Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) bencze válasza tomcica (#25849) üzenetére


bencze
senior tag

Ez a maratoni terv milyen össz km-hez van számolva? Ahogy olvasom olyan 10-20% szoktak javasolni minőségi edzésnek az össz km-ből és ehhez képest soknak tűnik. Most olvasgatom pl Daniels könyvét (running formula) és pl a 2Q tervben 120+ heti mérföldhöz is ilyen 25 mérföld környéke jön ki a maratoni + tempó + intervall + rep össz értéke, a többi mind easy.
Esetleg te jól bírod a gyűrődést és többet bírsz az átlagnál ilyen téren? Vagy rosszul értem a leírásod? (14-20-6 = 40, 16-25-8 = 49). Esetleg a gyilkosabb módszerekben hiszel (a jó hamar jó lesz, a férgese hamar kihull)? Vagy ez a maratoni + 5-10 már kevésbé számít megterhelőnek, ezért lehet kitolni hosszabbra?

Bocs ha hülyeséget kérdezek de tényleg érdekel, mostanában kellene kis elméletet megértsek, hogy tudjak magamnak tervet csiholni, de legalábbis félig-meddig értelmesen testre szabni. Egyelőre lábadozom pár kisebb sebből de nemsokára neki kéne állnom a Sparra edzeni, kéne javítani.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25852) borix válasza tomcica (#25850) üzenetére


borix
őstag

Ez így rendben is van köszi.Nem érdekelt semmilyen tiltott dolog csak hétköznapi futóedzésekhez alap kiegészítők felesleges pénzszórás nélkül.

(#25853) concret_hp válasza borix (#25848) üzenetére


concret_hp
addikt

ez mondjuk ironmanhez van, de itt is kitér rá

nálam pl kész kokszlabor van, multivitamin, fehérje, porcerősítő (most épp), glutamin (ez olcsó úgyhogy lehet tolni ) bcaa, omega369, kis citrulin malát, CaMg, L-karnitin, stbstb :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25854) tomcica válasza bencze (#25851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 150-170km volt a felmaratonosnal ahol mar 2x tempo ment benne.Amikor meg csak egy tempo volt (az atmenet) ott volt par magasabb km-es het is,ha jol remlik 187 volt a max,mar nem tudom,de 200alatt meg az biztos.Napi egy edzessel.
Aki 70-90km-es hetet megy,annak erthetoen ettol kevesebbet kell a tempos pulzuson tolteni,de ott szerintem 10-20%-tol tobb minosegi munka kell.Mondjuk,ha ezt nem birja vagy nem tudja regeneralni,akkor persze h nincs kobe vesve,akkor csokkenti azt is es szepen epitgeti evrol-evre.
Ismerem a klasszikus felepitest,de az tul van altalanositva,lesz aki megreked vele evekre (mondjuk a feszesebb edzeseknel meg arra kell vigyazni,hogy mindig a teljesitokepesseg hatarat surolja az ember es ez vissza tud utni nagyon).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25855) concret_hp válasza tomcica (#25854) üzenetére


concret_hp
addikt

heti 150-170 :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25856) Vertigo18 válasza concret_hp (#25855) üzenetére


Vertigo18
addikt

mondtam, hogy Ufo! :)

Mindig tátott szájjal olvasom az írásait - amiből hálistennek mostanában egyre több van - és azt veszem észre, hogy ha csak egy pillanatra is elfordulok, már nem értem és kezdhetem az egész bekezdést előröl! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25857) inf3rno válasza Vertigo18 (#25856) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kicsit, nagyon. :K :D

Buliban hasznos! =]

(#25858) borix válasza concret_hp (#25853) üzenetére


borix
őstag

Nálam valahogy ezek a szerek nem hatnak Glutamin,BCAA,ezekkel sem éreztem,hogy gyorsabban regenerálódtam volna talán még az L-Karnitin is csak placebo nálam.

tomcica
Sokan mint és is csak heti 50-60k tudnak nyomni munka mellett.Ami a legrosszabb,hogy sokszor az edzésnapokat tologatni kell nincs heti rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#25859) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, létezik olyan dolog, hogy este tisztább frisseb a levegő? eléggé allergiás vagyok manapság már mindenre kb, és azt vettem észre, este sokkal jobban bírok futni mint nappal. Lehet amiatt is mert hidegebb van, nem hevül annyira túl a testem, de leginkább a levegőben érzek külömbséget. EZ az egész futás véletlenszerűen vetődött fel, eddig csak gyorsan gyalogolni jártam ilyen 1 órákat, de most valahogy azt érzem, hogy futnom kell. Tegnap este futottam 1,5km-t igaz előtte megittam 4 sört, de kedvet kaptam a futásra, lehet ebben hozá járul a jó futó cipő is, mert nagyon kényelems volt, bár megjegyezném hogy 6-7 éve volt egy meniszkusz szakadás/törésem (nem volt operálva) és 1 hónapja full bevizesedett a térdem és hajlítani se tudtam, de így 3 hét pihenés után rendbe jött magátol.
Arra gondoltam, hogy el szeretnék kezdeni futni de pályán inkább a puhább talaj miatt, erdő allergia miatt kilőve.

(#25860) tomcica válasza borix (#25858) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 50-60km-nel tuti a minosegre fekudnek ra,az lenne az elso szempont,esetleg keso osztol-tel vegeig egy dedikalt alapozas,de utana 1/3-a biztos minoseg lenne.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25861) Peterhappy válasza gergo5991 (#25859) üzenetére


Peterhappy
őstag

Reggel (főleg hajnalban) sokkal magasabb a levegőben lévő pollenkoncentráció. Talán emiatt...

Én soha nem szerettem délután/este, munka után sportolni, inkább keltem hajnalban és munka előtt, kvázi kávé helyett, de épp az allergiám miatt reggel egyszerűen már nem megy, csak este...

(#25862) borix válasza gergo5991 (#25859) üzenetére


borix
őstag

Egy komolyabb allergiával lehet,hogy teremben egy futópad a te pályád ha most is gondban vagy ha vissza jön a jó idő a szmog értéke megugrik az sokat rátesz még erre.

(#25863) borix válasza tomcica (#25860) üzenetére


borix
őstag

Ezt az évet lenyomom alapozós futással úgy is fogynom kell még :O most ott tartok,hogy nyáron úgy néz ki,hogy munkahelyet és lakhelyet is váltok ki tudja mi jön így nem erőltetem.

(#25864) zaskar


zaskar
senior tag

Ha valaki Polar v800-at szeretne pulzuspánttal, ez elég jó ár érte (szállítás 9 EUR)

(#25865) borix válasza zaskar (#25864) üzenetére


borix
őstag

A nimbus 18 sem rossz (90 EUR)+ szállítás.

(#25866) Upo válasza zaskar (#25864) üzenetére


Upo
addikt

"404 - Nicht gefunden"

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25867) Upo válasza Upo (#25866) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom a v800 mennyi volt, de ahogy nézem ez se olyan rossz ár (339.9€):
Garmin FENIX 3 PERFORMER BUNDLE, ehhez a mellkaspánt is jár. Jó 50-60e-el drágábban látom máshol.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25868) borix válasza Upo (#25866) üzenetére


borix
őstag

Megvették elvitték megvették ennyi volt belőlle 82e körül volt az ára szállítással.

(#25869) Upo válasza borix (#25868) üzenetére


Upo
addikt

És az a fenix3 bundle nem ér meg egy huszassal többet?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25870) borix válasza Upo (#25869) üzenetére


borix
őstag

Jó lesz az + harmincnak is.

(#25871) zaskar válasza borix (#25868) üzenetére


zaskar
senior tag

Én 77300 Ft körül számoltam, de most már mindegy, ha elfogyott (240 EUR + 9 EUR szállítás). Az ilyenekre gyorsan le kell csapni, nem tartanak sokáig.
Upo: nem olyan rossz ár a Fenix-ért, gondolom a HRM Run mellkaspánttal van, ami önmagában is vagy 30 ezer itthon...

[ Szerkesztve ]

(#25872) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

kékes csúcsfutás pipa. vérbeli alföldiként azért eléggé megviselt :DDD 1:25-30 körül szerettem volna beérni, 1:29-es idővel ez teljesült is.

jövőre csak akkor megyek, ha lesz busz lefelé :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25873) Vertigo18 válasza mukibuci (#25872) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én meg akkor majd, ha lesz busz FELfelé... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25874) mukibuci válasza Vertigo18 (#25873) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az egy dolog, hogy felszenveded magad a célba, de hogy utána úgy jutsz le, ahogy akarsz, az elég kiábrándító :O

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25875) Vertigo18 válasza mukibuci (#25874) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem ismerem a helyszínt, de ha a cél közelében van egy kis "fogadó"-szerűség, akkor simán el tudom képzelni, hogy van egy kis reklám a cél felállításának helyszínével...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25876) inf3rno válasza mukibuci (#25872) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25877) mukibuci válasza inf3rno (#25876) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

köszi. ma akartam menni egy kört, de olyan izomláz van a hátsómban, hogy járni alig tudok :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25878) mszl válasza mukibuci (#25874) üzenetére


mszl
aktív tag

Hello!

Miért? A lefelé épp olyan jó mulatság mint felfelé. Fél óra alatt le lehet érni. Levezetésnek pont tökéletes.
És a fél órában benne van 1-2 patak fürdés frissítésképpen. :) :)

[link]

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#25879) mukibuci válasza mszl (#25878) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én pár másik áldozattal az úton mentem le, ahol felfelé is futottunk, arra nem volt vicces :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25880) Steelers


Steelers
senior tag

Sziasztok! Lágyékhúzódásra tudtok valami csodagyógymódot? Másfél hete kínlódok vele és nehezen akar gyógyulni.

(#25881) gombi01 válasza mukibuci (#25874) üzenetére


gombi01
tag

(#25874) mukibuci:
én eddig csak 4x futottam fel a Kékes-re de nagyon jó kis megmérettetés!
Itt aztán le lehet mérni mi a max pulzus (feltéve ha nem hagyod otthon az övet mint én :)) )
Most nem volt komoly meleg mint az előző években talán a szembeszél volt zavaró de csak Mátrafüredig, onnan már gyakorlatilag minden mindegy rá kell feküdni azt had szóljon...

Nekem most igen ki lett centizve, nem tudtam volna még 50métert futni, kellett egy perc mire elértem a céltól a befutó csomagig ami 10 méter volt. De privát csúcs lett, megérte!

Lefelé az erdőnek (kék+) kb 6-7km 40perc alatt lazán le lehet kocogni, gyönyörű helyeken megy, két kerítést kell átmászni létrán és még talán annyi kellemetlenség van, hogy versenycipőben komoly talpmasszázs-al jár :DD
Van busz is, de azt szokták mondani "lefelé a sz@r is gurul" :C

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#25882) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vasárnap elmentünk a futócsoporttal intervallumozni. Érdekes megközelítés volt, az edző piramisfutásnak hívta, bár én személy szerint nem láttam benne a piramismintát. :U

Elvileg 2 km bemelegítés lett volna, de 2 kör után lelőtték, mert addigra már rohadt meleg volt, úgyhogy bemelegítő futógyakorlatokat csináltunk inkább (térdemelés, sarokemelés, szökdelések, ilyesmik). Utána jött a tényleges gyors futás a következő minta szerint: 1000m - 800m - 600m - 400m - 200m - 100m - 50m. Csoportokra osztottuk a népeket tervezett sebesség szerint, mert annyian voltunk, mint az oroszok (asszem amúgy voltak oroszok is, de errefelé a fene sem tudja az ilyesmit pontosan), amivel nem is lett volna gond, mert arra is számítottam, hogy ha az 5p/km-es csoportba állok be, akkor vagy fél perccel úgyis gyorsabbak leszünk, arra viszont kevéssé voltam felkészülve, hogy az a fél perc az 1 perc lesz (természetesen a 4p/km-re tervezett csoport még durvábban tolta), úgyhogy lett egy 3:50-es rekordom 1 km-re. A levezetés kvázi egyéni elbírálás alapján 2-3 ajánlott kör volt, én négyet bevállaltam 6:45 körüli tempóban még, de addigra már elmúlt dél, és tényleg kezdtem megfőni (napvédő krém, sapi, napszemcsi, folyamatos ivás, és fejlocsolás megvolt). A gyors szakaszok között 1,5-2 perces szünetek voltak, ilyenkor állt az óra, szóval magukra a tempós futásokra kaptam egy 4:00-s átlagot a Garmintól. Utána pár önként jelentkezővel jógáztunk egy jót a gyepen nyújtásként.

A melegtől féltem jobban, de azt egészen jól viseltem, ellenben mára olyan helyeken lett izomlázam, ahol nem is gondoltam volna, hogy ott izom van, vagy hogy azt használom futásnál. A legdurvább a térdhajlatban hátul (bár ott inkább inak vannak, szóval lehet, hogy az csak túlerőltetés, bár érzésre az izomlázhoz van közelebb), illetve a boka környékén, illetve a csípő és a comb találkozásánál kívül, de durván berövidült az extra nyújtás ellenére is a vádlim és a combom is. Ma pihenőnap volt természetesen, de az esti jógaórát azért nem hagytam ki, mindenesetre néhány póznál fel tudtam volna hangosan zokogni...

Holnap elvileg hosszabb futás jönne, de szerintem az csúszik csütörtökre, és inkább csak tötyögök egy regenerálós 10-12 km-t. :DDD

Ez a hét mindenesetre inkább lazábbra lesz véve, valószínűleg kéthetente teszek be egy intervallumos edzést (legközelebb kipróbálom a sztenderd sokszor 400-at is), ráadásul azért igyekszem épeszűen csinálni, és mondjuk a 4:00 helyett egy lazább 4:20-4:30-as tempóval próbálkozni, mielőtt sikerül maradandó károsodást okoznom, valamint inkább próbálkozom kb hetente, másfél hetente egyszer hosszabb résztávokkal 1000-2000 métereken, de csak olyan 5:00-5:20 közötti tempóban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25883) borix válasza parandroid (#25882) üzenetére


borix
őstag

Ez elvileg úgy működik,hogy 50 m fölépíted a távot 1000m és onnét visszacsökkented szakaszonként 50m a tempó pedig szabadon választott?

(#25884) inf3rno válasza borix (#25883) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi 200-400-800-1200-800-400-200 vagy valahogy így toltuk annak idején 400m körpályán. Amit ők csináltak az sem rossz, de nem hinném, hogy piramis volt. Én most Tapolcán nyaralok pár napot, és nincs bennem semmi együttérzés. ;]

Buliban hasznos! =]

(#25885) borix válasza inf3rno (#25884) üzenetére


borix
őstag

Így értettem én is a távot.Milyen tempóban vagy pulzuson kell ezeket csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#25886) inf3rno válasza borix (#25885) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom már, nagyon régen nem edzettem már körpályán, sajna nincs ilyesmi a közelben. Olyasmi rémlik, hogy nem maxon, de azért gyorsan, és köztük volt talán 200-200 pihi, aminél visszalassítottunk egy kicsit, de korántsem kocogós tempóra. Én mondjuk 85-90%-ra tippelnék a futásnál és 75-80%-ra a pihenőnél, de tényleg már nagyon régen volt, és gondolom ember függő is, hogy ki mennyit bír.

Buliban hasznos! =]

(#25887) parandroid válasza inf3rno (#25884) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, ez így jobban hangzik, ezt is kipróbálom majd. Meg mindjárt értem azt is, hogy mitől piramis... Sajnos a szakaszok közti megállás szervezési okokból elkerülhetetlen volt, mert tényleg rengetegen voltunk. A tempó meg olyan lett amilyen, vitt a tömeg, meg nem volt meg a kellő fegyelem, szerintem nem én voltam az egyetlen, aki 100%-on tolta. Szeretem ezt a társaságit, de ha velük futok, mindig állatkidás lesz a vége...

Tapolca környékén jó túrázást, szűkebb pátriárkám, csodaszép helyek vannak arrafelé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25888) bandus válasza tomcica (#25785) üzenetére


bandus
veterán

hát ebből egy fél hét teljesen kiesett, szóval van két teljes hetem valamit alkotni :) kicsit átvariálom a dolgot aztán uccuneki :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25889) tomcica válasza bandus (#25888) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szabad varialgatni,foleg h az embernek nem mindig jut mindenre ideje,a lenyeget viszont erted.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25890) Alg


Alg
veterán

Nekem a múlt hét lett volna a pihenő hét összesen egy Tihany FM-al, na arra sem mentünk végül mert barátnőm belázasodott.

Viszont lehet nem is olyan nagy baj, ahogy nézem volt némi probléma a szervezéssel, pl. biztos nem álltam volna percekig sorba frissítőért. Így viszont minden nélkül kellett volna letolni a melegben a félmaratont majdnem 400m szinttel, ez nekem szinte 100% görcsölő vádlit jelentett volna, + a befutócsomagért, éremért is legalább egy órás sorbanállás volt.

A póló legalább szép, azt megkaptuk előre :U

2 hét múlva KH egyéni+váltó ha sikerül így benevezni, ott se fogunk fázni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25891) zaskar


zaskar
senior tag

Megint elérhető a 240 eurós Polar V800.

(#25892) bandus válasza tomcica (#25889) üzenetére


bandus
veterán

hat megprobalkoztam ezekkel a 400akkal, es azt kell mondjam a harmadik utan lovesem sem volt hogyan fogok en ebbol 10-et letolni... :Y aztan vegul sikerult, de a pihenok lattak ennek karat, nagyon fajt a dolog :) elore felek a csutortoktol, es a hetvegi tempot raadasul egy bringazas utan kellene teljesitenem. illetve ma jott a rossz hir, hogy a futoversenyt megelozo napon ceges focikupan kellene reszt vennem, szoval a faradt lab garantalt arra a 7k-ra :/ na de most ez van, ebbol kell foznom :) [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25893) tomcica válasza bandus (#25892) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vegre lesz egy rendes heted,ha mar elore felsz akkor az joooo :K az azt jelenti,hogy pontosan tisztaban van vele az elmed,hogy tudod teljesiteni,de ott lesz minden a hataron.Isten hozott a daraloban :DDD
A 200-ak nekem konnyebben szoktak lenni,gyorsabban is tudom regeneralni,a focihoz meg szinte aranyat es a robbanekonysag.
Nezd a jo oldala - igen,van jo oldala - ilyen eles hetet magadtol nem biztos,hogy bevallaltal volna.Jo lesz ez,a gyemant is ugy keszul,hogy hosszu ideig,nagy nyomas alatt.....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25894) Alg


Alg
veterán

A Városligetben találkoztam ma pár lódarázzsal... :Y
Az Ajtósi felőli részen meg az ex-közlekedési múzeumnál lézengett bokamagasságban úgy egy tucat összesen, meg egy volt a műfüves pályánál az egyik kuka körül.

Óvatosan, ha valaki arra jár. (Nekem meg lett egy 4:44-es kilométerem így :DDD )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25895) bandus válasza tomcica (#25893) üzenetére


bandus
veterán

amúgy igen, jól összefoglaltad :D most kezdek ráébredni, hogy ami eddig hiányzott az edzéseimből, az a "fájdalom" :D

alapozásnál ilyen érzése nincs az embernek, ott sokkal nagyobb a pszichés terhelés szerintem, főleg a téli időszakban. mert valljuk be az alapozó tempó nem megterhelő, fázni max. az elején fázol, viszont cserébe unalmas. főleg az a része, hogy a futásaid 80-90%-a sötétben van, akár reggel akár este, munka után tudsz elmenni. de ez most nagyon tetszik, élvezem, hogy szakad rólam a víz és azt, hogy az emberek 90%-a hülyének néz a szigeten, hogy lehagyom őket, összeesek/sétálok/kocogk, aztán megint lehagyom őket :D mondjuk jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy fizikailag lehetséges, hogy ilyen 4:00 tempó környékén hosszabb távot lefussak, de remélem csak idő kérdése.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25896) kk831228 válasza bandus (#25892) üzenetére


kk831228
addikt

Nem megy a link... :B :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25897) kilinked válasza kk831228 (#25896) üzenetére


kilinked
csendes tag

Ja, mert már megint le van halva a flow (a link jó).

(#25898) inf3rno válasza Alg (#25894) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vannak olyan napok, amikor a motiváció talál meg téged és nem fordítva. :D Kering ilyen medvés kép is a neten.

Buliban hasznos! =]

(#25899) inf3rno válasza bandus (#25895) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Menni fog az, csak kitartás kérdése. Hajrá! :DD

Buliban hasznos! =]

(#25900) Chuck Norris válasza zaskar (#25891) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Valaki próbálta már a garmin epix-et, ahogy nézem nekem ez lenne az ideális:
-Tud navigálni
-24h üzemidő
-Menet közben tölthető
-Szögletes forma

Remélem mire tönkremennek a tomtomjaim beesik az ára a felére legalább :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.