Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Criton válasza Razermazer (#500) üzenetére


Criton
veterán

na és ott merre:F bár mondjuk nem probléma, ha a routerban és a nas-ban is be van állítva :D

#498 :F

[ Szerkesztve ]

(#502) Dr.FantastiK válasza Criton (#498) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ezt nezd meg : Package Center > Symform Cloud Backup. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#503) Criton válasza Dr.FantastiK (#502) üzenetére


Criton
veterán

woooooooow, örök hála, köszönöm :R 10GB még ingyen is van :DDD

(#504) Dr.FantastiK válasza Criton (#503) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

szivesen.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#505) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

@Statikus : vettel mar NAS-t ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#506) Statikus válasza Dr.FantastiK (#505) üzenetére


Statikus
senior tag

Még nem... Sajnos Magyarországon következmények nélkül lehet ilyet mondani: "majd ha lesz rá keret kifizetlek, ha nem nem"... Néhány szett 713+ 2db 3TB WD RED-el kijönne az összegből...

Én majd befizetem az ÁFA-t, mert a számla kiállítva, leadva, befogadva, csak fizetni büdös.

Úgyhogy most egyelőre pihenő...
Közben azon gondolkodom, hogy a Q7 szélvédőjén bebaszva a bőrkárpiton a tömör kisméretű tégla, vagy a 44-es Porotherm mutatna jobban...

(#507) Criton válasza Dr.FantastiK (#504) üzenetére


Criton
veterán

Te egyébként használod? 50Mb eszik a memóriából, nem semmi :Y

(#508) Dr.FantastiK válasza Statikus (#506) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Közben azon gondolkodom, hogy a Q7 szélvédőjén bebaszva a bőrkárpiton a tömör kisméretű tégla, vagy a 44-es Porotherm mutatna jobban...''

:N AAA nem,, inkabb diplomata modszereket kell hasznalni a 'kenyszer behajtashoz' !!

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#509) Dr.FantastiK válasza Criton (#507) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem hasznalom,, de felfigyeltem ra' ..

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#510) Criton válasza Dr.FantastiK (#509) üzenetére


Criton
veterán

és így van alvó állapotban... mondjuk a célnak megfelel.

(#511) Patice válasza Criton (#498) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Download Station-bn alapból be tudsz állítani egy limitet a beállítások között, hogy mekkora sávszélt engedsz neki. (Nem kötelező)

Az ütemezéskor (kék): full speed, vagy a fenti érték érvényesül, (sárga): limites fel- és letöltés, az itt megadott értékekkel, (fehér): nincs letöltés.

A táblázatot szépen kiszínezed a napszaki nethasználatotoknak megfelelően és kész.

Nekem szépen működött.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#512) Patice válasza Dr.FantastiK (#485) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt megerősítem.

Nemrég raktam újra én is a NAS-t és mivel előtte már a 4.2-es volt fent, ezért (szerintem) nem engedte nekem sem korábbi kiadásra frissíteni.

Így maradt a 4.2. Viszont trükkösen lehet csak megformázni külön a két vinyót. De azért sikerült. :)

Az meg elkeserített, hogy az újrarakás ellenére sem gyorsult a hálózati sebességem. Valami nem oké. A routerre tippelek még. Lehet hozzá kell nyúlnom a FW-éhez. :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#513) Criton


Criton
veterán

Ha a csomag kezelési központból törlök egy alkalmazást, akkor az komplett kipucolódik a rendszerből?

Ennek a backup programnak (Symform Cloud Backup) nagyon brutális az igénye... és telepítés után már nem tudom neki megmondani, hogy mikor szinkronizáljon...és kvázi mikor nem megy a szinkronizálás, akkor is ugyan annyit zabál a memóriából és a processzorból....

[ Szerkesztve ]

(#514) Dr.FantastiK válasza Criton (#513) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ha sok file van a szinkronizalasra kijelolt mappak-ban ,, igy ertheto es szerintem nem is olyan tul sok a memo es a procihasznalat ...szerintem nem veszes.).

ilyenkor lenne jobb egy Atom proci. :P

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#515) Criton válasza Dr.FantastiK (#514) üzenetére


Criton
veterán

A rendszert érezhetően lelassította valamint a torrent feltöltést is. Szóval ha szerinted készen van a szinkronizálással (kb 300 kép min) akkor nem fogja terhelni a nast?

Bár ami nem tetszik, hogy nem találom azt az opciót, ahol megtudom neki adni, hogy mikor szinkronizáljon.
Ha pár nap alatt nem jönne be és törölném a csomagkezelő központból, akkor komplett lepucolódik a nasról?

[ Szerkesztve ]

(#516) Dr.FantastiK válasza Criton (#515) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, amit torolsz az komplett lepucolodik.

..az ilyen szinkron muveletek amugy igencsak resource' zabalok. ne csodalkozz rajta.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#517) Criton válasza Dr.FantastiK (#516) üzenetére


Criton
veterán

na igen, akkor gondolom valamit valamiért....
a többi ilyen cloud backup-os megoldás is gondolom hasonló.

(#518) bolha23 válasza Patice (#512) üzenetére


bolha23
aktív tag

Én is próbálkoztam router firmware cserével, és azt tapasztaltam hogy mérhető különbségek is lehetnek, és nem a legfrissebbel volt a leggyorsabb a hálózati sebességem (Linksys E3000, Tomato firmware).

(#519) Criton válasza bolha23 (#518) üzenetére


Criton
veterán

Ez igaz, én tegnap raktam fel a legfrissebb 108as buildet tomato-tól, és őszintén érzek egy kis lassúságot, míg a 106os alatt semmi gond nem volt.

(#520) tobias40


tobias40
veterán

Ez a könyvtár mentés nem akar nekem összejönni.. :U
A kijelölt mentési könyvtárba létrehozott egy "@app" könyvtárat azon belül"@metadata" létrehozta a másolandó könyvtárakat is de az .iso és .mpeg fájlokat nem másolta át!!Pont a lényeget...
A könyvtárakba csak"_Syno_BkpMetadata.db" fájlokat hozott létre az iso-k helyett...
Ez azért van mert már ott vannak uazok a könyvtárak és benne a fájlok vagy csak rosszul csinálok vmit??

ezt szeretném

[ Szerkesztve ]

(#521) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg van egy Synology DS411j NAS-om.
Adódott egy lehetőség, ezt most jó áron el tudom adni mind a 4 lemezzel. Ezután Kb 200k-m lesz egy NAS-ra helyette. Mindenképpen Synology-t szeretnék, mert van egy Logitech Squeezeboxom és ez miatt sok más NAS kiesik.
Illetve a DSM-et megszoktam szeretem 2 éve ezt használom.
A pénzügyi korlátok miatt két választásom van most

a, Veszek egy DS413-at, és csak 2 db 2 vagy 3 terrás diszket
b, Veszek egy DS413j-t, és akkor tudok venni 3 db 3 terrás vagy 4 db 2 terrás diszket.

Jelenleg a mostani nason 3 terra adat van.
Azt nem tudom eldönteni, hogy érdemes most inkább a másfélszer olyan drága 413-at venni és most 1-2 hónapig nagyon hely szűkébe legyek és csak WD green winyókat tudok rakni bele, vagy ahogy eddig is elég volt a "j"-s verzió ezután is elég volna és inkább a WD Red winyókba fektessem a pénzt??
Torrent fut rajta Dune lejátszó, egy squeezebox, meg 2-3 tablet/laptopot szolgál ki.

A teljesítményt boncolgatva, a 128 helyett 512 MB ram az szerintem elegendő lenne mindenre már.
Persze azt sem tudom, hogy a j-s ben lévő 16 bites memória mennyivel gyengébb mint a nagyobb modellben lévő 64 bites DDR3-as RAM?
A legjobban attól félek, hogy az 1.2 helyett 1.6 Ghz-ben nem lesz elegendő többlet teljesítmény.

Van valakinek gyakorlati tapasztalata hogy az erősebb NAS megér-e 1.5 szörös pénzt? :R

(#522) Criton válasza Dr.FantastiK (#516) üzenetére


Criton
veterán

Nos, szerintem még adok neki egy napot, de eddig nem nagyon tetszik amit a rendszerrel csinál.
Mióta felraktam 35-40% on van a memória, elvileg amit kellett már felrakta.
A torrent feltöltést teljesen leállt, nem tudom ezzel van-e összefüggésben.

Szóval ha leszedném, akkor a csomagkezelőben simán eltávolítás és a rendszerből teljesen eltűnik?
Újraindítás meg ilyenek nem kellenek? Rendszerfile-ba nem piszkálhatott bele?

(#523) Razermazer válasza makszi (#521) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Tapasztalat nincsen erős nasra, én ezeket csak csillogó szemekkel néztem és nézem még ma is, nem engedhetem meg magamnak, jó lenne az biztos, de ennyit az életbe nem adok ki egy számtech termékre, nálam az 50k a határ alkatrészenként.
Egyéni szoc problem :D
A lényeget viszonylag jól látod, hogy az 1,2-es proci helyett lévő 1,6-os nem lesz sokkal erősebb(bőven kiszolgálja azokat a feladatokat amiket említettél, csak ne futtass rajta 1000 torrentet egyszerre a torrent öli le a nast meg úgy általában mindent), de azért számít az a 400mhz sokat ám, a memóriával meg nem lesz gondod az 512 mindenre elég lesz, és ezeknél a nasoknál annyira nem számít, hogy hány bites.
Kis irodai, vagy kisebb cégeket kiszolgáló nasnál számíthat, ezer meg ezer adat továbbításában, rengeteg gép rákötve stb stb.

Tehát ajánlatom 413j, a green vinyók nem igazán alkalmasak torrentre hamar elhalnak, így marad a red csak kevesebbel majd ha lesz rá, később betolod a többit. Okosan odafigyelve az erőforrásokra minden igényedet kielégíti.

Ha évekig nem akarsz fejleszteni, akkor 413-at is veheted, az aztán mindenben kiszolgál 148ezer lemez nélkül úristen :Y adhatsz neki terhelést(de a torrent azt is leharcolja ha rengeteg fut rajta).

UI: Ez a baj a Synoval hogy az applehez lövi be az árait, legalábbis kishazánkban a gyengus fizukhoz ezek az árak horror kategóriák.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#524) makszi válasza Razermazer (#523) üzenetére


makszi
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!
Valószínűleg akkor maradok a "j"-s vonalon :)
Ellenben WD RED winyók mennek bele... :C

(#525) Criton válasza makszi (#524) üzenetére


Criton
veterán

Nem fogsz benne csalódni szerintem. Ed Parker -nek is meg nekem is 413J van.
Mondjuk nálam 4db 3tb-os wd red hdd-el.

(#526) makszi válasza Criton (#525) üzenetére


makszi
aktív tag

Mennyire hangos 4 lemezzel, ha működik is rendesen, tehát pl torrent és közbe filmezel esetleg írsz ír rá laptopról?
Nekem a mostani 411j eléggé tud darálni... :(

[ Szerkesztve ]

(#527) Criton válasza makszi (#526) üzenetére


Criton
veterán

Max a ventilátort hallom egy picit, de nagyon minimálisan.
A red hdd-nek viszont semmi hangja nincsen, de a green meg nagyon darált.

[ Szerkesztve ]

(#528) tobias40 válasza tobias40 (#520) üzenetére


tobias40
veterán

Másnak nincs ilyen igénye hogy automatán mentse a fontos könyvtárait?
Vagy ha megy vkinek rendben akkor kérem hogy írja hogyan csinálja mert nekem nem jól műxik.. :F
Vagy marad a kézzel való másolgatás?

(#529) Criton válasza tobias40 (#528) üzenetére


Criton
veterán

automatán mentse a fontos könyvtárait?
én is ugyan ezt csinálom, csak felhőbe. Szerintem biztonságosabb

(#530) Criton


Criton
veterán

Tegnap adtam fel egy jegyet a Symform-nak, hogy elég nagy a memória és a cpu használat :)
A tegnapi 30ról már 48%-on van a memória. Írták, hogy ez nem normális és kivizsgálják a problémát :)

[ Szerkesztve ]

(#531) prono


prono
csendes tag

Sziasztok,

A következő konfigban gondolkodom: Synology DS212j, 2x1TB-os Seagate vinyó (ST1000DM003) RAID1-ben.
A következő kérdéseim lennének:
1. szerintetek megfelelő számomra ez a vinyó? 7200 rpm-es, esetleg kisebb rpm-el halkabb vagy tartósabb lenne? 32 v 64 MB memória mennyire számít sebességben?
2. valahol korábban olvastam, hogy többen a RAID1-et pazarlásnak tartják, viszont tudtok jobb megoldást javasolni, ha az adatbiztonság fontos lenne, és mindent itt akarok tárolni, mivel pont az zavar, hogy jelenleg össze-vissza vannak az adataink(notin,PC-n, telefonon)?
3. Filmnézést és torrentezést egyszerre mennyire tud kiszolgálni a NAS? Esetleg inkább a router a szűk keresztmetszet ilyenkor?
4. esetleg tudtok valami jó kis webshop-ot ajánlani, ahol mindezeket relative "olcsón" megtudom venni.

Köszi a segítséget előre is :)) !

(#532) dani3l válasza prono (#531) üzenetére


dani3l
őstag

1. Nem. Inkabb keress valami 5400 RPM-est, jobban jarsz vele. Cache merete teljesen mindegy.
2. Attol függ, mennyi a fontos adat, amiröl biztonsagi mentest akarsz. Ha nem az összes nason tarolt, csak esetleg partiz giga, akkor valami felhös megoldas jobb lehet, ha nagyobb mennyieseg, akkor esetleg külsö meghajtora biztonsagi mentes. Raid1 szerintem önmagaban valoban pazarlo es otthonra nem feltetlen eri meg, vinyo meghibasodas ellen ved, aztan ennyi, esetleges villam, betöres, stb es ugyan ugy ment a levesbe minden, hiaba volt raid1..
Raadasul az az 1TB hely szerintem eleg keves lesz, plane ha filmezni is akarsz rola..
3. A NAS eleg lesz hozza, a router lehet szük keresztmetszet, attol függ, milyen. Alacsonyabb költsegvetesnel azert minimum egy TP-Link 1043ND-t erdemes ele tenni. De mindenkepp valami gigabites lan portokkal rendelkezöt es lehetöleg n-es wifivel, ha kabel nelkül is akarsz adatokat mozgatni nasrol/nasra.
4. Passz.

[ Szerkesztve ]

(#533) prono válasza dani3l (#532) üzenetére


prono
csendes tag

Köszi a válaszokat :R
1. oke, akkor nézek inkább valami 5400-ast. esetleg tipp, ajánlás?
2. a külső vinyó és egyéb megoldásokkal az a bajom, hogy valahol a NAS igényt is az indította el, hogy legyen backup az adataimról (tehát ha még pluszba veszek egy külső vinyót is akkor már szinte elég lenne, ha egy routerre dugnék egy vinyót. Persze tisztában vagyok vele, hogy túlzok, mert sok egyéb más szolgáltatást is kapok a NAS-al csak érzékeltetni szerettem volna a dolgot), plusz pár éve egyik napról a másikra elhasalt egy vinyóm és majdnem minden ment a levesbe. Sajnos betörés is volt már tavaly :(, ami ellen azért lesz jó a NAS, mert kirándulás előtt a hónom alá csapom a NAS-t és átviszem szülőkhöz :), kicsit könnyebb mint PC-t vagy abból kiszerelve a vinyót. Azt persze értem és elfogadom, hogy valszeg kicsit ágyúval verébre a RAID1, de inkább ez mint a családi fotók és adatok elvesztése.
Azért gondolkodom 1 TB-os vinyóban, mivel a PC-mben is ekkora van és még nem telt be. Pontosabban előbb jön meg az igény, hogy pucoljak róla, mint hogy panaszkodna valami a tárhely hiányára.

3. ahogy sejtettem :(. egy nagyon régi netgear routerem van és a pont az általad ajánlottban gondolkodom én is :).

(#534) dani3l válasza prono (#533) üzenetére


dani3l
őstag

1. Pl WD10EZRX.
2. Ertem a problemad es igazabol innentöl csak egyeni preferencia kerdese. Ha neked megeri a plusz penzt a raid es jobban alszol töle, akkor csinald ugy, baj biztos nem lesz belöle.. :)
Szinten ez igaz a meretre is, csak azert erdemes egy kicsit elöre gondolkozni, a nast altalaban hosszu tavra veszi az ember, nehogy aztan par honap mulva keves legyen. Föleg ha esetleg hd filmeket töltögetsz/nezel..
3. Akkor mindenkepp javasolam a router cserejet is azert..

(#535) Multibit válasza prono (#533) üzenetére


Multibit
veterán

Azért gondolkodom 1 TB-os vinyóban, mivel a PC-mben is ekkora van és még nem telt be.
Ha nem nézel filmeket, vagy ha miután megnézted azonnal törlöd is, vagy ha nem érdekelnek a jó minőségű (nagy bitrátás) HD filmek, akkor még sokáig elég lesz az 1 TB :)

(#536) prono válasza dani3l (#534) üzenetére


prono
csendes tag

1. Köszi :)
2. Jogos, ezen a méret dolgon még gondolkodom. Tény, most azért nem szedek le HD filmeket, mert ad hoc találom ki mit akarok nézni és olyankor nincs időm (kedvem :) ) órákat várni rá, de ha éjjel-nappal megy a cucc, akkor végül is miért ne.

(#537) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

@ Criton :

>>> tehat, felraktam en is,, es ez a helyzet : Symform Cloud Backup.

'' To get totally free cloud storage you need to contribute local drive space equal to two times the amount you want to store in the cloud.''

'' Every new Symform user is granted 10 GB of cloud space to use completely free of charge and without obligation. Users can receive unlimited additional cloud backup at no monetary cost by contributing excess local drive space to the network. Most users and businesses have excess local drive space available, and their costs for electricity and bandwidth are already paid. Users get cloud space equal to 1/2 the amount of local drive space that they contribute to the network. We think that makes it worthy of the title “free”.

:C :C :C nem semmi , kimondottan erdemes ajanlat ! ! :D
jaa, nem is olyan sok Resource -t hasznal. :R

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#538) Razermazer válasza prono (#536) üzenetére


Razermazer
őstag

Gyakorlatilag mindent leírtak a fórumtársak és helyesen érveltek.
Én a nason biztos nem tárolnék családi és fontos dolgot, hanem külső vinyóra menteném backup célzattal rendszerezve. Jön az áramszünet, nincs szünetmentes hello az adatoknak.
Jó játék tényleg a nas, de én szinte csak filecserére használom tehermentesítve a routert a rengeteg adatforgalomtól.
Lehet a routerre rákötött usb-s hdd-ról is filecserélni, de arról ne is álmodj, hogy több 100 torrentet futtatsz rajta, mert a router nem arra van tervezve, csak szolid filecserére(speciális fw kell rá, a gyári erre alkalmatlan, tehát mókolni kell helyből).
Az usb hdd meg szintén szűk keresztmetszet adatátvitel terén, nem nagy sebességű hálózathoz még ajánlott, de van egy szint ami felett ki se tudja használni már a netsebességet.
A routered meg tényleg gyenge, vagy az ajánlottat veszed, vagy egy asus n56u-t az már mindenre elég.
Lényeg a routereknél az erős processzor és a sok ram 64mb már nem igazán való filecserére.

DR Fantastik: Én tuti nem használnék főleg fontos családi adatokra, munkahelyi adatokra ilyen felhőszolgáltatást, engem már a chrome cloud is idegesít, miután mindent megtudnak rólad merre jársz, milyen jelszavakat használsz stb. Backup vinyóra rá és akkor veszem elő amikor nekem kell, rápattintom a nasra átmásolom és kész. De hát akinek tetszik csak használja nagy megelégedéssel.
Ha elmegy a net akkor úgyse tudod elérni(otthonról, lehet menni netkávézóba és akkor már ugrotta komfort, ha a szerverük lerohad, akkor meg pláne nem tudod elérni ki vagy szolgáltatva, szóval csak okosan), míg ha áram van akkor az otthoni mentéseidből visszatudod szedni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#539) Dr.FantastiK válasza Dr.FantastiK (#537) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ugyhogy ilyenforman a BIZTONSAGOS felho alapu' tarolas problemaja MEGOLDVA ! !

>>nem kell tobbet a Nagymamihoz vinni a kulon backup -ot,, minden megvan a felhobe, problema egyszersmindenkorra lerendezve.pont. csak joo nagy Hardokat kell venni... :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#540) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' Az usb hdd meg szintén szűk keresztmetszet adatátvitel terén, nem nagy sebességű hálózathoz még ajánlott, de van egy szint ami felett ki se tudja használni már a netsebességet. ''

Ugyanmarr ,, mi a fene lehet olyan helyzet amikor filecserere nem lenne eleg az USB_2 sebessege ? ami van legalabb 20 MB .. ! ? nembeszelve USB_3 -rol .... egy ora alatt tobb x10 Gb lehet attolni..

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#541) Razermazer válasza Dr.FantastiK (#540) üzenetére


Razermazer
őstag

Elhiheted hogy van, olvasd csak el tapasztalatból beszél ő is és én is[link] tök mindegy hogy usb 3-as vagy 2-es.
És a router a másik gyenge pont, aki nagyban tolja nas nélkül usb hdd-ről az jobb ha n66u környékén néz szét.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#542) Dr.FantastiK válasza Razermazer (#541) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az valoban igaz hogy kell mindenkepp egy joo Router.. :R

* En csak arra mondtam hogy nem az USB sebessege lessz a szuk keresztmetszet a filecsere-hez.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#543) tobias40 válasza Criton (#529) üzenetére


tobias40
veterán

És ez fizetős??

(#544) prono válasza Razermazer (#538) üzenetére


prono
csendes tag

Először is köszönöm a te válaszod is :).
A következő részt megtennéd, hogy megmagyarázod, mert nem vagyok benne biztos, hogy pontosan mire gondolsz? :F
"Én a nason biztos nem tárolnék családi és fontos dolgot, hanem külső vinyóra menteném backup célzattal rendszerezve. Jön az áramszünet, nincs szünetmentes hello az adatoknak."
Azt a részét értem, hogy ha nincs szünetmentesem akkor áramszünet idején nem érem el az adataimat, de ez NAS-tól függetlenül is igaz az asztali PC-mre. Ez miért a NAS hátránya? Elveszni nem fog, gondolom te sem erre gondoltál.
Jogos, a routeres rész az csak egy kis (nagy) sarkítás volt :R .

Az mennyire tud működni, hogy a NAS-ra kötök USB-s HDD-t, majd onnan share-elem ki a mediaplayer felé a NAS közbeiktatásával? Ez tud így működni? Maga a lehetőség érdekel, nem akarok default ilyet használni.

(#545) Criton válasza Dr.FantastiK (#537) üzenetére


Criton
veterán

Akkor nálam meg miért 40-45% -ot eszik a memóriából?
Process alatt ezeket megtudod nézni?

Nálam ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#546) Dr.FantastiK válasza Criton (#545) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a #513 hsz -be ugy latom hogy nallad 40-45 Mega-t eszik nem % ! !

? ? Nem ?

> nallam ez a helyzet :

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#547) Criton válasza Dr.FantastiK (#546) üzenetére


Criton
veterán

A kép amit most linkeltem, azon 42% a másik ami a process alatt van, igen az a memória.
De a processzor terheltsége is nagyobb nálam mint nálad.

(#548) Dr.FantastiK válasza Criton (#547) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Remelem hogy nallad nem a NAS hardver-gyengesege lessz a hibas. Bar elofordulhat ...

! * Veletlen nem az a baj hogy tulnagy sebesseget engedelyeztel a programnak ?

Mennyit allitottal be ? up/down ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#549) Criton válasza Dr.FantastiK (#548) üzenetére


Criton
veterán

Le azt hiszem 5Mb fel meg 500k. Te egyébként mennyit engedélyeztél?
Neked gondolom erősebb a NAS mint nekem.A nas a program feltelepítése óta nem volt újraindítva, kell-e esetleg? A szoftver oldalán egyébként a 413J mint ajánlott van.

[ Szerkesztve ]

(#550) Dr.FantastiK válasza Criton (#549) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

lehet hogy ott van a kutya elasva.. :K

Nem kell ujrainditani, szerintem ne foglalkozz vele mennyit eszik, viszi igyis !
-----
belefersz a 10 Gb-ba ? vagy vettel meg tarhelyet ? ? okos dolog,szerintem.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.