Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) heroldbalu válasza A_ScHuLcZ (#38048) üzenetére


heroldbalu
tag

Szia,

elsőnek Nekem is problémás volt, de aztán megoldódott. Lépéseket leírom, de a lényeg mindig a türelem, sztem putty-al csináld, ott látod folyamatában a dolgokat (látod mikor fut le, van ami több idő, és a hibaüzeneteket is azonnal látod, nem kell e-mailre várni.)

-1. elsőnek egy olyan alkalmazáson próbálkozz amit nem használsz, vagy virtuális DSM-ben (így nincs adatvesztésed)

0. /volume2/@appstore -ból töröld ki az előző próbálkozásokat

1. lépj be SSH-n (puttyal) admin jogú felhasználóval

2. állítsd le az áthelyezni kívánt alkalmazást (csomagkezelőben)

3.futtasd le ezt: (haa volume1 ről a 2re helyezed)
sudo mv /volume1/@appstore/VideoStation /volume2/@appstore/VideoStation

4. navigálj ide: /volume2/@appstore/ (ellenőrizd, hogy átkerült-e)

5. futtasd le ezeket:
sudo rm -fv /var/packages/VideoStation/target
sudo ln -s /volume2/@appstore/VideoStation /var/packages/VideoStation/target

6. Menj böngészőben a csomagkezelőhöz és VÁRJ ! várj egészen addig míg a Video Station-nél megnem jelenik, hogy "Telepített kötet volume2" ez egyes modelleknél és alkalmazásoknál több ideig is eltarthat!
Ha megjelent már indíthatod is az új helyről az alkalmazást.

Én a 3. és a 6. lépésnél rontottam el mikor próbálkoztam.

Synology, iPhone

(#38052) Szpisti


Szpisti
addikt

A Tároláskezelőben a merevlemezek infojánál van egy olyan, hogy "4K native HDD". Ez mit is jelent? Ha itt "Nem" áll, akkor ne is álmodjak zökkenőmentes UHD stream-ről? Két régebbi vinyó van most benne és sokszor bufferel a tévé amikor DLNA szerveren keresztül nézek ilyet... Idegesítő...
Kellene bele normális vinyó gondolom...

(#38053) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Szerintetek a Synology DS218j megéri ?

Előnyök hátrányok ? Köszi előre is :R

(#38054) IT user válasza Szpisti (#38052) üzenetére


IT user
tag

Csak tippelek, de szerintem ennek semmi köze a 4K felbontáshoz, inkább valahogy a vincseszter blokk méretéhez.
Vadonatúj WD Red esetén is azt írja, amit neked.

A gyakori pufferelés inkább gyenge hálózatra vezethető vissza. Például wifi helyett használj Gb-es vezetékes hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#38055) MiB


MiB
tag

Árulja már el nekem valaki hogy a sz*rba működik ez a find.synology.com, mivel ez egy távoli server de mégis megtalálja a lanon lévő NAS-om?

Másik kérdés hogy a http://diskatition:5000 miért nem működik? erre minek kéne bejönnie? Köszi

(#38056) Borisz76 válasza Boss81 (#38053) üzenetére


Borisz76
veterán

Mihez képest éri meg ?

2 lemezes modellek összehasonlítása.

Mint látható a J sorozat a leggyengébb és csak 512 MB memó van benne.
Ha visszaolvasol a topikban sokan "házilag" is bővítették a 2/4 GB-s NAS-t 6-8-16 GB-ra.
Mondjuk ez a művelet garanciavesztéssel jár.

Másik , hogy mire használnád ?
Ha erről írsz részletesebben , akkor talán könnyebben tudunk javasolni is.

Vakon azt mondom , hogy 64 bites legyen minimum és 2 GB memóriával.
Ezt pedig a DS218 - nem a "J" , hanem a sima jelölés nélküli - teljesíti.
Vagy a felette lévő "+" modell, ami már Intel CPU-val szerelt ezért az az árán is meglátszik.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38057) Sanya válasza Borisz76 (#38056) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az arm processorosokat nem, de az intelesek memóriáját lehet bővíteni.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38058) Boss81 válasza Borisz76 (#38056) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Nagyrészt külső elérés , adattárolás , és torrent , ami a lényeg lenne , ezek lennének a főbb szempontok . :R

(#38059) maci25


maci25
aktív tag

Mindenkinek tuti a működése a ds cloud-nak 8.0 androidon?
Asztali gépeken drive-re frissült a ds cloud mondhatni automatikusan. Mobilon nem. Felraktam manuálisan a drive alkalmazást de itt nem irta felül a ds cloud -t. Jó volna nekem a drive ha be lehetne állítani, hogy kétirányú legyen a szinkronizálás. Vagy csak én nem találom hol kell beállítani?
Ds cloud nem frissít automatikusan és nem megy a kétirányú szinkronizálás nem. A nas-ra feltölti a képeket, de ha a telefonon törlöm a képeket nem törli a nas-ról. Sőt, ha rányomok a "szinkronizálás most" -ra akkor vissza tölti a nas-ról előzőlen nem törölt képet a telefonra.

(#38060) Boss81


Boss81
senior tag

Valamint azt szeretném még Tőletek megkérdezni , hogy mely processzoros Nas-okra lehet külső fejlesztőtől alkalmazásokat felrakni ?
Mert ahogy néztem a legtöbb az Armada valamely szériájával kompatibilis . Pl: a torrent kliensek , transmission , deluge a Realtek processzorral szereltekre nem megy fel .

(#38061) Madwe válasza Boss81 (#38060) üzenetére


Madwe
nagyúr

intelre minden felmegy, armosokra meg csak a legtöbb :)

(#38062) gyugyo79 válasza maci25 (#38059) üzenetére


gyugyo79
addikt

A drive -val megint össze zugyulnak mindent ...
A mobil Drive az még nem a DS cloud. Az a NASon futó Drive alkalmazásnak felel meg és a Drive rendszergazdai konzolja meg a CSS -nek (NAS -on).
Viszont az asztali kliens meg Cloud Station Drive -ból ha a szerveren cserélve van a (CSS->Drive) akkor 100% Synology Drive lesz. A Cloud Station Backup meg marad.

Az asztali kliens az én látókörömbe céges szinten sehol se frissült ahol a CSS nem lett piszkálva és jól működik mindenhol. Mondjuk 95% IOS a mobil elérés + 99% Windows gépi kliens az a kevés android meg lehet pont nem 8.0 ezért erre nem tudok mit mondani.

A NAS DS cloud részét nem érdemes napra készen tartani és engedni frissíteni csak nagy utánajárás után. Ha jól működik és nincs ismert nagy biztonsági hiba.

Én még így is futottam bele olyanba is, hogy IOS -en frissítéssel átkerült kliens mindent jól kezelt viszont újra csatlakoztatás után már nem (ez már teszteléskor derült csak ki mert új készülékre nem lehetett rendesen beállítani)) és új készüléken se kezelte jól az ékezetes dolgokat és ezt a Synology 2-3 hét volt mire javította ...

Régebbi CSS meg klienst meg igazából mindent be lehet még szerezni:
http://archive.synology.com/download/

Viszont ha a kliens rossz pláne a mobil ahol a vissza lépés se könnyű ...

De nálam az otthoni gépen is csak az után váltott Drive -ra a kliens miután a szerveren lecseréltem Drive -ra a szervert, hogy megnézzem milyen. Viszont nálam androidos DSC klienssel is jól működik még ezzel is a két irányú szinkronizálás.
Anno írtam is, hogy aki rendesen használja főleg céges szinten nagyon tesztelje mielőtt élesbe váltana.

[ Szerkesztve ]

(#38063) gyugyo79 válasza Madwe (#38061) üzenetére


gyugyo79
addikt

+ most már az sem mindegy, hogy v7 vagy v8 ! Mert aV8 x18 as modellekre még sok minden nincs vagy csak komoly keresés után megtalálható ...

(#38064) PlüssMajom


PlüssMajom
csendes tag

Sziasztok!

DS216j, Download Station (=DS) problémám van:
- ma reggel a DS az összes (több száz) futó torrentemet hibásnak jelezte
- a torrent könyvtárban minden ott van
- leszedtem egy újabb torrentet, azt letöltés után seedelte, a torrent oldal szerint csak ezt az 1-et seedelem

Frissítettem a DS-t és újraindítottam a NAS-t:
- most elindításkor a DS azt kéri, hogy válasszak Célmappát
- miután kiválasztottam a Torrent mappát azt írja, hogy "A művelet nem sikerült" és egyáltalán nem mutatja a torrenteket
- a DS beállításokban a célmappa mező ezután sincs kitöltve, bármit választok nem jegyzi meg

Mi történhetett és miért nem menti el a beállításokat a DS? :F

Egyéb beállítások:
BT Protokoll kódolás: Mindig,
DHT Kikapcs.
lemezek állapota kiváló,
(mappa)jogosultságok nem változtak

(#38065) maci25 válasza gyugyo79 (#38062) üzenetére


maci25
aktív tag

Nehezen de el kell, hogy engedjem ezt azt a történetet. Rá ment 2 éjszakám a semmire. 5.1 es droid + ds cloud simán teszi a dolgát. Mindegy neki, hogy cloud staion server vagy drive van a nason. Ki be jelentkezés után is. 4.x droid már régóta vacakol de azt betudtam annak, hogy már biztosan régi a rendszere.

8.0 droid csak akkor szinkronizál a nas-ra ha ha rányomok a szinkronizálás most-ra. (azért az vicces, hogy mindig azt írja, hogy naprakész)
Telefonon törlök képet-> szinkron most = vissza tölti a nasról a képet a törlés helyett :W
A nasra bármit másolok/törlök szó nélkül végrehajtja a telefon-telefonon a cloud.

Utolsó próba ként töröltem az egész dsm-t(docker) és felraktam a régi cloud s server-t. Nem jó így sem.
Utolsó próba +1 kapott egy tanusítványt hátha neki csak az ssl a szimpi. Hát ez sem nyert :W
Kifogytam az ötletekből :O

110j volt az első synology nasom. Voltak kisebb problémák de megszerettem. 6 év mondhatni boldogság közepette telt el miközben cseréltem párszor a vasat.
Jelenleg úgy érzem mintha béta teszter lennék a synology-nál. Synology.com olvastam, hogy a 6.x dridokon is ba.szik törölni meg hasonlók. (8.0 doid se tegnap jött ki)
Értem én, hogy terelni szeretnék a népet drive+moments irányába de ennek szerintem az volna a menete, hogy amig az nem 100% addig a "régit is karban tartjuk. (2017-07-19) nem éppen most volt

(#38066) Borisz76 válasza PlüssMajom (#38064) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelési központban állítsd le majd indítsd újra.
Ez segített nekem is amikor nem indultak el maguktól a feltöltések.

Bár nekem nem volt olyan gondom , hogy nem jegyzi meg a célmappát.
Valamint nálam fordítva történt : frissítettem a DSM-t és restart után hibásnak jelezte a torrenteket.
Ezt követően a csomagkezelési központban egy stop / start segített.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38067) Ittnemaz válasza MiB (#38055) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

másodikra a válasz: mert elirtad, ha jól láttam....

(#38068) PlüssMajom válasza Borisz76 (#38066) üzenetére


PlüssMajom
csendes tag

Az csomagkezelési központban újraindítás segített: mutatta a torrenteket, de továbbra is hibásnak (a legújabb állapota volt csak "Rendben")

(a NAS újraindításnak - ami többször megtörtént - miért nem ugyanez az eredménye?)

Aztán egy őrül ötlettől vezérelve nyomtam egy "Összes folytatása"-t és szépen lassan mindegyik torrent megjavult.

Szóval valamiért elromlott, most meg valamiért megy. :)

Köszi szépen! :R

(#38069) Borisz76 válasza PlüssMajom (#38068) üzenetére


Borisz76
veterán

Az oka rejtéj....a lényeg , hogy megy ês legközelebb tudod , hogy mi a gyógyszer erre a gondra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38070) WaterWave


WaterWave
veterán

718+-ra játszva könnyedén felraktam a plexet... nem kellett mókolni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38071) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
visszatérő problémába ütközök.

adott 2 külön hálózat.
egyik az albérletemben a másik otthon.

ugyan azon NASok, routerek, net.

- digi 1000
- ds218+
- rt ac 87u + egy n18u ami APként üzemel.

mind két helyen MACek vannak 2015 utániak. nem alap modellek.
DE
másoláskor a NASra otthoni hálózatot tekintve 11,1-11,5mbps közötti érték van konstans. :W
(AFP, SMB, FTP, SFTP protokollokon próbálva. általában SFTP használunk)

másoláskor a NASra az albérletben pedig 60-70mbps körüli értéket tudok produkálni. ugyan azon protokollok. ugyan azon gépekkel tesztelve.

minden kábelen csatlakozik, mindenhol ugyan azon 30-50 és 100gbos fileokkal teszeltem.

van valakinek bármiféle ötlete, mi okozhatja ezt az iszonyú nagy eltérést, lassúságot?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#38072) Pubszon válasza TBMC (#38071) üzenetére


Pubszon
veterán

Otthon valószínű, hogy valami miatt a NAS és a gép közötti szakaszon csak 100Mbps a kapcsolati sebesség.

MÁS:
Surveillance Station 2 ONVIF kamerával, melyek hangot is rögzítenek. Viszont a visszajátszásnál és a valós idejű képnél nincs hang, de ha letöltök egy részt és a gépen játszom le akkor azon pedig van.
Mi lehet a gond?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38073) krealon válasza Szpisti (#38052) üzenetére


krealon
veterán

"A Tároláskezelőben a merevlemezek infojánál van egy olyan, hogy "4K native HDD". Ez mit is jelent?"

Azt, hogy az egy nagyon regi HDD, ami nem 4kB-os szektormerettel (masneven Advanced Format) dolgozik.
KB 2010 ota minden meghajto AF.

"Ha itt "Nem" áll, akkor ne is álmodjak zökkenőmentes UHD stream-ről?"

A 4k felbontasnak es a 50-150 Mbps (megabit per secundum) adatatviteli sebessegre van szuksege.
Ezt ki lehet szolgalni 512 byte es 4 kilobyte szektormeretes HDD-vel is, szoval semmi koze hozza.

[ Szerkesztve ]

(#38074) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Valaki kicsit komolyabban és programozás szinten ért a syno-hoz és az alkalmazásokhoz, elsősorban mailplus és mailserver, keressen meg privátban!

:R

"in medias res"

(#38075) felho001 válasza gyugyo79 (#38062) üzenetére


felho001
tag

Szia és van értelme lecserélni? Mert nekem a kliens oldal maradt ugyan úgy mindenkinél cloud station drive mert nem merem a szerver oldalt lecserélni van értelme? Igazából a moments-re lettem volna kiváncsi de mivel le akarta cserélni a cloud station servert drive-ra nem telepítettem mert ha megáll a 2 irányú folyamatos szinkron akkor gáz van.

Felhő

(#38076) felho001 válasza TBMC (#38071) üzenetére


felho001
tag

valószínű hogy az otthoni kábel nem megfelelő nekem is így volt nem akart menni a gigabit sebesség mert csak 100-as sebességet tudott a kábel és felcseréltem 2 kábelt olyan eszközzel ami alapból is csak 100 megát tud így neki az jó lesz és most megy is a gigabit mint a huzat. szerintem a kábelt teszteld le.

Felhő

(#38077) Pubszon válasza felho001 (#38076) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam a kábelek nagyját én dugóztam le. Az egyik AP-ra kellett kötnöm a laptopot kábellel, mert sok adatot másoltam és nem ment csak 100Mbps-on (~11MBps). Megnéztem a dugókat és akkor látom, hogy a switch felőli résznél az RJ45-ös csatlakozó egyik szélső érintkezőjét nem nyomta be rendesen a fogó! Befogtam és benyomtam rendesen, utána már másolt is ~110MBps-al.
Ilyen apróság miatt nem ment. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38078) gyugyo79 válasza felho001 (#38075) üzenetére


gyugyo79
addikt

Erre nehéz okosat mondani:) Nem tudnék olyat mondani amit észre vettem vagy olvastam volna és hátrányod származna. Talán annyi, hogy a user mappába eddig használt mappa átneveződik drive -ra ezért aminek elérése volt oda beállítva azt újra kell állítani (pld.: Cloud Sync ide dolgozik alapból ezért ahány szolgáltatás be volt ide állítva azt újra be kell és ahány usernél annyiszor meg ilyenek)

Nem éri meg ha fontos, hogy jól működjön és jól működik most és annyira nem vagy kíváncsi. De ha ki is próbálod és nem megy vissza lehet mindent rakni, még most erre van lehetőség.

A moments -et még meg se néztem annyira nem érdekelt. A Drive annyi + ad, hogy ad egy webes felületet + a saját és megosztott mappák elérésére meg alap dokumentumok kezelésére "Office" is beépül ebbe (Synologys) meg igazából az egész chat - moments-calendar ez a vonal lesz.

De pld a mobil kliensbe ezek nincsenek is és nem is értem mi értelme van mert egy butított DS file az első benyomásom róla. Talán akinek jelentősen kevesebb hozzáférést adnának gondolták vagy még ők se tudják mit akarnak vele ... :) De a DS cloud nem kiváltható vele azért az maradt is.
A windows -os kliens meg kb csak átneveződött de a funkciók maradtak ...

Ha tudsz rakj fel egy virtuális DSM -et és nézd meg ha olyan a NAS -os én első sorban ott is a Docker alá javasolnám nem a VMM.

Vagy esetleg ezt de itt a saját eszközt nem tudod hozzá kapcsolni.
https://www.synology.com/hu-hu/dsm/live_demo

Mondjuk pont olyan jól ment most,hogy nem tudtam most kivárni, hogy a Drive milyen szinten nézhető meg egyáltalán megnézhető e ....

Szerk.: közbe be töltődött meg a Drive fel is települt és meg lehet nézni, hogy kb milyen. Meg ki is nyírta az office alkalmazást ami már fel volt előre rakva :) Viszont a moments is fut a Demo -n és megnézhető.

[ Szerkesztve ]

(#38079) olajbogyo válasza Pubszon (#38077) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ezért ajánlom egy ilyen kis műszer (teszter) beszerzését, főként azoknak, akik maguk krimpelik a csatlakozókat a vezetékekre. Nem nagy összeg 2 ezer környéke, de megéri, mert szakadáson kívül, a sorrendiséget is megmutatja.

[link]

Ja, és természetesen a műszer két részből áll, így a már behúzott, akár egymástól 100-m re lévő, azonos vezetéken lévő dugók vizsgálatára is jó.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#38080) Pubszon válasza olajbogyo (#38079) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó hogy mutattad, akartam is egy ilyet, csak azt hittem drágább és nem néztem utána.
De megtaláltam eBay-en is 1000Ft-ért szállítással! :D

Én elég gyakran csinálok kábelezést, nekem nagyon hasznos ez!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38081) olajbogyo válasza Pubszon (#38080) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Örülök, ha segítettem ;) , én is sokat használom a kütyüt.....van még a készletemben Knipex krimpelő is, nem épp olcsó, de legalább jó drága... :D , ha mán a műszer ilyen óccsó!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#38082) luigi106


luigi106
tag

Egy wr1043nd v2. router “boldog” tulajdonosa vagyok,+ egy Synology DS215j nas. Minden szuperül működik.
Csak egyet nem sikerül az istennek sem megoldanom. Szeretném hálózaton belül felébreszteni a nasomat.
Már szét olvastam az agyamat a neten de nem találok működő megoldást. Van egy program a neve Syno on.
Ebbe bele kell írni az IP címet a Mac számot, az 5000 vagy 5001-és portot, a 9-es udp portot és a jelszót.
Ezt el is lehet menteni. Ha megy a nas akkor be lehet jelentkezni rá, és egy raklap információt ad a nasról.
Ki is lehet kapcsolni a nast. Ez működik is. Ha egy 10-15 mp-en belül küldök rá egy Wake up-ot akkor felis ébreszti. De később már, ez nem megy. Ha valaki tudna segíteni, hogy mit csináljak, nagyon megköszönném.
Hangsúlyozom, belső hálón, wifin keresztül szeretném egy tabletról felkelteni a drágát. Köszi. :R

(#38083) Szpisti válasza IT user (#38054) üzenetére


Szpisti
addikt

UTP kábellal van összekötve az LG okostévé a routerral, vagyis, egy switch-en keresztül, de ebbe a switch-be csatlakozik a 212J NAS is. De csak most vettem észre, hogy a switch ledjei amik a sávszélességet jelzik megfelelő színekkel, a tévé portján csak 10/100Mbit/s-nek megfelelő színnel világít. Tehát ez itt a gond. Nem gigabites a tévé "hálókártyája". Ezért bufferelhet sokszor a komolyabb bitrátájú UHD filmeknél... Gondolom.

(#38084) Madwe válasza Pubszon (#38080) üzenetére


Madwe
nagyúr

Micsoda, te merő nélkül kábeleztél eddig? Max respect, nekem az évek alatt annyit fejlődött a tudomásom, h már csak minden 3. Fejet rontom el kb:) azaz minden jó vezetékre jut egy rossz is elsore:)

(#38085) daniel2121 válasza olajbogyo (#38079) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én az aliról rendeltem ilyet készletben, tényleg jó dolog.

(#38086) IT user válasza Szpisti (#38083) üzenetére


IT user
tag

Nézz utána, hogy mit tud a tévé. Ha 4K-t akarsz rá streamelni, akkor feltételezem, hogy a tévéd is tudja a 4K-t, amihez igencsak kell a Gb-es hálózat. Olvass vissza pár bejegyzést, az egyik kollégának azért nem ment a Gb, mert egy szál hibás volt az UTP kábelben, szóval azt is érdemes ellenőrizni.

Abban biztos vagyok, hogy nem a vincseszter teljesítménye kevés.

[ Szerkesztve ]

(#38087) olajbogyo válasza Madwe (#38084) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Bocsi, de hidd el a rossz krimpelő fogó miatt rontod el a csatlakozókat. Bizony itt is meg kell fizetni a minőséget. A Knipex fogóval komolyan mondom nem is emlékszem mikor rontottam el utoljára csatit?! Természetesen mindig méréssel ellenőrzött. Igaz egy ilyen fogóért igencsak megkérik az árat....csak a 2db Knipex fogóm lényegesen többe került, mint a DS118-as nasom... A másik készletem már inkább ne is említsük...

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#38088) felho001 válasza gyugyo79 (#38078) üzenetére


felho001
tag

köszi megnézem a demót és majd meglátom

Felhő

(#38089) Pubszon válasza Madwe (#38084) üzenetére


Pubszon
veterán

Szemmel alaposan ellenőrzöm a sorrendet mielőtt roppasztok.
Utána is ellenőrzöm.
Eddig elég kis hibaaránnyal meg tudtam csinálni. :)
De jó ha van egy ilyen kütyü. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38090) felho001 válasza gyugyo79 (#38078) üzenetére


felho001
tag

Milyen jelszóval és felhasználó névvel lehet bejutni a demoba?

Felhő

(#38091) WaterWave


WaterWave
veterán

egy hülye kérdés...

plex iso-t nem kezeli? bd 25 ös filmet nem rak bele a listába... van rá megoldás?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#38092) gyugyo79 válasza felho001 (#38090) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kell hozzá.

WaterWave
Én úgy tudom arra van lehetőség, hogy lekeresse. De utána lejátszani nem fogja saját kliens max ha PlexKodiConnect -el át van adva SMB -n egy KODI -nak akkor az lejátssza.

Mintha láttam volna Plex fórumon egy alkalmazást amit arra csináltak, hogy az ilyen iso -ból a lényeget kitolja egy mkv -ba (nem tömörít meg ilyenek csak berakja a hangot meg képet a konténerbe), de aztán lehet nem jól emlékszek. Meg az is lehet, hogy van rá megoldás és én nem tudom jól.

[ Szerkesztve ]

(#38093) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok megvan végre a 216+...most ismerkedünk még csak. Első körben 500-600 Torrent futtatására mit javasoltok?SynoCommuinitys Transmission vagy Download Station-t?

(#38094) felho001 válasza gyugyo79 (#38092) üzenetére


felho001
tag

igen most elindult jól de elsőre egy login képernyőre hozott. Hát mit mondjak egyenlőre ez a drive nem nagyon győzött meg....

Felhő

(#38095) Chrys_ válasza Sakab (#38093) üzenetére


Chrys_
addikt

seed-szervert :)

(#38096) Sakab válasza Chrys_ (#38095) üzenetére


Sakab
senior tag

Jó akkor úgy kérdezem, hogy Ti milyen torrent klienst használtok? A gyárit vagy a Transmission-t?Melyik a stabilabb?

(#38097) Patice válasza Sakab (#38096) üzenetére


Patice
Topikgazda

Transmission +1

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38098) gyugyo79 válasza Sakab (#38093) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha szeretnéd kapcsoltan használni más Synologys alkalmazásokkal akkor Download Station. Vissza kereshetsz itt pld az indexelésre vonatkozólag.
Lényegében az elérhető GUI -kban és az ebből adódó funkció különbségek vannak a torrent lényegi kezelését a transmissond végzi mind a 2 nél.

Viszont pont a DS előnyei a hátrányai is lehetnek ha pld. tényleg csak sok torrent kezelése a szempont és semmi más nem számít.

(#38099) Sakab válasza gyugyo79 (#38098) üzenetére


Sakab
senior tag

Itt a más akalmazások alatt pl a DLNA-ra, Streemelésre ilynekre gondolsz?Mert ezeket szeretném használni a torrenteknél.

(#38100) gyugyo79 válasza Sakab (#38099) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen arra gondolok pld. DE . Igazából mindenre tudok pro kontra érveket mondani, viszont leírni áááá.

Szóval Synology elég hülyén oldja meg a media indexelést, vissza olvasol többször téma volt. De pld. a te NAS -odon is van lehetőség PLEX használatára ami simán ki tudja váltani a Synologys ilyen jellegű dolgait DLNA / Video Station és máris átugrottuk az indexelős problémát. Persze a legjobb ha van PLEX is de működik a Video Station is mert mi van ha ahhoz van csak kliens ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.