Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#851) Ed Parker válasza Dr.FantastiK (#846) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

De mitől és miért?
Kezeli az ups-t USB-n keresztül?

Nekem csak visít az ups de minden megy tovább.

(#852) Ed Parker válasza Criton (#850) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Egy jó kis headprint az új wd-red-ekre amikor oldalra puffant.
Csináltál Smart tesztet, minden ok?

(#853) Criton válasza Ed Parker (#852) üzenetére

Criton
(veterán)

csináltam, bővített tesztet, semmi baja nincs, meg gáz lenne ha ennyitől baja lenne, egy áramszünet előbb hazatudja vágni...(nem a tetejére lett állítva, csak arrébb lett lökve)

én az alaplaptól jobban félnék, hogy az ilyenkor nem tud-e sérülni :U

[ Szerkesztve ]

(#854) Ed Parker válasza Criton (#853) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Akkor jó, ne legyen baj, de jobb óvatosnak lenni.
Én az alaplapot nem félteném, sztem az nem sérül olyan könnyen.

(#855) Elemental válasza Criton (#850) üzenetére

Elemental
(őstag)

Végig azt hittem, hogy eldöntötte. Az akkor nem is nagy sebesülés. Legalább alaposan takarított :)

(#856) Criton válasza Elemental (#855) üzenetére

Criton
(veterán)

Ő nem mondta a feldöntést, ha fel is döntötte akkor szerintem nem fogja bevallani :D
Egyébként külsérelmi nyomot nem látok a készüléken.

(#857) bolha23 válasza Ed Parker (#851) üzenetére

bolha23
(aktív tag)

A visítást én kikapcsoltam, mert egyik éjszaka felverte az egész családot :)

(#858) Statikus válasza Criton (#853) üzenetére

Statikus
(senior tag)

Egy hdd-nek gondot okoz, ha fejjel lefele üzemel?

Szerintem nem, mivel a lemez mindkét felén van általában fej, és az áramló levegő emeli el a lemeztől, mint egy repülőgépszárnyat.

(#859) Multibit válasza Statikus (#858) üzenetére

Multibit
(veterán)

Nem okoz gondot. Működhet fektetve (mindegy melyik oldalával felfelé) és állítva. Állítólag a huzamosabb ferde helyzetű üzemelést nem díjazzák. De ez utóbbi nem jellemző ugyebár.

(#860) Ed Parker válasza bolha23 (#857) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Azt hol lehet?
Mondjuk az enyém baráti hangon sipol, szakaszosan, de hallható.

(#861) Criton válasza bolha23 (#857) üzenetére

Criton
(veterán)

Nekem is APC van, és már felverte a fél házat éjszaka...hol lehet kikapcsolni?

(#862) bolha23 válasza Ed Parker (#860) üzenetére

bolha23
(aktív tag)

Először PC-re kötöttem USB-n, feltelepítettem a hozzá mellékelt progit, és abban lehetett beállítani a hangjelzés kikapcsolását.
Mikor megvan lehet visszakötni NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

(#863) Criton válasza Statikus (#858) üzenetére

Criton
(veterán)

Egyébként ez nekem is eszembe jutott, hogy miért is lenne baja ettől a hdd-nek.... főleg ennyitől nem is lehetne. Elég fixen is van benne a NAS-ban.

(#864) Ed Parker válasza bolha23 (#862) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Ok, az első éjszakai riasztás után megcsinálom :)

(#865) akisbandi válasza Criton (#863) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Fejtetőn nem lesz baja, viszont nekem már sikerült fellöknöm úgy külső háttértárat, hogy leszakadt a fej. Pedig csak szó szerint oldalra borult. Kényes egy jószág, az biztos.

(#866) Intelligencs válasza Criton (#863) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Bekapcsolt állapotban meglökött vinyó nagyon könnyen tönkremegy mechanikailag. Már két barátom is bizonyíthatja... ;] Nekem szerencsére még nem sikerült ilyet csinálnom.

Egyébként én a NAS-t az íróasztal alatt tartom elzárva, nekem egyedileg gyártott íróasztalom van, és van lent egy elzárható rész, ahova minden kábel, UPS, NAS, meg ilyen kütyü el van rejtve. Anno még a macska ellen lett ez így megépítve, mert állandóan elrágta a kábeleket. :D

Erre a hozzászólásra valaki? Fel kellene már másolnom az adatokat, de nem tudom hova másoljam őket, kell-e nekem ez a photo station, music station, video station. :F

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#867) Elemental válasza Intelligencs (#866) üzenetére

Elemental
(őstag)

Az úgy tudom, hogy a dlna-s cuccokhoz kell.
Én kipróbáltam, 1 óra után töröltem az egész médiaszervert.
Nekem médiaplayerem van. Létrehoztam több megosztott mappát, pl képek, filmek stb, és a médiaplayerrel nézek mindent.

(#868) Ed Parker válasza Intelligencs (#866) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

ezt én is megerősíthetem,könnyen le lehet koppantani a fejet,szóval működés közben csak óvatosan szabad emelni,mozgatni.

(#869) Patice válasza Intelligencs (#847) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Music/photo/video station-nek az az értelme hogy kapsz egy gyári szoftvercsomagot a zenéid/képeid/videóid szép felülettel történő böngészéséhez.

És/vagy mobil app.-okkal vezérelheted ezeken keresztül. Video station-ben jukebox felületet tudsz kialakítani, borítóképekkel, stb. Audio Station-nel a NAS egymagában is tud zenélni, zenét lejátszani. Nekem egy USB-s DAC-kal egész jól szól. Photo Station-nel meg netes felületen tekintheted meg az ide föltöltött képeket. Mondjuk szülőknek, ismerősöknek, stb. Mellé blogot írhatsz.

Szerintem.

(#870) Criton válasza Ed Parker (#868) üzenetére

Criton
(veterán)

bővített smart teszt szerint minden OK, akkor gondolom a HDD-nek semmi baja nem lett? meg az alaplap sem sérülhet ilyenkor?

(#871) Ed Parker válasza Criton (#870) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Sztem ez a teszt a raid kötetet ellenőrzi, nem tudom hogy kiterjed e fizikai behatásokra :F

Ha működik fa szán akkor nincs miert aggodnod.

(#872) Dr.FantastiK válasza Criton (#870) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

Alaplap nincs mitol seruljon, nyogodj meg, elvegre a belsejeben van !!
Szerintem a lemezeknek sincs bajuk ha nem volt 'felboritva' a NAS.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#873) Ed Parker válasza Dr.FantastiK (#872) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Ezt utólag már nehéz bizonyítani :D

(#874) Criton

Criton
(veterán)

azért ha durván a tetejére fordítják akkor annak azért külsérelmi nyomai csak lennének, na meg ez nem fog már kiderülni, csak egy ember tudja az igazságot :DDD működésben semmi rendelleneset nem tapasztalok.

(#875) tobias40: egy ilyennel szerintem nem lenne bajod:APC BackUPS ES 700VA

[ Szerkesztve ]

(#875) tobias40

tobias40
(addikt)

Szerintetek melyik a jobb választás?
Szinuszosban APC Smart 700as Ez csak com portos.
Nem szinuszosban APC Smart 500as Ez usb-s.

Nas és router és kábel modem menne róla...

Mi a különbség a szinuszos és a nem szinuszos között?

[ Szerkesztve ]

(#876) Intelligencs válasza Patice (#869) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Köszönöm a választ! Elkezdtem a photo station-be felmásolni a képeket a synology assistanttal, de kb. 10 perc után után is 0%-on állt. Igaz, 42 ezer fájl van abban a mappában. Szóval jónak tűnik ez a funkció, de azt hiszem később állok neki ezzel szórakozni, illetve csak válogatott képeket fogok ide betenni.

Egyelőre inkább csak létrehoztam egy megosztott mappát, és mint egy nagy biztonságos háttértárba, bemásolok mindent könyvtárakba rendezve.

@noklika: Köszi a választ, egyelőre én is hagytam ezt a funkciót. Később játszom majd vele.

(#877) Patice válasza Intelligencs (#876) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ha az Assistanttal másolod fel a képeket, akkor a számítógéped fogja elkészíteni a kis képeket a netes eléréshez. 42 ezer kép pár napig el fog tartani. :)

Nekem kb. 5 napba tellet PC-vel kb. 30 ezer kép feltöltése. De azóta újraraktam a NAS-t és újra gondolva csak válogatott képeket fogok csak a Photo Station-be rakni. :D

Szerintem.

(#878) Statikus válasza tobias40 (#875) üzenetére

Statikus
(senior tag)

A szinuszos a 230V hálózattal majdnem 100%-ban megegyező frekvenciával, szinuszgörbe szerint váltakozó feszültséget ad ki, a nem szinuszos többféle alakú lehet, de nagy általánosságban szögletesek.
Vannak bizonyos eszközök, amik nem szeretik a nem szinuszos, vagy kvázi-szinuszos feszültséget.

Általánosságban elmondható, hogy minőségi tápegységgel rendelkező készülékek megeszik a nem szinuszos jelet is, károsodás nélkül. (biztos láttál már olyan készüléket, amire az volt írva, hogy 110V...250V - na ezeknek tökmindegy mit kap)

Házi használatban a nagy többség nem szinuszos UPS, ha van rá kereted, érdemes jobbat venni, nem csak jelben kapsz jobbat, általáben ezek már drágábbak, minőségibb, jobban "felszerelt" UPS-ek.

Com portos UPS nem fog kommunikálni a Synoddal, mivel csak USB van rajta.

Léteznek már olyan UPS-ek, amik LAN-on keresztül kommunikálnak az összes eszközzel, amire telepíthető egy monitorprogram. Sajnos drágák és ritkák. (Előnyük, hogy minden gépet lekapcsolhat, nem csak azt az egyet, amibe a USB van dugva és lehet akár 3 szinttel feljebb, 100m UTP kábel távolságra is)

Színuszjel szükséges mindenhez, amiben váltakozó áramú motor van. Porszívó, hajszárító, szivattyú, hűtőszekrény, turmixgép :)

[ Szerkesztve ]

(#879) Criton

Criton
(veterán)

Ez az újra telepítgetés milyen őrület? Mindenki, hogy most megint újrarakom a nast stb...
Én tárolónak használom, kvázi oda mentem a dolgaim, ezért a laptopon meg asztali gépen alig van valami....
Ha meg újrarakás akkor elég csak resetelni és a DSM-et újrarakni.

(#880) Ed Parker válasza Criton (#879) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Hát igen, 4x3TB-ot márnemannyira egyszerű ki pakolni:)

(#881) Criton válasza Ed Parker (#880) üzenetére

Criton
(veterán)

Miért akarnám kipakolni??? A nas mentésre van, és nem azért, hogy hetente újrarakjam és az adatokat újra beszerezzem.

(#882) Intelligencs válasza Criton (#879) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Patice szerintem azért rakta újra a NAS-t, mert mintha korábban mondta volna, hogy anno RAID0-ban húzta fel, de már rájött, hogy ez így nem jó. De majd kijavít, ha nem így van.

Egyébként teljesen egyetértek veled, én is tegnap elkezdtem felmásolni az adataimat, ma is folytatom, ha minden fent lesz, utána már nem szívesen fogok hozzányúlni, az tuti. Mondjuk ez a Syno legalább villámgyorsan másol, a Dlink tetű lassú volt, ott aztán tényleg nem volt kedvem mókolni.

(#883) Dr.FantastiK válasza Patice (#877) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

Megprobaltam en is az Assistantal felmasolni a sok kepet ( tobb 10 ezer..)

Ha a PC keszitene a kis thumbnail-okat akkor nem ertem mert tart ilyen sokaig !! ??

ekozbe a PC procija nem haladta meg a 3 % -ot.

Ugyhogy ez az Assistant egy bagot sem er. :DDD :DDD , mert semmivel sem gyorsabb mint nelkule.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#884) Ed Parker válasza Intelligencs (#882) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

A villámgyors azért picit erős szó, de tény hogy gyors:)
Én sata kábelen keresztül raktam egyikről a másikra át 3 terát, órákig másolta, pedig 90MB/s, ami azért nem rossz.

(#885) Ispy válasza Dr.FantastiK (#883) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

Nekem 3. napja fut a konvertálás 100% proci használat mellett és még mindig azt írja, hogy 41xx kép van hátra.

Azt mondjuk nem értem ez hogyan jött ki, mert eleve a photo könyvtárban van kb. 22000 kép és az egész konvertálás kb. 6200-ról indult, szóval ha 2000 kép/2 nap akkor még egy darabig el fog vele sz@rakodni.

Mondjuk sebességben nem sokat veszek észre belőle, filmek, torrent, fájl elérés megy rendesen, csak egész nap kerreg a nas emiatt.

Érdekes...

Ja és én csak átraktam a 210j-ből a vinyókat a 212j-be és felhúztam rá a DSM-et, szóval nem kellett semmit sem másolnom, mert az adat partíciót nem bántotta (hála istennek :R )

[ Szerkesztve ]

(#886) Intelligencs válasza Ed Parker (#884) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Hát nem tudom, megnézem majd pontosan a titkosítás nélküli másolási sebességet, mindenesetre a Dlink NAS-om után villámgyors. Ezzel már simán lehet képeket megnyitni, szerkeszteni magán a NAS-on, nem kell őket átmásolni a gépre. A DS213+ még a titkosított mappa esetén is hozta azt a sebességet, mintha egy USB2-s külső diszkre másoltam volna (20.000 kbyte/sec körül Total Commanderben). A Dlink nagy fájlok esetén, titkosítás nélkül is max. 7000-8000 kbyte/seccel csörgedezett.

(#887) Patice válasza Intelligencs (#882) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Igen, ez volt az indok. :K

Szerintem.

(#888) Patice válasza Dr.FantastiK (#883) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Nekem napi 5-8 ezer képet csinált meg a gépem + videók. Addig végig szinte 100%-on dolgozott a procim. Bírta az A-5300-as APU ennyi ideig is. :D

Szerintem.

(#889) Ed Parker válasza Intelligencs (#886) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Ja persze, ugy nyilván fürge, de nagy fájlok mozgatásával ez is eltököl:)

(#890) Criton válasza Intelligencs (#882) üzenetére

Criton
(veterán)

Én ha a DSM-et újrarakom, akkor egy sima reset, mert az adatok akkor megmaradnak.

(#891) Ed Parker válasza Patice (#888) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

megcsináltad a fotó mappát? :Y

(#892) Patice válasza Ed Parker (#891) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Igen. Aztán újraraktam az egészet. :DDD

Jelenleg még nincs semmi a fotó mappában. "Under construction"

Szerintem.

(#893) Ed Parker válasza Patice (#892) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

azta:D
mennyi idő alatt végzett?
nekem csak pár ezer fotóm van,de azzal tökölt rendesen.

(#894) Patice válasza Ed Parker (#893) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

4 vagy 5 napig csinálta a gépem. Pár videónál kifagyott az Assistant, akkor folytattam onnantól, ameddig jutott. De megcsinálta.

Szerintem.

(#895) Ed Parker válasza Patice (#894) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

amúgy szükséged van ilyenre?

sztem mappából elég egyszerű mindent megnézni.

(#896) Elemental

Elemental
(őstag)

Ti mire használjátok a photo stationt?
Én feltettem, de szerintem (vagy nekem) teljesen felesleges.
Csak a photo mappában nem szeretném tárolni a fotókat, de hogy 2 helyen legyenek az nekem nem tetszik.
A tévén médiaplayerrel nézzük a fotókat-videókat.
A gépeken, laptopon, ami a hálózatban van simán megnyitom a fájlt, és ACDsee vagy videoplayer.

Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen pluszt ad?

[ Szerkesztve ]

(#897) Ispy válasza Elemental (#896) üzenetére

Ispy
(addikt)
LOGOUT blog

Kapsz egy webes felületet, amin meg tudsz osztani felhasználókkal, csoportokkal képeket, vagy te magad tudsz fel/letölteni képeket stb.

Írd be a böngésződbe a nasod címét és /photo és ott van a weblap.

(#898) Ed Parker

Ed Parker
(veterán)

ezt a plex appot próbálta már valaki?

(#899) akisbandi válasza Ed Parker (#898) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Próbáltam, nem győzött meg. Kellett volna még egy app-ot venni hozzá sok pénzért, a webes felület lassú volt és amúgy is csak indexelt órákig.Szóval egynek jó, de akkor meg ott a gyári.

(#900) daniel2121 válasza Ed Parker (#884) üzenetére

daniel2121
(senior tag)

Nekem van egy usb3-es dupla dokkolóm és a szintén usb3-as laptopom, de csak 50-60 MB/s tudok másolni. Keveslem egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.