Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) spidersoft válasza Dr.NX (#90346) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ezt a hat amperes tápocskát max. körberöhögi egy autós kompresszor... 10A-es se biztos, hogy elég mindnek, inkább 15A környékén keresgélnék. Egy korrekt 12V kompresszor 10-10k, hozzá a táp is kb. ennyi, oszt a vége úgy megszalad, hogy olcsóbb egy eleve "kettőhuszast" venni, amin már van egy kis puffertartály is, és jó egyéb dolgokra is.

(#90225) MarioAna: kérhetjük akkor a paracord linket? :U :R

A mostani madzag borítása ott lyukadozott ki, ahol a maslit/görcsöt rákötöm. Van esetleg valami tökegyszerű paracordra kitalált csomó, ami kevésbé bántja a borítást?

(#90352) petipetya


petipetya
nagyúr

1 hónap alatt érkezett meg az alis 1 USD-s USB - 3.5 jack konverter. A fejhallgató és mikrofon része is működik, több szót nem érdemel. Részemről ajánlott.

"nincs rá lezsóidő"

(#90353) madgie válasza tlala (#90349) üzenetére


madgie
titán

Ez a Tronsmart, de igazából van itthon valami négyes USB-s Blitzwolf, az is hulladék. Ezentúl csak eredeti töltőket veszek, kidobott pénz ez a sok lom.

[ Szerkesztve ]

(#90354) air válasza madgie (#90353) üzenetére


air
nagyúr

Nekem a korábbi, QC2.0-ás Tronsmart van, a TS-WC3PC, de annál semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
Szerintem csak nem volt szerencséd.
Azért alapvetően a Tronsmart és a BlitzWolf is nagyon jó, minőségi töltő. Sőt mivel a gyári töltők is javarészt Kínában készülnek, nem mondható általánosságban, hogy a kínai töltők hulladékok, csak a gyáriak jók.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#90355) madgie válasza air (#90354) üzenetére


madgie
titán

Akkor másképp fogalmazok: ezentúl a gyári töltőket preferálom, évek óta csak szívok a 3rd party töltőkkel.

A kínai szóhasználat valóban nem volt szerencsés.

(#90356) petipetya


petipetya
nagyúr

Nevessetek ti is. Tegnap a kispostán nagyon megörültek nekem, mert annyi helyet foglal a csomag, hogy végre ki tudják adni. Sopánkodtak, hogy nem értik a külföldi csomagokat: "mintha ingyen osztogatnák". Nem akartam mondani, hogy némely esetben valóban így van. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#90357) gingerbalm válasza petipetya (#90356) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Miért nem mondtad, hogy tessék csak egyszer kipróbálni a rendelést? Nálunk a postás annyira képben van, hogy ő maga is kintről rendel ezerrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#90358) Dolphine válasza madgie (#90355) üzenetére


Dolphine
addikt

Aukey töltőt próbáltál már? Nekem abból van jópár, de nincs ilyen gondom. Ami még itthon van a gyárin kívül a LIDL-ben kapható Silvercrest.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#90359) Mr.Csizmás válasza petipetya (#90356) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mit néznének, ha megmondanád nekik, hogy a vételár néha még az órabérét se adja ki arra a mondatnyi időre, amíg megkérdezi :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90360) jupp008


jupp008
senior tag

Próbálta már valaki ezeket az újabb tipusú H7 Led -et ?
Összehasonlítva egy Osram Night Breaker -el vajon milyen különbség lehet ? ... árba ugyanaz.

(#90361) Ra3 válasza jupp008 (#90360) üzenetére


Ra3
őstag

Felejtős, csúnyán megraknak ha megállít a rendőr, műszakin se megy át.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#90362) Degeczi válasza jupp008 (#90360) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagy: ez használhatatlan, mint az összes hasonló.
Felejtsd el, izzólámpa helyére reflektorban nem lehet LED-es fényforrást tenni!
(a fényszóró arra van a tervezve, h a fókuszpontjában van a pici és körkörösen sugárzó izzószál. A LED-re egyik sem igaz, ezért nem működik vele jól, sokkal gyengébb és rosszul irányított a fény)

(#90363) madgie válasza Dolphine (#90358) üzenetére


madgie
titán

Nem, de szerintem már nem is fogok. Van itthon mindenféle már, Expansys-féle, Tronsmart, Blitzwolf, meg ezer egyéb, egyik se jó. Vagy sípol, vagy forró, mint a rezsólap, vagy ez.

(#90364) w.miki válasza madgie (#90363) üzenetére


w.miki
veterán

és melyik a jó?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#90365) peestike


peestike
senior tag

Én azt tapasztaltam ezeknél a "sípoló" töltőknél, hogy érzékenyek az usb kábelre. Mikor normális minőségű az usb kábel, akkor nem sípol, nem is melegszik túlságosan. 2, 4 portos BlitzWolf, 2.0 qc-s ugreen, rock töltők a 0.5, 1, 2 méteres rock, ugreen, ledes hoco kábel kombók akármelyike jó. Semmi sípolás.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#90366) retesz147 válasza Dolphine (#90358) üzenetére


retesz147
addikt

nekem egy aukey és egy blitzwolf is elhalálozott már....a korábban említett tronsmart most jó, de tényleg furcsán érzékel a teló tőle....

Xiaomi 13 eu dev...

(#90367) madgie válasza w.miki (#90364) üzenetére


madgie
titán

A gyári. Samsung vagy iPhone, mindegy, azokkal soha nem volt semmi bajom. De ez csak személyes tapasztalat természetesen, nem objektív kijelentés.

(#90368) w.miki válasza madgie (#90367) üzenetére


w.miki
veterán

csak olyat meg hol tudsz venni? csak az van, amit a telefon mellé adnak.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#90369) madgie válasza w.miki (#90368) üzenetére


madgie
titán

Lehet azt, csak drága. Illetve Coop-Telekom kuponnal nem drága, de már bonyolultabb beszerezni. Sajnos amíg egyszerűbb volt, addig nem vettem, most meg nincs sok kedvem 100 km-t utazni csak azért, mert személyesen lehet átvenni az adott Telekom üzletben.

Az akció elején a a 10 ezer forintos tartozék kupont nyugodtan el lehetett sütni mondjuk két darab 2.4A iPad töltőre, a párszár forintos különbözetet kellett csak fizetned, meg a futárt, ha nem volt a közelben Telekom bolt.

(#90370) dugesz77


dugesz77
őstag

Most egész jó árban elhozható a sima kétportos Ugreen adapter is igaz csak az egyik kimenete 2,4A-s. Vagy ott az egy portos QC 3.0 is egész jó árban. Eddig nálam Ugreen-el még nem volt gond.

(#90371) woodworm


woodworm
veterán

Korábban volt róla szó, jelenleg 44$-ba kerül a xiaomi 3G a Banggoodon, ha valaki mobilappból intézi a fizetést.

(#90372) ollie válasza petipetya (#90352) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez USB-s hangkártya (mert máshogy lehetetlen így hangot csiholni), és max beszélgetésre szabad ilyet használni, különben megőrülsz a rossz minőségtől.

***

(#90373) andrisbandi válasza woodworm (#90371) üzenetére


andrisbandi
őstag

Már megörültem :DDD,
aztán kopp;
"The "3G" is the model of this router, NOT the 3G mobile communication."

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#90374) MarioAna válasza spidersoft (#90351) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ez a drágábbik verzió, [link] minőségben nagyon jó.

Erről sincs sok negatív tapasztalatom, ez volt az olcsóbb verzó aliról[link].

Ez szerintem a leggyengébb minőségű BG-s, én ebből csináltam kulcstartót (táskafülnek is jó lehet)
[link]

(#90375) woodworm válasza andrisbandi (#90373) üzenetére


woodworm
veterán

Az a "G" a 3-as sorozat gigabites verzióját jelölné.

(#90376) oszy


oszy
veterán

Fotós hátteret rendelt már valaki közületek? Érdekelne, hogy melyiket érdemes. Bár kicsit tartok a vasalhatóságot illetően.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#90377) szabifotos


szabifotos
senior tag

Itt ajánlottátok a HTC-1 hőmérő-órát. Ha jól sejtem nem így kellene működnie. Sehogy sem tudom beállítani, csak villan egyet, akármit nyomok... Refund? VIDEO

[ Szerkesztve ]

(#90378) TheProb válasza air (#90233) üzenetére


TheProb
veterán

Hm, ennyiért nem is volna rossz vétel.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#90379) dugesz77


dugesz77
őstag

1$-ért elhozható ez az egész stabilnak tűnő állítható tablet állvány a ZJBR kóddal GB-ről.

[ Szerkesztve ]

(#90380) #57527808 válasza dugesz77 (#90379) üzenetére


#57527808
törölt tag

:R
kár, hogy csak egyet lehet rendelni.

(#90381) w.miki
neked is köszönöm, pont 2db kellett:R

__________

más:
xiaomi pen tollhoz kék betétet honnan rendeltetek?
olvastam, hogy valamelyiknek a végét le kell csípni, valamelyiket már így kapjuk meg.
nekem kb 10-es nagyságrend lenne jó mennyiség szempontjából. 6 db tollat rendeltem, és tegnap végre már nekem is lett egy, a többi ajándék volt.

[ Szerkesztve ]

(#90381) w.miki válasza dugesz77 (#90379) üzenetére


w.miki
veterán

80%0FF$1 kóddal csak 0.7$ :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#90382) balazs1956 válasza w.miki (#90381) üzenetére


balazs1956
senior tag

Afenébe Így is vettem, úgy is vettem:)

(#90383) KL48 válasza oszy (#90376) üzenetére


KL48
tag

Én itt vettem a zöld hátteret. Van más színben is. Vasalni mindenképpen kell, ha összehajtva tartod. Érdemes papír hengeren tárolni. Anyagboltban jutottam ilyen hengerhez.

(#90384) tlala válasza madgie (#90353) üzenetére


tlala
addikt

Ugyanilyen Tronsmart töltőt használok a Redmi Note 3-as telefonomhoz, hibátlan és nagyon jó.
Itt egy alapos teszt, ahol durván megadták neki a terhelést, amit csak lehet, és kitűnőre vizsgázott. Egy másik teszt szerint egy ideig a Qualcomm weboldalán is kint volt, mint "referencia" töltő, tesztgyőztes. (A korábbi, itt is linkelt QC 2-es verziója nem volt egy minőségbajnok, az is tény.)

Mindenből ki lehet fogni rosszat, nekem pl. jó sok "kínai" töltőm van kocsi, nyaraló, kamasz gyerek, stb. miatt (Blitzwolf, Orico, Tronsmart stb.).
De egyetlen rossz töltőt fogtam csak ki életemben, ami használhatatlanná tette anno az LG Black érintőképernyőjét töltéskor, az egy itthon jó drágán vásárolt 2A-es gyári Nokia töltő volt (természetesen a számláját elkevertem). A feleségem gyári Samsung töltője meg egyszerűen nem tudja leadni semmilyen telónak semmilyen kábellel azt a töltőáramot, ami rá van írva.
Nehéz aranyszabályokat felállítani.

[ Szerkesztve ]

(#90385) tipuka válasza w.miki (#90381) üzenetére


tipuka
addikt

azt mire lehet még elhasználni? :D vennék pár dolgot :DDD

(#90386) Zola007 válasza balazs1956 (#90382) üzenetére


Zola007
veterán

gavallér voltam, kértem rá 0.18-ért reg.mailt :D
remélem egy könyvet is megbír, mert nekem arra jobb lenne

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#90387) madgie válasza tlala (#90384) üzenetére


madgie
titán

Nincs aranyszabályom, azt írom le, amit tapasztaltam. Nekem teljesen mindegy, melyik teszten győztes, ha tönkrevágja a telefonomat. A sok "ajánlott" olcsótöltővel meg eddig folyamatosan szívtam, lehet megvan még, mikor az Expansys kiszórta a töltőit (akkor álltak át a gyorstöltőkre), vettem kétmaroknyit, sokat odaajándékoztam, 3-4 GoPro-t hajtott meg, más telefonokat, mind sípolt. A többit meg már leírtam ,olyan egyszerűen nincs, hogy vettem lassan húsz fórumokban bestbuy-nak titulált divatmárkás vagy csak simán jóáras töltőt és egyik sem működik normálisan. Ennyire még én sem lehetek peches :D

Szóval szerintem dobhatjuk a témát, te azt mondod, belenyúltam, én azt mondom, elég volt, ezek en bloc sz*rok, nem hiszem, hogy meggyőzzük egymást.

[ Szerkesztve ]

(#90388) DeFranco válasza madgie (#90387) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itt egyszer volt a töltőtéma egyetlen válasz hsz nélkül agyonhallgatva, amikor valaki beszámolt róla, hogy majdnem rágyújtotta a lakást. figyeltem hogy mi lesz a vélemény, zéró reakció követte.

szerk: nem töltő volt. töltős lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#90389) tlala válasza madgie (#90387) üzenetére


tlala
addikt

Nem tűnt úgy nekem, mintha bármelyikünk meg akarná győzni a másikat, béke van. :R
Egyszerűen én is mellé írtam a magam sokéves tapasztalatát, ami még az Ericson 198-asommal kezdődött a Pannonnál. :)

Amúgy meg minden tömegtermék egyfelől széklet, másfelől meg el is vagyunk kényeztetve. Még emlékszem, hogy anno az NDK Pico villanyvasutam tekerős 12 Voltos trafója úgy zúgott, hogy a konyhában lehetett hallani. Senki sem tett rá megjegyzést. :)

[ Szerkesztve ]

(#90390) bugizozi válasza w.miki (#90381) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#90391) Laca1212 válasza Zola007 (#90386) üzenetére


Laca1212
őstag

Belgium Registered 15 - 20 business days $0.00 ;]

(#90392) snipr válasza tipuka (#90385) üzenetére


snipr
aktív tag

Itt lehet bogarászni

[ Szerkesztve ]

(#90393) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#90388) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bw LT1 volt, és az se mellékes hogy állandóan fullon ment + az ablakban volt, szerintem ez is hozzájárult az esethez. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90394) Zola007 válasza DeFranco (#90388) üzenetére


Zola007
veterán

Azt lehet, hogy nem ide irtam, de nekem esett szet kinai gagyi töltö a kezemben mikor huztam volna ki, mert megolvadt a háza es a villasdugos resz bentmaradt a konnektorban.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#90395) tlala válasza DeFranco (#90388) üzenetére


tlala
addikt

Nem akarom egyáltalán elbagatelizálni az ilyen eseteket, de márkás, méregdrága Samsung telefontól meg nem majdnem, hanem konkrétan gyulladtak fel lakások, meg autók. Meg Iphone-tól is. Ez a nagy számok törvénye, selejtes szériák, darabok előfordulnak kínaiban is, meg márkásban is.
Ettől még persze ezerszer elmondtuk, hogy miért nem szabad megvenni a 0,99 meg 1,99 USD-s noname elolvadós töltőket - de az meg egy másik kérdés.

Utolsó gondolatom - aztán én le is állok ezzel a témával, mert már mindent elmondtam, amit én ehhez a témához hozzá tudok tenni.
Amikor én a Qualcomm-os telefonomhoz venni akartam egy QC 3-as töltőt (emelynek nevében a QC ugye a Qualcomm-ot jelenti), akkor a chipset gyártójának a weboldalán az ajánlott "gyári" meg "referencia" a Tronsmart volt, és mindenhol más tesztek is jókat írtak róla, akkor szerintem nem is tudtam volna "gyári" vagy "nemkínai" Samsungot vagy Nokiát venni a QC telefonomhoz. Nekem be is vált, ennyit írtam csak, semmi többet.

[ Szerkesztve ]

(#90396) zebede válasza #57527808 (#90380) üzenetére


zebede
őstag

Én innen rendeltem 12 nap alatt ért ide, nem kellett belőle vágni.
Maga a betét test kicsivel vékonyabb mint az eredeti fekete, de szépen fog és ugyanolyan jó vele írni.

(#90397) madgie válasza tlala (#90389) üzenetére


madgie
titán

Jajj, bocs, nem akartam én ilyen határozottan reagálni, csak már felmerült reggel óta, hogy vegyek Aukey-t meg mittomén. Nem, szerintem már nem fogok, ha kell, megveszem a gyárit. Amennyit már elszórtam ezekre, bőven kijött volna belőle vagy három normális 2.4A iPad töltő, vagy Samsung gyorstöltő.

De sok mással is szívtam már meg így, hogy az olcsóbb végül drágább lett, illetve DeFranco hozzászólására reflektálva még a munkahelyen sem merem lepasszolni mondjuk a Blitzwolf négyes töltőt, pedig elvileg nagyon kényelmesség tenné a konnektorvadászatot... csak hát a csajok tuti nem húznák ki az elosztóból estére, aztán ha leég az bót, akkor vakarhatom a fejem.

(#90398) tlala válasza madgie (#90397) üzenetére


tlala
addikt

Teljesen megértelek, ezek a dolgok már erősen a szubjektív kategóriába tartoznak - de hát szubjektumok vagyunk. :)
Nálam is alakultak ki teljesen hasonló utálatok, fogadalmak meg óvatosságok márkák, kategóriák iránt.

(#90399) DeFranco válasza tlala (#90395) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó csak ezekről hamar értesülsz, botrány van belőle, komoly visszahívásokat eredményez és úgy általában még mindig sokkal ritkább mint a csájn-íz elektromos kütyük esetén.

nem utolsó sorban rengeteg szaklap és hobbista áll rá arra, hogy ezeket a termékeket szétszedje, elemezze, értékelje, ha hiányzik egy kruciál biztonsági eszköz (nem fog, mert ezt a gyártó is tudja) akkor az azonnal kiderül ahogy a thereifixedit kezébe kerül egy példány is, és ügy lesz belőle.

a csájn-íz termékeknél ez közel lehetetlen, bár tény, hogy van legalább egy oldal aki ezt korrektül igyekszik mégis csinálni, hogy legalább a műszaki design alapján lehessen szűrni, de gyártási szórással (ami megint csak nagyobb, mint a pedigrés gyártók esetén) ő sem tud mit kezdeni.

nem akarok ebből keresztes hadjáratot csinálni, mindenki el tudja dönteni, hogy mit vállal be (bár ezt csak kénytelen vagyok elfogadni, nem értek vele egyet, szívem szerint betiltanám, és max. tanyán engedélyezném kilométerekre a következő lakóháztól) de a szerecsenmosdatás szerintem hibás hozzáállás. olyan amilyen, ezzel kell számolni és nem azzal, hogy kijött egy szar note7 tehát nem baj, ha amperszagúra sípolja magát a webkam alá pakolt 5v-os töltő amit 0/24-ben hajtasz felügyelet nélkül. (nem mintha a felügyelet érne bármit is, gyulladástól másodperceid vannak oltani, aztán már mindegy)

[ Szerkesztve ]

(#90400) tboy93 válasza w.miki (#90381) üzenetére


tboy93
nagyúr

Thx! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.