Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Criton válasza Elemental (#450) üzenetére


Criton
veterán

A letöltött Synology Assistantnál olyan DSM-et tallózok be amilyet akarok. Mivel ilyenkor teljesen szűz minden, mint ha most hoztad volna el a boltból a NAS-t.

(#452) Elemental válasza Criton (#451) üzenetére


Elemental
addikt

De ki is próbáltad régebbivel?
Csak mert én az elején rájöttem, hogy valami nem okés, kivettem a vinyót, formáztam, utána visszatettem, és próbáltam régebbit feltenni, és nem engedte.
Természetesen utána kiderült, hogy nem a dsmmel volt gond, úgyhogy feleslegesen dolgoztam vele.

(#453) Criton


Criton
veterán

Egyvalamit nem nagyon értek viszont, hogy a komplett NAS-t miért nem tudom egy hálozati meghajtóként használni és miért kell minden megosztott mappát külön csatolni a Windows-ban?

(#452) noklika : nem próbáltam régebbivel, nekem a 4.2 teljesen OK.

[ Szerkesztve ]

(#454) atua


atua
aktív tag

Sziasztok,
Van egy DS213-as NAS-om, de nem akar normálisan seedelni a download center.
Most váltottam digis netre, hogy aktív módban tudjak csatlakozni. Elvileg be van állítva minden, a download centernél, aztán a tűzfalnál engedélyezve a portok, a routerben is át vannak irányítva ezek a portok.
De mégis olyan, mintha passzív módban lennék, van egy csomó peer, de csak néha-néha tölt rólam egy-egy ember. Közben a NAS-t gond nélkül el tudom érni a netről.
Van vkinek ötlete?
Ha felraknám a transmissiont, azzal működne normálisan a seed?

(#455) dani3l válasza Criton (#449) üzenetére


dani3l
őstag

Nekem mikor le akartam törölni, kiirta, hogy nem lehet, mert a logitech mediaszerver müködesehez szükseg van ra.. Letöröltem a mediaszervert utana mar siman letörölte a pearl-t is. Lehet mas csomaghoz is kell, azert települ automatikusan..

atua: Attol, hogy mehetne töled full savszelen, attol meg nem biztos, hogy fog is, ez nem igy müködik.. Ha sok seeder van akkor a nagyobb sebessegüeket preferaljak jobban, tehat elsö sorban azokhoz csatlakoznak. Töltsel föl egy torrentet, aztan mindjart meglatod, hogy viszik-e full savszelen, vagy varjal, amig nem kezdi el töled huzni valaki amit seedelsz.. Nekem is bent van egy-ket torrent amiböl mar visszament többszaz giga, de van, amikor egyaltalan nem megy a feltöltes, van amikor meg megy fullon..

[ Szerkesztve ]

(#456) Criton válasza dani3l (#455) üzenetére


Criton
veterán

Én most tisztán raktam fel ugye a 4.2-t, felment a Media szerver is, de a Perl nem rakta fel.

Egy olyan gondom lenne, hogy ha a Download Station-ben van két torrent amit most nem tölt rólam senki, ezáltal a hdd sem dolgozik, akkor a hdd hibernál magától. Amennyire tudom ez nem jó dolog, de több helyen meg, hogy ez nem probléma. A hibernálásból ki, majd megint be viszont szerintem nem túl jó dolog.

(#457) dani3l válasza Criton (#456) üzenetére


dani3l
őstag

Elegge megoszlanak a velemenyek, de ha nem zavar az a plusz par W fogyasztas, akkor kapcsold ki a vinyo hibernalast, vagy allits be nagyobb idöintervallumot neki. Elmeletileg jobb a vinyonak ha folyamatosan megy, mint ha allandoan fölpörög aztan lekapcsol. Mindenesetre par be-ki kapcsolas nem fogja tönkretenni..

(#458) Criton válasza dani3l (#457) üzenetére


Criton
veterán

Szóval akkor mind1?

(#459) Statikus válasza dani3l (#457) üzenetére


Statikus
senior tag

Annyira kell csak gondolni, hogy egy munkára használt hdd-t naponta mondjuk 2-3x be-ki kapcsolnak, napi 10-12 órát megy folyamatosan, mégis képes 5 éven túli hibátlan működésre - tisztelet a kivételnek :)

Ha nem számít a fogyasztás én azt mondom, hadd pörögjön non-stop. Ha kímélni akarod állítsd 1 órára a pihit.
WD RED fordulatszámszabályozós - majd lassabban pörög, ha nincs forgalom.

Viszont, ha torrentezel, akkor felejtős bármit is hibernálni, mivel ott bizonyos időnként ellenőrzik, hogy milyen fájlok vannak megosztva - még, ha nincs is seed forgalmad, akkoris lesz x percenként pár kB, amihez fel kell pörgetni a HDD-t.
Ha nem torrentezel, akkor az 1 óra eltellte szerintem elég a hibernálásra.
Ha képeket nézel pár percenként van forgalmad, nem kapcsol ki, ha filmet nézel 1.5 óráig minimum van mozgás szintén nem kapcsol ki. Ha csak másolsz rá, majd elmész otthonról, akkor 1 óra múlva kikapcsol - a PC-t is kikapcsolod.

Ez mind csak SZERINTEM, nem muszáj megfogadni, lehet másképp is gondolni.

(#460) Criton válasza Statikus (#459) üzenetére


Criton
veterán

Nálam két torrent esetében is hibernált a hdd, mert senki nem szedte rólam.

(#461) Chrys_ válasza Criton (#453) üzenetére


Chrys_
addikt

Ugyanezt akartam én is, de szervert nem tudsz mappaként linkelni, ezért én valószínűleg csinálok majd egy NAS könyvtárat a NAS szerveren, és ebben lesznek az egyéb mappák. Így már menni fog PC-n is a rendes mapping gyorsgombra stb., az egyénb megosztások is működni fognak továbbra is pl. a médialejátszó irányába stb. útvonal-módosítás után.

(#462) Criton


Criton
veterán

Hogy érdemes a DS-t úgy beállítani, hogy ha elérem a 3%-os arányt, akkor törölje ki a DS a megosztásból, vagy állítsa le a seedet?

(#463) dani3l válasza Statikus (#459) üzenetére


dani3l
őstag

"WD RED fordulatszámszabályozós - majd lassabban pörög, ha nincs forgalom."
Ez marketingbullshit, semmi mas, ilyen nincs.. Valojaban fix 5400-on pörög, ahogy a Greenek is.

Egyebkent volt mar nekem is olyan, hogy bent volt seedben 6-8 torrent es reggelre hibernalva volt a nas, mert egyaltalan nem volt forgalmuk. Mondjuk nem gyakran, de egyszer-ketszer mar elöfordult.

Különben en is az asztali pc-ket akartam fölhozni peldanak, csak elfelejtettem, abban sem aggodott senki, hogy ki-be kapcsolgatja a vinyot es tönkre fog menni.. Ilyen rövid tavon nem igazan van jelentösege ezeknek szerintem.

Criton: 3%?? Egyebkent nem ertem a kerdest. Ha ugy akarod beallitani, hogy adott szazaleknal allitsa le, akkor ugy erdemes beallitani, hogy adott szazaleknal leallitsa.. Beallitasok BT menüpontjaban alul meg tudod adni.

De mi ez a hülye magyaritas megint a DS-ben, hogy "Kibontasi idö eleri"? :F Gondolom az a seed idö lenne..

[ Szerkesztve ]

(#464) Criton válasza dani3l (#463) üzenetére


Criton
veterán

Rosszul fogalmaztam igen, sry. Igen, azt szeretném, ha eléri tegyük fel a 3% ot, ami mondjuk 3.000 az arány csak példának, akkor a seed leálljon. De ez sajnos nem működik, mert csak akkor teljesül ha a "kibontási időt" is beállítom....

Mert, ha 50feletti aktív torrent van bent, akkor a DS elég lassú lesz, valamint egy kicsit akkor már átláthatatlan az egész....

[ Szerkesztve ]

(#465) Elemental válasza Chrys_ (#461) üzenetére


Elemental
addikt

Írd be a nas ip címét vagy a total commander keresőjébe, vagy az intéző felső sávjába.
\\192.168.x.x\
És látod az egész nast.

[ Szerkesztve ]

(#466) Criton válasza Elemental (#465) üzenetére


Criton
veterán

Na igen, és így hogy érném el mondjuk a nast 20km-el arrébb? VPN-el gondolom...

(#467) dani3l : ok rendben, köszi

[ Szerkesztve ]

(#467) dani3l válasza Criton (#464) üzenetére


dani3l
őstag

Csak tipp, mert en nem hasznalom ezeket a szabalyozasokat, de ha csak arany szerint szeretned beallitani, akkor ird be az aranyt, a "kibontasi idönel" pedig ne az örökre legyen kivalasztva, hanem a kihagyas.

#466: FTP-vel, peldaul.

[ Szerkesztve ]

(#468) Patice válasza Criton (#464) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha arányt akarsz beállítani, mondjuk 3.000, azaz azt akarod, hogy 3x adatmennyiséget töltsön vissza, akkor úgy kell beállítani, hogy (első sor): 300%, (második sor): "Kihagyás"

Ha adott ideig akarod megosztani, akkor 100% + adott idő, a listából.

Ha azt akarod, hogy addig menjen a seed, amíg le nem állítod kézzel, akkor 100% + "Örökre"

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#469) dani3l


dani3l
őstag

De ha mar itt vagyok, en is kerdezek:

Anno hozzaadogattam sajatgepben bizonyos nason megosztotott mappakat halozati meghajtokent. Viszont ezekhez ugye ha mondjuk ujrainditom a gepet, ujbol meg kell adni a felh nevet/jelszot, ami nem is gond, de a multkor radugtam valamit a gepre, ami mivel nem volt aktiv Z meghajtom, mert nem jelentkeztem be ujra, igy befoglalta szepen a Z meghajtot, az arra beallitott halozati meghajto pedig eltünt. Ezzel meg önmagaban nem is lenne gond, mondom beallitom ujra. Igenam, de azota nem latom a Sajatgep/Halozati meghajto hozzaadasanal a nast, csak a sajat gepemet.. :W Ez mitöl lehet?

Mondjuk lehet, hogy itt az ideje beallitani az ftp-t, az legalabb müködik tavolrol is.. Viszont ahhoz meg az lenne a kerdesem, hogy ha helyi halozaton belül az ftp cimen csatlakozok, akkor az tulajdonkeppen hiaba van helyi halozaton, az ftp miatt akkor is a neten keresztül fogom elerni, nem? Lehet emiatt lassabb a kapcsolat, mint egy esetleges sima halozati meghajtonal?

Patice: Nekem 0% + Örökre van es igy addig megy, amig le nem allitom. Amit Te irtal, a szerint elvileg 100%-nal abba hagyja a seedet, nem? Szerintem. Szerk.: Bar lehet, hogy ugyan az a vegeredmeny, csak az egyiknel nem veszi figyelembe a seed idöt, a masiknal meg seedel az idök vegezeteig. Igazabol nem lenne hatrany, ha normalisan forditanak magyar nyelvre a felületet, lehet akkor meg ertelme is lenne az odairtaknak..

[ Szerkesztve ]

(#470) Criton válasza Patice (#468) üzenetére


Criton
veterán

Oké, köszönöm :R

A flush egyébként mi, ami a háttérben fut?

(#471) Elemental válasza Criton (#466) üzenetére


Elemental
addikt

Azt írtad, hálózati meghajtóként akarod használni, arra következtettem, hogy helyi hálózaton...

20 vagy 200 vagy 2000 km-el arrébb ott az ftp.

(#472) Criton válasza Elemental (#471) üzenetére


Criton
veterán

Helyi hálózaton lenne jó. Pl vannak céges hálózati meghajtóink, amiket úgy érek el, hogy csinálok egy vpn kapcsolatot és így olyan mint ha bent lennék a cégnél...

[ Szerkesztve ]

(#473) Dr.FantastiK válasza Criton (#472) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Miert nem csinalsz egy iSCSI Lun-t ? ? :F > amit aztan 'kiajalsz' ,, es igy minden gepre beallithatod, helyben is meg akarhol lessz egy Net-re csatlakoztatott geped ! ... :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#474) Dr.FantastiK válasza dani3l (#469) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Viszont ahhoz meg az lenne a kerdesem, hogy ha helyi halozaton belül az ftp cimen csatlakozok, akkor az tulajdonkeppen hiaba van helyi halozaton, az ftp miatt akkor is a neten keresztül fogom elerni, nem? Lehet emiatt lassabb a kapcsolat, mint egy esetleges sima halozati meghajtonal? ''

Nem lessz lassab a kapcsolat ,, pont azert mert a ftp 'localhost' lessz !!

Ha egy server 'localhost' van, vagyis a helyi halozaton,, menni fog a transfer Internet nelkul is. vagyis Intraneten.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#475) Criton válasza Dr.FantastiK (#473) üzenetére


Criton
veterán

iSCSI Lun?

(#476) Dr.FantastiK válasza Criton (#475) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, csinaltad mar ?? tudod hogy kell ?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#477) Criton válasza Dr.FantastiK (#476) üzenetére


Criton
veterán

még nem, nem hallottam róla :U

(#478) Dr.FantastiK válasza Criton (#477) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

itt reszletezve van :

http://www.synology.com/support/tutorials_show.php?q_id=488

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#479) Criton


Criton
veterán

Mióta DS-ben be van kapcsolva a BT protokoll titkosítás (Mindig), kevesebben töltenek rólam, ez így ok?

(#478) Dr.FantastiK : ki fogom próbálni

[ Szerkesztve ]

(#480) Razermazer válasza Criton (#479) üzenetére


Razermazer
őstag

Annyiból oké, hogy csak azok kapcsolódnak hozzád, akik szintén bt protokoll titkosítást használnak, ezért a kevés szám, ami szerintem relatív, mert nálam így is bőven elég aki kapcsolódik. Vagy kikapcsolod és akkor többen akaszkodnak rád, így kapsz olyat is, aki csak kamu adatokat küldözget. Inkább állítsd automatikusra.

Egy másik dolog:
Én nem is szoktam engedni csak 4 feltöltési slotot per torrent, az én adsl-hez ennyi a megfelelő, de a maximum is csak 10 bármilyen szélessávú kapcsolatod legyen is.
Baromira leterheli az eszközt a 14-18 van esetleg beállítva. Sajnos aki DT használ ezt nem tudja beállítani mivel parancssoros telnetes bűvészkedés kell hozzá. Természetesen a DT -is lehet telneten keresztül menedzselni, mivel az is csak egy transmission, én még nem próbáltam.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#481) Criton válasza Razermazer (#480) üzenetére


Criton
veterán

Most beállítottam automatikusra, duplájára nőtt a feltöltési sebesség.

Nálam most ilyen a beállítás:

(#482) Chrys_ válasza Elemental (#465) üzenetére


Chrys_
addikt

De így nem tudod meghajtóra mountolni, ahhoz könyvtár kell. egyébként meg elég tudni a nevét, nálam \\NAS :)

[ Szerkesztve ]

(#483) Criton válasza Razermazer (#480) üzenetére


Criton
veterán

Ilyenkor ha a bt protokoll titkosítást változtatom, akkor az mindegyik torrentre érvényes?
Csak mert ha a peerek száma most 30 és azt megváltoztatom, akkor csak az új torrenteknél lép életbe, a régiek maradnak a 30-on.

(#484) Criton


Criton
veterán

sebsség korlátozást , pontosabban ütemezést ,hogy mikor menjen fullon a feltöltés a ds alatt nem lehet ugye, csak a vezérlőpult alatt lehet megadni?

(#485) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Nah, az a helyzet hogy regebbi DSM-t nem lehet visszarakni egyaltalan !!
Probaltam a 4.2 helyett a 4.1-bol a legutolso-t, de errort nyom a verzioszam miatt ! . . .

> a 4.2-be vannak gondok.
Peldaul a MyDS Centerbe azt irja hogy OK ,, de ha rakattantok a hostname-ra nem jon be ( connection timed out ),, :O csak ugy talalom meg a NAS-t hogy beirom az IP adress-t vagy a servername-t.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#486) Criton válasza Dr.FantastiK (#485) üzenetére


Criton
veterán

nálam megy a mydsről, szóval ha ott rákattintok, rendesen behozza a nast.

Teljesen újként raktad fel a 4.2-t?

[ Szerkesztve ]

(#487) Dr.FantastiK válasza Criton (#486) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

erdekes,, akkor meg kell kutassam hogy mi lehet a gond.

persze , tobszor is telyesen 'ujrahuztam'. ....ugyanaz lett...

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#488) Dr.FantastiK válasza Dr.FantastiK (#487) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

megvan vegre ! :DD

A Router-be nem jo volt a port forwarding bealitva. :W

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#489) Criton válasza Dr.FantastiK (#488) üzenetére


Criton
veterán

és emiatt raktad többször újra a NASt:F Komplett formázással:F

(#490) Dr.FantastiK válasza Criton (#489) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nemcsak emiatt, kiserleteztem ezt-azt ,, es persze teljesen ures volt. ..

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#491) tobias40


tobias40
veterán

Hogyan kell beállítani és hol ha egy bizonyos mappát akarok pl.naponta szinkronizáltatni a NAS-ról az usb-vinyómon levő azonos nevű könyvtárra?
A megosztott mappa szinkronizálását már engedélyeztem de ott nem ad lehetőséget hogy melyik mappákat szinkronizáljam....

Ha másolok a NAS-ról az usb-s vinyóra akkor hol látom a másolás sebességét?
A grafikon nem mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#492) Razermazer válasza Criton (#483) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem ez egy kis idő elteltével mindegyik torrentre beáll, ahogy frissít a tracker, nem egyformán frissítenek van amelyik csak 2-3 óra alatt.
Korlátozást ütemezést a beállítások bt, http, ftp, nzb alatti általános fülön lehet beállítani, speciális ütemezés, és ütemezési tervek alatt.

Tobias: A szinkronizálásra passz a válasz, a másolásra meg sehol sem tudod látni, maximum ha be vagy lépve a dsm-re és ott az erőforrások figyelésénél a teljesítmény fülön.
Nagy sebességre ne számíts max 17-18 MiB/sec ez az usb 2 maximális átvitele. Usb 3-as nasnál már jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#493) tobias40 válasza Razermazer (#492) üzenetére


tobias40
veterán

Direkt ezért vettem NAS-t mert azt olvastam a topikokban hogy lehet 1 könyvtárat az egyik meghajtóról a másikra "menteni"(akár időzítve is),a házi videókat és képeket akarnám mindkettő helyen biztonságban tudni!
Akkor ezt hogyan tehetem meg?

Egyáltalán akkor mire való a szinkronizálási lehetőség? :Y
Egy Tevion tipusú 2 terrás Aldi-s vinyó ha jól emlékszem usb3-as ezért is lettem volna kíváncsi a speed-re!

[ Szerkesztve ]

(#494) tobias40


tobias40
veterán

Közben megtaláltam a biztonsági mentés és visszaállítást,itt lehet létrehozni mentést ha jól értelmeztem,csináltam is egy "feladatot"este 10 órára. :C
Ez csak a változásokat foga ellenőrizni a megadott könyvtárból vagy mindíg teljes "másolást"készít?

Ha a könyvtárban amit megadtam van még egy könytár akkor is szinkronizál vagy a belső könyvtárat már nem nézi?

[ Szerkesztve ]

(#495) Criton válasza Razermazer (#492) üzenetére


Criton
veterán

Oké, mert ezt úgy akarom beállítani, hogy ha otthon vagyunk a barátnőmmel akkor csak fele annyira foglaljuk a netet a nassal, és ha alszunk, vagy egész nap nem vagyunk itthon, akkor meg mehet full sávszélen :D és nagyjából mindig minden ugyan abban az időben van.

(#496) Patice válasza Criton (#495) üzenetére


Patice
Topikgazda

Download Station --> ütemezés

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#497) Razermazer válasza tobias40 (#493) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ha olyan nast vettél, ami usb 3-as(már a kimenete a fenekén), én nem tudom, neked kell tudnod, akkor az elviekben 5gbps sebességet tud, ha usb-2 akkor csak 480mbps.
Ha usb 2-es, akkor lehet várni míg lementi a dolgokat persze ez méretfüggő, de lényegesen lassabb.
Szerintem a leírásban minden benne van, adsz a mappára időtartamos mentést beállítod, én mentést csak az egész tartalomról szoktam évente, képeket nem is tárolok rajta csak filmeket, azokat meg rendszeresen lementem, de nem szinkronizálok hanem én a kezecskémmel, filestationben. Én nem bízok semmilyen technikában, még a raidben sem, csak abban amit egy raidkártya tud, de az nem is két fillér.
Ezek a szoftveres raidek, meg az integrált chipes raidek, totál megbízhatatlanok, mindig akkor szállnak el amikor a legjobban kéne az amit tárolnak.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#498) Criton


Criton
veterán

Lehet már a múltkor kiveséztük, vagy is szinte biztos vagyok benne, hogy én már kérdeztem, de lehet nem itt, ezért most felteszem a biztonság kedvéért megint a kérdést.

Nos, a nagyon fontos adatokról szeretnék biztonsági mentéseket csinálni xy időként automatikusan. Most itt nem BD50-BD25 meg a letöltött filmekre gondolok, hanem családi képek, dokumentumok stb...
Van olyan letölthető alkalmazás a Synology letöltő központjában, ami a megadott mappákat netre menti?, persze csak azokat az adatokat amik még onnan nem voltak lementve, ha fizetős akkor az sem baj.

Most vettem észre a router beállításomban, hogy az upnp-t nem engedtem a NAS-nak, és ezért nem láttam upnp módban a NAS-t a media playeren, most látom (audio/video/picture) mappákat. Ezt, hogy pontosan upnp keresztül kik láthatják ezeket a mappákat sehol sem tudom megadni igaz?

Csináltam egy full terhelés mellett egy kis tesztet (kép konvertálás, 50+ torrent seedelés, valamennyi letöltés stb..), hogy egy BD25 filmet játszottam le upnp-n valamint nfs-en keresztül, és érdekes módon upnp-n nem akadozott egy percre sem meg a film, míg nfs-en meg igen...

Az ütemezés nekem a DS-ben egy kicsit átláthatatlan, hogy mikor mekkora sebességet tudok beállítani, mert igazából akkor mindegyik opció ugyan azt a sebességet veszi át... :(

[ Szerkesztve ]

(#499) Criton


Criton
veterán

Valamint most vettem észre, hogy ilyen is van: (gondolom érdemes bekapcsolni:F)

(#500) Razermazer válasza Criton (#499) üzenetére


Razermazer
őstag

A routeredbe is van elvileg, bár nem tudom a tűzfal beállításokba. Az én n56u-ba van ilyen. És az százszor jobb mint a nasé.
Egyébként ahogy látom tomato-t használsz abban biztos van és n15u-t.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.