Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) johnywalker


johnywalker
őstag

"EPYC szerverprocesszor megjelenése óta az AMD 29,5-szeresére növelte a részesedését" - ez így biztosan helytálló?

(#2) Mikeee89 válasza johnywalker (#1) üzenetére


Mikeee89
senior tag

23,6%-on áll most, előtte lehet mínuszban voltak :D

(#3) Pikari válasza johnywalker (#1) üzenetére


Pikari
addikt

A 0% körüli szerverpiaci részesedésről nem nehéz 29.5x-re növelni a részesedést, de szerencsésebb lett volna a konkrét adatokat bemutatni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) Doratov


Doratov
csendes tag

A szó, amit kerestek: osztás. 23,6 osztva 29,5-del = 0,8 %

(#5) rodrigez válasza Doratov (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

Köszönöm, hogy nem nekem kellett :D

(#6) ricsip válasza rodrigez (#5) üzenetére


ricsip
addikt

sima százalékokkal bármilyen eltorzított statisztikát meg lehet magyarázni. A százalékpont-os változás sokkal egyértelműbb adat lenne.

[ Szerkesztve ]

-

(#7) kromatika válasza Pikari (#3) üzenetére


kromatika
veterán

Pontosan.Ez így fars. :(

(#8) nuke7 válasza kromatika (#7) üzenetére


nuke7
veterán

1) fals..?
2) miért lenne az, ha 0.8% volt a szerverpiacon a részesedésük az Epyc előtt..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#9) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Ez igen. Vajon hogy áll a radeon / gaming részleg, volt valami hírecske az MSI-vel kapcsolatban is, kár hogy arra nem jutott erőforrás.

Egyébként 7 év alatt:

[ Szerkesztve ]

(#10) pupehap válasza Albus_D (#9) üzenetére


pupehap
tag

Téged már vártunk....

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#11) Cyberboy42 válasza Pikari (#3) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Szerintem meg nehéz, rohadt nehéz. Egy olyan piacon kellett talpra álni, ahol egy gigaóriás üldögélt, mindenféle keresztszerződésekkel, meg biztosítékokkal. Vannak cégek ahol nem vehettek epycet, mert kb. meg volt tiltva hogy más legyen mint intel, még akkor is ha nyilvánvalóan jobb termék volt az AMD-s proci. Ha nem lett volna annyival erősebb az Epyc, lehet nem is létezne már a cég, az asztali gépeknél is már csak a fanok tarotották magukat. Úgyhogy igen, közel 30 szorosára növelni a részesedést pont hogy a legnehezebb, amikor a 0-rol indulsz. márcsak a bérgyártónál lefoglalni a megfelelő mennyiségő lapka legyártást nehéz lehet belőni, hogy ne is gyárttass sokat, de ha kéne a termék azért legyen honnét adni belőle.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12) spect80 válasza Albus_D (#9) üzenetére


spect80
senior tag

Kiváncsi vagyok a mintavételezés modszertanára, és arra is, hogy a desktop cpuknál mi az a 22q3-as hirtelen intel kiugrás, majd visszaállás

(#13) Albus_D válasza spect80 (#12) üzenetére


Albus_D
aktív tag

(#14) himpike


himpike
aktív tag

A Steamen most 34% körül van az AMD cpu részesedése... Ha a saját eladásainkat nézem kb reális. AMD-s noti valahogy kevés van még most is.

(#15) Pikari válasza Cyberboy42 (#11) üzenetére


Pikari
addikt

mert kb. meg volt tiltva hogy más legyen mint intel

Ennek nem az az oka, hogy csúnya keresztszerződések vannak, meg bérgyártók, meg lefoglalás, meg hogy mi milyen erős.

Ilyen hibák voltak AMD oldalon, hogyha lement a szerver sleepbe, akkor soha többé nem ébredt fel a gép, PCI/PCI-e boot option romok randomra nem indultak, nem működő hot swap, hot swaptól állóra fagyó gépek, eddig jól működő featurek bios update után leállása, ram trainelése bootoláskor 4-5 percen át... nem sorolom tovább, szoptam vele eleget. 20 év alatt nem bírták javítani. Az amd szerver termékei annyit sem értek, mint egy határ füstölgő szar, ezért volt 0%-os piaci részesedésük.

Mégha mostanra ezeket mind ki is javították, akkor sem használnék AMD-t szervernek még legalább 10 évig, mert biztosan ki fog dőlni az egészből a szar akkor, amikor nem számítasz rá.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#16) Héraklész


Héraklész
junior tag

A mobil-részesedés az AMD gyártáskapacitásán múlott, hiszen alig lehet(ett) kapni AMD-s laptopot. Nem értem miért?
Ha opció lenne, sokan azt vennék/vették volna.

(#17) hahakocka válasza himpike (#14) üzenetére


hahakocka
senior tag

Ami elég gáz, mert pl Amazonon, német s osztrák boltokban sokkal olcsóbban kapni erősebb AMD-s gpu-s procis (Erősebb, magasabb GHZ-es proci, NV nél erősebb vga több vrammal) laptopokat. De itthonra valamiért nincs forgalmazva. Kintről kell rendelni. Sokszor 100-200e ft közt is olcsóbbra jönne ki amúgy. Csak hát az a marketing és a forgalmazás kivételezése.

10-20 éve egyszer rossz volt akkor mindig rossz lesz az a márka? Akkor nem lett volna 4-4 AMD-m és Intelem eddig. Most épp az új Intel procikra hallani elég rossz dolgokat. Elfüstölések és hogy a teljesítményt szoftveresen lejjebb kellett engedni , magas fogyasztás, totál nagy erős hűtés kell stb Igaz ezek a 'sima' procik nem a server.

[ Szerkesztve ]

(#18) Pikari válasza Héraklész (#16) üzenetére


Pikari
addikt

Mert nincs passzív (6w körüli) termékük, így a nas/netbook/passzív laptop/htpc/hasonló piacokat teljes egészében az intel uralja az N / pentium n / celeron n szériával. Az amd laptop processzorai 15w körül kezdődnek, ez már eleve bajos, mert csak aktív hűtéssel szerelhető, de egy fokkal komolyabb akkumulátor is kell mellé, az alaplap is bonyolultabb a komolyabb vrm, áramellátás, és tápegység miatt, ezzel az amd elérte, hogy ennek a piacnak nagy részére kapásból be se legyen képes lépni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#19) hahakocka válasza Pikari (#18) üzenetére


hahakocka
senior tag

Mondjuk ez igaz. én a gamer laptopokra gondoltam hogy ott nagyon jók az AMD full buildek. Csak hát a gamer az szűk piac gondolom. Ugyanúgy a VGA-nál is emiatt nagyobb az Intel és NV részesedése a sok igpu-s laptop, keretszerződés stb miatt mint ami a valós pl gamer piacon. Szerintem.

(#20) Busterftw válasza hahakocka (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

"Csak hát az a marketing és a forgalmazás kivételezése."
Nem marketing kerdese, az AMD nem gyartat eleget a piacra.
Ha nem vetted volna eszre, az osszes ilyen termek launch ugy indul, hogy kb kesik honapokat es alig kapnak a gyartok.

Az OEM-ek ezt nem engedhetik meg, mert evente millios tetelben kell nekik cucc az epp aktualis uj hardverbe-laptopba.
Koze nincs a marketinghez.

[ Szerkesztve ]

(#21) Pikari válasza hahakocka (#19) üzenetére


Pikari
addikt

Elég kevés gamer van, meg nem is lehet egyszerűen meghatározni, hogy mi a gamer. Steam statisztikákban se csak azok a fajta gamerek vannak, akik csúcshardvereken napi 2-3 órát játszanak, hanem sokan pl ott játszanak azzal a 3 db 10 éves játékkal néha, amit anno megvettek, meg ott chatelnek egy-egy emberrel. Cserébe sokan mobilon játszanak, és ők már többen vannak, mint a pc-s játékosok. Eladási számokat tekintve a gamerek a teljes laptop és pc piac 1%-a lehet. A profit az már biztos nagyobb rajta, de az meg az eladások számából nem látszik.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) Yany válasza himpike (#14) üzenetére


Yany
addikt

Én pl. ez az, amit rohadtul nem értek. Én kimondom, amit itt nem szabad fanhordák haragja nélkül: a grafikus részlegük gáz, fos, szar. De CPU-ban olyan szinten felmossák a padlót összességében a konkurenciával, hogy érthetetlen, hogy ezt a piaci részesedés miért nem tükrözi élesebben. Főleg a notiknál. Fogyi/teljesítményben, architekturában és securityben is messze jobb az AMD. Mit csinálnak a notigyártók? Hol vannak az AMD termékek?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) Apollyon válasza Héraklész (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még régebben volt valami cikk, hogy csak limitált gyártáskapacitást tudnak vásárolni bérgyártótól, és balanszolniuk kell, hogy mennyi CPU-t vagy GPU-t gyártatnak stb.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Busterftw válasza Yany (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig már több éve tudjuk mi van.
Nincs elég. Az OEM-eknek minden évben sok, nagyjából fix mennyiség kell hardverből, mert minden évben jön az új Spectre, XPS, Yoga széria ésatöbbi.

Az AMD termék launchok pedig nincsenek a toppon.
Bekopog a Dellnél az AMD, hogy hahó jön a Phoenix Februárban, #kettéhugyozza.
Dell azt mondja oké, kell 20 millió.

Ja hát csak 100ezer lesz és az is késni fog fél évet.
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#25) Busterftw válasza Apollyon (#23) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami egy nagy marhaság, mert COVID után például mondtak vissza megrendelt wafert.

[ Szerkesztve ]

(#26) himpike válasza Yany (#22) üzenetére


himpike
aktív tag

Fogalmam sincs hogy mi a helyzet, mi javarészt HP-t forgalmazunk és az alsó de már használható szegmenst r3, r5. Számomra az AMD fura módon hangosabbnak tűnik zajban. De hogy az mi miatt van, azt nem tudom.

(#27) eldiablo válasza himpike (#26) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ó, ennek is meg lehet az oka:


AMD-s laptopoknál előfordul, hogy elfelejtenek elég levegőt adni a ventillátornak. :DDD

(#28) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Hp Paviliont hasznalok mar vagy 7 generacio ota az elsőt meg i5-2520m-el, utolso Intel egy i3-7100u volt talan vagy 6-8 éve.

AMD Ryzenre valtottam mar egy ideje most epp 5300u-val de a kovetkezo is Ryzen lesz, egyszeruen ar/ertekben nem eri meg az intel, az intel matricaert nem fogok fizetni a palmresten 30-50 ezerrel tobbet.
Tokre elegedett vagyok a Ryzenes notikkal, proci + igp fronton nagyon jo kis teljesitmenyt adnak mar alsokategoriaban is.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#29) djbb534


djbb534
tag

De szépen meg van fogalmazva ez a cím ;] a ~nulláról mondjuk minden rekordnak számít :))

the way it's meant to be played

(#30) Meridian válasza LurkerSheik (#28) üzenetére


Meridian
senior tag

Én a héten vettem egy Ryzenes laptopot. 130ezerért, az EMAG-ról. (Lenovo Ideapad Slim 3 - 16GB RAM, 512 SSD, Ryzen 5 5625U). Brutális. Még játszani is lehet vele, pedig nem ez a profilja. Az inteles hasonlók 160-180 körül lettek volna, és harmatgyenge GPUval, bár persze nem játék a célom, de ugyanakkor az OBS Studió nagyon szereti a Radeon GPU-kat a x264/265 enkódolásnál :) Az intelt megkevésbé.

Jah, és ami durva, ebbe az árba még belefért az is hogy a billentyűzet háttérvilágítást kapjon. Legtöbb laptop, aminek van ledes megvilágítása a billenytűzetnél az 200K felett van...

Tudom, jön 8ezres széria, AI titulussal, de emiat szvsz kezdetben aranyárban lesznek, ehhez képest. Nem akartam már várni, és ennyi pénzért ez a laptop ajándék volt.

Már csak azt nem tudom mit kezdjek 2011-ben megvett, de mára már csak korlátozottan jó HP Probook 4740s-es laptopommal... értéke már nulla kábé (főként amiatt mert csak 8GB-ig lehet bővíteni, köszönjük Intel...)

(#31) ricsip válasza Meridian (#30) üzenetére


ricsip
addikt

már csak korlátozottan jó HP Probook 4740s

Linux Mint-et raksz rá, azzal esélyesen még sokáig elmuzsikál.

A max 8GB RAM-ot pedig nem biztos h. mindig el kell hinni a HP-nak, van h. csak azért írnak rá annyit mert amikor eredetileg megjelent, az volt a maximum. Hacsak nem az intel mondja a processzorra... bár ott is elő szokott fordulni h. hülyeseget ír az ARK. Btw. milyen processzor van benne?

-

(#32) NandoXXL válasza Meridian (#30) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ha már ennyit irkálsz:
Jó lenne ha adott áron megvásárolható notit írkálnátok, 110-130e az a Ryzen 5300u..
(ez a szerencséd volt nyertél a sorsjegyen esete: nem általánosítható, picit gondolkodjatok :R )

(#33) Meridian válasza ricsip (#31) üzenetére


Meridian
senior tag

"A max 8GB RAM-ot pedig nem biztos h. mindig el kell hinni a HP-nak,"

Sajnos csak 8GB. 2 slot van, vettem hozzá 8GB-os modulokat, elindul de 40 másodperc helyett 3 percig gondolkodik, majd elindul, és amikor elindul akkor is furcsán meg-megáll gondolkodni... nagyon fura. Pedig látja a 16GB RAM-ot, de mégis valami nem stimmel neki. Mivel korábban 4+2 (6GB) volt benne próbálgattam azt is, hogy csak az egyik új 8GB-ás és mellé pluszban a régi 4GB modul tettem, de ugyanaz. Legújabb BIOS frissítés után sem változott. A CPU i5 2450M laptop proci. Elviekben tudfja a 16GB RAM-ot kezelni.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-2450M+%40+2.50GHz&id=800

(#34) Meridian válasza NandoXXL (#32) üzenetére


Meridian
senior tag

Igen, ennyi volt az ára.

Ez a laptop:
https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-3-15-6-fullhd-laptop-amd-ryzen-5-5625u-16gb-ram-512gb-ssd-radeon-graphics-efi-shell-magyar-billentyuzet-kek-82rn0087hv-hu/pd/DZGG5RMBM/?

Ezt én 129990 Ft-ért vettem.
Most megint ~171ezer.

A sztori a következőp volt. Ismerősnek tönkrement a 12éves laptopja (hasonló mint az én régim), és kerestem neki egy jót, jó árban. És ezt találtam, április utolsó hetében, de ekkor 145ezer volt az ára, és ez nem is akciós ár volt. Lecsaptunk rá. Én akkor egy TV-t vettem. Ám nekem is megtetszett ez a laptop, május elején fizu után én is akartam venni egyet, mert láttam milyen jó kis laptop ez a ismerősnél, én telepítettem rá mindent is. És ekkor már 171ezer volt az ára. Hétszentségeltem, meg sopánkodtam, basszus lemaradtam erről... na mindegy, majd akkor kivárom a 8ezres szériát, bár sztem kezdetben túlárazva lesznek, meg majd nem is lehet kapni sem, mert vinni fogják mint a cukrot. (AI hisztéria rulez).

Ám ezen a héten kedden jött egy email az emagtól ezzel a szöveggel:
"Jó hírünk van: csökkentettük a termék árát, ami után érdeklődsz! :)"

Megnéztem, és nem akartam hinni a szememnek... 129990 Ft volt, 10% kedvezménnyel...
Azonnal megvettem :) (már másnap az EasyBoxban volt)
Szvsz kurva jól jártam. Nekem nem játékra kell elsődlegesen, hanem fejlesztek, és otthoni - privát - gyakorlógépnek kell. Erre tökéletesen megfelel. 3300 Ft-ért (beszarás olcsón...) vettem win10pro + office2019pro kulcsot is, ez most is elérhető amúgy. Úgyhogy van aktivált win10 és office is rajta.

Passmark benchmark:

Cinebench R20 pontszám: 3219/549 (multi/single core teszt).

És ami tetszik bene, Lenovo. Tudják mi kell a felhasználónak. Belül van további SSD bővítőhely is, igaz szétszedni kis ügyesség kell, mert nem elég csak csavarokat kicsavarni, ki kell pattintani a kötéseket egy kis műanyaglapka segítségével (iFixit, kék háromszög lapka - aki ismeri, az tudja).
Win10 úgy ment felrá, hogy utána már nem kellett külön plusz drivereket telepítgetni rá.

[ Szerkesztve ]

(#35) ricsip válasza Meridian (#34) üzenetére


ricsip
addikt

Valószínüleg visszament egy kibontott darab, vagy valami kis stikli lehetett vele. Máskülönben 170-ért adták volna csak oda. Nincsenek ekkora akciók ok nélkül a magyar kereskedelemben. Csak a vevőnek nem kötik az orrára. Ilyen sztenderd max 2-3% árrés mellett ezek nem férnek bele.
De ha szerencséd van, nincs (komoly) baja, használd egészséggel.

-

(#36) Meridian válasza ricsip (#35) üzenetére


Meridian
senior tag

Azt külön jelzik amúgy, tudom, mert nézegettük a haveromnak olyan darabokat is. Külön kell bekatintatnod, hogy újracsomagolt terméket vásárolnál - ott ahol van ilyen.
Miután én rendeltem, még pár napig, péntekig ugyanezen az áron elérhető volt, leadtam a drótot másoknak is amúgy. Másrészt ismerősnek április utolsó hetében 145-ért (vagy 144-ért?) vettük, és akkor normál áron volt, semmi akció, meg biszbasz. Az én 10% árengedményem a 144-ből jöhetett le, így lett 129990... (-14ezer). És itt fel volt tüntetve hogy árengedmény 10%.

[ Szerkesztve ]

(#37) Meridian válasza ricsip (#35) üzenetére


Meridian
senior tag

Amúgy semmi baja nincs. Megnéztem a gyártó oldalán a sorozatszáma alapján a garancia 2025 dec 31-ig van. Nekem meg az eMAG 2026. május 15-ig adja.

(#38) Héraklész válasza ricsip (#35) üzenetére


Héraklész
junior tag

Azzal viszont törvényt sértett a bolt, ha nem jelezte.

(#39) LurkerSheik válasza ricsip (#35) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

bontatlan újak voltak annyiért, kollégám is vett.
én óva intettem mert lenovo, nálam az no way, de a vas árában nem rossz.
nem kell bebeszélni h biztos szart kapott a másik :DDD
vannak ennél nagyobb akciók is, ha figyeled az oldalt. ;)

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#40) Meridian válasza LurkerSheik (#39) üzenetére


Meridian
senior tag

"én óva intettem mert lenovo" --> Az a vicc, hogy a gép nem szar. :) Persze nem egy 120Hz-es OLED-es ASUS Zenbook, de nem is ~320ezer volt az ára :)

(#41) LurkerSheik válasza Meridian (#40) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nekem a minosegi problemak es annak kezelese ami miatt off.
Mint a kinai mobilok, papiron brutal dolgokat pakolnak be, aztan szoftveresen meg itt ott hulladek.
HP-val is volt hardver hibam de az egesz gari ugyintezes folyamata nekem peldas.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.