Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) sityak válasza prono (#749) üzenetére


sityak
tag

az SHR amúgy csak vegyes méretű lemezeknél hasznos
és ott valóban olyat csinál, hogy a létező legkisebb lemez méretével azonos partíciókat hoz létre a többi diks-en, hogy a lehető legtöbb területet tudd kihasználni
viszont ehhez sem férsz hozzá

http://legipanorama.hu

(#752) prono válasza sityak (#751) üzenetére


prono
csendes tag

Hiszek Neked :R és köszi a választ.
A másik kérdésben esetleg tudsz segíteni? (RAID tömb megszüntetése mennyire macerás, ha egyáltalán az).

(#753) sityak válasza prono (#752) üzenetére


sityak
tag

csak formázd újra
ha kell az adat róla, akkor értelem szerűen előbb ments

http://legipanorama.hu

(#754) prono válasza sityak (#753) üzenetére


prono
csendes tag

Gondolom elég csak az egyiket megformázni, a másikon ott lesz az adat nem? Tehát RAID1-nél nem kell semmilyen adatot lementeni, mert egyiket formázom, másikon meg megmarad minden elérhető formában. Jól gondolom?

(#755) Intelligencs válasza Intelligencs (#736) üzenetére

Írtam a WD supportnak, akik ezt a választ küldték:

"I want to inform that one of the drive with the Black label is a re-certified (refurbished) drive. After the warranty replacement, so this is not a new drive and it was repaired.

In accordance with our warranty policy, WD recertified products may consist of customer return units and may be repaired. All products are tested and determined to meet WD's stringent quality standards before they are sold as recertified. Please note that some recertified items may have marks, scratches, or other slight signs of wear."

Na, most ennek alapján szépen visszamentem az üzletbe, ahol vita nélkül visszaadták a pénzt. Egy másik boltban pedig vettem egy másik redet, most már nekem is van két 3T-s redem. Semmi akadálya, hogy a hétvégén beüzemeljem a Synology DS213+-t. :)

Köszi mindenkinek a segítséget!

The Amiga, Born a Champion

(#756) AiRLAC válasza prono (#754) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom nem a jelenlegi Synology-val tetted rá az adatot, szóval esélyes hogy nem fogja elfogadni. EXT4 filerendszert használ alapértelmezésnként, szóval ha más filerendszer van rajta (vagy akár régebbi DSM verzióval használtad) akkor adatmentést először mindenképpen!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#757) tobias40


tobias40
veterán

Az normális hogy a DS212J nas-omnál a processzor használat 25 torrentnél 20-50%,de ha fullon szednek tőlem akkor ez felmegy 70-90%-ig??(8-10 mega)
Alapból amikor csak 1-2 megával szednek tőlem uanennyi torrentnél akkor 20-50%!!

Én ezt sokallom mert más nem megy a háttérben csak a torrentek futtatása....

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#758) prono válasza AiRLAC (#756) üzenetére


prono
csendes tag

Hát a kérdésem egyelőre még teoretikus volt, mivel még csak most tervezem megvenni a vasat, viszont látni szeretném előre a lehetőségeimet mentés és biztonság szempontjából. Első körben még RAID1-et szeretnék, de fel akarok készülni arra az időre is, hogy esetleg kifutok a tárhelyből ezért meg kell szüntessem a RAID-et és átállnék backup-ra. Szóval, ha jól olvasok a sorok között, ha ugyanazon vas, ugyanazon DSM verzióról beszélnénk akkor tud működni az, hogy az egyik vinyót megformáz, másikat meg továbbra is használ gond és adatvesztés nélkül? Persze úgyis csinálnék ilyenkor is egy mentést, mert az ördög nem alszik, de elméletileg működik a dolog? Köszi :)

(#759) AiRLAC válasza prono (#758) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ja hogy indulsz egy RAID1-el (tükrözés), majd később szétszeded és az egyik felét újraformázod? Ez működik de akkor inkább indulj sima JBOD-vel aztán másoltasd a fontos file-jaidat egyik volumeról a másikra időzítve. Kevesebb macera szvsz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#760) dani3l válasza AiRLAC (#759) üzenetére


dani3l
őstag

Jbod-nal csak egy volume van, ez a lenyege.. Synonal azthiszem a sima vedelem nelkuli shr, amivel kulon koteteket lehet letrehozni.

(#761) Razermazer válasza tobias40 (#757) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát valószínű hogy túl sok az engedélyezett kapcsolat egy torrentnél feltöltéskor, ezért keményen leterhelik a nast.
Ezt csak a konfigurációs file átírásával tudod beállítani, legyen az download station vagy transmission.
Angol nevén upload slots per torrent ez alapból(és mivel a download station is transmission gyárilag, ha lehet ezt mondani) 14-re van beállítva, ezt kéne átírni 4-5-re.
Hogy hogy írod át ezt a setting json filet a downloadstationbe az passz. Nagy valószínűség szerint az admintool nevezetű programmal ezt is meglehet csinálni, mivel azzal rendszerszinten mindenbe belelehet piszkálni átállítani. Itt jön az hogy azzal viszont ésszel kell bánni :)

A másik dolog, egyidejűleg le és feltöltés is csak 7-10 torrentig menjen. Ebből kiindulva letöltés csak 3-5 darab a többi ugye feltöltés.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#762) Ed Parker válasza Intelligencs (#736) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az egyik white,de te red-nek vetted? :Y

(#763) Criton válasza Elemental (#748) üzenetére


Criton
veterán

Most nekem is három userem van.

admin user - deaktiválva
guest user . deaktiválva
az a user aminek eddig admin joga volt, elvettem tőle az admin jogot ezt most csak dsm-hez használom, szerencsére, független, hogy ezzel a userral állítottam be meg telepítettem anno mindent, nem befolyásolta az, hogy most már nincs admin joga. (szerintetek sem befolyásolja, nem?)

létrehoztam egy új usert aminek admin joga van, ezt szinte nem is használom
létrehoztam egy usert csak az audio station-nek.

(#764) Ed Parker válasza Criton (#763) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Megpróbáljak bejutni? ;]

(#765) Elemental válasza Criton (#763) üzenetére


Elemental
addikt

szerencsére, független, hogy ezzel a userral állítottam be meg telepítettem anno mindent, nem befolyásolta az, hogy most már nincs admin joga (szerintetek sem befolyásolja, nem?)
Én az admin júzerral telepítettem, amit később deaktiváltam, uh nincs jelentősége.

(#766) tobias40 válasza Razermazer (#761) üzenetére


tobias40
veterán

Másnál nincs ilyen probléma csak nálam? :F
Csak azért zavar mert azt gondoltam hogy ez a gép bőven elbír ennyit 10-20% proci használattal..

Hogyan tudnám megcsinálni ezt file átírást?
Van róla vhol magyar nyelven útmutató?

Üdv!

(#767) Criton válasza Elemental (#765) üzenetére


Criton
veterán

gondolom az admin jogú userral is ugyan ez a helyzet

(#768) akisbandi válasza tobias40 (#766) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nem allitottad el a DS/Beallitasok/Altalanos reszben az aktiv letoltesi feladatok szamat es/vagy ugyanitt a BT ful alatt a max peer szamot?
Alapbol 10 es 100 -as erteken van.

(#769) tobias40 válasza akisbandi (#768) üzenetére


tobias40
veterán

Általános fülnél max letöltést 3-ra a BT fülnél a max peer-t 10-re állítottam!
És így ennyi... :U

(#770) Elemental válasza tobias40 (#769) üzenetére


Elemental
addikt

Erőforrás figyelése-Folyamat. Itt nézted? Lehet, hogy nem a DS eszi a procit.

(#771) tobias40 válasza Elemental (#770) üzenetére


tobias40
veterán

Ami alapból a bal oldalon van erőforrás figyelés ablak ott nézem.
Ahol még a rendszer épsége és a friss naplók vannak.
Egyébként tegnap csináltam egy restartot a NAS-ban és azóta nem nagyon megy fel a proci terhelés 50% felé,igaz most nem nagyon tölt le tőlem senki..
Apropó!
Hogy lehet azt szerkeszteni hogy mi kerüljön oda alapból?

Most ott is nézem ahol te írtad de ott jóval kevesebb proci terhelést ír ki mint a kezdőlapon a jobb oldali ablakban!
Most akkor melyik a pontos??

[ Szerkesztve ]

(#772) tobias40


tobias40
veterán

Nekem továbbra sem fut midnight-commander(ftp-hez nagyon kellene a két ablakos megoldás) sem és a transmission sem !
A commander kiírja hogy "nem sikerült a csomag futtatása" a TM meg "Hoppá! A Google Chrome nem tudott csatlakozni a 192.168.1.110:9091 webhelyhez" hibát dobja,pedig a port itt is továbbítva van ahogy kell!
Az állapotnál azt írja hogy fut a TM de el sem indul semmi...
Ráadásul továbbra is passzívnak lát a torrent oldal pedig elvileg oda is nyitottam port-t.. :W

[ Szerkesztve ]

(#773) Razermazer válasza tobias40 (#772) üzenetére


Razermazer
őstag

A la Patice

Először létrehoztam a File Station-ben egy 'transmission' megosztott mappát. Ezen belül 'downloads' és 'incoming' mappákat.

Azután felraktam a Transmission-t a Csomagkezelőből, közben ugye kérdi, hogy melyik legyen a letöltések könyvtára: /volume1/transmission/downloads , a figyelő könyvtár: /volume1/transmission/incoming

Felhasználónak pedig megadtam egy egyedi nevet + jelszót, de olyat, ami a NAS user-ek között nem szerepel.

Most megnéztem, nincs transmission nevű user a NAS-on, csak a meglévő felhasználónak megadtam a mappához a jogosultságokat.

Ennyi.

Transmissiont, így kell telepíteni, de ha a keresőbe beírod megtaláltad volna, sőt mikor leírtuk 2 oldallal odébb még te is hozzászóltál kettővel lejjebb :) .
A portforwardnál meg te szúrod el valahol, de az is lehet, hogy a szolgáltatód natol téged :Internet szolgáltatód egy routerén vagy valójában, többed magaddal. Na ilyenkor nincs mit tenni, lehet kilincselni, hogy adjanak neked egy egy fordított portot, de nem fognak.
Egy remek leírás[link] igaz utorrenthez készült de bármilyen portforwardinghoz felhasználható. Én a dhpc-t is elfelejteném és statikus ipt adnék a nasnak.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#774) Elemental válasza tobias40 (#772) üzenetére


Elemental
addikt

Én feltettem a transmissiont, de sztem azzal semmit nem vesztesz, ha nem teszed fel. És ha feltetted a transmissiont, akkor próbáld ki, hogy nem a parancsikonjára kattintva indítod, hanem kersed meg a csomagkezelőben a feltelepített programok között, és kattints a program url-jére. Nekem úgy indult.

Ráadásul továbbra is passzívnak lát a torrent oldal

Próbáld ki, hogy a bt protokoll kódolást átállítod "letilt"-re., vagy "automatikus"-ra. Mert amíg nekem "mindig"-en volt, lassabban töltöttek.

[ Szerkesztve ]

(#775) tobias40 válasza Razermazer (#773) üzenetére


tobias40
veterán

Létrehoztam a könyvtárakat és a beállításokat is úgy ahogyan a leírásban szerepel,de akkor is ha az ikonra kattintok és akkor is ha a csomagkezelőből indítom ezt a hibát kapom mikor feldob egy új weboldalt:" Hoppá! A Google Chrome nem tudott csatlakozni a 192.168.1.110:9091 webhelyhez"

Mindegy hagyom az egészet!

Az ftp-re nem tudod a megoldást esetleg?
midnight-commander,ftp-hez nagyon kellene a két ablakos megoldás
Esetleg másik kétablakos módszer?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#776) bolha23 válasza tobias40 (#775) üzenetére


bolha23
aktív tag

Fel kell telepíteni a Perl-t is, aztán be fog lépni a Transmission webes felületére.

(#777) dani3l válasza bolha23 (#776) üzenetére


dani3l
őstag

Hoppa.. Akkor ezek szerint ezert nem tudtam elerni egy idö utan a transmissiont, mert idö közben letöröltem a Pearlt.. :B

(#778) tobias40 válasza bolha23 (#776) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam fent van a Perl alapból,mégsem megy a webes felület..

(#779) tobias40 válasza bolha23 (#776) üzenetére


tobias40
veterán

Ftp-re nem tudsz megoldást?

(#780) Patice válasza bolha23 (#776) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem nem is volt fent a Perl, amikor felraktam a TM-et, mégis megy a webes elérés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#781) bolha23 válasza tobias40 (#778) üzenetére


bolha23
aktív tag

Akkor passz, mikor leszedtem a Perl-t nem tudtam belépni a webes felületre, mikor visszatettem újra ment.

(#782) Ed Parker válasza tobias40 (#772) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez egy érdekes ennél a nasnál, a legelső telepítésnél is szarakodtam a DS beállításánál,mindent lekapott pikk pakk,csak éppen nem seedelt.

aztán utána jó lett.

a második telepítésnél ugyanez lett,de most tökéletesen működik.

(#783) Ed Parker válasza Patice (#780) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez a pearl tkp mire jó?
nekem a frissítés során automatikusan felkerült.

(#784) Criton válasza bolha23 (#776) üzenetére


Criton
veterán

Nálam nincs a Perl és megy.

(#783) Ed Parker : ha a 4.2-t tisztán rakod fel, akkor nem települ a Perl.
A 4.1-ben még benne volt a perl, nem volt külön telepíthető csomag.Frissítéskor ezért gondolom biztos ami biztos alapon felrakja.

[ Szerkesztve ]

(#785) Ed Parker válasza Criton (#784) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én rá raktam a régire,nem zavar a dolog,csak nem tudom mire való

(#786) bolha23 válasza Criton (#784) üzenetére


bolha23
aktív tag

Te nem a gyári Transmission klienst használod?

[ Szerkesztve ]

(#787) Criton válasza bolha23 (#786) üzenetére


Criton
veterán

Fent van a Transmission is meg az Mc is, és mind a kettő tökéletesen működik, nincs bajom velük.

(#788) Criton válasza Ed Parker (#785) üzenetére


Criton
veterán

Ha szükséged lesz rá, mert mondjuk egy csomag kéri (pl. Debian chroot, vagy azt hiszem a Mailserver is), akkor majd tedd fel, addig nem kell.
Vagy ha esetleg scripteket akarsz írni, perl-ben több mindent meg lehet csinálni, mint bash-ben.

(#789) Criton


Criton
veterán

Szerintetek akkor annak nincs jelentősége, hogy az a user aminek eddig admin jogai voltak, és többnyire ezzel a userral állítottam be mindent, mennyire befolyásolja a nast most, hogy elvettem az admin jogot?

Elvileg a rendszer nem tesz különbséget, hogy ki van benne az admin csoportban, nem?

(#790) Ed Parker válasza Criton (#788) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem nem kell,de fent van.

(#791) Criton válasza Ed Parker (#790) üzenetére


Criton
veterán

Akkor nyugodtan letörölheted.

(#792) Ed Parker válasza Criton (#791) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

3-4 progit raktam fel,nincsenek nagy igényeim

(#793) Criton válasza Ed Parker (#792) üzenetére


Criton
veterán

Akkor azok a programok nagy valószínűséggel nem használják a Perlt, így feleslegesen van fent szerintem.
Ha meg még is van fent olyan program ami használná, akkor meg nem is engedi leszedni.

(#794) bolha23 : nálam avval sem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#794) bolha23 válasza Criton (#787) üzenetére


bolha23
aktív tag

Működni nekem is működött a remote gui-val, csak a webes felület nem ment.

(#795) Dr.FantastiK válasza bolha23 (#776) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

en be tudtam lepni a Transmission webes feluletere, pedig nallam nincs a Perl telepitve.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#796) Ed Parker válasza Dr.FantastiK (#795) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez a transmission amúgy miben jobb mint a gyári app?

(#797) bolha23 válasza Dr.FantastiK (#795) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nálam akkor bebugzott valami, mert mindig rossz ip címre irányított a Perl nélkül. De ha átírtam a jóra akkor ment.
Mindegy, most működik minden ahogy kell.

(#798) Criton válasza Ed Parker (#796) üzenetére


Criton
veterán

Nekem a gyári app sokkal jobban bejön. A transmission felülete nem tetszik.

(#799) Ed Parker válasza Criton (#798) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem is és tkp jól működik.
be van állítva hogy 100%-ot rakjon vissza,azt utána megáll.

(#800) Criton válasza Ed Parker (#799) üzenetére


Criton
veterán

én amíg jónak látom addig seedelem, sok oldalon nem a visszatöltött mennyiség számít sajnos, hanem, hogy mennyi ideig seedeled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.