Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17164) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!
4 éve futok rendszeresen, de 2 éve futok nike free cipőben.
Tudom a cipő vicc kategória, de nekem bevállt, mivel mindig csak rektorkán, föld vagy kavicsos úton futottam.
Bár futóversenyeken (mivel betonon van jórészt) éreztem a térdeim ezt nem szeretik, ezért váltottam cipőt.
Sajnos belefutottam abba a hibába, hogy a S*uri boltban vásároltam, persze előtte voltam próba futáson.
A végeredmény pedig egy asics kayano 22 lett, mivel minden mást cipőt kizártak a széles lábfej formám és a súlyom miatt.
Az eredmény pedig, az élvezhető szigetkör helyett rémálommá vált. 5 perc/km helyett 6 perc feletti lett.
Annak ellenére, hogy baromi puha a talpazata, a vádlim és az achilles részem fáj. Pedig 110 km van benne, mégsem érzem az igazit benne és az érzésem csak utánam dobálták a boltban ezt a cipőt.
Hogy javítsak ezen? Cipőt nem akarom kidobni. Változtassak a futóstíluson? Neten kerestem rá, de valahogy nem akadok rá. Vegyek rá talpbetétet? Tanácsok?
Persze körültekintően váltottam cipőt, bejárattam és laza futással mentem az 1.,2.,3. használakor. Free cipőt pedig nyugdíjaztam.
Update:Ami még feltűnt, a mostani cipő jó 150 grammal nehezebb mint a free elődje. 210g vs 360g.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.