Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190451) python1 válasza aldebaran (#190450) üzenetére


python1
veterán

Ez is igaz, vagyis, pontosan ezt írtuk mi is, csak másként, de nyugodtan írja ki magából mindenki. :DDD

(#190452) scdlsc válasza Dorian (#190438) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ezt írtad: "A színhúsban nincsenek, vagy csak elégtelen mennyiségben a kollagén alkotó aminosavak."

Előtte írtam ezt: "Az elsőrendű (komplett) fehérjék valamennyi esszenciális aminosavat a megfelelő mennyiségben, arányban tartalmazzák, ezért egyedüli fehérjeforrásként is elegendőek."

Tehát nem hiányozhat belőle semmilyen aminosav.

A hivatalosan ajánlott fehérjebevitel 0,8 g/kg/nap. Mivel ez a gyúrós topik, ezért gondolom mindenkinek a fehérjefogyasztása legalább 1,6 g/kg/nap. Ha esetleg valami általam nem ismert dolog mégis elégtelen mennyiségben lenne a kollagént alkotó aminosav az elfogyasztott élelmiszerekben, a dupla mennyiség miatt akkor is elegendő kell hogy legyen. Gondolom senki sem csak egyféle élelmiszert eszik, így a változatos étrend miatt is többféle forrásból jut a szervezete (komplett) fehérjéhez. A vegánok meg odafigyelnek a komplettálásra. Tudtommal az emésztés folyamán a szervezet minden fehérjét lebont aminosavakra. Hogy abból mi alapján milyen fehérjét épít a szervezeted, azt tudomásom szerint még nem tudták megválaszolni.

Ezért írtam, hogy felesleges külön kollagént szedni.

(#190453) aujjobba


aujjobba
addikt

Jelenleg Godrosi Adam utmutatasai es edzestervei szerint edzek, a cel tartasjavitas, szalkasan izmos testalkat felepitese, kisebb hasi zsirparna eltuntetese.

Az etkezessel kapcsolatban nem teljesen tiszta szamomra, hogy az (esti, keso delutani) edzesek utan mit kellene fogyasztanom.
Sok helyen irjak, hogy a szenhidratot potolni kell, de ha epp szalkasitok es a hasi zsirt szeretnem leadni, akkor ez nem egyertelmu, hogy tenyleg kell-e.
Marmint elvben a zsirt a bevitt szenhidratok utan kezdi el egetni a szervezet, nem?

Szoval menjen a szenhidratban gazdag etkezes edzes utan, vagy inkabb feherje?
Proteint iszok minden nap, kedd-csutortok-szombat az edzesnapok, illetve vasarnap futok.

Egyébként nagyon tetszik a streetworkout vonal, 3 honap alatt sokat alakultam, izmosodtam, tartasom sokat javult.
Olyan izmok nottek ki a hatamon, gerincem korul, amikrol nem is tudtam, hogy illik letezniuk :)

[ Szerkesztve ]

(#190454) height


height
aktív tag

Sziasztok, a jobb testtartás érdekében, gondolkodok hogy be kéne ruházzak egy húzódzkodó állványba, ill. lehet vállaim kattogása is megszűnne, van itt olyan aki használ ilyet ?

(#190455) aujjobba válasza height (#190454) üzenetére


aujjobba
addikt

Godrosi - Street workout mindenkinek

Nem reklamnak szantam, de en epp amiatt indultam el ezen amiert te, es ez nagyon bevalt. Megerosodott annyira a torzsizomzatom, hogy korrigalta a rossz testtartast (alul es felul keresztezett szindroma, elore dolt csipo es beesett vallak, gorbe hat).

Huzodzkodo allvany a sima decathlon fajta (17ezer forint korul, falra felfuros), szinten dekas tolodzkodo allvany, plusz gyűrűt vettem ugyanott.
Teljesen jok.

[ Szerkesztve ]

(#190456) height válasza aujjobba (#190455) üzenetére


height
aktív tag

Én valami, hasonlóban gondolkodom, mert nem akarom a falat fúrni, nem saját lakásban lakom.

[ Szerkesztve ]

(#190457) aujjobba válasza height (#190456) üzenetére


aujjobba
addikt

Amit linkeltem falra felszerelheto (es osszecsukhato) tarto ruddal egyutt.
Mi egyeb kell a huzodzkodashoz?

(#190458) Dorian válasza scdlsc (#190452) üzenetére


Dorian
félisten

"Az elsőrendű (komplett) fehérjék valamennyi esszenciális aminosavat a megfelelő mennyiségben, arányban tartalmazzák, ezért egyedüli fehérjeforrásként is elegendőek."

De ez egyszerűen nem igaz. Ha a szervezetünkben nagyobb szükséglet merül fel, máris nem elegendő ez az arány, és a nem esszenciális aminosavakat sem tudja előállítani a szervezet az elegendő mennyiségben, főleg fiatal kor után egyre kevésbé.
Két példa:
A kollagén legnagyobb részét pl. a prolin (15%) és glicin(30%) adja. Mind a prolin, mind a glicin két olyan fontos aminosav, amely nem fordul elő állati eredetű húsokban nagy számmal, pedig a nyugati kultúrákban az emberek zöme húsok fogyasztása révén visz be a szervezetbe fehérjét. Ez azt jelenti, hogy az emberek étrendjében ezek az aminosavak nem szerepelnek - mivel rendszerint kerülik a lehető legjobb természetes források fogyasztását, mint amilyenek a belsőségek, a bőrös, porcos részek. Tehát hiába szerepel az állati hús mint megfelelő fehérjeforrás, ha az étrendben csak ennek egy része, a színhús szerepel

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190459) Dorian válasza aujjobba (#190453) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190460) python1 válasza Dorian (#190458) üzenetére


python1
veterán

Én pont ezeket imádom a legjobban, ma is én ettem meg a csirke bőrét, porcokat az egész család ebédjének a maradványait.
Kocsonyát, pacalt, májat, velőt mind imádom. :DDD

(#190461) Mustármag válasza Peaceliker (#190427) üzenetére


Mustármag
őstag

Jogos, tényleg csak arra kellene fokuszálnom hogy újra önfeledten tudjak edzni.

Munka közben olvasgattam a fórumot, u-h kora este el is mentem egyet sétálni,1 óra 3,8km, a végén úgy gyalogoltam ahogy a csövön kifért, és végig jól éreztem magam :C


#190439 S e t h
Közvetlenül az edzéshez nincs, a magas pulzus okozza a szorongást, és ha ki csúszik a gyeplő, akkor jön a halálfélelem amit egyértelműen szívritmus zavar emléke hoz elő.(azt a pár órát nem kívánnám senkinek)

Két kardiológusnál voltam, az egyikhez a háziorvos küldött SOS-ban a történtek után, szív ultrahang később 24 órás EKG+vérnyomás, a másik a kezelőorvosom aki eredetileg vizsgált vagy 10 éve, mind 2 azt mondta hogy egészséges vagyok, szedjem újra a gyógyszert és mehet minden mint azelőtt. (valószínűleg a gyógyszer hiánya, a rossz alvás, a sok stressz, és a túlhajszolás együtt okozták végül a ritmus zavart)

Tehát gond csak a fejemben van, de ezzel tisztában vagyok.

A rendelkezésemre álló forrásokból próbálom kihozni a maximumot hogy újra nyeregbe kerüljek.

Köszönöm a biztatást, igyekszem. :)

(#190462) Mustármag válasza scdlsc (#190452) üzenetére


Mustármag
őstag

A végére válaszolnék. Hogy mire használja fel a szervezet a lebontott tápanyagot egyszerű logika, az ember egy túlélésre tervezett "gép" tehát oda fogja felhasználni ahol a legnagyobb szükség van rá. Aztán jönnek a hormonok amik befolyásolják hogy hol és mit tud felhasználni a szervezet. Majd a vitaminok mennyisége szintén befolyásolják. Összességében a legfontosabb élvezi az előnyt, ami hosszútávon leginkább biztosítja a túlélést.

Plusz a húsnak más az aminosav profilja mint a a bőrnek/csont/ízületnek, tehát ha valaki csak színhúst eszik akkor nem lesz alapanyaga más kötőszövet létrehozásához.

[ Szerkesztve ]

(#190463) Dorian válasza Mustármag (#190461) üzenetére


Dorian
félisten

Légzéstréninget próbàltál már? Több ismerősöm is így tartja kézben a pànikrohamát. Állítólag nagyon kicsivel elotte lehet érezno, h jönni fog, és akkor elkezdve a megfelelő légzést, nem tör ki.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190464) Peaceliker válasza Mustármag (#190461) üzenetére


Peaceliker
addikt

Na, frankó, ez jó hír :DD
Igazából, igen ennyi, amit mondasz is valójában. Tudat alatti részed kell csak meggyőzni, hogy nincs gáz. Ennek első lépése, hogy tudatosan is tisztában légy ezzel (ez pedig már meg van) és próbálj meg nem még fejben is rástresszelni.
Jó lesz ez, hajrá :R

"Oh my Goa'uld!"

(#190465) OPiiPO válasza height (#190456) üzenetére


OPiiPO
veterán

Egy hasonló állvány van nálam felhúzva, kitűnő segítséget nyújtott covid alatt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#190466) marked one94 válasza Dorian (#190463) üzenetére


marked one94
őstag

Megtudom erősíteni, hogy a megfelelő légzés begyakorlása segít gyorsabban elmulasztani. Én is panikrohamos vagyok ha stresszesebb időszakban vagyok. Én ha érzem hogy kezd eluralkodni rajtam mindig elkezdek nyújtani és figyelni a légzésre+magnéziumot veszek be.

You'll Never Walk Alone

(#190467) troller válasza Mustármag (#190461) üzenetére


troller
senior tag

Pánikolásra én ajanlanám az orbáncfű és a kudzu kapszulák szedését, szerintem sokat segít.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#190468) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani olyan alkalmazást androidra, amiben lehet az edzést rögzíteni és kiszámolja pl az elégetett kalóriát, vagy legalább tudok benne edzéstervet készíteni? Eddig a Life Fitness appját használtam de csak a kardió gépek vannak benne az edzőteremben, a rendes gépek közül elég kevés van benne, plusz a kézi súlyzós gyakorlatokat egyáltalán nem tudom rögzíteni benne.

(#190469) Flash Gordon válasza Mustármag (#190426) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Talán tunningolhatsz a pulzusodon valamennyire ha edzés előtt beveszel mondjuk 1000mg taurint, meg 3g arginint.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#190470) Flash Gordon válasza troller (#190467) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

+1, meg a theanine-t is idehoznám.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#190471) Peaceliker válasza F_Gergely (#190468) üzenetére


Peaceliker
addikt

Én a hevy t használom. Emlegetett kalóriát nem számol. Azt én egy huawei health el nézetem. Ehhez persze kell legalább egy band karkötő, de elég aprópénzért kapni már őket.

"Oh my Goa'uld!"

(#190472) Tyler Durden válasza F_Gergely (#190468) üzenetére

Nálam szintén hevy az edzés trackre és ez van összelőve egy apple watch-al, számomra tökéletes. Hevy előtt a Strong-t használtam, de a másik sokkal jobb, főleg, hogy óráról is tudom kezelni.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#190473) Dinter


Dinter
addikt

Hirtelen teljesítményvisszaesés mitől jelentkezhet? Ma az elmúlt hónapok leggyengébb edzése volt. Múlt héten értettem, mert akkor jöttünk vissza 4 napos nyaralásból, de most egész hétvégén itthon voltunk. A 80kg-t nehezebben bírtam kinyomni, mint két héttel ezelőttig a 100kg-ot :F
Rossz alvás? Szombati lábazás még kihatna? Meleg? (bár egész nyáron az volt)

(#190474) S e t h válasza Dinter (#190473) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az hogy egész nyáron meleg volt az pont az jelenti, hogy egy ideig tudja tolerálni a szervezet, de egy idő után azért jelzi, ha melegben edzel és/vagy dolgozol és/vagy próbálsz pihenni .

Nálam meg nem sok minden vesz ki annyit belőlem, mint a nyaralás.

Én most éppen wellnessezek, kilómétereket úszok, kirándulok a mocsadék időben, zabálom a sok xart, hát kíváncsi leszek az első edzésre, de most kb. úgy érzem magam, mint akit most húztak ki a Balatonból és korcsolya van a lábamon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#190475) Dorian válasza Dinter (#190473) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell nagy dolgokra gondolni, ilyesmi simán előfordulhat kevesebb alvastól, több stressztől, bármitől.
Nekem a szombati guggolás-felhúzás-fekvenyomás után meg mindig izomláz van a combomban, mára ezért tettem kis izmokat, váll-bicepsz-tricepszt, meg 2x 15 pec bicajt, h a combom is meg át legyen mozgatva.
Csüt-ön indul a nyaralás, azert egy fel órás has+fekvőt csinalok majd 2 naponta, ahhoz nem kell semmi

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190476) height válasza OPiiPO (#190465) üzenetére


height
aktív tag

Melyik üzletben vetted ? Egy linket tudsz a termékről dobni ide válasz mezőben ? :)

(#190477) OPiiPO válasza height (#190476) üzenetére


OPiiPO
veterán

Decathlon.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#190478) Mustármag válasza Dorian (#190463) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem, de utána fogok nézni hogyan csináljam, köszönöm a tippet
.
#190467 troller

Köszönöm a tippet, eddig csak az ashwagandhát próbáltam, de az fordítva sült el, soksok oknélküli szorongás lett a vége. De nem félek a kísérletezéstől.


#190469 Flash Gordon

Nagyon ritkán fogyasztok koffeint, ezért érzékenyen reagál a szervezetem a koffeinre és a koffein szerű vegyületekre, ilyennel nem kísérleteznék.


Mindenkinek köszönöm a biztatást, és a segítséget :R .

(#190479) tisn


tisn
addikt

tegnap ket het utan elmentem a terembe, meg enyhen faj a derekam. rossz otlet volt, ujratervezes.

(#190480) Dorian válasza tisn (#190479) üzenetére


Dorian
félisten

Most jobban faj? Miert nem csinalsz egyelőre csak olyan gyakorlatokat amikbe nem szól bele a derék?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190481) Peaceliker válasza tisn (#190479) üzenetére


Peaceliker
addikt

Tegnap eszembe jutottál, majdnem a te sorsodra küldtem magam (vagyis még nincs kizárva hogy de).
Túlvállaltam magam(70kg lehet még sok) +tenisz könyök most szarabb és a kettő együtt elég volt arra, hogy döntött törzsű evezésnél ne a derekamra figyeljek, hanem az alkar fájdalmat akarjam leküzdeni és úgy meghúztam a derekam hogy csak. Persze ezen felbasztam magam és csináltam egy kisebb súllyal egy hosszabb sorozatot... Aztán letoltam az edzést, mondom rohadjon meg.... De estére új fajt a derekam hogy már gyógyszerhez nyúltam és para is kezdett rámjönni hogy csináltam egy újabb gerincsérvet magamnak :W :O

De mára szerencsére jobb, lement reggel a lábedzés is, még goblet squat sem volt vészes.
Mondjuk most megint jobban fáj picit és kényszer járásom van. Ki van tolva a seggem, mint egy kacsának :DDD De egyelőre jobb mint tegnap, akinek bazira örülök.

Neked amúgy mitől is jött elő? És pontosan hogy, mitől fáj?
És jobbulást :R

"Oh my Goa'uld!"

(#190482) aelod válasza Peaceliker (#190481) üzenetére


aelod
veterán

Ha van rá mód és lehetőség akkor a döntött törzsű evezést melltámaszos padon végezd.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#190483) tisn válasza Dorian (#190480) üzenetére


tisn
addikt

nem, kb. valtozatlan volt. de egy darab smith keretes 30fokos pados fekvenyomastol elkezdett fajni, ugyhogy valtottam a teremben gerinctornara. meg kis trx volt, azt birta, probaltam gepen futni de az sem ment.

derek mindenhez kell kb. erre akkor jossz ra, amikor faj :)

marad az uszas, bico, gerinctorna kombo.

(#190484) tisn válasza Peaceliker (#190481) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast, ovatosan

Neked amúgy mitől is jött elő? És pontosan hogy, mitől fáj?

asszony yarisabol szalltam ki :)

fura mert ket hete tart, es vandorol, kezdodott jobb oldalon, majd kozepen, most baloldalt faj. szerintem a rossz tartas amit az elso okozott, most mindig mas izom terhelodik tul :(
(de az elso volt a legszarabb)

de csak vege lesz mar.

(#190485) Peaceliker válasza tisn (#190484) üzenetére


Peaceliker
addikt

Lehet valami becsípődés.
Amúgy igen. Nagy igazság, hogy akkor jössz rá melyik izom hova kell ha fáj. Tenisz könyök is sokszor jelzi mennyire dolgozik éppen az alkar :W

"Oh my Goa'uld!"

(#190486) Dorian válasza aelod (#190482) üzenetére


Dorian
félisten

En inkább csinalok helyette fűrészt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190487) Flash Gordon válasza Mustármag (#190478) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

A taurin és az arginin csökkenti a vérnyomást és jótékonyan hat a keringésre, pont a koffeinnel ellentétes a hatása...

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#190488) aldebaran


aldebaran
őstag

Tegnap nekem is megfájdult a derekam. Az Aliról rendeltem egy ilyen mágneses derékövet az ilyen esetekre. Nekem segít.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#190489) Peaceliker válasza aldebaran (#190488) üzenetére


Peaceliker
addikt

Övet én is rendeltem.
Van egy patikában kapható nekem, azokat segített amikor kecó felújítás ment (sérv után pár évvel, még akkor is marha szar volt a derekam), de azt kifogytam :Y :C
Tegnap fel akarom rakni, erre tépőzár végén sem tartott semmit.. Mondom de sukár lettem basszus ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#190490) aldebaran válasza Peaceliker (#190489) üzenetére


aldebaran
őstag

Vissza kell híznod az öv miatt ;] :D :P

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#190491) Peaceliker válasza aldebaran (#190490) üzenetére


Peaceliker
addikt

Azaz :DD
Hát a nyár vége erős lett (kis fagyi meg ez meg az), fogyás megállt, bár legalább hízás sincs még.
De övet veszek inkább másikat :DDD

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#190492) Dorian válasza Peaceliker (#190491) üzenetére


Dorian
félisten

Ehh, én is majd egy hétig anyam kosztját ettem, meg persze a kánikulai jegkrémsör... hát, nem kockás hassal megyek csütörtökön a tengerpartra :DDD

Izomláz: még ma is komoly izomlázam van combban-seggben a szombati guggolástól, ez nem hiszem, h normális dolog, és az ilyen szintű izomláz talan túlzott karosodásra is utal. De most mit csináljak, ezzel a súllyal megy az 5x10. Ha kisebb súllyal csinálok 20-azt, azzal meg odavágok a hipertrófiának. Érdekes, a többi izmomnál csak egy enyhe, rövid, vagy semilyen izomláz van ugyanilyen terhelésre. Az sem igaz, h azert mert összetett gyakorlat, mert pl. felhúzásnal sincs ilyen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190493) Peaceliker válasza Dorian (#190492) üzenetére


Peaceliker
addikt

Láb-comb-fenék részén nekem is hosszabb az izomláz. Szerintem rendben van az. Főleg, hogy ott sokszor nem másnap jön hanem harmadnap.
Mondjuk nekem bárhol tud 3 napig lenni, igaz utóbbi időkben nem annyira jelentős, mondjuk másfajta lett az edzés is

"Oh my Goa'uld!"

(#190494) python1 válasza Peaceliker (#190493) üzenetére


python1
veterán

Ha számít valamit, nekem 2-napnál tovább nincs izomlázam, közben áttérek heti 3-napos teljestestes edzésre.

(#190495) Peaceliker válasza python1 (#190494) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nagyon okosat nem tudok rá mondani, mert ahogy olvastam mai napig nem tudni az izomláz mitől jön pontosan és mit csinál :))
Azt is tudom, hogy izomláz nélkül is lehet eredményes egy edzés. De nekem kb mindig van

"Oh my Goa'uld!"

(#190496) python1 válasza python1 (#190494) üzenetére


python1
veterán

Nekem is van mindíg, de elmúlik, viszont minél sűrűbben edzek meg egy izomcsoportot, annál hamarabb múlik el.
Volt, hogy heti 5x edzettem vállat, bicepszet szóval minden nap, akkor már másnapra elmúlt.
Vegyük a fekvőtámaszt példának, ha mondjuk nem csinálsz 3- étig, akkor egy kiadós fekvőtámaszozástól is van elég komoly izomláz, de ha mindennap csinálod, akkor csak egy nagyon gyenge.
Mivel nem verseny a célom, ezért ismét visszatérek a sűrűbb heti edzésre, nekem így rövidül le az izomláz, és fittebb is leszek, izmosodni, meg így is fogok annyit, amennyit a kajával beállítok.

[ Szerkesztve ]

(#190497) Dorian válasza Peaceliker (#190495) üzenetére


Dorian
félisten

Most már biztos, h nincs köze a tejsavhoz, és a szarkomerek sérüléséhez is csak közvetlenül, ugyanis nem feltétlenül lesz izomláz az edzéstől de edzés nelkül is kiváltható.
Az a legvalószínűbb, hogy az idegrendszer váltja ki ezt a fájdalmat amolyan figyelmeztetésként a szerinte túlzott terhelésre.
De az még nem tiszta, hogy esetleg a miofibrillum sérülése nem teszi- e lehetővé, h ekkor maguk az idegvégződések is megsérüljenek mert az akkor nem egy okos.dolog hosszú távon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#190498) python1 válasza Dorian (#190497) üzenetére


python1
veterán

Nézd 53 vagyok, világ életemben minden edzés után volt izomlázam, semmi bajom nincs, meg a közvetlen környezetemben legalább 10 ilyen emberről tudok jelenleg, akinél szintén nibncs semmi gond.
Nem kell túlgondolni.
Napi 8-óra fizikai meló, utána itthon 2-óra a lakáson, edzés 70 perc heti 5 alkalommal, erre még jön a heti 3-4 kiadós úszás, azt semmi.

[ Szerkesztve ]

(#190499) Mustármag válasza Flash Gordon (#190487) üzenetére


Mustármag
őstag

Nekem valamiért még úgy volt meg mint koffein hatású szer, az arginint csak ebből következtettem és mellé csaptam.
Bocsánat a tévedésért.

Köszönöm a tippet :R , utána nézek majd az orbáncfűvel és a kudzuval együtt.

(#190500) python1 válasza Mustármag (#190499) üzenetére


python1
veterán

Ráadásul edzès előttinek is tökèletes a Taurin.
Nem pörgető, inkább olyan hatása van mint a kreatinnak.

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.