Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) bencze válasza Chuck Norris (#25900) üzenetére


bencze
senior tag

Mivel a fenix 5x kiváltotta nem hiszem, sok jövője lenne. Ezzel egybehangzó véleményeket láttam máshol is:
https://forums.garmin.com/showthread.php?351651-Just-got-an-Epix-Did-they-stop-support-for-Epix

tehát supportra nem lehet számítani, már egy ideje. Egyesek szerint egyébként nem is volt olyan sikere, mint az 5x-nek valamiért, csak spekulálni tudok, hogy nem volt olyan jól sikerült (haha) de ehhez kézbe kéne fogni és próbálgatni...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25902) tomcica válasza bandus (#25895) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 7km utan ha meg tervezel par versenyt vagy edzoversenyt/felmerot,akkor azert majd modositani kell kicsit ezen.Pl: kedd 400-ak ahogy most,csut 3-5km fokozo es hetvegen verseny,kovetkezo het kedd 200-ak,csut 3-5km fokozo hetvege pedig verseny...es erdemes lenne benevezned nehany heten ilyen rovidebb utcai futasokra (vivicitta jellegu kisebb tavok) max 10-12K...esetleg a nyaron 2x lefutod a Coopert (mondjuk azt jo lenne nem egyedul es kimert palyan).
Havi egy (ha kell ket) lazabb het is mehet,azon lefelezed a resztavok darabszamat,a csutortokot 4-6x200m (r200)-ra porgeted es hetvegen kirandulsz vagy bringa,vagy valami aktiv piheno.
Osszel (szept vege) kifutsz egy felmaratont es utana regeneralo 4-6het,majd kezdodhet az elnyult alapozas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25903) bandus válasza tomcica (#25902) üzenetére


bandus
veterán

ugye már letudtam az igazán fontos versenyeket, így innentől kedzve a hétvégi napok a triatlon bringával telnek majd, ezek közül az egyik edzés az bringa + utána közvetlenül futás, 40-45 perc versenytempó közeli. ehhez kellene két igazán jó, minőségi edzést összeállítani, plusz lehet, hogy egy reggeli regeneráló 5-6 km még belefér. plusz talán egy-két hosszabb távú verseny edzés jelleggel, főleg terepen, pl.: [link]

viszont elég hülyén néz ki a versenynaptáram ilyen szempontból, mert a célverseny szeptember közebe, plusz még októbe közepére is van egy triatlon tervezve. és amit pont most találtam az pedig november közepén félmaraton a garda-tónál, nah arra még jó lenne bekészülni tisztességesen és futni egy 1:45 alatti időt. akár esetleg 1:40 alattit :P csak nem tudom ki lehet-e/érdemes-e eddig tolni a versenyszezont? :F mert ez után két hét pihi lenne és decembertől jönne a következő alapozás. de lehet valamelyiket el kéne engednem :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25904) tomcica válasza bandus (#25903) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Persze,hogy ki lehet tolni,csak tenni kell majd bele egy torest,es utana egy eles szinten rovid (3-4het) ujra felhozot.Az a tores 3-4het laza.
Ha rovidebb a triatlon tav akkor van ertelme a mostani 400-as resztavos edzesnek benne,de ha felIM akkor esetleg pontos versenytempo -5-10mp,de nem kell attol gyorsabb.
A masik edzesnek en tempot csinalnek,ha nincs ido akkor el lehet vagni egy dombozas+1K resztavozassal,nekem ennek a rovidebb formaja nagyon jol muzsikalt egyik felkeszulesemben.Eles rovid domb 10x felfele porgeted,lefele totyoges (ha kell seta) es egybol ra egy 1000m tempo a tervezett versenytempoddal (R500 kocogas). Ezt lehet 3-4 sorozattal,erdemes fokozatosan felepiteni.Tehat 4x 10x domb+1000m (R500).
Amugy ugy olvastam,hogy sok triatlonista nagyobb hangsulyt fektet a bringara mint az uszas+futas egyutt.

Most szamolom h 3-4het torest be se tudsz tenni,mert pont 4hetente jonnek a versenyek.Siman kihagynam a novemberit,vagy csak kifutnam egy regeneralo peridosuban edzes jelleggel,nem izombol,csak amit epp ad a test,semmi elvaras/feszultseg.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25905) concret_hp válasza bandus (#25903) üzenetére


concret_hp
addikt

nevezz be inkább atádra, ne variáld túl ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25906) borix válasza Chuck Norris (#25900) üzenetére


borix
őstag

Fenix 3-tól lényegében abban különbözik,hogy érintő képernyője van és a térképet kezeli (teljes Európa vagy világtérkép van rajta).
100E alá nem nagyon fog beesni mert akkor mindenki kivárná a felső kategóriás órákat,hogy beessenek félárba
és nem vennék a túlárazott középkategóriás szerényebb képességű órákat.

[ Szerkesztve ]

(#25907) inf3rno válasza bandus (#25903) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerősék tavaly voltak a Garda tónál futni, azt mondták jó volt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25908) concret_hp válasza bandus (#25903) üzenetére


concret_hp
addikt

ja amúgy okt hova? azt 1x lehet kipróbálnám én is, kb. szept végén vagyok a legjobb formában az előző évek tapasztalta alapján

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25909) Chuck Norris válasza bencze (#25901) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha az alap funkciókban eljutottak odáig, hogy minden működik rajta akkor engem különösebben nem érdekel, hogy nem lehet majd szinkronizálni az android meg az ifon következő verzióival. Ahogy összevetem a specifikációval a a szempontjaimat az 5X mindenképpen visszalépés, rövidebb akkuidő és nem lehet tölteni menet közben.

borix: ebayon van bőven 100 alatt de nem merem látatlanban az usából megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#25910) bandus válasza concret_hp (#25908) üzenetére


bandus
veterán

Porec :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25911) borix válasza Chuck Norris (#25909) üzenetére


borix
őstag

Gondolom ha baja lenne 14 napon belül akkor a paypal által is segítve lehetne intézni de később,hogy gariztatnád?

(#25912) Chuck Norris válasza borix (#25911) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Na igen és még ez is.

(#25913) zaskar válasza Chuck Norris (#25900) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem próbáltam még, a múltkor jófogáson hirdettek egyet 50-ért, minden tartozékával. Majdnem megvettem a 920XT mellé. Hamar elkelt...
Itt van egy részletes teszt róla.

[ Szerkesztve ]

(#25914) gombi01


gombi01
tag

Tomcica:
Tegnap volt Veszprémben a stadionban atlétika verseny.
Megnéztem mit futnak a fiatalok 800méteren, hát brutális tempót mentek!
2:03:3 ra futott be egy veszprémi lány és 1:47-el nyerték a fiúk mezőnyét.
Az én nyolcszázaimhoz képest űrtempó!!
Mondjuk nem panaszkodom, most voltam Kékesen és 2,5 percet javítottam, igaz még nem sikerült 60 perc alatt felfutni (1:00:25 lett), de ha rágyúrok jövőre meglehet :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#25915) tomcica válasza gombi01 (#25914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaaz igen,felenk 1.50 kornyekevel siman nyersz orszagost mostanaban,regebben is 1.48 kornyeken mentek.A csaj is nagyot mehetett 2:05 alatt mind szep ido. :K elmeny egy ilyet eloben latni :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25916) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ha valaki lát Fenix 3 leárazást akár használtan is, ne tartsa magában! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25917) t1 válasza Vertigo18 (#25916) üzenetére


t1
addikt

Jófogáson folyamatosan árulnak, lehet Zergééknél is van bent, viszont ha magadnak veszed fogadd el hogy pontatlanabb lesz mint a 610-ed .

(#25918) Vertigo18 válasza t1 (#25917) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt bizony nem fogadom el! :)

Akkor skippelem! Miért lesz pontatlanabb?

Jófogást nézem gyakran, csak nem üti meg a "tuti vétel" kategóriát egyik sem. :N

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25919) t1 válasza Vertigo18 (#25918) üzenetére


t1
addikt

Sajnos rossz tervezés az antenna, sokszor hülyeséget mutat főleg a jelenlegi tempónál az átlagot már jól tudja.
Az biztos, hogy a régebbi 210/610/910XT-knél az újabbak is pontatlanabbak lesznek.
920XT-m és a 230-is jó volt, de a legpontosabb az a 210-es volt anno. Amúgy annyira nem zavaró dolog de meg kell barátkozni vele.
Ha nagyon pontos órát akarsz akkor Polar V800, most Zergééknél a kék nagyon jó áron van övvel:
[link]
De ha Garmin vonalon akarsz maradni akkor 920XT vagy 230-at ajánlom neked.

(#25920) Vertigo18 válasza t1 (#25919) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, szeretnék a Garmin vonalon maradni, de akkor azt hiszem nem lesz "generációváltás" a készülékemben, kihajtom ezt még, ameddig bírja. Gond úgysincs vele, csakis az egyéni rekordok miatt szerettem volna "feljebb lépni". Viszont emiatt ekkora kiadást nem szeretnék eszközölni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25921) t1 válasza Vertigo18 (#25920) üzenetére


t1
addikt

Nézegesd a 920XT-t van amikor 60K körül is repkednek jófogáson azzal azért jóval előrébb lennél :)

(#25922) Vertigo18 válasza t1 (#25921) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pont most akartam szerkeszteni az előző hsz-emet, hogy lehet még a 920xt az, ami hozná azt, amit szeretnék, és nem kerül olyan nagyon sokba... :) Egy rugóra jár az agyunk! :D

Viszont most pont nincs egy sem. Mindegy, mondjuk nem is olyan sürgős...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25923) t1 válasza Vertigo18 (#25922) üzenetére


t1
addikt

Barátom most vett kintről HRM-Run övvel vadi újat 70k-ért. Van remény ha látok valamit küldöm :R

(#25924) bencze válasza Vertigo18 (#25918) üzenetére


bencze
senior tag

910 után szarok lettek a gps-ek az összesben, ezt megerősíthetem mint fenix 5 tulaj és olvastam is sokat róla. Jelenleg csak az ambit3, v800 és a 910xt amik még rendesen működnek, persze ez csak netes forrásokból van.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25925) borix


borix
őstag

A FR920XT-nél barometrikus magasságméréssel voltak gondok és a Garmin nem engedi,hogy kézzel beírva pontosítsunk.Javítottak valamit rajta azzal, hogy indítás után bizonyos idő elteltével mikor már aránylag pontosan mér visszamenőleg korrigálja magát.Néztétek már hegyen fix magassági pontokon,hogy mennyi az eltérés?

(#25926) Vertigo18 válasza t1 (#25923) üzenetére


Vertigo18
addikt

Huhh, nagyon köszönöm! Az ilyen akciókat, amiket bevágtok én is szívesen böngészgetem, csak hát el kell döntenem, hogy az a kevés feature, ami nekem kellene és valóban használnám is (tényleg csak annyi, hogy a Garmin jegyezze a PB-ket - nem több), vajon megéri-e, hogy a fiamnak az árából vehetnék 3 új biciklit...?

Ezt sajnos nekem kell eldöntenem. :F

bencze: 610-zel rendelkezem, ott még nincs ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25927) inf3rno válasza bencze (#25924) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ambit3 nekem jó, a pontos GPS volt a fő szempont, amikor vettem. Gondolom azóta sem változtattak rajta.

Buliban hasznos! =]

(#25928) inf3rno válasza Vertigo18 (#25926) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én endomondo-ra importálom GPX fájlból a futásaimat. Az elég jól jegyzi a PB-ket. A Suunto oldala is egyébként, de annak idején mindent felraktam endo-ra, meg a legtöbben azon vagyunk fent, ezért tartom szinkronban még mindig.

Buliban hasznos! =]

(#25929) kk831228 válasza Vertigo18 (#25926) üzenetére


kk831228
addikt

Jòhogy megèri.. Minek 3 bicikli, járjon futva Ő is... :O :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#25930) Vertigo18 válasza inf3rno (#25928) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem is megy Endora és tökéletesen szedi ki a futásokból a PB-résztávokat. Ott nem gond, hogy ha 20 km-en futom meg a 3km-es PB-met.

Még mindig érthetetlennek tartom, hogy a Garmin órámból a Garmin program nem tudja számolni, de az Endo igen.

De nem kezdek újabb floodot erről.

kk831228: Te troll, teeee! :D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25931) t1 válasza Vertigo18 (#25926) üzenetére


t1
addikt

Igen ezt neked kell eldönteni, de szerintem lehet gyerekkel is kicsit önző magának az ember....én is megtettem ;]

(#25932) Vertigo18 válasza t1 (#25931) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az a gondom, hogy nagyon kevés dologra kellene. Tényleg csakis a Pb-értékek rögzítésére.

Éppen emiatt nem ugrok rá egy újabb típusra, hanem ez a 920xt kacsingat felém, csak várom, hogy legyen egy kihagyhatatlan akció.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25933) zaskar válasza Vertigo18 (#25932) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is azt mondom, hogy ha sikerül jó áron megvenni a 920XT-t, akkor az éri meg legjobban manapság (persze ha az ember csak sportórának akarja, és nem egész napos használatra). Két éve használom, stabil, nincsenek fagyások, bugok. S bár a pontossága az alábbi oldal szerint elmarad a korábbi modellektől, semmi problémám vele. Két év alatt egyszer kellett nyomni egy hard resetet, amikor egy nagyobb rendszerfrissítés után nem akart bekapcsolni. Nagyon gyorsan talál jelet, gyakran még ki sem megyek a lakásból, és már készen áll. Ha megjövök futásból, még a házig sem érek el, wifin már fel is töltötte az edzést. A wifis feltöltés sebessége a régi ANT+-hoz viszonyítva nagyon gyors, de még a Bluetooth-hoz viszonyítva is. Szerintem egy nagyon jól sikerült óra, de azért kevésbé népszerű, mint a Fenix, mert a formája nem olyan, hogy rendes karórának is felvegye az ember. Én a magam részéről nem vagyok rá kíváncsi, hány lépést teszek meg egy nap, az ilyen hülyeségek max azokat érdeklik, akik semmit nem sportolnak. Az okosóra-vonal sem érdekel. Cserébe fizettem érte 61 ezer Ft-ot, újonnan, HRM-Run pánttal, persze ez alkalmi ár volt. Nem tudom, Fenix-et mikor fognak ennyiért hozzávágni az emberhez, gyanítom, nem mostanában lesz...:)

(#25934) parandroid válasza Vertigo18 (#25932) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

FR230 most épp 190 EUR-tól van amazon.de-n, ha nem akarsz csuklós mérést. FR235 vadasújan épp 249. Refurbished gondolom még olcsóbb. Hogy ezekre Mo-n hogy megy a gari, azt nem tudom, de tekintve, higy az amazon hivatalosan is szállít Mo-ra, valami módnak lennie kell.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25935) Vertigo18 válasza parandroid (#25934) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm, köszönöm! :)

Semmiképpen sem akarok csuklós mérést, mindenképpen övvel kellene. Viszont - bár tudom, hogy jó árban vannak - ennyit nem tolok rá! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25936) Alg


Alg
veterán

Nah edzettem én is egy rendeset, egy lazább 5x1000 R1000 volt tervezve de az első olyan jól ment hogy inkább 6x1000 R500 lett belőle. At első négy még istenes volt, az ötödik már kellemetlen, ezért a hatodikat külön még jobban megtoltam ;]

Adta, rég csináltam már ilyet.

Más: neveztünk Sopron trail-re, 26km/800m szint, nem lesz versenytempó de jó lenne 3,5 óra körül beérni.

Megint más: egy ideje megint szarozik a Connect, első szinkronizálásnál hibát ír és hogy töröljem a korrupt Current.gpx-et, aztán ha utána rögtön megint Sync-et nyomok jó... persze a fájl törlése nem segít. :W

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25937) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Ma megvolt az első edzés az új cipőmmel (Asics Foundation), 3km előzetes gyaloglás után be mertem vállalni vele a futást, annyira jól illik a lábamhoz, nem kell kigyúrni stb. mint az eddigieket..
Viszont edzés közben azt vettem észre, hogy bármennyire is kényelmes, jóval jobban megdolgoztatja az izmokat.. Mondjuk épp iramjátékos edzést tartottam :) Nagyon érdekes volt az egész, hisz nem ép segítenie kéne a pronáló lábbal futó ember mozgását?
Szóval elsőre nem csalódtam, főleg a többi régebbi cipőm első futásához képest, de amellett, hogy nagyon kényelmes, kissé kellemetlen is volt.
Tapasztalt már valaki ilyesmit, aki hasonló cipőre váltott?
Másik, hogy mivel az enyém szélesített, kissé úgy érzem, hogy túl szabadon vannak a lábujjaim a cipőben. Eddig az volt a baj, hogy túl szorosan voltak(elképzelhetitek, ezáltal volt minden csúnya dolog), most meg nem tudom, hogy ha ennyire szabadon vannak abból nem lehet e probléma hosszabb távon? Kicsit furcsa, olyan mintha mamuszban vagy papucsban futna az ember, persze egy nagyon kényelmesben.. :)
Ezzel kapcsolatban valami tapasztalat, vélemény?

Köszi!

(#25938) inf3rno válasza Danika256 (#25937) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem hagyj néhány hetet neki, hogy megszokd az előzőek után. Addig szerintem lejön az is, hogy hosszú távon mennyire tesz jót a lábadnak.

Buliban hasznos! =]

(#25939) concret_hp


concret_hp
addikt

na ma edzésen kijött az 50mp-s 300m :)) még jó, hogy amúgy meg hosszú távra gyúrok :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25940) borix válasza Alg (#25936) üzenetére


borix
őstag

Furcsa a Garmin-nál ez a regenerációs idő becslés nyomtam egy 10k alacsony pulzuson erre adott 20 órát erre rányomtam még 400/200 6X átlagban 4:35 körül a gyorsakat és erre 1 órával nőtt a regenerációs idő 21 óra együtt a kettő.

(#25941) inf3rno válasza borix (#25940) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az mindegyiknél fura, nem kell komolyan venni. Még én is sokszor 2-3x gyorsabban regenerálódok, mint Suunto írja, pedig aztán ha valamiben, akkor ebben pocsék vagyok.

Buliban hasznos! =]

(#25942) gombi01 válasza concret_hp (#25939) üzenetére


gombi01
tag

Az már szép tempó!
Én is futottam 12x400 mètereket pedig a SPAR maratonra készülök. Most kezdtem kitolni hosszabb távokra 1600m, 2k, 3k.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#25943) bandus


bandus
veterán

[link]
próbálkoztam a 10x200 R200 és sikerült is tartani az elsőre belőtt időket (45/75 mp), bár kétszer sajnos meg kellett állnom, mert nagyon beszúrt az oldalam. illetve látszik, hogy azért a pihenő alatt sem igazán esett vissza a pulzus, ezen még dolgozni kell :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25944) Fred23


Fred23
nagyúr

Na, ma ki fogok mosni mosógépben egy futócipőt; emlékeim szerint vagy 5 éve már csináltam, és megúsztam. :)

(#25945) k5.20 válasza bandus (#25943) üzenetére


k5.20
senior tag

No de a "pihenő" alatt is futottál, mit vársz, hova essen vissza a pulzus?
Mert az látszik, hogy esett és ez így rendjén is van, szerintem.

(#25946) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok!

Kezdő futó vagyok, még csak pár alkalommal voltam. Több kérdésem is lenne :)

1. Tényleg igaz az, hogy reggel ébredéstől számítva 40-50 perc, míg termelődik az ízületi folyadék?
2. A Scholl Gel Aktív talpbetétjét ismeri valaki? Mennyire jó?
3. Jelenleg egy Reebok 11e Ft-os futócipőm van, kell-e esetleg jobbat vásárolnom, vagy elég egy futó talpbetét bele (pl. a fenti)?
4. Futás közben a sípcsontom melletti izom szokott fájni, ez betudható a cipőnek/talpbetét minőségének/rossz technikának?
5. Jól csinálom, ha futok 2 kört, majd kb fél percet pihenek és újra 2 kört futok, stb.? Mert folyamatosan nem bírom, vagy van egy holtpont, amin ha átesek, utána már fog menni folyamatosan? Mivel érdemes próbálkoznom?
6. Mit érdemes/lehet enni futás előtt? Nekem valami muszáj, különben nem megy egyáltalán. Ma reggel egy fehérjeszeletet ettem meg, futás után pedig ittam egy Biotech marha fehérjét.

Egyébként 32 éves nő vagyok, fogyás céljából kezdtem a futást, ugyanis az elmúlt 15 hónapban elkezdtem edzeni (stepper, bicikli, torna) és 12 hónapja nem fogytam semmit. Elég elkeserítő, emiatt gondoltam, hogy a futással majd "lerázom" magamról a maradék 6-8 kg zsírt :DDD Van néhány problémám is: hypoglikémia, hashimoto (emiatt éhgyomorra gyógyszert kell szednem), gerincferdülés, 2 protrusio (vagy már sérv, még nem tudom, de fáj a derekam).

Egyelőre ennyi kérdés jutott eszembe, örülnék, ha valaki segítene megválaszolni mindet :) Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#25947) inf3rno válasza Fred23 (#25944) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják szétmegy a csillapítás tőle, ha sokat főzöd, ha meg centrifugálod, akkor eldeformálódik az egész.

Buliban hasznos! =]

(#25948) inf3rno válasza bandus (#25943) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó ez így, 1 perc alatt 10-20 körül szokott nekem is visszaesni.

Buliban hasznos! =]

(#25949) inf3rno válasza scapegt (#25946) üzenetére


inf3rno
nagyúr

1. Hát nem sok info van erről, úgy néz ki, hogy este kevesebb termelődik, mint nappal [link], de azért valószínűleg nem nulla, illetve mozgásra több termelődik, mint amúgy [link]. Ezek alapján ha reggel futsz, akkor nem jó elhagyni bemelegítést (min 15 perc). Gondolom ha rászánnék néhány napot többet is ki tudnék deríteni, de most nincs erre időm.

2,3. Mindenkinek más a jó, ha nem érzed úgy, hogy boka alatt szétmenne a lábad, akkor azzal is eldöcögsz. Azért 10-15km felett érdemes komolyabb cipőt venni, meg előtte csináltatni lábállás diagnosztikát.

4. Csonthártya gyulladásnál szokott fájni a sípcsont környéke. Nézz utána, hátha neked is ilyen jellegű problémád van. Vádli nyújtással megelőzhető, azt mondják.

5. Próbáld ki, hogy lassítasz a tempón, és úgy remélhetőleg már menni fog egyszerre is a két kör.

6. Futás előtt 2-3 órán belül nem jó enni, mert felkavarodik a gyomrod. Ha bírod így is, akkor lehetőleg keveset, és én inkább valami relatív lassú szénhidrátot (tészta, nem cukor) ennék 1 órával előtte, fehérjét meg utána. De ez is ízlés kérdése, kinek mi válik be.

Hashimoto-val nem mindenkinek sikerül súlyt leadni, sokan megszenvednek vele. Egyébként érdemesebb testzsír %-ot követni, mint összsúlyt.

A futás nem javít a gerinc problémákon, sőt szerintem talán egy picit ront is rajtuk, érdemes mellette pilatest, jógát, ilyesmit csinálni, hogy erősítsd a gerinc melletti izmokat. Én személy szerint a pilatest tudom javasolni, nekem a jóga nem vált be, de ez is egyén függő.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25950) borix válasza scapegt (#25946) üzenetére


borix
őstag

Fogyáshoz az étkezésedet is rendbe kell raknod nem elég a mozgás mert amennyi kalóriát leadsz mozgással majd annyival többet is viszel be akkor nem fogsz fogyni.Nem feltétlenül kell erőltetned még a futást nyugodtan bele is gyalogolhatsz.Kényelmes lassú tempóban futsz 150-200-300m majd 25-50m gyaloglás ahogy adja majd ráérzel 5-6 km majd 8-10 kilométer és a fölött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.