Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) bandus


bandus
veterán

runningwarehouse-ra van éppen valakinek akciós kódja? illetve melyikek még a trendi külföldi boltok, nem jut hirtelen eszembe másik :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25052) Alg válasza bandus (#25051) üzenetére


Alg
veterán

MADSPORT20

+ van még kb. 45 eurónyi levásárolandóm kártyán, ha kell valami szólj és leboltolhatjuk

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25053) Vertigo18 válasza parandroid (#25050) üzenetére


Vertigo18
addikt

Node várj! A rekordokat nem az app kezeli, azt kezelheti a webes felület is! Gondolj bele, ha valakinek nincs mobilja, de van egy 12 magos számítógépe, meg egy zsír, vadonás új, legújabb kiadású Garmin órája 200 csillióért, akkor annak nem fogja a Garmin Connect a rekordjait tárolni? Szerintem az, hogy valami bt-on, vagy Ant+-on, esetleg wifin keresztül szinkronizál, az teljesen mellékes, hiszen a futásom után 1-2 perccel már a telefonomon is vannak az aktuális futás eredményei, értékei. Abból meg aztán simán tudna számolni, hiszen minden adott. Amint hazaérek, a gépem (ami állandóan be van kapcsolva), már ha közelbe érek megkezdi az adatátvitelt. Szinkronizál a webes felületre. Közben leveszem az órát, levetkőzök, a kezembe veszem a telót, és ennyi idő alatt már a webes felület szinkronizálta is az aktuális futásomat a telómmal. Tehát szerintem az, hogy "nem bt-s az órám", az mellékes ebből a szempontból.

Ma pl. megfutottam a 16 km. alatt a 10k-s és az 5k-s PB-met. A 16 km-t látja a webes felület, látja a telefon is, DE nem tudja kiszámolni, hogy mennyi volt a két említett PB-m?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25054) parandroid válasza Vertigo18 (#25053) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt én meg nem mondom neked, hogy hogyan történik pontosan. Még az is simán lehet, hogy rosszfelé indultam el a gondolatmenettel. Eleve én ios-re készült appot használok, szóval még az is elképzelhető, hogy a platformok között is van különbség az adatátvitel módjában, bár őszintén szólva ezt azért nem hiszem. Szerintem továbbra is az a legvalószínűbb, hogy a rekordokat az app elemzi ki, és ezért is ott kell elfogadni (bár akkor miért hozta neked pont most be a longest run rekordot???). a másik, amire gondolok még, hogy valami adatátvitel, vagy statisztikai finomság valamilyen biztonsági, vagy privacy dolog miatt esetleg le van nálad tiltva, de itt végképp sötétben tapogatózok.

Kéne valaki, aki szintén BT nélkül, csak ANT+-on szinkronizál ugyanezen a platformon, és megnézni, nála hogy megy ez, akkor talán okosabbak lennénk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25055) Vertigo18 válasza parandroid (#25054) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most olvasgattam külföldi fórumokat, ahol "okosak" azt írják, hogy már 1.9% különbségnél sem számol részidőt a Garmin. Tehát konkrétan az volt a polda, hogy a srác 12 km-t futott, Endomondo szerint megfutotta a PB-jét 5km-en és 10km-en, de mivel nem "konkrétan" 10km-t futott, ezért nem számolta a Garmin. Tehát, ha 10km PB-t akarok látni az oldalamon, akkor 10km-t fussak.

Nem tudom, szerintem ez baromság. Már az ingyenes Endomondo is "kiszedi" a futásból a részidőket, akkor pont a Garmin ne tudná?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25056) parandroid válasza Vertigo18 (#25055) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez biztosan nem így van, lásd #25050.

Szerk.: Illetve lehet, hogy BT-n működik, csak ANT+-on nem? :F

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25057) inf3rno válasza Danika256 (#25029) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg nem ilyen cipő kell a te lábadnak. Csak cipő csere fogja megoldani.

Buliban hasznos! =]

(#25058) Vertigo18 válasza parandroid (#25056) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, írtam is, hogy baromság...

Mindenesetre nem értem, és fáj, hogy nem számolja. Marad az Endo erre.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25059) inf3rno válasza Danika256 (#25033) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a mellbimbómmal van ilyen, amikor elázok vagy magamra burítok vizet. Sudocrem oldotta meg. :D

Buliban hasznos! =]

(#25060) #78687232 válasza Vertigo18 (#25055) üzenetére


#78687232
törölt tag

Érdekes, nekem mégis így működik. Pár hete csináltam a 10k pb-t, fel se ajánlotta, mert végül 12 fölött végeztem vele. Endomondon akár az összeset is felajánlja, garminon viszont csak akkor ha a rekord környékén megállítom az órát.

(#25061) inf3rno válasza #78687232 (#25060) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz ez gáz a 21. században, de mindegy. Endomondo jó ilyen szempont, csak azért használom, mert elég szépen rendszerezi a futásokat meg a statisztikákat. Egyébként Suunto oldala is tud ilyesmit, csak ott valami rejtett almenüben van az egész, szóval nem annyira tiszta.

Buliban hasznos! =]

(#25062) t1 válasza Vertigo18 (#25058) üzenetére


t1
addikt

Valami bug lesz, nekem már a 4. Garmin órám van és folyamatosan frissül a dolog, Connecten is és az órán is.

(#25063) #78687232 válasza inf3rno (#25061) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem zavar, amíg nem ez az elsődleges. Lehet pont ezért sem foglalkozok különösebben vele. Endomondon viszont rossz, hogy az edzés statisztikáit mindig összevissza mutatja. Pl. az egyiknél látom a hőmérsékletet, a következőnél meg már nem.

[ Szerkesztve ]

(#25064) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor ez már totális zavar...

Egyiknek, ha 15km-t fut és abban benne van egy 5k-s és egy 10k-s PB, akkor "kiszedi. A másiknak csak akkor, ha nem fut 11k-nál többet, az 5k-st meg el is felejtheti...

Ejj-ejj...

Marad az Endomondo erre. Nomeg Zolival ott tartom a kapcsolatot! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25065) Vertigo18


Vertigo18
addikt

LOL!

Most ellenőriztem le, mára ELTŰNT a tegnap beállított "leghosszabb futás"-om is a Személyes rekordjaim közül. Pedig még ide is bevágtam a képet, ahogy beállítottam.

Most MEGINT üres a személyes rekordok listám... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25066) Aristeus válasza Vertigo18 (#25049) üzenetére


Aristeus
tag

Csak akkor lehet belőle PB, ha az eltérés épp megfeleő (kicsi) az adott távhoz. Pl.: 5K PB lehet mondjuk egy 5,07 K-s futásból, de egy 8,3k-ból már nem.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#25067) Vertigo18 válasza Aristeus (#25066) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk ez a leírás elég konkrét, nagyon nem lehet vitatkozni vele. Viszont ellentmond itt, pár topiklakó írásának. Mindegy, ezen nem rugózom, tehát akkor még sosem futottam sem 5km, sem 10km "közeli" távot, sőt, a Garmin által mért 21.29km-es futásom se volt a FM közelében! :)

De akkor erre mit mondasz? Tegnap EZT állítottam be, megerősítettem, hogy ez volt a leghosszabb futásom. A futásnál meg is jelent egy kis "kupa", ami jelzi a trófeámat.

Ma reggel ISMÉT ez fogadott:

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25068) mukibuci válasza Vertigo18 (#25067) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ebből elég jól látszik, hogy egy futásból lett az 1k és 5k, valamint egy másikból a 10k és félmarcsi

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25069) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Cipő ügyben lehet itt kérdezni? :R

(#25070) Chuck Norris válasza Danika256 (#25029) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Na ezzel van nekem is tapasztalatom, ha túl nagy a cipő vagy egyáltalán nem a lábadra illik akkor szokott ez előfordulni. Az, hogy ha jobban meghúzod, hogy ne lifegjen ki belőle a lábad se nagyon segít mert akkor meg a lábfejed tetejét szedi szét. Próbáld meg a dupla zoknit és a sarok leukoplasztozást azok talán segítenek és variálhatsz a betétekkel is, ha nem lesz jobb akkor meg hanyagold ezt a cipőt mert csak a bőrkeményedést növeszted vele a sarkadon.
Egy másik tapasztalatom, hogy a sportcipőket nem kell bejáratni, ha nem egyből teljesen kényelmes azokkal a zoknikkal amivel használni akarod akkor mindig csak a gond lesz vele.

(#25071) margithid


margithid
veterán

7.5 km ma is letudva, egyáltalán nem fárasztott el, pedig sétáltam oda vissza kb ugyanennyit.
Órámat sajnos otthonhagytam, igy időt nem tudok.
Lehet lassan rámegyek a 10 km-re.

Xiaomi pulzusmérős órájáról van valakinek tapasztalata? Mintha írta volna valaki, hogy vesz egyet.

[ Szerkesztve ]

(#25072) parandroid válasza Aristeus (#25066) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért vicces, mert a tooltip ugyanezt mondja nekem is (csak angolul), de a rekordjaimat mindig szinkronizálja, ha sikerül valamelyiket megdönteni egy akármilyen futáson.

Az 1k-s rekordom egy 16 km körüli futáson volt a mostani előtt beállítva (csak az, és semmi más nem dőlt akkor meg), aztán a félmaratonon lett új 5k, 10k, és félmaratoni legjobb idő március 12-én, és április elsején a 10k-s versenyen javítottam meg az 1k, 5k, és 10k rekordokat.

Páromnál ugyanez (illetve más dátumokkal, de hasonlóan frissül) a helyzet, nála azon mérgelődtünk, hogy a 10k nem lett neki rekord, mert verseny közben véletlenül leállította az órát (rendeszeresen eljátssza edzés közben is, fogalmam sincs, mit kell folyton a gombokat nyomkodni), és valami 9,9 km-t mért csak neki a versenyre a GPS. :DDD

Még azon gondolkozom, hogy befolyásolhatja-e a dolgot az, hogy a telefon mindig velünk van, és mobilnettel kvázi állandóan online tud lenni az óra is? Vagy az óra szoftverétől (típusától is függ)?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25073) #78687232 válasza parandroid (#25072) üzenetére


#78687232
törölt tag

Én az órára tippelnék, lehet hogy a 210-em szoftvere ósdi.

(#25074) inf3rno válasza Chuck Norris (#25070) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Semmilyen cipőt nem kell bejáratni. Vagy alapból jó minden téren, vagy rossz a lábadra a cipő...

Buliban hasznos! =]

(#25075) bencze válasza inf3rno (#25074) üzenetére


bencze
senior tag

Akkor nekem még sosem volt jó cipőm, se futó se civil.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25076) inf3rno válasza bencze (#25075) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez szomorú. Nekem azért olyan 80-90%-ban sikerül jót választani. Mondjuk általában 30-at felpróbálok, ha nem többet, mire találok valami jót.

Buliban hasznos! =]

(#25077) Vertigo18 válasza #78687232 (#25073) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az megint vicces lenne, hogy a Garmin órád eredményeit a Garmin szoftver nem bírja "lebontani", de ugyanazt az eredmény, Garmin óráról az Endomondo szoftvere meg igen? :D

Én ezt az egészet nem értem, úgy döntöttem, nem is foglalkozom vele a továbbiakban.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25078) concret_hp válasza bandus (#24891) üzenetére


concret_hp
addikt

na volt időm megnézni, nekem bejött összességében, bár nem voltak nagyon komoly elvárásaim, maga a spartathlon hangulata átjött.

az 5x célba nem érő csóka meg... hát hidd el ilyen is van, nem kevés. ha nem feltétlen futással, akkor mással. nyilván 2-3 célba nem érés után elgondolkodnék, meg sokan mások is, de ő meg pont nem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25079) bencze válasza inf3rno (#25076) üzenetére


bencze
senior tag

Minden cipőm bejáratom, neked valami generic lábad lehet, hogy mindig találsz tökéletest. Elsőre hosszúra nem is viselem őket, a civil cipőket sem mert valahol tuti felsértené / súrolná és vízhólyag lenne. Kinek hogy.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25080) inf3rno válasza bencze (#25079) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyáltalán nincs generic lábam. Legtöbbször én sem találok, akkor inkább nem veszek semmit, minthogy szétcsesszem a lábam egy rossz cipővel... Egyébként van érzékem a dologhoz, legtöbbször ránézésre megmondom, hogy melyik a jó a lábamra, és melyik tuti nem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25081) Melorin válasza inf3rno (#25076) üzenetére


Melorin
addikt

Én is így vagyok vele, legutóbb a Spuriban mentem kb 1.5 órán keresztül az eladó agyára mire megtaláltam az igazit :DD :DDD

Széles a lábfejem és magas is a boltozata vagy mi. A legtöbb cipőbe bele sem bírtam dugni a lábamat. Csak a Saucony-k voltak jók.

[ Szerkesztve ]

(#25082) inf3rno válasza Melorin (#25081) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ugyanígy vagyok széles lábfejjel meg magas boltozattal. Nekem is a Saucony jött be legjobban a Spuri kínálatából tavaly, a Nyúlcipőben meg vettem egy Mizuno-t, ami szintén jó ilyen típusú lábra. Az eddigiek alapján Nike úgy rémlik túl szűk, az Asics-nek a sarka nem jó, Adidas-t meg már elvből nem szívesen veszek, mert tolvaj cég, pedig amúgy jó dolgokat gyárt. Szóval nem egyszerű az élet, nálam se, ha futócipőről van szó. Ennél már csak síbakancsot nehezebb találni vastag bokával meg vádlival...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25083) Melorin válasza inf3rno (#25082) üzenetére


Melorin
addikt

Az Adidasoknak keskeny volt az eleje, mindnek, szóval nem vesztettél semmit :)

Azóta még amit a lábtipusomra valónak találtam és nagyon kényelmes volt, az az Under Armournak valamelyik típusa, de már nem emlékszem melyik, csak annyira, hogy full szürke volt az egész cipő.

[ Szerkesztve ]

(#25084) inf3rno válasza Melorin (#25083) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na majd a következő próbákon jobban megnézem azokat is. A lényeg, hogy nekünk is léteznek jó cipők, ha elég sokáig keressük. :-)

Buliban hasznos! =]

(#25085) t1 válasza inf3rno (#25082) üzenetére


t1
addikt

Dettó nekem is Saucony és a Mizuno jó a széles lábfejemre, volt Pega 31-em is nem szerettem mert nem fért bele rendesen a làbam teljesen màshogy kellet fűzni.

(#25086) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanra odáig fajult a dolog, hogy szűk lábfejjel sem találok magamnak cipőt. 20 éven keresztül 41-es cipőket hordtam, most már 42 alattit fel sem próbálok, a 42,5-es általában egy ujjnyival hosszabb már a lábamnál, de az a kegkisebb méret, ami nem szorítja össze az ujjaimat. A sarkam meg lötyög benne, győzöm összehúzni. Én nem tudom, milyen ufókra terveznek cipőket manapság.

De ha már cipő: Nike Flex Experience 4-e volt valakinek? Olcsó is (40-45 eur között van boltokban erre, meg ahogy nézem, webshopokban is akörül van), kényelmes is, de nem tudom, milyen lehet futni. Az újabb Flex Experience-ek meg nem tetszenek... Főleg betonra szeretnék valami könnyű, minimalista cipőt váltónak a Pega mellé - az ugye kicsit nehezebb is, meg durván csillapított.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25087) bandus


bandus
veterán

hát be kell valljam, ma reggel felkeltem és azonnal visszaaludtam, 3 fokban, szakadó havasesőben nem voltam hajlandó elmenni futni :D szóval a mára tervezett 10 km tempónak lőttek, ezt holnap reggel akarom bepótolni. pénteken egy nagyon laza 4-5 km és szombaton teljes pihenés a versenyre. így egy nappal megcsúszok, nem tudom mennyire befolyásolja majd a dolgot, bár ezen a szinten nem sok hatása lesz szerintem. 1:55 alá be kellene, hogy férjek én úgy gondolom most.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25088) inf3rno válasza bandus (#25087) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem számít. Én kihagyok egy hetet, rohadtul nincs kedvem most kimenni a hidegbe. Mondjuk ez is fejben dől el. Ha úgy állsz hozzá, hogy idén lehet most látsz utoljára havat, úgyhogy ki kell élvezni, akkor máris elviselhetőbb. :D

Buliban hasznos! =]

(#25089) Matykoh


Matykoh
tag

Én 9-én futottam utoljára (igaz, akkor 15 km-t) megfázás miatt. A hétvégén a Gerecse50-en voltunk. Az az 50 km, 1500 méter szint 9 óra 20 perc alatt sikeresen visszalökött egy kicsit a megfázásba. :DDD De óriási élmény volt. Aki teheti, mindenképp próbáljon rá egyszer.

Szombaton így futok félmaratont. Ha már kihagyásról van szó. :O Habár tudom, hogy ebből biztos nem lesz PB (2:04), de érzem, hogy meg fogom csinálni.

(#25090) ígyvanferi válasza bandus (#25087) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Itt ma elvileg verseny lett volna az erdőben térdig érő sárban, de átrakták péntekre. Én eskü' elindultam volna rajta. :)) Bringán úgyis élvezhettem az időjárást egy jó fél órát munkából jövet, egy kis ázás futás közben már sokat nem számított volna. De csak így edzeni nem indulok el, ahhoz már nincs elég motiváció.

(#25091) #78687232


#78687232
törölt tag

(#25092) bencze válasza #78687232 (#25091) üzenetére


bencze
senior tag

Már hetekkel ezelőtt létezett a regisztrációs url csak le volt jelszózva :) idén figyeltem mert a tavaly is hamar beteltek a helyek. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25093) Chuck Norris válasza #78687232 (#25091) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Be is regisztráztam, köszönöm.

(#25094) bencze


bencze
senior tag

Nincs közöm hozzájuk ne vegyétek reklámnak, de a nomádban 30% hétvége van elvileg mindenre. Gondolkoztam mert nem hiányzik a kiadás, de csak megrendeltem a cliftont, igaz már csak piros és sárga volt de ez a 30% egész kompetitívnek hangzik jelenleg külföldi opciókkal szemben is. Biztos jól jön ha nem egyéb az év második felére. A camelbak marathonert ami fél éve a bookmarkjaim közt van, ezúttal is kihagytam fájó szívvel majd talán máskor...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25095) Alg válasza bencze (#25094) üzenetére


Alg
veterán

Igen így 30%-al a camelbak-ek már majdnem külföldi webshopos árakon vannak ;] (RW-ról nekem 16-ból kijött ami most a nomádban 18)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25096) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Az M400 tud heart rate variability-t mérni?

Buliban hasznos! =]

(#25097) bencze válasza Alg (#25095) üzenetére


bencze
senior tag

Ami nekem kellett volna az külföldön drágább mindenhol, meg is néztem, de kiderült kicsi a telefon zsebe. Ezeket mintha a 3.5" iphonera tervezték volna miközben a nép jelentős része már 5-6" androidokkal futkorászik.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25098) t1 válasza inf3rno (#25096) üzenetére


t1
addikt

Ammegmi?

(#25099) bandus válasza inf3rno (#25096) üzenetére


bandus
veterán

Jelentsen ez barmit is meg sosem talalkoztam ezzel az adattal se az oran se a webes feluleten, szoval szerintem nem :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25100) borix válasza inf3rno (#25096) üzenetére


borix
őstag

Az a Suunto-nál az R-R igaz?
Lényegében a szívbetegséget,szívritmus zavart jelzi.Szíveréssek közzötti távolságot figyeli monitorozza és,hogy reagál pl az érzelmi változásokra amik bennünk zajlanak .De,hogy ez mennyire megbízhatóan nézi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.