Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Criton válasza bolha23 (#50) üzenetére


Criton
veterán

Mondjuk lehet még indexelt mikor próbáltam az NFS-t. :DDD

(#52) akisbandi válasza Criton (#49) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Elméletileg az NFS-nek illene a legyorsabbnak lenni, gyakorlatilag pedig DLNA-n simán átmegy a BD25, míg NFS-en nézhetetlenül akadozik. Nem értem.

(#53) bolha23 válasza Criton (#51) üzenetére


bolha23
aktív tag

Azt még hozzáteszem nálam nagyon nem mindegy, hogy NFS-TCP, vagy NFS-UDP van beállítva a lejátszón.
NFS-TCP = 10-11MB/s
NFS-UDP = 3.5-4 MB/s
Ha van lehetőség, érdemes kipróbálni mindkettőt.

A jukebox progim is alapból UDP-n indítgatta a filmeket, aztán csodálkoztam, hogy mi a fene van, akadoznak a komolyabb darabok.
Aztán átírtam a Zappiti-ben az elérési utakat, azóta pöpec minden

[ Szerkesztve ]

(#54) Criton válasza akisbandi (#52) üzenetére


Criton
veterán

Akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy NFS-en néha nézhetetlen mikor SAMBA-n meg probléma nélkül viszi :D
Egyébként a NAS-ban a képszerkesztő nagyon jóóóó, asszonynak csináltam egy accountot és most elvan 1-2 napig :D

(#53) bolha23 : oké, köszi :R próbálgatom akkor.

Egyébként ez a red érezhetően jobb a green-nél, gyorsabb a rendszer és semmi hangja nincs

[ Szerkesztve ]

(#55) Criton


Criton
veterán

FTP valamint a WebStationt használja valaki? Hdd hibernálást?

(#56) akisbandi válasza Criton (#54) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A fotóknál arra figyelj, hogy bármilyen jogosultságot csak a diskstation/photo alatt tudsz beállítani. Én szívtam vele egy darabig.

(#57) Criton válasza akisbandi (#56) üzenetére


Criton
veterán

?

Én most asszonynak létrehoztam a usert, pld a a saját home könyvtárán kívül sehol nem tud módosítani, teszteltem. Viszont , most felraktuk a telefonjára a DS photo android alkalmazást, de ugye a photo alatt neki írási joga nincs, hogy tudom azt megoldani, hogy egy mappához legyen neki?

(#58) Criton


Criton
veterán

Assistant pld lát egy olyan mappát amit régóta töröltem, az hogyan lehet?
Újraindítottam meg minden.

(#59) akisbandi válasza Criton (#57) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A felhasznalot a DSM webes feluleten hozod letre, majd a belepsz adminkent a diskstation/photo alatt a photostationbe es ott allitod be a mappak jogosultsagait.
Egy napot en is kuzdottem vele. Az android appba az asszony nevevel lepsz be, amit a DSM-ben hoztal letre es a jogosultsagait viszont a photostationben allitottal be adminkent. Remelem ertheto, mert kicsit nyakatekert.

(#60) Criton válasza akisbandi (#59) üzenetére


Criton
veterán

Ez már megoldódott köszi :) De, hogy az Assistant miért lát egy olyan mappát ami már nincs, na az passz.

Admin usert én telepítést után deaktiváltam, és létrehoztam egy sajátot, ami megkapta ugyan azokat a jogokat.

(#61) Patice válasza Criton (#45) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem találtam hozzá használatit, nem lehet esetleg hálózati könyvtárat létrehozni a lejátszón?

Nekem Dune 301-es van és ott lehet ilyet, és akkor csak azt a mappát "látom", aminek megadtam az elérési útját. (Hálózati böngészőben termesztésen látható a többi is, mert meg vannak osztva a hálón.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62) Patice válasza Criton (#60) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha engedélyezve van a Lomtár a NAS-on, akkor ugyan lesz, mint egy PC-n, lehet hogy töröltél egy könyvtárat, attól "fizikailag" az még ott lesz, csak nem mutatja többé és felülírható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#63) Criton válasza Patice (#62) üzenetére


Criton
veterán

A lomtár nincs engedélyezve. De létrehoztam újra a mappát, majd töröltem, és most eltűnt az Assistant-ból is, nem értem :U

(#61) Patice : a MP-en hoztál létre egy mappát?

(#64) Ed Parker : nincs alapból bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#64) Ed Parker válasza Patice (#62) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez alapból be van kapcsolva?

(#65) Patice válasza Ed Parker (#64) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól emlékszem nem.

Criton megerősítette (--> @ #63) :R Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#66) Patice válasza Criton (#63) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, az MP-ben van ilyen lehetőségem a források között. SMB vagy NFS protokollal. Egy nevet kell adni a mappának + elérési út a belső hálón (fix IP-t adtam a hálózatos eszközeimnek nagyrészt) + a megosztott mappa neve a NAS-on + jelszó.

NAS-on létrehoztam egy "MP nevű" felhasználót és adtam neki jogosultságokat, lehet ezért nem kér hozzá mindig jelszót. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67) bolha23 válasza Patice (#66) üzenetére


bolha23
aktív tag

NFS-hez nem kell jelszó, elég a jogosultságot beállítani a NAS-on.

(#68) Criton válasza bolha23 (#67) üzenetére


Criton
veterán

Itt gondolom nem az NFS-re gondol, de tegnap ezt már többen írtátok. Akkor lehet létre fogok én is hozni egy felhasználót a MediaPlayernek ami csak a video mappát fogja majd csak elérni.

NFS-nél én csak a MediaPlayer belső ip címét adtam meg, hogy csak ő fogja elérni.

(#69) bolha23 válasza Criton (#68) üzenetére


bolha23
aktív tag

Én csak egy megosztott mappát csináltam az mp-nek, benne almappákban az oda szánt tartalommal. Beállítottam hozzá az NFS jogosultságot, és betallóztam a lejátszón.

(#70) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Akkor én is beszállnék egy DS411j-vel, meg 4 db 3TB-os Hitachi-vel. Itthon nyűvi két laptop SMB-n, egy iSCSI-n+SMB-n, egy samsung TV, egy WDTV live wifin keresztül.
2011 aug óta hiba nélkül üzemel, bár gondolkozok, hogy vegyek hozzá egy UPS-t.
Próbálgattam rajta az iSCSI-t, hyper-v meg vmware clustereket építettem belőle teszt szinten, hiba nélkül ment.
Az ügyfeleknél is szaporodnak szépen.
4.2 beta van rajta, a dhcp, dns meg minden egyéb okosságokkal simán kivált egy Win SBS Essentials-t. Ha lenne benne mondjuk egy Office 365 integráció, Shadowprotect Imagemanager, Ubiquity Unifi támogatás akkor tényleg nagyon durva lenne már.

A hivatalos magyar fórumon meg elhajtottak a f@szba, mert ugyebár külföldön lakom, így elég nehéz beszerezni a csoda reg kártyájukat ami miatt annyira sírnak.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71) bolha23 válasza kraftxld (#70) üzenetére


bolha23
aktív tag

Én rögtön vettem a NAS mellé egy UPS-t :)

(#72) Criton válasza bolha23 (#69) üzenetére


Criton
veterán

Igen, de nekem most az volt a problémám, hogy NFS-el némelyik film akadozott mikor SMB-el meg nem.
Lehet akkor még csinálta az indexelést a NAS és azért, azóta nem néztem NFS-el, de majd megnézem.
Mondjuk az NFS tényleg jobb megoldás leírás alapján.

Ti a Webstationt, FTP-t stb...használtok?

[ Szerkesztve ]

(#73) kraftxld válasza Criton (#72) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Webstation-t meg a VPN-t igen, az FTP-t azt nem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74) Patice válasza kraftxld (#70) üzenetére


Patice
Topikgazda

Advanced User Level :R

Üdv. a fórumon!

Részben ezért is hoztam létre ezt a fórumot. Ide nem kell reg. kártya, és tapasztalatokból is lehet szerintem táplálkozni, ha valakinek van kérdése a Synology NAS-okkal kapcsolatban.

Esetleg felajánlhatom a segítségemet a hivatalos fórumhoz. PM-ben elküldheted, ha van kérdésed és bedobhatom a hivatalos fórumba is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#75) Criton válasza kraftxld (#73) üzenetére


Criton
veterán

Ez a VPN dolog engem is nagyon érdekel, csak a leírásokból sem jutok vele tovább sajnos :(
Pld én a laptopomon szeretném beállítani, hogy kapcsolódom a nashoz vpn-en keresztül, és akkor a laptop tök mind1 hol van, olyan lenne mint ha a nas hálózatában lenne, valami ilyesmit jó lenne megoldani, vagy hogy a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni, mint ha ő is ott lenne rajta.

A webstation részénél is bajban vagyok, most van egy domainem a dyndyn.org -on ami teljesen jól működik a nason. De pld ha egy subdomaint szeretnék létrehozni az már kevésbé, mert a nason-on csak egy címet lehet a ddns résznél beállítani. Hogyan lehetne ezt jobban megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#76) Patice válasza Criton (#75) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem muszáj a VPN, ahhoz, hogy a te NAS-odat használja a tesód is és vele együtt a netelérésedet is.

Csinálsz neki egy felhasználót és adsz jogosultságot a kívánt alkalmazásokhoz, mappákhoz. (Torrent file-t feltölti a Download Station megfigyelt mappájába és a gép majd tölti is.)

A netes elérés, meg a dynDNS-en keresztül mehet, vagy akár saját, Synology-s DynDNS szolgáltatás is van, oda is regelhetsz.

No-IP.org inygenesen 3 domaint enged. Az esetleg nem lenne elég?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#77) Elemental válasza Criton (#72) üzenetére


Elemental
addikt

Wd tv live media playerem van.
Ott kiválasztom a Network shares-t, tovább a Diskstation-be, ott kéri a jelszót, de mivel megjegyzi, csak az ok-ra kell kattintani. És már látom azokat a megosztott mappákat, amiket engedélyeztem olvasni, írni/olvasni ezzel a felhasználóval, amivel beléptem.

(#78) Statikus válasza Criton (#75) üzenetére


Statikus
senior tag

Szia,

"a testvérem a routerét otthon beállítja, hogy kapcsolódik a nashoz vpn-en, így akár az én otthoni netemet is tudná használni"

ennek nem látom sok értelmét, hiszen egy netelőfizu neki is kell, hogy csatlakozzon a tiédhez és az Ő netje lesz a mértékadó sebesség, ill. forgalom szempontjából is.

Üdv.

(#79) kraftxld válasza Criton (#75) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Engedélyezni kell a PPTP vpn-t, megadni a felhasználót, hogy kinek van joga csatlakozni, kinyitni a routeren az 1723-as portot, meg engedélyezni a GRE-t ha kell.
Utána beállítod a gépen a VPN kapcsolatot és már lehet is nyomni. Én a synology.me címet használom hozzá, a dyndns meg a no-ip.com megszívatott már párszor.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80) Criton válasza Patice (#76) üzenetére


Criton
veterán

Én itt arra gondolok, hogy ne kelljen neki közvetlen bejelentkeznie. Hanem mint hálozati meghajtóra csatlakozni tudjon \\192.168.1.x\video pld. Ehhez viszont kell, hogy ő is abban a hálózatban legyen.

(#81) kraftxld válasza Statikus (#78) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyen rapidshare jellegű témákban néha jól jöhet a több IP cím :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#82) kraftxld válasza Criton (#80) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem föltétlen kell, ha pl neki fix IP-je van, megfelelően tűzfalazva, az SMB portokat átengedve, simán elérhető \\publikusipcím\megosztásnév formátumban is VPN nélkül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#83) Criton válasza kraftxld (#79) üzenetére


Criton
veterán

synology.me alatt több subdomaint is tudsz használni?
Igen, de dyndns-nél 1évre regeltem egy cx domaint.

(#82) kraftxld :ADSL kapcsolata van sajnos :( , de a routeren elvileg be tudja állítani, hogy az én hálózatomhoz kapcsolódjon.

[ Szerkesztve ]

(#84) kraftxld válasza Criton (#83) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek kell több subdomain? Több publikus IP van a netedhez?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#85) Criton válasza kraftxld (#84) üzenetére


Criton
veterán

Nincs, de van egy ennevem.cx ami a nasra van iranyitva. De pld nem tudok egy valami.ennevem.cx -et csinalni :(

(#86) kraftxld válasza Criton (#85) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha tied a .cx-es domain akkor simán csinálsz egy A rekordot a DNS konzolban ami a külső IP-dre mutat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87) Criton válasza kraftxld (#86) üzenetére


Criton
veterán

Na igen, de ha megváltozik az ip címem, akkor a valami.ennevem.cx ip-je nem fog frissülni csak az ennevem.cx -é :(

(#88) kraftxld válasza Criton (#87) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De minek az aldomain? Pölö az ingyenes kecskefejogep.synology.me nem jó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#89) Criton válasza kraftxld (#88) üzenetére


Criton
veterán

mert pl szeretnék olyat beállítani, hogy ha nas.ennevem.cx-et írom be akkor a dsm jöjjön be.
De pld ha az ennevem.cx-et csak, akkor ami a /web/ennevem.cx alatt van.

(#90) kraftxld válasza Criton (#89) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez dinamikus IP-vel sajnos eléggé felejtős :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#91) Criton válasza kraftxld (#90) üzenetére


Criton
veterán

Akkor ez felejtős szerintem is :( Már csak a VPN-t kell beállítanom :)

(#92) Statikus válasza Criton (#89) üzenetére


Statikus
senior tag

Egy gagyi megoldás esetleg:

teneved.cx -be csinálsz egy átirányítást a dyndns-re.
Működhet?

(#93) Elemental


Elemental
addikt

Nektek az Antivirus essential telepítve van?

(#94) Criton válasza Elemental (#93) üzenetére


Criton
veterán

Nálam igen, de egy rakás @@@, nem képes magától frissíteni amiről a Synology is tud.
A 4.2-ben már lesz lehetőség McAfee program telepítésére amit már céges NAS-ban láttam és tökéletes, de persze nem lesz ingyenes :(

(#95) kraftxld válasza Elemental (#93) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs, nem pakolok szemetet a NAS-re, csak megbízható forrásból cuccot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#96) Elemental válasza kraftxld (#95) üzenetére


Elemental
addikt

Ezzel én is így vagyok.
Bár egyszer feltettem, de nem volt hosszú életű. Beállítottam, hogy induljon 01.00-kor, de reggel 8kor még javában dolgozott. :)

(#97) Elemental


Elemental
addikt

Symbiannal valakinek sikerült beállítani a távoli mappa elérést?

(#98) Criton válasza Elemental (#97) üzenetére


Criton
veterán

webdav engedélyezve van?

(#99) Criton


Criton
veterán

Ezt a beállítást használja valaki?

(#100) Ed Parker válasza kraftxld (#70) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem vegyél hozzá,egy hálozatokkal foglalkozó barátom is megerősítette, a raid 5 kötet rendkívül örül neki,ha hirtelen elmegy alóla a talaj :D
Szóval erősen ajánlott.
Én egy kicsit vettem,asszem 500W-os, USB-n kapja a jelet es a NAS szépen biztonságban leáll,ha nem kapcsol vissza az áram 5 perc után .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.