Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Black Dragon válasza Multibit (#41900) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sajnos az IPTV-m van, nem fog akkor ez olyan könnyedén menni...:( Mivel AP-ban vannak a routerek ezért ezek szerint vissza kellene raknom őket router üzemmódba, hogy elérhessem ezeket a beállításokat. Minden esetre köszönöm azért a segítséget, megpróbálom valahogyan megoldani.:R

(#41902) #56573440 válasza Black Dragon (#41901) üzenetére


#56573440
törölt tag

Elsőre ha nem használod az ssht speciel kikapcsolnam. Ha kell akkor ahogy a többi portnál, eleve meg kéne változtatni az alap értékről.

(#41903) Black Dragon válasza #56573440 (#41902) üzenetére


Black Dragon
addikt

Kikapcsoltam nemrég, a modemben pedig kilőttem az UPNP-t, így már nincs port továbbítás a nas részéről, fél megoldás egyelőre.

Köszönöm a segítségeteket!:R

[ Szerkesztve ]

(#41904) #56573440 válasza Black Dragon (#41903) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kézzel meg tudod csinálni a portforwardot, nem atomfizika. Sőt a nas oldalán se kell hozzányúlni, elég ha a külső oldalon nem az alap porotot hagyod.

Pl a 21-es porton várja a nas az ftpt, így a routeren ha belovod, hogy a pl 54321-es kulso port a belső oldalon 21-re menjen és a nas ipre, akkor már jó vagy. Érdemes megcsinálniuk a https-t kívülről pl van itt is leírás hogyan, az 5001-es portjat meg megint fentenni 50.000 köré kívülről.

Ugye tele a net bottal, azok meg random címeken próbálkoznak az alap portokon, ha kap választ, tudja jo eséllyel mi ül mögötte szolgáltatásból. Az meg nem szerencsés, a szotarazas egy dolog, hogy próbálja kitalálni a jelszót, ha valami új vagy 0day sebezhetőség van, az pl nagyon para.... Ftp-t se érdemes használni, ha már van sftp és társai pl.

(#41905) Black Dragon válasza #56573440 (#41904) üzenetére


Black Dragon
addikt

A torrentre most megcisnáltam a portforwardingot, a nasra is majd megcsinálom, ha szükséges. FTP-re igazából (szerintem) nincs szükségem, inkább WebDav-ra lesz, de megpróbálom elmagyarázni mire szeretném használni a nast, hátha úgy még inkább leegyszerűsödik a dolog.

Tehát alapvetően itt szeretném tárolni a fontos doksikat, fájlokat a gépem helyett. Ezek titkosított mappába mennek majd bele, de lesznek a filmeknek stb nek is mappák, totkosítás nélkül. A lényeg, hogy amikor nem tudok itthonról dolgozni akkor is szükségszerűen hozzá kell férnem bizonyos fájlokhoz a nason belül, dolgoznom kell velük, felül kell írnom, stb.. mintha itthonról dolgoznék.Tehát hozzá tudjam adni (és elérhető is legyen) olyan meghajtóként, mintha egy rendes beépített meghajtó lenne. (Macem van)

Ezen felül viszont szükségem van a synology azon funkciójára amiben tudok emailben bizonyos embereknek fájligénylést létrehozni, hogy töltsenek fel xyz fájlt egy bizonyos mappába. Ezen felül megosztani is szeretnék majd bizonyos emberekkel bizonyos mappákat, fájlokat szintén a synology féle megosztás funkcióval, az általa generált linkkel, és az általam létrehozott jelszóval.

Utolsó sorban pedig házon belül szeretném DLNA által streamelni a filmeket, képeket, zenéket, amit csak rárakok.

Nagyjából ennyi lenne, az ezekhez szükséges beállítsokat szeretném csak bekapcsolva hagyni, minden más számomra felesleges. Ha ebben tudnátok segíteni azért végtelenül hálás lennék!:R

(#41906) tomboy1000 válasza Csabroncka (#41890) üzenetére


tomboy1000
tag

A szerver része érdekelne. Szeretném a webmailem kezelését a synologyra áthozni,de valami beállítást elrontok,mert nem működik.Vagy a mail plus szerverén belül állítom be rosszul,vagy a szolgáltatónál,vagy mindkettőnél. :W

(#41907) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Nas vásárláson gondolkozom, és lenne pár kérdésem. Asus routert (asuswrt-t) használok, így kicsit ahhoz hasonlítom. Egyelőre routereket használok nas-ként, azzal töltök is le.

Mi a különbség egy 414, és egy 914 között? Mi az az 5-ös bővítő?
Attól, hogy egy nas több lemezes, akkor erősebb is? Pl 214+ vs 414.
Pl a 214-ben ugyanaz a cpu van, mint a 214+-ban, csak magasabb órajelre állítva?
Lehet-e overclockolni, entware-t telepíteni (saját transmissionra később jön ki frissítés)?

Minden nas-nál lehet utólag ramot bővíteni (pl 114-nél is)? Csak synology ram jó, vagy bármilyen más ddr3l is?
Minél, hol számít az erő (cpu+ram)?
Tudok pl egy 214+szal olyan gyorsan letölteni torrentet mint egy laptoppal?

Melyik jobb, erősebb: 214+ (Marvell Armada XP Dual Core 1.33GHz ), vagy (214play Intel Atom Dual Core 1.6GHz)?
A play szoftveresen (pl több licensz) jobb (pl médialejátszás terén)?

Köszönöm szépen a válaszokat!

(még nagyon az elején vagyok, de ez a kérdésekből is látszik szerintem)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41908) Borisz76 válasza ArthurShelby (#41907) üzenetére


Borisz76
veterán

Összefoglalót nézd át.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41909) Multibit válasza ArthurShelby (#41907) üzenetére


Multibit
veterán

Te is fiam... ;]

(#41910) Csabroncka válasza tomboy1000 (#41906) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt a webmail részét nem értem..

Ha külső szolgáltató használsz, akkor a beállításokat (pop3 és smtp) a mailplus kliensen (beállítások) tudod beállítani (rendszergazdagént engedni kell a külső pop3 szerver használatát)

A fenti estben a mailplus mint kliens működik.

"in medias res"

(#41911) ArthurShelby válasza Borisz76 (#41908) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kétségtelenül hasznos összefoglaló, de a kérdéseimre nem találtam benne választ.

Pl a számozással kapcsolatban még nem tudom értelmezni a 914-est/718-ast (mert ezek 4, illetve 2 lemezesek), de pl a 414-est tudom értelmezni
A cpu-val kapcsolatban annyival jutottam előrébb, hogy letöltéshez az intel processzorosak az ajánlottak (gondolom azok az erősebbek), de a többi cpu-s kérdésre nem találtam választ. De pl mintha azt olvastam volna valahol, hogy a realtek cpu-sak kevésbé ajánlottak (pl 218, 218play). Overcock...?
Azt sem értem, hogy egy play miben tud többet? PL böngészőben is le tudom játszani a videót? (de közben bármelyik nas-ra a csomagkezelőből gondolom nem play-re is lehet ugyanazt az alkalmazást telepíteni)

Tudok egy 218+ -szal, vagy 214+-szal olyan gyorsan letölteni, mint egy átlagos laptoppal?

Multibit:
Még csak szemezek egy dedikált nassal (ha lesz nas, akkor egy +-os syno, mert akkor már meg kell adni a módját).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41912) tomboy1000 válasza Csabroncka (#41910) üzenetére


tomboy1000
tag

Vettem egy domain nevet (valami.eu),amelyhez van egy mail címem (tomboy@valami.eu).Ez a mail cím a nethely.hu tárhelyén működik.Szeretném,ha ez a mail cím az én szerveremen lenne és én kezelném.Ne úgy,hogy a nethely.hu -n keresztül történjen a levelezés,hanem,h csak az én nasomon legyen.Azt tudom,hogy a nethely oldalaán is be kell állítani ,hogy a mail kiszolgálása más szerveren történjen,de nem tiszta minden.

[ Szerkesztve ]

(#41913) Csabroncka válasza tomboy1000 (#41912) üzenetére


Csabroncka
addikt

Amit linkeltem videót, az elejétől a végéig leírja, hogy magát a szervert hogyan kell ehhez beállítanod.

Ahhoz, hogy levezőszervert működtess, fix IP cím kell a szolgáltatónál, enélkül nem megy!

Nem is ajánlom ezt a részét, inkább használd a szolgáltatón keresztül (mi is ezt tesszük a cégnél), mert ha bármi gubanc van és leáll a szervered, a levelek amiket ez alatt az idő alatt küldenek neked, egyszerűn elvesznek az internet éterében...

Egyébként a domaint kell átirányítani a fix IP címedre

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41914) tomboy1000 válasza Csabroncka (#41913) üzenetére


tomboy1000
tag

Nagyon köszönöm a válaszod.A fix ip miatt nem sikerült,így már értem.Jól megszenvedtem vele 2 napig,de így akkor elengedem,nem erőltetem tovább.
Egy kérdésem lenne még! Milyen biztonsági funkciókat érdemes beállítani egy egyszerű otthoni felhasználáshoz?

(#41915) Csabroncka válasza tomboy1000 (#41914) üzenetére


Csabroncka
addikt

SSL/TLS

valószínűleg a szolgáltatód megadja, hogy ezeket milyen porton éred.

"in medias res"

(#41916) tomboy1000 válasza Csabroncka (#41915) üzenetére


tomboy1000
tag

Okes ,köszönöm!
Érdemes a spamot és a víruskeresőt bekapcsolni,vagy így nincs szükségem rá?Eléggé eszi a memóriát?

(#41917) Csabroncka válasza tomboy1000 (#41916) üzenetére


Csabroncka
addikt

A víruskeresőt igen, spam szűrés a szolgáltató oldalán csináld meg ha erre van lehetőség: spamassassin.

Mailplusba több fiókot is be tudsz állítani, akár mellé mondjuk egy gmailt..stb

POP 3- estén ne felejtsd el, hogy az adminfiókhoz tartozó mailplus kliens beállításain belül, a legutolsó (azt hiszem rendszergazdai beállítások) fülön a külső pop3 szerver használatát engedélyezd.

Nálunk 25 kliens fut, először én is megijedtem mekkora az erőforrás igénye, de a kliensszám növekedéssel nem nőtt párhuzamosan.

1 giga ram nem nagyon elég...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41918) WaterWave válasza Csabroncka (#41917) üzenetére


WaterWave
veterán

2 is karcsú...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41919) Borisz76 válasza ArthurShelby (#41911) üzenetére


Borisz76
veterán

Számozás :

DS 218 , 2 lemezes , 2018-s modell.
DS 918+ 4 lemezes , 2018-s modell , 5 lemezes bővítési lehetőséggel.
DS 718 2 lemezes , 2018-s modell , 5 lemezes bővítési lehetőséggel.
DS2415+ 12 lemezes , 2015-s modell , 12 lemezes bővítési lehetőséggel.

Az első vagy első kettő szám a maximális fiókszám.
Az utolsó két szám a modell piacra kerülésének az éve.

Az utóbbi 1-2 évben már nincs komolyabb különbség a PLAY és a + modellek között.
Ha lehet , akkor a + modellt érdemes választani.

Overcock?
Ha az overlock-ra gondolsz , azaz a tuningra , túlhajtásra , akkor azt el is felejtheted.
A CPU megy amennyivel megy. Nincs tuning lehetőség.

Már sokszor leírtam , hogy 2 lemezes modellt nem ajánlok.
Védelemre minimum 1 lemezt szánni kell!
Emiatt a 2 fiókos nasban lesz 1 lemeznyi tárhely.

4 fiókosat kell venni de nem kötelező egyből megtömni lemezzel.
2 db lemez SHR-ben indulásnak.
Ha megtelt a tár , akkor csak be kell dobni a következő lemezt.....
Szerintem!

A torrent rettentően CPU függő.
Ha gyorsan akarsz tölteni ,akkor Intel cpu-s nas. Plussz ezen modellek memóriája bővíthető!
Az összefoglaló / DS részben van pár sebességeredmény.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41920) ArthurShelby válasza Borisz76 (#41919) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen a választ!

A számozásnál csak az első számjeggyel volt problémám, mert nem értettem, hogy egy 9-es miért 4 lemezes , illetve a 7-es miért 2 lemezes (és még most sem tudom mit jelent az 5 lemezes bővítési lehetőség, de valószínűleg ehhez még túl kezdő vagyok).

A túlhajtásnál azt értettem, hogy asus routeren lehet ssh-n keresztül magasabb órajelet beállítani, kísérletezni (sőt hgg-n már webui-n is). De a válasz itt világos: nem.

Elsőre én úgy gondoltam, hogy egy erős 2 lemezes raid (de lehet meggyőztél, és inkább 4 lemezesre hajtok).

Ha jól láttam valahol azt írtátok, hogy a raid nem biztonsági mentés. Akkor miként kell kezelni? Az SHR mennyire biztonságos. Ha jól tudom a syno sajátja, így baj esetén még nehezebb visszahozni a fájlokat, nem?

A ram bővíteni egyébként csak saját syno rammal lehet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41921) Borisz76 válasza ArthurShelby (#41920) üzenetére


Borisz76
veterán

A ram bővítése nem csak Synology ramokkal mehet.
Itt többen is bővítettek. Szinte mindenki mással.

Az SHR az a Synology saját raid bővítése.
Kb mint a raid5 de attól rugalmasabb.

A raid arra jó , hogy ha 1 lemezed meghal az adatokat akkor is eléred.
De ez nem véd , alaplap hiba, táp hiba , lopás , tűz ellen.
Tehát a rendelkezésedre állnak az adatok de nincsenek 100%-s biztonságban.
Ezért kell a fontos adatokról külön mentés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41922) Black Dragon válasza Borisz76 (#41921) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nálam a DS718+ RAID 1-ben van, 2x6Tb WD Red Proval.Számomra a biztonság 100%-ban fontos, céges adatok, személyes adatok stb tárolására kell leginkább, ezért a lehető legbiztonságosabb megoldást szeretném. Nyilván a lopás, tűz egyéb műszaki hiba esetén az adatoknak annyi, de biztonságosabb lenne egy SHR tárolás titkosítással? Vagy a raid 1 mellé még 1 külső hdd-re való mentés?

A célom az lenne, hogy a gépemet (macbook) le tudjam titkosítani, de a titkosított fájlok is csak maximum személyesek legyenek, az összes létfontosságú adat a NAS-on legyen, kvázi biztonságban a raid 1 miatt. Lenne ennél jobb megoldás?

(#41923) RazoR válasza Black Dragon (#41922) üzenetére


RazoR
veterán

A RAID csak rendelkezésre állás, nem biztonsági mentés! Szerintem az a legjobb ha 2 külön külső HDD-re is mented rendszeresen a kényes adatokat!

(#41924) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok. Lehet hogy triviális kérdésem van de nagyon nehezen igazodok el NAS választás terén. DS218 és DS218j között gondolkodom. A milyen NAS-t topikban azt javasolták hogy elég a J mert csak arra használnám hogy fotókat, zenét, filmeket osszak meg róla. Médialejátszó, Hi-Fi, PC számára. A Synology oldalát böngészve találtam egy olyan szolgáltatást hogy 4K multimédiás szerver amit a218J nem tud a 218 meg igen. Valaki pár szóban meg tudná értetni velem hogy mi is ez és megéri-e a felárat a J-hez képest? A másik kérdésem hogy a 64bitnek milyen gyakorlati haszna van Nas esetén?

(#41925) Black Dragon válasza RazoR (#41923) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor csak a tisztán látás képpen, ha raid 1-be rakom(raktam) a hdd-ket akkor az egyikre írok míg a másik lényegében az előző adatait menti át és tárolja azokat, eszközöli a módosításokat? Csak azért kérdezem, hogy ha az egyik vinyó elszáll, akkor elvileg a másikon az adatoknak sértetlennek kellene lennie. Lementem én 2 külső hdd-re is az adatokat, azon ne múljon, de érdemes rajta hagyni a gépen is a fájlokat titkosított verzióban (hdd titkosítás) vagy teljes egészében legyenek csak a nason és a külső hdd ken?

(#41926) Borisz76 válasza Black Dragon (#41925) üzenetére


Borisz76
veterán

Tükrözi az adatokat. Fizikailag 2 db lemez, de a rendszer 1-nek látja.
Amit másolsz / módosítasz a lemezen, az azonnal a másikon is megtörténik.

2 lemezből 1 meghal. Az adatokat eléred.
Erre mondjuk azt, hogy a rendelkezésre állást növeli a raid technika.
A hibás lemez cseréjénél pedig az újonnan berakott lemezre átmásol mindent.
Ezzel biztosítva a "tükröt".

A Biztonsági mentés legegyszerűbb és legolcsóbb megoldása a NAS-ra kötött külső usb-s merevlemez.
Lehet automatizálni is de ha nincs sok változó adat, akkor elég hetente, havonta 1X rádugni és manuálisan másolni az adatokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41927) gyugyo79 válasza Black Dragon (#41925) üzenetére


gyugyo79
addikt

"biztonságosabb lenne egy SHR tárolás titkosítással?"
A titkosítást kezeld külön ugyan úgy lehet raid1 -en mint shr -en. Ráadásul az SHR is raid1 2 lemez esetén azért hibrid mert az alap raidekbe csak egyforma méretű lemezek voltak 100% kihasználhatóan rakni és különböző méretűeknél mindig a leg kisebb szabta meg a raid méretét (nyilván raid1 sose lesz hibrid ott ez marad shr esetén is). De itt tudsz ezzel játszani és látod, hol kezdődik a különbség. A lehetőség meg azért van meg 2 lemeznél is mert a jövőben lehet költözni nagyobb NAS-ra (Vagy a 7/9xx stb esetén lehet venni bővítőt) ha most még csak 2 lemez is van és akkor lehet bővíteni lemezekkel és ebben az esetben a raid1 csak szabvány raid5/6-re még az shr ezeken alapuló de különböző lemezméreteket igény esetén jobban kihasználóra bővíthető lemezek hozzá adásával.

Nyilván a mentés és a munka befejezte közt ad egy lemez meghibásodása esetén védelmet is a raid + mint írták rendelkezésre állást mert ha munka közbe meghal ez egyik lemez akkor is tudod fojtatni a munkát.

A védelemhez vegyél még egy szünetmentest mert a tűz, lopás stb banális de egy áramszünet is haza tudja vágni a fájl rendszeretet pld amin a raid nem segít ...

Meg természetesen egy külső eszközre ments amilyen sűrűn belefér.

Így kb elmondhatod, hogy megtettél mindent.

[ Szerkesztve ]

(#41928) Black Dragon válasza Borisz76 (#41926) üzenetére


Black Dragon
addikt

Így már érthető a dolog, nagyon köszönöm!

gyugyo79: Ezt most nem nagyon értettem, tehát SHR alatt is lehet RAID 1-et beállítani? Akkor lehet elbuzgeráltam már a kezdeti beállítást is, mivel nem SHR-t választottam hanem RAID 1-et... Jelent ez valamilyen hátrányt vagy már hagyjam így, normál raid 1-ben?

Bocsi az amatőr kérdésekért srácok, nem vagyok otthon ezen a terepen...:):R

[ Szerkesztve ]

(#41929) Black Dragon válasza Black Dragon (#41928) üzenetére


Black Dragon
addikt

Továbbá Btrfs a fájlrendszere, nem Ext4, ez sem tudom mennyire előnyös vagy hátrányos, a setupban megpróbáltam a számomra "tetszőt" kiválasztani.

(#41930) Borisz76 válasza Black Dragon (#41928) üzenetére


Borisz76
veterán

SHR

Synology Hybrid Raid

Raid az csak kicsit módosított rajta a Syno és leginkább 4 vagy több lemeznél van előnye.
Itt be is mutattam.

2 lemez esetében a Syno féle SHR az tulajdonképpen RAID1.
Tükrözi az adatokat.

A Btrfs fájlrendszer modernebb , rugalmasabb mint az ext4.
Vannak olyan csomagok/programok amik e fájlrendszer nélkül nem is használhatóak.

Olyasmi ez mint a Fat32 és az NTSF a pc-ken.
Legegyszerűbb és könnyen szemléltethető változás pl. : a 4 GB-nál nagyobb fájlok másolása.
Fat32-re nem lehet másolni csak az ez alatti méretű állományokat.
NTSF-re lehet másolni a 4GB-nál nagyobb anyagokat.

Valami hasonló "ugrás" van az Ext4 és az új Btrfs között.
Persze más szempontból. Pontosan én sem tudom.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41931) Black Dragon válasza Borisz76 (#41930) üzenetére


Black Dragon
addikt

Közben én is megpróbáltam utánaolvasni, nálam is az jött le, hogy 3-4 lemez fölött van értelme az SHR-nek. Akkor marad a normál RAID 1, remélem nem kerül sor a bővítésre, nincs szerencsére olyan sok adatom (még), talán a 6TB kitart egy kis ideig. Köszönöm az analógiát, így már tiszta a btrfs is, nem hiába választottam akkor azt, a lerásban biztos benne volt valami hasonló a setup során.

Ha viszont tárolás, és 6TB. Oké, hogy a lemez alapból 5,45TB-os kapacitású, viszont most nézem, hogy a Synology a kapacitásnál (a kötet fül alatt) 5,24.et ír míg a lemezcsoport alatt 5,45-öt ír a kapacitáshoz. Hová tűnt akkor az a cirka 200 GB?

(#41932) Borisz76 válasza Black Dragon (#41931) üzenetére


Borisz76
veterán

3 részre osztja a rendszer a lemezt.
1. DSM oprendszer
2. Gyorsítótár
3. Adatpartició

Minden lemezre felkerül a DSM.
Ezért van az hogy ha 1 lemez meghal attól még a rendszer elindul a maradék ép állapotú lemezről.
A gyorsítótárat nem tudom ...csak tipp , hogy az is minden lemezen van.
Adatpartició értelem szerűen minden lemezen van.

Ebben a bejegyzésben csináltam képet is róla. Legalul lesz!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41933) Multibit válasza Black Dragon (#41922) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolj vissza, mi történt a PH szerverével! RAID5 tömbben egyszerre két lemez szállt el. A mentésre csak legyintők hajlamosak elbagatellizálni a dolgot, mondván “két lemez úgyse megy tönkre egyszerre”. De, tönkremehet - mint az eset is mutatta.
Tehát, lehet akármilyen csoda RAID-ed, ne hagyatkozz rá kizárólagosan! Menteni kell, több példányban, és a mentéseket tárold különböző helyeken! Ja, hogy ez sokba fáj? Igen, de ha komolyan gondolod, hogy fontosak azok a bizonyos adatok, akkor ne ezen akarj spórolni! Ez persze nem kizárólag neked szól, hanem mindenkinek, azt hiszi, az isteni RAID-del mindent megtett adatainak biztonsága érdekében.

(#41934) Black Dragon válasza Borisz76 (#41932) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszönöm újfent az updatet!:R

Multibit: Nem a spórolás volt a lényeg a NAS kiválasztásnál, a Synology amúgy is a legdrágább eszközök között szerepel, meg is értem miért, nagyon fasza nas. A dolog inkább ott kezdődik, hogy a tényleges "nagyon fontos" adatokból nincs olyan sok, kb 200Gb, a többi csupán személyes dolog, de nem létfontosság. A lényeg, hogy nem voltam tisztában egy 4 bayes nas előnyeivel, gondolok itt leginkább az shres kombinációról és más előnyökről. De most már ez van, egyelőre marad a 718+ és a 2 lemez raid 1-ben, talán 2-3 év múlva benevezek egy új 4 bayes megoldásra.

Biztonsági mentést mindenképpen több lemezre is fogok rakni, hogy teljes legyen az adatok elérhetősége.:R

[ Szerkesztve ]

(#41935) Borisz76


Borisz76
veterán

Most én is kérdeznék....

Egy darab Switch-re van dugva mindkét NAS.

Egy filmet akarok muxolni, ezért a jobb minőségű , nagyobb de feliratos fájlt átmásoltam a PC-ben található SSD-re. A belső hálón hozta az elvárható maximális sebességet , ami kb 100-110 MB/s.
A forrás a DS2415+ NAS.

Ugyanez a film szinkronosan lett letöltve, de valamivel kisebb méretben a másik NAS-ra ( DS918+).
Erről ha másolok, szintén a PC-ben található SSD-re, akkor max 55-60 MB/s-t tud csak.

Én elsőre a merevlemezekre gondoltam.

DS2415+ , 24*4TB-s Toshiba és Seagate lemezek ( SHR2 )
DS918+ 4*2TB Samsung lemezek ( SHR1 )

Létezik , hogy az öregebb lemezek csak ennyit tudnak ?

Az UTP kábelt próbaképpen kicserélem majd egy másikra ( NAS-Switch között ).

Más ötlet esetleg ?

Mod:

Muxolást követően az SSD-ről másoltam a DS2415+ -ra. 100-110 MB/s.
Ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41936) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Még nekem is lenne egy gyors kérdés https-el kapcsolatban. Amióta átállítottam az alap értékeket (http maradt alapon mivel redirektel https kapcsolatra, https pedig 50000 fölötti számot kapott) mindig kírja, hogy a kapcsolat nem privát, nincs tanusítványa az oldalnak stb...

Ezzel lehet valamit kezdeni? Nem küldenék ügyfeleknek olyan linkeket ahol ezzel kezdődik minden...:)

(#41937) WaterWave


WaterWave
veterán

Végre, nem kell szarakodni az RSS funkcióval DSM-ben, ki lehet rakni downloadstation php-ban (rss funkcióra true)

Gary89-nek köszönhetően megszületett a 0.7-es verzió...

[link]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41938) biker


biker
nagyúr

Használ valaki Bittorenrt Sync (Resilio Sync) csomagot?
Most vettem észre, hogy nem fut, és nem is tudom elindítani, teker, teker, majd "nem sikerült a csomag futtatása"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41939) biker válasza biker (#41938) üzenetére


biker
nagyúr

hosszas googlizás után kiderült, ha le van tiltva az admin fiók, nem megy, és nemrég letiltottam, biztonsági okokból.
De ezt mondjuk hibaüzenetben lekezelhetnék :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41940) Borisz76 válasza WaterWave (#41937) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS918+ -on a DS-ben még csak 60 torrent fut.

A .php 0.7 verzió szépen listázza is.

A DS2415+ -on viszont semmit nem mutat pedig több mint 700 torrent fut !

Ez vajon mitől lehet ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41941) WaterWave válasza Borisz76 (#41940) üzenetére


WaterWave
veterán

ilyen problémája volt itt egy srácnak is, 1-2 hete...
én nem tudtam megmondani de itt forumon azt hiszem gyugyo segített neki, valamit ujrarakott vagy már nem tudom

wolf13 nak volt problémája, vissza kéne keresni, de tudom megoldódott neki

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41942) WaterWave válasza Borisz76 (#41940) üzenetére


WaterWave
veterán

gyugyo válasza:

Nem szabadna ütköznie de bármi lehet, csinálhatsz ennek akár egy sajátot is bármelyikkel. PHP beállításoknál lehet profilt létrehozni ami utána kiválasztható a Virtual hostnál mint használandó.

De tesztnek beállíthatod a 7.0 -át is ennek nem számít igazán .

Tesztnek hozz esetleg létre egy info.php -t amibe ennyi van :
<?php
phpinfo();
?>

Ezt meg tudod hívni a : http://ip:port/info.php címen, lefut e vissza adja e jól a beállított php verziót és információkat róla ?

Wolf válasza:

Igen, a képről lemaradt. Restart megvolt. Most is ugyan az a helyzet, annyi változással, hogy az idő 0.01.
Gyorsabb lett :D

Ne kérdezd , hogyan, de sikerült... Töröltem mindent, restart, majd újra visszamásoltam, és még nem tudom mit hova, hányszor ide oda... :D

Köszönöm még egyszer a türelmet és segítséget mindenkinek,

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41943) Borisz76 válasza WaterWave (#41942) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm!
Teszek egy próbát.

Mod :

A módosított .php fájl szépen lefut és mutatja az aktuális verziót, meg sok minden mást is.
Ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41944) WaterWave válasza Borisz76 (#41943) üzenetére


WaterWave
veterán

Okés, fingom sincs hogy oldódott meg neki, mert az nem derült ki.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41945) gyugyo79 válasza Borisz76 (#41943) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az ő képéről hiányzott a generálva rész ezért nem tudtam, hogy fut a PHP az info-sal azt ellenőriztem volna :)

Nálad fut és nem is fut hibára mert akkor nem írná ki, hogy mennyi idő volt legenerálni.
Ilyent az tud okozni tippjeim alapján, ha olyan felhasználóval csatlakozol aki létezik mint DSM felhasználó ezért lefut a login rész hiba nélkül de nem futtat torrentet ezért nincs lista vagy az api nem ad vissza rá találatot meg hibát se (szóval te mindent jól csináltál de a Synon behibázik valami) vagy olyan hiba ami eszembe se jut ...
:)

Minden képen Rendszergazda Userel kéne nézni egy tesztet ha nem azzal próbálta és azzal amivel adtál hozzá torrentet ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#41946) Borisz76 válasza gyugyo79 (#41945) üzenetére


Borisz76
veterán

DSM telepítésnél adtam nevet , jelszót.
Azóta is azt használom belépéshez. Minden alkalmazást ezzel a felhasználóval telepítettem.
Szerintem ez rendben van....

A vezérlőpult / felhasználóknál ez van :

Admin fiók letiltva.
Sajátom pedig rendszergazda.

MOD :

Annyira nem zavar a dolog mert pont " válási folyamatban " vagyok.

A DS 2415+ - amin ugye nem megy a torrentek figyelése most - azt lassan nyugdíjba küldöm.
Csak tárolásra fog szolgálni.

Minden új torrentet már a DS918+ -n indítok.

Az a cél, hogy a torrent miatt a "kis" nas menjen csak.
A nagytesó meg csak , akkor kapcsoljon be ha filmezni akarunk.
A nagy hibernálhatja magát amig nincs dolga.
A kicsi ráér pörögni :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41947) gary89 válasza Borisz76 (#41940) üzenetére


gary89
csendes tag

nekem úgy jött ez az állapot össze, ha https-t bekapcsoltam, de a port maradt a sima 5000-esen. amint átírtam 5001-re (még mindig https-el), ment rögtön, http+5000-en használom alapból.

(#41948) Dolphine válasza WaterWave (#41937) üzenetére


Dolphine
addikt

:Y :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41949) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Eddig Zyxel nas326-om volt, de tönkrement, és most szeretnék Synologyt venni.

Sok kívánságom nincs: lehessen vele torrentet letölteni (úgy, hogy értelemszerűen a PC ki van kapcsolva), illetve elérje az LG tv-m és tudjak onnan behívni filmeket, továbbá legyen nagyon halk, mert az ágyam közelében van. Nem akarom buherálni, fejlesztgetni, feltörni stb... Menjen és kész :) Milyen típust javasolnátok? Találok valahol konkrét termékismertetőt, ajánlót? Az összefoglalóban nem láttam...

[ Szerkesztve ]

(#41950) tomboy1000 válasza Csabroncka (#41917) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszönöm a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.