Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) Dolphine válasza WaterWave (#41600) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, igen! :K
Egyébként a csatlakozók száma az valós? Némelyik elég magas, valamint ahogy haladok lejjebb a listában, egyre több :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41602) WaterWave válasza Dolphine (#41601) üzenetére


WaterWave
veterán

gondolom az, növekvő a sorrend

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41603) Csedit


Csedit
aktív tag

Kérlek segítsetek!
Ma hozta a futár a megrendelt DS218+ nast.
Kibontva azt vettem észre, hogy valami zörög belül. Addig forgattam, míg kiesett egy gombelem a készülékházból.
Hogyan tovább?
Bekapcsolni se mertem így.

(#41604) gyugyo79 válasza Csedit (#41603) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akitől vetted azt kellene felhívni és kicseréltetni ez így, hogy ünnepel kezdődik a következő hét + szívás.

Itt van, hogy kell szétszedni, olyan 2:45 után jut el, hogy látszódik az elem az usb port mellet.
Nem bátorítalak arra, hogy te nekiállj vissza rakni pláne, hogy azért az onnan ha kiesett se normális. Pláne, ha szétszedés után látod meg, hogy anyaghiba stb miatt amúgy se maradna ott de az miatt, hogy szétszedted bukhatod a garit ....

[ Szerkesztve ]

(#41605) Csedit válasza gyugyo79 (#41604) üzenetére


Csedit
aktív tag

Köszönöm, hogy válaszoltál, már felvettem a kapcsolatot a szervizzel (Compker), futár jön érte és visszaviszi. Aztán, majd hozza is.
Szívás igen, mert pont a hosszú hétvégén akartam küzdeni vele.
Még szerencse, hogy lehetett náluk kérni garanciafutárt, ingyen viszik-hozzák.

(#41606) gary89 válasza WaterWave (#41602) üzenetére


gary89
csendes tag

a sorrend a következő:
- állapot szerint (Angol ABC: Downloading, Finished, stb)
- aztán név szerint

az, hogy egyre több van, a pont véletlen. De most hogy így ránéztem, a SL_MIX és SL_NEM működik rendesen, az SL_CSAT és SL_OSSZ fel van cserélve, következő verzióban javítom....

(#41607) Dolphine válasza gary89 (#41606) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41608) allein


allein
addikt

Sziasztok. DS, RSS szürés, be lett állítva körülbelül egy másfél hete. A tegnapi napig teljesen jól működött. Most az látom, hogy semmit nem tölt, semmihez nem piszkáltam hozzá. DS leállítás és újraindítás is volt, nem oldotta meg a problémát. Ilyenkor mi van?

Nem hinném, hogy limit probléma lenne, korábban kétszer ennyi torrent futott :U

Szerk: manuális torrent hozzáadás gond nélkül működik :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41609) sonye


sonye
senior tag

Sziasztok!

NAS-t vennék, mert a router nas funkcióiban már nem bízom.
4K film stream képes legyen, továbbá stabilan működjön a letöltés.
Ezek alapján a Synology DS218j jó vételnek tűnik?
Vagy mindenképp csak a 218+ jó a 4K-ra?

Várom segítségeteket.
De ne essünk túlzásba! Ha a 60ezres is jó arra amit akarok, nem vennék drágábbat.

(#41610) allein válasza allein (#41608) üzenetére


allein
addikt

Lehet mégis limit probléma lesz :U manuálisan működik de a szűrő esetében 2048 a limit, azt hiszem erről a gyugyo korábban már linkelt egy fotót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41611) Csabroncka válasza sonye (#41609) üzenetére


Csabroncka
addikt

EZ a 4K érdekes dolog, mert tudni kell, hogy az ember stream szó alatt mit ért!

Félreértés ne essék te lehet pontosan tudod, de sokan összekeverik az alap fájlmegosztással (smb, nfs)

Sok mindent kipróbáltam és végig szívattam magam (egy ideig DLNA--ztam itt elsősorban a saját gépemen még akkor (2011), amikor megvettem a NAS-t (216j) próbáltam video stationt, plex-et.) és a végére oda jutottam, hogy állandóan valami akadályba (sávszélesség, dekódolás, feliratok kezelése, egyszerűen csak nem megy, a NAS teljesítménye nem elég) ütköztem. Én a 216j-t nem is dekódolásra és 1500 torrent futtatására vettem, tehát bizonyos korlátok nem értek váratlanul vagy csalódásként, de hát csak kipróbálja az ember ;]

Az igazi változás akkor jött el számomra, amikor megvettem az első normális médialejátszómat 2013-ban (Dune 102), itt kezdtem el foglalkozni azzal, hogy mi a fenérét van óriási hálózati és szerver oldali erőforrásigénye a DLNA-nak. Egy csomó akadályba ütköztem, de mások tanácsára kipróbáltam először az smb-t majd az NFS-t (akkor még a saját gépemen futott a Hanewin NFS szerver).
Nyugodtan mondhatom, hogy az egyik legjobb hálózati fájlmegosztási protokoll. Rendkívül alacsony az erőforrásigénye (ez mind a szerver, mind a hálózatra is igaz). Egyszerű mezei belső hálózaton működő megosztás.

Ha innen nézzük (kiszolgáló és hálózat), akkor nem kell a 4K-hoz lényegesen nagyobb hardverigény.

Viszont ha streamet akarunk/akarsz, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni, mert a dekódolástól kezdve az internetcsomagodon át minden kevés lesz és még így sem garantált a siker.

Ugyanis hol a kliens szar, hol a szerver nem bírja már, hol pedig a médiaszerver nem alkalmas rá, vagy csak fizetősen.

Ezt kell eldöntened először! Egy relatíve komolyabb médialejátszóval garantál a siker a fent említett fájlmegosztásokkal, különösebben magas beruházási költség nélkül.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41612) Borisz76


Borisz76
veterán

Üdvözletem a fórum lakóinak....
Most már Magyarországról !!!
Sikeresen letudtam szűk 1500 km-t , nyugis 17 óra alatt, roskadásig megrakott autóval.
A cumók kipakolása és a 2. emeletre való felhordása befejeződött.
Olyan a lakás mint egy nyitás előtt álló műszaki bolt.....mindenfelé tv-k , hangfalak , nas-ok , pc-k... :W
Innentől pedig jöhet az ötletelés, hogy mit , hová és hogyan....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41613) #56573440 válasza sonye (#41609) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha 4k a cél csak, és mást nem csinálsz rajta...

Egyébkent normális lejátszó nélkül ne is állj neki, ahogy írják nem érdemes. Pl a tvken nincs 100as lannal jobb. Nem egy 4k anyagnak az virsli.

Abban a nasban sok tartalék nincs sajnos.

(#41614) Multibit válasza sonye (#41609) üzenetére


Multibit
veterán

Médiaforrásnak nem kell erőmű, elvileg jó lehetne a DS218j. Viszont a torrentezés izzasztja a vasat rendesen! Ha visszafogod a letöltési szálakat és a sebességet, akkor jó lehet egy olcsóbb modell. Viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy az ember nagyobb sebességre vágyik, mint mikor routeren ketyegett a torrent kliens. Hosszú távra tervezve megéri egy DS218+ :K

[ Szerkesztve ]

(#41615) allein válasza Borisz76 (#41612) üzenetére


allein
addikt

Üdv. újra itthon :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41616) gyugyo79 válasza allein (#41610) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáld ki, hogy csinálsz egy másik felhasználót (admin jogút) és beállítod azzal az rss-t.

sonye(#41609)
Csak és kizárólag Direkt streamre lesz képes 100% -osan esetleg konténer váltásra.
Ha tényleg streamelni akarsz 4K -t a lehető leg kevesebb kompromisszummal akkor Intel Celeron J3455 kell és+ ram bővítés ...
Ha direkt lejátszás is jó neked smb/nfs akkor teljesen elég lehet az amit kinéztél.

Vissza kanyarodva a streamelésre.
Ha gondolod győzködheted magad, hogy elég lesz de vissza olvashatsz itt is is meg belenézhetsz forum.synology esetleg a PLEX synology fórumába, hogy lásd még a kinézetnél jelentősen erősebb modellek is kevesek a streamelésre bizonyos 4K állományok esetén.
https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=222&t=140639
A hang ezek alatt meg egy külön téma, főleg, hogy most nem tudom, hogy áll, de a Syno kiszedte a community-s ffmpeg támogatását az utolsó kiadásokból a EAC3 támogatással együtt.
Még most vannak okosításra lehetőségek (libavcodec.so.56 átrakása egy régebbiből pld.)de ki tudja meddig és ezt mennyire gondolják komolyan .
Viszont ha így marad akkor a saját lejátszójuk ami hardveres támogatást is nyújt a nem intel procis modelleken egyre funkció szegényebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#41617) Stanley-B. válasza gyugyo79 (#41616) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Én a napokban raktam fel az ffmpeg-t és megy gond nélkül.

(#41618) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Photo stationban hogyan tudnám megadni, hogy ne a gyári "photo" mappába töltse fel telefonról a képeket, hanem az általam megadottba? Nem engedi szerkeszteni sehol sem, admin fiókban inaktív telefonról a mappalétrehozás.

Renault Megane IV Limited

(#41619) allein válasza gyugyo79 (#41616) üzenetére


allein
addikt

Nem működik :( Lehet érdemes lenne Transmission programmal próbálkozni.

Valaki aki használja a Transmission-t, lehet szűrőt beállítani?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41620) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Survilliance stationba szeretnék egy foscam c2 kamerát.
Nem tudom beállítani.
Nem találom a kamera IP-címét portszámát se a kamera menüjében,de működik,androidrol,a saját foscam alkalmazásával.
Most szeretném,hogy rögzítsen a NAS(214+),de elvagyok veszve a beállításokban.
A kamera wifin megy,egy hálózaton van a laptoppal is,de SS nem találja az IP cím alapján.
Valaki tudna segíteni,úgy szájbarágósan elmagyarázni?
Előre is köszi!
Szép napot Mindenkinek!

(#41622) sonye válasza gyugyo79 (#41616) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi segítséged!

Igazából ritka lenne a 4K továbbítás, ez csak terv.
De a fontos, hogy képes legyen a 4K filmeket lanos hálón TV-re és mobil eszközökre küldeni.
Na meg a teansmissionos letöltés stabil legyen. Sajnos az 50ezres ASUS-om DownloadMaster programja eldobálja magát. Már nincs kedvdn kísérletezni.

Egy stabil letöltő mindenes kell. Ami nem döglik meg.

DS218J és A 218play ami megenged most a penztárcám.
Melyike ami tutira nem fog megdögleni és meg a 4K-t is vinni fogja a TV-m. Sőt netám egy plex is menne, hogy ne a gyári tv lejátszó legyen, mert a plex ügyesebb.

(#41623) #56573440 válasza sonye (#41622) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindkettő örök élet soha nem döglik meg. Erre személyesen adok garanciát... Komolyra fordítva a szót...

A gigabitet mindegyik eszköz tudja kezelni és ki is hajtja file másolás közben pl. Tehát a 4k filmet is tudni fogja. Ha épp nem plexen vagy máson akarod...

Hogy a TE halozatodon mi megy át, min és hogyan, arra senki garanciát soha se vállal. Főleg plex esetében főleg gyári tvs appal. Ott megint rohadt kérdéses az egész, hogy mi megy direkt playben. Egyébként a 218 play kapott plexet? Év végén még nem volt rá..

A torrent és a plex is tudja zabalni a procit. Kérdés a nagysagrend... Egyébként ha pl a gigás neten nyélen akarsz tölteni, vagy sok torrent mellett 4kzni, ezer meg egy dolog jöhet közbe. Pl a vinyo és a kötet iolimit...

Ezek közül én ilyenre inkább gyűjtenek még picit, túl sok az ismeretlen, a 4k plex eleve véleményes, mobil eszközökre a plex szinte mindent is transzkodol, azt meg egyik se bírja.

Plexet próbáld ki pl a pcden mint szerver, és teszteld. Annál pár nagyságrenddel az arm proci miatt tuti szarabb lesz.

(#41624) sonye válasza #56573440 (#41623) üzenetére


sonye
senior tag

Ahha. Néztem épp, hogy a 218+ nem tud plexet.

De azért ez a sok kérdés, mert letöltőés filmnéző központ a fő. A többi nekem csak extra.
Az Asus AC87U is profinak lett leírva, de ehhez képest a dm mindig megdöglik. Nem töltök le egyszerremax 2-3 filmet. De van mikor napokig nincs letöltés.

DS216-ot állítottam szervernek be már, de a torrentezéytés a film lejátszási tudását nem próbáltam.
De ha egy router is bírja ezt 2 magos procival 256 rammal, akkor a 218j is már bőven jó lenne az igényeimnek nem?

(#41625) gyugyo79 válasza sonye (#41622) üzenetére


gyugyo79
addikt

rtd1296 val szerelt modellekre nincs még PLEX (A 218+ ra van gondolom play -t akartál írni a következőben).
Én nem állítom, hogy jól fog működni. Simán ne legyen a 4K elvárás a legkisebb modellekkel aztán max örülsz ha megy de nem lesz csalódás ha nem ....

Ha veszel mellé egy lejátszót amin smb/nfs felcsatolod a média könyvtárakat azzal jó el leszel. Én otthonra hamarabb javasolnám az olcsóbb nas-t + rendesebb lejátszót ha szűk a keret és fontos a média támogatás mint az egészet NAS-ra költeni.

Amúgy Emby van rtd1296 -re már (Tehát nem csak a saját VideoS- van alternatíva nélkül). Persze akinek az eszközére nincs kliens pld. TV annak ez nem egy nagy pozitívum de mobil kliens szinte mindenre van már.
Nekem 0 tapasztalatom van Embyvel de sok jót olvastam róla. Ha van itt valaki aki használja ilyen procival szerelt NAS -on az írhatna róla, hogy boldogul 4K -s tartalmakkal meg 1080p -s és extrémebb (DTS és az feletti minőségű 5.1 csatornánál többet tartalmazókra gondolok itt) hangformátummal rendelkezővel....

[ Szerkesztve ]

(#41626) Elemental


Elemental
addikt

Tm gui ingyen.
Szerk.: Androidra.

[ Szerkesztve ]

(#41627) WaterWave válasza Elemental (#41626) üzenetére


WaterWave
veterán

azért az komoly, hogy valaki ezért pénzt kért....

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41628) nooop


nooop
csendes tag

Sziasztok abban tudna nekem valaki segíteni,hogy DSM frissítés után, az összes torrent permission denide lett. Eddig semmi gond nem volt a Deluge 1.3.15 .

(#41629) Sanya válasza sonye (#41624) üzenetére


Sanya
nagyúr

Megoldod dsvideoval. Ami jobb, mint a plex, kivéve ha lg tévéd van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41630) sonye válasza gyugyo79 (#41625) üzenetére


sonye
senior tag

Nem szeretnék semmilyen mídia lejétszót már pluszban.
Pont azért akarok valami jó eszközt, ami lejátszik, letölt, tárol egyben.
A routetem lazán viszi a 4K filmeket is, működött is minden, de a legutóbbi áramtalanítás óta vacakol. Ezért gondolkodom NAS-ban, ami csak ügyesebb a routernél, és benne a HDD, nem kell külön vacakolni külső eszközökkel.

(#41631) gyugyo79 válasza nooop (#41628) üzenetére


gyugyo79
addikt

A külső fejlesztős dolgok eltudják veszíteni a jogosultságot a DSM frissítésekor 99.99 elég újra rakni őket (telepítéskor beírják megint a rendszerbe a jogokat). Aminél nem kell HW támogatás és ha van lehetőség ezért lehet jobb megoldás DOCKER alól futtatni mert ott ilyen nem jön elő talán jobban viseli a Synologys változásokat.

(#41630) sonye Értem, akkor sok sikert, annyit mint a routered tudni fog.

(#41632) sonye válasza gyugyo79 (#41631) üzenetére


sonye
senior tag

Bocs, ha nyers voltam, nem ellened, a segítséged ellen szólt.
Csak épp a sok kütyüt kerülném el.
Egy DS218J lehet hogy nekem bőven elég is.
Bírja a 4K-t, és a letöltés stabil legyen. Csak ilyen minimum a cél.

Abban teljesen egyetértek veled, hogy fölösleges a drága NAS.
Ráadásul nem minden nap nézünk filmet meg töltök le. De pont ezért legyen biztos, hogy bármikor el tudom érni és le tud tölteni.
A routerem is ezért vettem, napok óta kinlódok a letöltéssel. Nagyon jó benne a DLNA, de a letöltés folyton lehal. Ezért jött a NAS ötlet, hogy azért egy csak célhardver, csak nem fog az is kinlódni.

(#41633) #56573440 válasza sonye (#41632) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kontextusba helyezve ez a celvas egy picivel több memóriával a routered joforman... Kétmagos 1. alja GHz arm proci.
És nem celvas, egyáltalán nem.

Mi csak leírtuk, mi lehet kevés és mikor. Ezek tények, ha nem kell segítség és tanács akkor indítsd úgy, aztán nem vergődik senki, hogy elmagyarázza, a 4k kvara nem jelent semmit, mert bitráta, mert kódolás, mert a plex az nem úgy működik ahogy gondolod.

Ha neked ennyire megvan az elképzelés ránk nincs szükséged. :R

(#41634) gyugyo79 válasza sonye (#41632) üzenetére


gyugyo79
addikt

Néz linkeltem ugye + írtam, hogy olvas utána. De te eldöntötted, hogy elég ezért nem olvastál.
Akkor beírom ide. Forrás
"
Version: 2.4.0-1505
(2018-03-06)

Added transcoding compatibility with 10-bit HEVC videos on the following models: DS918+, DS718+, DS218+ and DS418play.
Added the option of "High Bitrate FHD" in playback quality on Synolgoy NAS models supporting 4K transcoding, and set it as default when playing 4K videos via browsers within local network.
Minor bug fixes.

"
Az meg, hogy ezt pld. a routered kezeli nyilvánvalóan valótlan. Vagy nem tudod mi a különbség van abban, ha valamit lejátszol direktbe vagy az közt, ha azt át kell alakítani, akár kicsit is, pld meg lehet egy filmet nézni hang nélkül is csak nem ugyan az az élmény ugye. A routered max ki tudta, szolgálni azokat az eszközöket amik natívan tudták kezelni a forrást. De ezt bármi tudja, a NAS is fogja bármelyiket választod.

Azt meg te sem gondolhatod, komolyan, hogy a 50-60 e Ft-os ugyan azt tudja majd mint 2x annyiba kerülő.
Lehet itt irreális dolgokat elvárni ezektől a szerencsétlen eszközöktől de teljesen felesleges.

Nem mellesleg a hang kezelésére nincs is HW -es gyorsítás azt csak porciból lehet megcsinálni és bármilyen meglepő a most elérhető legjobb képminőség mellé hangsávból is próbálnak hasonlót pakolni ami egy gyengébb processzort (NAS -okba jellemzően ilyet raknak) önmagában meg tud terhelni.

Gondolom az teljesen egyértelmű, hogy 2018-03-06 és a 2.4.0-1505 - VS felrakása előtt még ezek a modellek sem kezelték pld ezeket a 4K videókat ha transz kódolni kellet. Még most sem kezelik mindet alapból! Azok amik meg nincsenek a listában pláne nem kezelik...

Szóval ha transz kódolni kell akkor a DS218J nem tudja kezelni azt ami 10-bit HEVC ...

(#41635) Borisz76


Borisz76
veterán

A trabantal is lehet 130-al menni de az már nem egészséges neki.
Egy mercinek viszont kényelmes utazótempó. Van benne tartalék erő ha kell.

A nas-okkal is ez a helyzet.
J-s modell a trabi , a + -os modell a merci.

Hosszútávon a + -os modellel nem lesz gondod, csak elsőre nagyobb kiadás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41636) WaterWave válasza Borisz76 (#41635) üzenetére


WaterWave
veterán

akkor inkább BMW X6M

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41637) Dzsofi


Dzsofi
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok Nas szerver használatban és akadt 1 problémám.

FTP része hol működik hol nem. Total Commanderrel használnám. Ha csatlakozik is a szerverre van hogy nem látja a mappákat.
Port forwarding megtörtént. (ipv6 nál egyáltalán nem sikerült életre keltenem sőt Port forwarding sem volt elérhető, emiatt most a "router" ipv4 ben üzemel.

NAS: Synology ds115j
Router: upc connect box

Válaszokat előre is köszönöm
Üdv
Dzsofi

:R

Life's a game. If you don't play, you lose.

(#41638) gyugyo79 válasza Dzsofi (#41637) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az ipv6 -nál elvileg nincs/ nem kéne port forward mivel teljesen másképpen működik, majd amikor jól működik ;)

Az ipv4 -nél a passzív ftp port tartományát is át kell irányítani. Többnyire ezek nem megléte okozza azt a problémát amit írsz is, hogy ugyan az authentikáció megtörténik az ezeken a protokon megnyitandó kommunikációs csatorna nem tud létre jönni. (tc-ben meg pipa a passzívhoz)

[ Szerkesztve ]

(#41639) Sanya válasza WaterWave (#41636) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem mindenki szeretne olyat birtokolni, főleg akkor, ha közeleg a szervíz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41640) WaterWave válasza Sanya (#41639) üzenetére


WaterWave
veterán

100 ezer km-ig ingyenes, benne van az árban :) utána probléma de addig gyűjtesz rá :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41641) #29810560


#29810560
törölt tag

Kicsit kiteszem a lábam és közben autós fórum lettünk? :F / :DD

[ Szerkesztve ]

(#41642) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Ti melyiket ajánljátok? DHCP-n rezerválni fix címet a NAS-nak, vagy már alapból statikus IP címet állítatok be a Synology-n?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#41643) Csabroncka válasza Immy (#41642) üzenetére


Csabroncka
addikt

1. Fix cím a NAS nak.

2. Fix cím a DSM-es gépnek (nem tudod kitiltani magad, max ip-t váltasz)

3. Fix cím smb, NFS-en csüngő klienseknek. A többi lehet DHCP (pl telefonok)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41644) #56573440 válasza Immy (#41642) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szinte mindegy. Ha a nason állítod be, router csere, másik hálózatra kötés és társai esetében nem biztos hogy elered majd, ha más tartományban vannak. Én jellemzően mindig routeren állítok mindent.

(#41645) #29810560 válasza Immy (#41642) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DHCP Reservation a célszerűbb. :K

Pl. a routeren a DHCP bérleten módosítva lehet IP címet változtatni a NAS-nak.
(A fix-en a NAS-ba beírt IP cím is működik, de a NAS áttelepítésekor másik LAN-ra ill. új fix IP című NAS/eszköz megjelenésekor a LAN-on IP ütközést okozhat.
Továbbá pl. egy másik LAN-on - pl. barát lokális hálózata - a NAS esetleg más alhálózatba kerülhet, így nem látszik/nem érhető el majd és Resetelni kell az eléréshez.

Szerk.:

"Én jellemzően mindig routeren állítok mindent."

blackrulz + 1

[ Szerkesztve ]

(#41646) e90lci válasza WaterWave (#41640) üzenetére


e90lci
senior tag

"utána probléma de addig gyűjtesz rá"
Itt vannak mennyit kell gyűjteni rá.Ha valami baja lesz.És ez egy olcsó hely ahonnan rendelni lehet.Csak érdekesség képen 1db féktárcsa közel 500 euró.
"100 ezer km-ig ingyenes, benne van az árban"
Persze ha kifizeted azt a 2 millával többet.De nem muszáj kérni,enélkül is odaadják akkor 2 millkával olcsóbban..Ja és a fékekre nincs garancia csak érdekesség képen mondom (féktárcsa,betét).De ha nem hiszed járj utána.
Nekem van 2 BMW-m tudom miről beszélek,az egyiket 1,5 évesen vettem (52000km-el) a másikat 3,5 évesen.
Jó befejeztem,mert ez már nagyon offffff.

(#41647) gyugyo79 válasza #29810560 (#41645) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én pld mindent berakok fenntartásba + adok fix IP címet is. Kivéve a mobil eszközöket amiket csak fenntartásba rakok DE azokat is a DHCP-ben beállított részen kívül. Olyan IP -n amiről nem tudom mi pontosan csak az új/ideiglenes/vendég gépek vannak de ezek egy része is elsőnek csak egy vendég hálózatra kerül :)

NAS áttelepítésekor másik LAN-ra ill. új fix IP című NAS/eszköz megjelenésekor a LAN-on IP ütközést okozhat.
Ha azon is én állítom be az IP címeket akkor nem - hisz tudom mik vannak használva ...
Továbbá pl. egy másik LAN-on - pl. barát lokális hálózata - a NAS esetleg más alhálózatba kerülhet, így nem látszik/nem érhető el majd és Resetelni kell az eléréshez.
Azért én csak beállítanák arra az IP tartományra egy gépet és belépnék a NAS-ra és át állítanám az IP címét és nem resetelném.

Nálam jellemzően egy belső hálózat Switchen van a Router az router ...
Viszont az otthoni hálózat így simán megy a router nélkül is csak internet nincs ha bármi gubanc van a routerrel. Persze ez megint olyan szinten valószínű mint egy NAS-t egy baráthoz átvinni :)

Látszik mennyire nem vagyunk egyformák

(#41648) imrecs válasza imrecs (#41620) üzenetére


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud esetleg segíteni?

(#41649) sonye válasza gyugyo79 (#41634) üzenetére


sonye
senior tag

Valamit totál nem értek.
Adott egy asus ac87u router. Van neki dlna funkciója. Átküldi a 4K tartalmakat is szépen.
A TV-n meg szépen megy a routeren csüngő HDDről a film.

Mit szeretnék?
Egy olyan eszközt, amivel 2-3 torrent fájl letölthető egyszerre.
És a letöltött, tárolt anyagokat meg tudjam TV-n nézni. OK mobil eszközöknél lehet átalakítás, de ha macera és csak a drága tudja, az se érdekel.

Azért egy NAS kimondott céleszköz nem?
Ha lemondok arról, hogy tévolról nézzek 4K-t akkor se jó a belépő szintű 228play vagy J kiadások?
A play már jobb procival és rammal szerelt mint a routerem.

És viccelődnek itt a stabilitásról.
Akkor a gyengébbeknek lefordítom: Az stabil, ha egy áramszünet, egy restrart után már a routeren nem megy a Download Master elérhetősége? Ami minimum elvárásom lenne, hogy ha nincs áram alatt a router, akkor egy reset utén ismét elérhető legyen a letöltés és a DLNA is.
Nem kell semmi extra dolog. Meg tudjak nézni filmet és a letöltési lehetőség elírhető legysn mindenféle macerás dolog nélkül. Miért NAS? Mert erre találták ki. fájlok tárolása, elérése. Sőt fájlok letöltési lehetősége.

Így is kissé idegesítő, hogy egy agyon dícsért router ilyen. Ezért kérdezek.

Ha meg autó hasonlat:
A BMW hú de szuper autó, de egy opel is ugyan oda visz. Nem olyan gyorsan, de ugyanolyan megbízhatósággal. És minek a BMW, ha a 90-es tempónál nem lehet többet menni....

(#41650) WaterWave válasza sonye (#41649) üzenetére


WaterWave
veterán

Ez így nem pontos, mert mehetsz a 90-es táblánál akár 200-al is, csak ne legyen utóhatása... se baleset se csekk...
Aki vezet az napi szinten megszegi a kreszt.

Én a +-os modelleket javaslom mert azok erősebbek, és esetleges eladásnál jobban el lehet adni véleményem szerint...
Play jelzője meg már elpárolgott, hisz a +-os modellek ugyanazt tudják

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.