Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) RBJ


RBJ
addikt

Autós kresz topik ez vagy mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14752) Degeczi válasza Blaise (#14750) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, persze. Tényleg ugyanolyannak tűnnek, mint a legutóbbi eresztés (most én is vettem AAA-t, legutóbb lemaradtam róla)

(#14753) maggi1886076 válasza Degeczi (#14748) üzenetére


maggi1886076
addikt

Vezetés közben figyelek. Szerencsére koromnal fogva meg tudok. ;]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14754) RBJ válasza Degeczi (#14752) üzenetére


RBJ
addikt

SZerintem a legutóbbi eresztésből maradtak vannak megint. Furi is volt, hogy egyik nap van halomra másik nap semmi.
Most keresem de nem találom melyik akcióban van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14755) RBJ válasza RBJ (#14754) üzenetére


RBJ
addikt

megvan barkácsbrant.

az noti akksikból kiműtött cellákat, hogyan mivel kell mérni, hogy kiszűrhető legyen melyik jó?
Vagy az értelmesebb töltő úgy is jelzi, hogy KO? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14756) axlfsi


axlfsi
veterán

Boccs, hogy szetoffolom most a tolatoradaros topikot :DDD , de lenne egy gyors kerdesem:

Holand posta (NL) vagy SingPost (SG) most a nyero, gyorsabb, jobb (vagy nagyon boltfuggo is?).
Gearbestrol jonne egy tolto, de nem tudom eldonteni melyikkel vegyem.

Koszi!

Szerk.: a 37$ mar elegge AFA gyanus, ugye? :F (allitolag van egy iratlan szabaly, hogy +10€-ig nem sarcolnak, de ez mar azt is surolja).

[ Szerkesztve ]

eladó bontatlan SOVOL SV06 PLUS ||| ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14757) Outlander válasza axlfsi (#14756) üzenetére


Outlander
őstag

A holland most egy hangyafa..nyit jobb most.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#14758) axlfsi válasza Outlander (#14757) üzenetére


axlfsi
veterán

Kicsit mas megkozelitesben, de harom kulonbozo topikban rakerdeztem, ahol jellemzoen kulfoldrol szoktak vasarolni a tagok. Mindenki mast mond :D
Szoval...

eladó bontatlan SOVOL SV06 PLUS ||| ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14759) Outlander válasza axlfsi (#14758) üzenetére


Outlander
őstag

A külföldi rendelős topikban csak debilek vannak... és ezzel mindent elmondtam és segítettem is.. ;]

Nem hiába hagytam ott már vagy 1 éve...

És most h így beleolvastam... ez az állítás még mindig áll! :U :W

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#14760) spidersoft válasza axlfsi (#14656) üzenetére


spidersoft
senior tag

Üdv! A pulzoximéter jól működik? Gyanúsan olcsó a zzára...

(#14761) htc07 válasza axlfsi (#14758) üzenetére


htc07
addikt

a mi band topikban kitárgyaltuk ezt két napja, ott is kérdezted. ott is a hollandok mellett szavazott a nép. :P

(#14762) Degeczi válasza axlfsi (#14756) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs ilyen szabály iratlanul sem: pont egyik itteni topikban is írta már vki, h szívbaj nélkül megáfázták az épp csak a 22 EUR-os határ fölé csúszott rendelését... szóval amilyen napja van a vámosnak
A $37 pedig már majdnem 34 EUR, amilyen brutálisan erős most a dollár (már 280 fölött... :( )

(#14763) Degeczi válasza RBJ (#14754) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs külön aloldala a mostani akku-akciónak, csak a katalógusban szerepel

(#14764) axlfsi válasza htc07 (#14761) üzenetére


axlfsi
veterán

Hat ezt azert nem mondanam, hogy kitargyaltuk. Olvass bele, pl. (#2673) pedro21 azt irja 8 nap alatt megjott neki a MiBand-je, de (#2691) WiZARD kolleganak meg egy Alis cucca "1.5 hónap volt, ebből 1 hónap volt a hollandia-magyarország rész."

Errol ennyit, nincs aranyszabaly. Sosem volt. Lutri. Ugyanakkor, van egy sanda gyanum, hogy az sem mindegy eppen melyik webshop teszi fel az adott postara... Nem logikus, de megis.

(#14760) spidersoft teljesen jol mukodik ;)

(#14762) Degeczi Na igen, draga jatek az a qrva tolto... de nagyon jo is. Meg mindig hezitalok, hogy 25 dolcsis Nitecore D4 legyen, ami faszan tolt mindent, nem pulzalva (mint pl. az Opus), viszont nem tud kisutni, regeneralni, kapacitast- belso ellenallast merni... de duplaja is, ha az afat is hozzaszamolom a 37 dolcsihoz :F

[ Szerkesztve ]

eladó bontatlan SOVOL SV06 PLUS ||| ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14765) RBJ válasza axlfsi (#14764) üzenetére


RBJ
addikt

lild töltő tudja.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14766) htc07 válasza axlfsi (#14764) üzenetére


htc07
addikt

nincs aranyszabaly

kimondtad a lényeget.

tapasztalat alapján szerintem(tünk) az nlpost frankó, szerintem wizard kolléga csomagja becsúszott valamelyik polc mögé, azért volt neki ennyi idő. vagy valami hasonló történhetett.

egyébként mostanság a kínai posta is magához képest korrekt idővel dolgozik (2-3 hét az átlagom mostanság).

[ Szerkesztve ]

(#14767) Degeczi válasza RBJ (#14765) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tud kisütni, regenerálni - de csak automatikusan, fene tudja mi alapján döntve: kézzel nem választható ki ilyen funkció (kapacitást mérni pedig nem tud)

Egyébként valóban ügyes töltő a Lidis, nem egyszer volt már, h jól jött a 6 ceruzaakku hely rajta, és a 9V-os képesség is hasznos (a mostani akcióban is van 9V-os akku)

(#14768) axlfsi válasza Degeczi (#14767) üzenetére


axlfsi
veterán

Marmint melyik, a Lidlis? Az biztosan nem, nekem is van olyanom, jelenleg is azt hasznalom (meg az LCD kijelzo nelkuli, de azt leszamitva ugy tudom minden ugyanaz). A regeneracio altalaban egy 3 koroso ciklus ami ido alatt teljesen feltolti majd lemeriti az akkukat. En ilyen fícsört meg nem lattam a Lidlis toltoknel...

eladó bontatlan SOVOL SV06 PLUS ||| ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14769) RBJ válasza Degeczi (#14767) üzenetére


RBJ
addikt

Leírásban ott van, hogyan. valahogy az alapján számolja ki, hogy mi a helyzet, hogy mennyit vesz fel az akku.
és van benne frissítés funkció is.

Intelligens töltésvezérlés az akkuk ellenőrzésére, és kisütés funkció a tartósan magas akkuteljesítményért
Túltöltés és a pólusfelcserélés elleni védelem, automatikus akkufelismerés
Kikapcsolás időzítő: 17 óra
Fenntartó töltés: Delta U feszültségellenőrzés
A világon bárhol használható: 100-240 V bemeneti feszültség
USB kimenet (1000 mA) pl. mobiltelefon** töltésére
Töltőprogramok: felfrissítő funkció, előtöltés, töltés és fenntartó töltés

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14770) Degeczi válasza axlfsi (#14768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedigde, ott van a kijelző nélküli leírásában is, h amikor a LED piros/zölden villog, akkor frissít felváltott töltéssel/kisütéssel: "The LED blinks red and green every second The rechargeable batteries are alternately charged and discharged.. (Refresh-Function: Older batteries or those that have been stored for a long period will be refreshed.)"

(#14771) RBJ válasza RBJ (#14769) üzenetére


RBJ
addikt

Igaz régihez leírás de leírás. :DDD [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14772) Degeczi válasza RBJ (#14769) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebből nem derül ki, mi alapján dönt. Amit linkeltem, az is csak annyit ír homályosan, h "régi, vagy sokáig állt" akkukat fog frissíteni - de hogy mi szerint dönti ezt el, arról nem beszél, és ami a legfontosabb: ez kézzel nem válaszható ki.

(#14773) Outlander


Outlander
őstag

"This is Chinese Brand xiaomi high-end luxury Soft Silicone case, maybe not famous in your country, but in our country, it\'s very hot and many Rich customer\'s favorite. Buy it now!"
:DDD

Amúgy van értelme ennek a szilikon toknak dúrván karcolódik a tok, vagy nem annyira?

Illetve ez melyik fajta szilikon? Amelyik 2 hét után elkezd leolvadni és ilyen zsíros gumis nyálas réteget alkot magán vagy a sima amelyik 2 év után csinálja ugyanezt?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#14774) RBJ válasza Degeczi (#14772) üzenetére


RBJ
addikt

gyári leírásban benne van. egyenlet is van ott. :DDD
Csak nektek.
fordítsátok meg. :P

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14775) htc07 válasza Outlander (#14773) üzenetére


htc07
addikt

mármint a power bankhoz?

nekem megvan egy pár hete már, és eddig még nem nyáladzik. ;]

megjött közben a power bankhoz a speckó lámpa, kicsit kínai szaga van de klassz a fénye. :DDD

(#14776) Kasya válasza htc07 (#14775) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oh...sose szerettem kinaiakkal aludni, volt egy tipikus szaguk reggelre :D Ha nekem is szaga lesz, megy a "mosogepbe" :D

Mennyire nagy a fenye? Mint egy mobilos "vakunak"?

[ Szerkesztve ]

(#14777) Jabby válasza Silent77 (#14669) üzenetére


Jabby
őstag

Van itthon egy kiselejtezett HP laptop, ha kibelezem, akkor is jók lesznek az akkujai egy home powerbankbe ha 6-7 éve sem volt combos az üzemideje, valamint azóta is a szekrény legmélyén pihen?

(#14778) Degeczi válasza RBJ (#14774) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ebből sem derül ki mikor frissít: a képlet csak a töltési folyamat hosszának megsaccolásához használható (pontosabban ahhoz sem, mert nem ismert a töltőáram) normál esetben, azaz nem frissítés esetén, alatta a hosszabb bekezdés is csak arról ír, mi alapján veszi észre mikor kell befejezni a töltést.
A frissítésről itt nincs szó.

[ Szerkesztve ]

(#14779) htc07 válasza Kasya (#14776) üzenetére


htc07
addikt

régebbi dual ledes htc-m van most, annál sokkal erősebb a fénye. rendesen vakít ha belenéz az ember, pedig el is vannak rejtve a ledek (6 ledes szerintem, mivel annyi pötty van a retinámba égve ;] ) egy műanyag lap mögött.

ilyen 3 ledes usb-s bedugod oszt' világít cuccot próbáltam még összehasonlítani vele, annál is fényesebb.

Meleg fehér fénye van egyébként.

egy ezrest sokalltam érte, de beleszámolva, hogy lehet kapcsolgatni, és hogy igényes a cucc, nem bántam meg.

tinydealről rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#14780) gerii válasza Degeczi (#14770) üzenetére


gerii
addikt

Nekem a TLG 500 A1 típus van, ugyanaz a kettő, a leírás is, de nem tudom értelmezni, hogy mi lenne a piros-zöld 1s és 0,5s-es programjai.
Példa:
Most vettem a Lidl-s AA akkukat, betettem, zölden villogott(80-90% töltöttség), majd 0,5s-es zöld/piros villogó program, ami a kisütés majd töltés. Viszont 2 óra alatt kész volt 4db akku, tehát nem meríti le őket.

A konkrét szöveg:
The various indicators have the following meaning
-The LED blinks red and green every second(Not for 9V Block batteries):
The rechargeable batteries are alternately charged and discharged.. (Refresh-Function: Olderbatteries or those that have been stored for a longperiod will be refreshed.).

-The LED flashes red and green in a 1/2 secondrhythm (not applicable to 9V rechargeablebatteries):
If the rechargeable batteries do not have to be refreshed (refresh function), conditional on thelength of storage or the age, the following processtakes place: the rechargeable batteries are discharged to minimize the memory effect.

(#14781) Outlander válasza Jabby (#14777) üzenetére


Outlander
őstag

Attól függ...

Ha régen is caar volt és azóta eltelt jó pár év... az nem javult meg magától, szaal kb arra lehet jó h tölt egy X percet aztán le is merült... aminek sok értelme nincs.

vagy új cellákat, vagy olyat amiről tudod h jobb állapotú,

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#14782) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Mennyibe kerül ez a lidl töltő? Holnap mennék venni elemet, meg lehet egy ilyet is beújítok. A katalógusban nem találom.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#14783) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Erősen keveritek az NiCd és az Li-ion akkuk használatát, velük való törődést. Szerintem mielőtt vásároltok, nézzetek jobban utána a témának, ne dobjatok ki feleslegesen pénzt, és a saját biztonságotok érdekében is.

Azért nem konkrét hsz.-re válaszolok, mert némelyiknél nem is lehet teljesen érteni, hogy melyikre gondol a kérdező.

(#14784) pakfong válasza ZS3NI (#14782) üzenetére


pakfong
tag

Töltőt nem hirdetnek most, csak akksikat. Meg délután sem láttam a lidliben. Legutóbb 4500 Ft volt [link]

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#14785) kerekfej


kerekfej
addikt

Lidls töltő jó, csak a töltőárama túl nagy (főleg régi típusú akksikhoz nem ajánlott, aminek nagy a belső ellenállása, mert felmelegíti).

(#14786) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Töltőt most nem árulnak a Lidlbe,4 féle akksi van,AA AAA Góliát és 9 voltos "SOKOL" :)

(#14787) Degeczi válasza szakalistvan (#14786) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és Baby is van :D
(először akartam is, aztán rájöttem, h csak régi, izzólámpás zseblámpánk használt olyat - de már rég sokkal jobb LED-esek vannak van helyette, vagy AA-val, vagy 18650-el. Másrészt, hogy ONtopik legyen, még régen vettem vmi hasonló AA-Baby konvertert ha hirtelen mégis kellene)

(#14788) axlfsi válasza Degeczi (#14770) üzenetére


axlfsi
veterán

Beszabehu es tenyleg! Erre eddig nem is voltam figyelmes/nem studíroztam át :)
Akarhogyis, ez masfele "refreshing" algoritmust hasznal, mint a tizenezres profi toltok (de persze attol meg erhet valamit, lehet jo).

[ Szerkesztve ]

eladó bontatlan SOVOL SV06 PLUS ||| ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14789) zoltan6


zoltan6
őstag

műszerész csavarhúzó készlethez van valami ajánlott típus/márka?
ezt néztem ki,vélemény?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14790) Silent77 válasza zoltan6 (#14789) üzenetére


Silent77
veterán

Linkel egyszerűsítsük már. :R

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14791) Jabby válasza RBJ (#14769) üzenetére


Jabby
őstag

USB kimenet (1000 mA) pl. mobiltelefon** töltésére

Két éve megvan a töltő, de a fenti mondatod után találtam csak meg, mikor jól körbenéztem :DD
Annyival egészíteném ki, hogy többet tud 1A-nél, jelenleg a tabot 1,34 A-el tölti.

(#14792) Jabby válasza Outlander (#14781) üzenetére


Jabby
őstag

Bevallom fogalmam sincs mit bírt hajdanán a HP akkuja, a laptop hibája miatt pedig most kipróbálni/+tölteni sem tudom.

Helyette milyen akkut javasolsz, vagy akkor már anyagilag kifizetődőbb megvenni a "gyári" (Xiaomi) powerbank-et?

(#14793) Hali1975 válasza zoltan6 (#14789) üzenetére


Hali1975
tag

Szia ,

ilyen keszletet vettem:
[link]

Teljesen jo minoseg
Udv

(#14794) zoltan6 válasza Hali1975 (#14793) üzenetére


zoltan6
őstag

köszi de fixet szeretnék mindenképpen,az ilyen bites készletekből van már itthon milliónyi,nem szeretem,körülményes,eltűnnek,elvesznek a fejek. :(

(#14795) Kasya válasza Hali1975 (#14793) üzenetére


Kasya
nagyúr

Obiban se volt sokkal drágább tavaly nyáron mikor vettem. Nem tudom milyen áron mozoghat.

(#14796) Hali1975 válasza Kasya (#14795) üzenetére


Hali1975
tag

OK, ezt nem irtad:-), nekem a dobozban jol elvannak

En meg oktober elejen vettem olyan 10 dollar korul/kb 2700ra jott ki/.
Nem tudom mennyi az obiban
Ennyiert megerte nekem .

(#14797) krisztianAMG válasza Jabby (#14792) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ha sok évig állt a szekrényben, akkor felejtős. Ha az akkuk cellafeszültsége ~2V alá csökkent (99%), akkor a kapacitásuk nagy részét már elvesztették. Egyébként aktív használatban lévő akkuból (értsd. a gép szerint már zéró kapacitás, de még töltőn lóg) teljesen jól használható cellákat lehet kitermelni. Csak rá kell mérni a feszültségükre, nem zárlatosak-e.

[ Szerkesztve ]

(#14798) Kasya válasza Hali1975 (#14796) üzenetére


Kasya
nagyúr

Félre ne érts, nem azt mondtam hogy nem érte meg ;)

(#14799) wwenigma válasza krisztianAMG (#14797) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

No meg ugye milyen imr/icr, vedett vagy sem (nem az) , ilyen aprosagok vannak amikbol jo baleset lehet...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14800) Jabby válasza krisztianAMG (#14797) üzenetére


Jabby
őstag

Ezeket a Lidl.s töltővel lehet tölteni? Mert ha igen, akkor a hétvégén boncasztalra teszem a HP akkut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.