Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) borix válasza ígyvanferi (#39549) üzenetére


borix
őstag

Eléhezni nem éhezhetett el nagyon csak simán besavanyította magát laktát küszöbre nemárt figyelni mert azt sokan benézik.

(#39552) Cranium válasza Chuck Norris (#39547) üzenetére


Cranium
tag

Koszonom szepen, akkor utana nezek, remelem segiteni fog majd!

(#39553) ígyvanferi válasza borix (#39551) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Eléhezni biztos nem éhezett el, mert "jó húsban van". ;] Ritkán edz, rövid fellángolásai vannak ezen a téren, a verseny előtt sem futott hetekig, pocakos, rohadt meleg is volt. Szóval eléggé borítékolható volt, ami történt. De ha egyszer elhatározta... Idén nem lesz félmaratoni táv, bár nem tudom, jön-e, de a tízest azért le tudja tolni erőből.

(#39554) tomcica válasza ígyvanferi (#39549) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Agony pont tudna neked nyulazni 10K-n :K en meg be se terveztem az oszt,de amilyen durva volt a tavasz,egyelore csak szepen rakom a napokat-heteket es epitgetek,aztan majd elborul az agy es benevezek valamire,de egyelore meg nincs terv ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39555) Agony válasza tomcica (#39554) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha környékbeli verseny, akkor szívesen megyek, majd viszem a fehér jelmezt. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#39556) oxox válasza Agony (#39555) üzenetére


oxox
addikt

Nem csak feketében jársz :) ?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39557) emvy


emvy
nagyúr

A mai laza futasnál elszaladt velem a ló.

while (!sleep) sheep++;

(#39558) inf3rno válasza emvy (#39557) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem rossz. :-)

Buliban hasznos! =]

(#39559) anorche1


anorche1
őstag

Itt zugloban google maps szerint tobb futopalya is van, de melyiket lehet szabadon hasznalni? A mogyorodi uti sportpalyahoz multkor elmentem, de ott felujitas miatt nem lehet :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#39560) tomcica válasza emvy (#39557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beromboltad,mi?! :) Felenk hetfon sikerult egy hasonlo,vasarnapi durvulas utan ugye a hetfo az nyugdijas totyoges direkt,a delutani 20km,ugy 16km-t elmorzsoltam szepen lazan,erre osszefutok Viktor kollegammal az utolso 4-en.Eloszor meg nem is tortent semmi,beszelgetunk-csurgunk,egyszer csak azt veszem eszre,h elkezdjuk fokozni-fokozni-fokozni,de porog,de jol esik,de rohogok mar.Nalam direkt nem volt ora,de tudom h o hordja,ha nem mas a pulzus miatt.Rakerdezek - ahol mar erzem,h emberi sebessegen toljuk - hogy ugyan ez milyen gyors mar,erre. valasz 2:50.Na mondom most azonnal abbahagyjuk es letotyogjuk a veget.Allatok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39561) Agony válasza oxox (#39556) üzenetére


Agony
aktív tag

De, most hogy mondod, van fekete nyúl is. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#39562) ígyvanferi válasza Agony (#39561) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#39563) tomcica válasza ígyvanferi (#39562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a Tadese vagyok,nekem is aranytalanul gyorsabb a FM-m,mint a hosszabb futasaim :P
Amugy gyanus,h egy snassz-mezei szenegali bakter lefutna minket :)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39564) Vertigo18 válasza tomcica (#39563) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, csak náluk egy fartlek, az oroszlánnal megy, hazáig...

Vagy hazaér, vagy nem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39565) kk831228 válasza Vertigo18 (#39564) üzenetére


kk831228
addikt

nincs kiszállás félúton.... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39566) oxox


oxox
addikt

Havi terv pipa.. De az utolsó 4nap sok volt 9-10-9-9km

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39567) tomcica válasza oxox (#39566) üzenetére


tomcica
Topikgazda

delutani:

20km benne 4K gumi aztan ez:

(10 x 400m R400)

4K gumi es 4K laza mezitlab a fuvon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39568) inf3rno válasza tomcica (#39567) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ok. :Y Örülök, ha 50m-t le tudok futni így. :))

Buliban hasznos! =]

(#39569) tomcica válasza inf3rno (#39568) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mai edzesen eszembe jutott,hogy a mostani allokepessegemmel es a regi sebessegemmel lehetne rombolni :K (regen sebesseg volt,allokepesseg nem ennyi,most meg forditva)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39570) oxox válasza tomcica (#39567) üzenetére


oxox
addikt

Ez nekem is megy...bringával

Kicsit számolva: ha ez a tempo még megy 1km-ig az circa 30mp–el marad el a Magyar csúcstól

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39571) I02S3F válasza tomcica (#39569) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem azt magyaráztátok, hogy a korral pont így jár mindenki? Vagy nem jól értettem?

(#39572) inf3rno válasza I02S3F (#39571) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem pont így, de ja, nő az állóképesség a korral elvileg és csökken az erő.

Buliban hasznos! =]

(#39573) oxox válasza oxox (#39570) üzenetére


oxox
addikt

Értem úgy, h teljes idő -30sec és közel vagy a csúcshoz...ami azt jelenti, hogy anno szerintem ment is volna neked, h arra kêszülsz. Mi az 5km PB-d?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39574) tomcica válasza oxox (#39573) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2:47 1km-en az egyben is megy,most is...regen 2:30 kornyeke ment,de versenyen 2:24-26-al ugy huztak el mellettem,mintha alltam volna ;]

5km-t regen nem futottam,egyszer 15:50-re ment,mert nem jott el a klubtars es beugrottam 800m utan,hogy a csapat ne veszitsen pontot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39575) inf3rno válasza tomcica (#39574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Emlékszem engem régen beneveztek mezei futóversenyre, aztán küzdöttem egy még dagadtabb gyerekkel, hogy ne legyek utolsó. :D Azóta sem értem, hogy miért pont engem, vagy hogyan gondolták. :N

Buliban hasznos! =]

(#39576) Agony


Agony
aktív tag

Ez a mai nap feltette a júliusra a pontot. :P Ebben a kellemes 32 C°-ban jól esett 20K-t intervallozni, az 1 km kifutáson, már a s*ggemen kúsztam haza, de sikerült. :D

1K bemelegítés

5x
100m @ 3:30-4:00
300m @ 4:30-5:00

10x
200m @ 3:20-3:30
200m @ 3:30-3:40
400m @ 5:00-5:30

5x
100m @ 3:30-4:00
300m @ 4:30-5:00

2K pihenő

10x
100m @ 3:20-3:30 emelkedőre
300m @ 5:30

1K kifutás

UTT megalapozta a hónapot, aztán jött a szegedi FM, most hétvégén meg BP Night Run, de még a kihagyott napokkal is összeszaladt 375 km. Kiváló a táv-hajcsár! :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#39577) tomcica válasza Agony (#39576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy nez ki egy rendes edzes :C :P

ja ma nalam is 199-ig porgott az atlag lepesszam a 400-nal

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39578) danielsz válasza tomcica (#39577) üzenetére


danielsz
tag

Már azt hittem, hogy a pulzus :D

[ Szerkesztve ]

(#39579) tomcica válasza danielsz (#39578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az nem virgonckodott,ilyen rovid tavon 175 kornyekere megy fel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39580) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na félig-meddig megvan a derékfájás oka...

De erősíteni kell a törzsi izmokat is.

Szar a fekhely, emiatt rossz pózba került a derekam... Illetve valószínűleg veszek egy drágább Kalenji cipőt is, és jövőhéttől finoman elkezdem újra a futást.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39581) I02S3F válasza Graphics (#39580) üzenetére


I02S3F
őstag

Kitartás!

(#39582) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
petőfi híd környékén tudtok szép salakos pályát? Vagy nem túl messze tőle?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39583) ígyvanferi válasza oxox (#39566) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tök jól mutat így a statisztikád. :) Tervezed még emelni a távot továbbra is?

Én tegnap tökre elb.sztam, mert nem vittem vizet magammal. Az utolsó ezres résztávra teljesen dehidratálódtam, vattát köptem és csak vonszoltam magam, valami 4:20 körül sikerült kipréselnem magamból. A pulzus persze az egekben, és nem is akart leesni nagyon a levezető kocogás alatt sem. Egyelőre még nem megyek a Badwater ultrára.

(#39584) emvy válasza Speeedfire (#39582) üzenetére


emvy
nagyúr

BEAC pálya, BME mellett.

while (!sleep) sheep++;

(#39585) Speeedfire válasza emvy (#39584) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bárki oda mehet? Milyen feltételei vannak? Én csak ennyi infót találtam, de itt pl nincs futópálya. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39586) emvy válasza Speeedfire (#39585) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom. https://www.beac.hu/szakosztalyok/atletika-szakosztaly/ Van futopalya, a muholdkepen is latszik :).

while (!sleep) sheep++;

(#39587) Speeedfire válasza emvy (#39586) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Rákérdezek, köszi.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39588) bandus válasza Speeedfire (#39585) üzenetére


bandus
veterán

én jártam oda egy darabig, 500 huf a pályahasználat, de néhány ezerért van havi futóbérlet is. de ha csak besétálsz sem biztos, hogy megkérdezi valaki, hogy mit keresel ott.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39589) Speeedfire válasza bandus (#39588) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. Ez jó hír. Igazából csak fotózni készülünk, és ez elég közel lenne a másik helyhez. Nem kellene felmenni a margit szigetig. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39590) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vomero 14 az elegans MILF

Csak egy huszast futottam ma benne,igy rovid beszamolo lesz.A Pega 35 + meg egy kis csillapitas.Van benne anyag,ugy erzed egesz nap tudnatok "csinalni",csak ne kelljen tulzottan felkapni az iramot.
Laza napi munkaslonak tokeletes.Ja,fuvon,dongolt foldesen nyeli a lepest,munka van vele,de aszfalton mintha masik cipo lenne,ott jobban porog.Neutralis cipo,de annyira fogja a labadat,hogy szerintem enyen pronaloknak is jo,es nagyobb sulyu futoknak szinten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39591) Agony válasza tomcica (#39590) üzenetére


Agony
aktív tag

Én folyamatosan a NB Rebelt stírölöm, hogy mikor kerül rá valahol egy kis akció. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#39592) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma kipróbáltam a Vomero 14-et, igazán kényelmes a talpának elülső része...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39593) inf3rno válasza Speeedfire (#39585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Talán az uszodánál megkérdik, hogy ki vagy meg mit akarsz, de szerintem a futópályára bárki mehet. Vagy ha mégsem, akkor tűnj diáknak. :P

szerk:
Ahogy nézem a commenteket, mégis van díj, de nem hiszem, hogy cseszegetni fognak. Egy próbát szerintem megér.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39594) tomcica válasza Agony (#39591) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abbol meg a Propel is okes,de annyira ujak h az iden nem lesznek learazva tuti.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39595) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Keményen szívok már több mint 3 hónapja!
Plantar Fasciitis!!

Olyan színten,hogy az úttesten is fájdalmas,átkocogni a másik oldalra!

Végre javuló fázisba értem,de nagyon lassú a folyamat!
Nyújtás,hengerezés,este bokamerevítő használata.Gyulladáscsökkentő krémek,és a legfontosabb a pihentetés!!
Úgy kezdődött,hogy egy terepfutás közben egy avarral takart ürgelyukba léptem!
Nagy fájdalom nem volt,kisebb szúrás szerű érzés jelentkezett a boka/talp környékén,de meg se kellett állni,mert jelentéktelennek számított!
Hamar abbamaradt!
Utána reggelenként felkelés után,csak lábújhegyen tudtam a napot kezdeni,és csak később (pár perc)tudtam teljes talpon járni!
Bemelegedett a tünetek is megszűntek!
Azért még eljártam futni,és reggelente egyre fokozódó fájdalommal indult,addig,hogy már futni sem tudtam,és eljutottam a teljes napon át tartó fájdalomig,ha álltam!
Szedtem gyulladáscsökkentő gyógyszert,majd 5 voltaren injekciót a farba.
Ez javított!

Szépen lassan javulok,sokat olvastam a témában,és a gyógyulás útjára léptem :K

Csak javasolni tudom mindenkinek:
Ha megfájdul,vagy reggel nem tudsz talpra állni csak fájdalmasan,azonnal futás felfüggeszt!
Pihentet!
Masszírozás naponta többször!
Nyújtás!
Gél talpbetét(nekem segített)

Hajlamos az ember alulértékelni a fájdalom okát(lásd én)
Ha akkor befékezem,és a mostani tudásommal rendelkezem,akkor 1-2 hét alatt rendbe jöttem volna!
Önfejűségem kemény hónapok elé állított,ki tudja még mennyi idő mire futhatok úja.

Ami még jól jött estére,ennek a használatától a friss forradások nem szakadtak fel reggel lábra álláskor,és egyből tudtam talpon járni:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39596) I02S3F válasza gagyilovag (#39595) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm a tapasztalat megosztást!

(#39597) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Találtam egy érdekes tanulmányt a fogyni vágyóknak: [link]

Ezek alapján ha valaki genetikai okokból elhízott (ami nem annyira gyakori), a kocogás, gyaloglás, bizonyos táncok és a hosszú jóga edzések akkora is működnek. Érdekes, hogy a bringa és az úszás sokkal kevésbé válik be ilyen esetekben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39598) I02S3F


I02S3F
őstag

Úgy látom a kezdeti ellenállás és nehézségek elmúltak. Azokkal az érzésekkel együtt is tudtam futni, csak plusz teher volt, de már minden jó:)

(#39597) inf3rno - Én azthiszem megtaláltam a számításomat. 2-3 zöldséget (paprika, paradicsom, uborka) eszek minden étkezéshez és így kevesebbet eszek és nem vagyok éhes.
A sárga kapszulának megfelelően 3g szénhidrát/tskg-ot számolok, de meg se eszek ennyit. Meg mérem a kaját. De ugye a legtöbbet a zöldségfogyasztás hozott a konyhára.(Meg vitt az ár tekintetében :) )

[ Szerkesztve ]

(#39599) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

Aktuális lett a futócipő vásárlás, mert a NIKE ZOOM PEGASUS 33 cipőm elhasználódott. Szeretnék a szériánál maradni, ebből az újabb verzióknál mik a különbségek? Látom, hogy 1.5 év alatt már a 36. verziónál tartanak. Köszönöm!

(#39600) inf3rno válasza I02S3F (#39598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja a zöldség jó, 90% víz... Kaja szempontjából talán jobb olyanokat keresni, aminek magas a víz tartalma, mert kitölti a gyomrot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.