Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Multibit válasza matarese82 (#38399) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem out-of-box NAS-om van, amin 25-30 MB/s sebességgel megy a torrent. Bőven sok. Ahogy előtted írta a kolléga, arra jó a nagy sávszél, hogy a család minden tagja gond nélkül használja a netet (akár QoS nélkül is) :K

(#38402) Borisz76 válasza matarese82 (#38400) üzenetére


Borisz76
veterán

Ds218 vagy Ds218+ a barátod ha nem akarsz építkezni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38403) Sanya válasza partytime25 (#38393) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pontosan.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38404) WaterWave válasza Borisz76 (#38402) üzenetére


WaterWave
veterán

718+ is ide sorolnám

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38405) #56573440 válasza matarese82 (#38400) üzenetére


#56573440
törölt tag

Arra építs seed szervert. Rendes procira. Vagy egy jóval nagyobb nast. A torrent nem sima file művelet, mint amikor masolsz. Jelentősen nagyobb prociterheles, és a dsm is korlátozza, értelem szerűen ne zabalja el az összes erőforrást.

(#38406) Pubszon válasza matarese82 (#38400) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor ami neked a legjobb lenne, az egy Xpenology gép. Ez egy szabadon épített Synology NAS!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38407) Doky1988


Doky1988
senior tag

Mire 3. féltől származó csomagok elérhetőek lesznek újabb NASokon az mennyi idő szokott lenni? Fél év? 1 év?
Mert elvileg fellehet rakni TeamSpeaket DSM-re de még DS218Playem nem igazán támogatja :/

DokY | www.zsolti.hu

(#38408) Pubszon válasza Doky1988 (#38407) üzenetére


Pubszon
veterán

TS fel megy a legújabbra is, de a tiedre sajnos sosem fog felmenni, mert ARM processzoros. :(
Nekem a DS216+II-n fent van, hibátlanul megy.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38409) Doky1988 válasza Pubszon (#38408) üzenetére


Doky1988
senior tag

Jah RTD1296.. hát ezt szomorúan hallom :/

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#38410) seger válasza Laposelemer (#38389) üzenetére


seger
addikt

Tökéletesen beállítható! Köszi mégegyszer!

(#38411) Pubszon válasza Doky1988 (#38409) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is fel akartam rakni a DS213j-re, de jobban utána kerestem és csak X86-os gépekre lehet felrakni sajnos. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38412) Doky1988 válasza Pubszon (#38408) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen amúgy, nagyon sok synocommunity-s csomag nem elérhető sajnos :/ :/ Jo lett volna a ZNC is pl..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#38413) trol75


trol75
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Van egy DS118-s nasom. Tökéletesen és jól működik.
Úgy néz ki, hogy vásárolok egy Synology C2 100GB-s felhő tárhelyet egy évre.
A családi fotó szeretném (kb. 65GB) még biztosabb helyre is felmásolni Hyper Bacup-al (itthon 2 db HDD már megvan,de az ördög nem alszik).

Ha jól értelmezem, akkor először csinál egy full mentést a nasról a tárhelyre, utána pedig a biztonsági mentés ütemezés engedélyezés menüpont által beállított időpontban megnézi a nason a változást és csak azt másolja fel a felhőbe.
Ha nincs sok mozgás a mappában, akkor elég lehet egy heti mentés is?
Integrítás–ellenőrzési ütemezés engedélyezését is elég hetente egyszer beállítani?
Érdemes bekapcsolni a kliens oldali titkosítást?

Bocsánat a sok kérdés miatt. :R

(#38414) Sanya válasza Doky1988 (#38409) üzenetére


Sanya
nagyúr

Teszel fel mumble-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38415) Doky1988 válasza Sanya (#38414) üzenetére


Doky1988
senior tag

És azt hogy? Mert nekem nincs ilyen csomaglistába :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#38416) Rruuer


Rruuer
senior tag

csak az én nasom nem akar csatlakozni a google szolgáltatáshoz vagy most valami bibi van?

(#38417) Borisz76 válasza trol75 (#38413) üzenetére


Borisz76
veterán

Én ugyan nem használok ilyen felhős megoldást de szerintem jól értelmezed.

Mondjuk ez elérhető legnagyobb optikai csomagod van....ami most 1000/200 -s csomagot jelent , ami kb 20 MB/s feltöltési tempó. Ezzel kb 1 óra alatt végeznél.

Ezt követöen csak a változás lesz mentve amit jóval gyorsabban befejez.
Persze ha lassabb a neted , akkor az első alkalom is hosszabb lesz.

Ütemezni ízlés szerint. Ha sok az új kép ,akkor naponta.
Ha nem sok , akkor hetente.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38418) trol75 válasza Borisz76 (#38417) üzenetére


trol75
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a segítséged. :R

Hetente-kéthetente másolnák rá új képeket.
Sajnos a netem csak 8/4-s így úgy számolom, hogy 40 óra alatt fel is tudom tolni az anyagot.

Még egy kérdésem lehet, ha nem vagyok szemtelen:
Érdemes bekapcsolni a kliens oldali titkosítást?

(#38419) Borisz76 válasza trol75 (#38418) üzenetére


Borisz76
veterán

A titkosítás általában terheli a cpu-t.
Ezért a gyengébb modelleket megizzasztja.
Neked a legerősebb 1 lemezes nasod van ezért ez nem fenyeget.

Valamint titkosítva nehezebben másznak bele a kíváncsiskodók.....

Szerintem igen, kapcsold be a titkosítást.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38420) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok!

Láma kérdés: meg lehet valahogy oldani, hogy a 3TB-os hdd-ből egy 216J esetében kb. 100 Gb-ot egy ftp-szervernek elkülönítsek file-tárolás céljából, és ezt csak bizonyos személyek érjék el? Valakinek szeretnék adni egy kis tárhelyet, hogy a saját dolgait tárolhassa rajta.

Köszi!

(#38421) IT user válasza TayRol (#38420) üzenetére


IT user
tag

Felveszed user-nek, engedélyezed neki a home könyvtárat és az ftp-t, valamint beállítasz egy kvótát 100 GB-ra.

(#38422) TayRol válasza IT user (#38421) üzenetére


TayRol
veterán

Ahol az engedélyeket beállítom a "photo" sor végig szürke, inaktív, nem tudom beállítani, hogy ne lássa. Mit állítottam be rosszul? De bármely user-re megyek (vagy adminra a csoportoknál), a pictures mindig inaktív.

A Photo Station-ben pedig úgy van beállítva, hogy ne láthassa senki a foldert, csak az admin. Nincs külön személyes Photo Station aktíválva.

(#38423) IT user válasza TayRol (#38422) üzenetére


IT user
tag

Nem használok Photo Station-t, de amit leírtál nekem jónak tűnik. PS-ben nincs engedélyezve senkinek, ezért nem is tudod állítani. Legalábbis én így értelmezem.
Próbálj bejelentkezni az új user adataival és nézd meg, hogy van-e joga a PS-hez.

Az adminnak meg azért nem lehet, mert neki mindenképp van hozzá joga.

[ Szerkesztve ]

(#38424) TayRol válasza IT user (#38423) üzenetére


TayRol
veterán

Van benne valami.

Ellenben nem tudok semmit sem másolni az ftp-re (belépés az megy), valamit nem jól állítok be. Pedig szerintem egyértelmű...

(#38425) IT user válasza TayRol (#38424) üzenetére


IT user
tag

Milyen hibaüzenetet kapsz?

(#38426) TayRol válasza IT user (#38425) üzenetére


TayRol
veterán

Semmit, belefagy. :) De mivel minden usernél ez van, ezért szerintem az ftp beállításoknál csesztem el valamit.

Na most: "Server response 550, permission denied"

Routeremen is kell valamit csinálnom, hogy ftp-t el lehessen érni? :B

[ Szerkesztve ]

(#38427) Sonja


Sonja
veterán

Jövőhéten veszek egy 2TB-os HDD-t a DS213j NAS-ba. Most van benne egy 2TB-os és egy 750GB-os. Mind a kettőn vannak adatok, amit előtte le fogok menteni (a gépembe lévő 4TB-os HDD-re). Utána a 750GB-os HDD-t kiveszem és beteszem a meglévő 2TB-os mellé az új 2TB-os HDD-t. Ebből akarok majd egy RAID 1-et készíteni, majd visszamásolni rá az adatokat (már nem mindet). Most még csak 5.x a DSM rajta, de már az új DSM 6.1-et szeretném rá feltenni. Mi a módja, hogy egy teljesen szűz állapotot kapjak, és a Synology Assistant-al feltegyem a 6.1-es DSM-et? :F Vegyem ki a meglévő 2TB-os HDD-t és formázzam meg a gépemben? Mert tudtommal a HDD-n van a DSM feltéve, igaz?! :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38428) IT user válasza TayRol (#38426) üzenetére


IT user
tag

Persze, a 21-es portot átirányítani a NAS IP címére. Keres rá itt a topicban, biztos sokszor ki lett tárgyalva. Port forward a kulcsszó.

Szerk.: az összefoglalóban szépen, részletesen le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#38429) IT user válasza Sonja (#38427) üzenetére


IT user
tag

Igen, a HDD-n van a DSM. Ha meg tudod oldani, hogy a gépedben leformázd a régi vinyót, akkor biztos, hogy új, szűz rendszer kerül rá.

(#38430) Borisz76 válasza Sonja (#38427) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology DSM 6 - DSM telepítése, Alap és SHR kötet létrehozása,bővítése,javítása]

Reset , alaphelyzetbe állítás.

Ha készen vagy a mentéssel , akkor elég egy resetet nyomni neki.
2*4 mp-s reset kell , az mindent alaphelyzetbe állít.
Ezt követően a nast a fizikai gombjával kapcsold ki.
Mehet a lemez csere.
Bekapcsolás után pedig a pc-ről a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38431) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

sziasztok!

ds218+ mennyire megbízható a következő feladatokra:
- plex
- titkosított dokumentum tárolás
- ftp

előre is köszönöm! :)

(#38432) Madwe válasza szabonorbkk (#38431) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, h a 218+ra megjelent már a plex, de elvileg arra nem kell sokat várni, mert inteles. Egyébként ha nem kell 4kt transzkódolnia, akkor bőven elég ezekre, ha kell, akkor neccesen, de valszeg elég lesz, de lehet plexpass nem árt a hardware-es transzkódoláshoz. Milyen kliensekkel használnád?

(#38433) gyugyo79 válasza Madwe (#38432) üzenetére


gyugyo79
addikt

Plex től tölthető közvetlenül az x18 intel procisokra. Csomag kezelőben nem tudom van e már mert ami telepítve van azt berakja még ha nem is onnan érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#38434) szana8 válasza szabonorbkk (#38431) üzenetére


szana8
tag

Hello,

Nekem is ilyen NAS-om van. A Plex 4K-s tartalmak esetén eléggé le tudja terhelni a procit ha nincs Plex Pass-od. Nekem olyan 98% on pörgött. Plex Pass-al már be tudod kapcsolni a hardware encoding-ot ilyenkor már lemegy olyan 45%-ra. De ha nem kell transcode-olni akkor elketyeg 4-10%-on. A titkosítást meg ftp-t nem használom így erről nem tudok nyilatkozni.

Üdv,

(#38435) Sanya válasza Sanya (#38376) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lehet a swap raid0 van, ebben nem vagyok biztos.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38436) ddBiker


ddBiker
csendes tag

Sziasztok! Kb fél éve vettem egy DS116 os Syonogy NAS amit főként biztonsági mentésre használok a Cloud Station Backup pal. Kb 2 T adatom van gépen amiről a biztonsági mentés megy, a NAS 4 terrás. nemrég kidobta h fullon van a NAS lemez... a file verziószámot visszaállítottam 4 re a 32 helyett de semmi nem változott. lepucoltam a nast teljesen és leszedtem a Cloud Station Backupot is de 2 Terrát foglal így is a rendszer... Formatálással szeretném folytatni de sehol nem találok ilyen funkciót. Csak úgy tudom formatálni a vinyókat ha átteszem asztali gépbe? Más megoldás is érdekel ha találkozzatok már ezzel a problémával. Köszönöm.

(#38437) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan kell a NAS-t Total Commanderben becstolni meghajtónak, kinti elérés esetén?
Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38438) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

köszönöm a válaszokat! :)
Közben utánaolvastam 1-2 dolgonak... a kérdésem az lenne megérné-e a felárat a ds718+ ?
hosszú távra terveznék vele (3-4 évre minimum) vagy a fent említett feladatokra elegendő a ds218+ ?
A plex nem kulcsfontosságú, ha a ds218+ nem vinné megfelelően.
Picit továbbgondolva kiegészíteném mire kellene az eszköz:
- ftp (titkosítva)
- webes elérés a képeknek
- webes elérés adott dokumentumoknak
- filmek, képek tárolása
- plex nem fontos, de ha menne jó lenne :)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezekre elegendő a ds218+ vagy inkább ds718+ az ajánlott kategória ? :)
Köszönöm! :R

(#38439) Migee


Migee
tag

Üdv.

Torrentre DS116 vagy DS118 a kinézett Nas. Fogyasztás is fontos, de az hasonló.
30-35MB/s (250Mbit) a net sebesség kb.

Más célra igazából nincs tervezve.

Megéri a többlet ár a DS118-ért? Vagy torrentnél nincs jelentősége.

(#38440) Madwe válasza ddBiker (#38436) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lomtárakat is üritetted? lehet ott vannak még a felesleges verziószámok :D

(#38438) szabonorbkk Ezekre mind elég a 2es is, a 7es főleg akkor kéne, ha tárhelyben kevés lehet neked a 2 lemez s bővítőegységgel az eredeti kötetet akarnád kiterjeszteni.

Egyébként plex is vígan elfut a 2esen, egyedül a 4k transzkódolás lehet kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#38441) ddBiker válasza Madwe (#38440) üzenetére


ddBiker
csendes tag

Igen, minden lomtár üres már.

(#38442) WaterWave válasza szabonorbkk (#38438) üzenetére


WaterWave
veterán

Mivel nekem 718+ van ezért én ezt ajánlom, de volt 218+ is.. Amire szeretnéd arra a 218+ is jó...
Én azért váltottam mert adódott egy lehetőség és meglovagoltam...
Ami 718+ mellett szól, az a 3 év garancia, a dupla lanport, és a 4 magos processzor, ami azért elég ütős...
Memóriabővítést nem írom, mert a 218+ is tudja.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38443) Madwe válasza WaterWave (#38442) üzenetére


Madwe
nagyúr

A dupla lanport link aggregation vagy HA miatt lehet csak előny, ami hddvel, otthoni hálózatban nem fontos szvsz. nomeg routernek is tudnia kell :D

[ Szerkesztve ]

(#38444) Laposelemer válasza ddBiker (#38436) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha mindent le szeretnél gyalulni, akkor a lemez kezelőben el kel távolítani a létrehozott kötetet és a lemezcsoportot.
Mondjuk lehet egyből a lemez csoportot is eltávolítani.
A fenti lépések mindent törölnek.
Innen lehet a lemezt, kötetet újra húzni.
Ezt lehet a hagyományos értelemben vett formázásnak tekinteni.

Ha ennél is több kell, akkor a hdd/ssd fülön van egy "secure erase" opció. Gondolom ez visszaállíthatatlanul letöröl mindent. Ezt én még nem használtam, de ha úgy működik ahogy gondolom, akkor sokáig elszöszölhet a törléssel.

[ Szerkesztve ]

(#38445) WaterWave válasza Madwe (#38443) üzenetére


WaterWave
veterán

3 év garancia és a 4 magos proci azért szerintem megéri a felárat...
Most 115.000 kürül van a 218+, a 718+ meg 143.000.
Kérdés megéri-e a 4 mag és a 3 év garancia a 28.000ft-ot... Szerintem meg

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38446) Mezga Aladár válasza Madwe (#38443) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért a hibatűrés jó dolog és semminek nem kell támogatni csak beállítod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38447) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#38446) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mire is célzol ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38448) matoland


matoland
csendes tag

Üdv, ds115j-t váltanám ds118-ra lesz érdemleges sebesség különbség szerintetek, hogy megérje váltani?

másik

csak én tartom pofátlannak, hogy többszörös árat kérnek azért mert bele raknak pár ezer ft-al drábább procit meg memóriát?

(#38449) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#38447) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mind a két lan portot csatlakoztatod a routerhez és csinálsz egy hibatűrő bondot. Ha a fő lan port kiesik akkor automatán átveszi a helyét a 2 port.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38450) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#38449) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam ez nehezen kivitelezhető.
Örültem , hogy 1 kábelt le tudtam húzni az emeleten lévő routertől.
Itt a földszinten pedig csak 2 db switch van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.