Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) havri1 válasza V/ (#37100) üzenetére


havri1
félisten

Nekem erről mindig az a fénykép ugrik be, (amit nem láttam, de ódák zengenek róla) amit a magyar központi elosztóban, a wc-ben csináltak hajnalban. Térdig álltak a kibontott, széttépett ragszám nélküli csomagokban. Mert hogy csak ott nincs kamera..
Vagy igaz vagy nem, de nem zörög a haraszt..

[ Szerkesztve ]

havri

(#37102) beg válasza V/ (#37100) üzenetére


beg
veterán

Továbbra sem értem miért szenvedtek a bolti helpdesk-el. Paypal dispute, claim, jó estét.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#37103) DJ. Ru$y válasza V/ (#37100) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Október-november, kész káosz... 12 csomagból 2 refund, 2 újraküldés.

(Banggood TN-nel küldi újra a cuccot, szóval, ha szükséged van rá küldesd újra, ők tuti feladták az elsőt is, vagy a posta vesztette el, vagy benyúlta egy postás.)

beg
Mondjuk, mert, ha a Snap Up-ban vett $30-os speaker $0.01-ért nem jön meg, nem a 3 Ft-om fog érdekelni, hanem az eszköz. Ha ma/holnap nem jött volna meg elsején indítottam volna az újraküldetést, és újraküldték volna, ahogy az extrán olcsósított 3 db Sziamóni lámpát is újraküldik.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37104) beg válasza DJ. Ru$y (#37103) üzenetére


beg
veterán

Abban az esetben érhető, de vipera kolléga pénzt szeretne vissza.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#37105) DJ. Ru$y válasza beg (#37104) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, mert nem tudja, hogy másodjára TN-nel küldi a BG, mert ő eBay-hez van szokva és ott sosem kérünk újraküldést, csak refundot. Lehet ezt csak én látom bele...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37106) RBJ


RBJ
addikt

Mai.

Tok 12.11. csevegés eredménye, jeleztem az eladónak, hogy fehéret kaptam a rendelt fekete helyet.
Küldött egyet szó nélkül. 12.16. kínai bélyegző. Gyors volt. [link]
Az óra meglepi a babámnak. 12.02. [link]
Óra miatt örömbodotá van. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#37107) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Vár itt valaki HOMTOM HT7 készüléket valahonnan?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37108) 206 cc


206 cc
senior tag

Hmmm....nem vagyok egy panaszkodós emberke de nekem sem ideális a termék beérkezési arányom.
A legrégebbi nov.11-i rendelés két termék a 6-ból még nem jött meg illetve holnap lejár 14 rendelésem és 3 érkezett meg csupán.Van eBay,Ali,Banggood is közte...szóval nem túl fényes a helyzet.
Ennyire vacak arányom még soha nem volt az elmúlt 5 év alatt...gyanítom még rosszabbul fizetik a postásainkat!! :C :C :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37109) Outlander válasza Ciccuka (#37107) üzenetére


Outlander
őstag

Szerintem senki nem copatta magát vele. :(

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#37110) grabber


grabber
addikt

Megjöttek ma a húgomnak a cuccok.Állandóan vágta a nyakát a kocsi biztonsági öve,rendeltem egy ilyet [link]Meg nem próbálta ki,de jó ötlet.
Mostanában megjött a tablet,bill hozzá,mini lego,2db karóra,elemlámpa,akkumulátor,quadcopter,kocsi karcolásjavító,e14 led körte,micro sd,forrasztópáka.Fejlámppa úton,akkumulátor töltőt fel sem adta a GB,most ment is rá a ticket.Remélem visszakapom a pénzt.Ha nem levásárlom.
Viszont a BG pontjaimat be kéne váltanom idén.Van valakinek ötlete mire érdemes?

(#37111) cris78 válasza grabber (#37110) üzenetére


cris78
őstag

10$-5$-os kupon. Pengetővel az akciós cuccok is mennek. Miband, Xiaomi powerbank, piston 3....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#37112) 206 cc válasza Outlander (#37109) üzenetére


206 cc
senior tag

..ha már telefon. 100 usd-ig van esetleg ajánlott vétel?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37113) andrisbandi válasza 206 cc (#37112) üzenetére


andrisbandi
őstag

Doogee x5 PRO
- Kínai, de magyar garis. 30 ropi.

Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#37114) 206 cc válasza andrisbandi (#37113) üzenetére


206 cc
senior tag

Köszi az infót!
..gyors keresés ez a legjobb ajánlat vagy máshol tudtok jobbat?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37115) dugesz77


dugesz77
őstag

Épp ma beszélgettem a postással amikor hozta a csomagot. Kérdeztem,hogy mi a helyzet. Csak vakarta a fejét... Állítólag hétfőre csak ide a postára több mint 1000 db csomag esett be. Fizikai képtelenség ,hogy azt ők 1-2 nap alatt kivigyék. Meg mondja , hogy szintem mindenhol személyesen kell átadnia a csomagot, mert egyszerűen semmi nem fér a postaládákba a kis réseken. Nem egyszerű nekik sem.

(#37116) air válasza 206 cc (#37114) üzenetére


air
nagyúr

Csak erre nincs magyar (európai) garancia.
Nem biztos, hogy ez megér 5-6 ezressel kevesebbet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37117) DJ. Ru$y válasza grabber (#37110) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért kell beváltanod? Írja, hogy pontod fog lejárni holnap? Ha 0-t ír a második szám a pontjaidnál, akkor semmid nem fog lejárni. :K ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37118) Laca1212 válasza 206 cc (#37114) üzenetére


Laca1212
őstag

Nem kötekedés, de miért jobb Kínából várni rá heteket? Tuti megáfázzák. Akkor meg ott vagy árban, mintha itthonról vennéd Eu Stock-ról, ráadásul magyar garival. :F

(#37119) DJ. Ru$y válasza Laca1212 (#37118) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tuti megáfázzák, aha. Jó, hogy ma kapta meg valaki a telefonját (megint) áfa nélkül.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37120) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Van nekem egy bluetooth-os hangszóróm, de sajnos el kezdtek recsegni a hangszórói, képek itt.
Szeretném kicserélni a hangszóróit valami komolyabbra, de nem tudom, hogy honnét érdemes rendelni, illetve az se tudom milyen néven keressem!
Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#37121) DavidQ válasza DJ. Ru$y (#37119) üzenetére


DavidQ
tag

Azért tegyük hozzá, hogy tracking nélkül jött az a teló. :K Olyan csomagot ritkán (szinte soha) vámolnak. Szerintem nem sokunk vállalna be telefon rendelést, nyomkövetés nélkül (persze snapup esetén megint más a szitu).
Határérték feletti műszaki cikk rendelésekor mindig hozzákalkuláljuk az áfát. Ha véletlen átcsusszan, akkor pedig örülünk mint majom a farkának. :))

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#37122) 206 cc válasza vacs (#37120) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Gyanítom olcsóbban jössz ki ha rendelsz Xiaomi Square Box-ból....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37123) andrisbandi válasza DJ. Ru$y (#37119) üzenetére


andrisbandi
őstag

Állítólag már gép világítja át a csomagokat, és a teló vagy táblagépeket 100%-ban kiveszi ha Kínából jönnek.
Én is így jártam, de bele volt kalkulálva.

Mindenkitől ugyan ezt hallom.
Ezért a mai "nem vámolt telóra" fenntartásokkal gondolok.
Pl lehet azért nem kellett fizetni, mert az érték alatt volt, de ugyanúgy "kivették", csak aztán nem kellett rá csengetni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#37125) Saccco válasza Outlander (#37109) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem ma postázták. :U

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37126) 206 cc válasza andrisbandi (#37123) üzenetére


206 cc
senior tag

Hmmm...nem tudom milyen technikával rendelkezik a nemzetközi csomag érkeztetés,de gyanítom szinte lehetetlen minden csomagot átvilágítani.Legalább is értelmes időintervallumon belül nem hiszem...Szóval ez is csak szúrópróba szerűen működhet úgy gondolom...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37127) vwpolopg válasza grabber (#37110) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ha vágja a nyakát akkor állítani kéne a magasságon, mivel az öv pozíciója nem megfelelő, legalábbis szerintem. De nem akarok beleokoskodni.

(#37128) DJ. Ru$y válasza andrisbandi (#37123) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Honnan tudta a vámos, hogy értékhatár alatt volt a telefon? Nem kapott a srác semmilyen megkeresést, hogy szolgáltasson adatokat a csomagjáról. Szóval ez nem igaz.

Akkor még egyszer: Nem azt írtam, hogy tuti biztosan nem fogják megvámolni a határérték feletti rendeléseket, hanem, hogy van rá esély. Ennyi pont. Nyilván mindenki kalkulálja bele maga és döntse el.

És igenis van aki pont azért vásárol Kínából, mert számít neki az a pár ezer forint.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37129) Outlander válasza Saccco (#37125) üzenetére


Outlander
őstag

Részvétem. ;]

Értem h olcsó, de az hw a launchert se biztos h elbírja... Hamarabb felbac mint a piano tiles 2. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#37130) mm89 válasza core2trio (#36855) üzenetére


mm89
őstag

Semmi. Ott vannak a kötések, ahonnan fém lemezek viszik a három ágat a dugalj részhez. Kezdem úgy érezni, hogy le kell cserélnem őket falira,csak az a baj, hogy már elkezdtünk festeni. Bár még így is jobb mint utána..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#37131) Saccco válasza 206 cc (#37126) üzenetére


Saccco
nagyúr


cikk (régi)

Outlander: Azt nem mondtam, hogy magamnak. Még nincs meg a Oneplus One utódja. ;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37132) Outlander válasza DJ. Ru$y (#37128) üzenetére


Outlander
őstag

A vita kedvéért 2 hete jött egy ulefone be touch 2 egykék napi volt az is, áfamentesen. Be is írtam.
Szaal tényleg van rá esély.
De kell hozzá mázli.
Mondjuk a doogee féle 2-3k az nem ez a kategória már csak a gari miatt se.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#37133) V/ válasza 206 cc (#37126) üzenetére


V/
titán

Csak azon keresztül kell engedni, egy futószalag, középen a képernyő, minden vizsgálható. Rendszer ugyanaz mint a reptéri átvilágító, ilyesmi, ez egy másik postáé:

Egyébként pont ezért lassú a mostani feldolgozás, sok a csomag, kevés a gép, akár 1 hétig dekkolhat az érkeztetőben a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#37134) Imy válasza beg (#37102) üzenetére


Imy
veterán

Dispute és a claim elég hosszadalmas szerintem. Én 12.21-én indítottam dispute-t, semmi reagálás. Most 12.28án elindítottam a claim-ot, és arra sem jött még semmi válasz. Így nehéz... :(

(#37135) 206 cc válasza DJ. Ru$y (#37128) üzenetére


206 cc
senior tag

Én is ezzel értek egyet!
Mellesleg :
-1. az említett cégnél nincs is raktáron
-2. a kiszállítás is pénzbe kerül nem néztem de gondolom min.1000-1500.-ft
-3. ha a 80 usd-ből levonom még a kedvezményeket -5$ kupon akkor a 31-32K-val szemben 21-22K...szóval van különbség azért...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37136) dugesz77


dugesz77
őstag

Szerintem már a doboz formájáról ki lehet szúrni,hogy mit rejthet a csomag. Az eddigi telefonjaim mind nagyjából 15x7x7 tégla forma dobozban voltak. A tablet is elég egyen dobozban van. Plusz ha van rá TN akkor elég gyanús,tehát megéri vesződni vele. Az UMI viszont egy sima kocka forma 17x17x3 centis doboz. Lehet nem volt gyanús a méret+TN nélkül jött.

(#37137) V/ válasza Saccco (#37131) üzenetére


V/
titán

Nem annyira régi a cikk,de volt technikai fejlesztés ott a Központban, és vannak vad ötletek is a cikkben, de azt inkább nem minősítem. Tudatlan a cikkíró.
Pl: Érdemes tehát a küldeményre kívülre rátenni egy számlát árumegnevezéssel, valamilyen kivonatot a banki átutalásról neten rendelt áruknál.
Na ezt hogy kivitelezné? Első felére talán rábeszélnénk a kínait, dehogy félvilágon keresztül a banki adataimat bárki elolvassa, no azt már nem.

Meg: Ha ki kell bontani a csomagot, azt egyébként elvileg egy postás és egy vámos együtt végzi, épp azért, hogy ellenőrizzék egymást.
Mi az hogy elvileg, az a törvényi előírás.

[ Szerkesztve ]

(#37138) Saccco válasza V/ (#37137) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jó-jó, tudományos index cikk, csodák nincsenek. ;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37139) 206 cc válasza Saccco (#37131) üzenetére


206 cc
senior tag

Ahogy olvastam a cikket pont azt írják hogy szúrópróba szerűen világítanak át....nálunk is van ilyen gép persze lényegesen kisebb teljesítményű és abból gondoltam hogy lassú a procedúra mert az sem egy kapkodó őrült...
szóval találomra világítanak át csomagokat...főleg ilyen dömpingben...
Mellesleg nem kimondottan telefonos doboz az X5 Pro-é sem....
ez ha jól gondolom

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37140) Laca1212 válasza DJ. Ru$y (#37128) üzenetére


Laca1212
őstag

"És igenis van aki pont azért vásárol Kínából, mert számít neki az a pár ezer forint."

Konkrét esetnél(Doogee X5 Pro) ha megáfázzák(persze nem 100%, de közel annyi :) ), akkor ugyan ott van árban csak normális garancia nélkül. Így lesz a kicsit olcsóbból nagyon drága ha mondjuk a teló teljesen bekrepál. Persze, persze...miért is romlana el ugye? Így garira sem lesz szükség...
És ha mégis? :Y

(#37141) KisApám válasza spidersoft (#37073) üzenetére


KisApám
addikt

Boldog Új Évet Mindenkinek.
31-én nem tudom majd leírni, max. XRIXKRAXokat :-)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#37142) V/ válasza 206 cc (#37139) üzenetére


V/
titán

Lényegesen jobb teljesítményű gépeik vannak. tavaly közel 2 milliárdos értékű fejlesztés.
Schuller Attila, vám és jövedéki szóvivő, NAV: De amint ön is említette, a repülőtéren könnyebb helyzetben vagyunk, hiszen rendelkezésünkre állnak a csomagvizsgáló röntgenek, amelyekkel át tudjuk vizsgálni mind az utasoknak a csomagjait, mind pedig a postaforgalomban föladott csomagokat.
2010-es beszerzés, nézz utána, hogy ezek a gépek mit tudnak:
Smiths Heimann HI-SCAN 100100V és Smiths Heimann HI-SCAN 7555Í

[ Szerkesztve ]

(#37143) XP NINJA válasza Ciccuka (#37107) üzenetére


XP NINJA
őstag

Igen, ma adták fel a 12-ei rendelést :(

(#37144) grabber válasza DJ. Ru$y (#37117) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,azt hittem le fog járni.De tényleg 0.

cris78: Nem találtam semmi jót.Max az infrás hőmérő vonz és a távvezérelhető hosszabbító.De megindokolni nem tudnám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37145) kovisoft válasza 206 cc (#37139) üzenetére


kovisoft
őstag

A "szúrópróba szerűen"-t úgy képzeld, hogy kb. 80%-ban megfogják a telókat a vámon. Persze mindig van esély, hogy éppen a 20%-ba kerülsz, ami átcsúszik.

(#37146) V/ válasza kovisoft (#37145) üzenetére


V/
titán

A gépnek két kimenete van vámolni, nem vámolni, a felismerő szoftver tanítható, kép alapján dönt. Az ember csak a csomag torlódást felügyeli. Persze ez csak egyszerűsítése a tényleges melónak.

(#37147) DavidQ


DavidQ
tag

Mindenképp érdemes lenne még szót ejteni a vámosok egy átlagos napjáról is. ;]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#37148) 206 cc válasza kovisoft (#37145) üzenetére


206 cc
senior tag

Hmmm a 0-tól az lényegesen több....Nem csak az a 8-10 ezer ft ami jelentős számomra,de ha itthonról veszem biztosan kifizetem ezt az összeget, míg ha kintről rendelem legalább adok esélyt az olcsóbb beszerzésnek.
Garancia része nem izgat annyira...ha így vélekednék nem vennék semmit kintről....legalább is nem a 20K a lélektani határ nálam.Már 80-100K esetén elgondolkoznék,de az esetben meg már kint is vannak korrekt cégek ahonnan érdemes rendelni,mert profin intézik a garit.
Én kicsit furcsállom különben az ilyen posztokat akik lebeszélnek a kinti vásárlásról egy tipikusan erről szóló topikban!!!! Nem inkább tanácsot lenne érdemes adni ,hogy mely eladótól ,mire figyelj, hogyan szállíttasd?!
Nem "flémnek" szánom de sokkal inkább erről kellene posztolni....szvsz. :R :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37149) 206 cc válasza V/ (#37146) üzenetére


206 cc
senior tag

Ez a leegyszerűsítés nekem csak azért fura,mert többször is rendeltem noti-tablet alkatrészeket sőt lcd tv-hez is (kijelző,alaplap,borítólemez) ebay-ről és még soha nem vámolták.Igaz általában 50-70 usd volt a max. érték. ,de jött vagy 150-200 ilyen csomagom már az évek alatt.....

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37150) csadi0011 válasza XP NINJA (#37143) üzenetére


csadi0011
őstag

Én is kaptam értesítőt, hogy feladták. Már a snap-up idején írták amúgy, hogy presell és 31-én fogják feladni. Vagy nem amiatt írtad a kék fejet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.