Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Apollo17hu válasza parandroid (#25250) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jaja, követem a topikot, azért is kérdeztem. Nem ugranék bele egy sportóra vásárlásába, ha a pulzusmérés részét a karkötő is hasonlóan jól tudja.

(#25252) borix válasza Apollo17hu (#25251) üzenetére


borix
őstag

Ha követed a topikot akkor láthattad voltak itt viták az optikai pulzusmérő órák pontosságával kapcsolatban.Fenix 5 200E óra és az sem tökéletes ezen a téren.
Mit vársz akkor az általad kiszemelt olcsó fo@talicskától?Olcsó Jánosoknak való szemét.

(#25253) Apollo17hu válasza borix (#25252) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Arra lettem volna igazából kíváncsi, hogy a hozzám hasonló Olcsó Jánosoknak megéri-e tízszer annyit kiadni egy okosórára, jobb-e annyival a pulzusmérése, mint egy aktivitásmérőnek.

(#25254) parandroid válasza Apollo17hu (#25253) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A MiBandet nem ismerem, de csodák nincsenek. Ne a 10x annyiba kerülő okosórákhoz hasonlítsd egyébként, hanem a vele egy kategóriában lévő Jawbone, Fitbit, vagy Garmin aktivitásmérőkhöz (már amelyik egyáltalán tud pulzust mérni), mert azért az okos futós órák ezer mást is tudnak mellette (kijelző, értesítések, gps), és ezen extra szolgáltatások minősége sem mellékes. Másrészt pedig a normálisabb okosórákhoz azért jár valami komolyabb szoftver, és app is, amivel használni is tudod, ez meg megint nem két fillér, ha külön kell megvenned a korlátlan verziót az app store-ban bármelyik általánosan használt változatból.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25255) #78687232 válasza parandroid (#25254) üzenetére


#78687232
törölt tag

Lehet tévedek, de szerintem a MiBandet nem sok mindenhez lehet hasonlítani, annyira olcsó. Már a fitbit is talán kétszer annyiba kerül, Vivofit is majd 2,5x annyi és még pulzust sem tud mérni. Azt a 8-10 ezer forintot simán megéri kezdésnek MiBand 2 és legfeljebb váltani kell idővel, ha többre van igény.

(#25257) Apollo17hu válasza #78687232 (#25255) üzenetére


Apollo17hu
őstag

ebben gondolkodom (ha nem válik be, akkor karácsony környékén beruháznék valami profibbra)

(#25258) parandroid válasza Apollo17hu (#25257) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy igen, ennyit akár meg is érhet. Kisebbik lányomnak én is vettem volna egyet, ha nincs még otthon elfekvőben egy leváltott Vivosmart HR (ami árban anno 5x annyi volt, mint egy MiBand), bár neki a pulzus nem is fontos, az értesítések, meg az aktivitásmérés volt inkább a fő szempont.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25259) #78687232 válasza Apollo17hu (#25257) üzenetére


#78687232
törölt tag

Vágj bele simán, szerintem sokat nem veszthetsz vele. Futáshoz teljesen jó lesz, max. a felhelyezésen kell pontosítani. Én Vivosmart HR-t szeretnék karácsonyra venni, de az már 50 körül mozog. Majd ide egy rövidebb beszámolót írhatnál róla, akár képekkel is, hogy miként mutatja be egy napodat / heted.

(#25260) borix válasza Apollo17hu (#25257) üzenetére


borix
őstag

Ha mindenképpen fontos neked az optikai pulzusmérés akkor összegyűjtenék karácsonyra egy Polar M430-ra addigra lejjebb megy az ára.

(#25261) Apollo17hu válasza borix (#25260) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nagyon szépen köszönöm. Igazán rendes tőled.

(#25262) Vertigo18 válasza Apollo17hu (#25261) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én vettem magamnak Miband 2-t, elvittem rögtön futni is egyet, egyik kezemen a Garmin 610, ami a mellkaspántról kapta az infót a szívverésről, a másik kezemen meg a Miband. Össze-vissza mért. Akkor már fél éve futottam minden második napon, amivel nem azt akarom mondani, hogy mennyire profi lettem, hanem azt, hogy klb. tisztában vagyok azzal, hogy adott tempónál milyen a szívverésem, milyen pulzuson futok. Nos, a Fr610-hez képest (amit szinte már hugyé-c@ré meg lehet kapni ahhoz képest, hogy egy tök jó kis alap-óra) és az "érzéseimhez" képest olyan 15-tel többet ütött. Azt is össze-vissza. Elég gyakran rápillantottam mindkét órára (értsd: kb. 200 méterenként...), és SOSEM egyeztek az értékek. "Furamód" a Garmin kb. ugyanazt mérte, mint az addigi futásaim, a Miband meg mért mindent, még a madarak csicsergését is, csak éppen a lényeget nem.

Egyébként azt kell, hogy mondjam, hogy ha nincs semmi célod vele, csak "kocafutóként", érdekességképpen szeretnél "ilyet is", akkor mindenképpen érdemes megvenni, 20$ alatti árával igazán bestbuy. Az enyém a nejemnél van azóta, imádja, rendelt hozzá mindenféle szíjakat, meg azzal szórakozik, hogy reggel megnézi a lépésszámlálót, hogy "hányat lépett" éjjel a kislányom miatt... :) Jah, meg méri is az időt, meg minden... :) A saját netes kezelőfelületről nem is beszélek, ami, mint a Garmin, ha jól tudom, szintén ingyenes.

Viszont, ha kicsit "komolyabban" veszed a futást, akkor ruházz be valami jobb, de olcsóbb cumóba, vannak használt, de kiváló alap órák mellkaspánttal (meg lehet szokni), aztán uccu-neki!

Egyébként a Mibandről írtam ide egy hosszabb esszét, csak már nem tudom, hogy mikor, keress vissza!

Remélem segítettem!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25263) Apollo17hu válasza Vertigo18 (#25262) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köszi, rákeresek

(#25264) Melorin válasza Vertigo18 (#25262) üzenetére


Melorin
addikt

(#25265) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futottam egy 2:20-as félmaratont terepen, bár a második felét már inkább kocogásnak hívnám. Meglepő, hogy mennyivel nehezebb, mint az aszfalt. Leginkább lábból nem bírtam, nincs meg hozzá az izomzatom.

Buliban hasznos! =]

(#25266) borix válasza inf3rno (#25265) üzenetére


borix
őstag

Szerintem sokszor túlkomplikálod a dolgokat az edzések meg elmaradnak.Jó tenne neked egy edzésterv amitől nem kalandozol el nem lenne kibúvó csinálod és kész.

(#25267) Vertigo18 válasza Melorin (#25264) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azaz, köszi! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25268) margithid


margithid
veterán

Ha már ennyire a xiaomi a téma, kiváncsi lennék erre is.
Azért ez már biztosan pontosabb mint egy miband.

Amúgy sportsdirecten miért van ilyen kevés futócipő mostanában? Akciózás se nagyon van.

Ma én is futottam egy laza 5 km-t még éppen 25 percen belül.

[ Szerkesztve ]

(#25269) Vertigo18 válasza margithid (#25268) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is kiváncsi lennék egy ilyenre, vegyél egyet, aztán számolj be róla, plz! :D

Ma én is futottam egy 16-ost és a vége pont 5perc/km lett... Mint neked... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25270) bandus válasza margithid (#25268) üzenetére


bandus
veterán

en nem is ertem ezt a sportsdirectet. a weboldala borzaszto gagyi es csak low-end cuccokat arul, fenyevekre van egy normalis rwh szintu webshoptol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25271) bencze válasza Vertigo18 (#25269) üzenetére


bencze
senior tag

Hogy ne csak ilyen gyors emberek legyenek itt, én is futottam egy 22-t 6 perc átlaggal. Pedig a strava kiveszi az álldogálást is.
Átmentem Népszigeten meg Palotai szigeten (most tanultam meg, hogy van ilyen), érdekes, hogy micsoda dzsungel van itt a közelben bent a városban.
Ami szomorú, az a homeless kunyhók meg sátrak, és a szemétkupacok / zsákok. Ilyenkor annyira haragszom, kényszermunkára tudnám küldeni az ilyen embereket hadd csákányolják a sótömböket 3 hónapig. Borzasztó, hogy mennyire el lehet rontani a jó helyeket mert valaki sajnál szemétdíjat fizetni.
Hazafele egy rossz arcú kigyúrt egyént láttam a csinos barátnőjével kézenfogva, a kutyát a járda szélére szaratták és mentek tovább. Ez sem vidított fel. Nem gondolom, hogy a kutyaszar kizárólag csak csomagolva jó, falun nem is gáz de ahol 100 000 kutyát szaratnak az út szélére minden nap ott bizony nem ártana összeszedni.
Itthon meg a társasház bejáratához állt megint egy értelmi fogyatékos, ez nem volt meglepő mindig a feljárón parkol valaki mert lusták keresni parkolóhelyet. Gondolom ha valaha bútort vásárolok hajnalban ki kell üljek egy hintaszékkel a bejárathoz helyet foglalni, hogy ne álljon rá valaki és lehessen behozni a cuccot.
:(((

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25272) #78687232


#78687232
törölt tag

Nekem ma sikerült összehoznom az első maratonomat. Nagyon küzdős volt, 5:17:48 lett a vége.

(#25273) Alg


Alg
veterán

Hét közben tréningen voltam, nem tudtam futni, így a hétre kedd óta csak ez a mai maradt, 18km, szigorúan 160 de inkább 155 alatt tartva a pulzust - nos, ehhez jelenleg 6:20-as tempó tartozik (kis náthával), van hova fejlődni :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25274) beltram válasza #78687232 (#25272) üzenetére


beltram
tag

Gratulálok, remélem most hogy megvan, elfelejted ezeket az eszetlen hosszú hétvégi futásokat. :)
Persze ha ez neked így jó akkor hajrá, de ez _szerintem_ nem épít, sőt kifejezetten káros is lehet.
3-4 futásból legyen meg a heti 40+, persze nem tudom mellette mit sportolsz és ha csak ennyi idő jut a futásra, akkor hiába menne az ember többször rövidebb távokra. :R

pace be with you

(#25275) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben felszórtam a hajagi terep verseny adatait. Movescount-on jobban látszik, hogy hányszor sétáltam bele: [link][link]. 5k után jött le, amikor kezdett emelkedni, hogy az aszfaltos tempó terepen nem fog menni, annyi plusz munka van vele. 6k-nál már kénytelen voltam erősen visszalassítani, és 6.5k-nál sétáltam bele először. Ahogy nézem a grafikont nem csak lábból készültem el, hanem keringésből is a sok plusz mozdulat, pocsolya kerülgetés, kidőlt fa átugrás,útvonal keresés, stb. szóval a terep miatt. A 4:50-es tempó, ami aszfalton 170-175-ös pulzussal jár, itt 180-190 közötti pulzussal járt lejtőn lefelé... Ha vágom, hogy lejtőn megyek végig 5k-n, akkor tutira visszalassítok 5:30-6:00-ra, de az út fel-le ment végig, úgyhogy nem tudatosult, hogy több benne a lejtő, meg hát nem volt időm erre figyelni, mert szinte minden lépésnél volt valami akadály. A hegynek fölfelé onnantól kb. kocogás volt sétával felváltva, de ahogy néztem a többieknek is, félútig tudtam tartani a tempót néhány előttem érkezővel, onnantól elengedtem őket. A jobb lábamon az egyik ízület már az elejétől kezdve fájt, 9-10k körül pedig a jobb lábam bokától lefelé minden lépésnél bezsibbadt. Nem tudom, hogy ideget nyomhatott-e valami, esetleg a keringése szorult el valamitől a lábamnak, nem derült ki. Ránéztem, nem volt bedagadva, úgyhogy folytattam vele a frissítőpontig. A frissítőponton vártam 10 percet, meg rendesen bekajáltam, ha már fizettem érte, a verseny már úgyis elment... Onnantól kocogtam visszafele 140-150 körüli pulzussal, és szerencsére elmúlt a zsibbadás is. Valamiért amikor 160 fölé ment a pulzusom emelkedőknél (de sokszor síkon is), és elkezdtem volna izzadni, akkor mindig elkészültem, és kénytelen voltam belesétálni. Inkább úgy tűnt, hogy keringésből nem bírom, de vádliból meg combból sem igazán ment. Csak tippelni tudok, hogy annyira lehűlhettem a frissítőpontnál, hogy utána már a hideg erdőben nem sikerült újra bemelegíteni, illetve a szervezetem is átkapcsolt emésztésre a sok kajától. 5k-val később azért visszajött valami a mozgásomból, sikerült 5-össel kezdődő pace-t is elérnem, a végén pedig ezzel a kocogós max 5.40-es tempóval egész élvezhető volt az erdei futás, már alig-alig kellett belesétálni. Így végül 2:21:15-el zártam. Talán ha kevesebbet frissítek, meg nem törődök semmivel, akkor 2:00 körüli idő ment volna, de a lényegen így sem változtatott volna, az sem lett volna elég a harmadik helyre.

Nagyon tanulságos volt ez a verseny, megmutatta, hogyha valaki végig aszfalton tolja, akkor mennyire meggyengülnek az oldalsó tartóizmai. Valszeg emiatt fájhat a lábam is hosszabb aszfaltos edzések után. Azt hiszem beiktatok ezen túl 1-2 hetente egy terep edzést. Illetve ajánlották az dinamikus ülőpárnán való (állva) egyensúlyozást is ezeknek az izmoknak az erősítésére. Vettem görgőt is a Lidl-ben, úgyhogy most fullos a regeneráló szettem. Remélhetőleg sikerül valahogy helyrehozni a lábamat.

Nem sokára elkezdek résztávozni 2-3 hetet, hogy egy kicsit erősítsek a tempón UB-re. Már egyébként is unom ezeket a kocogós 20-30k-kat. Úgyhogy most váltok heti 3 hosszú távról 1 hosszú 2 résztávra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25276) inf3rno válasza bencze (#25271) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem falun is idegesít. Amikor töri a lábam az aszfalt, és az út szélén próbálok a fűben futni, akkor nem tudok, mert csurig van kutyaszarral... Egyébként sem vagyok kibékülve a kutyákkal.

Buliban hasznos! =]

(#25277) margithid válasza bandus (#25270) üzenetére


margithid
veterán

Csak low end? Ezt honnan veszed?
Van ott asics, mizuno, meg minden, csak éppen nem akciós, meg most nincs nagy választék.
Ruhákból is van a nagyon olcsó kategória (Slazanger, Lonsdale, Everlast) meg a drága, mait nyilván meg kell fizetni.
Egyébként az előbbiek sem olyan rosszak, van amikor egy slazenger melegitőalsóban futok, nekem teljesen jó, 2000 Forint volt kb.
Szerintem ők a legolcsóbbak, de ha valaki tud náluk olcsóbbat akkor nyugodtan írja be :R

(#25278) #78687232 válasza beltram (#25274) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszönöm! Egyelőre ez ennyi, havi egyszer szeretném teljesíteni azért ezt a távot, mert nem bízok magamban és szeretném látni, min kell javítani. A hónapban csak a 13 év 13K van tervben, úgyhogy bőven tudok készülni a K&H-ra.

(#25279) bencze válasza #78687232 (#25278) üzenetére


bencze
senior tag

Az rossz indok, az összes edzésterv ezt mondja.
Van egy elég advanced mondhatni BQ tervem ami heti 119 km-ig tolja ki a mennyiséget és ott is 35 a max, a hosszúak 30-35 közt vannak. Szerintem nem véletlenül. Évente 2-3 maraton elég de ahhoz is kell a megfelelő rápihenés és utána 1 hét pihenő üzemmód :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25280) inf3rno válasza #78687232 (#25278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha lefutod, akkor nem érdemes versenytempóban csinálni, mert utána egy csomó időt elvesz az edzéstől a regenerálódás.

Buliban hasznos! =]

(#25281) #78687232 válasza bencze (#25279) üzenetére


#78687232
törölt tag

Kétszer csináltam +60-as hetet, elég volt. Már egy folyamatos ötvennel is teljesen elégedett lennék, a többi nekem (még) túl sok.

(#25282) bandus válasza #78687232 (#25272) üzenetére


bandus
veterán

ennek igy nem sok ertelme van :U tobbet artottal vele mint amit hasznalt a futas. es teli futocuccban? ez komoly?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25283) inf3rno válasza #78687232 (#25281) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ugyanígy vagyok. Már heti 50-et sem bírják a lábaim, néhány hetente muszáj egy hetet pihentetni őket, de a jelek szerint az sem elég nekik.

Buliban hasznos! =]

(#25284) #78687232 válasza bandus (#25282) üzenetére


#78687232
törölt tag

Hosszúnadrág, meg egy vékony aláöltözős felső. Van aki még most is ilyenekben fut ;)

Inf3rno, ezért nem is erőltetem, majd kialakul. Nem ebben szeretnék meghalni, türelmesen haladok.

[ Szerkesztve ]

(#25285) borix


borix
őstag

Nincs semmi baj a hétvégi hosszú futásokkal.A regenerálódás mindig az edzettségi állapottól függ.
Az edzettségi állapot megszerzése meg a munka/évek függvénye.
Jeff Galloway szerint nyugodtan lehet csinálni kell is a hosszú futások csak séta beiktatásával.Az időnkénti bele sétálással lelazulnak a bemerevedett lábak és lehetőséget adva a keringésnek, hogy az anyagcsere melléktermékeket eltakarítsa. [link]
[link]
Egy terep versenyen is belesétálgat az ember ha túl meredek az emelkedő vagy olyan a terepviszony ahol könnyen kimehet az ember bokája.

Akik komolyabban veszik a futást vagy pl focisták 34C melegben is van,hogy beöltözve edzenek de ők nem is fognak meghalni 32-34C alatti futásnál,hogy jaj de meleg van nem bírom mondjuk nekik ez a munkájuk.

[ Szerkesztve ]

(#25286) #78687232 válasza borix (#25285) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez nagyon jó, legközelebb mindenképp belerakom 4km / 1 perc séta 10:00-s tempóval.
A regenerálódás egyre jobb, tavaly még egy FM után is volt hogy kihagytam egy hetet. Most meg szerintem már szerdán megyek újra. Gondolom közrejátszik az is, hogy állandóan keresem az emelkedőket, kezdetben a legkisebb dombokat is kerültem. Elég jól erősít.

(#25287) borix válasza #78687232 (#25286) üzenetére


borix
őstag

Szerintem a tempó figyelése helyett a futás alatt inkább a 70% körüli átlagpulzusnál maradj.

[ Szerkesztve ]

(#25288) borix válasza #78687232 (#25286) üzenetére


borix
őstag

Elvileg neked 200 körül lehet a max pulzusod ha jól sejtem.
Hosszú lassú futásoknál 70% pulzusértéken 138-140 körül kellene futnod mondjuk 7:20 tempóban a 20-25k ha ez megy ezek után kellene szépen emelni a kilométerszámot.Addig hova?

(#25289) #78687232 válasza borix (#25288) üzenetére


#78687232
törölt tag

Igen, így van. 146-148 körül szoktam átlagban futni, de akkor majd visszaveszek mindennél.

(#25290) bencze


bencze
senior tag

Meghirdettem a fenix 5 sapphirem itt a ph-n.
Sportra szerintem a 935 jobb vétel, talán a 735 is bőven mindent tud amit kell, de ha valakinek esetleg fontos a civil óra kinézet vagy megtetszik az ár akkor itt a lehetőség.
Tudom megkérdezitek miért és csak felidegesít ha rágondolok szóval légyszi ne feszegessétek :) de néha elő fog fordulni, hogy külföldön vagy egyéb idegen helyen futok, + terep is kicsit izgatja a fantáziám és arra az 5x a legjobb, annak ellenére, hogy a mérete miatt nem vettem meg. Ha ez elmegy akkor megfontolok rátenni egy kisebb vagyont az 5x-ért, vagy hagyom a fenébe mert futni az ambit3r-el is pont jól lehet.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25291) borix válasza bencze (#25290) üzenetére


borix
őstag

Sajnálom, hogy így alakult.
Ha hirtelen felindulásból teszed akkor várnék még vele ha meg rájöttél, hogy feleslegesen áll benne a pénzed megvagy jól nélküle is akkor ez van.

(#25292) bencze válasza borix (#25291) üzenetére


bencze
senior tag

Eh, több is veszett Mohácsnál nem olyan óriási dolog, csak a saját határozatlanságom zavar kicsit, ennyi idősen több eszem kéne legyen. Állítólag 30 napon belül visszaküldhettem volna, ami épp lejárt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25293) zaskar válasza bencze (#25292) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is majdnem elcsábultam akkor, amikor megjelent, nagyon tetszenek a Fenix-ek. Viszont közben bemutatták a 935-öt, és akkor úgy döntöttem, hogy ha váltok, akkor csak arra fogok. Persze az ésszerűség azt diktálná, hogy ne váltsak semmire, én ugyanis csak sportoláshoz használom ezeket az órákat, így aztán nem annyira fontos a kinézet. A jelenlegi 920XT-met meg olyan olcsón vettem, szintén UK-ból - 61 ezer Ft HRM-el, újonnan - hogy bármilyen váltás értelmetlennek tűnik, hiszen ez az óra is majdnem annyit tud, mint a Fenix-ek, csak harmadáron. Sok sikert az eladáshoz!

(#25294) bandus


bandus
veterán

vettem egy nike aeroreact futopolot, hat ez valami alom, ossze sem lehet hasonlitani semmivel, baromi konnyu es kenyelmes, es meg egy apro zseb is van rajta. es mindossze 4k volt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25295) #56691712


#56691712
törölt tag

Mi a különbség a polar m400 hr red, illetve a többi szín közt, hogy a red egy tizessel olcsóbb?

(#25296) bandus válasza #56691712 (#25295) üzenetére


bandus
veterán

semmi. kevesbe nepszeru a szin, valahogy el kell adni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25297) Steelers válasza bandus (#25294) üzenetére


Steelers
senior tag

Hol jutottál annyiért hozzá? :Y

(#25298) LanyUs válasza inf3rno (#25283) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szombaton lesz a Borvidéki fm beton/terepverseny, amihez Veled tűztem a reális célt 02:10:00. Emlékszel? :) 600m szint minimum lesz benne és Te mondtad, hogy essen jól (persze amennyire lehet :)) , ne legyen szomorkodás, ezért csökkentsem az elvárásaim. És ebben az igazság! Jól érezzem magam utána és ne a nyomorék időn bosszankodjak. Ennyi... :D
Viszont múlt pénteken kiderült, hogy kis városunkban lesz egy jótékonysági 05.01-jén. Mivel a körpálya éppen nálunk haladt el, lenyomtam a 20 km-et full tempóban próbaképpen. 150 szint volt és végig folyamatosan 168-172-es pulzustartományt tartottam ( maxom. 186 ). 01:44 lett az idő, de nem nevezném kocogásnak. Nekem ez már kőkemény tempó ( 192/100 ). Túl sok 04:00 hangzik itt el, nem az az átlag, csak ezért senki ne hívja a Saját 05:30-akat kocogásnak! Mert igenis szép teljesítmény az is! :C Annyira rossz olvasni, amikor valaki leértékeli a saját fejlődését, mert más esetleg genetikailag jobb futóalkata mellett többet tett a sportba és jobbak az eredményei. Természetesen tisztelni kell azt az eredményt, de az semmit nem vesz el a másikéból, tehát nem kell szerénykedni :) Szumma: 05:10 körül le tudok futni egy félmaratont, amin a terep nem ront ( persze a szint igen :DDD ), mert szinte csak beton/földes hepe-hupán vegyesen edzek. Az 5K tempóm viszont alig jobb 04:50 körül van. Itt már lépéshosszat kellene növelnem, ami kinyírná a derekat és a térdet, tehát nem az helyes út. Ja igen és nem vittem vizet. Életemben először és rohadtul hiányzott!!! Fél liter minimum kell nekem.

Ui.: a párom 07:40-es 4 km-es futásokat csinált heti kétszer évekig. Tegnap lenyomta az új hokában a 10 km-et 06:10-es átlaggal. Számomra Ő nyert és a dobogón állt. Annyira jól esett neki a dicséret :C Mennyivel másabb, mint basszus ha jobban megnyomod meglesz ez+ez, de te nem csináltad plusz ... értitek mire gondolok :N

[ Szerkesztve ]

(#25299) Vertigo18 válasza LanyUs (#25298) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez az igazság, gratula!!! :C

Le köll' nyonni' egy fm-t 6 perces kilóméterekkel és utána örülni, hogy milyen jól ment, el se fáradtam! :D Örömfutás rulez!!! :C

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25300) beltram válasza LanyUs (#25298) üzenetére


beltram
tag

Gratulálok! :R
Annyit hozzáfűznék, hogy a lépéshossz nem attól növekszik, hogy nagyobbakat lépsz, hanem hogy hosszabb a repülőfázis (nagyobb a lendület, dinamikusabb az elrugaszkodás). Futóiskola, résztávok, törzsizom erősítés, stretching! :)

szerk.:

Borvidéken megfontolandó a frissítőpontokon iso helyett fröccsel öblögetni. Egy-két pincénél előkerül a zsíroskenyér-pálnika kombó is. :)

[ Szerkesztve ]

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.