Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) urban racer válasza Borisz76 (#38369) üzenetére


urban racer
senior tag

köszi, nekem is szinte MB/sre hasonló...

@download is az USB-n van, azzal kezdtem :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38502) biker válasza Borisz76 (#38499) üzenetére


biker
nagyúr

:DD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38503) spetya72 válasza #29810560 (#38496) üzenetére


spetya72
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, valóban csak a listában van a NAS, de tartalmat nem lát. :R

(#38504) gyugyo79 válasza Rosep (#38500) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha simán otthon használnád akkor szerintem vegyél egy rendes NAS-t és bele egy hdd -t rendszernek és arra mehet a külső usbs cuccod.
A benne lévő proci :Marvell Armada 370 88F6707 Single Core és Armada370 architektúra amivel az usbn át külső hdd-t akarsz ntfs fájlrendszerrel kezelni...
Ráadásul még mindig elborult áron adják ahhoz képest amire használható.

[ Szerkesztve ]

(#38505) urban racer válasza Pubszon (#38370) üzenetére


urban racer
senior tag

igen, most épp 378 torrent-kitakarítottam pár halottat, egyenlőre még csak gagyi (120/10)UPC-s neten, de a házam már épül, ahol az 100/200-as net van ;]
[kép]

Jelenleg 2 Hikvision kamera van rajta, 1 belső hálón(3Mp), 1 távoli kamera(2Mp)

CPU a gagyi feltöltési sebességem mellett 10-20%között ingázik, kamera folyamatos vételen van. Nyilván ha megy Virtual Machine, akkor több, illetve ha full sávszélen jön lefele a cucc, akkor is jobban dolgozik. [kép]

A polcon már ittvan a másik 8 Hikvision kamera, ami később a házra fel lesz szerelve-akkor összesen lesz 10.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38506) daniel2121 válasza urban racer (#38505) üzenetére


daniel2121
senior tag

Van még mit csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38507) urban racer válasza daniel2121 (#38506) üzenetére


urban racer
senior tag

Ugyanmár... Nézd a dátumot :) [kép] Közben volt karácsony meg mínusz fokok...

De a lényeg már megvan... Cat6os kábel(50 méterig tudja a 10gbitet, szerintem 10-15 évig elég lesz..) patchpanel, tálcák, rendezők, poe switch, syno, kamerák, már csak 2 unifi ac lr hiányzik meg a jóárasított 8-as kameralicensz és teljes az informatikai infrastruktúra...
Mellesleg ma zsaluzták be a nappali födémet, úgyhogy már nem esik be a hó sem :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38508) meander válasza Rengete (#14799) üzenetére


meander
tag

Ennek az üzenetnek az előzménye szerint állítottam be a Synologymra az ncore file hosting modulját (RSS-t mondjuk nem állítottam be). Van bármi ötletetek, hogy miért nem indulnak a letöltések?
A hiba: ha DS-ben indítok egy keresést + letöltést, akkor egy 404.php töltődik le összesen. Ha pedig bejelentkezek ncore alá és ott jobbklikk DS kiegészítő Chromehoz és azzal töltöm le, akkor órák óta várakozik a sorban de nem történik semmi. Biztos triviális a megoldás, de nem jöttem rá. Köszi

(#38509) gyugyo79 válasza meander (#38508) üzenetére


gyugyo79
addikt

A DS kereséshez, hogy működjön ez a search kell. Minden másban jó a leírás csak ami onnan tölthető azt kicsit módosítani kellet már.
A Chrome kiegészítőt nem tudom, nem használtam soha ezért arra nincs ötletem se.

[ Szerkesztve ]

(#38510) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Syno DS218 mellé van értelme Syno routert venni? :F
Azért kérdezem, mert ha jól láttam akkor a router is tud számos olyan funkciót mint a NAS, így egy-két dolog duplán lenne...

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38511) eszakas válasza Dolphine (#38510) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

Hasonlókat tud a rúter mint a nas de közel sem arra van optimalizálva amire a nas. Tudásban ég és föld a kettő.
Ha stabil hálózatot akarsz akkor vehetsz nyugodtan rútert is./ha van rá keret/ :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#38512) #56573440 válasza Dolphine (#38510) üzenetére


#56573440
törölt tag

Attól függ hogy mi nálad az egész koncepció. Ha egy jó router kell csak, akkor nem biztos hogy a syno az ársáv királya. Az, hogy a router tud sok mindent, az meg nem jelenti azt, hogy ugyanúgy tudja pl a torrentezést, a megosztások kezelését és társait mint a rendes nasod.

Nem igazán olyan ez, mint pl az apple ökoszisztéma, hogy ha alma a géped, a telefonod, a tv alatt a lejátszó, etc, akkor van némi előnyöd -ott se ennyire fekete fehér de mindegy-, nem fog jobban együtt dolgozni egy syno nas és egy syno router mint ugyanez a nas bármilyen más hasonló kategóriás routerrel.

(#38513) meander válasza gyugyo79 (#38509) üzenetére


meander
tag

köszönöm, már kezdtem megőrülni :)
hol lehet ezeket megtalálni, ha megint frissülne?

illetve megvannak ezek bithumenre is? köszi

[ Szerkesztve ]

(#38514) Multibit válasza Dolphine (#38510) üzenetére


Multibit
veterán

a router is tud számos olyan funkciót mint a NAS, így egy-két dolog duplán lenne
Biztos? Valóban hasonlít a router oprendszere a NAS oprendszerére. De ne feledd el, hogy a - mai divatnak megfelelően - a router csak imitálja a NAS-t! Pl. SATA vezérlőt milyen sűrűn építenek routerbe? Az oprendszer csak hasonlít, de messze van a kettő egymástól szolgáltatás és teljesítmény terén. Teljes értékű NAS funkciók nem érhetők el routeren.
A kérdésedre válaszolva: megéri Syno routert venni, de nem azért hogy kiváltson NAS funkciókat (nem fog), hanem mert jó router.

[ Szerkesztve ]

(#38515) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok...

Syno 215+ nas.

Lenne egy olyan gondom kb havonta 1-2x történik az ha letöltök torrentet DS el elinditom lefoglalja a területet elindul jön lefele majd mondom kitörlök melőle egy feltöltést ugye kiirja hogy távoltítja el várjak... majd ez annyiba is marad nas innentől kezdve elérhetetlen assistant sem látja a hálón. csak hard ujraindítás után indul viszont ha 1-2 percen belűl nem állítom meg a torrent letöltést ugyan úgy eltűnik a nas... Megálítom akkor semmi baj minden ok úgyhogy biztos torrenttel van a gond... Sok torrent nem fut általában amit épp letöltök 1 + 1-2db feltöltés más nincs is a listában soha. Olyan mintha összeakadna vagy nem tudom. Esetleg vamait lehet beállítani ezzel kapcsban? Kapcsolatokat már levettem 35 re meg letöltési sebességet lehet lejjebb veszem bár nem tudom ehhez mennyi köze van.. mikozbe jön le valami proci terhelés 60-70% között van.

Ami érdekes miután megfagy akor hdd ledek nem is villognak nincs valszeg adatforgalom megáll viszont LAN1 led úgy villog mint állat egyfolytában de nem történik semmi... Ha újrainditom meg kezdi a konzisztencia ellenőrzést gondolom mivel kinyomtam idegesítő :U .

Ha esetleg van valami tippetek

Köszi

(#38516) gyugyo79 válasza meander (#38513) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom, igazából ott ahol van olyan aki ért hozzá + használná és megcsinálja, közzé teszi vagy csak megcsinálná másoknak és van hozzá férése az oldalhoz amihez kellene mert anélkül elég nehéz :)

A bithu -sok is ott vannak fent ahonnan az n -seket leszedted legalábbis én ott láttam anno. Ugyan az csinálta meg őket. Aztán, hogy az működik e még azt se tudom.
Meg külföldi oldalakhoz még a http://www.synoboost.com/ -on vannak ilyenek de azokat se tudom, hogy éppen aktuálisan működnek e .

(#38517) Dolphine válasza Multibit (#38514) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is blackrulz és eszakas.

Nem tervezem, hogy kiváltsam a NAS szerepét, hogyha már egyszer megvan :) Nem ez a cél.
A cél az, hogy egy stabil 1GBs hálózatom legyen. Ház átalakítás előtt vagyok és tervezgetek, hogy miből mit vegyek. Egy jó, gyors, stabil routerre lesz majd szükségem! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38518) Multibit válasza Dolphine (#38517) üzenetére


Multibit
veterán

Itt érdeklődj!

(#38519) Dolphine válasza Multibit (#38518) üzenetére


Dolphine
addikt

Rendben, már rátaláltam erre a topikra, csak gondoltam a NAS oldalról is érdeklődöm! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38520) urban racer válasza Multibit (#38514) üzenetére


urban racer
senior tag

Én nem dobtam hátast tőle... Inkább egy Mikrotik+Unifi...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38521) urban racer válasza Dolphine (#38517) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem rack szekrényben lesz minden aktív holmi, lakótérbe csak a szükséges dolgok. Padlásnak gúnyolható területen-ami ugyanúgy hőszigetelt lesz, mint a ház-lesz egy rack szekrény abban a nas, backup HDD, poe switch patchpanel stb.
Routernek én már a jól bevált mikrotik 2011iL-RM-et választom majd, lakótérben pedig egy Unifi AC LR.
Ha átalakítasz, akkor fontold meg a Cat6-os kábeleket, 40-50 méterig tudják a 10 Gbitet. Ugyan mostmég nincs rá szükség, de 10 éven belül szerintem már nem horror áron lesznek a 10 gigás aktív eszközök...

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38522) Dolphine válasza urban racer (#38521) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt a router nem ismerem, de érdemes lesz rátekinteni. Viszont ez rack szekrénybe való, nem?
A lakótérben használt router az nálunk a suliban van :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38523) Multibit válasza urban racer (#38521) üzenetére


Multibit
veterán

Routernek én már a jól bevált mikrotik 2011iL-RM-et választom majd
Az a típus nem nevezhető túlságosan "jövőállónak". Nem túl acélos teljesítményű. Persze ha nincs igény nagy sebességre, akkor jó lehet.

(#38524) gyugyo79 válasza Multibit (#38523) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pont ezt akartam írni, hogy azzal pont nem lehet PPPoE -n pld. egy DIGI -s gigabites netet kihajtani. Át is mentem a Mikrotikes topikba és lám pont egy mérés a nagyobb testvérről. Nekem amúgy pont a linkelt hozzászólásban szereplő RB1100AHx4 -et javasolták kezdő lépésnek aminek az ára viszont már otthonra nekem úgy, hogy még + wifi is kell hozzá ami megint nem kevés rávett, arra, hogy elég a Synology 2600. :)
Pedig még a 2600 árát is túlzásnak éreztem kicsit otthoni használatra de sajnos nagyon elmentek ezeknek is az ára.

[ Szerkesztve ]

(#38525) Rruuer


Rruuer
senior tag

ha webdavon másolok akkor mért esik le 0Mb/s -re? utána meg elindul

(#38526) meander válasza gyugyo79 (#38516) üzenetére


meander
tag

köszönöm

(#38527) Borisz76 válasza partytime25 (#38515) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

DSM naprakész , frissített ?
1 vagy 2 lemezed van ? Hőmérséklet ?
Ha kettő és raid-ben , akkor melyik ? ( SHR, Raid0, Raid1)

A DS szokott bohóckodni....
Erre szoktam javasolni a Csomagkezelőben a leállítását majd újraindítását.

Esetleg próbáld meg terhelni a NAS-t kikapcsolt DS-el.
Ha ekkor is előjön a hiba, akkor nem a DS a ludas....
Ez esetben inkább hardveres lehet a gond.
De ez csak tipp, így látatlanban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38528) partytime25 válasza Borisz76 (#38527) üzenetére


partytime25
tag

Szia.

Legújabb DSM...

2 lemez ... SHR ... egyik 32 másik 34c...

Cpu 42c.

normálnak ír mindent zölden....

Most cseréltem volna 2-2tb 5400 2-3tb 7200 re.. csak szivatnak az égiek.
Megvettem hazavittem azt egyik új badsectoros áthelyezett sectorokkal inditott összeomlott nasban a raid átdobtam asztaliba sentinel kondició egyből 87% :((( .
Ugyhogy várom gari futárt vigye hozzon másikat visszatettem 2tb az 5400 rpm es lassabb annak lehet valami jelenősége vagy semmi mert ezt úgy kezeli hogy másik is lassul hozzá....

Az a baj mivel elérhetetlen lett a nas nem tudtam kilőni semmit sehonnan.... Olyan mintha bebugolt volna vagy nem tudom... Ilyet már többször produkált időnként de mindig akkor ha pl ment a letöltés ami a csövön kifér és a ds ben meg akartam állitani egy másikat mert csak seed ben van törölni akarom.. akkor kiirja kérem várjon épp adatokat helyez át másol stb..... És akkor a végtelenségig úgymarad de ami fura nem az van hogy akkor elkezd dolgozni és tulmelegedne x perc után vagy valami hanem mintha elvágták volna pár másodperc nincs kommonikáció nas eltűnik nem is villog HDD led mintha nem is dolgozna lan meg 1000 rel mint egy stroboszkóp. Ezért gondoltam hogy valami összeakadhat valahol? (router beállítás vagy valami háló gond?) Mondjuk akkor nas ujraindításra nem javulna meg gondolom.... Bár informatikában sohasem tudni :U

Esetleg van valami progi vagy valami amivel meg tudnám terhelni vagy csak másoljak át rá jó sok filet?

Ugye mostanában új hdd mizéria miatt volt 2x is raid visszaállítás 7-8 óra alatt végigment hibátlanul gondolom az is terhelés vagy nem?

Köszi a segítséget tippeket.....

Ha van valami amit próbáljak szívesen várom..

:R

[ Szerkesztve ]

(#38529) Borisz76 válasza partytime25 (#38528) üzenetére


Borisz76
veterán

Eredetileg a 2 db régi hdd-vel is volt ez a hibajelenség ?
Vagy csak az új behelyezése után kezdődött ?

Ha az utóbbi , akkor talán a helyreállításnál történt valami....

Esetleg egy DS törlés, nas restart és DS visszatelepítés ami így hirtelen eszembe jut.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38530) Csabroncka válasza Borisz76 (#38529) üzenetére


Csabroncka
addikt

Esetleg egy DS törlés, nas restart és DS visszatelepítés ami így hirtelen eszembe jut..

+1

..és kicsit lassabban, esetleg a PC-NAS-t közvetlenül összekötve, kihagyni az esetleges hálózati mizériát

"in medias res"

(#38531) partytime25 válasza Borisz76 (#38529) üzenetére


partytime25
tag

.. Régebben is volt időnként de szerintem mindig torrenttel volt összefüggésben mert pl beállítottam párat majd 2-3 nap múlva megnéztem és már nem tudtam elérni nast odamentem látom világít.... újraindít és minden ok de 3 torrentből 1,5 jött le valamikor megállhatott....

Nem hiszem eszköz nem bírná 215+ max torrent terhelésnék 60-70% jár a proci nem azt mondom egy erőgép de előtte 212+ om volt ott torrentnél mindig 100% proci terhelés volt néha laggolt is terhelés miatt de ilyesmi soha nem történt.

A DS törlés újratelepítést megcsinálom azért mert azt még soha nem töröltem hátha valami régebbi file ok okozzák...

Köszi az infókat

:R

(#38532) MrCsiT válasza urban racer (#38520) üzenetére


MrCsiT
addikt

Aért egy Mikrotik-et ajánlani egy Synology helyett.. háááát.. a Logouton van 2 db cikk arról, hogy hogyan lehet Mikrotik-en egy egyszerű internet beállítást elvégezni.
Valami NÉGY OLDAL írás van róla, és azon a ponton még nincs kész?! :DDD

OK, hogy ha valaki órákig akar konfigurálni egy routert és e mellett linux guru, akkor vegyen Mikrotik-et, de még az expertebb prohardver felhasználók 90%-a is inkább vágná ki az ablakon, minthogy be kelljen bármit állítani rajta.

Unifi csodálatos, de árban egy olyan rendszert összerakni az már a drágábbik Syno 2600ac-t is felülről veri szerintem. Ja, és netes tesztek szerint nem gyorsabb, ahogy néztem régebben.
Cserébe a Syno iszonyatosan figyel a támogatásra, a frissítésekre - ezt nem tudom, hogy az Unifi is nyújtaná-e..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#38533) urban racer válasza Dolphine (#38522) üzenetére


urban racer
senior tag

Mikrotiknek vannak "műanyag" routerei is. Ha érdekel, nézz körül wireless bolton, az fedi a hazai kisker termékpalettát nagyjából.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38534) urban racer válasza Multibit (#38523) üzenetére


urban racer
senior tag

25 ezerért hasonló teljesítményűt nem kapsz :N Konfig függő, de saját vállalkozásban 50 usert simán kiszolgál. Persze ha valaki nem ért a konfigjához, akkor 10 userrel is le lehet ültetni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38535) Multibit válasza urban racer (#38533) üzenetére


Multibit
veterán

Mielőtt azokat a műanyag routereket ajánlod, nem ártana tudni, hogy Dolphine kollégánál ki szolgáltatja a netet és mekkora az előfizetése letöltési sebessége!

(#38534) urban racer
Azt kéne megértened, hogy a felhasználók többsége a mai net-sebeségek mellett rá van szorulva a hw NAT-ra, amit a Mikrotik routerek nem tudnak. Márpedig a home kategóriában a Mikrotik a NAT-olás sebességében marad alul a játékrouterekkel szemben. Remekül konfigurálható, félprofi eszközök, de Gipsz Jakabnak olcsó hw NAT-os router kell otthonra :K
Bizony, 25 ezerért vannak olyan home routerek, amelyek gyorsabban NAT-olnak, mint a te routered.

[ Szerkesztve ]

(#38536) urban racer válasza gyugyo79 (#38524) üzenetére


urban racer
senior tag

PPPoE digis net csak tömbházakban van. Ott aki Mikrotiket használ, nah az vendégem egy sörre-főleg ha rackes :DDD
Amúgy bevallom meglepett, hogy a PPPoE ennyire zabál :B

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38537) #29810560 válasza urban racer (#38536) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI minden lakossági kiépítésben (FTTH ill. FTTB) PPPoE kapcsolaton keresztül szolgáltat.

[ Szerkesztve ]

(#38538) seger válasza urban racer (#38536) üzenetére


seger
addikt

Mikrotik az pppoe kapcsolatot nem tud, vagy csak a digi nem megy vele?

(#38539) Multibit válasza seger (#38538) üzenetére


Multibit
veterán

Tud az PPPoE-t és a Digi net is megy vele. Nem ezen megy a diskurzus, hanem a hw NAT hiányán.

(#38540) urban racer válasza Multibit (#38535) üzenetére


urban racer
senior tag

Nos igen, igazad van.
Aki 2 kattintással el akarja intézni hogy legyen gigabit netje, az valóban jobban jár egy home routerrel...
Én maradok a stabil működés és a konfigurálhatóság mellett-nomeg a VPN...
De ha hozzámvágnak egy zyxel USG-t, nem hajítom vissza, nah... :DDD

Mr. Janó: bocsánat, az igazság odaát van :R

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38541) urban racer válasza seger (#38538) üzenetére


urban racer
senior tag

A gyengébb modellek nem hajtják ki a gigabites kapcsolaton lévő pppoe-t.
Leegyszerűsítve: egy otthoni router az egy internetmegosztó célhardver, míg egy mikrotik amellett, hogy netet ad, ad további lehetőségeket, amit az átlag user nem biztos, hogy ki tud használni.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38542) Multibit válasza urban racer (#38540) üzenetére


Multibit
veterán

Aki 2 kattintással el akarja intézni hogy legyen gigabit netje, az valóban jobban jár egy home routerrel...
Azaz a home userek 95 %-a.

Én maradok a stabil működés és a konfigurálhatóság mellett-nomeg a VPN
A maradék 5 % ;)

De ha már mindenképpen jól konfigolható hálózati eszközöket ajánlgatunk otthonra, akkor Ubiquiti - Unifi.
Na, eleget OFFoltam. Részemről ennyit a nagy tudású routerekről egy NAS topikban :B

(#38543) #29810560 válasza Multibit (#38542) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem túlzol ezzel az 5%-al. Az 5 talán stimmel, de inkább ezrelék. :)

Rengetegen Interneteznek router nélkül vagy szolgáltatói esuközzel.

[ Szerkesztve ]

(#38544) urban racer válasza #29810560 (#38543) üzenetére


urban racer
senior tag

Na szép, akkor kihalófélben vagyok, mint a dinoszauruszok-mondjuk azok legalább cukik :B
Nálunk az ITsok közül kb 60%nak van otthon Mikrotikje :C

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38545) #29810560 válasza urban racer (#38544) üzenetére


#29810560
törölt tag

Még szerencse, hogy nem mindenki IT-s a világban. Így más router gyártók is el tudják adni a portékájukat. ;)

(#38546) urban racer


urban racer
senior tag

No csak hogy on is legyen, és mikrotik mentes:

Használ valaki Syno NASon link aggrogation-t? Az ieee 802.3 ad verzió érdekelne elsősorban, hogy mik a sebesség tapasztalatok...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#38547) Borisz76 válasza urban racer (#38546) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolkoztam rajta mert nálam 4 portot is össze lehetne lőni de sokba fájna a fizikai kiépítés megvalósítása.
Meg igazából csak a pc és nas között tudnám kihasználni ha a szerkeszteni kívánt videóanyagot kell mozgatni.
A pc-n meg win 10 van és emiatt még a driverek is beleszólnak ...

Ezek miatt letettem róla.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#38548) Dolphine válasza Multibit (#38535) üzenetére


Dolphine
addikt

Dolphine kolléga a jövőre tervez. :K
Most olyan kicsi a T-Home netem, hogy nem merem beírni, de ez remélem változni fog (költözés). :DDD
Bocsi srácok, nem akartam ennyi hozzászólást generálni! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38549) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Ha a NAS-ban szeretném letörölni véglegesen, a HDD-k tartalmát, (format) hogyan a legegyszerűbb?

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#38550) Multibit válasza Hiperhuje (#38549) üzenetére


Multibit
veterán

Szüntesd meg a kötetet és hozd létre újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.