Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Never79 válasza Agony (#39248) üzenetére


Never79
tag

Azt én is néztem már. Szerinten nem ér annyit, amennyit kérnek érte. UB előtt akartam kíváncsiságból kipróbálni, de pl. azt nem tudta felosztani szakaszokra. Pedig az alapötlet nem rossz.

(#39252) Agony válasza Never79 (#39251) üzenetére


Agony
aktív tag

Az árát nem tudom, mert csak a 30 napos próbaverzióval játszok. :D

Viszont nem tudom mikor próbáltad, de most vannak benne szakaszok. Megnyitottam pl. az UTT-t és fel tudtam vinni külön a szakaszokat, amit aztán összesít versenyre.

Más:

Ha esetleg leégnétek a napon és nem tudjátok hol fog lehámlani a bőrötök... kérjetek Tom-tól egy korrekt intervall edzést és mire végeztek világos lesz.

Amikor hazaértem le akartam törölni az izzadtságot, de nem ment... olyan lettem mint a légpárnás fólia, csak izzadtsággal töltve. Jó lesz esti stresszoldásnak... pitty-putty! :P ;]

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#39253) kk831228 válasza Agony (#39252) üzenetére


kk831228
addikt

Nem fog viszketni... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39254) tomcica válasza Agony (#39252) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak a gyengeseg hagyja epp el a testet ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39255) inf3rno válasza tomcica (#39249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Marad a hűtött dinnye, az majdhogynem jobb, mint a hideg sör. :D

Buliban hasznos! =]

(#39256) inf3rno válasza Agony (#39248) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hmm, érdekes. Kipróbálom majd én is kíváncsiságból, előbb viszont újra el kéne jutni addig, hogy versenyeket futok.

Buliban hasznos! =]

(#39257) inf3rno válasza tomcica (#39254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#39258) norby_42 válasza Agony (#39252) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez nagyon durva...

Eat pasta, run fasta

(#39259) Aristeus válasza Vertigo18 (#39242) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi mindenkinek a gratulációkat átadtam neki! :)

(#39242) Vertigo18 Pont most hétvégén volt a 9. szülinapja. :)

(#39243) peterkeT Köszi a maratoni tippet! Szép karikát tekertetek! Tudsz ülni rendesen ennyi tekert km után, főleg, hogy ritkán csináltok ilyet? Az én országútimnak a nyerge már 30km után kibírhatatlan! :DD

(#39252) Agony Nem semmik ezek a hólyagok, nem lennék most a helyedben. Nekem erős napégésre az aloe vera gél kiváló szokott lenni.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#39260) parandroid válasza Aristeus (#39259) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy van még október 13. a Köln Marathon, ott is ott leszünk, de csak váltóban. Az is szép nagy rendezvény, de ugye nekünk Frankfurt a hazai pálya, előtte két héttel nem bohóckodunk. Tavaly Koblenzben futottam még, az egy jóval kisebb verseny, szeptember második vasárnapja mindig (idén 09.08.), idén még nem tudom, megyek-e... Arra most már el is kellene kezdeni készülni. Ezek vannak a környéken, amiket ismerek. No meg persze ott van még Berlin, október 17-én, de az extrém drága, és ha nem vagy elitfutó, akkor csak sorsolással lehet bekerülni, és legközelebb már csak 2020-ra. Mondjuk persze világverseny, biztos jön idén is a világ élmezőnye.

Bicikliülést érzem, de nem vészes, szerencsére készültünk betétes gatyóval. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39261) Never79 válasza Agony (#39252) üzenetére


Never79
tag

Még áprilisban 😁, akkor ez azt jelenti fejlesztik. Azt hiszem havi 1800 Ft, de lehet hülyeséget beszélek.

Gondolom nektek is van olyan, amikor fáradtan munka után mentek ki futni, nem vártok magatoktól semmi jót, mégis nagyon jól megy. Na ilyen volt tegnap nálam. Kifejezetten élveztem. A z2es zóna aljában-közepében magamhoz képest jó tempót nyomtam, a 2x4 p gyors z3as szakaszban sem éreztem azt, hogy ez most annyira megeröltető lenne. Persze most csak este 7 fele tudtam kimenni, nem volt nagyon meleg, biztos az is közrejátszott. 11,4 km lett az 1 óra, bemelegítő és levezető szakasszal együtt. Jó tudom vannak itt sokkal gyorsabbak 🙂, de én ennek most örülök.

(#39262) tomcica válasza Never79 (#39261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor adja,akkor ADJA (ezt jolmegaszondtam) mindenki magahoz kell h merje a teljesitmenyt.Huvosebb az ido,amugy ez sokat szamithat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39263) ígyvanferi válasza Never79 (#39261) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szokott ilyen lenni, jaja. Szerencsére gyakrabban, mint az ellenkezője. :)

Tegnap megjött az Epic React, de sajnos nem passzol, hiába rendeltem 45-öst. A Pegasusaim 44,5-esek, amik a tökéletes alulról súrolják, gondoltam egy fél méret felfelé biztos a pont jót fogja eredményezni. Szerintem az eltérő felsőrész-kialakítás miatt nyomja a lábfejem, nem tud annyit oldal irányban tágulni.
A kinézettel is picit nehezen barátkoztam volna meg, szóval inkább megy vissza, én meg keresek mást. Pedig a párnázottsága olyannak tűnt, amire gondoltam. :(

(#39264) tomcica válasza ígyvanferi (#39263) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Vomero 14-ben van meg react anyag + zoom air kombo (pega 35 ugye sima zoom air).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39265) Vertigo18 válasza Aristeus (#39259) üzenetére


Vertigo18
addikt

Háhhh, az enyém július közepén volt 9, még egy ideig elhozza a legfiatalabbnak járó csomagokat 10km. felett... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39266) dabgergo


dabgergo
őstag

Valaki próbálta a dechatlonos KIPRUN ULTRALIGHT cipőt?
Elég jó áron van és tetszik h ilyen könnyű, rekortánra is jó lenne talán edzésekre.

Amúgy Nike Pegasus 35-öt láttatok 80 EUR környékére leárazva? Nem nagyon látok, ellenben akit érdekel Nike Zoom Fly Flyknit az van baromi olcsón, nekem ez a versenycipőn jelenleg és nagyon szeretem.

(#39267) borbelyfer válasza dabgergo (#39266) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

https://www.aqua.hu/nike-air-zoom-pegasus-35-ferfi-futo-cipo-piros-43-723265.html itt van 41-46meretig igaz csak 1 szín

(#39268) dabgergo válasza borbelyfer (#39267) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Ez nagyon olcsó, csak ez a szín... hát :DD

(#39269) tomcica válasza dabgergo (#39268) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a kemeny csavo,aki be meri vallalni ezt a szint is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39270) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kezdek eszhez terni a hetvege utan,vasarnap csak kis seta + uszas,hetfo 7km laza,kedd 10km laza,ma 27km benne kis fokozo (magatol jott) na meg 1000m 3:20-ra ADTA :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39271) oxox válasza dabgergo (#39268) üzenetére


oxox
addikt

szerintem futáshoz menő szin...kayano is van full narancsban...legalábbis az én monitoromon narancsos szine van :) ...ha rózsaszin akkor visszavonom...rózsaszinben csak olyanok futnak akiket amúgy sem lehet látni a tempójuk miatt...csak húzzák a "rose" csikot ;] ;)

tom be is előztél :)
a 7km laza mit jelent nálad? csakmert hátha...

más
aug31-el lesz runway run...jövőhét végétől kemény diétára fogom magam, jó lenne ledobni min 5kg-ot még verseny előtt, és akkor talán lenne esélyem a 4:00/km időt elérnem 5km-en. rizs+natur csirkehús+ zöldség (pl saláta, paradicsom) + tojás mennyire jó választás? szénhidrát+cukor mentesiteni akarom egy időre magam.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39272) tomcica válasza oxox (#39271) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oregasszonyos totyogest jelentett,nem mertem,nem neztem,totyogetem

az a kaja okes,de szenhidrat rizs/zoldsegek/gyumolcs formajaban azert menjen ha rendes edzes megy melle,mert el fog fogyni a kraft hamar :K

ja 55kg vok epp

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39273) zaskar válasza ígyvanferi (#39263) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is rendeltem egy Epic React-et, ma kaptam meg. Mondjuk nekem nem volt meglepetés, tudtam hogy 45,5-ös kell, tehát a méret jó. Azt a kis rózsaszín mintát meg le....om, az árát megérte:)

(#39274) I02S3F


I02S3F
őstag

Na hát a cipőt tényleg sokat számít, mert a gerincoszlopom sokkal kevesebb terhelést kapott, a térdeim is. Sokkal gördülékenyebben lépek és sokkal gyorsabban is futottam. Úgyhogy hogy megérte a cipőt megvenni. Egyébként 10000 Ft körül vettem egy Kajenji cipőt.

(#39275) parandroid válasza zaskar (#39273) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg megint elmentem leszedetni a tyúkszemeket a hüvelykujjam és a talp találkozása tájékáról. Mindkét lábon volt kettő-kettő. Hosszabb futásoknál néha majd beszartam, úgy tudtak fájni. A medizinische fusspfleger szerint sürgősen keresnem kéne valami olyan cipőt, ami ezen a tájékon (elöl, a hüvelykujj tövénél) jobban csillapít. De ugye ugyanakkor valamennyire stabil cipő is kéne. GT2000 amennyire érzem, inkább hárul csillapít, pega meg eleve keményebb cipő mindenütt (ezért is szeretek benne futni). Saucony guide-ot szétkoptattam belülről, meg nehéznek is találtam, nike structuret nem bírom megszokni, az már túlságosan támaszt. Tippek? Vomerot érdemes lenne próbálni, az puhább elöl? Ha szűkebb fazon, az nem baj, elég szűk, de magas a lábfejem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39276) inf3rno válasza parandroid (#39275) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nyaraláson beszélgettem valakivel, aki azt mondta, hogy Dévény Anna szerint minden láb probléma a gerincből ered. Nem tudom miért példálóznak az öregasszonyok mindig Dévénnyel, de mindenesetre érdekes elmélet. Talán elképzelhető, hogy ezeket a tyúkszemeket is valami tartáshiba okozza közvetve. Amit tudok, hogy nekem a hátam nincs rendben, és mióta az szarabb, azóta a lábam is az. Lehet, hogy tényleg van összefüggés, és a kettővel egyszerre kellene foglalkoznom.

Teljesen off, de tud valaki ajánlani olyan úszás technikát hasra, ami a lebegésről szól elsősorban? Háton már tudok lebegni nulla energia befektetéssel, és emiatt bármeddig elúsznék, amíg sima a víztükör, és nem ütközök akadályba. Hason ugyanez valahogy sosem ment. A gyorsúszást tudom csinálni egy darabig, de a mellúszásnál elmerülök, mint egy kő, és nem érzem úgy, hogy ez a békás lábmunka bármit hozzátenne a dologhoz. Igazán a minimális erőbefektetéssel a felszínen maradás és haladás, ami érdekel, nem törekszem a tökéletességre vagy a gyorsaságra, és a fertőtlenítőben fürdésért sem vagyok oda, emiatt nem is járnék uszodába tanfolyamra, de azért jó lenne a strandon néha úszni ahelyett, hogy csak fetrengek egy matracon...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39277) zaskar válasza parandroid (#39275) üzenetére


zaskar
senior tag

Próbáltam az idén egy Vomero 14-est, de sajnos csak egy 18 km-es futás során. Nem rossz cipő, de úgy rémlik, hogy egy tesztben a negatívumok között szerepelt, hogy az orr-rész kevésbé csillapított. Az előző szériákat nem használtam, de azoknál talán ez még nem volt gond, sokan hosszabb terepultrákat is bevállaltak benne. Tény, hogy mint cipő tetszett, viszont ugyanazért kellett megválnom tőle, mint bármelyik másik cipőtől, amit 15-20 km után eladtam. Ez pedig a kb.10 éve meglevő sarokcsont-kinövésem a jobb lábamon. Sajnos csak egy 10-20 km-es futás után derül ki, mennyire fáj egy adott modellben a sarokcsontom. Sok népszerű cipőtől váltam meg emiatt, pedig a cipőkkel semmi baj nem volt. A fájdalom mértéke sejtésem szerint főleg a csillapításra használt anyagtól függ (pl. a Saucony féle Everun-ban nagyon fájt a sarkam). De pl. a Nike Odyssey React-ben már 500 km-nél járok, és ebben egészen elviselhető a fájdalom. Ezert mertem megrendelni az Epic React-et is, mert ez a két cipő közeli rokon.

(#39278) norby_42


norby_42
aktív tag

Találtam egy jó kis videót, erre a hegyre megy fel az Eged-futás. Nagy cél volt nekem, hogy fel tudjak futni a városból, úgy 13 km, most már otthonról is simán megy, az 18 körül lehet
https://youtu.be/kDvXRPBjrqw

Eat pasta, run fasta

(#39279) norby_42 válasza tomcica (#39272) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért ebbe az "öregasszonyos tötyögés"-be lehet páran belepusztulnánk :)

Eat pasta, run fasta

(#39280) oxox válasza tomcica (#39272) üzenetére


oxox
addikt

Reméltem, hogy volt az évben egy olyan nap mikor ugyannyit futottam mint Te jobb idővel :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39281) tomcica válasza parandroid (#39275) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Saucony Liberty most epp hugye-xare?! Vomero pegaszeru.
Esetleg NB Beacon?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39282) tomcica válasza oxox (#39280) üzenetére


tomcica
Topikgazda

persze hogy van olyan,szoktam en lassan futni,a regeneralos edzeseket barki le tudna futni (esetleg a mennyiseg ami kikezdheti a turelmet mert egy reg 10+17km aznap siman van 3ora osszesen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39283) ígyvanferi válasza parandroid (#39275) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hokat még nem próbáltál? Nem a batárok, hanem valamelyik lightosabb, Cavu, Hupana. Utóbbit próbáltam, bár csak szobában, mert szűk volt és rövid, de ettől függetlenül elől a talpa elég puhának tűnt.
Vagy tényleg a Liberty is megérhet egy próbát. Picivel könnyebb, mint a Guide, kisebb a dropja, de azért elől az is elég komfortos. Bemelegítő, levezető kocogáshoz nekem nehezen áll még össze a mozgás benne, talán a drop miatt, nemtom, de ha már van tempó, egy álom. Tegnap is a fokozós szigetkörön mintha kiscicák nyalogatták volna a talpam (a japán szűzlányok meg egész más testrészem... legalábbis a sok formás női fenék láttán ilyesmi lebegett a szemem előtt. Kár, hogy a tempókülönbség miatt elég kevés idő van egyben-egyben gyönyörködni.)

Ja, de ezek a Hokak nem stabilak... akkor mindegy.

Apropó, Brooksot használ valamelyőtök? Kíváncsi lennék azokra is, de a környezetemben nincs senkinek, és igazából azt se tudom, honnét lehetne beszerezni, se RW-n, se SS-en nincs.

[ Szerkesztve ]

(#39284) Chuck Norris válasza parandroid (#39275) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Próbálj meg egy másik talpbetétet, alapból a leghitványabbakat rakják a cipőkbe, már egy ezer forintos zselés aldi betéttel is sokkal jobb lesz a csillapítás és a kényelem is.

(#39285) tomcica válasza ígyvanferi (#39283) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezert kell ott a levezeto/regeneralot csinalni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39286) dabgergo válasza oxox (#39271) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, narancs szín még oké, de ez elég rózsaszínes sztem :D ennyire azért nem vagyok kemény :DDD
Azért majd lehet elmegyek és kipróbálom a Dechtalonban ezeket a saját cipőiket, tetszik ez az ultralight.

Futás: most én is igyekszem emelni heti 60km-ről akár 70-80-ig a mennyiséget, még alapozok, de kedden azért volt kedvem és futottam egy 4:06-os átlagtempójú 10-eset, azt jó látni h javul a pulzusom, ez most 160 körül lett, tavaly sztem egy ilyesmi inkább 170 körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#39287) tomcica válasza dabgergo (#39286) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amig csak ugy van kedved tempot futni,addig nem eleg magas a heti km-ed! tessek 100-ra emelni es ha akkor is megmarad a tempos kedv,akkor 120-ra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39288) Aristeus válasza parandroid (#39275) üzenetére


Aristeus
tag

Ami még jó lehet cipő: New Balance 1080, esetleg a Mizuno Wave Rider. Mindkettő hosszú futásokhoz ajánlott.

Maratont pedig sikerült találnom itt, Magyarországon:
Farkassziget Daruvonulás (Püspökladány, Debrecen mellett):
- 2019.10.19 - Hűvös lesz már ekkor remélhetőleg
- 5200 Ft! a nevezés (póló is van benne)
- Erdei pálya Arborétumban (kevés aszfalt benne), viszont alföld, sík mint a fene.
- Szinte végig fás, árnyékos
- 7 km egy kör (2 frissítőpont - 3,5km-ként tudsz frissíteni)

+ Gyerekeknek programok aznap, lehet olcsó szállást foglalni, van félmaraton, 14km, 7km és 3500m-es táv is. Valamint 3 fős maraton váltó.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#39289) Agony válasza parandroid (#39275) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem Liberty ISO bevált és most fillérekért van Sportsshoeson. Elég széles a lábfejnél, nálam sehol nem okozott irritációt, nagyon kényelmes.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39290) ígyvanferi válasza Aristeus (#39288) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez tök jól hangzik. Főleg a pálya miatt. Lehet erre kéne időzítenem az őszi fő félmaraton futásom.

Vasárnap jön valaki innen Pétfürdőre a Pétfürdő-Öskü-Pétfürdő félmaratonra? Lehet elnézek, nincs túl messze, és még helyszíni nevezéssel is csak 4K.

(#39291) norby_42 válasza Aristeus (#39288) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én is keresek őszre maratont, de a körözéssel nem vagyok kibékülve. Akkor már menjünk A-ból B-be

Eat pasta, run fasta

(#39292) borbelyfer válasza tomcica (#39198) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Megjött a cipő, de megy is vissza csak amíg itthon volt a lábamon 10percet 10x akartam elesni benne, nagyon zavart,hogy magasabban van a sarkam és dőlök előre. Úgy tünik marad a Pega/ zoom elite paros.

(#39293) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a tippeket mindenkinek! A Libertyt felpróbálom valahol a környéken, meg nézek NB-t is. Ahogy visszaemlékszem a guide-ra, tényleg elég széles volt elöl, ami nekem nem szerencsés, mert nem azéles, hanem szűk a lábfejem. On-t dícsérik nagyon, de nekem borzasztó fura ez a talpkialakítás.

Amúgy ahogy próbálgattam, szinte biztosan abból adódik az extra terhelés, hogy befelé dől a bokám, így elöl is a nagylábujj kapja az ívet. Ha szándékosan ellentartok a bedőlésnek, akkor mindjárt érzem, hogy az első talppárna is sokkal egyenletesebben terhelődik.

A külön talpbetétet is lehet megpróbálom, ha máshoz nem, regeneráló körökhöz, aztán ha természetellenesnek hat, akkor legfeljebb megy vissza az eredeti.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39294) dabgergo válasza tomcica (#39287) üzenetére


dabgergo
őstag

LOL - hát ha beleférne az időmbe szívesen futnék én akár heti 150-et is, mindenesetre köszi, igyekszem tovább növelni a kmeket :)

(#39295) tomcica válasza dabgergo (#39294) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak azert irom,mert irod h alapot epitesz,ott egy kis fokozo tempo okes,de a tobbi energiat erdemesebb a laza mennyisegbe pakolni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39296) dabgergo válasza tomcica (#39295) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi nagyon, hasznosak nagyon a tippjeid, sok az tanulok belőlük! Igyekszem növelni a mennyiséget is csak hát tényleg ez a fránya idő... Szinte csoda hogy összejön a havi 60-70, de tudom hogy 100 fölött kéne a komoly készüléshez.

(#39297) tomcica válasza dabgergo (#39296) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jar itt a szam,de tegnap nekem is meglodult a labam a delutani 17km-ben 10km fokozos 39:47-re azzal,h az utolso 4km 13:51 ADTA

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39298) dabgergo válasza tomcica (#39297) üzenetére


dabgergo
őstag

Az nem semmi! :)

(#39299) danielsz


danielsz
tag

Tegnap vettem egy Pega 35-öt, erre éjszaka a melóban egy helyben állás annyira kicsinálta a lábamat, hogy egy darabig biztos nem futok.

(#39300) norby_42 válasza danielsz (#39299) üzenetére


norby_42
aktív tag

A 18ezreset? És milyen a színe?

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.