Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) inf3rno válasza borix (#25100) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, ez az R-R változékonysága, vagy ha úgy tetszik szórása. [link] Nem minden pulzusmérő tud egyébként R-R értéket mérni, az én optikai csodám pl nem. Persze movescount kiírja így is a HR alapján, de az kb semmit nem jelent. Azt mondják akinek alacsony, annál várható szívelégtelenség, illetve ha túledzett valaki, akkor rövid csúcsok vannak benne. A cikk amúgy jó, de nem volt időm még elolvasni.

Csak azért kérdem amúgy, mert egy ismerősnek van M400-a meg szívbillentyű problémája (MVP), és nyomon követésre jó lenne ez az érték. De annyira nem fontos, két éve elfutkorászik enélkül is. Ami érdekes nála, hogy hirtelen megy fel a pulzusa edzésnél 160-ra. Kb egy perc alatt ott van. Összehasonlításképp nekem kell kb 5-10 perc, hogy annyi legyen. Egyébként hasonló a görbéje, mint nekünk, úgy tűnik, hogy sokat tolta emiatt anaerob zónában. Javasoltam neki, hogy próbálja meg valahogy aerob-ba levinni a pulzust, ha kell sétáljon, de ennél többet nem nagyon tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25102) concret_hp válasza inf3rno (#25101) üzenetére


concret_hp
addikt

1p alatt 160ra a pulzus úgy hogy utána 160on marad, vagy úgy hogy utána kiüti a 190-et? utóbbi verzióval simán felviszem nyugalmiról 160ra én is szerintem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25103) PotterPrime


PotterPrime
csendes tag

Aki Hokát akar, most nézzen szét a Nomádban, 30% kedvezmény van a hétvégén minden készleten lévő termékre!

(#25104) inf3rno válasza concret_hp (#25102) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy lehetetlen, hanem hogy alacsony terhelésnél is ugyanígy felugrik az ő elmondása alapján. Illetve azt mondta, hogy nyugalmit sem tud mérni, mert 100 körül van. Ennek nekem ellentmond, hogy 105-ről indult a görbéje sétánál. Az egész ránézésre úgy tűnt, mintha olyan 65-195 lenne a tartomány, amiben van, szóval ilyen szempontból tök átlagos, 20 körül jár, nő. Nagyjából ilyen a görbéje nem túl komoly terhelésnél futópadon:

Tulképp ha úgy vesszük annyira nekem sem tűnt rendellenesnek. Még annyi extra van, hogy amikor 2 éve elkezdett edzeni, akkor 40 percig még 160 volt a pulzusa utána, most már csak 5 percig. És ilyesmiket szokott futni az edzésein.

szerk:
Most nézem, hogy ez nem is 160-ig megy fel, hanem 180-ig.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25105) inf3rno válasza concret_hp (#25102) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudsz produkálni egy ugyanilyen 50p körüli görbét? Ha igen, akkor kíváncsi vagyok, hogy milyen terhelésnél. Érdekes lehet összehasonlítani egy normál futásoddal...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25106) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Regota szerettem volna mar egy futopadot otthonra - ido hianyaban sem a gym sem a kinti futas nem jatszik. Tegnap vegre be is szereztem egyet. Hosszabb keresgeles utan az OMA Creative C1-ra esett a valasztas. Eleg jokat irtak rola tobb helyen is. Viszont azt eszrevettem, hogy kb minden edzes utan a szomyeget allitani kell mert jobbra/balra mozdul el es emiatt kozepre kell visszaallitani a kis Allen kulccsal. Olvastam, hogy az elso par hasznalat utan ez normalis lehet de minden edzes utan majd utana kell hizni, hogy centerbe legyen a szonyeg? Eddig 3x volt hasznalva (3 ill. 5km-es tavok/edzes).

Koszonom!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#25107) Danika256 válasza inf3rno (#25104) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ezek a pulzustartományok aztán igen csak rosszúl vannak belőve.. :D
Ha 20 év körüli akkor a max simán lehet 210 felett is, szóval semmi rendkívüli.. Az összes sávot is fel lehetne rántani minimum 15-el még így látatlanban is..
Csak azért írom, mert így nem sok értelme van a pulzusmérésnek..

(#25108) inf3rno válasza Danika256 (#25107) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csak ránézésre mondtam valamit. :D Nyilván ennyiből pontosan nem lehet semmit megállapítani. Kellene normálisan restinget mérni, a maxot meg inkább életkorból kellene számolni, mert így, hogy hibás a szíve nem hiszem, hogy jó ötlet addig kitolni. Maradtam a szokásos 140 alatti szövegnél, aztán kész. Abból baj nem lehet. :D Az eddigiek alapján úgysem fogadja meg, hanem csinál mindent ugyanúgy, ahogy eddig...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25109) borix válasza inf3rno (#25101) üzenetére


borix
őstag

Sportorvosi vizsgálatot csináltatott (ha tudja gyanakszik szívproblémára akkor nem ártana)?

(#25110) inf3rno válasza borix (#25109) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mint már írtam diagnosztizált billentyű hibás. Volt már két orvosnál, azt mondja elmegy egy harmadikhoz is. Na mindegy, sokkal okosabbak nem lettünk. :D

Buliban hasznos! =]

(#25111) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Itt azt írják, hogy tud az M400 HRV-t nézni. [link] A legtöbb drágább mellkaspánt támogatja, meg optikaiban is talán már van olyan, ami igen.

Elvileg ezzel az appal lehet mobilról követni mondjuk a recovery-t edzés után. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25112) Matykoh


Matykoh
tag

Futóbarát időben meglett az új félmaraton pb. :) Sosem futottam még ilyesmi időben hosszabb távokat, de ezt most egészen jól összeraktam. Bementem 2 óra alá. :K :C

(#25113) bandus válasza Matykoh (#25112) üzenetére


bandus
veterán

nagyon szép, gratula :R én holnap remélem beférek 1:55 alá füreden. lehetne kicsit kegyesebb az időjárás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25114) t1 válasza bandus (#25113) üzenetére


t1
addikt

Kicsit szeles az idő de legalább nem esik és nincs dög meleg, lehet szerencséd lesz ezzel. Hajrá :R

(#25115) beltram válasza inf3rno (#25111) üzenetére


beltram
tag

Nem a pánt kérdése, hanem a szoftveré. Az ambit3-ban a Firstbeat által fejlesztett cucc van, ami pl. a Spartan-okból kimaradt egyelőre.
Ha érdekel a téma, vagy az ismerősödnek is jól jöhet a Kubios is jó erre, a standard változat ingyen letölthető, találsz hozzá leírást is pl. itt vagy itt. :)

pace be with you

(#25116) inf3rno válasza Matykoh (#25112) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Szép a pulzus kontrol is hozzá. :-)

Buliban hasznos! =]

(#25117) inf3rno válasza beltram (#25115) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Majd nézegetem. Egyébként találtam olyat, hogy heart rate turbulence, ami újabb dolog, és azt mondják megbízhatóbban jelzi a szívproblémákat, mint a HRV. Azt nem tudom, hogy regenerálódás nyomonkövetésére is jó e. Vannak egyébként tudományos cikkekben mérési leírások ilyesmihez. [link] Csak rá kell szánni az időt, hogy leprogramozza az ember. Nekem most sajna nem fér bele még néhány hónapig, hogy komolyabban ezzel foglalkozzak, más projektet tolok.

Buliban hasznos! =]

(#25118) suits


suits
tag

Hali!

Van egy olyan próblémám hogy futáskor (már az elején) elkezd fájni a boka elülső része(a bal lábon leginkább) és kicsit ott bemerevedik és nem tudok igazán sarokra érkezni ez miatt(Volt egy autóbalesetem anno és 8 hétig fekvőgipszben volt a bal lábam ez lehet még annak következménye).Ilyen esetben milyen fajta cipőt kellene választani?Kezdő vagyok még,jelenleg egy Nike Reax 11 cipőm van de szeretnék venni vmi komolyabbat kb 150-200 eur értékben..Vizes teszt alapján neutrálisnak tünik a lábfejem.Külföldön élek itt sajnos nem ismerek olyan helyet ahol csinálnak ilyen tesztet..

(#25119) beltram


beltram
tag

Én ma egy ilyet toltam. Jövő tavaszra ha ez a tempó stabilan menne 10k-n, akkor már elégedett lennék.

pace be with you

(#25120) ígyvanferi válasza beltram (#25119) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az derék! Mennyire volt küzdős? Őszre is meglehet az.

Hasonló a cél, én megelégednék azzal, ha 3-assal kezdődő tempót tudnék stabilan őszre. Tavaly már összejött egyszer 3:58-as, de ott elég kedvező volt a csillagok állása és még úgyis meghaltam vagy kétszer közben.

(#25121) bencze


bencze
senior tag

Nekem egy ilyen lett ma.

Amennyire paráztam olyan szépen bírtam csak a csípőm és főleg 2 térdem kezdett el fájni 35 környékére. Nem tudom mennyire aggódjak, semmi éles és elég szimmetrikus csak úgy tűnik sok volt szegényeknek.
Az a ground contact balance érdekes a végére, vagy sántítottam és nem vettem észre vagy a terep húzott valamerre...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25122) Alg válasza bandus (#25113) üzenetére


Alg
veterán

Ez már igencsak jó idő lett, gratula, meglátszik a sok km :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25123) margithid válasza beltram (#25119) üzenetére


margithid
veterán

Ez durva!
Én 38 perc alatt tolom ezt a távot :)

(#25124) beltram válasza ígyvanferi (#25120) üzenetére


beltram
tag

Nem volt vészes, egyedül a szél volt zavaró, azzal kellett harcolni egy kicsit (szerencsére kevesebb mint 1km volt szemből), inkább keresztbe fújt. :) Sajnos az a tapasztalat, hogy nyáron mindig "leépülök", ősszel tudom újrakezdeni a minőségi munkát.

pace be with you

(#25125) zaskar válasza bencze (#25121) üzenetére


zaskar
senior tag

Gratulálok, ahogy olvastam, elég viharos szél fújt ma Bécsben...Én 2x futottam ott maratont, volt egy dögmelegben (3:37) meg egy másik, az 3:20 körül lett.
Nekem egy sík, terepes félmaraton jutott ma, Debrecenben, viszonylag kellemes időben.
Kb. 80-an indultunk, szerencsére "nagymenők" nem voltak jelen, így ez egy első helyet ért...:)

[ Szerkesztve ]

(#25126) #78687232 válasza zaskar (#25125) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem működik a link. :(

(#25127) zaskar válasza #78687232 (#25126) üzenetére


zaskar
senior tag

Javítottam :)

(#25128) parandroid válasza zaskar (#25125) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon nem erőltetted túl magad azzal a 149-es átlagpulzussal. ;]

Gratula mindenkinek, aki ma kimerészkedett, nekünk ma egy 10 km-es versenyünk volt, párom idejéből akartunk faragni kicsit, sikerült is, kézenfogva befutó lett 56:30-nál. :B

Hideg volt, mint a dög, illetve a levegő hőmérséklete nem lett volna gond, de hideg szél fújt, illetve a rajtnál elkezdett szállingózni a hó, azon kicsit ki is akadtam így április végén, de szerencsére csak mutatóba kaptunk belőle, meg egy nagyon rövid szemerkélő esőt, még indulás előtt, és ennyivel meg is úsztuk. Közben foltokban a nap is kisütött, de melegünk nem volt.

A pulzusértékek olyanok, amilyenek, nem raktam át az órát a bal kezemről a jobbra, ilyenkor meg mér ez mindent, össze-vissza. Azt nem mondom, hogy nem fáradtam el kellemesen, de szerencsére volt még tartalékom azért. Az első 3-4 km ment nehezen, olyan 6-tól már kimondottan jól esett a mozgás, meg a tempó is. Mindezt úgy, hogy a hét közepén találtuk ki, hogy kéne menni, ráadásul a keddi edzés kimeredt az éppen tomboló hóvihar miatt, azt szerdán pótoltam be, aztán pénteken megint volt egy hosszabb futásom, szombaton meg egy laza 10-es mindkettőnknek, szóval eleve valami 45 km heti távval indultam, meg úgy, hogy ez volt a harmadik nap zsinórban komolyabb futással. Holnap pihenés, meg jóga, legközelebb csak kedd este futunk.

Bencének Bécshez különösen! Bandus beszámolóját még várom Füredről.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25129) kk831228


kk831228
addikt

Nem gyenge futàsok... :Y :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25130) #78687232 válasza zaskar (#25125) üzenetére


#78687232
törölt tag

Gratulálok, ütős lett!
Persze a többieknek is, mindenki nagyon aktív volt. :)

(#25131) zaskar válasza parandroid (#25128) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem ez a pulzus már nem kevés, benne vagyok a korban...:) Ez aszfalton valószínűleg 1:30-on belül lett volna, mert bár sík terep ez, kisebb dombok azért voltak a pályán, meg elég homokos a talaj is (bár az eső jót tett neki a héten).
SwitcX: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25132) bandus válasza parandroid (#25128) üzenetére


bandus
veterán

roviden 1:57 -> 1:50 az uj pb, az en meresem szerint. A hivatalos ettol pluszminusz tiz perccel elterhet :D most orulok nagyon, foleg, hogy a mostoha korulmenyek ellenere is sikerult ezt osszehozni. Az el clasico utan, vgy holnap irok egy kicsit reszletesebbet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25133) inf3rno válasza bencze (#25121) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az derék. :-)
Egyébként ez a GCB mi alapján működik? Nálam pl ha országúton futok, akkor az esetek 90%-ban kifele lejt az út, hogy a csapadék oda folyjon. Gondolom akkor 90%-ban rossz lenne nálam is az érték.

Buliban hasznos! =]

(#25134) Chuck Norris válasza suits (#25118) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, egyáltalán ne próbálj meg sarokra érkezni, az nem tesz jót semmidnek. Ha mindenképp egy drága neutrális cipőt szeretnél próbálj fel egy kinsei-t vagy egy nimbust de ez sem garancia, hogy utána nem fáj majd a térded.

Mindenkinek gratulálok a hétvégéjén elért eredményeihez, én is beszámolok róla, hogy megcsináltam a budai térképkört. Nem sikerült túl fényesen: 81 helyett 85Km lett egy nagyobb eltévedés miatt, valamint a tervezett 12 órán belüli idő helyett több mint 14 óráig tartott, nagyjából a táv első negyedénél elkezdett fájni a lábam és ez végig csak rosszabbodott. Ráadásul lámpát sem vittem magammal mivel gondoltam még bőven beérek világosban, ha nem értem volna utol szürkületkor egy sporttársat akinek volt lámpája lehet reggelig ott bolyongok az erdőben :)

(#25135) inf3rno válasza Chuck Norris (#25134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Térdre írnak ilyet is: [link]

Buliban hasznos! =]

(#25136) suits válasza Chuck Norris (#25134) üzenetére


suits
tag

Igazából arra lennék kiváncsi hogy merre induljak el.Hogy merev bokához milyen tipusú cipő kellene?Gondolom én hogy vmi jól párnázott vagy nem tudom.De abban sem vagyok biztos hogy neutrális-e a lábam.Valamennyire látszik ezen a videón a cipőm ill a másik (ezen talán jobban látszik).Aki esetleg ért hozzá bekategorizálhatná...

(#25137) bencze válasza inf3rno (#25133) üzenetére


bencze
senior tag

Új nekem is, általában olyan 49-51% környékén vagy azon belül szokott lenni. Itt az az érdekes a végén hogy elromlott. Most figyeltem meg ahogy sántikálok reggel a lakásban (hát itt-ott sajog rendesen, mintha az ízületeimnek ínszalagjaimnak izomláza lenne, most 1-2 napig ez lesz), hogy perpill tényleg mintha kicsit sántítanék a jobb lábamra óvatosabban lépve (ezáltal többet időzve ott) pedig elvileg nem érzek különbséget, nem is fáj erősen egyik sem, valami öntudatlan reakció. Eredetileg az a lényege gondolom, hogy az ember rájöhet ha pl nagyon aszimmetrikus a lába egyik rövidebb vagy natúrban sántít valamiért, ami sérüléses ok lehet rossz forma miatt. Mindenesetre érdekes metrika. Ez a garmin szenzor tetszik, nem tudom mennyire hasznos de elég jó a geek faktora. :) 2 baja van, mocsok drága (37e a pulzuspánt - más ennyiért vesz órát) és nem cserélhető a pánt a szenzor alatt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25138) Chuck Norris válasza suits (#25136) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Régebben én is csempés módszerrel néztem meg aztán tudományosan is megállapították, hogy pronáló lábam van és az ehhez tartozó adidas cipőtalpam. Neked meg ahogy látom teljesen egyenletesen van elkopva nem a külső szélénél.

[ Szerkesztve ]

(#25139) bandus


bandus
veterán

szóval akkor kicsit bővebben:
baromi hűvös volt tegnap reggel, fújt a szél, nem is kicsit, sokan mindenféle téli cuccban vágtak neki a versenynek, de én gondoltam ha tomcica kibírja 0 fogkban kisgatyában, akkor én is maradok a rövid szerkónál :D

a terv az 1:55 volt, ami ha jól sejtem 5:27-es átlag környéke, meg az, hogy 170 alatt maradjon a pulzusom. namost ez már az elején elcsesződött, amikor a rajt pillanatában esni kezdett, később átváltott egy rövid ideig havasesőre is, brutális oldal/szembeszéllel megspékelve. ehhez jött még balatonfüred dombossága is. ennek ellenére az elején nagyon szép, egyenletes km-eket sikerült futni, 2-3 mp különbséggel. a pulzus elszállt, de kényelmesnek éreztem. kicsit próbáltam tudatosan visszavenni 5:10 --> 5:20 környékére, és még inkább visszavenni az emelkedőkön, 5:30-ra. ez is sikerült. az első fal a 10. km-en volt, borzasztóan beszúrt az oldalam, itt kicsit vissza kellett vennem, aztán megint jöttek a dombok... de aztán sikerült visszaállni a tervezett 5:20 alá, 5:10-5:15 környékére, frissítésekkel együtt is jó voltam. utaztam egy darabig ezen a tempón egy lánnyal, aztn csatlakoztam egy minket egelőző hármas fogathoz, akik 5 körül csorogtak az utolsó 4-5 km-en. az utolsó frissítőponton még belesétáltam kicsit, a 21. km-t pedig sikerült megtolni 4:45 körül (bár csak 950 méter lett így erről átlagadat nincs), és így lett a mért időm 1:50:29, ami egyébként az evochip oldalán is pont ennyi :) baromi elégedett voltam, meg egy kicsit bosszús, hogy nem lett 49-es az idő, de kevesebb széllel, sík pályán ez sima lett volna, ami plusz motivációt ad a szezon hátralevő részére.

tényleg igaz, hogy kezdők esetén már az alapozás is sokat jelent, mert tempó/gyorsító munkát nem igazán végeztem, és így javultam hét percet tavaly óta. ennek fényében remélem őszre elérhető lehet az 1:45-ös idő :B

a track: [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25140) #78687232 válasza bandus (#25139) üzenetére


#78687232
törölt tag

Gratulálok neked is, nagyon jót futottál. Idén hány km-nél tartasz?

(#25141) bandus válasza #78687232 (#25140) üzenetére


bandus
veterán

524-nél járok. azt hiszem idén meglesz az 1000 :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25142) Melorin válasza bandus (#25141) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem talán meg lesz az 1km ha így halad a lábam erősödése :DD
Addig marad a séta, abból sok megy :)

(#25143) inf3rno válasza bencze (#25137) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 32-ért vettem optikai szenzoros mérőt, úgyhogy olyasmi árban van.

Azt mondják az aszimmetrikus sérülésnél ha nem múlik néhány héten belül, akkor érdemes ortopéd orvoshoz fordulni.

Buliban hasznos! =]

(#25144) bandus válasza inf3rno (#25143) üzenetére


bandus
veterán

ez szerintem barmilyen serulesre igaz :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25145) bencze válasza inf3rno (#25143) üzenetére


bencze
senior tag

Áhh ma igaz még nem futottam de bicigliztem melóba - 2 x 12km - és semmi gond nem volt, csak annyi, hogy járásnál kicsit terminátor mozgásom volt, de inkább csak a combizmaim éreztem a térdem, forgóm már semmi. Szerintem csak sok volt nekik a terhelés. Nem baj még többet kell futni, lehet emelem heti 100ra májustól, az szép kerek szám. Sparra is kell valamit villantani minimum pár mp :)
szerk. kopogjam is le meg hálistennek meg minden mielőtt elfelejtem. nagy érték ha az ember ép!!!

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25146) bencze válasza bencze (#25121) üzenetére


bencze
senior tag

Egy kis szubjektív sztori akkor a bécsi maratonról meg az előzményeiről. Sportértéke nulla de ha valaki unatkozik talán szórakoztató. Előre is elnézést, átugorható semmi értékes infó nincs benne csak beszámoló, ráértem. Remélem a kisregény stílus nem szabályellenes.

A tavalyi Spar volt az első maratonom. Kihagyás után január 1től futogattam, tavaszra már heti 60-65km-t egy Endomono prémiumból faragott edzéstervvel. Aztán kezdett fájni a bal lábfejem és jobb térdem. Úgyis fogászati beavatkozásom volt, 3 nap pihit javasolt az orvos, gondoltam pont jó lesz pihentetem a térdem. Amikor pont 6 hét elteltével melóból jöttem haza, bicigli a vállamon jövök fel a lépcsőn, hát csak sajog a jobb térdem. Gondoltam ennek fele sem tréfa muszáj kivárni amíg elmúlik. Így hát a Spar előkészületei így néztek ki:
[link]

21 után éreztem, hogy na, ennyit még sose futottam. 25nél majd elsírtam magam, aztán mit mondjak na, nehéz volt. 4:26 lett a vége, persze örültem, hogy sikerült.

Gondolkoztam, hogy ezt most rendesen is kéne. 9 napra rá regisztráltam a bécsi maratonra. Akkor hát Vienna City Marathon 2017 project. Rendes terv erre sem volt, csak hogy fussak. Futottam, heti 70km körül, majd 80 fele. Utolsó 2 hónapban próbáltam gyorsítani, hol valamiféle rövidebb-hosszabb intervallum hol tempó, koncepció nélkül. Mennyiségben nem volt nehéz túlteljesíteni az előzőhöz képest:

Az idéni Zúzmara jó lett, 1:47 valami, meglepődtem, a Vivicitta ugye 1:36:43, meglepődtem. A pár hosszú futásom nem lett különösen jó - vagy nagyon lassan futottam, vagy majd meghaltam - emiatt aggódtam, reméltem a versenyláz azért ad energiát és összejön a 3:50, pesszimista terv 4 alatt, optimista 3:40 ha nagyon velem vannak az istenek.

Van kint rokonom az alvás megoldott még kaját is kaptam szóval ez a része oké volt. Szombaton mentem, begyűjtöttem a rajtszámot, megnéztem az indulás helyét, hát jó kihalt környék meg a nagy forgalmas út középen (Wargramer strasse a Duna közepén szigeten), nem volt mit látni (egyébként nem ismerem Bécset egyáltalán, voltam vagy kétszer pár napra).

Másnap aggódtam, hogy lefagyok rövidben (igen sokat aggódom asszem). Volt vagy 5 fok reggel és bizony 8 után az emberek már adták le a cókmókjaik a kamionoknál (elvileg 8:15 volt a határidő), fájó szívvel leadtam a dzsekit és nadrágot majd átmentem a 4-es zónámba. Ott tudtam meg nem a cél idő hanem a PB alapján sorolnak be amit hősiesen bevallottam ezért sajnos nem a 3 hanem 4-es zónába tettek. Na gondoltam ezek a 4 fölöttiek itt verekedjem át magam 2 ezer emberen plusz a 3-asból ki tudja hány optimistán... ugye félmaraton és staféta is egyszerre indult, vagy 30 valamennyi ezer ember talán ha igaz a marketingjük.
Wc szokás szerintm nem volt elég, sorbaálltam, 15 perc után félúton voltam amikor 8 perc volt rajtig, hát visszamentem a rajtzónába, persze a végére fértem be már csak. Na mindegy, lényeg, hogy fogalmunk sem volt mi történik elöl, szólt a zene aztán kb annyi, időközben elrajtoltak a profik 8:58-kor, majd 1,2 csapatok. Párhuzamosan voltunk 1-2, 3-4, 5-6, kettőnként egyszerre engedtek el azt hiszem (2 x soksávos út elválasztva). 9:15-kor indultunk, a nép már alig várta. Első 1km borzalmas volt, utána sem lehetett előzgetni de legalább már mozgott a nép olyan 5 perces tempó környékén. A 3-as km-nél eresztettek össze a 3-as zónával de addigra már eléggé felszakadozott a tömeg, legalábbis annyira, hogy mégsem tapostuk le egymást. Már előzgetni is lehetett néhol de eléggé kellett kerülgetni a népet (órám szerint több, mint 900 métert futottam pluszba - na jó szar a gps-e de akkoris). A pulzusom hülyeséget mutatott mert nem nyálaztam meg a pántot, hát mondom csak beáll mire érdekes lenne, látom 150 de úgyis tudom, hogy ez tuti nincs 140 inkább 135-137.
Prateren futottunk keresztül (a park) olyan 5. km környékén amikor látom, hogy a nép kezd leszakadozni fát öntözni. Gondoltam jó nagy suttyóság ugye de követtem a példájukat, nem kellett erősen de nehogy a belvárosban majd 5 ember után várjak a toitoira. Nem vagyok büszke rá de szükség törvényt bont, mondják.
Aztán mentünk mindenfelé meg vissza, keresztül belvárosi betondzsungeleken meg mindenféle, teltek a kilométerek nem gyorsan de haladtunk. Az idő konkrétan jó volt, többnyire napos, hűvös de nem hideg, pont jó kellemes. Nem izzadtam szarrá, nem fáztam. Néztem az órát, kezdett beállni 4:59-58 körüli pacere, hát mondom ez jó mert elvileg mintha 5:15 bőven elég lenne a 3:45-höz, amire a virtual partner vagy mifene volt beállítva. Meg van egy racer data fieldem (garmin szleng) ami be volt állítva maratonra és írta a kb célidőt de azt hiszem ezt a jelenlegi (15mp átlag) paceből mutatta mert kicsit ingadozott. Azért nézegettem néha, próbáltam haladni. Volt kis szél itt-ott de annyira nem vészes. A pulzusom 140esekben mozgott, 145, 147-8 néha akkor rosszallóan néztem az órára menj már le vagy 2 ütést még korai ez.
A félmaraton csapat 20km-nél leszakadt. Annak örültem, megritkult a nép. Na mondom, mindjárt kezdődik a maraton ugye. Szépen figyelgettem mikor elsz meg az FM, na lássuk mit alkotunk megvolt a bemelegítés - így biztattam magam. A pulzusom a 147-9 környékén mászkált, ezzel kiegyeztem, a fő vél az volt, hogy FM előtt 150-et ne lássak.
Mentünk szépen tovább, kicsit sajgott térdem, meg mifene, ahol a combom végződik hátul, talán ülőideg van ott amit az utóbbi 2 hétben kicsit éreztem. Hát mondom jó, csak rosszabb ne legyen mert még korán van. Éreztem már a jobb lábamon a vízhólyagot, ez van, 50km van a cipőben az kevés de azért a Triumphot vittem mert gondoltam lehet meghálálják az ízületek az extra párnát. Olyan erősen nem számoltam a kilométereket. Jó volt, volt tábla amit nem láttam ezt jó jelnek vettem, amikor szarul vagyok akkor 200 méterenként nézem az órát és keresem elkeseredetten a táblákat. Elgondolkoztam s örültem olyan 21-25 közt, hogy oké kicsit sajog meg kicsit lihegek de nem erősen, bakker erős vagyok mennyivel könnyebb mint az ősszel s ez kurva jó érzéssel töltött el. A télen még ez FM volt és erősnek hittem most krúzolgatok. Számigáltam előre, hogy ha el is fáradok, már szép előnyt csináltam, annyira szar csak nem lehet még csak kicsit bírjam és akkor lehet lazsálni a végén ha kell.
25 után már kezdtem nézegetni a táblákat de nem volt gond. Gondoltam, 30ig ne legyen baj ott már kicsit fájhat. Itt már volt pár erősebben szeles rész de általában hamar lejárt mivel házak közt jártunk és elég sokat forgattak. 30tól már éreztem a távot de azzal vigasztaltam magam, 35ig kell kibírjam és onnan már szabad számolnom egyenként a kilométereket. Közben kicsit csepergett az eső de mire elgondolkoztam, hogy ez most nekünk jó vagy rossz, el is állt. A 150es pulzus célt kitoltam közben a 35-ös tábláig de ezt buktam, hát nem baj még jó vagyok, 151-152 pont kerek itt.
Már nem volt annyira könnyű, de meglett a 35 is. Na mondom, lássuk. Kis csepergő, kis szél még szembe itt-ott, kezdtek lassan menni a kilométerek. Itt már kellett figyelni a villamossíneken. Kicsit esett szét a társaság, már rövidítettünk pár métert járdán ahol lehet, át járdaszigeteken meg ilyesmi, eléggé néztem nehogy hasre essek. A 38-as (vagy mifene volt) frissítőt elnéztem és kimaradt, de addig mindenhol toltam kaját / italt, általában kis víz, kis iso mindenhol meg banán szóval gondoltam csak elég kell legyen, ha nem csak megtudom. Aztán még kólát is osztogattak kicsit később egyet betoltam mondom ezzel már csak kibírom. Itt igaz már kicsit kezdett felmenni a pulzus de 155 fölé nem nagyon ment az adott tempón, annak örültem mert nálam 155 fölött már mikor 157 mikor 162 nem tudom megfogni és szar erősen.
40 előtt már megint kijöttünk a Praterből (mellesleg jó hely futni, jó magas fák meg minden kellemes) és belvárosi betondzsungel de kezdett nőni a tömeg a szélén. Az eddigi limitált tapasztalatomból (1 alkalom) úgy számoltam, a 40 az ahonnét már szabad a százmétereket is nézni, plusz lesz több ember, meg onnan ha teszem magam, hogy futok de valójában gyaloglok az is elég, hogy bejussak. Szóval itt már nem aggódtam. A nép néha ordítozott integetett, meg ilyenek szokás szerint, szép széles utcák, ez a körút volt (ring). Az utolsó kilométeren már szoros tömeg volt a széleken, a kerítés mellett, azért jópofa volt a szurkolás az ember tolta amit tudott (nem sokat) mert ha már ilyen baromságot csinálunk lássák, hogy de jól esik nekünk és milyen könnyedén megyünk (kívülről gondolom inkább rokihadsereg de hát na hobbifutó tömeg közepe milyen legyen láttatok ilyet). Én nézegettem az órát s örültem mert 35 után már kezdett beállni a 3:30 alá. Itt már stabilan 28 környékét mutatta célnak hát mondom kár, hogy nem lesz meg az 1 órás PB mert az vicces lett volna.
Volt szépen utolsó 400 meg 200m tábla a végén még kicsit erőltettem is, asszem meglett a 160 fölötti pulzus itt az utolsó párszáz méteren, ez alap forgatókönyv szerint sikerült.
Érdekes mód megérkeztem lelassultam hát sétálni kicsit nehezen ment, ez a mai szögletes mozgásom már akkor meglett. Érem, adtak iso sört (lol, de nem rossz!), vizet, almát, banánt ezt-azt, kis üldögélés után bevésettem az időm rá ami 3:28:20 lett, hazajöttem.
Hát ez lett.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25147) inf3rno válasza bandus (#25144) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont tegnap olvastam egy cikkben, hogy a legtöbb futó szimmetrikus sérüléssel el tud lenni évtizedekig. Legtöbbször ezek csak fájnak, de tudsz futni velük, illetve maguktól meg szoktak gyógyulni néhány hónapon belül. Ellenben ha aszimmetrikus sérülés van, akkor felborul az egész mozgási lánc, vagy minek nevezzem, szóval az sokkal rosszabb emiatt. Kicsit utánaolvastam ezeknek a futó sérüléseknek, mert fáj a térdem, de nem vészes annyira. Itt vannak a leggyakoribb sérülések: [link], valszeg a hármas pont van nekem. 20-30k-kat toltam hegyre mostanában, aztán szoknia kell a lábamnak...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25148) inf3rno válasza bencze (#25146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az jó kis pb az előző után. :D Am a bruttó és nettó közül melyik alapján állítják fel a rangsort?

Buliban hasznos! =]

(#25149) k5.20 válasza inf3rno (#25148) üzenetére


k5.20
senior tag

A netto alapján, mert az jelzi, hogy mennyit töltöttél a startvonalon való elhaladástól a célvonalon való áthaladásig a pályán.
A bruttó meg a "start-pisztoly" hangjától addig számolt idő, amíg be nem értél a célba.

(#25150) inf3rno válasza k5.20 (#25149) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Én is így gondoltam. Az egyik tavalyi versenyem megkavart ezzel kapcsolatban, mert annál mintha bruttó alapján állították volna fel a sorrendet.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.