Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) hotkar válasza WaterWave (#38296) üzenetére


hotkar
aktív tag

Jobbra fent fogaskerék, majd:

Ha rámész a kurzorral a könyvtár egy elemére, akkor megjelenik mellette a kuka is.

(#38302) Sakab válasza #29810560 (#38299) üzenetére


Sakab
senior tag

Az szép...és akkor, hogy tudnám home/TORRENT ezt a mappát valahogy be hackelni ide?

(#38303) Madwe válasza Sakab (#38302) üzenetére


Madwe
nagyúr

a home is egy megosztott mappa, a homes/usernevednél van. Más kérdés h valszeg jogokat kell neki adnod a homes megosztásra...

(#38304) Sakab válasza Madwe (#38303) üzenetére


Sakab
senior tag

Hol tudok jogot adni a Video station-nak? :F

(#38305) czanga válasza caris1 (#38295) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! :R

Mondjuk a Green nem tudom mennyire halk, de a Red inkább lenne jobb összehasonlítási alap, mert azok aztán tényleg csöndben vannak. :)

Amúgy arra jutottam, hogy kipróbálom, és ha jó, akkor marad ez, ha nem, akkor az hétvégén úgyis kiderül, és akkor vissza fogom vinni. Jobbat nem tudok sajnos. Puding próbája, ugyebár. Persze az igazi teszt az lenne, ha mondjuk 1-2 év múlva térnénk vissza erre, de hibásat kifogni bármelyikből lehet.

(#38306) WaterWave válasza #29810560 (#38299) üzenetére


WaterWave
veterán

megpróbálom, köszi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38307) WaterWave válasza hotkar (#38301) üzenetére


WaterWave
veterán

köszönöm

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38308) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok!
Megoldható VideoStation-ben hogy egy mappát csak jelszóval érjek el?
Vannak filmek amiket a gyereknek nem kéne néznie.
Köszi.

(#38309) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Nagyon fajin ez a plex, csak ég egy kicsit bonyolult.
Eddig azt tudtam megvalósítani, hogy nagyi lakásából (távolról) elértem a NAS tartalmát a televízióján.

Szeretném az alábbiakat megvalósítani.
A gyerekek tévéjén egy adott mappa alatti tartalmak legyenek csak elérhetőek a plex-el.
Hol mit kell ehhez állítani?

Köszi!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38310) felho001 válasza Hiperhuje (#38309) üzenetére


felho001
tag

szerintem a plexen nem tudsz olyat de a DS videóban van szülői felügyelet a beállítások alatt. Nyilván fel kell venni a gyereket a felhasználok közé a NAS-ba és azzal az felhasználóval belépni nála és akkor csak azt látja amit megengedsz.

[ Szerkesztve ]

Felhő

(#38311) claire78 válasza spetya72 (#38308) üzenetére


claire78
senior tag

Beállítások, Szülői felügyelet

(#38312) #29810560 válasza spetya72 (#38308) üzenetére


#29810560
törölt tag

Lehet csinálni Privát típusú könyvtárat és arra böngészési engedélyt adni a kívánt Video Station felhasználó(k)nak. Aztán oda pakolni a nem gyerekeknek szóló filmeket/videókat.

+ a Szülői felügyelet (... ahogy előttem is írták).

[ Szerkesztve ]

(#38313) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Az hogy van, hogy a NAS-ról letöröltem a filmet és a plex továbbra is lejátssza?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38314) IT user válasza czanga (#38305) üzenetére


IT user
tag

WD Green-t ne! És WD Blue-t se!

Nálam egy DS410-ben 2 darab 2 TB-os green bad sectorral halt meg, 2 darab 3 TB-os green-t kimentettem, azóta az asztali gépemben RAID0-ban jól működnek, de nem bízom bennük, nem tárolok rajtuk fontos adatot.
A blue-ról: a WD is tudta, hogy a green sorozat nagyon gagyi lett, ezért megszüntették, és blue néven mennek azok is. Az Ipon hírei között olvastam erről.

Jelenleg 3 darab 3 TB-os Red és egy darab 10 TB-os Red megy a NAS-ban. Pár hónapja mentettem le egy 3 TB-os Red tartalmát, 4-5 napig tartott, a végén jelzett hibát, de a HDS megjavította. A hibát a vásárlás után 3 évvel és 3 héttel dobta. A garancia 3 év volt.

(#38315) spetya72 válasza #29810560 (#38312) üzenetére


spetya72
tag

Köszi, de az lenne a lényeg, hogy ne keljen mindig felhasználót váltani.
1 TV van amin a DS video fut, amin tudtommal nem is lehet több felhasználót kezelni.

(#38316) #29810560 válasza spetya72 (#38315) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor csak a szülői felügyelet (PIN kód) marad.

(#38317) #56573440 válasza Hiperhuje (#38313) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csak látja vagy ha ráindítasz akkor el is indul? Olyan állat nincs, hogy az adott mappából ha törölsz valamit, akkor a plex lássa... Olyan lehet, hogy a borító nem tűnik el, arra a beállításoknál lehet szerverben megadni, hogy ha változás történik frissítsen metaadatot, kb indexeljen egyet, de ha törölve van törölve van.

Hiperhuje: Plexen ezt a felhasználók létrehozásával tudod megoldani. Létre lehet hozni felhasználókat, és mindenki csak azt látja amit hagysz. Ez viszont plex pass-t igényel, ami havi vagy egyszeri, lifetime előfizetés. Ingyenesen ezt nem tudod előcsalni.

[ Szerkesztve ]

(#38318) Laposelemer válasza IT user (#38314) üzenetére


Laposelemer
tag

A milyen HDD-t nehéz kérdés ... kicsit hitvitába hajlik/hajolhat
Mindenkinek van jó-rossz tapasztalata.

Ha szigorúan NAS felhasználást vesszük és nem desktop vagy server ...

Nálam működik 2db kb. leratyizott 3TB Green egyenként 40500 órával, no probléma és 32 °C, 34°C hőmérsékletet jeleznek
És van 2 db NAS kompatibilis 4TB Red, egyenként 10000 órával, ebből az egyik szektoros lett, de javította magát ,37 °C hőmérsékletet jeleznek

Sebesség nem számít a felhasználás miatt.
Ezen tények alapján melyik?

Most jön még pár ember, hogy a Green ratyi, a Red szuper, vagy a Purple akármi és ezek kombinációja.
És persze mindenki kifoghat egy hibás vagy gyengébb példányt ...

Azt mondom, ha nem tudsz dönteni, akkor még nem olvastál eleget a témában.

(Egy friss szerzemény DS214play-be raktam be egy régi 250GB Hitachi-t (emlékeim szerint jó volt, desktopban működött, 18e órás), most fossa a szektor hibákat ... már 416-nál tart. Pedig a Hitachi-t jónak gondoltam..., de ettől még lehet vennék Hitachi-t)

[ Szerkesztve ]

(#38319) Hiperhuje válasza #56573440 (#38317) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

1, Lejátssza.

2, Lehet, hogy a pass lesz a megoldás.
Vagy ha a Syno userekkel-el oldom meg, akkor a különbözőjogosultságok miatt ki- be kell lépni a TV-n, jól értem ezt?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38320) Sakab


Sakab
senior tag

Még mindig nem jöttem rá, h a VideoStation oldalon hogy lehet az alap mappákon felül mást is betallózni, mondjuk a torrent mappat. Googlizok, de semmi...ha valakinek van ötlete azt szivesen meghallgatnam :))

(#38321) Hiperhuje válasza #56573440 (#38317) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Nem lehet, hogy a DS seed miatt valahol máshol is megvan a fájl?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38322) bozsozso válasza Hiperhuje (#38309) üzenetére


bozsozso
őstag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy külön plex felhasználó van a gyerekeknek. Barátként felvettem és csak a megfelelő tartalmat osztottam meg velük. A lejátszójuknál pedig a számukra létrehozott plex felhasnználóval vannak belépve. Ahogy nőnek lehet több tartalmat engedélyezni nekik.

(#38323) Hiperhuje válasza bozsozso (#38322) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszi!
Na már csak a Panasonic TV-hez kéne egy jó lejátszó....
A barátot felvettem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38324) Perzeusz


Perzeusz
tag

Haverom szeretne Syno Nast venni. Vélhetőleg elég lenne az igényeihez egy 216j, vagy 216se, de azért megkérdezném itt is. Elsődleges szempont a -fotók tárolása miatt - a két lemezes nas. Másodlagos pedig filmek lejátszása. Nem kell nagy dolgokra gondolni, mint 4K, csak egyszerűbb, szolid filmezés.
2*4 TB-os WD Red menne bele.
Köszi a segítséget előre is

2 db WD Red 2TB eladó

(#38325) IT user válasza Laposelemer (#38318) üzenetére


IT user
tag

Egyetértek azzal, hogy ez hitvita. A RAID-ben lévő 2 green évek óta hibátlanul megy, mégsem bízom bennük. Ellenben sok embertől olvastam, hogy nekik gond nélkül működik NAS-ban is.
Nekem Red is jelzett hibát, mégis azt javaslom NAS-ba.
A purple-t nem ismerem, arról nem is mondok semmit.
Az viszont a legnagyobb igazság, hogy minden típusból lehet jó és rosszabb sorozat, elég ha csak kicsit jobban hullámzott a dzsunka.

(#38326) bozsozso válasza Hiperhuje (#38323) üzenetére


bozsozso
őstag

Én kodit használok plexkodiconnect-el

(#38327) gyugyo79 válasza Sakab (#38320) üzenetére


gyugyo79
addikt

Beállítások (jobbra fent fogaskerék) . Könyvtár. Itt létre lehet hozni "Típus" -okat mint Film -> Filmek , Tévéműsor -> Sorozatok, Otthoni Felvétel stb. Az első 2 lényeges mert a kereső annak megfelelő filmes adatbázisban keres. Ezekből lehet több is szóval nem kell az összes filmes mappát egy Film alá berakni de azt is lehet ...

Példa film -re
Vagy használod a már meglévő filmet vagy + jel (könyvtár létrehozása)
Adsz neki egy nevet a videó tíusa : film engedély típusa: nyilvános. Megjelenik a listában innentől tudsz hozzá adni könyvtárat.
Fölé viszed az egeret megjelenik egy könyvtár ikon jobb oldalt (mappa hozzá adása) betallózod a mappát beállítod, hogy milyen nyelven keressen elsődlegesen adatokat hozzá vagy kiveszed a pipát ha ne ... és OK
Mint írtam így szépen lehet hozzá adogatni bármennyi könyvtárat amik alatta megjelennek ha rá kattintasz.
Ha a hozzá adottakból kiválasztasz egyet (egeret fölé viszed) megjelenik jobb oldalt a szerkesztés és a törlés ikonja.

(#38328) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mit érhet manapság egy DS215j használtan, kifogástalan állapotban? Új NAS-t építek, és gondolkozom, hogy a Syno-t megtartsam backuposnak, vagy inkább eladjam.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38329) Sakab válasza gyugyo79 (#38327) üzenetére


Sakab
senior tag

Ez eddig meg van, de amikor kiakarnám választani a Torrent mappát az pl nincs ott. Csak azok láthatóak amik a képen vannak :F

(#38330) hegyimorc válasza A_ScHuLcZ (#38328) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Mit érhet manapság egy DS215j használtan, kifogástalan állapotban?"

Nekem egy 213j van, én is gondolkodtam, hogy érdemes-e eladni, de azt hiszem amennyit kérhetnék érte annyit nekem is megér :D. Inkább marad a 918+ mellett backupnak.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#38331) Borisz76 válasza matoland (#38291) üzenetére


Borisz76
veterán

A Synology leírása a költöztetésről más szóval a migrációról - angol nyelven.

Mondjuk ez még DSM 5 verziója....és nincs is megemlítve az 1 fiókosból 1 fiókosba költözés.
Azt viszont írja ( 2.2 bekezdés ), hogy 1 fiókosból több fiókosba nem lehet költözni....csak adatvesztéssel.

Úgyhogy a kérdésedre sajnos konkrétan nem tudom a választ.
De egy ilyen kritikus műveeletnél amúgy is ajánlott egy biztonsági mentés !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38332) gyugyo79 válasza Sakab (#38329) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert akkor valamelyik User saját mappájába állítottad akkor be a torrent letöltést gondolom, ami nem beállítható a Video Stationbe.

(#38333) Borisz76 válasza gyugyo79 (#38332) üzenetére


Borisz76
veterán

Úgy rémlik nekem is , hogy a TM telepítésénél mintha létre kellene hozni egy felhasználót.
A felhasználónak pedig jogokat adni a letöltési mappára.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38334) e90lci válasza Borisz76 (#38333) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Jól rémlik.Így az egészséges főleg ha ilyeneket is figyelembe veszünk.És annak a usernek csak a letöltési mappára adunk jogokat másra nem.

(#38335) Multibit válasza e90lci (#38334) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Van aki máshogy csinálja?

(#38336) e90lci válasza Multibit (#38335) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Sokféle képen lehet.Nekem külön user van a TM-hez,csak a letöltési mappához van joga máshoz nincs.De még így is bekaphatok valamit (100%-os rendszer nincs).Hiába lóg előtte egy rb3011 tűzfalazva,lehet van olyan amire nem gondoltam volna.De már több szabályt nem merek rá rakni mert elfogyik a kraft. :W :D

[ Szerkesztve ]

(#38337) Sakab válasza gyugyo79 (#38332) üzenetére


Sakab
senior tag

Most jelenleg ide tölti a torrenteket: /homes/sakab/TORRENT akkor ezt sehogy sem tudom bevarázsolni a VS-be? :F

(#38338) TorPe válasza Sakab (#38337) üzenetére


TorPe
tag

Bármilyen könyvtárat fel lehet venni.
Elindítod a Video Station-t -> jobb felső sarokban fogaskerék -> könyvár fül, hozzáadás.
Itt akár Torrent nevet is megadhatsz.
Utána a létrehozottat kiválasztod és vele egy sorban "mappa hozzáadása"
Itt már szépen kitallózhatod a /homes/sakab/TORRENT mappádat.
:R

(#38339) TorPe


TorPe
tag

Bocsánat, nem voltam figyelmes. Home konyvtárat valóban nem lehet megadni.

(#38340) Sakab válasza TorPe (#38338) üzenetére


Sakab
senior tag

Gyugyo is ezt írta, de ott nem jelenik meg csak a képen látható mappák. :/

(#38341) Borisz76 válasza Sakab (#38340) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért nem használod a DS-t a saját fiókoddal ?
Akkor nem lenne ilyen gond...

Mondjuk nállam 1 db Megosztott mappa van létrehozva.
Ebben , almappákban válogatva az anyag - többek között a letöltős mappa is.
Ezeket simán hozzá lehet adni a Video Station-hez.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38342) Sakab válasza Borisz76 (#38341) üzenetére


Sakab
senior tag

Hat akkor nincs más hátra...van a listában kb 300 torrent ennek a 30%van kész. Kérdés, hogy tudom én leg egyszerübben áthelyezni abba a mappaba amit be tudok tallózni. Ha kézzel manuálisan áthelyezem a DS ben átírom az útvonalat attól még az eredezi mappába akarja letölteni nem?

(#38343) Borisz76 válasza Sakab (#38342) üzenetére


Borisz76
veterán

Hozd létre a letöltési mappát.
Pc-n Total Commander-el vagy a NAS-on a File Stationnal.

Helyezd át bele a letöltött mappákat / anyagokat.

Ezután telepítheted a DS-t, indítás után add meg az újonnan létrehozott mappát.
Add hozzá a DS-hez a torrenteket és mivel már a "célmappában" benne vannak az anyagok ezért ellenörzi azokat. Ha az anyag 100%-ra megvan , akkor beáll seedbe.

Mod :

Fontos kérdés mert nem tudom :

Megvannak a .torrent kiterjesztésű fájlok ?
Amit a virágbolti weboldalról töltesz le.....

Kellenek mert ugye a DS-nek feladatot kell adni.
Ha nincsenek meg, akkor töltheted le megint egyesével.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38344) Madwe válasza Sakab (#38342) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem ne helyezd át, esetleg a jövőbelieket. Miután egy softcopyt generál neked a syno, ezért nyugodtan foghatod (az AKTÍV TORRNETEKET) és áthelyezheted oda, ahol látja a VS is. Ettől független a seed megmarad, s ha egy volumeod van, adatot sem duplikál.

Én eleve sonarral és radarral amint letölt vmit a download megosztásra, átpakoltatom a videoba, s a seed ettől még érintetlen marad.

(#38345) WaterWave


WaterWave
veterán

Nálam a video stationnél a házi gopros videoim sokszor pufferolnak (megjelenik a kör tölrési ikon fél-1 percenként tölti 1o másodpercekre...)
Mi lehet az oka, ha a fullhd filmeket, zenéket, plexet akadás nélkül játszom le, de video stationnél van csak ez..?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38346) Madwe válasza WaterWave (#38345) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valószínű a VS transzkódolja. Nézd meg amikor akadozik a nasod cpu terhelését, valószínú 99% lesz.

(#38347) Borisz76 válasza Madwe (#38344) üzenetére


Borisz76
veterán

De ha most klienst is vált ?

TM-ről átvált DS-re és szeretné tovább seedelni az anyagokat ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38348) WaterWave válasza Madwe (#38346) üzenetére


WaterWave
veterán

mikor akad és tölti akkor cpu 6%, memória 9%... ha nem tölti akkor cpu 3% memória 8%

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38349) Borisz76 válasza WaterWave (#38348) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor nem transzkódol....
Más az akadás oka...

A kliensnek fast ethernet vagy gigabit ethernet portja van? ( 10/100 vs 10/100/1000 )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38350) Madwe válasza Borisz76 (#38347) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jajj bocsánat, arról lemaradtam, azt hittem csak a homeban levő torrentjei a gondok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.