Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) bbandi válasza zsolt1225 (#15343) üzenetére


bbandi
tag

Decathlonban 5-6k a sajátmárkás legolcsóbb mellpántos, teljesen jó.

(#15352) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

A benggódon 23 dodo a 16ezres szajomi pbank. Rakerestem, de tul sokat nem dumaltunk meg rola :)
Akinek van: mennyire ajanlott? Ez az ar azert eleg baratinak tunik most igy ... es azert csak tobb kapacitasban, mint a 10400 (tudom, nagyobb is, de ez engem nem erdekel, legyen is nagy).

Vanplusz pbankjara vartam nagyon, be is harangoztak, aztan a "megjelenes napjan" azt is, hogy EU-ba egyelore nem tudjak szallitani... kicsit dejavu, valahogy imadjak ezt jatszani a gyartok, de ez most mindegy is.

Szoval, szerintetek milyen ez a 16000 mAh-s powerbank (ennyi penzert)?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#15353) bladegery válasza axlfsi (#15352) üzenetére


bladegery
senior tag

En csak par napja kovetem ezt a topikot, de mar tobbszor olvasatam hogy valaki "bestbuy"-nak mondta.

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#15354) Saccco válasza zsolt1225 (#15347) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak egy alkalmazás kell hozzá, elég jó pontossággal mér. Egy ujjat a kamerára kell helyezni, úgy hogy a vaku átvilágítsa azt, majd a kamerán keresztül érzékeli a pulzust. Mostanában volt egy-kétszer, hogy este az ágyban zúgott a fülem, hallottam a pulzusom, a telefon pontosan akkor jelezte a pulzust, amikor azt hallottam.


Runtastic Heart Rate

--------------------------------

(#15350) bbandi :
Köszi

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15355) Outlander válasza Saccco (#15354) üzenetére


Outlander
őstag

Ez pedig megtanít a felelősség teljes Szülői életre.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#15356) KaiotEch válasza spidersoft (#15337) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az f@sza. Ilyet se veszünk. :Y

(#15357) molb válasza Saccco (#15354) üzenetére


molb
csendes tag

aha! a szilikonból meg kiázik víz hatására a méreg. :DD :C
jó kis app. sok sikert hozzá.

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#15358) twine válasza molb (#15357) üzenetére


twine
addikt

Használj sok kínai "szilikont" a konyhádban , mert az jó :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#15359) Saccco


Saccco
nagyúr

A lényeg, hogy mindannyian próbáltátok és tapasztalatból beszéltek. :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15360) Moszy


Moszy
tag

Tudjátok :
Ami nem kínai az hamis !

mert ez így jó

(#15361) Silent77 válasza Saccco (#15354) üzenetére


Silent77
veterán

Elég pontos, de ezt bárki le tudja ellenőrözni!
Én is használom.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15362) vwpolopg válasza Silent77 (#15361) üzenetére


vwpolopg
őstag

Teszteltem, többször is. A +-20 az igazi pulzusomhoz képest minden, csak nem pontos...

(#15363) maestro87 válasza #65675776 (#15333) üzenetére


maestro87
őstag

Látom nem akarod megérteni, hogy a kettőt nem lehet összehasonlítani, főleg nem egy drága makettel, ami elsőre tutira nem úgy sikerül ahogy szeretnéd. Nem hiába hívják ezt inkább puzzle-nek és nem makettnek, mert gondolom ezt még ragasztani sem kell... Tehát ez nem makettezőknek van kitalálva! Egyszerű dísztárgy! Olyan ez mintha én meg egy tank maketteket kezdenék el fikázni, hogy miért nem fémből csinálták.:D Mert szerintem meg ami fém helyett műanyagból van megcsinálva az 0%-ra valósághű.:D Az már más tészta, hogy messziről hasonlít-e vagy sem, mert én más szemszögből nézek rájuk.:)
De nincs mit ezen vitázni, akinek tetszik megveszi, akinek meg nem, az nem.

(#15364) Saccco válasza vwpolopg (#15362) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az avatarod alapján nem csodálom... :DDD ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15365) Silent77 válasza vwpolopg (#15362) üzenetére


Silent77
veterán

Gondolom telefon függő is, nálam elég pontos. Azt nem akartam írni, hogy hajszálpontos, de közel van hozzá.
Amikor mérem minden esetben leellenőrzöm.
Igazából csak poénnak szedtem le...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15366) maestro87 válasza Cheesy (#15342) üzenetére


maestro87
őstag

Azt majd írd meg, hogy az egérre fizetned kell-e még áfát vagy sem. Vagy mindenképpen befizeted?:)

[ Szerkesztve ]

(#15367) Silent77 válasza maestro87 (#15366) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem a Logitech g400 átcsúszott. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15368) maestro87 válasza Silent77 (#15367) üzenetére


maestro87
őstag

De gondolom jelentetted egyből a NAV-nak, hogy elnézték.:D Én a közeljövőben egy drágább multimétert akarok majd rendelni ugyanígy.:)
Tényleg mi van ha áfát kellene fizetnem és inkább visszaküldöm az eladónak? Ezt lehet csinálni? Vagy az áfát mindenképpen be kellene már fizetnem?

[ Szerkesztve ]

(#15369) Silent77 válasza maestro87 (#15368) üzenetére


Silent77
veterán

Én mindig is jó szándékú gyerek voltam, csak mire a szándékom végére értem rossz lett. :C

Akkor visszaküldik, utána nem tudom... :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15370) vwpolopg válasza Saccco (#15364) üzenetére


vwpolopg
őstag

Basszus, lebuktam :D

Amúgy nálam tényleg egy totális katyvasz volt az összes mérés, S3-mal és S4-gyel is. Máson nem próbáltam, de ezek után nem is erőltettem a dolgot :D

(#15371) DJGABI válasza axlfsi (#15352) üzenetére


DJGABI
addikt

valaki mintha azért nem ajánlotta volna mert nem 18650 akkuk vannak benn... ahhoz képest [link]

szerk: nvm, erről volt szó: [link] - [itt]

ontopic: szerintem a 10400 jobb, fizikai méretben legalábbis tuti kellemesebb. aztán ez egyéni preferencia kérdése. de a márka jó -legalábbis ha nem hamisítvány-, meg ha tetszik akkor nyugodtan vedd szvsz

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#15372) gerii


gerii
addikt

Én ma kaptam meg a Banggood-tól a Xiaomi 10400-ast, 4500Ft-ért vettem egy hónapja. Jó nehéz, eredeti is, majd kiderül hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#15373) Cheesy válasza maestro87 (#15366) üzenetére


Cheesy
őstag

Küldeni fognak csekket, vagyhogyeztmosthogy? Még nem kaptam 1 hét alatt...
És ha küldik, hova küldik? Munkahelyre rendeltem :U

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#15374) maestro87 válasza Cheesy (#15373) üzenetére


maestro87
őstag

Ezzel majd rá érsz akkor foglalkozni ha felbontva és a magyar posta által lepecsételve kapod meg a csomagot (azaz nem csúszott át a vámvizsgálaton).
Még nekem sem volt dolgom ilyennel, de állítólag küldenek mellé egy útmutató levelet is. E-mailben kell elküldeni majd a fizetési bizonylatokat (paypal-os képernyőmentés stb.) ami alapján megállapítják az áfa összegét. De ha átcsúszik a vizsgálaton, és te mégis jó magyar módjára szeretnél áfát fizetni, akkor nem tudom mi a teendő.:)
De ezeket majd inkább itt kérdezd meg.

(#15375) Degeczi válasza maestro87 (#15374) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nem csúszott át a vámon, akkor nem kapod meg a csomagot, amíg nem fizetsz!
Helyette egy értesítés érkezik, amiben adatszolgáltatásra szólítanak föl, ami alapján kivetik majd az áfát/vámot.

(#15376) krisztianAMG válasza axlfsi (#15352) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Töröm rajta a fejem én is, nagyon csábító, de 1,07-es $/€ árfolyam mellett... :F Összességében még így is jó ajánlatnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#15377) maestro87 válasza Degeczi (#15375) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor így nem is lehet visszaküldeni, hogy mégsem kell... Pontosabban vissza lehet, de gondolom a NAV-tól már nem lehet követelni, hogy adják vissza a kifizetett áfát. Ez lehúzás, főleg ha egy hibás szkópot rendelnék. Vagy vissza adnák az áfát?

(#15378) #65675776 válasza maestro87 (#15363) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom dolgoztál-e már 0,1-0,2 mm-es lemezzel. Nem egy egyszerű dolog.

Vámra: Ha nem veszed át, akkor automatikusan visszaküldi a feladónak a Posta.

(#15379) Cheesy válasza maestro87 (#15377) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor ha már a karmaim között van a termék én eltekintenék a csekktől :U

www.vakbelmutet.hu

(#15380) maestro87 válasza #65675776 (#15378) üzenetére


maestro87
őstag

Ok, értem. Akkor ez az egyik lehetőség, hogy megkapom a vámolásról szóló értesítőt és nem csinálok semmit, ekkor visszaküldik, én meg az eladótól vissza kérem a pénzt a vám+áfára hivatkozva (feltéve, ha az eladó rendes és nem kamuzza azt, hogy nem érkezett vissza hozzá a termék).

De mi van akkor ha belekalkulálom az áfát az árba és a rendelt drága termékem (telefon, tablet, stb.) hibásan érkezik meg és jogosan visszaküldöm ugye a terméket. Ekkor gondolom az eladó a már általam befizetett 27%-os áfát nem fogja nekem vissza fizetni, meg gondolom a NAV sem. Ilyenkor bukik az ember akár több tíz ezer forintot is? Ebben az esetben hogy megy vajon a pénz visszatérítés?

[ Szerkesztve ]

(#15381) Degeczi válasza maestro87 (#15380) üzenetére


Degeczi
nagyúr

22 EUR értékű rendelés fölött mindig belekalkulálod a +27%-ot!
Legföljebb örülsz, ha átcsúszik, de nem szívatod az eladót azzal, h "áfával együtt már inkább nem is kell", hiszen a postázás neki akkor sem volt ingyen, ha nem fizettél érte (+egy korrekt vevő is elvihette volna közben).

Garos javítás miatti visszaküldésnél és ismételt visszaérkezésnél persze nem kell megint áfát fizetni - azt nem tudom, végleges visszaküldésnél lehet-e valahogy az áfát visszaigényelni (mármint itthon, nem az eladótól). Mindenesetre jellemzően úgyis cserére/javításra megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#15382) ittakary válasza Cheesy (#15342) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hm az a Razer egér egész jónak tűnik, de sajnos vámhatár felett van :(

[ Szerkesztve ]

(#15383) htc07 válasza molb (#15357) üzenetére


htc07
addikt

a kémia nem az erősséged úgy látom :)

az app pedig frankón működik, próbáld ki egy vérnyomásmérő használata közben akár.

(#15384) molb válasza twine (#15358) üzenetére


molb
csendes tag

Szerinted te mit használsz?

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#15385) molb válasza htc07 (#15383) üzenetére


molb
csendes tag

Vizbe csak a vizbe oldodó anyagok "áznak" ki . te se lehetsz egy kèmiazseni!

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#15386) htc07 válasza molb (#15385) üzenetére


htc07
addikt

áztass már egy pár darab ilyen speckó kínai szilikonból készült bármit 90°C vízben egy fél óráig. nem hiszem hogy megiszod utána.

pedig nem oldódik a vízben.

vagy mondok egy egyszerűbb példát, fél literes kólás petpalackkal csináld meg ugyanezt.

várom a tapasztalataid.

[ Szerkesztve ]

(#15387) zsolt1225 válasza bbandi (#15351) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

[link] Ez? Tényleg jó? Mert ez még beleférne az árba.

(#15388) #65675776 válasza molb (#15385) üzenetére


#65675776
törölt tag

És biztos vagy benne, hogy abban a "szilikon"ban nincsenek vízben oldódó adalékok? Esetleg az a szilikon valójában csak rommáadalékolt PVC?

A szilikon másik érdekes tulajdonsága, hogy bizonyos körülmények hatására képes felbomlani csak úgy. Persze nem a tényleg minőségi szilikonokról van szó.

(#15389) spidersoft válasza molb (#15385) üzenetére


spidersoft
senior tag

Vizbe csak a vizbe oldodó anyagok "áznak" ki .
Mint például a zsír. Így működik a tehén. ;]

(#15390) dugesz77 válasza zsolt1225 (#15387) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha már a decathlon óráknál tartunk a negyedik "olcsó és jól néz ki" de pár nap használat után karcos ,lekopó felíratú, izzadós műbőr szijjas ebay órarendelésem után majd egy hónapos használat után nyugodt szívvel ajánlhatom ezt az órát. Bocs az offért , de van egy két dolog amin nem érdemes spórolni.

(#15391) RBJ válasza dugesz77 (#15390) üzenetére


RBJ
addikt

Hányszor mondjam, hogy Skmei a kínai óra. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15392) molb válasza htc07 (#15386) üzenetére


molb
csendes tag

cumisüveg cuclija? cumi? az miből van? meg ugye a csescsemőknek olyan jó a immunrendszere! szilikon sütőforma 200 celsius fokon? hozzáteszem a cukrászdába is ilyennel is sütnek ,müanyag merőkanál forró levesbe stb stb. petpalack is mérgező? aha mesélj még.

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#15393) htc07 válasza molb (#15392) üzenetére


htc07
addikt

ja, szerencse hogy csak egyetlen egy fajta műanyag létezik. :W

ne erőltesd, látom biztos vagy benne, hogy az általad említett cukrászdában is cumisüveggel sütnek. :DDD

van a szilikonfa, abból kiszedik a szilikonot azt van a szilikon. úgy látszik, a te olvasatodban ez így megy.
rágógumi meg minek, ott az abroncs a kocsin. az is gumi.

[ Szerkesztve ]

(#15394) RBJ válasza molb (#15392) üzenetére


RBJ
addikt

te olvasol más tanulmányt már most ha vért vesznek tőled tele vagy műanyag származékokkal amit ráadásul ki se ürül a szervezetedből. Lehet tizen akárhány év múlva mérgező termék lesz minden műanyag. Víznek nincs semmilyen kémhatása? hmm szerinted idővel nem old semmit, hmm? tudod a műanyag ipar olyan piac, hogy még lapítás van.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15395) molb válasza htc07 (#15393) üzenetére


molb
csendes tag

Aha.

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#15396) j.bravo válasza RBJ (#15394) üzenetére


j.bravo
addikt

Bocs hogy beleugatok! :)
A kételkedés, gyanakvás egy épeszű határig egészséges - a linkelt oldal (lehet hogy sok az átvett tartalom, nem tudom; de akkor is) ezen szerintem túlmegy, és pánikot generál. Bem lennék meglepve ha a kemtrélt is bizonygatnák ;) ). Nyilván sok dolognak van alapja, de az ilyeneket is egészséges fenntartással kell olvasni.

Akárhogy is, valaki írta itt korábban többször is, hogy ami érintkezésbe kerül étellel vagy itallal (forró közeg súlyosbító tényező), amit bevisz a szervezetébe, vagy bőrbe beszívódik, azt jobb ellenőrzött forrásból venni. A topik tárgya és a hasonló oldalak nem számítanak ilyennek :)
Persze itthon is bekerülhetbek a kereskedelmi forgalomba olyan dolgok amiknek nem kéne, nem tökéletes az ellenőrzés, de a semminél SOKKAL több.

Szerintem mindenki saját felelősségére vegyen vagy ne vegyen ilyesmit :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#15397) axlfsi


axlfsi
veterán

Ehh, elvagytok itt a sok offtopic temaval, de 16ezres Xiaomi bankot nem vett még senki kozuletek? Irjatok mar, hogy jo-e, megeri-e ;) :P :)

Najo, mindjart jol elolvasom ezt, azt kiderul [link]

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#15398) htc07 válasza axlfsi (#15397) üzenetére


htc07
addikt

az már egy kempingezős hétvégére elég egy családnak. :DDD

(#15395) molb hagyjuk, látszik hogy ez így nem eszmecsere, csak trollkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#15399) kerekfej válasza htc07 (#15386) üzenetére


kerekfej
addikt

Toxikus lehet totálra

Tanuljátok meg, hogy élelmiszerrel ás egyéb egészséggel kapcsolatos dolgokat SOHA nem szabad venni ellenőrizetlenül távol keletről, Kínából!

pl. napszemüveg ami kiégeti a retinád, vitamin, tea, sütőforma, krémek, parfümök stb.

(#15400) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Hi.

Windows tablet vásárlásahoz van valami jó EU-s raktárral rendelkező china shop? A dollár elég durva most, és nem akarok +27%-ot fizetni...

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.