Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) bandus


bandus
veterán

én szép lassan ismerkedek az 5:00 alatti kilométerekkel [link], de még nem vagyunk a legjobb barátságban azt kell mondjam :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25602) LanyUs válasza LanyUs (#25559) üzenetére


LanyUs
senior tag

A szeles dombos terep 53-as 10K után elmentem egy "laborba" és - bár nem arra készültem, mert szellemileg kifárasztó napom volt tegnap - 3km bemelegítés után letoltam pályán is a 10K-t. 47:22 lett [link]
A 4. km-ben elfáradtam, de gyorsan visszajött az erő. Valószínűleg fokozatos bemelegítés kell egy ilyenhez, nem elég a 130-as pötyögés, Talán túl hirtelen a váltás. Passz.
A 6-7. km-en viszont javítottam a tartáson és a technikán. Erősebb elrugaszkodás és alacsonyabb ütemmel "könnyebben" ment a 04:30-as tempó viszont itt már keményen terheli a térdet is a 100kg. Még 5K lett volna bennem :F ennél a tempónál, aztán game over. Soha többet pálya :) Fák, dombok, árnyék, naplemente, madarak kell nekem :)

bandus: ahhoz képest, hogy triatlonozol és a futás nem a kedvenc számod, gyorsulsz rendesen :C Látom neked is 178 körül dobogott, mint nekem. Ha jól emlékszem tomcica azt írta, hogy 180-as pulzust kellene tudjuk tartani a 10K-s legjobb eredményhez :F

[ Szerkesztve ]

(#25603) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Már jó pár éve futok de ilyen még nem esett meg velem, mármint, hogy elessek. Erdőben meg terepen természetesen többször is de ott csak végigcsúszok a sárban vagy az avaron, nem szokott gond lenni. Ma reggel viszont valamibe beleakadt a lábam és pont olyan fázisban voltam, hogy nem tudtam előre lépni már a másikkal, vetődtem előre. Amíg repültem, elég sok időnek tűnt az a pár tized másodperc, volt időm végiggondolni, hogy a tenyereimen fogok előre csúszni az aszfalton és valahogy úgy kellene csináljam, hogy a térdem nagyon ne verjem oda. Sikerült is a mutatvány, csak kis véraláfutásom lett a térdem alsó részén viszont az egyik kezemet elég szépen szétvertem. Végülis őrülök, hogy így történt ha odavágom a térdem simán benne lett volna, hogy pár hónapig semmi futás.

(#25604) bandus válasza LanyUs (#25602) üzenetére


bandus
veterán

muszáj, mert az viszont nagyon tetszik, hogy egyre gyorsulok, a kritikus félmaratoni távon is. hétvégén oroszlányban futottunk az első helyi félmaratonon, ahol az eleje igen embert próbáló volt, emelkedett, homokos erdei talaj, aztán többször esett is. ennek ellenére nagyon jól ment, edzés jelleggel futottam, egy barátom igyekeztem támogatni, hogy beférjünk két óra alá, ami sajnos nem jött össze, de én nagyon jól, kényelmesen éreztem magam futás közben, a második felét már majdnem végigdumáltam :D [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25605) kk831228 válasza bandus (#25604) üzenetére


kk831228
addikt

Szèp ez, gratula!! :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25606) Alg válasza bandus (#25604) üzenetére


Alg
veterán

Szép a fejlődés, látszik hogy már egy rövidebb, kicsit jobban megnyomott alapozás mennyit tud számítani.

Valahogy most én is elkaptam a fonalat, tegnap már 5:40-es tempó ment egész kellemes pulzuson, Tihany után szerintem átállok hét közben a gyorsítókra, résztávokra, hétvégét meg kitolom 20km környékére lehetőleg terepen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25607) inf3rno válasza Chuck Norris (#25603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aikido-ban első évben tanítják hogyan kell kigurulni az eséseket. Van BP-en is, ha érdekel, esetleg nézz meg egy edzést.

Buliban hasznos! =]

(#25608) kk831228 válasza LanyUs (#25602) üzenetére


kk831228
addikt

Gondolom nem volt unalmas 10 k, pályán... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25609) werszomjas


werszomjas
őstag

Ti ufok vagytok ezekkel az időkkel :)

Nekem így sikerült az első 10km-es. 7:26 p/km

Akartam már korábban kérdezni, van a pedálütem, futás dinamika lépésszám, nálam az végig narancs meg piros, az mennyire gond? Törekedni kell, hogy zöld tartmoányba essen? 190 magas vagyok, próbálok szaporábban lépni, de nem megy. :R

üdv

(#25610) Chuck Norris válasza inf3rno (#25607) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hogyne érdekelne, gondolom kell is hozzá egy év gyakorlás, hogy reflexszerűen menjen az a baj.

(#25611) LanyUs válasza inf3rno (#25607) üzenetére


LanyUs
senior tag

5 év Ninjutsuval a hátam mögött az idei első esésem egy betonjárda emelkedésben sötétben arra volt elég, hogy háromszög vonalban letegyem a kezem a fejem alá, hogy a koponyámat nem verjem szét. Sajnos az a 0,2 sec erre elég :(

kk831228: a fejezet címe: "Őrület határán" -1/10 izgalmassági fokon :)

werszomjas: én is 190-192 vagyok :) Első körben helyben ütemeztem 180-as ütemmel erre a zenére [link]. A gyakorlatban viszont 160-nál jobban nem pörög a lábam.

(#25612) bencze válasza werszomjas (#25609) üzenetére


bencze
senior tag

Olyan 6 percesekig ne foglalkozz vele, azután ráér elkezdeni. Nagyon lassan nem nagyon lehet normál cadence-el futni, meg úgy általában nehéz formát tartani. Nem tudományosan megalapozott infó csak szerintem, így tapasztalatból. 5 percre már egész korrektül összeállok. Lassúban (6 perc) 170 körüli cadence, 4:30 környékére már 190 fölött, attól függően mennyire vagyok fáradt akár több is.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25613) inf3rno válasza werszomjas (#25609) üzenetére


inf3rno
nagyúr

180 az ideális azt mondják. Nekem 170 körül van alap járaton, ha megpörgetem akkor felmegy 180-210 közé. Ilyen pace mellett szerintem normális lehet, hogy alacsony, majd ha gyorsulsz, akkor valószínűleg nőni fog ez is a sebesség mellett.

Buliban hasznos! =]

(#25614) inf3rno válasza Chuck Norris (#25610) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én hozzájuk jártam egy évet, amikor még BP-en laktam: [link] Jó, de ha tényleg fejlődni akarsz, meg azt akarod, hogy berögzüljön, akkor muszáj gyakorolni edzések között is, különben nem egy év lesz, hanem több, mire reflexből jön. Első évben csak az eséseket tanulod, meg esetleg néhány alap önvédelmi fogást, úgyhogy talán egy kicsit monoton, de kellenek a szilárd alapok, különben a későbbiekben lesérülhetsz edzés közben, ha valamit nem tudsz kigurulni.

Buliban hasznos! =]

(#25615) inf3rno válasza LanyUs (#25611) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát még szerencse, hogy megúsztad. Ismerősnek szilánkosra tört a bokája, mert megbotlott futás közben valami padkában a sötétben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25616) zaskar válasza LanyUs (#25611) üzenetére


zaskar
senior tag

10 km atlétikai pályán még nem is sok. Egy ismerősöm fiatalabb korában jó futó volt, kb. 2:35 körüli maratont tudott. Egyszer az edzője benevezte egy szlovák maratonra, de fogalmuk se volt a pályáról. Amikor odamentek, akkor szembesültek vele, hogy 400 méteres körpályán kell teljesíteni a 42 km-t...:)
Egyébként 24 (!) órás ultra VB-t is rendeztek már atlétikai pályán. A monotonitás ellen annyit tesznek, hogy időnként megfordítják a menetirányt (pl. Madrid, 2007). Na ott már nem árt fejben erősnek lenni...:)

[ Szerkesztve ]

(#25617) beltram válasza zaskar (#25616) üzenetére


beltram
tag

Atlétika pályán amúgy is jó néha menetiránnyal szemben futni (persze ha van rá lehetőség), hogy egyformán terhelje az ember a két térdét.

pace be with you

(#25618) LanyUs válasza zaskar (#25616) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! Minden relatív és szokás kérdése :) Ez egy 210-220-es gimi pálya. Ahol majdnem 50 kör kellett. Szerencsémre 21.00 kor már üres lett viszont szinte vak sötét, mert lekapcsoltak minden fényt 😀 Kizárólag "laborozni" térek vissza fél év múlva. Természet forever... Meg a francnak se hiányzik a tömeg...

ing3rno: huhhhh szegény. Ez volt az első és remélem az utolsó esés. Milyen érdekes terepen soha nem estem még viszont a járda hiba nem a barátom. 1 hét alatt elmúlt a duzzanat...

[ Szerkesztve ]

(#25619) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma nekem felmerom volt,ugye csak szintentarto edzes folyik mar 5-6 honapja semmi extra elezes.Heti 6 edzes,kedd resztavok (600m vagy 800m) csut 1ora tempo (vege kicsit felkapva) szombat 1-1.5ora tempo,tobbi nap laza,hetfo teljes piheno.
(a hasizom es kis sulyokkal torteno egesz testes erosites napi 30-30perc nincs szamolva,az a "jo reggelt")

10km 34:32 (fokozora,az eleje kicsit visszafogottabb lett,a vegen megporgettem 500m-t) pulzus 182-185 kozott,a vegen felporgott 192-re,ugy ereztem meg egy kb 400m ment volna azon a pulzuson vagy egy 150-200 m meg porgosebben ha nagyon muszaj.
Ennyi,megyek vissza a mokuskerekbe,majd szept vegen okt elejen lemerem megint :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25620) Akcept válasza Chuck Norris (#25603) üzenetére


Akcept
tag

Egyszer én is így jártam. Döbbenet mi minden tud átfutni az ember agyán azalatt a pár tizedmásodperc alatt. A két tenyeremen, a két könyökömön, a két térdemen és a két cipőorromon csúsztam úgy, hogy az arcom majdnem elérte a betont. Ennél jobban nem is sikerülhetett volna. Gyalogos nem volt a közelben, de több autóból is látniuk kellett mekkorát takartam. Nem állt meg senki...

Korábban nem jutott eszembe, de akkor elgondolkodtam, mi lett volna ha ugyanez gyalogosok között történik, és felöklelek egy idős embert. Azóta gyalogosok között óvatosabb vagyok.

(#25621) kk831228 válasza tomcica (#25619) üzenetére


kk831228
addikt

Jò sz..r.... :( :U ;] :DDD :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25622) concret_hp válasza tomcica (#25619) üzenetére


concret_hp
addikt

3:30on nekem nem is tudom mennyi megy, olyan 1200m talán :DDD :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25623) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Venni akarok egy jó futócipőt.
Ebbe a pronálásba már bele vagyok gabalyodva.
Ha netán egy Asics GT-2000 5-öst akarok venni, de viszont overpronators-osoknak írják (én a normal és az underpronation között vagyok), DE ezt nem tudom/nem ismerem, hogy van ilyen és megveszem, ettől még jól tudom használni?
(Eddig egy Nike Pegasus-om - neutral, és egy Saucony OMNI 10-esem - stability volt.)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#25624) kk831228 válasza KisApám (#25623) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor inkább neutràlisat kellene venni vagy cushioning - ot szerintem... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25625) inf3rno válasza concret_hp (#25622) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is 1k körül, és akkor egy jó napot kell kifognom. Hát ja tomcica más kategória. :))

Buliban hasznos! =]

(#25626) concret_hp válasza concret_hp (#25622) üzenetére


concret_hp
addikt

ma volt edzésen 600m / 2:00 bár nem voltam azért pihent, meg előtte is volt feladat, és ez 3:20, szóval valószínű nem tévedtem sokat :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25627) tomcica válasza concret_hp (#25626) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk rendesen pihent en is december vegen voltam utoljara,ez egy ilyen szakma ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25628) bandus válasza tomcica (#25619) üzenetére


bandus
veterán

vadallat :D en ma lotyogtem meg hhh-n egy panoramakort, aztan hajra ub. Az elso 6 kilit megprobalom 5 alatt tartani, aztan lesz 8 ora pihenom legalabb a 17 km-ig. Itt 5:16-os fm mellett mennyi lehet a realis celtempo egy futassal a labban? 5:10?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25629) bandus


bandus
veterán

btw ha valaki pink m400 akciót lát jelezze már legyen oly kedves!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25630) tomcica válasza bandus (#25628) üzenetére


tomcica
Topikgazda

6km utan 8ora piheno az rengeteg,siman regeneralodsz,mehet az az 5.10 koruli iram.Csak annyi,hogy ha a 6km porgos,akkor gyors es lassu(bb) felszivodasu szenhidrattal okvetlen tolts fel utana.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25631) Chuck Norris válasza Akcept (#25620) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon ritkán szoktam futni a városban is olyankor rendszeresen neki megyek a járókelőknek szerencsére még senkit nem borogattam fel. Legtöbbször ez úgy fordul elő, hogy bambulnak, a telefonjukat nyomkorásszák, észreveszik, hogy jövök és pont elém ugranak :) A másik még amit szeretek, hogy van aki úgy közlekedik, hogy a járdát teljes keresztmetszetében kitöltse nehogy véletlenül el lehessen menni mellette.

(#25632) Alg válasza Chuck Norris (#25631) üzenetére


Alg
veterán

A kedvencem mikor megyek vele szemben, felnéz, rámnéz, látja hogy jövök és nem férek el, de félrenéz és b@szik arrébb menni, menjek inkább én le az úttestre. :(((

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25633) inf3rno válasza Alg (#25632) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már jó ideje az úton futok, ha van járda, ha nincs. Nehezebb megbotlani és egyenletesebb, puhább a terep. Vidéken meg lehet tenni, bár volt egy idióta kocsival, aki ugatott a múltkor, hogy miért nem a járdán futunk. :D

Buliban hasznos! =]

(#25634) t1 válasza inf3rno (#25633) üzenetére


t1
addikt

Idióta sajnos mindenhol van, főleg amikor bringázok (outi) akkor találkozom velük...

(#25635) inf3rno válasza t1 (#25634) üzenetére


inf3rno
nagyúr

90% BMW szokott lenni nálunk. Tudod azokon ha a féket nyomod akkor dudál meg villogtat meg gyorsít a kocsi, gyárilag ilyen, nem csodálkozom, hogy nem tudnak közlekedni vele.

Van itt néhány keskenyebb út, amiket jobb elkerülni, mert könnyen ott maradhatsz. Pl 77-es.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25636) margithid válasza inf3rno (#25635) üzenetére


margithid
veterán

Erről én is tudnék mesélni. Télen a sétáim alkalmával, volt, hogy ugranom kellett az árokba, az isten barma meg ugyanolyan sebességgel hajtott tovább. Többek között ezért sem futok városban, csak a jól bevált erdei pályámon.
A másik, hogy tényleg katasztrófa az utak és a járdák állapota, nagyon könnyen kibicsaklik az ember lába, nekem volt erre példa séta alkalmával is.

(#25637) tomcica


tomcica
Topikgazda

Jo lesz most mar a picsogasbol :DDD jobb esetben megvan minden vegtagotok,van fedel a fejetek felett,van mit enni-inni.NASA ora es rendes futocipo is sokszor akad,szoval kenyelemben vagyunk,de nagyon.Inkabb arrol irjatok ki mit megy ma.
(az UB-sek gondolom mar utolso simitason vannak,inkabb a logisztika es a cuccok rendezese folyik :K fazni nem fognak ugy latom)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25638) t1 válasza tomcica (#25637) üzenetére


t1
addikt

Én most csak lájtosan futok tekerek élvezkedem, tegnap volt egy 21K , ma reggel egy terep 16, a héten 62km-nél járok, ha minden ok lesz akkor 80km-el fogom zárni a hetet.

(#25639) margithid válasza tomcica (#25637) üzenetére


margithid
veterán

Én a héten egyszer futottam, vasárnap szándékozom menni egyet.
Egyébként félreértés ne essék, nem kényeskedni akarok, de elővigyázatosnak nem árt lenni!
Egy ficam még "rendben" van - én mondjuk azt is kikerülöm a biztos pályámmal, inkább sétálok oda vissza 6 km-t - , de ha elütnek az azért nem játék.
Rengeteg a frusztrált ember aki szerintem a gyengébbeken, esetünkben futókon, sétálókon éli ki a kisebbségi komplexusát.

(#25640) Alg válasza tomcica (#25637) üzenetére


Alg
veterán

Kedden volt egy 10es, tegnap egy 7es laza. Holnap 9km 200m szinttel, megpróbálom 6 perc körül/alatt tartani emelkedőtől függően (hétvégén mentem a János-hegyre az aszfaltos szerpentinen, kb. hasonlóra számítok)

Szombat délelőtt még 12+6, a 12-t majd meglátom, jó lenne 5:30 vagy alatta, a maradék 6 meg levezetés kolleginával a célig. Extra motiváció hogy a 12-t azon a szakaszon futom ahol tavaly begörcsöltem és meg kellett állnom.
Rá egy hétre Tihany félmaraton, időt ott nem nézem, kirándulunk :)

Hosszabb távon őszre/év végére szeretnék visszajutni oda ahol kb. 2 éve voltam, 1:50 alatti FM, 50 percen belüli 10K jó lenne, meg növelni a hétvégi terepezést 15-ről akár 25-30km-re. Tihany után hét közben beépítek pár gyorsítót, hétvégén marad az LSD, lehetőleg terepen.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25641) LanyUs válasza margithid (#25639) üzenetére


LanyUs
senior tag

Teljesen igazad van és nem kényeskedés, csak egyszerűen sok a marha!!! Főleg forgalomban :C De amikor a Szekszárd-Baja közti Európa bringa úton 10 cm-re suhan el mellett a töltésen, az már duplán idegesítő. Szerdán monti volt terepen ( terep teszt futás előtt ). Legurulok út beszántva, oké másik irány út felszántva azért az 1 méterért. A másik szénné járva traktor kerékkel, a köv. turista út területe eladva. Sok minden változott nem éppen a jó irányba... Viszont az országban vannak csodás részek gyönyörű kerékpár és futásra alkalmas utakkal is...

[ Szerkesztve ]

(#25642) inf3rno válasza tomcica (#25637) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ma már semmit, tészta partira megyünk nemsoká, meg éppen kenyeret sütök a holnapi versenyre. Úgy gondoltam, hogy szalonna, kenyér, aszalt gyümölcs, olajos magok, sportital kombinációval vágok neki.Iramra olyan 5:15-5:30-at terveztem, 180 alatt akarom tartani a pulzust végig. Talán még később leszek, de nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25643) Alg


Alg
veterán

Egyszer hadd dobjam be a jótékony csapatunk linkjét, itt lehet támogatni a Mosoly alapítványt rajtunk keresztül (én idén a másik csapatban futok, nem vagyok a listán)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25644) Chuck Norris válasza tomcica (#25637) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mára nekem már csak pár sör van betervezve, holnapra viszont a Tanúhegyek 100. 7:30-kor van a rajt, jó lenne még éjfél előtt célbaérni.

(#25645) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Holnap délelőtt nekem is lesz egy kis verseny. Nem UB, csak egy sima 10-es itt a szomszédban, Ceglédbercelen (ha valaki erre jár, jöhet még, van helyszíni nevezés :) ), délelőtt 10-kor. Két jó cimborám gondolt egyet, és megszervezték.
Hogy hogyan fog menni, azt még nem tudom, a pillanatnyi formámból kiindulva elég sz.rul. Ráadásul mindig este futok, ahhoz van hozzáigazítva a bioritmusom. De azért odapirítok nekik! Sok ismerős lesz, már csak azért is muszáj lesz tolni. Megyek is gyorsan keresni japán szűzlányt.

(#25646) #78687232 válasza ígyvanferi (#25645) üzenetére


#78687232
törölt tag

10K-n szerettem volna indulni, de ma is dolgozok. A Dolina 30K-s táv is tervben volt és szintén munka miatt maradt el. :((( Sok szerencsét!

(#25647) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

Most már végkép meg szeretném rendelni a cipőt (Asics Foundation) a wiggle-ről, de egy kis megerősítésre lenne szükségem. :)
Ahogy láttam már tuti rendeltetek innen.. A feltüntetett méretben mennyire lehet megbízni? Elvileg nekem a 43.5-ös méret lenne jó, az akkor biztosan UK8.5? A másik, hogy 2E-s szélességűt(szélesített) rendelnék, nem a simát, eddig simát használtam(más márkát), de voltak is gondjaim. Vízhólyag stb. A 2E-s mennyivel szélesebb? Nem lesz az túl sok?

(#25648) concret_hp válasza Danika256 (#25647) üzenetére


concret_hp
addikt

wiggle-el már nincs gond szállításügyileg pár éve

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25649) Danika256 válasza concret_hp (#25648) üzenetére


Danika256
aktív tag

Okés szuper és méretügyileg? :)

(#25650) borix válasza Danika256 (#25647) üzenetére


borix
őstag

Külföldről cipőt úgy rendelünk,hogy itthon már felpróbáltuk.Ha nem tudod felpróbálni akkor olyat vegyél amit fel tudsz próbálni.Felpróbálás nélkül rizikós azonos típuson belül is lehetnek az évek során eltérések a hossza nem változik de a szélessége változhat.
Honnan tudhatná valaki,hogy neked mi lesz majd jó vagy sem?
A mérettáblázat ott van az oldalon size guide érdemes megnézni mert gyártótól függően változhat a méretezés.
Én amit próba nélkül vettem berizikózva előtte utána olvastam külföldi teszteken,fórumokon azután vettem meg és simán jó.
Nyulcipőboltban 28E külföldről 25E veszed ez olyan jó üzlet lenne?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.