Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Razermazer


Razermazer
őstag

Jelentem forwardingolás és újraindítás után elérhető a ds110j-m most már böngészőn keresztül is.
Egész jó ez a 4,2-es dsm persze még beta-m van, ha jól tudom nemsokára jön a végleges is.
Mióta megvan nekem 2010-óta nem nagyon volt újraidítva, dsm frissítés és transmission frissítés miatt volt csak. Tehát elég jó kis uptime-al rendelkezem már.
Folyamatos üzem a leghosszabb 8 hónap volt. Mostanság purcan ki a ventije is, ezért raktam bele egy újat még jó, hogy a lomexbe árulnak ilyet, igaz hangosabb de hűvösebb is tőle.
Olyan helyen van ahol nem zavaró a hangja. Köszöntem a tanácsokat :R

Criton: Én ha szünetmentes akkor APC semmi más, igazán másban nem bízom meg, tény és való nem olcsó, de apróba van használt, és szépen felújított vadi új aksikkal. Egyszer kell beruházni rá, utána csak az aksikat kell cserélni 3-4 évente.
Ezt a kollégát keresd mondhatod hogy én küldtelek[link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#252) bolha23


bolha23
aktív tag

+1 az APC-nek
Ilyet használok, kompatibilis a Syno-val, jó cucc.

(#253) Criton válasza bolha23 (#252) üzenetére


Criton
veterán

413j mondjuk 4lemezzel mennyi ideig bírná ki ezen?

(#254) bolha23 válasza Criton (#253) üzenetére


bolha23
aktív tag

Egyszer kipróbáltam, elvettem a delejt, és majdnem fél órát bírt :) (+ modem és router is lógott rajta)

[ Szerkesztve ]

(#255) Criton válasza bolha23 (#254) üzenetére


Criton
veterán

Tegyük fel, ha xy időn belül nem jön vissza az áram, akkor a nas beállítható úgy, hogy ha az APC Back-UPS BE550G-GR 550VA szünetmentes tápegységnek az akkumulátor töltöttsége leesik mondjuk 2%-ra akkor rendesen kapcsoljon ki a nas?

(#256) Ed Parker válasza tobias40 (#220) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt a részt én is ugyanígy végigszoptam,de aztán sikerült :D

(#257) Cyrin válasza bolha23 (#252) üzenetére


Cyrin
addikt

én is ugyanilyet használok már kb. 4 éve, nem kelett még akkut cserélni.

egyébként nálam is úgy volt hogy itt figyelt már dobozban, még épp nem üzemeltem be, de még utoljára beütött egy áramszünet. grrrr!

(#258) Criton válasza Cyrin (#257) üzenetére


Criton
veterán

nálunk most elég sok lesz, mert a házban valami felújítás van, de holnap megyek az apc-ért, fő a biztonság.
Eddig 2 áramszünet volt, azóta most nem kapcsoltam be a NASt, remélem nem szált el semmi sem.

(#259) tobias40 válasza Ed Parker (#256) üzenetére


tobias40
veterán

De nekem még mindíg nem! :(
Az EZ-INTERNET-el végigfuttatom a beállításokat és nem ismeri fel a routert és azt írja hogy konfiguráljam a routert!Statikus ip be van állítva..
De mit?? :W

[ Szerkesztve ]

(#260) bolha23 válasza Criton (#255) üzenetére


bolha23
aktív tag

Beállítható alacsony akkutöltöttség esetén kikapcsolás (% nem), de érdemesebb szerintem fix időt megadni.
Mert mi van, ha a gyenge akkuban már nem marad annyi szusz, ami a NAS leállításához kell.

(#261) Criton válasza bolha23 (#260) üzenetére


Criton
veterán

Hogyan állítsam be akkor a NAS-on :F

Sajnos mivel a NAS most nekem nagyon kell, APC nélkül meg már nem merem bekapcsolni, mert ki tudja a házban megint mikor verik ki a biztosítékot azt amit te ajánlottál mint kiderült most reggel nem tudnak adni. Egy picivel drágábban viszont az Edigitalban találtam ezt ami van. Tudom az ár...de a NAS-on van egy olyan befejezetlen munkám amit hétfőn a cégnél le kell adnom, úgyhogy sajnos most nincs időm utánajárni, hol lenne olcsóbb... Ez az APC szerinted, a modemet, routert, NASt is elviszi:F A NAS-nál ugye az is fontos, hogy úgy számoljak, hogy 4 lemezzel se legyen gondja később...

(#262) tobias40


tobias40
veterán

Kihúztam a NAS-ból az utp kábelt és átdugtam a laptopomba és 10 mp alatt kapott netet!!! :W

Tehát a NAS-al van vmi mert semmi mást nem változtattam csak a kábelt dugtam át!!

Hogy lehetne teljesen újra kezdeni mintha most hoztam volna ki a boltból az egészet?
Sztem az ip cimzéssel vagy van vmi gond,más már nem lehet...

[ Szerkesztve ]

(#263) akisbandi válasza Criton (#261) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szerintem kicsit túlpörgöd ezt az áramszünet témát. Nyugodtan kapcsold be, max ha fut rajta torrent, akkor azt állítsd le, hogy egy esetleges áramszünet esetén ne hasheljen órákat. Gondolom cloudstation-nel szinkronizálsz a NAS és PC között, majd az megoldja, nem fog elveszni semmi.

(#264) Razermazer válasza bolha23 (#252) üzenetére


Razermazer
őstag

Jó cuccok igen, de az a baj velük, hogy kvázi szinuszosak, a back család tagjai.
Ami nem nagy baj, ha az ember kapcsolóüzemű tápokhoz használja, tehát számítógép táp például, de amint trafó üzemű dolgokhoz van használva, ott azokat elég hamar tönkreteheti, lásd minden adapter ilyen szinte, természetesen vannak kapcsolóüzemű adapterek is a mi synology adapterünk is talán kapcsolóüzemű, ebben nem vagyok biztos.
Viszont a modemem és a routerem adaptere trafós, így nekem mindenképpen megkellet lépnem, a szinuszos szünetmentest. Meg eleve ha olyanod van, akkor nem kell aggódni egyik adapter miatt sem, bármit lehet kötni rá, mert olyan a hullám alakja mint a konnektorban lévőnek amit azt elektromos szolgáltató ad.

Idézek : melegedés fog fellépni akkus üzemmódban, nem szinuszos jel miatt a rézveszteség és vasveszteség néven ismert jelenség miatt, lehet kibír egy lemerülési ciklust, de több tönkreteheti.

Szóval smart apc-t vegyetek nekem egy 750-es van arról 2-3 órát megy, ha áramszünet van, és mivel be van állítva hogyha az akku gyengül akkor szépen kapcsoljon ki, így nincs problem.
Itt lehet nézelődni és hanyatt esni az áraktól[link] a feléért megkapod itt az aprón 57 helyett 29-ért vadi új aksikkal. A fórumtárs akit ajánlottam nagyon korrekt én más 5 éve nála veszek ilyen cuccokat.
Szerintem ezen ne spóroljatok, a nas drágább játék volt főleg egy 4 lemezes vagy 2 lemezes.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#265) tobias40


tobias40
veterán

MEGCSINÁLTAM!!!!! :Y
Vezérlőpult-hálózat-általános fül alatt DNS kiszolgáló manuális konfigurálása kivan pipálva de az nem egyezett a routerben látott dns-l!!! :W

Átirtam a routerben látott DNS-re és voala!!!!!!! :C ;]

Hozzáteszem hogy ha kivettem a pipát a konfigurálás elől akkor sem találta sem a routert,sem a helyes DNS-t!

Öröm és bódogság de ez 2 napi szívásomba került hogy sehol nincs leírva!!! :R

(#266) Criton


Criton
veterán

A Master Outlet-be érdemes a NAS-t kötni?

(#267) bolha23 válasza Razermazer (#264) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nekem már marad az APC, szerencsére nagyon ritkák itt az áramszünetek.
A NAS miatt nem aggódom, gondolom nem véletlenül vannak ezek a UPS-ek a Syno kompatibilitási listáján, a modem a szolgáltatóé, a router meg pótolható :)
Egyebet nem kötöttem az akkuval támogatott aljzatokra.

(#268) Elemental válasza tobias40 (#265) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor tán csak nem ilyesmit éreztél? :)

(#269) tobias40 válasza Elemental (#268) üzenetére


tobias40
veterán

JAJA! :C

Ha NAS usb-re rádugom a külső vinyómat ami ntfs-re van formázva akkor minden gond nélkül tudok oda-vissza másolni a két meghajtón?(nem szeretném ha egyből elkezdené saját formátumra formázni..)
Valamint a popi-A210 is simán fogja látni az usb-re kötött külső meghajtót is külön meghajtóként?
Most még a routerre van rádugva de átakarom tenni a nas-ra hogy minden egy helyen legyen.. :R
Most még sajna a popival nem tudok belépni a nasra mert a jelszóban van egy "különleges"karakter is amit a
harmony 600 távirányítómon nem tudok előhozni! :W
Erre esetleg vkinek ötlete van?

(#270) Criton


Criton
veterán

Beüzemeltem a APC BE700G-GR BackUPS ES 700VA szünetmentes tápegységet. A master a NAS lett.
Pontosan akkor hogyan mit merre állítsak be itt?

Valamint a szünetmentes tápegység leírása szerint nem árt 16 órán keresztül tölteni a készüléket.
Ezt lehet úgy is, hogy minden rá van dugva és működik?

(#271) Razermazer válasza Criton (#270) üzenetére


Razermazer
őstag

Én úgy szoktam meg a szaki is azt mondta, hogy 4 órát töltsed kikapcsolva ne legyen rajta semmi, utána mehet rá minden, fél évente pedig merítsd le 1 darab led-ig. Mivel gyárilag formázott akksik ezek.
A beállítás azt hiszem, így jó lesz.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#272) tobias40


tobias40
veterán

A nas-ra a médialejátszóval samba vagy nfs protokollon lehet fellépni?
Láthatom vele az egész meghajtót vagy csak egy megosztott mappát?

(#273) Criton válasza Razermazer (#271) üzenetére


Criton
veterán

Hát én már mindent rákötöttem, és el kellett most otthonról jönnöm :(
Így nem lesz 100% az akksi?
Ha a master gomb be van kapcsolva és én kikapcsolom a nast, akkor minden készülék ugyan úgy kikapcsol.De ha bekapcsolom, akkor csak azok a készülékek kapcsolnak vissza amik azon az oldalon vannak ahol a nas, a másik oldalon ugyan úgy kikapcsolva marad minden készülék, kikapcsoltam a Mastert menet közben és akkor azok a készülékek ugyan úgy bekapcsoltak. A master-nek akkor nem feltétlen kell bekapcsolva lennie igaz?

[ Szerkesztve ]

(#274) Criton válasza Criton (#273) üzenetére


Criton
veterán

Most ezt mutatja:

(#275) Statikus válasza Criton (#273) üzenetére


Statikus
senior tag

Én ezt a master dolgot nem erőltetném, ha a routert és a modemet is rákötötted az UPS-ra.
----------
Más téma, de lehet, hogy valaki nem tudja, ez az én véleményem, mindenki úgy használja, ahogy akarja:

Egy szünetmentes tápnak mindig bekapcsolva kell lenni, különben merül az akku. Kikapcsolt állapotában nem tölti, nem lesz 100%, amikor szükség van rá áramszünet esetén.
Az már más, hogy a mögötte lévő eszközöket kikapcsolod, vagy kihúzod.

[ Szerkesztve ]

(#276) Criton válasza Statikus (#275) üzenetére


Criton
veterán

Nas, modem, router ezek vannak az akksis oldalon. Akkor ne kapcsoljam be a Mastert:F

(#277) Razermazer válasza Criton (#276) üzenetére


Razermazer
őstag

Ne szerintem se használd a mastert és az akksis oldalra rakd, amit akarsz, hogy áramszünet esetén is működjön.
A másik meg szintén igaz, a szünetmentesnek állandóan menni kell, ha elutazol hosszú időre akkor talán kikapcsolnám, egyébként nem. Ahogy a fórumtárs mondta, szépen lemerül az állásba.
A másik pedig, illet volna hagyni legalább 4 órát magába, utána ráköthetted volna már az eszközöket, így azok állandóan szívták szegényt annyira nem tett jót neki, igen később lehet, hogy nem fog annyit vinni e miatt.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#278) Criton válasza Razermazer (#277) üzenetére


Criton
veterán

A 4 óra sehol sincs leírva. A kezelési 16órát ír, de ott sem azt, hogy ne tegyünk rá semmit. Egyébként miért szívták volna az akksit? Ha van áram, akkor akksiról nem is kéne szívnia semmit sem, vagy nem:F
Jelen pillanatban a modemet/nast/routert 45percig lenne képes vinni akksiról.

[ Szerkesztve ]

(#279) Ed Parker válasza tobias40 (#262) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Rossz helyen keresgélsz :D

A PORT forward a titok nyitja.

(#280) Ed Parker válasza Criton (#261) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A miert nem jó amit mutattam?
Olcsó es működik.

(#281) Ed Parker válasza tobias40 (#265) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezzel én is így voltam,már majdnem kihajitottam az ablakon :DD

(#282) tobias40 válasza Ed Parker (#279) üzenetére


tobias40
veterán

Megírhatnád a pontos megoldást is! :C
Mit írjak be és hova? :R

Jah te nem is arra válaszoltál amit utóljára kérdeztem.. :(
Egyébként nem az volt a megoldás... :P

[ Szerkesztve ]

(#283) Ed Parker válasza tobias40 (#282) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Közben en is olvastam :D

(#284) tobias40 válasza Ed Parker (#283) üzenetére


tobias40
veterán

(#285) Ed Parker válasza tobias40 (#269) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csinálj egy felh. Nevet es jelszót.
Aztán azzal belépsz.
En smb-t használok.

(#286) tobias40 válasza Ed Parker (#285) üzenetére


tobias40
veterán

Csináltam egy usert irás/olvasás jogokkal arra a könyvtárra,de mégsem jó.
Gondolom a nas-ra értetted...és a popiról azzal belépni?
És ha egyszer fogom látni a popiról a nas meghajtót,akkor a nas-ra dugodt usb vinyó tartalmát is simán fogom látni?

[ Szerkesztve ]

(#287) Elemental válasza tobias40 (#286) üzenetére


Elemental
addikt

Nem a meghajtót látod, sztem, hanem az adott felhasználónak engedélyezett megosztott mappákat, az tök mind1, hogy melyik meghajtón van a mappa.

Szerk:

Ezt engedélyezted?

[ Szerkesztve ]

(#288) Ed Parker válasza tobias40 (#286) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lent van a válasz

(#289) Ed Parker válasza tobias40 (#284) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Passz.

(#290) Patice válasza tobias40 (#272) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha az NFS/Samba szolgáltatás engedélyezve ven, akkor szerintem a Popi Sambán látja az egész NAS tartalmát.

Innentől már csak az a kérdés, hogy tud-e a Popi kezelni pl. Kedvenceket, kedvenc mappákat, vagy fel lehet-e venni bizonyos mappákat NFS protokollal hálózati könyvtárként a Popin. (Nem volt még Popim, Dune-n lehet NFS-el is hálózati könyvtárat hozzáadni forrásként.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#291) Patice válasza tobias40 (#265) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ebből a hsz.-edből rájöttem mi volt a "baj" forrása:

Írtad, hogy a TP-Link 1043ND routereden vargalex firmware-t használsz. Ez volt az ok.

A NAS egy nagy listából ki tudja választani a routereket, amire kötve vagyon, de csak ha azok gyári FW-rel mennek és az sem mindegy melyik FW! Nálam ezért nem volt gond ezzel.

Vagyis annyi "gond" volt, hogy már frissítettem többször is a routerem FW-jét, de a NAS csak a legelső verzióval tudta volna kezelni a routeremet.

Ha a listában szerepel a router neve, típusa és olyan FW van rajta, ami szintén benne van a listájában, akkor tudja a NAS is konfigurálni a beállításokat. Be tudja saját magának lőni a portokat, forwardot. De csak ha megvan a listában (és megadtad a routerbe beléptető felhasználónevet és jelszót).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#292) Patice válasza tobias40 (#269) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az USB-re dugott vinyót azonnal megosztja a NAS. Felveszi a megosztott mappák közé 'usbshareX-X' néven, így minden láthatja (írhatja/olvashatja), ami ismeri a Sambát.

Ha mindig rá van kötve, akkor szerintem PC-n is felcsatolható hálózati meghajtóként.

Miért kezdené el formázni? Tudja kezelni az NFS-t is a NAS. Az egy dolog, hogy tudja formázni a külső meghajtókat is, de ez opcionális lehetőség.

"Most még sajna a popival nem tudok belépni a nasra mert a jelszóban van egy "különleges"karakter is amit a
harmony 600 távirányítómon nem tudok előhozni! :W
Erre esetleg vkinek ötlete van?"

Jelszócsere? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#293) tobias40 válasza Elemental (#287) üzenetére


tobias40
veterán

Ez meg volt de nem ez a megoldás hanem ez:
"Próbáld meg azt, hogy a NAS-on engedélyezd az NFS szolgáltatást, a lejátszón a böngészéshez lépj a Source / Network Browser-hez és válaszd az NFS Server-t.
A NAS-on a megosztott mappa NFS jogosultságainál a gazdanév egy * legyen."

Így nfs-el tökéletes! :R

Mondjuk a samba-ra még nem jöttem rá hogy mi a megoldás...

(#294) tobias40 válasza Patice (#290) üzenetére


tobias40
veterán

Ok de milyen beállítások kellenek a samban?
Mert beírtam a "hálózati csatlakozásokhoz" popiba a nas nevét,a fh. nevemet,pw-t amit kell de nem kapcsolódik!

(#295) tobias40 válasza Patice (#291) üzenetére


tobias40
veterán

Igen ez lehet a megoldás,ezért nem vette át rendesen a helyes DNS címet és ezért kellett nekem kézzel beírnom!
Jó sokat szívtam vele mire rájöttem! :R

(#296) tobias40 válasza Patice (#292) üzenetére


tobias40
veterán

Még azt akartam megkérdezni hogy a file-k másolása és torrent letöltések folytatódnak attól függetlenül hogy én kilépek a DSM-ből,igaz?
Csak azért kérdem hogy amikor újra visszalépek a DSM-be akkor mindíg újra el kell indítani a download station-t hogy lássam a le és feltöltéseket!
Nem lehet beállítani úgy hogy amikor belépek akkor a "háttérben"futó alkalmazások látszódjanak mintha ki sem léptem volna belőle?

Most másolom fel a külső vinyóról a családi videókat és képeket a NAS-ra,mivel és hogyan tudom majd ezeket a könyvtárakat szinkronizálni hogy ha változik az egyik akkor automatikusan másolja át a másikra is?!
Tehát így védeném a számomra fontos videókat és képeket,remélve hogy egyszerre nem hal meg mindkettő vinyó! :C

(#297) Patice válasza tobias40 (#294) üzenetére


Patice
Topikgazda

Érdekes, így pedig mennie kéne.

És ha létrehozol egy felhasználót a popinak és adsz jogosultságokat a kívánt mappákhoz, akkor sem megy?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#298) Patice válasza tobias40 (#296) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Még azt akartam megkérdezni hogy a file-k másolása és torrent letöltések folytatódnak attól függetlenül hogy én kilépek a DSM-ből,igaz?"

Persze. :DD

"Csak azért kérdem hogy amikor újra visszalépek a DSM-be akkor mindíg újra el kell indítani a download station-t hogy lássam a le és feltöltéseket!"

(Tudom, nem kérdés volt, de igen. Mindig el kell indítani.)

"Nem lehet beállítani úgy hogy amikor belépek akkor a "háttérben"futó alkalmazások látszódjanak mintha ki sem léptem volna belőle?"

De. Jobb felső sarokban a kijelentkezésnél van egy olyan hogy "Opciók" --> Egyebek lapfül és pipáld be a "DSM visszaállítása az előző kijelentkezési állapotra bejelentkezéskor"

"...hogyan tudom majd ezeket a könyvtárakat szinkronizálni hogy ha változik az egyik akkor automatikusan másolja át a másikra is?!"

A legegyszerűbb mód talán erre a biztonsági mentés és visszaállítás menüben található. Létrehozol egy biztonsági mentés feladatot, kijelölöd mely könyvtárakat szeretnéd időzítetten menteni. Megadod hova mentse, itt meg lehet adni az USB-re kötött vinyót is. És kész. Az időzítés lehet minden nap éjszaka, vagy amikor akarod és kész. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#299) tobias40 válasza Patice (#297) üzenetére


tobias40
veterán

Létre hoztam egy "popi" usert a megfelelő könyvtár "írás-olvasás"jogosultsággal de egyenlőre nem tudok így sem belépni..
Nekem elég az NFS is,vagy a samba az gyorsabb lenne?
Vannak bd 50-es iso-k is dts hangokkal,azok is átjönnek majd gond nélkül?
Az usb. külső vinyómra is igazak ezek,vagy az usb gyorsasága így már szűk kereszt metszet lesz a NAS-ra dugva?
Habár ha jól emlékszem akkor a routerre dugodt vinyóról is röccenés mentesen játszotta le a magas bitrátájú filmeket...

(#300) akisbandi válasza tobias40 (#299) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nincs jelentősége, hogy USB vagy belső vinyó ebben az esetben, az nem lesz szűk keresztmetszet.

Amúgy pedig használj NFS-t, BD50 esetén mindenképpen tanácsos, egyértelműen gyorsabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.