Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valakinek van valami személyes tapasztalata Vomero 14-gyel kapcsolatban?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39352) tomcica válasza Vertigo18 (#39351) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pont az iment beszeltuk,hogy jo cipo (mondjuk nekem meg nincs,de tervezek egyet) amugy meg egesz jol is nez ki,kesobb utcara hordhato

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39353) Vertigo18 válasza tomcica (#39352) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt elolvastam, de a kolléga nem írta, hogy hányas kiadásról ír, ezért merészeltem rákérdezni! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39354) Agony


Agony
aktív tag

Nem tudok utazik-e valaki SIS táplálék kiegészítőkbe (gél, fehérje, ISO, stb..), de a sportital.com -on alapból jó áron van és most a "Futazás" kuponkódra 15% kedvezményt adnak 2019.07.21-ig, 10.000 Ft felett pedig ingyenes kiszállítás.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39355) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#39353) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bocsika! A 14-esről van szó. A sarok kialakítása egyébként elég jellegzetes lett ezzel a változattal. Mintha csőre lenne. Lehet belőle virágot locsolni. Azt mondják azért f.sza így, mert nem ér hozzá az achillesedhez, nem dörzsöli. De ha egyszer nem ér hozzá, akkor eleve minek van ott bármi? Na mindegy. :DDD Ettől még a cipő jó. Majd egy-két hét után még írok róla, ha nem sürgős neked a vétel.

(#39356) dabgergo


dabgergo
őstag

Ezek a gyors, kis dropú cipők (pl. KIPRUN ULTRALIGHT) csak intervalra használhatók jól meg kimondottan rövid távra?
Para lenne mondjuk ilyenben maratont futni? Nem lennék gyorsabb ha ilyenben futnék egy agyonpárnázott helyett?

(#39357) emvy válasza dabgergo (#39356) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt tudom mondani, amit mar tobbszor: nekem ezek sokkal jobban mukodnek. Eleve a parnazas es a drop ket kulonbozo dolog; van eles, kemeny versenycipo nagy droppal (Nike Epic React Flyknit), versenycipo zero droppal (Altra Escalante Racer), laza hosszutavu, parnazott cipok zero droppal (Altra Escalante 1.5, Hoka One, etc.). Amit linkeltel, annak 6 mm dropja van, az nem keves. A Mizuno Wave Sonic-omnak 4 mm volt, es az egy eleg kemeny, de nagyon kenyelmes cipo.

En mindenki helyeben kiprobalnek egy low drop cipot, annyival termeszetesebb benne futni.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39358) Never79


Never79
tag

Sziasztok!

Börzsöny trail L táv. Igazi örömfutás volt. Volt minden, napsütés, eső, zivatar, jégeső, sár, és sok, sok, sok emelkedő. Szóval ez egy vérbeli terepfutás volt. Imádtam minden kilóméterét (na jó a lefele a végén máshogy volt jó.) A Börzsöny gyönyőrű, és gyilkos, mint egy igazi nő :D. Fáradt voltam tegnap, de sebet nyalogatni semmilyen formában nem kellett (pedig egyszer majdnem tanyáltam).

Jobban élveztem, mint a Visegrád trailt. Jövőre tuti megyek megint.

(#39359) I02S3F válasza Never79 (#39358) üzenetére


I02S3F
őstag

Gratulálok! (Börzsöny tényleg gyönyörű!)

(#39360) tomcica válasza Never79 (#39358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39361) Agony válasza ígyvanferi (#39355) üzenetére


Agony
aktív tag

Vomero 14-et mennyire érzitek stabilnak? Tesztekben annak ellenére, hogy neutrális cipő azt írják, hogy elég stabil, így gondoltam pronáló lábra is elmenne laza napokon. A jelenlegi GT-2000 7 most ért 500 km-hez, úgyhogy 1,5-2 hónap múlva aktuális a cseréje. Nike-m még nem volt, de ez ígéretesnek tűnik azok alapján amit írtok.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39362) I02S3F


I02S3F
őstag

Na hát nem nagyon látom, hogy kellene futás után cukrot fogyasztanom, ezért felhagyok vele próbaképpen.

Jövőhéten tervezek belőni egy diétás étrendet 1900 kalória körül. Aztán meglátom mennyi energiám lesz. Már most minden főétkezéshez eszek zöldséget. Ez utóbbi mennyiségét lehet növelem is!

Ti hogy esztek?

Természetesen legfőképpen alacsony zsírtartalmú ételeket és komplex szénhidrátokat fogyasztok, soványhúsokkal. (Azért annyira nem sovány, hogy mindig csirkemellet egyek, de például disznót nem is nagyon eszek).

Azért a diéta, mert nőtt a pocakom. A BMI szerint nem vagyok túlsúlyos, de a pocakomat nagynak gondolom.

Más: A futás remek eszköznek bizonyult a motivációs problémám felszámolásában! :)

(#39363) dabgergo válasza emvy (#39357) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Szerintem ki is próbálok egy ilyesmit.

Ma esti futás: 10k-nak indult de végre igazán jó passzban voltak és 18k lett 4:32-es átlaggal, és szigorúan 150-es pulzus alatt (av. 148) hiszen ez még alapozás :) végre érzek fejlődést, bár lehet h ez csak a hűvösebb idő miatt van :DDD

VO2 max-ra nektek amúgy mennyit ír a garmin óra?

(#39364) titetoyz


titetoyz
tag

valaki esetleg nem volt a Sunset eTrailen? [link]

csak az érdekelne mennyire könnyű megtalálni a QR kódokat, etc, csütörtökre van betervezve, viszont 2re már műszakba kell lennem szóval sürget az idő :D

(#39365) tomcica válasza dabgergo (#39363) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha epp hordom es megyek egy kozepes tempot,akkor 70-et.Ha resztav,gumihuzas stb. van akkor beejti 66-ra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39366) tomcica válasza I02S3F (#39362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg spartai az etkezes.Neha egy-ket marek mag,gyumolcs,zoldseg.Az edzesek utan 1-1 adag feherje.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39367) dabgergo válasza tomcica (#39365) üzenetére


dabgergo
őstag

Az azért szép! Nekem jelenleg csak 60-at ír.

(#39368) tomcica válasza dabgergo (#39367) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Irt ez mar ezt-azt.Ala saccolta jocskan a felmaratont.Az 5k-t meg fole stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39369) Agony válasza dabgergo (#39367) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem folyamatosan 57-58 között ingadozik.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39370) emvy válasza dabgergo (#39363) üzenetére


emvy
nagyúr

53. Én ezt a távot ilyen tempóban 180-as átlag mellett tudom futni :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#39371) parandroid válasza emvy (#39370) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most garmin szerint 51. :D Tavaly ilyenkor még a 48-nak is örültem. Előtte évben 46 volt. A grafikon szerint az első mérések 3 éve simán 40 alól indultak. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39372) dabgergo


dabgergo
őstag

Érdekes ez a szám, valamit azért egészen reálisan mutat, ha a fejlődésemet figyelem és a hozzá tartozó értékeket, de predicted time-ok mind nagyon elszálltak esetemben, 60-as VO2max-al elvileg 2:43-as maratont kéne futnom szerinte, na hát az álom lenne :)

Állítólag a FR945-ben meg talán az új 245-ben is kicsit finomítottak a VO2max számolásán, figyelembe veszi talán a hőmérsékletet, meg még pár dolgot és kevésbé ír irreálisan jó időket, legalábbis mintha ezt olvastam volna valahol.

[ Szerkesztve ]

(#39373) tomcica válasza dabgergo (#39372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha venne mintat csuklorol a hajnali minimal pulzusrol,a gyors resztavok max pulzusabol,valamint a laza futasok es a tempos futasokbol,akkor precizebben ki tudna szamolni.
Az algoritmus amivep szamolnak nekem sokszor 1:15 vege felmaratont saccol,gondolom azert mert 178-180-as pulzussal olyan tempo jonne ki,de en 185-es atlaggal futottam ket 1:14-es versenyt.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39374) dabgergo válasza tomcica (#39373) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja. Phuu az baromi jó idő, grat! És maratonon mennyi a rekordod?

(#39375) ígyvanferi válasza Agony (#39361) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na ezt nem tudom megmondani. Sosem éreztem igazán, hogy mit jelent a stabil cipő, pedig többfélém is van, mert elvileg kellhet.

Két dolog jutott eszembe ezzel kapcsolatban: korábban itt is volt olyanról szó, hogy a stabil cipők létjogosultsága újabban már megkérdőjelezett. Ha nem súlyos a helyzet, egyszerűen feleslegesek.
A másik, hogy amennyire tudom, a fáradással kezd el igazán dőlni a boka, olyankor okozhat problémát, viszont egy laza napon se a tempó, se a mennyiség nem feltétlen fogja ezt előidézni. Szóval szerintem simán mehet neked a Vomero. De ez tényleg csak tipp a részemről. Majd megpróbálok erre is figyelni a következő pár alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#39376) tomcica válasza dabgergo (#39374) üzenetére


tomcica
Topikgazda

latod azt meg nem futottam,ahhoz kell meg edzeni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39377) dabgergo válasza tomcica (#39376) üzenetére


dabgergo
őstag

Azért menne az :D

(#39378) tomcica válasza dabgergo (#39377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,hat lefutni le lehet,de rendes tempoban azert igen fajdalmas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39379) Never79 válasza I02S3F (#39359) üzenetére


Never79
tag

Köszi, Tomcica neked is.

VO2max nekem 48-53 között mozog. Szerintem alapvetően csak tendenciának lehet értékelni a garmin órák mért eredményét. Ha sok gyorsat futok 50 felé megy, ha terepen futok lemegy 48 körül.

Stabil/neutrális cipő. Nekem van mindkettő. Bemérettem, ennek eredményeként mizuno wave rider 20at kezdtem el használni. Nagyon szerettem, így kapkodva megvettem a 21et is. Na 30-40 km után kiderült, hogy nem fog semmit, befele dőlt a bokám. Vakartam is a fejem, hogy akkor mégis hogy mérték be a lábállást. Ennek ellenére vettem egy neutrális hoka bondi 5öt. Semmi gondom nem volt. Jött a 6os széria, azzal sem volt gond, de ub előtt akartam 2 cipőt, hogy legyen csere ha beázik az egyik. Biztosra mentem a boltban bondit kértem újra. Az eladó azért erősködött, hogy próbáljam ki. Erre mikor futok benne, mondta, hogy szerinte nekem stabil cipő kell, mert hogy befele dől a bokám. Na így lett stabil hoka gaviotám. Most megint vakarom a fejem, mert a bondi is jó ami neutrális, meg a gaviota is jó, ami stabil. Nem érzek problémát (mizunonál egyből tudtam, hogy gond van) egyik esetében sem.

(#39380) dabgergo válasza tomcica (#39378) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát ez ilyen műfaj :)
Érdekes egyébként h nem futottál maratont, pedig rengeteg km van a lábadban. Direkt rövidebb távokra álltál rá?

(#39381) borix válasza Never79 (#39379) üzenetére


borix
őstag

Testtömeg sokat számít.Nagyobb túlsúly és befelé dőlő lábállás esetén a sima neutrális cipőket képesek úgy betaposni (berogyasztani), hogy nézni is fáj.

(#39382) Agony válasza ígyvanferi (#39375) üzenetére


Agony
aktív tag

Én is ezért kezdtem el szemezni vele, mert neutrálisból klasszisokkal több a választék és akció mint a stabilakból, úgyhogy majd figyelem a Vomero akciókat és ha van valami jó, akkor teszek vele egy próbát.

VO2MAX kapcsán, Runalyze -t esetleg használ valaki? Jól átlátható és rengeteg adatot meg statisztikát közöl, ráadásul full ingyenes. Kíváncsi lennék másoknak mit mutat és valósnak látja-e a prognózisokat.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39383) tomcica válasza dabgergo (#39380) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en lentrol jovok 800/1500m,szoval egy fm is igen hosszu :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39384) dabgergo válasza tomcica (#39383) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja, így érthető :)

(#39385) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Heti 2*1 óra (fix hétfő, csütörtök) kispályás foci mellé milyen futásokat javasolnátok?
A célom 1:50 alatti FM lenne őszre/télre, de még nincs kinézett verseny.

Az eddigi legjobb félmaratonom még áprilisban volt (1:50) Bandussal.
Havi átlag 100-120 km-t tudok futni (10-12 óra).

A VO2 max témához: nekem egy FR230-am van és 50 volt a max eddig, még év elején, amikor havi 150-160 km-t futottam. Most épp 47.
Egyébként a versenyjelzője is érdekes, félmaratonra 1:41-t ír, de ezt fogalmam sincs mi alapján gondolja, ha 1:50 volt az eddigi legjobb.

(#39386) mukibuci válasza Agony (#39382) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kiváncsiságból ránéztem. 5k-ra 21:08-at jósol, nemrég futottam meg életem 5k-ját, 23:20 idővel :) kizártnak tartom, hogy ebből még 2 percet most lefaragjak :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39387) Agony válasza mukibuci (#39386) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, ilyesmikre lennék kíváncsi, hátha kirajzolódik, hogy mennyire optimista. Nekem a 10K-t becsüli szerintem felül. Nekem a legjobb 5K-m az 17:25-ös még 2017-ből és 5K-ra most 17:31-et jósol. 10K-ból 2018-ban volt egy 37:33-am, erre 36:29-et, ami határeset. 21K-ból viszont a legjobb 1:23:54, amire 1:20:38-at ajánl, de a hétvégén már annak is örülnék ha sikerülne bevinni 1:22-1:23 közé. Maratonon viszont sokkal nagyobb az ugrás és ott 3:15-re taksál, szemben a Garminnal, ami enyhén szólva is optimista egy 2:53-as idővel. :N

Start with a whisper, end with a scream!

(#39388) tomcica válasza dabgergo (#39384) üzenetére


tomcica
Topikgazda

teljesen at kell epiteni a testet,mert hiaba van sebesseg meg mindig,ha tul sok glikogent pazarol kozben,ahhoz pedig hogy hatekonyan szet tudjam osztani es tempo is menjen sok km kell,valamint turelem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39389) tomcica válasza Fboy (#39385) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mivel a kispalyas foci szinte egy interval edzes,ezert melle laza km gyujtest csinalnek (annyit amitol meg birsz heti 2x normalisan focizni) mittomen napi 5-10km laza.

kesobb ha megszokod,akkor egyik lazat feltolod mennyisegre (12-15km) majd meg feljebb 16-18km az eleg....utana majd megirom :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39390) oxox válasza dabgergo (#39363) üzenetére


oxox
addikt

46 körül kezdtem (egy éve augusztusban) év végére 50 lett...ez volt vagy három hónapig, aztán felment 52-re, majd kicsit ingázott, aztán elkezdett emelkedni...most 55-56 határán vagyok (most éppen 56).
erre azt irja a fitneszkorom 20év, és a korosztályom felső 5%-ba tartozok ezzel.

60 felett mit ir, fitneszkor 14év? :)

ma futva jöttem melóba a legnagyobb melegbe..."öröm volt"...kicsit kerültem 8km 4/31-el pulzus átlagot nem tudok, mert este töltöm telóra.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39391) Never79


Never79
tag

5k 20:50, 10k 43:12, fm 1:35:40, maraton 3:19:08. Ezeken én csak mosolygok, mert számomra űridők a garmin féle becslések 🙂.

(#39392) oxox válasza Never79 (#39391) üzenetére


oxox
addikt

no megnéztem én is...ki is egyeznék vele...nahh jó maratonból faraghatna 5mp-et :)
5km 18:48
10km 39:01
félmaraton 1:26:18
Maraton 3:00:04

gondolom ezek full sik terepen 0 szélmozgással, 16óra alvás után, kis epo-val meggyorsitva.
de lehet elég lenne csak lefogynom még 20kg-ot :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39393) Never79 válasza oxox (#39392) üzenetére


Never79
tag

Hát az nekem se ártana. 193 vagyok, 95 kiló. 10 kg minusznak örülnék. Most stresszes a munka, futás mellett kajával kompenzálok, így most csak stagnálok.

(#39394) dabgergo válasza oxox (#39392) üzenetére


dabgergo
őstag

Legirreálisabb szerintem a maratonra becsült idő. Aki 39 perces 10km-t fut, az tuti h nem fut 3 óra körüli maratont szerintem. Nyilván oda kellenek a hosszú edzsések, de ettől függetlenül sztem a legtöbb sub3hour maratonsita simán fut 36-37 perc alatti 10km-t.

Szerintem is egyéni trend figyelésére alkalmas ez a VO2max, arra van azért értelme.
Nincs vkinek 945-e? Kiváncsi vok itt mennyit finomítottak.

tomcica: igen, számomra meglepő volt elsőre h mennyire más kell rövid meg hosszú távra szervezeti szinten is, durva.

[ Szerkesztve ]

(#39395) tomcica


tomcica
Topikgazda

megszaladt a mai
delutan -> 19km benne 4km gumi + 10 x 400m (2:54-es iram) + 4km gumi,tobbi laza

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39396) I02S3F válasza tomcica (#39395) üzenetére


I02S3F
őstag

Ma nekem is jól ment. Összesen 11 percet futottam. Eddig 6-7 percet sikerült. Csökkentettem a futások közötti szüneten, mert soknak éreztem, mert kiment a lendület. Fejlődök. ( lassan, de fejlődök) És jól is éreztem magam a bőrö(ndö) mben.:)

(#39397) dabgergo


dabgergo
őstag

Nekem is meg volt a mai adag, nagyon laza 10km. Ma ugrott fel először 61-re a VO2max, most még viccesebb időket ír :)

(#39398) dabgergo válasza oxox (#39390) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja erre nem válaszoltunk: 61-es VO2max-ra csak annyit ír h 20-year-old szintje és h top 1%. De 60-ra is ugyan azt írja.
Tomcica: 70-re mit ír?

(#39399) tomcica válasza dabgergo (#39398) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem tudom,az oran semmit

viszont amikor a 6oras valtot futottuk akkor egy ora uta azt irta,h 72ora regeneralodas...na mondom: "kisbaratom,neked,mi meg futunk 5orat igy" ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39400) I02S3F válasza tomcica (#39399) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolom egy szoftver ma igen kevés szempontot vesz/tud figyelembe venni az edzés menedzselését illetően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.