Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23806) csontesz


csontesz
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni, talán ti hamarabb rájöttök a megoldásra mint én.

A helyzet az, hogy amióta frissítettem a NAS-omat a legújabb DSM6-ra, azóta sajnos akadt egy kis probléma.
Sajnos külső ip címről nem tudom elérni a nas-nak egy bizonyos oktatási felületét, a moodle-t. Iskolai rendszerre van kötve, így egy külső ip címmel egy port forwarding van a tűzfalon a NAS-om belső ip címére, ami tökéletesen megy is. Legalábbis a www station-hez köthető honlap bejön rajta, viszont maa a moodle kidobja hogy "hibás csatlakozás tralallala..." szóval... lövésem sincsen. Semmit nem változtattam az upgrade után, minden maradt a régiben, viszont ezt nem lehet elérni. Ami a vicc, hogy a MOODLE a 80-as porton jön, ami engedélyezve is van mind a nas tűzfalán és mind az iskola tűzfalán is. De semmi. Ami a legnagyobb furcsaság, hogy a phpMyAdmin felületet, ami szintén a 80as porton jön, simán engedi, és be is bírok lépni..

maga a config.phpben a wwrootban ez szerepel: $CFG->wwwroot = 'http://' . $_SERVER[HTTP_HOST]. '/moodle';

DSM5 alatt akadásmentesen gyorsan és precízen ment, de amióta DSM6 van... ez nem megy. Minden mást elérek...

Van esetleg valakinek valamilyen 5lete rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.