Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Elemental


Elemental
addikt

Nekem nem indul a transmission.

Elnézést, a keresett oldal nem található.

És azon a porton, amin a webes felület, tehát forwardolva van.

(#402) tobias40 válasza Elemental (#401) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam uenez van,de nem találom a megoldást... :O
Nálad a DTS forwardja jó lett és aktív státuszban vagy az oldaladon?

(#403) Elemental válasza tobias40 (#402) üzenetére


Elemental
addikt

Engem nem izgat annyira, mert nekem jó a DS.
DS portot nem forwardoltam, de megy minden rendesen.

(#404) dani3l válasza Elemental (#403) üzenetére


dani3l
őstag

En is igy voltam vele, tegnap föltettem ment, ma mar nem jött be, aztan visszaolvastam kicsit, lattam, hogy több vele a nyüg mint a ds-sel, aztan le is töröltem. Eddig se volt semmi bajom a downloadstationnel, de gondoltam kiprobalom a transmissiont, dehat ennyire azert nem erdekel.. :B

(#405) tobias40


tobias40
veterán

Flasxfxp-hez hasonló kliens van a NAS.ra?(kétablakos)

(#406) Patice válasza tobias40 (#405) üzenetére


Patice
Topikgazda

Midnight Commander

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#407) tobias40 válasza Patice (#406) üzenetére


tobias40
veterán

Letöltöttem de nem indul el,
Azt írja megállítva,pedig hozzá sem nyúltam! :O

(#408) Elemental válasza tobias40 (#407) üzenetére


Elemental
addikt

Próbaképp feltettem, nekem is ugyanez.

(#409) Razermazer


Razermazer
őstag

Látom egész jó ez a 4.2-es DSM eddig nem nyűgözött le és csak hiba, hiba hátán, az egy dolog hogy nem megy a transmission, de hogy általánosságban semmi más sem, Egyszerű mindight commander sem azért az durva, ezt elkapkodták kicsit nagyon.
A transmission meg azért nem megy, mert nincs neki létrehozva egy saját könyvtár, vagy egy transmission nevű felhasználó ennyi, de természetesen ha nem akartok vele harcolni használjátok nyugodtan a dowlnoad station-t.
Engem kiver a víz hacsak ránézek, persze ez egyéni preferencia kérdése.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#410) Criton válasza Razermazer (#409) üzenetére


Criton
veterán

Nekem bejön a DS, de a 4.2 óta az információkat nagyon lassan tölti be, meg úgy általánosságban lassú.

(#411) Ispy


Ispy
veterán

Na, azt hiszem még egy jó darabig maradni fogok 3.2-nél.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#412) tobias40


tobias40
veterán

Ha nincs rendszer mentésem akkor nem tudok vissza lépni az előző 4.1-es rendszerbe igaz?
Ha jól láttam ezt írja ki hogy régebbire nem lehet visszalépni...

(#413) Razermazer válasza Ispy (#411) üzenetére


Razermazer
őstag

Ahogy én is, ami jól megy, azt ne bolygassuk, komolyan a 4.0-től felfelé jöttek elő olyan anomáliák, amiket azelőtt nem tapasztaltam, csak ugye a hülye kíváncsiság :D.
3.2-vel voltak nekem szépen 1 éves uptimejaim is. Biztos kijavítják, egyébként nem is csodálkoznék, hogyha már a hó végén jönne, egy ráncfelvarrott 4.2 akárhány.
Nem is synology lenne ha nem javítanák, azt nem mondhatjuk, hogy elhanyagolják a termékeiket.
Apple gépekhez is synology termékeket ajánlanak, azért az nem véletlen.

tobias: mivel linux nem nagyon, valóban ha lenne rendszermentésed akkor talán lehetne. Így annyi marad, hogy legyalulod és újratelepíted a neked tetszőre.
Sikerült megtalálni a routerben a beállításokat?

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#414) Patice válasza Razermazer (#409) üzenetére


Patice
Topikgazda

Eddig nem volt gondom a DS-sel, de nagyon lassúnak érzem a betöltését, lapozást, nem is tudom miért nem egy nagy lista van, uTorrentnél azt szoktam meg. :)

Meg jól jönne a külön Webes kezelőfelület.

Meglátom mi lesz. Újra kell rakom úgy is a NAS-t, akkor lehet várok még a 4.2-vel. A CD-n még egy korábbi 4.1 van, nem is a legutóbbi. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#415) Criton válasza Patice (#414) üzenetére


Criton
veterán

de nagyon lassúnak érzem a betöltését, lapozást
nálam is ez van, és még csak 50torrent van bent.

Újra kell rakom úgy is a NAS
Ilyenkor ti egyébként csak resetet nyomtok és telepítitek újra a rendszert? Vagy egyáltalán miért rakjátok újra?
Mi lesz azokkal a mappákkal amiket egy olyan userral hoztál létre ami mondjuk már az új rendszer esetében nincs fent?

[ Szerkesztve ]

(#416) Razermazer válasza Patice (#414) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen igen nálam is ez van a ds-el, de 3.2-nél még ennyire nem volt lassú, hiába tényleg eszi az erőforrásokat na, ki kell mondani.
Az én cd-men meg egy 2. valahányas van 2010 nem most volt. Azt nemtudom, hogy csak és kizárólag a gyári cd-vel lehet formatáli a diskstationt? vagy van valami progi(telepítő, formatáló) amit csak le kell szedni a synology.com-ról és telepíteni windows-ra, ami ugyanazt megcsinálja és frissebb?
Mondjuk ne legyen 4.0-ás :D hanem 3.2-es?

A transmission telepítésében meg segítek majd, keress privben bártan, ha mégis rászánod magad, már sejtem mi lehet a hiba.

Criton: nem nem elég egy reset az egész rendszer particiót formatálni kell, nem kompatibilisek a dsm-ek visszafelé csak felfelé, ezért kell ezt csinálni.
Azért rakom újra, mert nekem nem jött be ez a 4.2-es vonal, gyenge már a nasom hozzá, más meg azért mert neki másért nem jött be, de itt mindenkinek nagyrészt lassult tőle a nas. Ez lehet természetesen programozási hiba is, nem eléggé gazdálkodik megfelelően az erőforrásokkal a dsm, meg az újabb progik több ramot, több procit kívánnak.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#417) Criton válasza Razermazer (#416) üzenetére


Criton
veterán

mindent formázni akarsz?

(#418) Patice válasza Criton (#415) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért akarom elsősorban újrarakni, mert hülye voltam az elején és egybe formáztam Raid0-val a 2x2TB lemezt. Így ugyan egy kötetem van, de le is lassította a két lemez egymást. Hálózatban csak 20-25 MB/s sebességet érek el, ami szerintem kevés egy 213-as NAS képességeihez képest.

A 213-asnak már valószínűleg nem lenne gond a 4.2-es DSM, de nekem most nem is ez a fő gondom. Én csináltam magamnak.

Csak ki kell ürítenem a NAS-t, mert az egészet újra kell formáznom. És hát volt rajta már cucc. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#419) Razermazer válasza Criton (#417) üzenetére


Razermazer
őstag

A gyári telepítő amit a cd-n kapsz eleve egy fdisk ami ext3-as filerendszert hoz létre a vinyón amit ugye előtte particionál aztán formáz ext3-ra(vagy fordítva) ez a linux rendszerek filerendszere( igazat megvallva fényévekkel jobb bármilyen windowsos filerendszernél, naplózással hibajavító rekordokkal, amikor például áramszünet van és elszáll minden az ext3-on akkor is megmaradnak az adatok jó eséllyel, és visszaállíthatóak, nálam a dsm sokszor, nem tervezett leállást követően, egy újraindítás után, gyönyörűen szaladt tovább)
Mindenképpen formázni kell ez van.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#420) Criton válasza Razermazer (#416) üzenetére


Criton
veterán

Hát én tuti ag*****t kapnék ha minden adatot törölnék és másfél napom csak a kötet létrehozásával menne el.
Egyébként ha az ember resetet nyom, akkor csak a rendszer partíciót formázza, így maga az adatok meg a kötet is megmarad. Az gyári beállítások visszaállításánál a vezérlőpultban lehet egyébként teljes formázást kérni. A DS-t leszámítva, én a 4.2-t gyorsabbnak érzem.

(#419) Razermazer : a gyári lemezt eddig én még elő sem vettem, rögtön szedtem le a legújabb assistantot meg dsm-et. Ext3? Lehet valamit nem nagyon értek ott, de nálam a 4.1 ext4-et hozott létre.

[ Szerkesztve ]

(#421) Patice válasza Razermazer (#419) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM Ext4-re formáz... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#422) Razermazer válasza Patice (#421) üzenetére


Razermazer
őstag

Már itt tartunk hogy ext 4-et használnak!!! nofene, hát igen ha én a gyári visszaállítást választom akkor a 2.0-ás dsm-et kapom meg, a másik opció szerint csak a felhasználói adatok törlődnek de a dsm marad amit nem akarok :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#423) Patice válasza Razermazer (#422) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én amikor megvettem és először beüzemeltem a NAS-t, akkor nem az Assistant-tal rakattam fel rá a DSM-et, hanem betallóztam a CD-ről.

Ilyen esetben nem lehet formázás előtt bármely DSM-et felrakni? Nemzetközi oldalról szerintem elég sok féle DSM verzió letölthető, így szerintem gépről is betallózható, hogy melyiket akarod felrakni aztán max. frissítesz kézileg, ahol szintén betallózható, hogy melyik verziót akarod felrakni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#424) Razermazer válasza Patice (#423) üzenetére


Razermazer
őstag

Nekem a 3.2-es dsm-ek mind a gépen vannak tuti belehet tallózni kézzel mikor a gyári beállítások visszaállítódnak ha azt a formázást választom.
Szerintem fel lehet tenni bármelyiket formázás előtt egy tiszta rendszerparticióra

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#425) tobias40 válasza Razermazer (#413) üzenetére


tobias40
veterán

Mostmár annyira elállítgatni mindent hogy a DT sem tölt se le,se föl! :W

Honnan kezdjem újra az egészet hogy jó legyen?
A routerben visszaállítottam mindent ahogy volt régen csak az 5000-es portot forwardolom a NAS-nak.
Ha jól emlékszem az elején még így töltött de most nem! :F

(#426) Criton válasza tobias40 (#407) üzenetére


Criton
veterán

nálam a Transmission és a Midnight Commander is tökéletesen megy.

(#427) tobias40 válasza Criton (#426) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam meg semmi! :W
Már a DT-t is úgy elbaxtam hogy nem tölt semmit..

(#428) Criton


Criton
veterán

Transmission megy a kukába :W Megy meg minden, de reggel óta 78 kísérletet blokkolt a NAS, pont mióta felraktam a Transmissiont.

(#429) tobias40


tobias40
veterán

Hmm,Dst restart és szépen megy a le és feltöltés! :C
Mit össze variálgattam már mindenféle beállítással routerben és a NAS-ban is! :W

(#430) Razermazer válasza Criton (#428) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát a routered akkor hol volt? ez brute force volt másodpercenként többször próbálkoztak ugyanarról az ip-ről? a routerednek nem is szabadott volna átengedni, a download station, is transmission megnyugtatlak. Ez akkor van ha nyitva van port, ahol beköszönhetnek vagy valami szerverszolgáltatást is futtatsz, de ismétlem ennek a router logjában kellene lennie.
Mutasd már meg légyszíves :K

tobias:Lehet hogy megy, de biztos hogy passzív maradtál(valószínű) annyi a gond evvel, hogy a seed az keservesen fog menni, menni megy az nem kérdés, csak kevesen csatlakoznak majd hozzád, tehát sokáig kell seedbe maradnod.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#431) tobias40


tobias40
veterán

A midnight commander sajnos még mindíg nem megy!
Csak simán fel kell telepíteni vagy kell még vmit beállítani hozzá?

Már feltettem manuálisan is de kiírja hogy nem települt..(pedig végigmegy a telepítés)és indítani sem lehet a tevékenység fül alatt!

[ Szerkesztve ]

(#432) tobias40 válasza Razermazer (#430) üzenetére


tobias40
veterán

Csak nem értem miért maradok passzívban amikor rendben megvan csinálva a port forward. :U

Pont ezért kellene a midnight commander,mert van hozzáférésem ftp-hez és akkor nem kellene feltöltéssel vergődnöm!

[ Szerkesztve ]

(#433) Elemental válasza tobias40 (#432) üzenetére


Elemental
addikt

A download stationnal lehet jelszavas ftp szerverről is letölteni.

(#434) tobias40 válasza Elemental (#433) üzenetére


tobias40
veterán

Lehet csak kissé bonyolultabb mint a kétablakos commandernél ahol tudok lépegetni az ftp-n a könyvtárak között és válogatni hogy mit hova töltök le....

(#435) tobias40


tobias40
veterán

Most ki is próbáltam a DT-vel és megy is szépen a letöltés de mire beállítgatsz mindent a megnyitott ffxp-ből (elérési út,dir neve stb..)hát elég körülményes! :F

(#436) Elemental válasza tobias40 (#435) üzenetére


Elemental
addikt

Nincs annak a szervernek webes felülete? Akkor csak a mappa linket kéne beilleszteni, meg a pw-t beírni.

(#437) tobias40 válasza Elemental (#436) üzenetére


tobias40
veterán

Ha hasonlóan működik mint a ffxp a midnight commander, akkor sokkal kényelmesebb megoldás!
Nem kell minden alkalommal fh/pw-t ip-t stb.. írni és böngészni sokkal kényelmesebb benne,és gyorsabb!

Nincs webes elérés az ftp-hez de minek is lenne? :Y

(#438) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Nallam 'csak' az a gond hogy nem jegyzi meg a webes feluletre valo belepeskor se a jelszot se az user't ..!
hiaba van kipipalva a 'remember' !

nektek-se ? ? :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#439) Dr.FantastiK válasza Razermazer (#419) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Ez már kicsit off, de az ext3 használatát _bármiféle_ rendszeren kukoricára térdeléssel :D büntetném. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#440) tobias40 válasza Dr.FantastiK (#438) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem is ezt csinálta egy darabig de most már megjegyzi!
Nem tudom hogy miért..

(#441) Criton válasza Razermazer (#430) üzenetére


Criton
veterán

Megnyugtatlak a router logjában semmi nincs, a NAS jelezte a próbálkozásokat. És a válaszom, nem, nem ugyan arról az ip ről, és olyan port nem volt nyitva, amit nem használok.

(#442) Razermazer válasza Criton (#441) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát én amióta nasom van, transmissiont használok, ugyanis 2010-ben még sehol sem volt a Download Station, kisgyerek szintjén leledzett, azóta megy töretlenül a Transmission.
A logfileba meg véletlenül sem találkoztam még ilyennel, pedig három éve megy.
Komolyan mondom, hogy kérek egy képet erről privátban, mert érdekelne.

Ja igen ext3 ext4 és társai dr fantastik szerintem meg a linux mindent visz, igaz jobb ha az nyúl hozzá, aki ért is a parancssoros programozáshoz, de messzemenően a legstabilabb rendszer mind közül.
Van halandó számára is emészthető verziója, szép grafikus felülettel kernelfordítókkal hogy a windowsos baromságok is menjenek rajta, de ez már egy más történet.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#443) Criton válasza Razermazer (#422) üzenetére


Criton
veterán

Formázza a merevlemezt és végezze el a gyári beállítások visszaállítását: A merevlemezen lévő összes felhasználói adat törlődik és a teljes rendszer alapállapotba állítódik vissza.

Ennél az opciónál nincs semmilyen DSM a NAS-on, te döntöd el mit szeretnél felrakni.

Én most éppen újrarakom a rendszert, megvan a maradék 3 hdd :DDD

[ Szerkesztve ]

(#444) Patice válasza Criton (#443) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C Én épp ürítem kifele a nas-omat. Hétvégén szeretnémi megcsinálni az újrarakást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#445) tobias40


tobias40
veterán

At hogy lehet hogy a DT-ben semmi feltöltést nem látok de az erőforrás figyelése grafikonban meg 100-300 kb/s sebességet mutat és ír?!
Vmi tölt föl a háttérben amit nem látok a DST-ben? :F

Sőt!
Ha megállítom a DST-ben a torrenteket akkor is mutat a grafikonnál 100-300kb/s sebességet...

[ Szerkesztve ]

(#446) dani3l válasza tobias40 (#445) üzenetére


dani3l
őstag

Mi az a DT, mert mostmar sokadszor latom? :F

Nem fut semmi a nasrol? Zene, film, vagy akar valami masolas tc-ben/sajatgepben/akarhol, stb..

(#447) tobias40 válasza dani3l (#446) üzenetére


tobias40
veterán

Download Station :)(S kimaradt...)
De hülye vagyok a lányom a NAS-ról nézi a filmet és annak a forgalmát mutatja a grafikon! :C :B

[ Szerkesztve ]

(#448) dani3l válasza tobias40 (#447) üzenetére


dani3l
őstag


:D

(#449) Criton válasza Patice (#444) üzenetére


Criton
veterán

Nekem ma reggelre végzett is minden, tisztán a 4.2 felrakva egy picit jobb :DDD (így pld már a perl sincs telepítve), update esetében miért rakta fel, az jó kérdés

[ Szerkesztve ]

(#450) Elemental válasza Criton (#449) üzenetére


Elemental
addikt

Újratelepítésnél választhattál volna régebbi dsm-et?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.