza aldebaran (#190513) üzenetére


python1
veterán

Én akkor szedem, mert jól jön az ingyen + energia, egyébként meg valamikor étkezések között.

(#190515) Dorian válasza aldebaran (#190513) üzenetére


Dorian
félisten

Edzés előtt egy óraval.
Elvileg lehet minden nap is, ártani nem árt, de ha eszel rendesen olyan kaját amiben van akkor kicsit felesleges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190516) python1 válasza Dorian (#190515) üzenetére


python1
veterán

Amennyiben rengeteg halat eszik, akkor nem annyira szüksèges.

(#190517) Dorian válasza python1 (#190516) üzenetére


Dorian
félisten

A marhahúsban, meg a marha-csirkemájban is van bőven

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190518) python1 válasza Dorian (#190517) üzenetére


python1
veterán

Az jó hír nekem, ezeket imádom.

(#190519) Dorian válasza python1 (#190518) üzenetére


Dorian
félisten

Én meg halat szoktam enni minimum heti 2x. Mellé a heti 3 edzés előtti taurin, sztem nekem nem kell plusz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190520) python1 válasza Dorian (#190519) üzenetére


python1
veterán

Így biztosan nem, sajnos a hal nem a kedvencem.

(#190521) Dorian


Dorian
félisten

Próbáltam bevezetni a hát edzésben a húzódzkodást (felső fogással). Hát a 3. 8-as széria már igen keservesen ment. Ti hogy vagytok ezzel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190522) m3ss válasza Dorian (#190521) üzenetére


m3ss
veterán

en kb. soha eletemben nem csinaltam egy gyakorlatbol se 3 sorozatot, ugyhogy nem tudom hogy menne :D ugyanakkora sullyal amivel kezdem valszeg sehogy se menne :N
amugy en meg egesz jol visszatertem 2 rendesebb edzes utan ahol voltam, vmelyik este 83.8kg voltam. pedig eroben nagyon nem vagyok meg sehol..es hat faj is sok gyakorlatnal a konyokom, ugyhogy egy darabig nem is leszek. pl pont huzodzkodasnal eleg erosen faj. tegnap strandon probaltam szelesebb pronated fogassal huzodzkodni parat, ugy viszont nem volt diszkomfort, amig neutral, hammer fogassal faj nem kicsit. mondjuk erdekes modon nem igazan latom a hatamon a gyurus huzodzkodas hianyat, inkabb a bicepszemen latom..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190523) m3tr0 válasza Dorian (#190521) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én gumikötéllel csinálok 3x8-at.(sárga kötél)
Most fogok váltani a vékony zöld kötélre. :DDD
Amúgy eddig funkcionális edzésen amit csináltam húzódzkodást(bármi segítség nélkül,néha plusz súllyal!) az kb. szart sem ért.
Amióta tudom,hogy hogyan kéne szabályosan,rájöttem,hogy hát az nem megy segítség nélkül.(mert gyenge vagyok és nincs hátam még mindig) :DDD

(#190524) tisn válasza Dorian (#190521) üzenetére


tisn
addikt

nem menne 3x8, tul kover vagyok, gepen szoktam rasegitessel 4x7-8-csinalni, az megy. (kb. 75kg-ra viszem le igy a sulyom)

mar ha vegre terem kozelebe mernek menni :O

(#190525) aldebaran válasza Dorian (#190517) üzenetére


aldebaran
őstag

Halat ritkán - leginkább halrudacskát eszek -, májat legfeljebb csirkemájat, de azt mégritkábban.
Leginkább csirkemellet eszek, mert azt szeretem.
#190521 Dorian Én a hátedzés végén szoktam levezetésnek 3x10-et csinálni. De nem a lassú húzódzkodásból, hanem a gyors, robbanékonyból, áll alá érjen a rúd.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#190526) tisn válasza aldebaran (#190525) üzenetére


tisn
addikt

nekem az tetszik, amikor valaki huzodzkodasbol tolodzkodasba megy at :) na az kb. soha nem fog menni...

(#190527) Peaceliker válasza tisn (#190526) üzenetére


Peaceliker
addikt

Egyszer félig(sem) komolyan álmodtam róla... De azóta teniszkönyök már a húzódzkodást is lelőtte :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#190528) aldebaran válasza tisn (#190526) üzenetére


aldebaran
őstag

hát, szívesen megcsinálnám én is, de ahhoz szerintem direkt arra kellene az edzéseknek rámennie. Az egész edzésstruktúrát át kell alakítani hozzá, mert az tornász cucc... szerintem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#190529) Tyler Durden válasza Dorian (#190521) üzenetére

Én pont itt tartok, eleinte nem ment saját súllyal, csak rásegítéssel a gépen, jelenleg 9,8,8 ami megy saját testsúllyal. Mivel messziről indultam /asszem -12kg volt a legeleje/, így elégedett vagyok a mostanival.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#190530) Dorian válasza m3ss (#190522) üzenetére


Dorian
félisten

Én minden gyakorlatból 4 ( esetleg 5 ) sorozatot csinálok. Na, ebből hármat :DDD Persze a 3x8 az olyan h közben nem lóbálom ám a lábam meg ilyenek...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190531) m3ss válasza Dorian (#190530) üzenetére


m3ss
veterán

nem tudom, en feleslegesnek tartom. mondjuk max 2 RIR mellett ennyi sorozatot csinalni se tudnak. de nem is akarok, 1 max 2 sorozattol is full pumpon vagyok, meg fejlodtem is szepen. de ez leragott csont, meg ugye minden heten jon egy ujabb tanulmany, hogy nagyobb volumen csak jobb :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190532) Dorian válasza m3ss (#190531) üzenetére


Dorian
félisten

Én annyit hallottam, h a kezdőknek jobb a nagyobb volumen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190533) aelod válasza Dorian (#190532) üzenetére


aelod
veterán

Nem jobb senkinek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#190534) Peaceliker válasza Dorian (#190532) üzenetére


Peaceliker
addikt

Én ahogy olvastam pont hogy kezdőknél sokall gyorsabb fejlődést hoz a kevesebb sorozat (az mondjuk bukásig)
Saját magamon azt látom hogy nekem is sokkal nagyobb a progresszió mióta H.I.T tolom (1 sorozat bukásig). Talán tükör is kezdi azt mutatni hogy jobb ez így nekem. :C

"Oh my Goa'uld!"

(#190535) itouchfan válasza Dorian (#190521) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én főleg saját testsúlyos alapgyakorlatokkal edzek, plusz súllyal nehezítve, hétfőn 3*8 ment +14 kilóval. Tolodzkodas 3*10 +16kg-val, ott emelnem kéne a súlyt csak féltem a vállam kicsit. Utána volt még 2 kör mély fekvőtámasz bakon és evezés, illetve egy kis törzs, adta :B

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#190536) Dorian válasza aelod (#190533) üzenetére


Dorian
félisten

De akkor sok különböző izmot dolgoztok meg egy edzés során vagy hiperrövid egy edzés?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190537) Peaceliker válasza Dorian (#190536) üzenetére


Peaceliker
addikt

Szerintem beszéljetek, nekem is készített edzéstervet.
Először furcsának tűnt, hogy annyira nem is hosszú. De nagyon adja. Pár gyakorlat előtt van bemelegítő kör kisebb súllyal. Aztán 1 sorozat bukásig. Gyakorlatok között legalább 3p pihenés (ennyi kell is, hogy újra levegőhöz jussak ;]).
Heti 3 edzés nálam , ebből 2 teljes felsőtest és 1 láb.

"Oh my Goa'uld!"

(#190538) aelod válasza Dorian (#190536) üzenetére


aelod
veterán

Osztott edzés van, de lehet teljes testes is akár.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#190539) m3ss válasza Dorian (#190536) üzenetére


m3ss
veterán

azert rovidebb igy az edzes, de nekem bemelegitesekkel egyutt azert igy is kb 1h szokott lenni. en is felsotest,felsotest, lab bontasban csinalom egy ideje.
de az van amit peaceliker is ir, ha tartod magad a max 2 rir-hez akkor osszetett gyakorlatoknal azert felszalad a pulzus szepen es kellhet a hosszabb piheno, persze eronlet fuggo is ez. de egy max 2 rir-es (bolgar) guggolas utan nem fogsz 30 masodpercre ra szaladni a kovetkezo gyakorlathoz :N

na en meg cimboranal masszazspisztolyos terapiaval probalkozok golfkonyok (alkar) gonddal, hatha segit vmit...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190540) Peaceliker válasza m3ss (#190539) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nem mellesleg nekem még ami tetszik, hogy első (és egyetlen) sorozatba bele pakol mindent az ember és nem azon kattog, hogy az x-edik sorozat is összejön-e az elvárt volumennel. Mert ha az utolsó sorozat lesz 0-2RIR akkor az faja de akkor az első 3 junk volt ;] /kis túlzással nyilván /

Na épp akartam írni, hogy nekem (igaz csak átmenetileg) de segít.
Épp tegnap akadt kezembe az eszköz, gondotam fájós derékra jó lesz (oda nem segített :DDD :W), de ha már, akkor átturtam alkarom is a környék környékén és aznap már nem is fájt. Ma edzés előtt és végig jobb volt, alig éreztem (plusz döntött törzsű felhuzás fordított fogással sokkal jobb neki).
Szóval én most ezt napi szinten bevetem.

Amúgy egyre többet bír, mert progresszió van és bírom és nem fáj jobban... De kevésbé sem, pedig direkt megy az alkar gyakorlatsor is. Azért kezdek elkeseredni, mert jó sok hónapja szivat. Bal karban gyorsan elmúlt, jobb meg tré. És akkor oda jött még ez a tricepsz szalag dolog is... Bár az már végre egyre jobb, de na :W

"Oh my Goa'uld!"

(#190541) Ijk válasza Peaceliker (#190540) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom, igazából amikor meglátom a koxos edzősrácot, akkor rájövök hogy inszignifikáns milyen módszerekkel edzel (persze kellő terhelést adva, sérülésre vigyázva, kajára odafigyelve). Amelyikről a legjobban elhiszed.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#190542) m3ss válasza Peaceliker (#190540) üzenetére


m3ss
veterán

jah, progresszio egyertelmuen jobban nyomon kovetheto igy, mintha benne hagynal 5-6+ repet.

kivancsi vagyok mennyit er a pisztoly, mert ugy tunik nekem, hogy nem izuleti gond ez, hanem az alkar izom izulethez tapadasanal faj. meg nekem is terheles utan kevesbe fajdogal. most elso pisztolyozasra is meglepoen jol reagalt, most utana alig erzem. kivancsi vagyok rendszeres hasznalattal mennyit segitene..az biztos, hogy ez a nem nagyon terhelem taktika nem igazan mukodik amit idaig kovettem. valszeg pont azert, mert nem izuleti gond.
en is csinalgatom a nyujtast ra, meg edzesek elejen par alkar gyakorlatot, de eleg alibi modon..valahogy ezek a wrist curlok kezivel nekem furak...ruddal huszoneve csinaltam ugy emlekszem az jobb volt celizomra. valamiert jobbra balra akar billegni a kezi a kezemben, sulyzo stabilizalasa problemas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190543) m3ss válasza Ijk (#190541) üzenetére


m3ss
veterán

hja mert a genetika meg a gyogyszerek valszeg a legnagyobb faktor itt. aztan meg alvas, taplalkozas es ezek az edzesmodszerek amikrol beszelunk. de ha vki naturalban tolja es odafigyel kajara, pihenesre biztosan szamit, hogy 10 rir vagy 2 rir-t csinal. latni is a tanulmanyokbol, hogy szamit.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190544) Peaceliker válasza Ijk (#190541) üzenetére


Peaceliker
addikt

Ha naturalban akarsz akkora lenni, mint ő, akkor igen, mert sosem leszel ;]
Ha viszont azt nézed neked mi jön be és hogy lesz gyorsabb fejlődés, akkor azért nem teljesen.
És amúgy kb bármivel (kellő progresszió mellett) lehet fejlődni? Persze, hogy lehet. 10-20% os eltérések vannak kb tanulmányok szerint.
Illetve nem teljesen mindegy. Mert pl nagyon kimerítő edzést akarsz heti sokszor, úgy hogy nem hagysz időt regenerálódásra akkor szar lesz.

Nekem a nagy volumen először jó volt, aztán csak azt sikerült elérni, hogy mocskos fáradt voltam a végére, szenvedés lett a befejezés, enervált lettem és kedvtelen is (valszeg elkezdtem túledzeni). Aztán progresszió is megszűnt, sőt volt amiben romlott az eredmény.
Most ennél az edzésnél amit már sikerült észre vennem, hogy 1 pihenő nap kevés. Nyaralás miatt megborult a hétfő-csütörtök felsőtest edzés. Egyik szombat után gondoltam hétfőn tolok egyet.... Pfff nagyon szarul ment :DDD :W

! De ez vagyok én! Lehet másnak máshogy jó.
De az fontos hogy saját magunkhoz érdemes csak mérni, nem a kémiás srácokhoz. Ha oda akarsz eljutni akkor neked is cucc kell :U

"Oh my Goa'uld!"

(#190545) m3ss válasza Peaceliker (#190544) üzenetére


m3ss
veterán

igyigy :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190546) Dorian válasza m3ss (#190539) üzenetére


Dorian
félisten

Én mindig varok 2-2,5 percet a sorozatok közt, guggolas es felhúzásnál 3-at is.
Csak nekem furcsa h jobban lehet fejlődni izmonkent x kilóval 2 sorozattal, mint mondjuk x- szer 0.9 kilóval 4 sorozatban. Mert ha megvan a sorozatok közt ez a 2,5-3 perc pihenőidő, akkor nem hiszem, h 10-15%-nál többel tudnám csinálni mert csak 2x kell. 10db-os ismétlésekről beszélek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190547) Ijk válasza Peaceliker (#190544) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem akarok úgy kinézni, de különbség olyan mint hozzám képest egy olyan aki még soha nem edzett súlyzókkal. Innentől kezdve észszerű határokon belül kb. az a lényeg hogy edz, tehát amilyen módszerrel holnap is lesz kedved elmenni, éveken keresztül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#190548) m3ss válasza Dorian (#190546) üzenetére


m3ss
veterán

a hangsuly inkabb az intenzitason van. ha 2-nel tobb ismetlest hagysz benne a sorozatban akkor az egyertelmuen kevesbe optimalis hipertrofia szempontjabol. ahogyan az is, ha kilepsz az 5-30 ismetlesszam tartomanybol. de ahogy forumtars is irja, ez valszeg 10-20% kulonbseg lehet kb.

ha te mind2 peldaban 2 rir alatt vagy, akkor nem egyertelmu, hogy a kevesebb volumen jobb. sot pont ellenkezoleg. rengeteg tanulmanyt lattam schoenfeldnel, menno henselmansnal, rp-n is. mostanaban is volt egy ilyen, bar mar egy ideje nem nagyon nezegetek fitness tartalmakat, kicsit lekattantam rola. de napokban megint szembejott egy ilyen temaju rp thumbnail.
en mondjuk nem akarok 2-3x ennyi sorozatot csinalni ha az 5%-kal effektivebb lenne akkor se. lustasag miatt sem, meg tuti hogy serulesmegelozes miatt is jobb ez igy. inkabb helyette aerob, joga stb.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#190549) Peaceliker válasza m3ss (#190542) üzenetére


Peaceliker
addikt

Lehet nem rossz ötlet kétkezessel. Bár nekem csak francia rúd van bár máshogy lehet nem is tudnám megfogni amilyen nyomi vagyok :DDD

Amúgy nekem sem könyék fáj, hanem jóban beljebb az alkar hajlító izom vége, ahol talán ha jól néztem képeken az inszallaggal kapcsolódik. Szóval gyanús hogy nem csak az ízületeim szarok hanem a szalagok is (lásd tricepsz szalag gond, az mondjuk könyék környékén inkább).
Azért próbáltam utána nézni mert sokak tényleg könyököt fájlalnak, nekem meg egyértelműen nem az fáj, hanem az izom. De attól az ok és a szindróma neve ugyan az.

Most én is pisztolyozom és várom a csodát. Az tuti hogy ha másra nem tüneti kezelésre jónak tűnik

"Oh my Goa'uld!"

(#190550) Peaceliker válasza m3ss (#190548) üzenetére


Peaceliker
addikt

+1
Én is így voltam hogy lehet 20% sem ér(és gyanúsan nem annyi a difi) annyit, hogy 2,5x annyit legyen az edzési időm (nekem 2 óra fölé kúszott már). Idő az ami még annyi sincs mint pénz ;]

Ijk

Persze, valójában mozgás, majdnem mindegy mi. Abban lehet eltérés (egy kevés százalék) hogy pont neked hogy jobb. De amíg van kedv, erő és bejön. Addig valóban majdnem mindegy :R

Amúgy én senkit nem akarok semmire rábeszélni, csak élménybeszámoló a részemről. És nekem is hihetetlen volt hogy kevesebb munkával lesz több eredmény?? És nálam (!) pedig így lett. Oszt örülök neki mint állat, ennyi :DDD

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.