Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) Sakab válasza #29810560 (#38900) üzenetére


Sakab
senior tag

Így fut 1 hete, hogy 30 Gb van szabad. Most próbáltam törölni, de mindenre azt írja, hogy csak olvasható. :F

(#38902) seger válasza #29810560 (#38900) üzenetére


seger
addikt

Valóban nem szereti ha ennyire tele van!

(#38903) #29810560 válasza Sakab (#38901) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, csak valószínűleg a szinte full tele kötetre rászabadítottál egy folyamatot, amit már nem tudott lekezelni mivel a rossz szektorok területe is kiesett. ... és most képtelen rendesen üzemelni a rendszer, mert bármihez kezdene nincs hova tárolja a lemezen.

Ja! Egyébként azért tud olvasni, mert minden a helyén van, de ha írnia kellene nincs hova.

[ Szerkesztve ]

(#38904) Sakab válasza #29810560 (#38903) üzenetére


Sakab
senior tag

30Giga úgy gondoltam bőven elég lesz, de akkor tévedtem. Hogy tudok törölni, ha csak olvasáshoz van jogom? Webes felületen is, és rá jelentkezve is?

(#38905) #29810560 válasza Sakab (#38904) üzenetére


#29810560
törölt tag

A törléssel is gond van, mert pl. ha be van állítva a Lomtárba törlés, azt se tudja hova tenni, mert ahhoz is lemezterület kell.

Próbálj SHIFT+Delete gombkombinációval törölni azt nem teszi lomtárba!

[ Szerkesztve ]

(#38906) IT user válasza matoland (#38859) üzenetére


IT user
tag

Ha esetleg mobilról vagy tabletről próbálod, akkor előfordulhat. Nekem belső hálózaton is 2-3 MB/s a SMB sebessége, az FTP egy nagyságrenddel (20-30 MB/s) gyorsabb. Ez valami Android hiba, az XDA is tele van erre vonatkozó bejegyzésekkel.

(#38907) IT user válasza #29810560 (#38905) üzenetére


IT user
tag

Az csak Windows rendszerben működik a Windows lomtárral. Ha be van kapcsolva a lomtár a NAS-on, akkor mindig használja a lomtárat (törlés/mozgatás/felülírás). Legalábbis a DSM 5.2 alatt Total Commandert használva.
Ráadásul a NAS lomtár 2 helyen is ki- vagy bekapcsolható. A homes könyvtárra nálam ki van kapcsolva, de a user beállításainál a saját home könyvtárára külön állítható.

(#38908) #29810560 válasza IT user (#38907) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Az csak Windows rendszerben működik a Windows lomtárral."

Valóban nem működik a SHIFT + Delete File Station alatt. Pontosabban ugyan az a hatása mint a Törlés/Delete-nek.

Akkor viszont ki kell kapcsolni a lomtár használatát.

(#38909) coelophysiis


coelophysiis
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok NAS-ok terén. Jelenleg a PC-m használom Plex szervernek, illetve minden tárhelyének.
Egy hónapja tanakodok, olvasgatok a NASok után. A mostani meghajtóim a NAS-be kerülnének 3Tb-3Tb (Red).
4 meghajtós Nasok jöhetnek szóba, ezeket nézegettem:
------------
-DS418 (137.000 Ft) probléma: nem támogatja a plex a Realtek procit és a proci elég gyenge.
-DS416Play (130.000 Ft) probléma: 1 gb a ram, ami kevés, lehet bővíteni de az garancia vesztéssel jár.
------------
Az igazi esélyesek, de sajnos drágábbak is:
-DS916+ (165.000 Ft) erős proci, teljes Plex támogatás, esata DE csak 2gb ram (ami gari vesztés nélkül nem növelhető)
-DS418Play (161.000 Ft) plex támogatás, új, bővíthető ram, keveset fogyaszt

Amikre használnám:
-Plex szerver (alapesetben SD és HD filmek nézése Chromecast-en Laptopon és mobilon vagy Samsung smart tv-n), az egész család használja (van hogy 5-6 film megy egyszerre).
(Video Station nem tetszik, gyenge a Plex után)
-később 4K is (azt nem akarnám transzkódolni)
-fájlok tárolása
-kihasználni a 2 kamera lehetőséget otthon
-levelezés mentése
-kb. 10-20 torrent
-bírja 5 évig vagy tovább

Kérlek segítsetek, mi a véleményetek? Melyik lenne a legjobb megoldás?

(#38910) Borisz76 válasza coelophysiis (#38909) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Gondolom a PC-ben a lemezek simán SATA csatlakozóval mennek az alaplapra.
Tehát szinte 100%-ra borítékolható, hogy nincs RAID.
( Ha tévednék majd jelezd ! )

A NAS-ok lényege a folyamatos adatelérés, ami a RAID tehnológiának hála könnyen megvalósítható.
Ennek az elérésnek azonban ára van. Általában 1 HDD kapacitás megy "kárba".

Tehát ha 4 fiókos NAS-t veszel, akkor érdemes RAID5 vagy inkább a Synology saját fejlesztésű SHR ( Synology Hybrid RAID ) tömbjét választani.
Ennek lényege , hogy ha 1 db lemez meghal attól még az adatokat eléred.
A rendszer jelzi, hogy a kötet összeomlott de a javítása egyszerű :
a hibás lemez helyére be kell tenni egy ugyanakkora vagy nagyobb kapacitású lemezt.

DE

Ha nem szeretnéd, hogy "pocsékba" menjen akár 1 lemeznyi tárhelyed is, akkor is van megoldás:
Alap vagy Basic kötet néven.
Ez esetben hasonló lesz mintha PC-ben lennének a vinyók.
1 HDD = 1 kötet.
Természetesen ennek is ára van. Ha valamilyen oknál fogva meghal a lemez , akkor az azon található adatok is elvesznek....de ez ugyanúgy igaz a PC-s variációra is.

Tehát első körben érdemes eldönteni, hogy hajlandó vagy e a folyamatos adatelérés érdekében beáldozni egy lemezt ?! Szerintem nem nagy ár érte....pláne ha többen is használjátok majd.

Megjegyzés : A NAS-ba tett ( PC-ből származó ) lemezeket a rendszer formázza !!!
Előtte adatmentést kell végrehajtani ! ( Már ha fontosak az adatok.... )

A PLEX-et nem ismerem és nem is használom. Én PC-n a KODI-t használom, nekem az vált be.
Ha ragaszkodsz a Plex-hez, akkor olyan modellt kell nézned ami tutira kezeli.
Ezek a modellek, ha jól gondolom egytől-egyig Intel processzorral szereltek.
Adatlapok : DS 416Play DS 916+ DS 418Play

A 2 GB rendszermemória miatt pedig nem kell aggódnod. Elegendő.
A fórumtársak közzül ugyan sokan bővítették de ez esetben javasolt az eredeti modult megőrizni a későbbiekben felmerülő garanciális ügyintézés miatt.

A felsorolt feladatokra megfelel mind a 3 fentebbi modell.
Említetted az 5 éves vagy hosszabb használatot....
A Synology NAS-oknak kiemelkedően jó a támogatása.
A support folyamatosan dolgozik és fejleszt. Ha gond van távolról is ránéznek a nasra ha kell !
Ezek miatt is kerül többe egy Synology NAS mint a konkurencia.

A DS rövidítés a Disk Station-ra utal, a számok pedig a fiókok számát és a kiadás évét jelölik.

Pár példa :
DS 916+ - 4 lemezes + 5 lemezes bővíthetőség, 2016-s legerősebb modell.
DS 418Play - 4 lemezes, 2018-s modell, filmezésre ajánlott.
DS 918+ - 4 lemezes + 5 lemezes bővíthetőség , 2018-s , legerősebb modell.

A nevek után szereplő megjelölések az erősorrendet takarják :
- J ( Belépő szint , részemről nem ajánlott. )
- ( jelölés nélkül , ezek már használható kategóriát képviselik. )
- Play ( Lejátszásra kihegyezett modellek. )
- + ( "Plusz" jellel ellátott modellek a legerősebbek, kifejezetten ajánlott....részemről. )

Csábító a DS 916+ mert később bővíthető +5 fiókkal ha kell. 2 GB memória elegendő.
Negatívuma, hogy már 2 éves modell.

A DS 416Play is 2 éves modell , nem bővíthető külső egységgel ( Merevlemezek cseréjével növelhető a tárhely ) és "csak" 1 GB memóriája van.

A DS 418Play idei friss modell - ami jó pont - és 2GB memóriával szerelt
Egyedüli negatívum, hogy ehhez sem lehet külső bővítőegységet kapcsolni.

Ezek alapján, úgy gondolom, hogy a DS416Play kiesett.
Maradt a 916+ és a 418Play.
Ebben viszont már neked kell döntened....
Mi a fontosabb az, hogy új modell legyen vagy az , hogy bővíthető a későbbiekben ?!
A kiszemelt feladatokra mindkettő alkalmas.

Kicsit hosszúra sikeredet....
Emiatt elnézésedet is kérem.

Ugyanakkor ha nem olvastad volna, ajánlom figyelmedbe az Összefoglalót.

Igaz a listádban nem szerepel de én ajánlom még a DS 918+ modellt.
Árban ezek felett van ( 194 EFt-tól indul ) de nyagyon korrekt kis doboz ! Nemrégen volt hozzá szerencsém.
Ezzel a modellel készítettem a következő bejegyzésemet : DSM telepítése, Alap és SHR kötet létrehozása,bővítése,javítása.

Ha döntöttél és megvetted a NAS-t, akkor a fentebbi kötetlétrehozásról szóló bejegyzést alaposan nézd át.
Valamit ha egyéb kérdésed is akadna írj ide bátran. Mindig vannak segítőkész fórumozók !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38911) Sanya válasza Borisz76 (#38910) üzenetére


Sanya
nagyúr

916+ a 918+-tól teljesítményben alig marad el. A memória ebben is bővíthető, én is így tettem. A 918 előnye az ssd cache, ami az otthoni felhasználóknak nem érdekes. De egyébként a többivel egyetértek.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38912) Sakab válasza #29810560 (#38903) üzenetére


Sakab
senior tag

Nem kinlódok amit tudok lementek és kötet eltávolít formáz újra visza 1 Tb-t meg újra húzok.
Kérdés az az lenne, hogy csak enyi baj lenne, hogy nagyon tele volt? Csak azért kérdezem mert 2018.04.15.-ig még garis a WD és ha gondja van akkor már most dögöljön meg és küldöm vissza. Azzal nincs tapasztalatotok, hogy mikortól, hány bad szektortól gariztatják a gyártok a vinyót?
A vicces, hogy terminallal SSHval bejelentkeztem, mondom majd MC-vel...ott sincs jogom semmitse törölni. :W

[ Szerkesztve ]

(#38913) Rosep


Rosep
senior tag

Nem mondtatok semmit arra, hogy meg merjem-e venni a romániai beszerzésű eszközt.
Annyival egészíteném ki a kérdést, hogy ha használtat vennék, mire ügyeljek? Töröltetni kell a régi tulajjal a fiókjából, vagy ilyesmi? Egyrészt hogy én be tudjam magamnak regisztrálni, másrészt, hogy ne lásson rá többé.

(#38914) Dolphine válasza Tamarel (#38894) üzenetére


Dolphine
addikt

Működik! :R :C

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38915) ahab1313


ahab1313
csendes újonc

Sziasztok! Lehet telepíteni harmadik fél appokat, pl. Transmission, qBittorrent? Kérdeztem a supportot, de diszkréten csak küldtek egy linket, ahol a jóváhagyott, telepíthető appokat találom. Ha lehet, mi kell hozzá?

(#38916) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

NFS-nél még mit kell beállítani hogy működjön? Köszi!

(#38917) McAdam6 válasza Sakab (#38901) üzenetére


McAdam6
tag

"Tönkrement" kötetet readonly-ba rakja a DS, a további adatvesztést elkerülendő.
Ments le mindent, rakd át PC-be, HDSentinellel csinálj teljes felület írás ellenőrzést. Nekem így megjavult egy Red, azóta sem szaporodott a badblock.

(#38918) felho001 válasza _kovi_ (#38916) üzenetére


felho001
tag

nekem így van beállítva.

Felhő

(#38919) Sakab válasza McAdam6 (#38917) üzenetére


Sakab
senior tag

rendben, de ezzel ideiglenesen megmentem vagy tartósan működő képes marad?Csak mert áprilisig van még rá garancia...mindjuk azt nemtudom, h mi alapján számít cserésnek egy HDD. Van egy bad szektor szám ami felett cserélik?

(#38920) seger válasza Sakab (#38919) üzenetére


seger
addikt

Hdsentinel mit mond?

(#38921) #56573440 válasza ahab1313 (#38915) üzenetére


#56573440
törölt tag

synocommunity. Írja hogy hogy tudod a forrást engedélyezni.

Tm a gyári torrent kliens is btw, csak kicsit átskinezve meg pár funkcióval megvariálva.

(#38922) Sakab válasza seger (#38920) üzenetére


Sakab
senior tag

nemtudom meg mentek ha azzal vegeztem este kiveszem es gepre dugom.

(#38923) matoland


matoland
csendes tag

hello srácok, egy kis kérdés, mi a jobb a hdd-nek, hogyha folyamatosan megy vagy hogyha naponta megy 6 órát de azt szakaszosan, hogy kb 10x bekapcsol a hibernációból.

(#38924) mremil válasza matoland (#38923) üzenetére


mremil
csendes tag

Szerintem az a jobb, ha folyamatosan megy.
Az enyémben folyamatosra van állítva.

(#38925) Pubszon


Pubszon
veterán

DSM-ből valahogy meg lehet tudni a külső IP címet? :F
Mindenhol csak a belső hálós IP van... :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38926) Borisz76 válasza matoland (#38923) üzenetére


Borisz76
veterán

A folyamatos üzem kevésbé terheli az alkatrészeket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38927) #56573440 válasza matoland (#38923) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nagyban függ a lemeztől is. A redek, más nasokba, vagy kamera rendszerek alá tervezett vinyóknak semmi baja nincs, ha folyamat megy. Sőt, hiszen ugye üzemszerű körülmények között is ezt tenné, így is lett tervezve.

Jellemzően az egyik komoly gond a vinyóknál a fejek parkoltatása lehet, ami az energiaéhségét jelentősen csökkenti, de jót nem tesz nekik. Ez nem ilyen holnap elpusztul jellegű történet, de hosszú távon akár a folyamat parkoltatás -talán wd-nek az intelliakármi cucca ad 8 másodpercet, ha nem használja semmi parkoltat és megállítja a lemezt is talán- okozhat meghibásodást.

De ezt elég nehéz egyébként belőni, látjuk a fórumon is, hogy akár egy red is meg tud murdálni záros határidőn belül, és nem igazán van recept arra, hogy mi megbízható olvasatomban. Gyári hibásat bármiből lehet kapni kb, ami akár hetek, hónapok után kiesik a dsm alól. Cimboráék adatközpontokkal játszanak, nem greenekkel szerelik a szekrényeket, és nem is két darab kerül bele, mégis azt látják, hogy mondjuk 100 vinyóból 2-3 nem éli meg a fél éves kort fixen amikor hajtva vannak. Ezért van gari, aztán annyi. Nálam sok vinyó fordult már meg, és egyikkel se volt komoly gond, itt is van aki greent hajt nem is egyet 0/24-ben, úgyhogy...

De jah én nem kapcsolgatnám ki.

[ Szerkesztve ]

(#38928) WaterWave válasza felho001 (#38918) üzenetére


WaterWave
veterán

Felül az a felfelé mutató nyíl ikon az milyen alkalmazás? cloudsync melletti balra

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38929) Borisz76 válasza WaterWave (#38928) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor jelenik meg ha egy külső usb-s hdd-t rádugsz a nasra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38930) matoland válasza #56573440 (#38927) üzenetére


matoland
csendes tag

köszi, red-et használok, de akkor ki is kapcsolom ezt a hibernációs dolgot.

(#38931) seger válasza matoland (#38930) üzenetére


seger
addikt

Red-et kamerához szokták ajánlani ha jól tudom.

(#38932) WaterWave válasza Borisz76 (#38929) üzenetére


WaterWave
veterán

köszi:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38933) #56573440 válasza seger (#38931) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#38934) claire78 válasza seger (#38931) üzenetére


claire78
senior tag

Az a PURPLE.

(#38935) seger válasza claire78 (#38934) üzenetére


seger
addikt

Jah, tényleg! Akkor bocs!

(#38936) allein válasza seger (#38935) üzenetére


allein
addikt

Én most pakoltam 3*6TB PURPLE vinyót a NAS-ba, aztán meglátjuk meddig bírják :DDD

Tudja valaki, hogyan kell megoldani a hitelesítés problémát? Ne jelenjen meg többet, hogy nem biztonságos az oldal.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38937) #56573440 válasza allein (#38936) üzenetére


#56573440
törölt tag

https, keresőbe jobb fent beírod, és pl én is sokszor tettem be a linkeket:)

(#38938) allein válasza #56573440 (#38937) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38939) ERPY


ERPY
őstag

Sziasztok! Eddig egyedül használtam a nast transmission torrentel, minden rendben is van vele. Ám most haver is kapott saját belépéssel egy fiókot. Hogy lehet azt megoldani, hogy a transmissiont ő is tudja használni, de külön névvel és jelszóval, és a haver saját mappájába töltődjenek a dolgai? Köszönöm a segítséget.

(#38940) seger válasza ERPY (#38939) üzenetére


seger
addikt

Felhasználónál kell jogosultságot adni

(#38941) allein


allein
addikt

Kompatibilitási listán szerepel a következő SSD: Samsung 860 PRO 512 GB. Amennyiben 850 PRO-t rakok bele a 860 helyett, szerintetek működni fog?

8TB HDD vásárlása meghiúsulva, és a 3*6 TB HDD-val valamiért eléggé lassúcska minden :K

Rendszert telepíteném az SSD-re. Tudja valaki esetleg, hogy kell külön átalakító annak érdekében, hogy lehessen használni az SSD-t? Nem emlékszem lett volna ilyesmi gyárilag a dobozban :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38942) #56573440 válasza allein (#38941) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem tudok olyanról, hogy egy ssdt ne kezelt volna. A rendszer nem egy lemezen van, hanem mindegyiken is. Ssd cache az egyik megoldás, nem ad extra helyet de gyorsul a rendszer, a gyakran használt fileok elérése, és a file írás is a tapasztalatok szerint.

Nézd meg a vinyo keretet. Ha ki van fúrva, akkor rögzíthető. Milyen típus ez?

[ Szerkesztve ]

(#38943) allein


allein
addikt

DS916+, melóban vagyok és csak este tudom megnézni. Nem értem az SSD cache megoldást, mit kellene csinálnom?

(#38944) blackrulz - fantasztikus, köszönöm szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38944) #56573440 válasza allein (#38943) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mivel ismered a típusát, a gyári oldalon nem nehéz eljutni ide. Innen gyakorlatilag mindent elérsz.

A user guide alatt ha a magyart választod, és rákeresel az ssd cace-re, majd a hardvare install guide-ot is letöltöd, és elmész a 7. oldalra, akkor látni fogod mindkét kérdésedre a választ :)

(#38945) ERPY válasza seger (#38940) üzenetére


ERPY
őstag

Az megvan, azzal nincs probléma. Hogy tudok külön jelszavas belépést csinálni neki a transmissionhoz, és hogy amit haver letölt az hozzá kerüljön, és ne az én letöltéseim közé.

[ Szerkesztve ]

(#38946) Pubszon válasza ERPY (#38945) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehetséges, hogy nem lehet, mert nem gyári syno app.
Nem tudom, engem tökéletesen kiszolgál a gyári DS. Azzal lehet ilyet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38947) ERPY válasza Pubszon (#38946) üzenetére


ERPY
őstag

Értem és köszönöm. A gyári download stationt nem lehet valahogy transmission kliensel vezérelni?

(#38948) Tesztelo.hu válasza gyugyo79 (#38824) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Igen. Tudom, hogy a 3 TB az nem valós 3 TB, hanem 3000 GB, illetve 3 000 000 MB, de utóbbiban kijelezve hiányzik ez a mennyiség. Nincs rajta lomtár (hálózati eszközön alapból nincs), és nincs rajta más partíció sem. A torrentes visszaosztásokat pedig a belső vinyóról szolgálja ki.

(#38949) gyugyo79 válasza Tesztelo.hu (#38948) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ok, a 300 GB -ot nem akartam elbagatellizálni mert az nem kevés csak tisztázni akartam, hogy nem pont egy másik 300 -at keresel esetleg mert nem tudod és ok, hogy írtad a 2,4 TB filmet de azt nem, hogy csak. ;)
Akkor a Live linux marad csak amivel rendesebben meg tudod nézni. A windows alá rakható ext nézegetőkel nem lennél előrébb mint a NAS -al szerintem.

(#38950) #56573440 válasza Tesztelo.hu (#38948) üzenetére


#56573440
törölt tag

Cloud station nem ment oda? Ha de, akkor mennyire van állítva a verziókövetés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.