Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#101) Criton válasza Ed Parker (#100) üzenetére

Criton
(veterán)

Egy ilyen engem is érdekelne, nekem most csak túlfeszültségvédő van. Te pontosan milyet használsz?
Nálunk elég gyakran elmegy az áram, ezért nagyon érdekelne, mielőtt neki állnék a raidnek.

Itt elég sok fel van sorolva mondjuk...

[ Szerkesztve ]

(#102) Ed Parker válasza Criton (#101) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Nekem egy ilyen van,olcsó,jó.
Amire kell pont elég.

(#103) Statikus válasza Criton (#101) üzenetére

Statikus
(senior tag)

Sziasztok,

csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem a legkisebb szünetmentes elég egy synonak, mivel még 4 lemezzel sem éri el a 100W-ot.
Esetleg szünetmentesre dugható a modem és a router is, az még plusz 20W kb. így áramszünet esetén még lehet neted, el tudod érni a NAS-t akár hálón, akár neten.

Szerintem válaszd a legolcsóbbat, ami USB-s és kezeli a Synot - ki-be kapcsolja, amikor kell.
Erre a szünetmentesre gépet nem kötnék, csak max ezt a 3 dolgot.

(#104) Criton válasza Statikus (#103) üzenetére

Criton
(veterán)

Amit Ed Parker linkelt az szerintem bőven jó. NAS, Router, Modem menne rá.

(#102) Ed Parker
NAS felismeri egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#105) Ed Parker válasza Criton (#104) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Persze hogy felismeri, be is van állítva, viccelsz? :D

Voltak nagyobbak drágábban, tök felesleges.
48W ha jól emlékszem gyári specko szerint a 4!lemezzel a fogyasztás, plusz a ruter, ami rá van még dugva.

(#106) Criton válasza Ed Parker (#105) üzenetére

Criton
(veterán)

Most látom, hogy amit linkeltél arra csak két eszköz köthető. A NAS az egyik az fix, de a másikra a routert minek kössem ha a modem (cisco 3925) meg nem kap áramot? :D Mondjuk a NAS az elsődleges.

A héten szerzek is be egyet szerintem. Ezt elég akkor a túlfeszültségvédőre rádugni igaz?

[ Szerkesztve ]

(#107) Ed Parker válasza Criton (#106) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Őő, nekem a Cisco a ruter, amin jön a net es osztom dróttal szanaszét az infót, nem kell másik eszköz.

(#108) Elemental válasza Criton (#106) üzenetére

Elemental
(őstag)

Cisco 3925 maga egy modem és router egyben.

Én a modemet és routert azért nem dugnám rá, mert a t-offline sajátja, hogy időközönként kifagy, amit áramtalanítással javítok- elosztó ki-bekapcs. Ha rádugnám akkor mászkálhatnék a szekrény tetejére rángatni belőle a tápkábelt.

(#109) Criton válasza Elemental (#108) üzenetére

Criton
(veterán)

Tudom, hogy modem és router is egyben, de mivel a Wifi képességeivel annyira nem vagyok megelégedve, nálam már csak modemként üzemel, mert a router/wifi-t feladatot egy asus rt-n15u látja el.

Nálatok a Download Station hogyan van beállítva (nálam most korlátlan minden)? A netem 120/10-es UPC FiberPower. (erre hogyan lehetne jól belőni?) Azt megfigyeltem, hogy ha 10-15MB/s -el töltök le, akkor a cpu szépen felugrik 94/96% -ra is. Felfele meg nagyjából 800KB/-1MB/s szoktam tölteni, de volt 2MB/s felett is. De a feltöltésem jelenleg nem a legjobb, vagy is keveset töltök fel :( A mostani beállításom egyébként ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#110) Ed Parker válasza Elemental (#108) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Az fw hiba, ezt a 3825 is tudja, nekem olyan van, de kicserélte a szolgáltató es mostmár jo, van köztük jo pár selejtes.

(#111) Patice válasza Criton (#109) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

A sebességekből ítélve a NAS szinte fullra kihajtja a netes kapcsolatod sebességét, szóval nincs para. Ilyen sebességeknél szerintem nem csoda, hogy majdnem 100%-ra terheli a procit, de ez attól is függ, hogy mekkora állományt töltesz éppen, vagy hogy hány torrent van éppen seed-ben.

Beállításokhoz:
- a max. engedélyezett peer-eket én lejebb venném 20-30-ra. ) Letöltésnél elég, ha ennyi embertől szeded, feltöltésnél meg szerintem erőforrás igényesebb, ha sok "embernek" tolja a NAS az adatokat.)
- ha azt akarod, hogy ne terhelje ennyire, akkor korlátozd be, hogy mennyi legyen a max. letöltési sebesség meg akár a feltöltés. (Én is bekorlátoztam, nappal kisebb sebességre, hogy a net elérés zökkenő mentes legyen, ne lassuljon a letöltések miatt más, este/éjszaka meg mehet közel max. sebességgel.)

Szerintem.

(#112) Ed Parker válasza Patice (#111) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Lehet hogy csak en nem értem, de ha teszem azt 5 peer-től megkapom a teljes sávszélt, akkor ott már mit befolyásol a maradék 95?

(#113) Patice válasza Ed Parker (#112) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ez letöltésnél igaz, de feltöltésnél? Torrentenként akár 100 másik embernek tolni az adatot, mindig más más szeletet megkeresve? Egy két oldal alapból alkalmaz peer (slot) korlátot.

Vagy uTorrenttel nyomsz egy sebességtesztet és akkor az kidobja a megfelelő beállításokat, szerinte.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#114) Criton válasza Patice (#111) üzenetére

Criton
(veterán)

Oké rendben. A 20-30as beállítás a feltöltésre is igaz lenne? Múltkor egyébként a próba kedvéért egy BD50-es filmet szedett le 10MB/s -el, elég hosszú ideig 98%-on volt a proci, de megfigyeltem, és a hőmérséklete mióta megvan beállt 40°C -ra. A hdd olyan 27és max 29°C között van most.

A syslogot érdemes használni? Többet ér, mint a "rendszernaplók" ami már fent van?

Az létezik, hogy a 112+-t egy kicsit erősebbnek éreztem működés közben? Memória ugyan ennyi volt, a proci volt csak egy kicsit erősebb.

Nálatok az ikonokat mennyi idő alatt tölti be a DSM? Ha törlök mindent FF alatt, és újra belépek, néha szép lassan egymás után hozza be az ikonokat (pld vezérlőpult, csomagkezelési központ)

[ Szerkesztve ]

(#115) Patice válasza Criton (#114) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Nálam is hasonló hőmérsékletek uralkodnak. Bekapcsolás óta a "rendszer" 39/40 fokos, a vinyók meg stabil 29/30 fokon, úgy, hogy egymás mellett van ugye a két RED. Szerintem kellemes értékek. :K

Syslogot bekapcsoltam, egyszer ránéztem, még nem volt időm nagyon elmélyülni benne. A rendszernaplókat is meg lehet nyitni földi halandóknak, adminoknak?

Létezhet, a +-os darabok mindig erősebbek prociban, én is a proci miatt vettem a 213-ast, a 212j helyett. A jövőre való tekintettel. Az ikonok elég gyorsan betöltődnek nekem.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#116) Ed Parker válasza Patice (#113) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Nekem nem akadt be 100-on sem, amit észrevettem hogy ha minden full vagyis 0 értek es 100peer időnként drasztikusan belassul a böngészés.
Szóval a fel-le töltést is korlatoztam, mivel folyamatosan megy semmi jelentősége a sebességnek.

(#117) Patice válasza Ed Parker (#116) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Nekem is szépen megy a korlátozással. Éjszakára is betettem egy max. sebességhez közeli korlátot, mert tapasztalataim alapján így simábban tölt, egyenletes sebességgel, a beállított érték körül, ha éppen szedek le valamit.

Szerintem.

(#118) bolha23 válasza Criton (#109) üzenetére

bolha23
(aktív tag)

Ha privát tacker-ről töltesz, a DHT hálózat engedélyezése elől kiveheted a pipát :)

(#119) Criton válasza bolha23 (#118) üzenetére

Criton
(veterán)

Oké rendben :R és akkor a peer legyen 30:F

(#115) Patice : a cache is törölve van, és úgy is nézted? (azért én sem lassú betöltésről beszélek :))

[ Szerkesztve ]

(#120) Criton válasza Patice (#115) üzenetére

Criton
(veterán)

A Syslog szervert vagy ami a Vezérlőpult alatt van kapcsoltad be?

(#121) daniel2121 válasza Elemental (#108) üzenetére

daniel2121
(senior tag)

A Cisco 3925 nekem is eldobta néha a kapcsolatot, ilyenkor reset kellett neki. Már lecseréltem, mert a wifije gyenge volt.

(#122) Ed Parker válasza daniel2121 (#121) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

a sebessége ugye,nem a hatótávolsága?
mer az nekem is max G.

(#123) Elemental válasza Ed Parker (#122) üzenetére

Elemental
(őstag)

Channel widht-ot átállítottad wide-40mhz-re?
Az kicsit dobot nekem hatótávot, meg sebességet is.

[ Szerkesztve ]

(#124) akisbandi

akisbandi
(aktív tag)

Valaki nem használ közületek Syno+Dune+tablet triót? A tablet app érdekelne leginkább.

(#125) daniel2121 válasza Ed Parker (#122) üzenetére

daniel2121
(senior tag)

A sebességgel volt gond, a hatótávolság ahol én használtam oda jó volt.

(#126) Ed Parker válasza Elemental (#123) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Alapból azon van nekem.
A sebesség akkor is max G:)

(#127) Multibit válasza Ed Parker (#126) üzenetére

Multibit
(veterán)

Az alábbi beállításokkal nekem kihasználja az 50 Mbit-es sávszélt a wifi:

(#128) Razermazer

Razermazer
(őstag)

Sziasztok

Valaki ilyennel találkozott már esetleg közületek?
Probléma a következő nem érem el a nast böngészőn keresztül, tehát a webgui felületet DSM-et így állítani sem tudok semmit. DS110j-m van.
A probléma azóta áll fenn, mióta routert cseréltem egy linksyst egy asusra. Míg a linksys volt addig feltelepítettem már a DSM 4.2-es betat, lehet nem kellett volna. Most már se asus-al se linksys-el nem tudom elérni a DSM-et.
A dolog csak ennyiben zavaró, a hálózat látja, be is tudok lépni mind wines, mind totalcommanderen keresztül, tudok másolni, törölni, böngészni. A transmissiont is elérem gui felületen csak a dsm-et nem!!.
Nem sokat fogok vele vacakolni, mindent lementek úgyis róla, aztán törlés és visszateszem a 4.1-es utolsó stabil verzióját.
Az is igaz, hogy igazán mivel ez egy 2010-es modell 3.x utolsó firmware fekszik neki a 4-esek már eléggé erőforrás igényesek és ez csak egy 800-as proci és 128mega ramos kis ügyes ketyere.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#129) WARZ

WARZ
(tag)

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy melyik modellt válasszam a következő feladatokra!
- 2db tv kiszolgálása filmmel /mondjuk egy időben/
- 2-3 felhasználó tudja használni egyszerre mondjuk egy időben /zene,képek, videók fel le másolgatása/
- 7/24 torrentezés

Igazából elég lenne nekem 1 egy rekeszes is, mert van egy külső vinyóm is amire pl, mehetne a biztonsági mentés! A másik, hogy azért nem akarom a legdrágább modellt mert az a legjobb ha elég nekem egy olcsóbb is ezekre a célokra!
Remélem úgy nagyjából érthetően írtam le mit is akarok, mert fullra nem értek én ezekhez, csak azt tudom egy ilyen kell nekem, hogy minden honnan elérjem a dolgaim és ahogy elnéztem itt az odlalon egy régebbi phtv adást eléggé felhasználó barát!

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#130) Patice válasza Criton (#120) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

A rendszernapló az alapból van, a Syslog szervert telepíteni kell a csomagkezelőből. Igazán még nem jöttem rá mire jó igazán, de komolyabb felhasználáshoz lesz szerintem jó.

Szerintem.

(#131) Patice válasza akisbandi (#124) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Én használok, a tab iPad mini, az alkalmazások működnek, be tudok lépni mindennel, flottul megy az adat az iPad-re is. ;)

Szerintem.

(#132) Patice válasza WARZ (#129) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ezen igények alapján én az egylemezesek közül minimum a 112-est ajánlanám. A "j"-s verzió lehet kevés lenne már ennyi feladathoz.

A 112-esbe is inkább egy 7200-as vinyót raknék, a megfelelő sebesség érdekében.

Szerintem.

(#133) Patice válasza Razermazer (#128) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Én valamelyik portra gyanakszom. A routeren az 5005/5006 nyitva?

Szerintem.

(#134) kraftxld válasza Patice (#130) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Mindenféle hálózati eszköz és syslog képes cucc logjait lehet vele központi helyre gyűjteni.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#135) WARZ válasza Patice (#132) üzenetére

WARZ
(tag)

Én is ezt néztem ki csak a 112+ verziót egy wd reddel!
Ez a modell már ellátná azokat a feladatokat?!

(#136) Thunder82

Thunder82
(aktív tag)

Sry nemide akartam

[ Szerkesztve ]

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#137) Patice válasza kraftxld (#134) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Értem, világos. Köszi! :R

(#135) WARZ:

112+-t nem mertem ajánlani az ár miatt. Kicsivel többért már két lemezest is kapsz!
WD RED jó választás bele! :K

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#138) Chrys_ válasza bolha23 (#71) üzenetére

Chrys_
(addikt)

Az UPS jelére áramszünet esetén ki tudja kapcsolni magát a Syno?

So obvious that Stevie Wonder could see it. "Alles unter 2 Bar Ladedruck ist Sauger."

(#139) bolha23 válasza Chrys_ (#138) üzenetére

bolha23
(aktív tag)

Természetesen igen. Beállítható hogy fix idő, vagy gyenge akku esetén kapcsolja ki magát biztonságosan.
Érdemes a lentebb linkelt listát átnézni, melyik UPS-ek kompatibilisek a Syno-val.

(#140) WARZ válasza Patice (#137) üzenetére

WARZ
(tag)

Igen néztem én is, hogy egy kicsivel többért két lemezest kapni de még egy kicsivel többért ... :)

(#141) WARZ

WARZ
(tag)

Amúgy mi a különbség a ds213 és a ds112+ között a rekeszeken kívül?!
Ramban és prociban ugyan az nem?!

(#142) Patice válasza WARZ (#141) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

A kérdésedet meg is válaszoltad. :)

A kereskedők úgy ajánlják, hogy mindig egy-két lemezzel több rekeszest válassz, mint amennyit adott pillanatban elégnek érzel. Idővel növekedhetnek az igények, szűkülhet a tárhely, meg a kétlemezesbe is lehet először egy HDD-t rakni.

Nem rábeszélni akarlak, csak mérd fel, hogy tényleg elég-e az egy lemezes.

Szerintem.

(#143) akisbandi válasza WARZ (#135) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

En egy 112-t hasznalok 2.5-es vinyoval. Ket STB, egy medialejatszo, torrent, ket gepen DSCloud es egyeb aprosagok hasznaljak. A proci boven eleg, a memoria sem volt meg teljesen kihasznalva, igaz az bovitheto.
Van, hogy az egyik STB vel rogzitek egy HD adast, a masikkal pedig csusztatva nezem vissza, meg sem kottyan neki.
A red hdd viszont kell neki, mert nalam az a szuk keresztmetszet, elegge lassan lehet ra masolni. A notibol us ezert dobtam ki. Igaz idom, mint a tenger.
A biztonsagot pedig egy kulso hdd backuppal oldom meg. Ami fontos es szemelyes, azt archivalom (DS Clouddal noti es nas kozott, es a kulsovel pedig a nasrol. Aztan a kulsot elzarom tavolabb a nastol.
Nekem igy boven eleg.
Ami a neten is fellelheto, azt nem akarom orokre letarolni.

(#144) akisbandi válasza Patice (#131) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Es milyen a dune app? Mondjuk a DS video apphoz kepest? Tudsz benne hasonloan valogatni, lejatszast inditani tv kimenetre?

(#145) Criton válasza Patice (#130) üzenetére

Criton
(veterán)

Én azt remélem, hogy a Syslog több információt ad mint a sima rendszernapló.
Itt értem azt, hogy jó lenne látni, hogy egy user mit töröl, mit módosít stb...

(#135) WARZ: a 112+ nem éri meg azt a plusz pénzt, tudom :( Hiába veszel bele 2-3-4TB os hdd-t ki fogod nőni. Én szombaton raktam a 413j-be egy 3TB-os redet, de már most vennem kell megint egy hdd-t mert a pár nap alatt már 2tb majdnem meg is telt.

[ Szerkesztve ]

(#146) Criton válasza kraftxld (#134) üzenetére

Criton
(veterán)

Azt is logolja akár, hogy egy user milyen módosítást csinált? Pl mappa átnevezés?

413j esetében a gyorsítótár miért van bekapcsolva? A 112+ -ban nem volt....

[ Szerkesztve ]

(#147) Ed Parker válasza Criton (#145) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Azért mert habzsolsz es letöltöd az egész netet :D

(#148) Criton válasza Ed Parker (#147) üzenetére

Criton
(veterán)

Az a baj, hogy nem csak én. Rajtam kívül még ketten használják, akik szeretnek letölteni :D

A gyorsítótár valamint a hdd hibernálás be van kapcsolva? Mert nálam ez automatikusan ON állapotban volt/van.

[ Szerkesztve ]

(#149) Elemental válasza akisbandi (#143) üzenetére

Elemental
(őstag)

Stb az set to box?
Azzal hogyan rögzítessz rá?

[ Szerkesztve ]

(#150) akisbandi válasza Elemental (#149) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Az. Nem gyari.
Felcsatolom a synoban megosztott mappat nfs-kent es az az alapertelmezett hdd.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.