Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) Szpisti válasza Tampa3535 (#38150) üzenetére


Szpisti
addikt

Hello. Van egy ilyenem, amit eddig wifis repeater-nek használtam. (AC wifit is tud.) Most annyit tettem, hogy a tévé mögötti konnektorba dugtam be és azt a LAN kábelt, ami eddig a tévébe ment, azt ebbe dugtam bele, majd AP-re állítottam az üzemmódját repeater-ről. A tévén pedig beállítottam a wifi jelét. Persze ehhez az is kell, hogy a tévé tudja az AC wifit is. (De a mostaniak mind tudják elvileg.)
De megteszi egy router is, amit AP-re (acces point-ra) lehet állítani, de fontos ugye, hogy gigabites legyen a LAN portja. De ha a routered eleve közel tudod tenni a tévéhez, akkor semmi sem kell, csak, hogy AC-s legyen az a router... Csak AC wifin tudsz magasabb sávszélességet elérni, a sima N-esek, kb. 70Mbit/s-nél véget érnek. Jobb esetben. Egycsatornás (egy antennás) wifin. Nem tudom, hogy a tévében hány csatornás a wifi...

Mármint az USB-s LAN adatert a tévébe akarnád bedugni? Fogalmam sincs, hogy működne-e vele, de ha tippelnem kellene azt mondom nem. Sztem a tévé USB ajzata csak háttértárolók fogadására alkalmas. De persze ezt érdemes lenne megkérdezni az LG supporttól...

[ Szerkesztve ]

(#38152) ERPY


ERPY
őstag

Sziasztok! Mostanában 1-2 naponta azt tapasztalom, hogy a DS116-omra feltett Plex leállított státuszban van, így nem elérhető a tv-n. Elindítom, státusza fut-ra változik és tökéletesen működik. 1-2 nap és kezdődik előlről, hogy manuálisan kell elindítanom. Mivel a fiam használja a tv-jén, így kellemetlen a helyzet mert nem mindig vagyok otthon. Tapasztalt valaki már hasonlót, és ha igen mi erre a megoldás? Már leszedtem, újratettem de a helyzet nem változott. Köszönöm szépen a segítséget előre is.

(#38153) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Azt meg lehet csinálni a nas-al(DS118), hogy adok a cimborámnak mondjuk 100GB-t helyet, és ő arra torrentezzen, és nyilván magának le is tudja tölteni azt? Magyarán, mint amikor én seed servert béreltem, még anno kemény 5GB tárhellyel, és oda tettem a torrentet, majd onnan szedtem le magamnak.
Így nem nekem kellene neki a torrenteket leszedni, majd vele megosztogatni, hanem intézze ő maga, ahogyan akarja.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#38154) gyugyo79 válasza ERPY (#38152) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megoldást nem tudok de ha te se találsz akkor esetleg ezt kipróbálhatod :

Belenéztem a start-stop-status -ba és restart ugyan nincs viszont az működik, hogy feladat ütemezővel leállítod utána kicsivel elindítod esetleg minden hajnalban:

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" stop

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" start

vagy neten nézel elegánsabb megoldást erre :)

Szerk.: pld ez a synologys script eléréssel.

[ Szerkesztve ]

(#38155) Pubszon válasza olajbogyo (#38153) üzenetére


Pubszon
veterán

Pofonegyszerű megoldani, természetesen minden gond nélkül kivitelezhető, akár több barátoddal is. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38156) Patice válasza olajbogyo (#38153) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem meg.

Csinálsz neki egy külön felhasználót, meg külön megosztást, vagy elég egy mappa, amit kvótázol neki.
A NAS-on tudtok egyszerre használni Download Station-t meg Transmissiont is egyszerre, csak a jogokat kell jól belőni.
Így az egyik felhasználóval az egyikőtök tölt, a másikkal a másik.

Távoli elérés szintén beállítható a külön usernek, az is sebességkvótázható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38157) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

"Pubszon " " Patice "

Köszönöm,..... no akkor majd nekilátok, hogy mit is-e?, meg, hogy is-e?
Azért, lehet jövök még ezügybe..... :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#38158) ERPY válasza gyugyo79 (#38154) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm, utánanézek.

(#38159) daniel2121


daniel2121
senior tag

A Popcorn A210-et szeretném összelőni a NAS-sal. Hogyan kell beállítanom, hogy a nas-on lévő tartalmakat le tudjam játszani?

(#38160) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Vélhetően nem NAS hiba, de hátha találkozott már ilyennel valaki.
Adott eszközök:
Synology NAS 213
Számítógép: Win7 64bit, több HDD-vel, 8GB rammal (ezek lehet irreleváns infók).
Minden kábelen csatlakozik a routerhez.

Jelenség:
4,1 GB-os videó fájl (mpg) gépről NAS-ra másolás esetén a másolás olyan 60-65%-ig eljut, majd a gép elkezd homokórázni és 5-10 másodperc után lefagy, kimerevedik a kép (Chrome böngészőből van megnyitva a NAS-t).
Csak Reset-re reagál.
Esetleg ötlet, hogy mi lehet a baj?
Próbáltam több HDD-ről különböző fájlokkal, de ami 4GB körüli vagy nagyobb, mindnél megfagy.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

(#38161) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Kötet bővítést szerettem volna védelem nélkül, de nem az sikerült, illetve külön kötetet, de azt nem láttam a hálózaton keresztül, le lehet ezt állítani vagy várjam meg míg végez?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#38162) MrCsiT válasza RAMBÓ (#38160) üzenetére


MrCsiT
addikt

A NAS-on (a tároláskezelőben vagy kötetkezelőben talán), tudsz kötetellenőrzést végezni.
Van elég tárhely a NAS-on, hogy a fájl elférjen? Mennyi a benne lévő hdd/köteten a szabad méret?

ggg666: én nem bántanám művelet közben. Nem lehetett volna lassabban kattintgatni? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#38163) Pubszon


Pubszon
veterán

DS216+II eSata csatlakozója az Power eSata? Tehát árammal is ellátja a merevlemezt?
Mert ha igen, akkor az eSata portra egy ilyen kábellel lehetne kötni egy 3.5"-es HDD-t.

MOD: Utánanéztem, nem powered. :(

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38164) ggg666 válasza MrCsiT (#38162) üzenetére


ggg666
őstag

Nem a gyors kattintással volt a baj, hanem adatvédelem nélkül volt benne egy lemez, és azt hittem, ha már bővítem felkínálja a lehetőséget, hogy +10TB adatvédelem nélkül, erre átváltott arra hogy adatvédelemmel, és már csinálta is.

Az 1.köteten volt csak adat a második új volt.

[ Szerkesztve ]

(#38165) MrCsiT válasza Pubszon (#38163) üzenetére


MrCsiT
addikt

mivel szerintem elsődlegesen azért van rajta, hogy pl. egy DX213-as vagy 513-as bővítőegységet rá lehessen kötni, szerintem nem eSatap az a csatlakozó.
Itt egy fórumon külső tápon töpreng a tulaj, gondolom nem véletlenül.

szerk: gyorsabb voltál :)

ggg666: a túl okos automatizmusok hátránya. :( én megvárnám amíg befejezi, aztán próbálnék változtatni rajta, hacsak nincs valami eltávolítás opció a kötetkezelőben? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#38166) RAMBÓ válasza MrCsiT (#38162) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Hát hely az van.
Lehet nem fogalmaztam korrekten, de a Windows fagy le, a NAS-nak semmi baj. A számítógépet kell újraindítani, nem a NAS-t.

(#38167) ggg666 válasza MrCsiT (#38165) üzenetére


ggg666
őstag

Addig egyébként se kínált fel semmit, szerintem csak ha végez.
De a külön kötet miért nem jelent meg a hálózaton belül mikor a nason már írta, hogy +10TB helyem van?

[ Szerkesztve ]

(#38168) Madwe válasza ggg666 (#38167) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert a köteten nem csináltál még megosztási mappát s még nem volt mi megjelenjen:D?

(#38169) gyugyo79 válasza ggg666 (#38167) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezek szerint még nem laktad be. Borisz76 pont ma írta, a (#38140) -ben, hogy készített egy leírást. Csak azt (ami ez) kell elolvasnod ha úgy döntesz újra kezded. A többi leírását is érdemes átfutni.

(#38170) ggg666 válasza Madwe (#38168) üzenetére


ggg666
őstag

De a kötet a file station-nál sem jelent meg!

Mindegy majd kb 2 nap múlva majdcsak végez, aztán újult erővel nekilátok újra, csak a napi 5 óra alvás miatt volt a kapkodás, dsm-ben nem vagyok annyira járatos.

[ Szerkesztve ]

(#38171) gyugyo79 válasza ggg666 (#38170) üzenetére


gyugyo79
addikt

Állítsd le a NAS -t (jobbra fent fejecske ikon -> Leállítás) ne várd végig, ha elölről kezded. De ha kikapcsolod se lesz baja.... HDD ki megformáz gépben ha tudod / vagy reset, hogy ne ez a rendszer jöjjön vissza be és leírás alapján már menni fog ahogy szeretnéd. Majd a végleges rendszer végig nézi ezt ...

blackrulz Az alap Video, Music ott van max jog nincs vagy windowsa nem mutatja neki a megosztást ...

[ Szerkesztve ]

(#38172) #56573440 válasza ggg666 (#38170) üzenetére


#56573440
törölt tag

De nem is kellett volna neki, mert nem a kötetet látod, hanem a megosztott mappákat. Ha az adott köteten nincs megosztott mappa, akkor nem lesz mit láss.

Vezérlőpult megosztott mappák hozzáadás. Vagy ahogy épp magyarul épp fordították :D

Jah tényleg. Külön jó móka, hogy az shrből se tudod kivenni a lemezt fájdalom mentesen ;]

[ Szerkesztve ]

(#38173) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a Plexet. Miért írja azt, hogy nincs telepítve szerver, amikor van telepítve?

(#38174) Mezga Aladár válasza daniel2121 (#38159) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38175) WaterWave


WaterWave
veterán

A download Station hova rakja a betallózott torrent file-t? Meg tudja valaki mondani? Melyik könyvtárba...?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38176) ggg666 válasza #56573440 (#38172) üzenetére


ggg666
őstag

"shrből se tudod kivenni a lemezt fájdalom mentesen"

Adatvédelemmel van, akkor se tudom?

(#38177) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Telepített már valaki MYSQL-t a NAS-ra?
Jelenleg egy DS218-as van a birtokomban és a KODI fórumban felkeltette az érdeklődésemet, de ilyet még soha nem csináltam. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38178) gyugyo79 válasza WaterWave (#38175) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az általad bebeállított köteten (alapból az 1-n) a @downloads mappába egy szám a mappa neve ami megegyezik a torrent adatbázisban kapott ID --jával. De le lehet tölteni ha a DS -be kiválasztod a torrentet és alul az általános fülön az eredeti torrent fájl letöltésére kell kattintani.

Dolphine
Maria DB az "az". Szóval az kell neked ehez. Ha rá keresel találsz leírást direkt Synologyhoz ;)

ggg666
Nem mert kap egy bejegyzést, hogy megsérült a RAID tömb és a sípolás ugyan kikapcsolható a hiba nem :)

[ Szerkesztve ]

(#38179) Rengete válasza Dolphine (#38177) üzenetére


Rengete
aktív tag

Szia!

Igen, én is azt használm adatbázisnak. ha rákeresel, hogy Kodi mysql, találsz leírást és még videót is róla.

(#38180) WaterWave válasza gyugyo79 (#38178) üzenetére


WaterWave
veterán

Tehát magyrul ha ds-ben kuka klikkre nyomom a filmnél, akkor törli a filmet is és a betallózott torrent filet is?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38181) gyugyo79 válasza WaterWave (#38180) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen DE csak a torrentet törli a filmet nem vagyis a hardlink a @download mappába megszűnik a fájl akkor törlődik ha te a másik rá mutató linket törölted.

(#38182) Dolphine
Igen úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#38182) Dolphine válasza Rengete (#38179) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm Rengete és gyugyo79 :R
Valahogy így kellene? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38183) ggg666 válasza gyugyo79 (#38178) üzenetére


ggg666
őstag

Viszont ha most kötetbővítés alatt leállítom akkor jobban járok?

Az első winyó tele van adattal, elvileg ezt másolja adatvédelemmel a másodikra.

[ Szerkesztve ]

(#38184) Rengete válasza Dolphine (#38182) üzenetére


Rengete
aktív tag

Pont így! :))

(#38185) gyugyo79 válasza ggg666 (#38183) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát ha elölről kezdenéd 0 -ról akkor igen. Hisz minek végig várni ezt akkor meg utána megint max ha régi ezer éves a HDD és most hibát dob akkor majd tudod de megcsináltatni akkor pláne megkel megint ...

DE az adatokat le kell menteni én úgy értettem most álltál neki az egésznek ezért még minden meg van máshol !!!!

[ Szerkesztve ]

(#38186) WaterWave válasza gyugyo79 (#38181) üzenetére


WaterWave
veterán

szuper, köszönöm

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38187) ggg666 válasza gyugyo79 (#38185) üzenetére


ggg666
őstag

Az első winyón nem sérülnek a fájlok? Ezen van a dsm is.
És utána a másik winyót megformázom windows alatt, utána visszarakom és csinálok belőle egy külön kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#38188) luigi106 válasza Mezga Aladár (#38117) üzenetére


luigi106
tag

Köszi a választ. Végre egy működő megoldás. A DS Finder-el végre sikerült felébreszteni. De 9-es udp porton keresztül, igaz nem az androidos appal hanem ios-es társával. Csak azt nem értem hogy más alkalmazással miért nem ment ez. Pedig többet is kipróbáltam. Na de az a lényeg hogy végre megy. Nagyon köszönöm.

(#38189) gyugyo79 válasza ggg666 (#38187) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ok én ezzel indítottam ->
"Ezek szerint még nem laktad be" (A komplett NAS -ra gondoltam)
Szóval azt hittem most kezdted felmásolni adatokkal és adtad hozzá az elsőhöz a HDD -t ha már egy régóta használt NAS akkor az nagy szívás.
Mert ki tudod ugyan venni a + HDD -t meg itt elvileg mindegy mikor veszed ki csak ugye akkor 0 -ról nem tudod a NAS -t telepíteni mert az alap HDD tartalma nem törölhető .
Viszont egy hiba bejezése azon már 100% lesz ha nem hagyod így benne a másikat amit most raktál hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#38190) daniel2121


daniel2121
senior tag

Az miért van hogy a felh.,jelszó párossal a dsm-be betudok lépni, az assintantba a meghajtó feltérképezésnél nem fogadja el ugyanazt.

(#38191) RAMBÓ válasza MrCsiT (#38162) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Sikerült belőnöm, nagyjából 2,5 gigás fájlnál kezdődik a fagyás a Windowsnál. Ez nagyobb fájlnál is igaz, kb odáig jut el a másolásba a NAS-ra és ott lefagy a Win. NAS-nak semmi baja sem lesz.

(#38192) WaterWave


WaterWave
veterán

ez a plex szerver ez valami álom... most lőttem be teljesen... kegyetlen jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38193) Pubszon válasza RAMBÓ (#38191) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom mi lehet a gond, de miért nem SMB-t használsz?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38194) Mezga Aladár válasza luigi106 (#38188) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem sem ment a 9 udp porton. Megnéztem h., melyik porton akar kimenni a Synology Assistant (Win) amikor ébresztek. Ez volt a 9999 udp port.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38195) RAMBÓ válasza Pubszon (#38193) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Nem értem mire gondolsz.

(#38196) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Egy másik probléma, hogy ma átállítottam a NAS-t https kapcsolódásra, és azóta bármit csinálok, nem biztonságos kapcsolatként jelzi ki a kapcsolatot. Próbáltam Chromba illetve windowsba(megbízható legfelsőbb szintű hitelesítésszolgáltatók közé) is tanúsítványt importálni, de hiába csinálok bármit, nem változik, továbbra is nem biztonságos.

(#38197) Borisz76 válasza ggg666 (#38187) üzenetére


Borisz76
veterán

Állítsd le a kötetbővítést.
Egy darabig dolgozik még vele aztán visszaáll alaphelyzetbe mint amikor betetted.
Olvasd el ezt !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38198) Borisz76 válasza ggg666 (#38187) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt elfelejtettem írni , hogy ha hagyod végigmenni most az SHR kötet bővítést és utána veszed ki a 2.-nak berakott lemezt , akkor a DSM dumálni fog , hogy összeomlott a kötet.
Emellé még folyamatosan sípol is !!!

Ki lehet kapcsolni a sípolást de a figyelmeztetést nem.

A linkelt leírásban bemutattam az ALAP kötet létrehozását.
Elkezdte létrehozni de 2 percen belül leállítottam és elkezdtem egy SHR kötetet létrehozni.
Tehát leállítható a folyamat és gond nélkül lehet másik kötet típusra váltani.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38199) Borisz76 válasza ggg666 (#38161) üzenetére


Borisz76
veterán

Most olvastam vissza és láttam a linkelt képet is. :W

Nem lehet leállítani, nem ajánlja fel még a lehetőségét sem......szép. :F

Mondjuk én az első lemezt tettem be és alap kötetet kreáltam.
A te esetedben ez már a 2. lemez és SHR.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38200) #56573440 válasza RAMBÓ (#38196) üzenetére


#56573440
törölt tag

Megoldás. Pl én is linkeltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.